DM Natt Västergötland

2011-09-02

Arrangörer: OK Klyftamo | Mariestads FK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
358
Form:
Individuell
Startande:
325
Distans:
Natt
Fullföljande:
302
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
53:240:00Guld
2
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
53:580:34Guld
3
Therése Ivarsson
OK Skogshjortarna
61:388:14Silver
4
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
63:169:52Silver
5
Tove Udd
Markbygdens OK
87:2434:00
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H21 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
71:050:00Guld
2
Simon Andersson
OK Kullingshof
71:220:17Guld
3
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
72:141:09Guld
4
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
73:472:42Guld
5
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
80:369:31Silver
6
Andreas Leijgård
Gudhems IF
104:3833:33
Erik Jonsson
Hestra IF
Ej godkänd
 
H20 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Högstrand
Markbygdens OK
55:110:00Guld
Albin Andersson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D18 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Högstrand
Markbygdens OK
47:390:00Guld
2
Therese Enenge
Bredareds IF
49:041:25Guld
3
Lovisa Hansson
Bredareds IF
49:191:40Guld
4
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
50:463:07Guld
5
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
51:584:19Guld
6
Johanna Skogum
Markbygdens OK
52:034:24Guld
7
Sara Nilsson
OK Tranan
52:184:39Guld
8
Frida Strömgård
Bredareds IF
78:2530:46
9
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
91:1543:36
10
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
103:5656:17
 
H18 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ahlberger
Hestra IF
54:170:00Guld
2
Martin Larsson
Hestra IF
58:264:09Guld
3
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
64:2410:07Silver
4
Per Moberg
Vänersborgs SK
69:4715:30Silver
5
Gustav Magnusson
IF Hagen
70:2016:03Silver
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Johan Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
 
D16 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
37:360:00Mästare
2
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
41:263:50Mästare
3
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
53:0515:29Silver
4
Elin Classon
OK Orinto
54:1316:37Silver
5
Kristin Höög
OK Kullingshof
55:3417:58Silver
6
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
56:1418:38Silver
7
Klara Andrén
Tibro OK
57:0419:28Silver
8
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
81:4544:09Järn
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H16 0 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Larsson
Hestra IF
33:090:00Mästare
2
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
36:103:01Mästare
3
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
36:583:49Mästare
4
Filip Grahn
Hestra IF
38:084:59Elit
5
Klas Udd
Markbygdens OK
38:405:31Elit
6
Anton Nilsson
OK Tranan
38:425:33Elit
7
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
39:146:05Elit
8
Filip Södervall
IK Gandvik
40:137:04Elit
9
Oskar Johansson
OK Klyftamo
42:058:56Guld
10
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
43:1810:09Guld
11
Erik Persson
Markbygdens OK
46:0212:53Silver
12
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
50:1517:06Silver
12
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
50:1517:06Silver
14
Linus Landergren
Hestra IF
55:2022:11Brons
15
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
59:3126:22Brons
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Erik Widmark
IF Hagen
Ej godkänd
 
D14 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Kindlund
OK Tranan
29:390:00Elit
2
Emma Nilsson
OK Tranan
30:481:09Elit
3
Hanna Lindström
OK Tranan
32:332:54Elit
4
Sofia Grahn
Hestra IF
33:564:17Guld
5
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
34:174:38Guld
6
Alice Aroneng
Hestra IF
34:324:53Guld
7
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
34:374:58Guld
8
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
35:396:00Guld
9
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
35:566:17Guld
10
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
36:356:56Guld
11
Lina Landergren
Hestra IF
37:558:16Silver
12
Anna Moberg
Vänersborgs SK
39:259:46Silver
13
Anna Kristiansson
Trollhättans SOK
42:2212:43Silver
14
Lina Lundberg
Istrums SK
46:0116:22Brons
15
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
47:4918:10Brons
16
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
49:4320:04Brons
 
D14 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H14 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
26:170:00Elit
2
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
26:430:26Elit
3
Eric Jansson
OK Tranan
29:463:29Elit
4
Ludvig Holmberg
OK Tranan
30:274:10Guld
5
Victor Helgesson
Hestra IF
30:454:28Guld
6
Filip Karlsson
IF Hagen
31:205:03Guld
7
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
31:475:30Guld
8
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
32:176:00Guld
9
Jesper Lindström
IK Gandvik
32:416:24Guld
10
Simon Olausson
OK Tranan
34:378:20Silver
11
Erik Svensson
OK Klyftamo
35:549:37Silver
12
Ola Holtbring
OK Amne
38:2612:09Silver
13
Adam Johansson
Trollhättans SOK
39:3013:13Silver
14
Carl Ljungert
Mariestads FK
50:1724:00Järn
 
H14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonathan Andersson
Mariestads FK
50:240:00
 
D12 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Ask
Markbygdens OK
23:590:00Guld
2
Klara Axelsson
Markbygdens OK
25:351:36Guld
3
Alice Södervall
IK Gandvik
31:598:00Silver
4
Sofia Österman
Vänersborgs SK
33:489:49Brons
5
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
43:0419:05Järn
6
Emma Nordberg
OK Tranan
65:1341:14Järn
 
D12 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Kindlund
OK Tranan
19:350:00Guld
2
Malin Nilsson
OK Tranan
19:540:19Guld
3
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
25:215:46Silver
 
H12 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
23:290:00Guld
2
Filip Johansson
Trollhättans SOK
24:561:27Guld
3
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
27:073:38Silver
4
William Lundstedt
Mullsjö SOK
27:374:08Silver
5
Carl Holmberg
IF Hagen
27:464:17Silver
6
Eskil Tryggö
Trollhättans SOK
29:095:40Silver
7
Joel Plumppu
Bredareds IF
30:567:27Silver
8
Daniel Bogren
IF Hagen
31:127:43Silver
9
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
31:588:29Silver
10
Emil Karlsson
Hestra IF
32:228:53Brons
11
Klas Johansson
OK Tranan
34:0810:39Brons
12
Olle Hedman
IF Hagen
37:2013:51Järn
Oscar Stomberg
IF Hagen
Ej godkänd
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Larsson
Tibro OK
19:060:00Guld
2
Joel Andersson Filip Jungert
Mariestads FK
21:242:18Guld
3
Gabriel Blad
OK Kullingshof
25:126:06Silver
 
D10 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
13:490:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
14:270:38Brons
3
Ida Roos
SOK Träff
15:291:40Brons
4
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
16:322:43Brons
5
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
17:383:49Brons
6
Irma Svensson
OK Klyftamo
20:426:53Brons
7
Klara Håkansson
OK Klyftamo
26:4812:59Järn
8
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
27:0313:14Järn
9
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
27:4713:58Järn
10
Tove Eriksson
Ryda SK
28:2814:39Järn
 
H10 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
13:500:00Brons
2
Joar Tryggö
Trollhättans SOK
15:512:01Brons
3
Axel Berglund
Ulricehamns OK
16:012:11Brons
4
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
16:072:17Brons
5
Per Hedman
IF Hagen
17:493:59Brons
6
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
19:265:36Brons
7
Johan Holmberg
IF Hagen
20:256:35Brons
8
Anton Karlsson
Mariestads FK
20:276:37Brons
9
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
21:167:26Brons
10
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
24:5011:00Järn
11
Ludvig Carlbom
Ulricehamns OK
25:3011:40Järn
12
Lukas Andrén
Tibro OK
25:4311:53Järn
13
Johan Hedman
IF Hagen
27:4013:50Järn
 
D35 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Angelica Brandqvist
Tibro OK
99:170:00
 
H35 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
72:160:00Guld
2
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
75:233:07Guld
3
Magnus Dahlin
IK Gandvik
106:2934:13
 
D40 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
41:050:00Guld
2
Maria Bogren
IF Hagen
45:154:10Guld
3
Annika Bäck
OK Kullingshof
49:268:21Silver
4
Kristina Nilsson
OK Tranan
52:1211:07Silver
5
Bodil Ahlström
Trollhättans SOK
78:5237:47
Anna Stomberg
IF Hagen
Ej godkänd
 
H40 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
51:180:00Guld
2
Kenneth Johansson
OK Tranan
60:469:28Silver
3
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
62:1410:56Silver
4
Max Tholén
OK Skogshjortarna
62:5811:40Silver
5
Martin Svensson
Markbygdens OK
63:5012:32Silver
6
Mattias Biörs
IK Ymer
63:5312:35Silver
7
Johan Mars
Markbygdens OK
65:0013:42Silver
8
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
69:3018:12Silver
9
Mika Tolonen
OK Amne
74:0922:51
10
David Olsson
OK Skogsstjärnan
75:1023:52
11
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
79:3028:12
12
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
80:5629:38
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Magnus Södervall
IK Gandvik
Ej godkänd
 
D45 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
52:360:00Guld
2
Marie Högstrand
Markbygdens OK
54:482:12Guld
3
Gunnel Svensson
OK Tranan
69:3617:00Silver
4
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
69:5917:23Silver
5
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
73:1320:37Silver
6
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
77:0424:28
Ewa Holmberg
IF Hagen
Ej godkänd
Maria Widmark
IF Hagen
Ej godkänd
 
H45 0 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
53:180:00Guld
2
Stefan Aroneng
Hestra IF
60:126:54Silver
3
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
60:517:33Silver
4
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
62:078:49Silver
5
Åke Wijkmark
IF Hagen
63:4310:25Silver
6
Peter Brämerson
Tibro OK
65:0111:43Silver
7
Tony Gustavsen
Istrums SK
66:3813:20Silver
8
Tommy Bäck
OK Kullingshof
69:2716:09Silver
9
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
71:3118:13Silver
10
Jens Lindström
Tibro OK
72:3019:12Silver
11
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
72:4819:30Silver
12
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
73:0519:47Silver
13
Lasse Karlsson
Istrums SK
74:1921:01Silver
14
Per Andersson
Ulricehamns OK
77:5824:40
15
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
79:0525:47
16
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
91:5238:34
17
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
98:4945:31
18
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
101:0047:42
Stefan Lund
OK Orinto
Ej godkänd
Per Sundqvist
OK Tranan
Ej godkänd
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
D50 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
45:380:00Guld
2
Jane Johansson
Istrums SK
49:143:36Guld
3
Anne Udd
Markbygdens OK
52:587:20Silver
4
Ann Nyström
IF Hagen
54:068:28Silver
5
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
65:1619:38
6
Lotta Landén
Istrums SK
70:2524:47
7
Gun Lundberg
Istrums SK
72:0526:27
8
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
74:0628:28
9
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
76:5231:14
10
Ann Laas
OK Skogshjortarna
80:5535:17
 
H50 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
51:170:00Guld
2
Andres Laas
OK Skogshjortarna
56:525:35Guld
3
Per Andersson
OK Orinto
64:2013:03Silver
4
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
67:1816:01Silver
5
Leif Moberg
Vänersborgs SK
70:1719:00Silver
6
Jonas Lundgren
Tibro OK
76:1624:59
7
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
79:2228:05
8
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
82:1931:02
9
Lennart Larsson
OK Flundrehof
127:0475:47
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
D55 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
37:140:00Guld
2
Inger Westerberg
IF Hagen
38:351:21Guld
3
Anne Kaill
IK Omega
49:5812:44Silver
4
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
50:5313:39Silver
5
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
52:2215:08Silver
6
Britt-Marie Andersson
OK Amne
60:1723:03
7
Monica Martinsson
OK Tranan
60:3023:16
 
H55 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
44:170:00Guld
2
Per-Olof Larsson
Hestra IF
49:014:44Guld
3
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
52:198:02Silver
4
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
57:5613:39Silver
5
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
58:0313:46Silver
6
Urban Larsson
IF Hagen
60:0615:49Silver
7
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
61:1216:55Silver
8
Tommy Westerberg
Tibro OK
63:1118:54Silver
9
Ingvar Andersson
OK Amne
65:0720:50
10
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
66:4622:29
11
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
69:0324:46
12
Tommy Holtbring
OK Amne
73:3029:13
13
Arne Persson
Markbygdens OK
75:2431:07
14
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
86:3342:16
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H60 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
45:140:00Guld
2
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
48:072:53Guld
3
Kjell Martinsson
OK Tranan
50:535:39Guld
4
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
51:135:59Silver
5
Bo Herdersson
Markbygdens OK
58:1012:56Silver
6
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
68:1823:04
 
D65 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
41:220:00Guld
2
Britt Rangert
IK Ymer
49:127:50Silver
3
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
51:109:48Silver
4
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
54:1912:57Silver
 
H65 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
43:470:00Guld
2
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
43:530:06Guld
3
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
49:325:45Silver
4
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
53:069:19Silver
5
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
54:2810:41Silver
6
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
57:3013:43Silver
7
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
57:3113:44Silver
8
Bertil Ingemarsson
Hestra IF
57:3613:49Silver
9
Kent Olausson
OK Orinto
58:3314:46Silver
10
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
59:2515:38Silver
11
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
61:4117:54Silver
12
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
62:0218:15
13
Lars Wahlström
Istrums SK
64:4821:01
14
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
66:0322:16
15
Olle Hermansson
IK Ymer
67:2323:36
16
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
67:3523:48
17
Lennart Karlsson
Trollhättans SOK
70:4927:02
18
Leif Olofsson
OK Flundrehof
73:3429:47
19
Göran Rubendahl
OK Skogshjortarna
74:5931:12
20
Jan-Olav Carlsson
IF Hagen
75:4131:54
Reits Hall
OK Amne
Ej godkänd
 
H70 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Erik Larsson
OK Amne
42:170:00Guld
2
Ingemar Holmberg
IF Hagen
43:160:59Guld
3
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
47:595:42Guld
4
Sten Johansson
OK Kullingshof
48:326:15Silver
5
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
55:5713:40Silver
6
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
58:2816:11Silver
7
Harry Brandkvist
Tidaholm SOK Sisu
76:0233:45
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H80 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
55:270:00Guld
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
U1 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
13:020:00Järn
2
Emelie Udd
Markbygdens OK
13:330:31Järn
3
Lina Sundqvist
OK Tranan
13:340:32Järn
4
Malin Stomberg
IF Hagen
14:301:28Järn
5
Erik Kindlund
OK Tranan
25:2212:20Järn
6
Elin Danielsson
Istrums SK
29:2016:18Järn
 
U2 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Teodor Danielsson
Istrums SK
32:400:00Järn
2
Erik Lindström
OK Tranan
35:292:49Järn
3
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
39:557:15Järn
4
Lovisa Eckermark
Göteborg-Majorna OK
46:3213:52Järn
5
Fridap Haglund
Bredareds IF
51:2818:48Järn
 
Öppen motion 2 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emelie Bäck
OK Kullingshof
26:440:00Brons
2
Annica Berglund
Ulricehamns OK
28:191:35Brons
3
Linnéa Bogren
IF Hagen
28:251:41Brons
4
Kjell Johansson
OK Kullingshof
35:298:45Brons
5
Marita Larsson
Markbygdens OK
45:1718:33
6
Ros-Marie Dahlberg
Falköpings AIK OK
46:5020:06
7
Oscar Roos
SOK Träff
51:1324:29
8
Lena Roos
SOK Träff
52:0925:25
9
Lennart Arvidsson
IK Ymer
93:4366:59
 
Öppen motion 4 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Svante Berglund
Ulricehamns OK
47:480:00Brons
2
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
54:376:49Brons
 
Öppen motion 7 0 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Ask
Markbygdens OK
32:420:00Brons
2
Ida-Maria Svensson
Sävedalens AIK
35:122:30Brons
3
Elin Åkesson
Gudhems IF
38:345:52Brons
4
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
40:167:34Brons
5
Per Knubbe
Markbygdens OK
40:357:53Brons
6
Michael Magnusson
Markbygdens OK
41:579:15Brons
7
Bo Kron
OK Flundrehof
42:009:18Brons
8
Axel Ek
Markbygdens OK
44:2011:38
9
Niclas Ek
Markbygdens OK
44:2411:42
10
Lina Dahlberg
Falköpings AIK OK
45:3912:57
11
Håkan Eriksson
OK Räven
46:0813:26
12
Hans-Olof Carlson
Mariestads FK
46:3013:48
13
Anders Dahlberg
Falköpings AIK OK
47:0214:20
14
Kurt Andersson
OK Kullingshof
47:1214:30
15
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
49:4116:59
16
Linus Roos
SOK Träff
51:4319:01
17
Dennis Roos
SOK Träff
51:5819:16
18
Niclas Andersson
Markbygdens OK
52:4119:59
19
Helena Andersson
Markbygdens OK
52:4220:00
20
Ebba Andrén
Tibro OK
53:2220:40
21
Svante Andrén
Tibro OK
53:3720:55
22
Krister Wessmark
OK Flundrehof
53:4120:59
23
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
54:0121:19
24
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
54:4021:58
25
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
54:5022:08
26
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
57:4725:05
27
Anette Sundqvist
OK Tranan
65:5433:12
28
Hans Andersson
IK Gandvik
70:1437:32
 
Öppen motion 9 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Knubbe
Markbygdens OK
70:490:00