DM Medel Västergötland

2011-08-27

Arrangörer: IK Gandvik | Lidköpings VSK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
950
Form:
Individuell
Startande:
873
Distans:
Medel
Fullföljande:
823
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Therése Ivarsson
OK Skogshjortarna
37:130:00Guld
2
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
37:390:26Guld
3
Lotta Toftén
Istrums SK
39:222:09Guld
4
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
40:393:26Guld
5
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
41:013:48Guld
6
Lina Larsson
Vänersborgs SK
41:494:36Guld
7
Sanna Svensson
Främmestads IK
42:205:07Silver
8
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
43:156:02Silver
9
Lina Hulander
Ulricehamns OK
43:206:07Silver
10
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
45:328:19Silver
11
Emelie Unosson
Bredareds IF
48:5211:39Silver
12
Lucie Weissova
FK Göingarna
53:3216:19Silver
13
Elin Åkesson
Gudhems IF
54:1317:00
14
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
59:1722:04
15
Lina Dahlberg
Falköpings AIK OK
65:4828:35
16
Maria Svensson
Trollhättans SOK
75:1938:06
Jennie Nilsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H21 0 meter48 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Conny Rantzow
Hestra IF
31:090:00Guld
2
Gustaf Wennerberg
OK Klyftamo
31:160:07Guld
3
Christian Holmqvist
Hestra IF
33:031:54Guld
4
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
33:282:19Guld
5
Fredrik Sundström
Hestra IF
34:283:19Guld
6
Filip Hadac
FK Göingarna
35:033:54Guld
7
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
35:184:09Guld
8
Mattias Nilsson
Vänersborgs SK
35:474:38Guld
9
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
36:044:55Silver
10
Lars Jakobsson
IF Hagen
36:225:13Silver
11
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
36:285:19Silver
12
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
36:365:27Silver
13
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
37:416:32Silver
14
Rickard Holmqvist
Hestra IF
37:426:33Silver
15
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
37:456:36Silver
16
Christian Arnesson
Ulricehamns OK
37:576:48Silver
17
Anders Ingemarsson
Hestra IF
39:017:52Silver
18
Martin Hogedal
Vänersborgs SK
39:027:53Silver
19
Anders Påhlman
Istrums SK
39:067:57Silver
20
Fajer Wennerberg
OK Klyftamo
39:077:58Silver
21
Rickard Börjesson
Hestra IF
39:358:26Silver
22
Thomas Gustavsson
Gudhems IF
39:378:28Silver
23
Simon Markendahl
OK Klyftamo
39:388:29Silver
24
Johan Olsson
Hjobygdens OK
40:239:14Silver
25
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
40:449:35Silver
26
Robert Enbom
Vänersborgs SK
41:2210:13Silver
27
Andreas Claesson
OK Kullingshof
41:3210:23Silver
28
Oskar Eklöf
Ulricehamns OK
42:2111:12Silver
29
Tobias Lindell
Vänersborgs SK
42:2211:13Silver
30
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
43:0011:51Silver
31
Mikael Nilsson
Snättringe SK
43:3712:28Silver
32
Andreas Branell
Ryda SK
44:1413:05Silver
33
Mirek Hadac
POBO Opava
45:5514:46
34
Erik Jonsson
Hestra IF
46:1115:02
35
Robert Barcik
POBO Opava
48:0416:55
36
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
48:0917:00
37
Max Karle
OK Skogshjortarna
49:2518:16
38
Andreas Leijgård
Gudhems IF
51:5020:41
39
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
54:3723:28
40
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
54:3823:29
41
Anton Pettersson
Mariestads FK
59:3128:22
42
Johan Leijgård
Gudhems IF
63:0031:51
43
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
68:0136:52
44
Joakim Gustavsson
Tibro OK
70:2039:11
45
Johan Li
Tibro OK
159:43128:34
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Simon Andersson
OK Kullingshof
Diskvalificerad
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D20 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emilia Henrysson
Tibro OK
44:180:00Guld
2
Linda Westerberg
Trollhättans SOK
45:160:58Guld
3
Lisa Andersson
Ryda SK
54:3610:18Silver
4
Malin Larsson
Hjobygdens OK
65:5521:37
 
H20 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Högstrand
Markbygdens OK
24:080:00Guld
2
Albin Andersson
Markbygdens OK
29:445:36Silver
3
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
30:196:11Silver
4
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
33:219:13Silver
5
Nils Spetz
Ulricehamns OK
35:0110:53Silver
6
Albin Evertsson
OK Klyftamo
36:0912:01
7
John Börjesson
Hestra IF
38:3814:30
8
Joel Udd
Markbygdens OK
41:0216:54
9
Dan Börjesson
Hestra IF
44:3220:24
10
David Johansson
Hestra IF
49:4225:34
11
Jesper Nilsson
Ulricehamns OK
53:0328:55
 
D18 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
31:480:00Guld
2
Johanna Skogum
Markbygdens OK
33:421:54Guld
3
Elin Högstrand
Markbygdens OK
33:512:03Guld
4
Anne Hansson
Markbygdens OK
35:203:32Guld
5
Elin Olsson
Tibro OK
39:127:24Silver
6
Sara Nilsson
OK Tranan
39:257:37Silver
7
Therese Enenge
Bredareds IF
39:367:48Silver
8
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
40:068:18Silver
9
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
40:108:22Silver
10
Alena Sarmanova
POBO Opava
41:229:34Silver
11
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
41:309:42Silver
12
Sofia Andrén
Tibro OK
42:2710:39Silver
13
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
44:3912:51Silver
14
Anna Olsson
Tibro OK
45:3113:43
15
Martina Johansson
Bredareds IF
46:4815:00
16
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
47:1115:23
17
Frida Strömgård
Bredareds IF
47:5616:08
18
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
54:4222:54
19
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
56:0724:19
20
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
71:2339:35
Elin Sundqvist
OK Tranan
Diskvalificerad
Lina Andersson
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
 
H18 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Larsson
Hestra IF
26:060:00Guld
2
Martin Ahlberger
Hestra IF
27:481:42Guld
3
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
28:152:09Guld
4
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
29:073:01Guld
5
Johan Andersson
Ryda SK
30:334:27Silver
6
Anton Karlsson
OK Kullingshof
31:515:45Silver
7
Simon Skogman
Markbygdens OK
31:525:46Silver
8
Gustav Magnusson
IF Hagen
34:418:35Silver
9
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
35:209:14Silver
10
Per Moberg
Vänersborgs SK
37:2511:19Silver
11
Pontus Johansson
OK Kullingshof
41:1415:08
12
Filip Andersson
Markbygdens OK
51:4925:43
13
Mattias Dahlberg
Istrums SK
65:5539:49
Gustav Hagström
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
D16 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
29:120:00Mästare
2
Aina Edgren
Trollhättans SOK
31:011:49Mästare
3
Johanna Öberg
Ryda SK
31:382:26Mästare
4
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
34:255:13Elit
5
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
34:405:28Elit
6
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
38:309:18Guld
7
Sofie Andersson
Ryda SK
39:079:55Guld
8
Elin Classon
OK Orinto
39:3210:20Guld
9
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
40:0510:53Silver
10
Emelie Bäck
OK Kullingshof
42:4113:29Silver
11
Linn Eriksson
Ryda SK
45:1316:01Silver
12
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
45:4816:36Silver
13
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
51:1222:00Brons
14
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
51:3922:27Brons
15
Clara Berlin
Trollhättans SOK
51:5322:41Brons
16
Kristin Höög
OK Kullingshof
53:1123:59Järn
17
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
54:4825:36Järn
18
Klara Andrén
Tibro OK
61:3732:25Järn
19
Sofia Karlsson
Istrums SK
63:0233:50Järn
20
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
63:2834:16Järn
21
Ida Nordberg
OK Tranan
65:2836:16Järn
22
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
77:4448:32Järn
 
D16 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H16 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Grahn
Hestra IF
25:040:00Mästare
2
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
25:060:02Mästare
3
Markus Larsson
Hestra IF
25:260:22Mästare
4
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
27:212:17Mästare
5
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
28:133:09Mästare
6
Anton Nilsson
OK Tranan
28:233:19Mästare
7
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
30:375:33Elit
8
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
31:246:20Elit
9
Klas Udd
Markbygdens OK
31:546:50Elit
10
Linus Landergren
Hestra IF
32:337:29Guld
11
Tobias Pentonen
Hestra IF
32:437:39Guld
12
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
32:517:47Guld
13
Einar Nordgren
Hestra IF
34:329:28Silver
14
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
34:409:36Silver
15
Erik Persson
Markbygdens OK
35:2110:17Silver
16
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
37:0512:01Silver
17
Erik Widmark
IF Hagen
37:5512:51Silver
18
Filip Södervall
IK Gandvik
41:1116:07Brons
19
Karl Karlsson
OK Kullingshof
42:3417:30Brons
20
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
42:5717:53Brons
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Karlsson
OK Skogshjortarna
75:190:00Mästare
2
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
77:192:00Mästare
 
D14 0 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
25:520:00Elit
2
Sara Kindlund
OK Tranan
26:541:02Elit
3
Hanna Lindström
OK Tranan
28:122:20Elit
4
Line Cederberg
Vänersborgs SK
28:222:30Elit
5
Anna Moberg
Vänersborgs SK
28:412:49Elit
6
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
30:034:11Guld
7
Sofia Grahn
Hestra IF
30:434:51Guld
8
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
31:075:15Guld
9
Alice Aroneng
Hestra IF
31:405:48Guld
10
Anna Kristiansson
Trollhättans SOK
32:446:52Silver
11
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
33:147:22Silver
12
Linnéa Bogren
IF Hagen
33:157:23Silver
13
Lisa Johansson
OK Tranan
33:167:24Silver
14
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
34:098:17Silver
15
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
34:358:43Silver
16
Agnes Westerberg
Trollhättans SOK
35:329:40Silver
17
Elvira Larsson
Ryda SK
35:459:53Silver
18
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
36:0610:14Silver
19
Tove Wiberg
Mullsjö SOK
36:3610:44Silver
20
Tove Lång
IF Hagen
36:4610:54Silver
21
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
37:1711:25Silver
22
Emelie Udd
Markbygdens OK
37:4011:48Silver
23
Malin Jansson
Hjobygdens OK
39:2113:29Silver
24
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
39:2813:36Silver
25
Emma Nilsson
OK Tranan
40:1614:24Brons
26
Lina Landergren
Hestra IF
40:4514:53Brons
27
Lina Sundqvist
OK Tranan
41:3915:47Brons
28
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
53:1227:20Järn
Lina Lundberg
Istrums SK
Diskvalificerad
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
Diskvalificerad
 
D14 Kort 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Lindh
Främmestads IK
31:540:00Elit
2
Matilda Tengström
Främmestads IK
34:152:21Elit
Karin Månsson
SOK Träff
Diskvalificerad
Elin Voksepp
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
H14 0 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
20:380:00Elit
2
Ludvig Holmberg
OK Tranan
22:562:18Elit
3
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
23:282:50Elit
4
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
24:554:17Guld
5
Victor Helgesson
Hestra IF
27:036:25Silver
6
William Johnsson
OK Skogshjortarna
31:5011:12Silver
7
Jesper Lindström
IK Gandvik
31:5611:18Silver
8
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
32:0311:25Brons
9
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
33:5513:17Brons
10
Eric Jansson
OK Tranan
34:2513:47Brons
11
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
34:3413:56Brons
12
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
35:0514:27Brons
13
Filip Karlsson
IF Hagen
37:2616:48Järn
13
Emil Johansson
Bredareds IF
37:2616:48Järn
15
Adam Johansson
Trollhättans SOK
38:0617:28Järn
16
Erik Svensson
OK Klyftamo
39:0118:23Järn
17
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
39:0818:30Järn
18
Carl Ljungert
Mariestads FK
40:0319:25Järn
19
Christoffer Wallgren
Istrums SK
40:2119:43Järn
19
Emil Jansson
IF Hagen
40:2119:43Järn
21
Johan Höög
OK Kullingshof
40:5920:21Järn
22
Ola Holtbring
OK Amne
41:1520:37Järn
23
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
43:2922:51Järn
24
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
44:5924:21Järn
25
Simon Wallenstein
Mariestads FK
61:1540:37Järn
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
Jonathan Andersson
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
H14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Karlsson
SOK Träff
34:120:00
 
D12 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
14:560:00Guld
2
Klara Ask
Markbygdens OK
16:551:59Guld
3
Natalie Larsson
Ryda SK
20:035:07Brons
4
Alice Södervall
IK Gandvik
24:309:34Järn
5
Nathalie Johnson
Lidköpings VSK
25:5410:58Järn
6
Sofia Klasson
Hestra IF
26:5311:57Järn
7
Emma Nordberg
OK Tranan
27:0712:11Järn
8
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
29:1214:16Järn
9
Maja Kindlund
OK Tranan
29:2714:31Järn
10
Alice Lundberg
Ulricehamns OK
30:0915:13Järn
11
Klara Segerström
IK Wilske
30:1915:23Järn
12
Maja Wallenius
OK Skogsstjärnan
31:5416:58Järn
13
Cornelia Hellqvist
Lidköpings VSK
33:0418:08Järn
14
Sanna Tolonen
OK Amne
34:1319:17Järn
15
Malin Nilsson
OK Tranan
34:5620:00Järn
16
Sofie Ström
OK Skogsvargarna
35:2320:27Järn
17
Amanda Bergqvist
Hestra IF
35:4420:48Järn
18
Fanny Svalin
Vänersborgs SK
40:1525:19Järn
19
Victoria Andersson
OK Tranan
45:5931:03Järn
20
Emma Franzén
Lidköpings VSK
47:3732:41Järn
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
30:290:00
 
H12 0 meter32 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Johansson
Trollhättans SOK
16:150:00Guld
2
Felix Axelsson
Markbygdens OK
16:230:08Guld
3
Albin Alsiö
Falköpings AIK OK
18:162:01Guld
4
William Lundstedt
Mullsjö SOK
18:272:12Guld
5
Emil Karlsson
Hestra IF
19:263:11Silver
6
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
19:283:13Silver
7
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
20:544:39Silver
8
Erik Lindström
OK Tranan
21:245:09Silver
9
Joel Plumppu
Bredareds IF
21:505:35Silver
10
Simon Wiklund
Falköpings AIK OK
22:256:10Silver
11
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
23:146:59Brons
12
Marcus Carlsson
IF Hagen
23:267:11Brons
13
Olle Hedman
IF Hagen
24:278:12Brons
14
Eric Nystrand
OK Klyftamo
25:489:33Brons
15
Patrik Gustafsson
OK Kullingshof
25:499:34Brons
16
Teodor Danielsson
Istrums SK
26:1710:02Järn
17
Eric Berlin
Trollhättans SOK
26:4310:28Järn
18
Klas Johansson
OK Tranan
27:1010:55Järn
19
Eskil Tryggö
Trollhättans SOK
28:2912:14Järn
20
Joel Andersson
Mariestads FK
28:4712:32Järn
21
Daniel Bogren
IF Hagen
29:4213:27Järn
22
Hampus Nyström
IF Hagen
31:2815:13Järn
23
Tor Lindström
IK Wilske
32:0415:49Järn
24
Oscar Roos
SOK Träff
32:5016:35Järn
25
Isak Dahlström
OK Klyftamo
33:4917:34Järn
26
Carl Holmberg
IF Hagen
37:5421:39Järn
27
Samuel Ekman
OK Kullingshof
37:5621:41Järn
28
Oskar Fransson
Lidköpings VSK
42:2426:09Järn
29
Axel Lomander
Markbygdens OK
50:2234:07Järn
Oscar Stomberg
IF Hagen
Diskvalificerad
Filip Jungert
Mariestads FK
Diskvalificerad
Albin Cupan
OK Amne
Diskvalificerad
 
H12 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Larsson
Hjobygdens OK
18:100:00Guld
2
Jonas Planck
IK Gandvik
19:371:27Guld
3
Gunnar Löfqvist
IF Hagen
25:517:41Brons
 
D10 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
11:400:00Brons
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
12:050:25Brons
3
Ida Roos
SOK Träff
14:032:23Brons
4
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
16:445:04Brons
5
Moa Alsiö
Falköpings AIK OK
16:505:10Brons
6
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
17:095:29Brons
7
Tove Eriksson
Ryda SK
19:377:57Järn
8
Irma Svensson
OK Klyftamo
19:558:15Järn
9
Nora Aroneng
Bredareds IF
20:068:26Järn
10
Ida Stöm
OK Skogsvargarna
21:229:42Järn
11
Erica Bogren
IF Hagen
22:1110:31Järn
12
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
23:3611:56Järn
13
Alice Svalin
Vänersborgs SK
25:1313:33Järn
14
Elsa Plumppu
Bredareds IF
25:2813:48Järn
15
Sofia Tolonen
OK Amne
35:2123:41Järn
16
Emma Gustafsson
OK Kullingshof
36:0524:25Järn
17
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
38:4527:05Järn
Malin Stomberg
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H10 0 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
11:210:00Brons
2
Per Hedman
IF Hagen
13:492:28Brons
3
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
13:542:33Brons
4
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
15:274:06Brons
5
Anton Carlsson
IF Hagen
15:534:32Brons
6
Johan Hedman
IF Hagen
15:584:37Brons
7
Alfred Pettersson
Falköpings AIK OK
16:084:47Brons
8
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
16:245:03Brons
8
Marcus Hermansson
IF Hagen
16:245:03Brons
10
Joar Tryggö
Trollhättans SOK
17:336:12Brons
11
Hugo Setthagen
OK Tranan
18:217:00Brons
12
Johan Holmberg
IF Hagen
19:197:58Järn
13
Vidar Hallberg
Främmestads IK
19:428:21Järn
14
Jonatan Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
20:289:07Järn
15
Oskar Ekman
OK Kullingshof
20:299:08Järn
16
Lukas Gustafsson
IK Ymer
20:339:12Järn
17
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
20:429:21Järn
18
Axel Berglund
Ulricehamns OK
21:5110:30Järn
19
Ludvig Carlbom
Ulricehamns OK
23:1811:57Järn
20
Tobias Erixon
OK Kullingshof
24:2413:03Järn
21
Anton Karlsson
Mariestads FK
24:4113:20Järn
22
Erik Frisk
IF Hagen
29:3818:17Järn
23
Tor Rännare
Hjobygdens OK
38:2127:00Järn
Jesper Nilsson
Ryda SK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Kindlund
OK Tranan
29:470:00Guld
2
Johanna Sundström
Hestra IF
32:352:48Guld
3
Malin Tengström
Främmestads IK
40:2910:42Silver
4
Annika Johansson
OK Tranan
41:0011:13Silver
5
Susanne Biörs
OK Tranan
41:2611:39Silver
6
Ulrika Rundblad
Främmestads IK
41:3111:44Silver
7
Katarina Enbom
Vänersborgs SK
43:2713:40
8
Jenny Johansson
IK Ymer
46:2816:41
9
Maria Krafft-Helgesson
Hestra IF
48:1218:25
10
Linnea Börjesson
Hestra IF
48:4819:01
11
Angelica Brandqvist
Tibro OK
52:1022:23
12
Annica Berglund
Ulricehamns OK
69:1639:29
 
H35 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
31:150:00Guld
2
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
34:022:47Guld
3
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
34:313:16Guld
4
Mathias Häggblom
OK Klyftamo
36:405:25Silver
5
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
37:526:37Silver
6
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
40:028:47Silver
7
Johan Åhlund
Vänersborgs SK
41:079:52Silver
8
Henrik Erickson
Ulricehamns OK
42:4911:34Silver
9
Claes Setthagen
OK Tranan
44:0012:45Silver
10
Stefan Andersson
Istrums SK
46:3915:24
11
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
50:1719:02
12
Patrik Svalin
Vänersborgs SK
53:1822:03
13
Jörgen Lindh
Främmestads IK
70:5339:38
14
Mikael Rännare
Hjobygdens OK
105:4174:26
Martin Udd
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Henrik Sahlström
Främmestads IK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Karlsson
Markbygdens OK
32:130:00Guld
2
Sara Åberg
Hestra IF
32:270:14Guld
3
Jessica Andersson
Vänersborgs SK
34:412:28Guld
4
Annika Bäck
OK Kullingshof
36:374:24Guld
5
Inger Cederberg
Vänersborgs SK
37:525:39Silver
6
Maria Bogren
IF Hagen
38:206:07Silver
7
Kristina Nilsson
OK Tranan
38:526:39Silver
8
Anna Höök
OK Klyftamo
38:566:43Silver
9
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
39:517:38Silver
10
Charlotte Österman
Vänersborgs SK
40:097:56Silver
11
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
41:149:01Silver
12
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
42:4310:30Silver
13
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
46:1914:06Silver
14
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
48:4716:34
15
Nina Gumaelius
Tibro OK
49:1917:06
16
Karin Andersson
OK Klyftamo
49:2817:15
17
Eva Larsson
Hjobygdens OK
50:4818:35
18
Kristina Höök Patriksson
OK Klyftamo
52:2420:11
19
Anna Stomberg
IF Hagen
53:3021:17
20
Cathrine Herngren
IF Hagen
55:4223:29
21
Annelie Hallqvist
IF Hagen
56:3224:19
22
Eva-Lotta Lundberg
Ulricehamns OK
57:1325:00
23
Inger Ström
OK Skogsvargarna
65:1733:04
24
Ylva Johansson
OK Skogsvargarna
73:1140:58
25
Carina Wallgren
Istrums SK
79:1847:05
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
28:200:00Guld
2
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
29:351:15Guld
3
Richard Tengström
Vänersborgs SK
31:223:02Guld
4
Mats Kindlund
OK Tranan
31:293:09Guld
5
Kenneth Johansson
OK Tranan
34:206:00Silver
6
Max Tholén
OK Skogshjortarna
34:416:21Silver
7
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
34:486:28Silver
8
Thomas Andersson
OK Tranan
35:156:55Silver
9
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
37:148:54Silver
10
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
37:509:30Silver
11
Patrik Svantesson
Trollhättans SOK
39:3011:10Silver
12
Fredrik Ask
Markbygdens OK
41:1812:58
13
Jan Wiklund
IK Wilske
41:5213:32
14
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
42:3114:11
15
Joakim Lundberg
Ulricehamns OK
44:3716:17
16
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
44:4616:26
17
Henrik Pettersson
Falköpings AIK OK
45:3317:13
18
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
49:0120:41
19
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
50:2822:08
20
Håkan Jansson
Vänersborgs SK
50:4222:22
21
Stefan Gustavsson
Tibro OK
50:4522:25
22
Mika Tolonen
OK Amne
52:5824:38
23
Dennis Roos
SOK Träff
53:5525:35
24
David Olsson
OK Skogsstjärnan
54:2326:03
25
Svante Berglund
Ulricehamns OK
66:3538:15
Mats Hedman
IF Hagen
Diskvalificerad
 
D45 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Högstrand
Markbygdens OK
34:310:00Guld
2
Maria Skogsberg
Mariestads FK
34:530:22Guld
3
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
35:351:04Guld
4
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
35:421:11Guld
5
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
36:532:22Guld
6
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
37:463:15Guld
7
Petra Johansson
Trollhättans SOK
38:524:21Guld
8
Gunnel Svensson
OK Tranan
38:534:22Guld
9
Kristin Back
Vänersborgs SK
39:545:23Silver
10
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
40:546:23Silver
11
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
40:556:24Silver
12
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
45:4211:11Silver
13
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
46:2811:57Silver
14
Ewa Holmberg
IF Hagen
47:5113:20Silver
15
Kerstin Larsson
IF Hagen
47:5713:26Silver
16
Helena Andersson
Markbygdens OK
47:5813:27Silver
17
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
50:5116:20
18
Ingela Nordgren
Bredareds IF
51:0416:33
19
Doris Danielsson
Istrums SK
51:2716:56
20
Christina Jonsson
OK Klyftamo
52:4118:10
21
Monica Laage
Falköpings AIK OK
52:5718:26
22
Irené Andersson
OK Kullingshof
55:3321:02
23
Britt Andersson
Ryda SK
58:1723:46
24
Yvona Svejdikova
POBO Opava
59:1324:42
25
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
60:0625:35
26
Inger Larsson
Bredareds IF
60:1725:46
27
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
65:1230:41
 
H45 0 meter48 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
27:380:00Guld
2
Jonas Ornung
OK Skogshjortarna
29:512:13Guld
3
Kent Klasson
Hestra IF
31:163:38Silver
4
Lars Björking
OK Skogshjortarna
31:193:41Silver
5
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
32:044:26Silver
6
Niclas Andersson
Markbygdens OK
32:244:46Silver
7
Björn Öberg
Ryda SK
32:334:55Silver
8
Stefan Aroneng
Hestra IF
32:465:08Silver
9
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
33:486:10Silver
10
Stefan Lund
OK Orinto
33:586:20Silver
11
Lasse Karlsson
Istrums SK
34:346:56Silver
12
Tommy Bäck
OK Kullingshof
34:467:08Silver
13
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
34:567:18Silver
14
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
36:228:44Silver
15
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
36:389:00Silver
16
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
37:4310:05Silver
17
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
37:4510:07Silver
18
Peter Brämerson
Tibro OK
37:4910:11Silver
19
Peter Nilsson
OK Tranan
37:5910:21Silver
20
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
38:0310:25Silver
21
Kent Skärberg
Vänersborgs SK
38:4611:08Silver
22
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
39:2211:44Silver
23
Tony Gustavsen
Istrums SK
40:0912:31
24
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
40:4313:05
25
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
40:4413:06
26
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
41:0013:22
27
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
41:1713:39
28
Christian Jansson
OK Tranan
41:3213:54
29
Joachim Friberg
Istrums SK
41:3313:55
30
Jonas Månsson
K 3 IF
41:5614:18
31
Per Sundqvist
OK Tranan
42:5415:16
32
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
43:0515:27
33
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
46:0518:27
34
Joakim Ström
OK Skogsvargarna
46:2918:51
35
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
46:3718:59
36
Gunnar Johansson
OK Skogsvargarna
48:3020:52
37
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
49:1021:32
38
Erik Gustafsson
IK Albion
49:5922:21
39
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
52:0124:23
40
Pär Stenberg
OK Skogshjortarna
55:2427:46
41
Bo Westerberg
Trollhättans SOK
55:3327:55
42
Björn Nilsson
Ryda SK
57:3830:00
43
Ulf Andersson
Mariestads FK
61:4534:07
44
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
65:5938:21
45
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
67:3239:54
46
Anders Jonsson
OK Klyftamo
68:3340:55
47
Stefan Carlsson
Falköpings AIK OK
76:0848:30
48
Pär Larsson
IF Hagen
81:3653:58
 
D50 0 meter23 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
33:120:00Guld
2
Kristin Hansson
Markbygdens OK
35:332:21Guld
3
Gunilla Larsson
Bredareds IF
36:092:57Guld
4
Marianne Hansson
Bredareds IF
36:243:12Guld
5
Anne Udd
Markbygdens OK
37:103:58Guld
6
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
38:405:28Silver
7
Iréne Banck
IF Hagen
39:015:49Silver
8
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
39:065:54Silver
9
Jane Johansson
Istrums SK
39:216:09Silver
10
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
40:157:03Silver
11
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
42:499:37Silver
12
Ann Laas
OK Skogshjortarna
45:3112:19Silver
13
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
47:2914:17Silver
14
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
48:1215:00
15
Barbro Törnroth
Hjobygdens OK
51:4518:33
16
Gun Lundberg
Istrums SK
53:3320:21
17
Gunilla Johansson
OK Skogsstjärnan
60:1927:07
18
Ann-Charlotte Jakobsson
Istrums SK
61:1428:02
19
Yvonne Bengtsson
Mariestads FK
62:1128:59
20
Susanne Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
66:5533:43
Ann Nyström
IF Hagen
Diskvalificerad
Annette Olofsson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
30:390:00Guld
2
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
30:550:16Guld
3
Lennart Josefsson
Rydboholms SK
31:140:35Guld
4
Lars-Olof Schön
Hestra IF
32:512:12Guld
5
Karl Olsson
Tibro OK
34:233:44Guld
6
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
34:243:45Guld
7
Torbjörn Löfving
Tibro OK
34:504:11Guld
8
Ola Lundh
IF Hagen
36:456:06Silver
9
Andres Laas
OK Skogshjortarna
37:557:16Silver
10
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
38:097:30Silver
11
Per Andersson
OK Orinto
38:538:14Silver
12
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
39:078:28Silver
13
Tore Bengtsson
Mariestads FK
39:288:49Silver
14
Bengt Lundberg
Istrums SK
40:259:46Silver
15
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
41:0610:27Silver
16
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
41:3310:54Silver
17
Stefan Stomberg
IF Hagen
42:0511:26Silver
18
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
42:3912:00Silver
19
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
43:3412:55Silver
20
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
43:3812:59Silver
21
Jonas Lundgren
Tibro OK
45:1614:37
22
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
47:0416:25
23
Ulf Nordgren
Bredareds IF
49:4019:01
24
Gunnar Johansson
Trollhättans SOK
55:3624:57
25
Hans Hansson
Markbygdens OK
57:2626:47
 
D55 0 meter17 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
32:180:00Guld
2
Inger Westerberg
IF Hagen
35:393:21Guld
3
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
41:168:58Silver
4
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
44:1611:58Silver
5
Monica Martinsson
OK Tranan
45:0612:48Silver
6
Kristina Roos Larsson
Bredareds IF
47:4215:24
7
Gunnel Hultqvist
IF Hagen
48:4616:28
8
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
50:2618:08
9
Evamarie Lundahl
IF Hagen
51:0518:47
10
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
55:1122:53
11
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
57:1424:56
12
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
58:3526:17
13
Marita Larsson
Markbygdens OK
76:0543:47
Anita Eklöf
IK Ymer
Diskvalificerad
Berit Klamfelt
Tibro OK
Diskvalificerad
Ing-Marie Hjert
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
Ingrid Jessen
Främmestads IK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter36 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
32:200:00Guld
2
Per-Olof Larsson
Hestra IF
32:430:23Guld
3
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
33:531:33Guld
4
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
34:031:43Guld
5
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
34:282:08Guld
6
Ulf Bäckström
Hestra IF
36:394:19Guld
7
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
36:404:20Guld
8
Urban Larsson
IF Hagen
37:014:41Silver
9
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
37:405:20Silver
10
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
37:415:21Silver
11
Uno Magnusson
IF Hagen
38:155:55Silver
12
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
38:195:59Silver
13
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
38:476:27Silver
14
Anders Eriksson
IF Hagen
38:566:36Silver
15
Robert Jessen
Främmestads IK
40:137:53Silver
16
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
41:028:42Silver
17
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
41:349:14Silver
18
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
41:409:20Silver
19
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
42:079:47Silver
20
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
43:0410:44Silver
21
Lars Grehn
Mullsjö SOK
43:2511:05Silver
22
Tommy Westerberg
Tibro OK
44:1111:51Silver
23
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
45:0012:40Silver
24
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
45:2913:09Silver
25
Jan Holmqvist
Hestra IF
45:4313:23Silver
26
Alf Siewertz
Gudhems IF
50:0217:42
27
Lars Pejryd
Trollhättans SOK
51:0018:40
28
Göran Larsson
Vänersborgs SK
51:3619:16
29
Jan Unosson
Bredareds IF
55:4423:24
30
Lennart Jakobson
Tibro OK
56:4424:24
31
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
57:3925:19
32
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
58:4926:29
33
Tommy Holtbring
OK Amne
64:5132:31
Ingvar Andersson
OK Amne
Diskvalificerad
Kjell Kaminsky
IF Hagen
Diskvalificerad
Hans Tuvesson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
D60 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
35:100:00Guld
2
Kristina Larsson
OK Klyftamo
36:000:50Guld
3
Britt-Marie Larsson
SOK 68
36:581:48Guld
4
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
46:1411:04Silver
5
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
47:1812:08Silver
6
Görel Nordin
Vänersborgs SK
66:1331:03
7
Gisela Löfving
Tibro OK
67:4532:35
Britt-Mari Rydberg
Istrums SK
Diskvalificerad
 
H60 0 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Herdersson
Markbygdens OK
28:220:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
29:341:12Guld
3
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
30:382:16Guld
4
Toivo Pentonen
Hestra IF
31:132:51Guld
5
Jonas Larsson
OK Kullingshof
31:182:56Guld
6
Anders Thomasson
Ulricehamns OK
31:373:15Guld
7
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
32:294:07Silver
8
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
32:534:31Silver
9
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
32:544:32Silver
10
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
33:575:35Silver
11
Vidar Löfving
Tibro OK
34:055:43Silver
12
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
34:586:36Silver
13
Rolf Einarsson
IF Hagen
35:397:17Silver
14
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
36:348:12Silver
15
Kjell Martinsson
OK Tranan
36:558:33Silver
16
Bo Klamfelt
Tibro OK
39:1810:56Silver
17
Sture Johansson
OK Kullingshof
39:4011:18Silver
18
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
41:1012:48
19
Bertil Johansson
OK Skogshjortarna
44:1115:49
20
Håkan Lööf
Mariestads FK
47:1918:57
21
Sune Gustafsson
Tibro OK
53:3425:12
22
Hans Larsson
OK P4
53:4825:26
23
Bernhard Grenabo
Hjobygdens OK
82:3254:10
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
D65 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
36:090:00Guld
2
Birgitta Carlsson
OK Orinto
37:101:01Guld
3
Berit Ivehag
Främmestads IK
38:011:52Guld
4
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
38:282:19Guld
5
Ingrid Hermansson
IK Ymer
39:143:05Guld
6
Britt Rangert
IK Ymer
41:245:15Silver
7
Enid Ingemarsson
Hestra IF
41:365:27Silver
8
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
43:117:02Silver
9
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
43:387:29Silver
10
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
47:0911:00Silver
11
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
47:1911:10Silver
12
Lillemor Lorén
OK Frisene
47:3811:29Silver
13
Britta Larsson
OK Frisene
47:4211:33Silver
14
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
50:4014:31Silver
15
Linnéa Claesson
Rydboholms SK
50:5714:48Silver
16
Margit Ryberg
OK Klyftamo
52:2416:15
17
Anita Linnéa Nordberg
OK Klyftamo
53:5217:43
18
Ulla Öhrström
OK Amne
56:3520:26
 
H65 0 meter41 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
29:350:00Guld
2
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
29:510:16Guld
3
Dag Lorén
OK Frisene
30:351:00Guld
4
Per Knubbe
Markbygdens OK
31:412:06Guld
5
Lars Finbom
OK Landehof
31:502:15Guld
6
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
33:053:30Silver
7
Kennet Ivehag
Främmestads IK
33:153:40Silver
8
Lennart Karlsson
Trollhättans SOK
34:154:40Silver
9
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
34:254:50Silver
10
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
34:545:19Silver
11
Henrik Bergman
OK Tranan
35:135:38Silver
12
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
35:506:15Silver
13
Göte Johansson D-P
OK Tranan
36:216:46Silver
14
Bengtåke Andersson
OK Amne
37:007:25Silver
15
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
38:128:37Silver
16
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
38:198:44Silver
17
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
38:258:50Silver
18
Jan-Olav Carlsson
IF Hagen
38:519:16Silver
19
Bengt Nilsson
Hestra IF
39:019:26Silver
20
Roland Bohman
Ulricehamns OK
39:3710:02Silver
21
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
39:4110:06Silver
22
Lars Wahlström
Istrums SK
40:2410:49Silver
23
Olle Hermansson
IK Ymer
40:2710:52Silver
24
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
41:0311:28Silver
25
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
41:2211:47Silver
26
Bertil Ingemarsson
Hestra IF
42:5113:16Silver
27
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
44:2814:53
28
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
44:4615:11
29
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
45:0915:34
30
Åke Nordberg
OK Klyftamo
48:0918:34
31
Kent Carlgren
OK Skogshjortarna
48:1818:43
32
Bert Thorsson
Ryda SK
48:4019:05
33
Gösta Claesson
Rydboholms SK
48:4719:12
34
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
50:5121:16
35
Jan Johansson
Vänersborgs SK
51:1421:39
36
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
53:0223:27
37
Kjell Johansson
Dalsjöfors GOIF
57:0927:34
38
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
64:5235:17
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
Erling Andersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
D70 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Höök
OK Klyftamo
46:360:00Guld
2
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
46:380:02Guld
3
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
48:562:20Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
49:483:12Guld
5
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
53:547:18Silver
6
Margareta Holmberg
IF Hagen
61:1514:39Silver
7
Lilian Bengtsson
OK Amne
86:1739:41
Birgit Karlsson
Mariestads FK
Diskvalificerad
Brita Särdquist
IK Ymer
Diskvalificerad
 
H70 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
31:290:00Guld
2
Håkan Skogum
Markbygdens OK
32:120:43Guld
3
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
33:452:16Guld
4
Lars-Erik Larsson
OK Amne
33:492:20Guld
5
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
34:343:05Guld
6
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
34:413:12Guld
7
Ingemar Holmberg
IF Hagen
35:043:35Guld
8
Ivan Andersson
Markbygdens OK
36:174:48Silver
9
Harry Sundberg
OK Klyftamo
36:375:08Silver
10
Hans Karlsson
OK Orinto
39:067:37Silver
11
Kurt Rydin
OK Tranan
40:599:30Silver
12
Kent Fredriksson
OK Skogsvargarna
42:3511:06Silver
13
Stig Bengtsson
OK Amne
42:4411:15Silver
14
Allsing Carlsson
OK Skogsvargarna
43:0411:35Silver
15
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
45:1413:45
16
Alvar Andersson
Tibro OK
47:5616:27
17
Regor Niklasson
IK Albion
49:3318:04
18
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
49:3618:07
19
Heikki Rissanen
Mariestads FK
49:5218:23
20
Evert Jenhall
OK Skogsvargarna
58:3327:04
21
Uno Andersson
OK Klyftamo
59:1127:42
22
Gunnar Bryst
Hjobygdens OK
66:5635:27
 
D75 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Pehrsson
Istrums SK
53:340:00Guld
Britta Sahl
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H75 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Persson
Mariestads FK
35:460:00Guld
2
Sten Johansson
OK Kullingshof
35:490:03Guld
3
Sture Pettersson
Falköpings AIK OK
37:522:06Guld
4
Anders Nilsson
Ryda SK
40:144:28Silver
5
Evald Stensson
Markbygdens OK
45:249:38Silver
6
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
46:2310:37Silver
7
Bo Öhrström
OK Amne
54:0318:17
8
Stig Sahl
IF Hagen
58:0222:16
9
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
59:0323:17
10
Bertil Wiklund
IK Wilske
63:0527:19
11
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
74:2938:43
 
H80 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
41:530:00Guld
2
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
42:541:01Guld
3
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
46:474:54Guld
4
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
53:2611:33Silver
5
Bo Tyvik
I 15 IF
68:4826:55
6
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
70:3028:37
 
U1 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Cupan
OK Amne
18:200:00Järn
2
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK OK
20:412:21Järn
3
Vera Pettersson
Falköpings AIK OK
24:005:40Järn
4
Thea Tanhua
Istrums SK
24:496:29Järn
5
Klara Cupan
OK Amne
25:116:51Järn
6
Ida Franzén
Lidköpings VSK
25:166:56Järn
7
Tova Jansson
Vänersborgs SK
26:308:10Järn
8
Tilde Hermansson
IF Hagen
27:399:19Järn
9
Sofie Johnson
Lidköpings VSK
27:519:31Järn
10
Hanna Alsiö
Falköpings AIK OK
28:3810:18Järn
11
Oskar Dahlin
IK Gandvik
30:0011:40Järn
12
Emelia Lindström
IK Gandvik
30:0711:47Järn
13
Josefin Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
30:3412:14Järn
14
Ylva Jonstoij
Ulricehamns OK
31:4213:22Järn
15
Elsa Södervall
IK Gandvik
32:1013:50Järn
16
Tilda Staberg
IK Gandvik
32:2814:08Järn
17
Elin Danielsson
Istrums SK
35:4117:21Järn
18
Filip Höög
OK Kullingshof
43:4025:20Järn
Jesper Patriksson
OK Klyftamo
Diskvalificerad
 
U2 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Björk
Trollhättans SOK
26:320:00Järn
2
Heidi Ryr Len
Främmestads IK
27:331:01Järn
3
Frida Kjellman
Lidköpings VSK
29:593:27Järn
4
Oskar Frisk
IF Hagen
41:2814:56Järn
Jennifer Studley
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
Inskolning 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Alva Björk
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
0:000:00Järn
Elin Axelsson
Mullsjö SOK
0:000:00Järn
Julius Wiklund
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Erik Rännare
Hjobygdens OK
0:000:00Järn
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Johanna Carlsson
IK Gandvik
0:000:00Järn
Simon Magnerfelt
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Holtbring
OK Amne
25:160:00Brons
2
Kristina Kiselmark
Trollhättans SOK
25:420:26Brons
3
Lena Roos
SOK Träff
31:576:41Brons
4
Roland Karlsson
SOK Träff
32:557:39Brons
5
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
33:338:17Brons
6
Jessika Erixon
OK Kullingshof
54:5329:37
Roland Evert Georg Persson
Mariestads FK
Ej godkänd
 
Öppen motion 3 0 meter41 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Iseborn
Främmestads IK
23:030:00Brons
2
Malin Svensson
Markbygdens OK
27:354:32Brons
3
Martin Larsson
Hestra IF
28:155:12Brons
4
Emilia Skogum
Markbygdens OK
31:017:58Brons
5
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
32:259:22
6
Bernt-Åke Ahl
Mariestads FK
33:1810:15
7
Fredrika Eriksson
Ryda SK
34:3111:28
8
Sara Jonstoij
Ulricehamns OK
34:4611:43
9
Ellen Ivehag
Ryda SK
36:3513:32
10
Emma Roland
Klubblös
36:3713:34
11
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
37:1914:16
12
Karina Andersson
Mariestads FK
37:5414:51
13
Martin Magnerfelt
Falköpings AIK OK
40:1217:09
14
Birgitta Odby Jansson
Främmestads IK
44:5721:54
15
Nina Månsson
SOK Träff
45:2422:21
16
Catarina Karlsson
SOK Träff
45:2922:26
17
Peter Cupan
OK Amne
45:4622:43
18
Linus Sundberg
OK Skogshjortarna
46:0723:04
19
Britt-Marie Johansson
Vänersborgs SK
47:4824:45
20
Tove Svalin
Vänersborgs SK
47:4924:46
21
Kristina Pettersson
Falköpings AIK OK
47:5524:52
22
Berith Hallqvist
Ryda SK
48:4125:38
23
Annika Rännare
Hjobygdens OK
50:5927:56
24
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
52:2729:24
25
Carina Stenberg
OK Skogshjortarna
54:0230:59
26
Bengt Andersson
OK Klyftamo
54:4131:38
27
Barbro Jonsson
Hestra IF
57:2434:21
28
Ulla Fredriksson
Falköpings AIK OK
58:1635:13
29
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
59:3136:28
30
Sofia Delin
Ryda SK
59:4136:38
31
Torbjörn Larsson
Falköpings AIK OK
60:2337:20
32
Tilda Wiklund
Falköpings AIK OK
61:5238:49
33
Elin Herrmann
IK Wilske
61:5438:51
34
Marita Johansson
Markbygdens OK
63:0039:57
35
Karlsson Erica
Lidköpings VSK
64:4241:39
36
Hilda Hasselgren
Lidköpings VSK
64:4441:41
37
Annelie Lundstedt
Mullsjö SOK
65:3042:27
38
Ann-Britt Larsson
Falköpings AIK OK
67:0043:57
39
Martin Ståhl
IK Gandvik
71:4248:39
40
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
75:4952:46
Susanna Jonstoij
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter26 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Olsson
OK Klyftamo
35:360:00Brons
2
Sammy Tanhua
Istrums SK
40:535:17Brons
3
Marcus Branell
Ryda SK
41:235:47Brons
4
Johan Falck-Larsson
IK Gandvik
41:285:52Brons
5
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
42:016:25Brons
6
Christian Andersson
OK Tranan
42:517:15Brons
7
Britt-Marie Påhlman
Istrums SK
44:379:01Brons
8
Ronny Ekman
OK Kullingshof
46:0210:26Brons
9
Anna Karin Skärberg
Vänersborgs SK
46:2010:44Brons
10
Patrik Carlbom
Ulricehamns OK
47:0211:26
11
Anna Larsson
Falköpings AIK OK
47:3111:55
12
Linus Roos
SOK Träff
51:3415:58
13
Kristofer Holmberg
OK Tranan
54:2918:53
14
Mats Karlsson
IF Hagen
55:2119:45
15
Marita Salomonsson
Vänersborgs SK
57:3421:58
16
Soile Gustafsson
OK Kullingshof
62:2826:52
17
Thomas Asplund
OK Skogsvargarna
62:4527:09
18
Kristina Åhlund
Vänersborgs SK
62:5827:22
19
Calle Fogelstrand
Ryda SK
63:3427:58
20
Catrin Lång
IF Hagen
63:3728:01
21
Anette Nordberg
OK Tranan
63:5928:23
22
Per Carlsson
IF Hagen
66:2130:45
23
Camilla Andersson
Vänersborgs SK
71:4236:06
24
Roger Odh
OK Klyftamo
76:2840:52
25
Lennart Kjellberg
Istrums SK
81:0945:33
26
Anders Dahlberg
Istrums SK
82:0946:33
 
Öppen motion 7 0 meter35 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Palmér
Ulricehamns OK
27:330:00Brons
2
Malin Persson
Markbygdens OK
31:474:14Brons
3
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
32:174:44Brons
4
Sten Olsson
OK Klyftamo
33:095:36Brons
5
Jan Albertsson
Istrums SK
33:275:54Brons
6
Marita Skogum
Markbygdens OK
35:237:50Brons
7
Emma Almehed
Frölunda OL
36:098:36Brons
8
Michael Magnusson
Markbygdens OK
36:208:47Brons
9
Andreas Rom
Främmestads IK
36:589:25Brons
10
Fredrik Englund
Trollhättans SOK
39:2611:53
11
Ing-Marie Aroneng
Bredareds IF
39:4912:16
12
Leif Blomqvist
Bredareds IF
40:0612:33
13
Ann-Sofie Järsenholt
Ulricehamns OK
41:0713:34
14
Åsa Alsiö
Falköpings AIK OK
41:4714:14
15
Magnus Henningsson
Hestra IF
42:0714:34
16
Jan Nordberg
OK Tranan
43:5616:23
17
Anette Sundqvist
OK Tranan
45:1617:43
18
Carl-Ch Schmiterlöw
Hjobygdens OK
45:1817:45
19
Cajsa Banck
IF Hagen
45:5518:22
20
Ingmar Pettersson
Vänersborgs SK
47:1619:43
21
Anna-Karin Rödström
OK Skogsstjärnan
50:0922:36
22
Gunnar Jonsson
Hallstahammars OK
50:3323:00
23
Jan Sahl
IF Hagen
50:3523:02
24
Bodil Ahlström
Trollhättans SOK
50:4223:09
25
Johan Andersson
Främmestads IK
53:1625:43
26
Daniel Hansson
IK Ymer
53:3326:00
27
Lars Wassén
Vänersborgs SK
54:5027:17
28
Leif Rydberg
Istrums SK
58:0530:32
29
Sofia Sörqvist
Markbygdens OK
58:4631:13
30
Jörgen Pihl
OK Skogshjortarna
87:5460:21
31
Hans-Olof Carlsson
Lidköpings VSK
95:0667:33
32
Eva-Lotta Stolt
Vänersborgs SK
106:4679:13
Thomas Hjert
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
Tereza Hadacova
POBO Opava
Diskvalificerad
Lars Lång
OK Klyftamo
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Kristiansson
Trollhättans SOK
34:180:00Brons
2
Fanny Brodin
Istrums SK
46:1311:55
3
Per Gustafsson
Ryda SK
48:5514:37
4
Mikael Axelsson
OK Skogshjortarna
50:3016:12
5
Hanna Axelsson
IK Hakarpspojkarna
54:0019:42
6
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
57:0222:44
7
Karin Ek
OK Skogsstjärnan
57:5523:37
8
Martin Andersson
OK Amne
62:1928:01
9
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
70:0535:47
10
Stig Gustafsson
IK Ymer
72:0137:43
11
Jan Larsson
Främmestads IK
75:0440:46
12
Per Jonstoij
Ulricehamns OK
85:4251:24
Magnus Karlsson
Ryda SK
Diskvalificerad
Stefan Stolt
Vänersborgs SK
Diskvalificerad