Hjortsöndan

2011-09-11

Arrangörer: OK Skogshjortarna | OK Kullingshof

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1033
Form:
Individuell
Startande:
1001
Distans:
Lång
Fullföljande:
884
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter50 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Aneland-Thern
IFK Göteborg
31:040:00Guld
2
Åsa Lindqvist
Umeå OK
31:340:30Guld
3
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
32:471:43Guld
4
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
33:021:58Guld
5
Kristina Roberto
OK Linné
33:512:47Guld
6
Petra Halvarsson
Göteborg-Majorna OK
34:363:32Guld
7
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
34:533:49Guld
8
Rebecka Nylin
OK Tisaren
35:044:00Guld
9
Cecilia Bratt
OK Orion
35:094:05Guld
10
Charlotte Lindkvist
Leksands OK
35:124:08Guld
11
Magdalena Olsson
IFK Moras OK
35:214:17Guld
12
Sofia Söllvander
OK Linné
35:364:32Guld
13
Elin Vedin
Sundsvalls OK
35:384:34Guld
14
Laila B Höglund
FK Herkules
35:464:42Guld
14
Fredrika Vångell
Linköpings OK
35:464:42Guld
16
Anna Bachman
Täby OK
35:484:44Guld
17
Annika Björk
Domnarvets GOIF
35:494:45Guld
18
Frida Andersson
Falkenbergs OK
35:544:50Guld
19
Lisa Carlsson
OK Linné
35:554:51Guld
20
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
36:285:24Silver
21
Johanna Sundström
Hestra IF
36:335:29Silver
22
Malin Sand
IK Hakarpspojkarna
36:545:50Silver
23
Elin Sjölander
OK Rodhen
36:555:51Silver
24
Samantha Saeger
OK Linné
37:336:29Silver
25
Elisa Elstner
OK Linné
37:396:35Silver
26
Sara Johansson
Göteborg-Majorna OK
38:347:30Silver
27
Johanna Hallberg
Umeå OK
38:427:38Silver
27
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
38:427:38Silver
29
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
41:1110:07Silver
30
Karolina Norin
IFK Göteborg
42:0611:02Silver
31
Marie Jacobsson
OK Rodhen
42:1611:12Silver
32
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
42:5111:47Silver
33
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
42:5311:49Silver
34
Jenny Johansson
KFUM Örebro OK
43:3612:32Silver
35
Jolanta Kolosinska
Kalmar OK
43:4012:36Silver
36
Lisa Palm
Sävedalens AIK
44:2013:16Silver
37
Susanne Nordgren
Stigsökarna
44:4713:43Silver
38
Helén Persson
Finspångs SOK
45:1014:06Brons
39
Lisa Westerberg
OK Milan
45:3514:31Brons
40
Viktoria Helmersson
Ockelbo OK
46:4515:41Brons
41
Sara Jonsson
OK Klyftamo
50:2319:19
42
Malin Ersman
Stigsökarna
50:3519:31
43
Felicity Brown
Malungs OK Skogsmårdarna
50:3919:35
44
Carolina Klasson
Sävedalens AIK
52:1521:11
45
Hanna Weimann
IK Uven
74:4043:36
Chloé Blanc
IFK Göteborg
Ej godkänd
Ann-Sofi Karlsson
Umeå OK
Ej godkänd
Karin Persson
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Jill Olsson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Pia Johansson
OK Landehof
Ej godkänd
 
H21-1 0 meter101 startande, 97 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Andersson
OK Tisaren
28:580:00Guld
2
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
29:320:34Guld
3
Artem Panchenko
IFK Moras OK
29:380:40Guld
4
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn OF
29:530:55Guld
5
Hans Persson
Gävle OK
30:261:28Guld
6
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
30:301:32Guld
7
Gustav Nordström
Gävle OK
30:381:40Guld
8
Josef Nordlund
OK Linné
30:451:47Guld
9
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
30:461:48Guld
10
Janis Sars
OK Klemmingen
31:012:03Guld
11
Erik Engstrand
IFK Göteborg
31:082:10Guld
12
Jonas Engström
OK Hällen
31:142:16Guld
13
Rickard Börjesson
Hestra IF
31:162:18Guld
14
Julian Dent
Malungs OK Skogsmårdarna
31:242:26Guld
15
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
31:362:38Guld
16
Hans Brolund
OK Denseln
31:402:42Guld
17
Henrik Berggren
OK Denseln
31:432:45Guld
18
David Lingfors
OK Linné
31:532:55Guld
19
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
31:542:56Guld
20
Jesper Lysell
Rehns BK
32:013:03Silver
21
Björn Ljunggren
OK Hammaren
32:053:07Silver
22
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
32:113:13Silver
23
Anders Jansson
Täby OK
32:263:28Silver
24
Janne Heikka
Tampereen Pyrintö
32:273:29Silver
25
Markus Johansson
IFK Göteborg
32:293:31Silver
26
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
32:323:34Silver
27
Håkan Petersson
IFK Göteborg
32:333:35Silver
28
Erik Blomgren
Stora Tuna OK
32:393:41Silver
29
Tomas Hallmén
OK Tisaren
32:403:42Silver
30
Oleksandr Starov
OK Denseln
32:423:44Silver
31
Markus Lang
Stora Tuna OK
32:453:47Silver
32
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
32:483:50Silver
32
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
32:483:50Silver
34
Linus Mood
OK Roslagen
32:543:56Silver
35
Ivan Forsgren
OK Tisaren
33:024:04Silver
36
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
33:104:12Silver
37
Martin Ahlberger
Hestra IF
33:134:15Silver
38
Matjaz Stanfel
Malungs OK Skogsmårdarna
33:294:31Silver
39
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
33:334:35Silver
40
Conny Rantzow
Hestra IF
33:404:42Silver
41
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
33:444:46Silver
42
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
33:454:47Silver
43
Anders Axling
Södertälje-Nykvarn OF
33:484:50Silver
44
Olov Ericson
Rehns BK
34:015:03Silver
45
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
34:115:13Silver
46
Per Brolund
OK Denseln
34:405:42Silver
47
Johan Eriksson
Gävle OK
34:495:51Silver
48
Liutauras Bilevicius
OK Linné
34:575:59Silver
49
Anders Påhlman
Istrums SK
34:586:00Silver
50
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
35:026:04Silver
51
Matthieu Puech
IFK Göteborg
35:106:12Silver
52
Robert Johansson
Täby OK
35:356:37Silver
53
Simon Fors
Kvarnsvedens GOIF OK
35:446:46Silver
54
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
35:546:56Silver
55
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
35:566:58Silver
56
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
36:167:18Silver
57
Martin Larsson
IFK Göteborg
36:407:42Silver
58
Anders Håkansson
OK Linné
36:447:46Silver
59
Jacob Westerberg
Finspångs SOK
36:537:55Silver
60
Peter Eriksson
Linköpings OK
36:588:00Silver
61
Henrik Sulz
Göteborg-Majorna OK
37:048:06Silver
62
Lasse Jansson
Gävle OK
37:078:09Silver
63
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
37:318:33Silver
64
Andreas S Johansson
Göteborg-Majorna OK
37:398:41Silver
65
Lars Jakobsson
IF Hagen
38:129:14Silver
66
Stefan Aronsson
KFUM Örebro OK
38:259:27Silver
67
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
38:419:43Silver
68
Oscar Björck
OK Älme
38:489:50Silver
69
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
39:1010:12Silver
70
David Modig
OK Tyr
39:2510:27Silver
71
Oleksandr Marchuk
Södertälje-Nykvarn OF
39:2610:28Silver
72
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
39:2710:29Silver
73
Ross Smith
OK Linné
39:3110:33Silver
74
Benjamin Edlund
IK Ymer
39:3410:36Silver
75
Mattias Johansson
IK Ymer
39:4710:49Silver
76
Johan Wikström
OK Tyr
39:4910:51Silver
77
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
39:5010:52Silver
78
Anders Österlund
Västerås SOK
40:0111:03Silver
79
John Hartley
OK Ravinen
40:0311:05Silver
80
Rasmus Elmertoft
Norbergs OK
40:0711:09Silver
81
Fredrik Karlsson
Göteborg-Majorna OK
40:2411:26Silver
82
Marcus Ramström
IK Hakarpspojkarna
40:4511:47Silver
83
Patrik Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
40:5111:53Silver
84
Niklas Wrane
Söders-Tyresö
41:3512:37Brons
85
André Sahlsten
OK Ravinen
41:4512:47Brons
86
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
42:0113:03Brons
87
Henrik Andersson
Bredaryds SOK
42:0313:05Brons
88
Erik Skaar
Ryda SK
42:3513:37Brons
89
Olof Eriksson
OK Linné
43:0414:06Brons
90
Martin Hjertberg
IK Ymer
43:1714:19Brons
91
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
43:2314:25Brons
92
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
45:0916:11
93
Joel Sanderi
Sävedalens AIK
47:4518:47
94
Andreas Skymberg
Sävedalens AIK
53:3424:36
95
Jens Sundbüe
OK Ravinen
61:0232:04
96
Andreas Karlsson
Sävedalens AIK
81:4052:42
97
Jörgen Lindh
Främmestads IK
89:5760:59
Rickard Holmqvist
Hestra IF
Ej godkänd
Mattias Karlsson
OK Alehof
Ej godkänd
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
Ej godkänd
Jonas Palm
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D20 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
33:340:00Guld
2
Sofia Levin
OK Tyr
36:573:23Guld
3
Frida Erkers
Leksands OK
37:374:03Guld
4
Linnéa Wiking
OK Kåre
37:464:12Guld
5
Julia Lundquist
Nybro OK
39:115:37Silver
6
Marika Lindahl
OK Milan
39:496:15Silver
7
Julia Lauri
OK Tisaren
40:347:00Silver
8
Anna Brodin
OK Tyr
40:467:12Silver
9
Sara Bengtsson
Långhundra IF
40:587:24Silver
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
Ej godkänd
 
H20 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Andersson
Markbygdens OK
29:440:00Guld
2
John Börjesson
Hestra IF
32:593:15Guld
3
David Johansson
Hestra IF
35:055:21Silver
4
Erik Jansson
KFUM Örebro OK
35:075:23Silver
5
Andreas Nilsson
Markaryds FK
35:225:38Silver
6
John Oskarsson
Hagaby GOIF
35:536:09Silver
7
Anton Persson
Markaryds FK
39:029:18Silver
8
Joel Andersson
IK Gandvik
41:4311:59Silver
 
D18 0 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelina Wickbom
Vittjärvs IK
34:040:00Guld
2
Malin Leandersson
OK Tyr
36:522:48Guld
3
Hedvig Markgren
Täby OK
37:043:00Guld
4
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
37:133:09Guld
5
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
37:243:20Guld
6
Therese Enenge
Bredareds IF
38:124:08Guld
7
Johanna Näslund
OK Nolaskogsarna
40:346:30Silver
8
Linnea Östergren
Växjö OK
40:526:48Silver
9
Frida Strömgård
Bredareds IF
41:187:14Silver
10
Amanda Jacobsson
Degerfors OK
41:487:44Silver
10
Lydia Martinsson
OK Tyr
41:487:44Silver
12
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
42:048:00Silver
13
Channa Lönne
Skarpnäcks OL
42:188:14Silver
14
Kajsa Andersson
OK Orion
43:439:39Silver
15
Sara Nilsson
OK Tranan
43:459:41Silver
16
Amanda Hansson
Bredaryds SOK
43:539:49Silver
17
Tina Selin
Hägglunds IoFK
43:569:52Silver
18
Karin Elofsson
Fjärås AIK
44:3610:32Silver
19
Sofia Aldén
Finspångs SOK
47:0813:04Silver
20
Emma Almehed
Frölunda OL
49:0715:03Silver
21
Josefine Tuoremaa
Vittjärvs IK
49:0815:04Silver
22
Sofie Gustafsson
OK Tyr
51:3817:34Brons
23
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
53:0318:59
24
Jessica Levin
OK Tyr
56:0321:59
25
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
57:5323:49
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Moa Enmark
Gävle OK
Ej godkänd
 
H18 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
30:200:00Guld
2
Adam Granstedt
IK Hakarpspojkarna
31:070:47Guld
3
Elias Öhgren
OK Kåre
31:130:53Guld
4
Fredrik Ahnlén
OK Hammaren
31:150:55Guld
5
Johan Vavrys
OK Tisaren
32:282:08Guld
6
Rasmus Larsson
OK Alehof
32:462:26Guld
7
Jonas Lindahl
OK Milan
32:502:30Guld
8
Albin Sjöhed
Gävle OK
33:112:51Guld
9
Erik Lindgren
KFUM Örebro OK
33:162:56Guld
10
Victor Flingmark
Uddevalla OK
33:273:07Guld
11
Johan Forsgren
OK Kåre
34:003:40Guld
12
Jesper Lund
Haninge SOK
34:083:48Guld
13
Erik Magnusson
OK Nolaskogsarna
34:264:06Guld
14
Ludvig Nilsson
KFUM Örebro OK
35:064:46Silver
15
David Mellin
Sundbybergs IK
36:206:00Silver
16
Johan Sandlund
OK Njudung
36:256:05Silver
17
Anton Blom
IK Uven
36:546:34Silver
18
Robert Pettersson
IF Thor
39:108:50Silver
19
Gunnar Holmgren
Bergnäsets AIK
39:178:57Silver
20
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
48:3918:19
 
D16 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Almehed
Frölunda OL
53:380:00Mästare
2
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
70:3216:54Guld
 
D16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
58:280:00Mästare
2
Annie Andreasson
Frölunda OL
79:3121:03Silver
 
H16 0 meter5 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Fransson
OK Milan
36:070:00Mästare
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Jakob Olausson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Carl Andersén
IK Gandvik
Ej godkänd
Oskar Vamling
Frölunda OL
Ej godkänd
 
H16 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dennis Karström
Frölunda OL
41:570:00Mästare
2
Filip Leman
Göteborgs SK
48:456:48Elit
3
Arvid Hammar
Frölunda OL
55:2013:23Silver
 
D14 0 meter30 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
26:330:00Elit
2
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
27:070:34Elit
3
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
29:262:53Elit
4
Sofia Grahn
Hestra IF
30:143:41Guld
5
Line Cederberg
Vänersborgs SK
30:223:49Guld
6
Klara Djerf
Lerums SOK
30:233:50Guld
7
Emelie Udd
Markbygdens OK
31:545:21Guld
8
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
32:115:38Guld
9
Klara Ask
Markbygdens OK
32:205:47Guld
10
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
32:305:57Guld
11
Emma Djerf
Lerums SOK
32:315:58Guld
12
Clara Cox
Lerums SOK
32:376:04Guld
13
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
32:386:05Guld
14
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
34:388:05Silver
15
Moa Granstedt
IK Hakarpspojkarna
35:318:58Silver
16
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
37:1510:42Silver
17
Frida Jerlin
Frölunda OL
41:0314:30Brons
18
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
42:2115:48Brons
19
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
48:1121:38Järn
20
Emelie Karlsson
OK Landehof
49:3122:58Järn
21
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
50:5224:19Järn
22
Saga Backteman
Lerums SOK
52:4726:14Järn
23
Linnéa Bogren
IF Hagen
55:1828:45Järn
24
Matilda Tengström
Främmestads IK
75:1848:45Järn
Alice Aroneng
Hestra IF
Ej godkänd
Marie Lindh
Främmestads IK
Ej godkänd
Ebba Widman
IK Ymer
Ej godkänd
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
Ej godkänd
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Molly Rundström
OK Landehof
Ej godkänd
 
H14 0 meter24 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
24:070:00Elit
2
Felix Axelsson
Markbygdens OK
26:041:57Elit
3
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
26:472:40Elit
4
Albin Pålsson
Kungälvs OK
27:022:55Elit
5
Victor Helgesson
Hestra IF
28:304:23Guld
6
Joel Leander
OK Landehof
29:014:54Guld
7
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
30:106:03Guld
8
Emil Karlsson
Hestra IF
30:456:38Guld
9
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
30:506:43Guld
10
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
31:197:12Silver
11
Erik Svensson
OK Klyftamo
35:5311:46Silver
12
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
38:1514:08Brons
13
Albin Alsiö
Falköpings AIK OK
40:0115:54Brons
14
Anders Logren
Sjövalla FK
42:4718:40Brons
15
Jacob Jonstoij
Ulricehamns OK
51:4827:41Järn
16
Tim Olsson
Brattås CK
51:4927:42Järn
17
Karl Hammersberg
Frölunda OL
59:0634:59Järn
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Johan Höög
OK Kullingshof
Ej godkänd
Edvin Linder
OK Orinto
Ej godkänd
Johan Lamm
Frölunda OL
Ej godkänd
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Anders Magnusson
OK Landehof
Ej godkänd
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
36:480:00Elit
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D12 0 meter16 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Holmgård
Kils OK
25:410:00Guld
2
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
27:241:43Guld
3
Siri Björklund
Trollhättans SOK
28:513:10Guld
4
Selma Moqvist
Lerums SOK
34:318:50Brons
5
Elin Hermansson
Kungälvs OK
34:449:03Brons
6
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
39:0113:20Brons
7
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
40:1114:30Järn
8
Ebba Hjertberg
IK Ymer
44:5919:18Järn
9
Sofie Ström
OK Skogsvargarna
46:2320:42Järn
10
Lisa Samuelsson
IK Ymer
48:1322:32Järn
11
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
58:5033:09Järn
12
Alicia Leander
OK Landehof
110:4885:07Järn
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Agnes Asp
Mölndal Outdoor IF
Ej godkänd
Moa Alsiö
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Kajsa Rask
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
D12 Kort 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clara Krans
IK Ymer
35:320:00Guld
2
Julia Lindh
Främmestads IK
43:438:11Silver
Ida Palm
IK Ymer
Ej godkänd
Moa Bäckström
IF Rigor
Ej godkänd
 
H12 0 meter16 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Hammar
Frölunda OL
32:180:00Guld
2
Martin Lamm
Frölunda OL
33:211:03Guld
3
Victor Hansson
Nässjö OK
33:261:08Guld
4
Lukas Granstedt
IK Hakarpspojkarna
34:051:47Guld
5
Axel Lomander
Markbygdens OK
34:101:52Guld
6
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
35:373:19Guld
7
Axel Åkesson
Markbygdens OK
37:064:48Silver
8
Gabriel Blad
OK Kullingshof
58:3426:16Järn
9
Samuel Ekman
OK Kullingshof
62:1029:52Järn
10
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
77:3245:14Järn
11
Ville Grahn
IK Uven
84:0751:49Järn
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
Ej godkänd
Anders Björklund
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Olle Hammersberg
Frölunda OL
Ej godkänd
Jonas Lauri
FK Herkules
Ej godkänd
Rikard Magnusson
Bredareds IF
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Lindén
Frölunda OL
37:560:00
 
D10 0 meter20 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
16:410:00Brons
2
Alva Sonesson
Falköpings AIK OK
17:370:56Brons
3
Ebba Berglin
OK Dacke
19:282:47Brons
4
Nora Holmgård
Kils OK
19:533:12Brons
5
Thea Fagerström
IFK Göteborg
21:505:09Brons
6
Irma Svensson
OK Klyftamo
25:308:49Brons
7
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
25:479:06Brons
8
Maria Logren
Sjövalla FK
26:339:52Järn
9
Alma Hjertberg
IK Ymer
26:5310:12Järn
10
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
27:4911:08Järn
11
Ida Stöm
OK Skogsvargarna
28:5112:10Järn
12
Marie Asplund
Kungälvs OK
35:2818:47Järn
13
Kajsa Homann
Frölunda OL
36:1119:30Järn
14
Ida Florin
Lerums SOK
40:4023:59Järn
15
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
44:0127:20Järn
16
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
57:5941:18Järn
Lisa Homann
Frölunda OL
Ej godkänd
Tilda Erixon
IFK Göteborg
Ej godkänd
Ida Helgesson
Hestra IF
Ej godkänd
Nora Aroneng
Bredareds IF
Ej godkänd
 
H10 0 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Lomander
Markbygdens OK
19:160:00Brons
2
Hugo Setthagen
OK Tranan
20:361:20Brons
3
Gustav Östensson
OK Tranan
23:234:07Brons
4
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
24:104:54Brons
5
Mårten Gedda
OK Landehof
24:495:33Brons
6
Oskar Ekman
OK Kullingshof
25:526:36Brons
7
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
26:237:07Brons
8
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
26:267:10Brons
9
Isac Karlsson
OK Tranan
26:597:43Brons
10
Albin Tengström
Främmestads IK
27:508:34Brons
11
Viktor Le Claire
FK Herkules
28:279:11Brons
12
Vidar Hallberg
Främmestads IK
29:059:49Brons
13
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
29:5710:41Brons
14
Edvin Borne
Frölunda OL
30:0810:52Brons
15
Johan Källström
Sjövalla FK
36:0416:48Järn
16
Lukas Gustafsson
IK Ymer
39:4120:25Järn
17
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
45:0025:44Järn
Albin Widman
IK Ymer
Ej godkänd
Mattias Lauri
FK Herkules
Ej godkänd
Gustav Ohlin
OK Tranan
Ej godkänd
 
D35 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Rundblad
Främmestads IK
42:260:00Guld
2
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
47:154:49Guld
3
Jenny Johansson
IK Ymer
47:405:14Guld
4
Angelica Brandqvist
Tibro OK
48:396:13Silver
5
Susanne Cox
Lerums SOK
54:4812:22Silver
6
Karin Samuelsson
IK Ymer
61:4819:22Brons
7
Sofia Brockmark
IFK Göteborg
68:1225:46
8
Jenny Johansson
IFK Göteborg
68:4426:18
 
H35 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
36:370:00Guld
2
Anders Lundell
Markbygdens OK
38:211:44Guld
3
Magnus Hansson
OK Löftan
39:403:03Guld
4
Erik Lauri
FK Herkules
44:458:08Silver
5
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
51:4815:11Silver
6
Jimmy Pettersson
Göteborg-Majorna OK
52:1915:42Brons
7
Henric Karlsson
OK Tranan
52:3415:57Brons
8
Claes Setthagen
OK Tranan
53:3016:53Brons
9
Martin Udd
Markbygdens OK
55:2718:50Brons
10
Kristian Adolfsson
IK Ymer
57:5221:15
11
Håkan Sonesson
Falköpings AIK OK
73:2636:49
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
Ej godkänd
 
D40 0 meter12 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Åberg
Hestra IF
37:120:00Guld
2
Malin Lamm
Frölunda OL
45:168:04Silver
3
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
56:5919:47Brons
4
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
64:1627:04
5
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
64:4427:32
6
Maria Vamling
Frölunda OL
74:2037:08
7
Katarina Borne
Frölunda OL
84:5947:47
8
Katarina Almehed
Frölunda OL
97:5260:40
9
Lena Hammersberg
Frölunda OL
128:4791:35
Inger Cederberg
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Annie Andreasson
Frölunda OL
Ej godkänd
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H40 0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
31:050:00Guld
2
Anders Asp
Mölndal Outdoor IF
36:065:01Silver
3
Stefan Berglin
OK Dacke
36:365:31Silver
4
Mattias Hedfjärd
Gudhems IF
36:415:36Silver
5
Martin Svensson
Markbygdens OK
36:555:50Silver
6
Peter Dellming
IFK Göteborg
38:517:46Silver
7
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
39:118:06Silver
8
Anders Arfwedson
Frölunda OL
39:248:19Silver
9
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
39:508:45Silver
10
Magnus Homann
OK Orinto
40:429:37Silver
11
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
41:4010:35Silver
12
Bo Herdersson
Markbygdens OK
42:3711:32Silver
13
Anders Hellgren
Frölunda OL
43:1412:09Silver
14
Pär Moqvist
Lerums SOK
44:3413:29Silver
15
Jonas Brånalt
Frölunda OL
45:3414:29Brons
16
Lars Munther
Sävedalens AIK
46:0515:00Brons
17
Thomas Borne
Frölunda OL
49:0417:59
18
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
49:3518:30
19
Jesper Hansson
OK Södertörn
49:5018:45
20
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
78:5547:50
21
Johan Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
90:0058:55
 
D45 0 meter26 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
32:110:00Guld
2
Åsa Wadensjö-Leo
Bredaryds SOK
33:351:24Guld
3
Marianne Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
33:421:31Guld
4
Anna Asplund
Kungälvs OK
36:594:48Guld
5
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
41:018:50Silver
6
Annika Aasa
IK Uven
41:289:17Silver
7
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
41:499:38Silver
8
Åsa Alsiö
Falköpings AIK OK
43:5111:40Silver
9
Agneta Hallberg-Hansson
Nässjö OK
47:5415:43Brons
10
Maria Skogsberg
Mariestads FK
49:3617:25Brons
11
Jenny Homann
Frölunda OL
50:2918:18
12
Kristin Back
Vänersborgs SK
51:1018:59
13
Annie Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
52:0119:50
14
Lena Thuresson
Rydboholms SK
53:0820:57
15
Kerstin Larsson
IF Hagen
54:0221:51
16
Helena Andersson
Markbygdens OK
56:2324:12
17
Nina Djerf
Lerums SOK
63:5431:43
18
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
67:1735:06
19
Inger Larsson
Bredareds IF
69:5337:42
20
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
79:1447:03
Lena Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Britt Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
Agnetha Le Claire
FK Herkules
Ej godkänd
 
H45 0 meter47 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
29:560:00Guld
2
Mikael Palgrim
Vänersborgs SK
35:155:19Silver
3
Stefan Aroneng
Hestra IF
35:445:48Silver
4
Niclas Andersson
Markbygdens OK
36:466:50Silver
5
Ulf Danielsson
Åmåls OK
37:087:12Silver
5
Bertil Petersson
IK Ymer
37:087:12Silver
7
Frans Wickbom
I 19 IF
37:107:14Silver
8
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
37:307:34Silver
9
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
37:327:36Silver
10
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
37:457:49Silver
11
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
38:308:34Silver
12
Bertil Åkesson
Markbygdens OK
38:599:03Silver
13
Patrik Falk
Göteborg-Majorna OK
39:009:04Silver
14
Peter Andersson
Ulricehamns OK
39:299:33Silver
15
Pär Claesson
Sävedalens AIK
40:0010:04Silver
16
Lasse Karlsson
Istrums SK
40:2810:32Silver
17
Roger Hallgren
IFK Göteborg
41:0611:10Silver
18
Kent Klasson
Hestra IF
41:3011:34Silver
19
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
42:2112:25Silver
20
Staffan Asplund
Kungälvs OK
43:0513:09Brons
21
Åke Wijkmark
IF Hagen
43:3313:37Brons
22
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
43:4913:53Brons
23
Johan Hansson
Nässjö OK
44:1114:15Brons
24
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
44:2114:25Brons
25
Stefan Hammar
Frölunda OL
44:3314:37Brons
26
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
45:1415:18Brons
27
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
46:0916:13
28
Jens Lindström
Tibro OK
46:3816:42
29
Rikard Nilsson
Kungälvs OK
46:4516:49
30
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
47:1017:14
31
Bengt Grewin
Frölunda OL
48:4318:47
32
Lars-Olof Lundquist
Nybro OK
49:0819:12
33
Ulf Almehed
Frölunda OL
50:5520:59
34
Kent Skärberg
Vänersborgs SK
52:1422:18
35
Patrick Djerf
Lerums SOK
53:5023:54
36
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
55:4925:53
37
Jan Grahn
IK Uven
57:4227:46
38
Håkan Eriksson
OK Räven
62:2332:27
39
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
65:5636:00
40
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
71:4341:47
41
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
77:2147:25
Anders Johansson
OK Landehof
Ej godkänd
Anders Jonsson
OK Klyftamo
Ej godkänd
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Ulrik Olsson
Brattås CK
Ej godkänd
Per Andersson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Tomas Andreasson
Frölunda OL
Ej godkänd
 
D50 0 meter33 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Larsson
Sala OK
33:250:00Guld
2
Kerstin Andersson
Ryda SK
34:160:51Guld
3
Anne Udd
Markbygdens OK
35:482:23Guld
4
Kerstin Tjernlund
OK Vilse 87
37:514:26Guld
5
Kristin Hansson
Markbygdens OK
37:534:28Guld
6
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
37:584:33Guld
7
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
41:017:36Silver
8
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
43:179:52Silver
9
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
43:3610:11Silver
10
Helena Larsson
Hestra IF
43:4210:17Silver
11
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
45:0311:38Silver
12
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
47:1413:49Silver
13
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
48:5315:28Brons
14
Maria Olsson
Lerums SOK
50:2517:00Brons
15
Birgit Hansson
Herrestads AIF
50:3917:14Brons
16
Ann Nyström
IF Hagen
51:4118:16Brons
17
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
54:3921:14
18
Nina Bejbom
Uddevalla OK
57:0823:43
19
Monika Nilsson
OK Alehof
59:0425:39
20
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
61:1627:51
21
Lisa Larsson
Sjövalla FK
62:0128:36
22
Mona Olsson
Brattås CK
70:4237:17
23
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
70:4737:22
24
Gunilla Holmberg
Herrestads AIF
71:1237:47
25
Margareta Netz
Trollhättans SOK
72:0838:43
26
Agneta Johansson
Rydboholms SK
73:1939:54
27
Ylva Johansson
OK Skogsvargarna
95:5462:29
Jane Johansson
Istrums SK
Ej godkänd
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Linnea Carling Elofsson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Gudrun Wadman
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Yvonne Bengtsson
Mariestads FK
Ej godkänd
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
Ej godkänd
 
H50 0 meter38 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tord Hederskog
HJS-Vansbro OK
31:240:00Guld
2
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
33:221:58Guld
3
Lars Mattsson
OK Kåre
33:392:15Guld
4
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
33:402:16Guld
5
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
33:552:31Guld
6
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
35:254:01Guld
7
Magnus Joelsson
SOK 68
36:094:45Silver
7
Hans Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
36:094:45Silver
9
Ulf Wallin
Sjövalla FK
37:536:29Silver
10
Anders Spånér
Sävedalens AIK
38:136:49Silver
11
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
38:206:56Silver
12
Anders Johansson
Hestra IF
41:049:40Silver
13
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
41:069:42Silver
14
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
42:1710:53Silver
15
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
42:4511:21Silver
16
Tore Bengtsson
Mariestads FK
42:5311:29Silver
17
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
43:3212:08Silver
18
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
44:2813:04Silver
19
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
44:4413:20Silver
20
Jerker Netz
Trollhättans SOK
45:5314:29Brons
21
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
46:0514:41Brons
22
Ulf Björkdahl
Herrestads AIF
47:2015:56Brons
23
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
47:3716:13Brons
24
Bertil Thomas
Lerums SOK
50:0818:44
25
Göran Olesund
OK Landehof
50:4719:23
26
Svante Lindqvist
OK Klyftamo
52:1520:51
27
Lars Eriksson
Markbygdens OK
58:2527:01
28
Anders Lindén
Frölunda OL
58:2727:03
29
Bengt Nilsson
Göteborg-Majorna OK
61:4430:20
30
Börje Persson
OK Alehof
63:0631:42
31
Peter Hammersberg
Frölunda OL
64:0432:40
32
Jonas Jerlin
Frölunda OL
69:1437:50
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
Ej godkänd
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
Ej godkänd
Lars Norén
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
Ej godkänd
Per Andersson
OK Orinto
Ej godkänd
 
D55 0 meter13 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
40:320:00Guld
2
Anne Kaill
IK Omega
43:092:37Guld
3
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
44:123:40Guld
4
Kristina Roos Larsson
Bredareds IF
50:109:38Silver
5
Eva Andreasson
Borås GIF
54:5114:19Silver
6
Elise Johansson
Falköpings AIK OK
56:0315:31Silver
7
Evamarie Lundahl
IF Hagen
56:5116:19Silver
8
Bibi Silvemark
Dalaportens OL
58:1817:46Brons
9
Eva Karlsson
Uddevalla OK
59:1218:40Brons
10
Anneli Brander
Stenungsunds OK
70:4230:10
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
Ej godkänd
Ingrid Jessen
Främmestads IK
Ej godkänd
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H55 0 meter37 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yngve Norell
Frölunda OL
32:170:00Guld
2
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
32:400:23Guld
3
Per-Olof Larsson
Hestra IF
34:071:50Guld
4
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
34:091:52Guld
5
Bengt Jonasson
Göteborg-Majorna OK
35:162:59Guld
6
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
36:344:17Guld
7
Pierre Karlsson
OK Alehof
36:594:42Guld
8
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
37:144:57Silver
9
Anders Silvemark
Dalaportens OL
37:435:26Silver
10
Anders Eriksson
IF Hagen
38:085:51Silver
11
Jan Holmqvist
Hestra IF
38:135:56Silver
12
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
38:196:02Silver
13
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
38:206:03Silver
14
Åke Johansson
Rydboholms SK
39:096:52Silver
15
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
40:318:14Silver
16
Robert Jessen
Främmestads IK
41:219:04Silver
17
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
42:3410:17Silver
18
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
44:1211:55Silver
19
Uno Magnusson
IF Hagen
44:3512:18Silver
20
Ingemar Gunnarsson
Lerums SOK
45:3413:17Silver
21
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
46:0213:45Silver
22
Bernt Andersson
IF Rigor
46:4914:32Silver
23
Tommy Westerberg
Tibro OK
47:5015:33Brons
24
Lars-Göran Pettersson
SOK 68
49:1016:53Brons
24
Thomas Karlsson
Främmestads IK
49:1016:53Brons
26
Jan Unosson
Bredareds IF
50:0017:43Brons
27
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
51:3619:19
28
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
52:1720:00
29
Börje Sundberg
OK Gipen
59:3227:15
30
Nils Börje Gustavsson
Trollhättans SOK
66:2534:08
31
Lennart Vamling
Frölunda OL
69:5037:33
32
Lars Larsson
Sjövalla FK
80:0447:47
33
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
80:2948:12
Fredrik Odelberg
IK Ymer
Ej godkänd
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Tor Udd
Markbygdens OK
Ej godkänd
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D60 0 meter17 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Nordvall
OK Kolmården
38:320:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
41:182:46Guld
3
Kristina Larsson
OK Klyftamo
43:294:57Silver
4
Marion Hallsten
Uddevalla OK
43:585:26Silver
5
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
44:285:56Silver
6
Maria Norell
Frölunda OL
46:047:32Silver
7
Eva Alsin
IK Ymer
46:147:42Silver
8
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
51:4113:09Silver
9
Ingegerd Olsson
OK Alehof
52:5814:26Silver
10
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
56:4718:15Brons
11
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
60:5522:23
12
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
61:1522:43
13
Birgitta Wiklund
OK Skogsvargarna
81:3543:03
Rosa Johansson
IK Uven
Ej godkänd
Ingegerd Kallin
SOK 68
Ej godkänd
Eva Blomström
IK Stern
Ej godkänd
Britt-Marie Larsson
SOK 68
Ej godkänd
 
H60 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Eriksson
Lerums SOK
37:180:00Guld
2
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
38:160:58Guld
3
Anders Thomasson
Ulricehamns OK
38:321:14Guld
4
Göran Larsson
Sala OK
39:121:54Guld
5
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
39:252:07Guld
6
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
39:482:30Guld
7
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
40:253:07Guld
8
Sören Svensson
Sjövalla FK
41:594:41Guld
9
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
43:055:47Silver
10
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
43:406:22Silver
11
Sten Blomström
IK Stern
45:037:45Silver
11
Lennart Andersson
Göteborgs SK
45:037:45Silver
13
Kenneth Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
46:259:07Silver
14
Torbjörn Wikström
OK Orinto
48:3511:17Silver
15
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
51:3914:21Silver
16
Sten Olsson
OK Alehof
54:4017:22Brons
17
Mats Elofsson
Herrljunga SK Skid o OL
57:4120:23Brons
18
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
60:5123:33
19
Roger Bergvik
Växjö OK
63:1525:57
20
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
66:1028:52
21
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
66:5229:34
22
Jan Larsson
Främmestads IK
69:3932:21
 
D65 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Britt Johansson
IK Stern
31:410:00Guld
2
Gunnel Svensson
IK Ymer
32:090:28Guld
3
Christina Schedwin
IK Stern
32:471:06Guld
4
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
33:422:01Guld
5
Ulla Lindhe
IK Stern
33:582:17Guld
6
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
34:202:39Guld
7
Lena Waern
Trollhättans SOK
37:335:52Silver
8
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
37:355:54Silver
9
Monica Larsson
OK Tranan
39:468:05Silver
10
Barbro Johansson
Sjövalla FK
40:539:12Silver
11
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
41:319:50Silver
12
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
42:0810:27Silver
13
Britt Rangert
IK Ymer
42:1810:37Silver
14
Birgitta Carlsson
OK Orinto
44:2812:47Silver
15
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
44:3312:52Silver
16
Britta Larsson
OK Frisene
45:2313:42Brons
17
Margit Ryberg
OK Klyftamo
46:0014:19Brons
18
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
48:4617:05Brons
19
Birgitta Parkner
OK Landehof
51:0719:26
20
Ann-Christine Borg
Frölunda OL
62:2830:47
Ingrid Cullbrand
IK Stern
Ej godkänd
Lillemor Lorén
OK Frisene
Ej godkänd
 
H65 0 meter37 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Sandberg
Uddevalla OK
32:490:00Guld
2
Lars Finbom
OK Landehof
34:231:34Guld
3
Dag Lorén
OK Frisene
34:431:54Guld
4
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
38:215:32Silver
5
Henrik Hvoslef
IK Stern
39:086:19Silver
6
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
40:498:00Silver
7
Stig-Ove Toll
IK Stern
41:589:09Silver
8
Göran Bengtsson
Tockarps IK
42:5610:07Silver
9
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
43:0010:11Silver
10
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
43:0810:19Silver
11
Anders Björnberg
Frölunda OL
43:4710:58Silver
12
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
44:2211:33Silver
13
Bengt Börjesson
OK Alehof
44:2411:35Silver
14
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
44:3211:43Silver
15
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
45:3412:45Silver
16
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
46:0113:12Silver
17
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
46:0613:17Silver
18
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
46:3213:43Silver
19
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
47:1014:21Brons
20
Kent Olausson
OK Orinto
48:0415:15Brons
21
Christer Westberg
IFK Göteborg
48:1615:27Brons
22
Styrbjörn Jansson
IF Hagen
48:2615:37Brons
23
Lars Lorén
OK Frisene
48:5816:09Brons
24
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
49:3616:47Brons
25
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
50:2417:35
26
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
50:3317:44
27
Bengt Mattsson
OK Orinto
50:5118:02
28
Bo Adolfsson
IK Ymer
52:2719:38
29
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
52:5720:08
30
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
54:0221:13
31
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
54:4321:54
32
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
59:3226:43
33
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
66:0333:14
34
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
66:5634:07
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
Ej godkänd
Gösta Claesson
Rydboholms SK
Ej godkänd
Gunnar Vallin
OK Landehof
Ej godkänd
 
D70 0 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
37:270:00Guld
2
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
40:232:56Guld
3
Birgit Karlsson
Mariestads FK
40:543:27Guld
4
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
43:466:19Silver
5
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
45:328:05Silver
6
Margareta Johansson
Trollhättans SOK
48:0010:33Silver
7
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
48:3311:06Silver
8
Elvy Börjesson
OK Alehof
49:5512:28Silver
9
Brita Särdquist
IK Ymer
51:5714:30Silver
10
Margareta Holmberg
IF Hagen
53:0115:34Silver
11
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
53:3016:03Silver
12
Kerstin Hagström
IK Gandvik
53:4616:19Silver
13
Bakken Gro
Stigsökarna
59:4322:16
14
Britta Davidsson
Ulricehamns OK
65:3328:06
15
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
70:1032:43
16
Lillemor Hallin
OK Landehof
75:2938:02
Inga Persson
OK Landehof
Ej godkänd
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 0 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivan Andersson
Markbygdens OK
37:040:00Guld
2
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
42:535:49Silver
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
43:456:41Silver
4
Svein Bakken
Stigsökarna
46:269:22Silver
5
Bengt Inghammar
Göteborg-Majorna OK
46:379:33Silver
6
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
46:469:42Silver
7
Hans Karlsson
OK Orinto
47:4810:44Silver
8
Magne Hagström
Frölunda OL
48:0711:03Silver
9
Tore Pettersson
OK Gipen
48:1311:09Silver
10
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
48:5511:51Silver
11
Göran Olofsson
Fjärås AIK
49:4612:42Silver
12
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
52:5715:53Silver
13
Allan Sunnergren
Hjärnarps GH OL
55:2918:25Brons
14
Hans Östlund
OK Kroppefjäll
58:0020:56Brons
15
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
60:2923:25
16
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
62:0024:56
17
Harry Sundberg
OK Klyftamo
62:5125:47
18
Sune Hagström
IK Gandvik
63:5526:51
19
Roland Aasa
IK Uven
71:2234:18
20
Percy Karlsson
Sävedalens AIK
72:1635:12
21
Birger Aronsson
Bredareds IF
72:3235:28
22
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
77:4440:40
23
Kent Fredriksson
OK Skogsvargarna
81:1744:13
24
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
94:4257:38
Bengt Hansson
OK Löftan
Ej godkänd
Roland Dahl
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D75 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
35:520:00Guld
2
Marianne Höglund
FK Herkules
46:1910:27Silver
3
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
50:1014:18Silver
4
Evelyn Margareta Alexandersson
Lerums SOK
51:0415:12Brons
5
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
57:0121:09
6
Ingrid Borgliden
Vänersborgs SK
78:3342:41
 
H75 0 meter15 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agne Östensson
Sävedalens AIK
37:510:00Guld
2
Atte Heikkilä
OK Gipen
45:287:37Silver
3
Kjell Persson
Mariestads FK
45:528:01Silver
4
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
54:3416:43Brons
5
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
55:5718:06Brons
6
Åke Hogedal
Kungälvs OK
56:5519:04Brons
7
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
58:1920:28
8
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
58:2620:35
9
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
80:1542:24
10
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
81:2443:33
11
Alban Karlbom
Lerums SOK
85:4647:55
12
Kurt Stenberg
IK Gandvik
94:3056:39
Göran Malmberg
IK Gandvik
Ej godkänd
Leif Edsand
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Leif Hjertqvist
IK Stern
Ej godkänd
 
D80 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Nyman
Uddevalla IS
39:030:00Guld
2
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
45:156:12Silver
3
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
45:316:28Silver
 
H80 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Andersson
OK Stigen
37:100:00Guld
2
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
37:300:20Guld
3
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
43:436:33Silver
4
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
45:518:41Silver
5
Åke Pettersson
Kungälvs OK
45:528:42Silver
6
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
46:209:10Silver
7
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
47:1510:05Silver
8
Olle Gottfridsson
SOK 68
50:2413:14Silver
9
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
51:3814:28Silver
10
Gunnar Källman
Herrljunga SK Skid o OL
52:0114:51Silver
11
Lars-Erik Aronson
IF Rigor
68:1631:06
12
Arne Davidsson
Ulricehamns OK
75:5238:42
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
Ej godkänd
 
H85 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
53:340:00Guld
2
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
76:5023:16Brons
3
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
113:1559:41
 
U1 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hjalmar Gedda
OK Landehof
19:210:00Järn
2
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
19:530:32Järn
3
Sofia Karlsson
Hestra IF
31:0011:39Järn
4
Lucas Boström
OK Alehof
31:5212:31Järn
5
Ludvig Linder
OK Orinto
37:2418:03Järn
6
Rebecka Rundblad
Främmestads IK
38:3619:15Järn
7
Madita Waldtschmidt
Främmestads IK
38:3719:16Järn
8
Elvin Lomander
Markbygdens OK
39:1419:53Järn
9
Oskar Dahlin
IK Gandvik
39:4720:26Järn
10
Hanna Alsiö
Falköpings AIK OK
41:5922:38Järn
11
Katrin Asplund
Kungälvs OK
43:5124:30Järn
12
Markus Delin
Ryda SK
45:4526:24Järn
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
U2 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Carlsson
Markbygdens OK
21:380:00Järn
2
Rasmus Ehlebrink
OK Flundrehof
29:057:27Järn
3
Oskar Lundberg
Hestra IF
31:239:45Järn
4
Elin Lundberg
Hestra IF
31:5310:15Järn
5
Fridap Haglund
Bredareds IF
33:4712:09Järn
6
Sofia Rask
Kungälvs OK
34:0012:22Järn
7
Elsa Sonesson
Falköpings AIK OK
34:4913:11Järn
8
Ellen Krantz
IK Ymer
35:3013:52Järn
9
Hanna Olsson
Brattås CK
35:4714:09Järn
10
Linus Boström
OK Alehof
37:1815:40Järn
11
Jennifer Studley
OK Skogshjortarna
39:1917:41Järn
12
Rebecka Eliasson
Klubblös
46:2724:49Järn
13
Sofia Borne
Frölunda OL
78:3456:56Järn
14
Klara Andréasson
Frölunda OL
78:3756:59Järn
Elsa Asp
Mölndal Outdoor IF
Ej godkänd
Karl Erixon
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
Inskolning 0 meter18 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Alice Magnusson
SOK 68
0:000:00Järn
Sara Ohlin
OK Tranan
0:000:00Järn
Stina Grahn
Elfsborg SOK
0:000:00Järn
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Ebba Magnusson
SOK 68
0:000:00Järn
Anton Lund
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Ester Grahn Strömbom
Elfsborg SOK
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Lisa Jessen
Främmestads IK
0:000:00Järn
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
0:000:00Järn
Adeline Falsen
OK Klyftamo
0:000:00Järn
Göran Stenberg
SOK 68
0:000:00Järn
Oskar Hjertberg
IK Ymer
Ej godkänd
Alice Nordqvist
IF Rigor
Ej godkänd
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Klara Grahn
Elfsborg SOK
Ej godkänd
 
Öppen motion 1 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Egil Kiserud
Ready
44:080:00Brons
2
Caroline Wessmark
OK Flundrehof
54:1110:03Brons
3
Carina Salomonsson
Kinnaströms SK
63:2619:18
3
Lilian Svensson
Kinnaströms SK
63:2619:18
3
Christer Salomonsson
Kinnaströms SK
63:2619:18
6
Willy Svensson
Kinnaströms SK
63:2819:20
7
Lisa Ottosson
OK Landehof
71:0726:59
 
Öppen motion 3 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Bolander
OK Skogsvargarna
37:350:00Brons
2
Inger Ström
OK Skogsvargarna
38:371:02Brons
3
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
38:441:09Brons
4
Jonas Ehlebrink
OK Flundrehof
39:472:12Brons
5
Urban Bjufström
SOK 68
41:063:31Brons
6
Helene Krantz
IK Ymer
41:494:14Brons
7
Jenni Byvall
Klubblös
43:516:16Brons
8
Kerstin Ramström
OK Gipen
49:3912:04Brons
9
Martin Ståhl
Främmestads IK
50:3513:00
10
Sofia Delin
Ryda SK
50:5613:21
11
Anna Florin
Lerums SOK
52:1314:38
12
Siw Pettersson
Göteborg-Majorna OK
61:4824:13
13
Ylva Jonstoij
Ulricehamns OK
85:4748:12
 
Öppen motion 5 0 meter40 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
41:390:00Brons
2
Sofia Östensson
OK Tranan
43:121:33Brons
3
Johan Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
43:371:58Brons
4
Marcus Branell
Ryda SK
45:504:11Brons
5
Anna Karin Skärberg
Vänersborgs SK
46:284:49Brons
6
Helena Sonesson
Falköpings AIK OK
46:585:19Brons
7
Ulric Björck
IK Uven
47:185:39Brons
8
Stefan Netz
Trollhättans SOK
49:588:19Brons
9
Thomas Asplund
OK Skogsvargarna
51:189:39Brons
10
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
51:229:43Brons
11
Mattias Johansson
Buena Vista ac
51:5210:13Brons
12
Ing-Marie Lindahl
OK Milan
52:2910:50Brons
13
Jalle Strömbom
Elfsborg SOK
53:2011:41Brons
14
Jens Mentzer
OK Skogshjortarna
53:2111:42Brons
15
Lars Torstensson
Göteborgs SK
53:3011:51Brons
16
Åsa Dryselius
Markbygdens OK
53:5212:13Brons
17
Anna Rydström
Klubblös
54:4213:03Brons
18
Malin Källström
Sjövalla FK
55:2613:47
19
Kjell Fransson
OK Alehof
57:1815:39
20
Ulrika Logren
Sjövalla FK
57:3015:51
21
Karin Laurell
OK Flundrehof
58:0916:30
22
Karl-Johan Ohlin
OK Tranan
58:4117:02
23
Juha Krantz
IK Ymer
59:2217:43
24
Barbro Classon
OK Flundrehof
61:2819:49
25
Josefin Carlsson
IFK Göteborg
62:0720:28
26
David Nilsson
Sjövalla FK
62:4421:05
27
Susanne Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
65:3723:58
28
Sara Jonstoij
Ulricehamns OK
68:3026:51
29
Ingela Larsson
Hestra IF
71:5230:13
30
Sebastian Waltilla
Klubblös
72:3630:57
31
Erik Andersson
Klubblös
72:3730:58
32
Susanna Jonstoij
Ulricehamns OK
83:2141:42
33
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
91:4350:04
34
Maria Grahn
Elfsborg SOK
102:1360:34
Matilda Fulgentiusson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Lisa Pettersson
Klubblös
Ej godkänd
Marie Wide
Frölunda OL
Ej godkänd
Margareta Hultman
Klubblös
Ej godkänd
Ylva Olofsson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Bengt Nilsson
Hestra IF
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter52 startande, 49 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
31:510:00Brons
2
Hans Hultman
Klubblös
35:383:47Brons
3
Lovisa Carlsson
IFK Göteborg
36:344:43Brons
4
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
37:495:58Brons
5
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
39:407:49Brons
6
Maria Bois
Leksands OK
39:558:04Brons
7
Emelie Unosson
Bredareds IF
41:119:20Brons
8
Andrea Wallenius-Eriksson
Göteborg-Majorna OK
41:159:24Brons
9
Johan Nilsson
Uddevalla OK
41:449:53Brons
10
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
42:0310:12
11
Lars Östlin
Björkfors GOIF
42:2010:29
12
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
42:4410:53
13
Pär Johansson
Klubblös
42:4610:55
14
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
43:2111:30
15
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
44:5313:02
15
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
44:5313:02
17
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
45:2113:30
18
Klas Adolfson
IK Ymer
45:2313:32
19
Mats Kågeson
Lerums SOK
46:3514:44
20
Lennart Bjufström
SOK 68
48:2116:30
21
Martin Karlsson
Falkenbergs OK
48:3616:45
22
Linda Wennerlund
OK Vilse 87
48:5016:59
23
Maria Gustafsson
Sävedalens AIK
48:5817:07
23
Anneli Kjellander
Göteborg-Majorna OK
48:5817:07
25
Marita Haglund
Bredareds IF
49:1917:28
26
Ivan Mori
Kungälvs OK
49:3317:42
27
Göran Hedman
Valbo AIF
49:4217:51
28
Bengt-Rune Wallström
IK Uven
49:4417:53
29
Linnea Carlsson
Skarpnäcks OL
52:4620:55
30
Therese Alfredsson
Uddevalla OK
52:5321:02
31
Johan Sandberg
Klubblös
53:2121:30
32
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
54:1422:23
33
Magnus Henningsson
Hestra IF
54:4122:50
34
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
54:5022:59
35