Vårserien, etapp 4

2011-06-02

Arrangör: Sävedalens AIK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
509
Form:
Okänd
Startande:
483
Distans:
Lång
Fullföljande:
475
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3540 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Leman
Göteborgs SK
29:138:150:00Mästare
2
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
30:188:341:05Mästare
3
Hanna Djerf
Lerums SOK
33:289:274:15Elit
4
Sofia Helmertz
Frölunda OL
62:4117:4233:28Järn
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
H16 3540 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
22:496:270:00Mästare
2
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
22:596:300:10Mästare
3
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
23:186:350:29Mästare
4
Filip Wadsten
OK Landehof
23:286:380:39Mästare
5
Gustav Boquist
IK Uven
24:547:022:05Mästare
6
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
25:187:092:29Mästare
7
Arvid Våg
Lerums SOK
25:307:122:41Mästare
8
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
25:337:132:44Mästare
9
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
27:557:535:06Elit
10
Heino Ollin
Sävedalens AIK
28:588:116:09Guld
11
Johan Höglund
FK Herkules
29:098:146:20Guld
12
Colin Fransson Lee
OK Alehof
29:488:256:59Guld
13
Karl Modig
OK Alehof
30:498:428:00Silver
14
Jonatan Bernhed
Sävedalens AIK
32:009:029:11Silver
15
Erik Hagman
Lerums SOK
32:299:119:40Silver
16
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
32:559:1810:06Silver
17
Jesper Mattsson
Göteborg-Majorna OK
33:259:2610:36Silver
18
Fredrik Lind
Frölunda OL
33:559:3511:06Silver
19
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
34:439:4811:54Silver
20
Joakim Logren
Sjövalla FK
36:0110:1013:12Brons
21
Petter Glenn Östman
Göteborg-Majorna OK
42:0611:5419:17Järn
22
Anton Mohlin
IK Stern
43:2812:1720:39Järn
23
Axel Eriksson
IK Stern
49:0913:5326:20Järn
24
Erik Frisenstam
IK Stern
49:5314:0527:04Järn
25
Karl Rydén
Sjövalla FK
52:0814:4429:19Järn
26
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
55:5515:4833:06Järn
27
Johan Kollén
IF Marin Väst
73:5220:5251:03Järn
 
D14 3500 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
26:137:290:00Elit
2
Klara Djerf
Lerums SOK
28:298:082:16Elit
3
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
29:238:243:10Elit
4
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
30:578:514:44Guld
5
Hanna Åberg
OK Landehof
31:579:085:44Guld
6
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
32:149:136:01Guld
7
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
32:389:196:25Guld
8
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
32:579:256:44Guld
9
Emma Djerf
Lerums SOK
33:249:337:11Silver
10
Emma Arnesen
Byåsen IL
34:009:437:47Silver
11
Emma Renberg
Sävedalens AIK
34:349:538:21Silver
12
Martina Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
36:2610:2510:13Silver
13
Sara Almehed
Frölunda OL
38:0610:5311:53Silver
14
Emelie Roos
OK Landehof
38:3911:0312:26Silver
15
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
42:0912:0315:56Brons
16
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
43:4612:3017:33Brons
17
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
44:5212:4918:39Brons
18
Erika Eliasson
OK Landehof
45:2212:5819:09Brons
19
Julia Blom
Frölunda OL
49:2614:0723:13Järn
20
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
49:4414:1323:31Järn
21
Molly Rundström
OK Landehof
54:3415:3528:21Järn
 
H14 3500 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
25:147:130:00Elit
2
Anders Magnusson
OK Landehof
28:108:032:56Elit
3
Joel Leander
OK Landehof
29:538:324:39Guld
4
Albin Claesson
Sävedalens AIK
31:359:016:21Guld
5
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
31:549:076:40Guld
6
Johan Lamm
Frölunda OL
32:159:137:01Silver
7
Mattias Underland
IFK Göteborg
32:249:157:10Silver
8
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
33:069:277:52Silver
9
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
34:189:489:04Silver
10
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
42:0912:0316:55Brons
11
Lorentz Thelberg
IK Uven
50:1514:2125:01Järn
12
Karl Hammersberg
Frölunda OL
50:3814:2825:24Järn
13
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
74:2221:1549:08Järn
14
Carl Agrell
Sävedalens AIK
83:0323:4457:49Järn
Johan Olson
IK Uven
Ej godkänd
 
D12 2960 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
23:207:530:00Guld
2
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
26:188:532:58Guld
3
Emelie Lorén
OK Landehof
27:569:264:36Silver
4
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
28:459:435:25Silver
5
Hanna Boquist
IK Uven
28:599:485:39Silver
6
Alice Barrefors
IK Uven
30:5110:257:31Silver
7
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
33:1011:129:50Brons
8
Selma Moqvist
Lerums SOK
33:4411:2410:24Brons
9
Klara Åberg
OK Landehof
34:0011:2910:40Brons
10
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
34:1711:3510:57Brons
11
Jannike Snijder
IK Uven
36:1312:1412:53Brons
12
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
36:1412:1412:54Brons
13
Sofie Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
36:4812:2613:28Brons
14
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
37:1212:3413:52Järn
15
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
39:2713:2016:07Järn
16
Annie Olsson
Mölndal Outdoor IF
39:3813:2316:18Järn
17
Sara Forsberg
IK Uven
41:0413:5217:44Järn
18
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
41:4014:0518:20Järn
19
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
45:1815:1821:58Järn
20
Kristina Thune
IK Uven
47:0415:5423:44Järn
21
Tove Johansson
OK Alehof
99:0933:3075:49Järn
 
H12 2960 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Wadsten
OK Landehof
22:437:400:00Guld
2
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
26:048:483:21Silver
3
Jonas Lauri
FK Herkules
28:319:385:48Silver
4
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
29:089:516:25Silver
5
Martin Lamm
Frölunda OL
31:1010:328:27Brons
6
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
32:0110:499:18Brons
7
Axel Blom
Frölunda OL
32:0410:509:21Brons
8
Johan Grahn
IK Uven
33:0811:1210:25Brons
9
Jesper Malmberg
Tolered-Utby Ol-klubb
35:0211:5012:19Järn
10
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
36:2912:2013:46Järn
11
Daniel Svensson
Mölndal Outdoor IF
37:0712:3214:24Järn
12
Isac Axner
OK Landehof
40:4713:4718:04Järn
13
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
40:5113:4818:08Järn
14
Nils Hammar
Frölunda OL
43:1014:3520:27Järn
15
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
43:3514:4320:52Järn
16
Alvin Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
44:4115:0621:58Järn
17
Ville Grahn
IK Uven
44:4715:0822:04Järn
18
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
45:5315:3023:10Järn
19
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
46:3915:4623:56Järn
20
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
51:1717:2028:34Järn
21
Olle Hammersberg
Frölunda OL
62:0220:5739:19Järn
 
D10 2350 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
17:457:330:00Brons
2
Felicia Lorén
OK Landehof
19:018:061:16Brons
3
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
19:038:061:18Brons
4
Anna Flakberg
IFK Göteborg
20:078:342:22Brons
5
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
21:329:103:47Brons
6
Maria Logren
Sjövalla FK
21:359:113:50Brons
7
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
21:409:133:55Brons
8
Tilda Melkstam
Lerums SOK
21:449:153:59Brons
9
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
22:159:284:30Brons
10
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
22:289:344:43Brons
11
Ester Freidlitz
OK Landehof
23:5010:096:05Brons
12
Tilda Erixon
IFK Göteborg
25:2910:517:44Brons
13
Fanny Nilsson
OK Landehof
25:5811:038:13Brons
14
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
26:0311:058:18Brons
15
Olivia Asp
IFK Göteborg
26:1511:108:30Brons
16
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
26:4811:249:03Brons
17
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
28:3212:0910:47Järn
18
Kajsa Homann
Frölunda OL
28:5412:1811:09Järn
19
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
29:0312:2211:18Järn
20
Thea Fagerström
IFK Göteborg
30:1012:5012:25Järn
21
Marie Asplund
Kungälvs OK
30:1512:5212:30Järn
22
Hanna Petersén
Lerums SOK
32:2613:4814:41Järn
23
Lisa Homann
Frölunda OL
33:4014:2015:55Järn
24
Tyra Ståhlman
Sjövalla FK
35:4215:1117:57Järn
25
Elin Flakberg
IFK Göteborg
48:1120:3030:26Järn
 
H10 2350 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Nordholm
Sävedalens AIK
14:476:170:00Brons
2
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
15:526:451:05Brons
3
Alexander Roos
OK Landehof
16:006:491:13Brons
4
Samuel Pihlström
OK Landehof
16:146:541:27Brons
5
Mårten Gedda
OK Landehof
17:037:152:16Brons
6
Daniel Knutsson
Lerums SOK
19:578:295:10Brons
7
Joel Hellman
Sjövalla FK
20:028:315:15Brons
8
Emil Axelsson
Lerums SOK
20:048:325:17Brons
9
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
20:078:345:20Brons
10
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
20:288:435:41Brons
11
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
20:338:455:46Brons
12
Filip Klingberg
OK Alehof
20:378:465:50Brons
13
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
20:418:485:54Brons
14
Axel Hermansson
Kungälvs OK
22:249:327:37Brons
15
Mattias Lauri
FK Herkules
22:279:337:40Brons
16
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
22:549:458:07Brons
17
Melker Nordgren
OK Landehof
23:179:548:30Järn
17
Oscar Olson
IK Uven
23:179:548:30Järn
19
Viktor Le Claire
FK Herkules
23:5510:119:08Järn
20
Viktor Jellvert Börjeson
Göteborg-Majorna OK
25:0010:3810:13Järn
21
Arvid Engström
Sjövalla FK
26:2611:1511:39Järn
22
David Erikmats
Sävedalens AIK
31:4013:2916:53Järn
23
Arvid Brännman
OK Landehof
31:5213:3417:05Järn
24
Erik Johansson
OK Alehof
32:0613:4017:19Järn
25
Edvin Borne
Frölunda OL
37:1515:5122:28Järn
26
Jacob Pihel
Sjövalla FK
43:0618:2028:19Järn
27
Johan Källström
Sjövalla FK
47:5520:2333:08Järn
 
D12 Kort 2500 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Ahlberg
Sävedalens AIK
20:138:050:00
2
Johanna Wallberg
OK Alehof
21:108:280:57
3
Malva Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
22:128:531:59
4
Anna Nilsson
Sjövalla FK
23:529:333:39
5
Lisa/Emma Jonsson/Andersson
Sävedalens AIK
24:119:403:58
5
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
24:119:403:58
7
Sanna Möller
OK Landehof
29:0211:378:49
8
Alicia Leander
OK Landehof
35:1714:0715:04
 
H12 Kort 2500 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
19:587:590:00
2
Edvin Alestig
IF Marin Väst
23:089:153:10
3
Carl Kylebäck Wennerlöf
Sävedalens AIK
24:109:404:12
4
Patrik Mårtensson
Frölunda OL
24:259:464:27
5
Joakim Lindén
Frölunda OL
24:559:584:57
6
Rasmus Nordgren
OK Landehof
26:4610:426:48
7
Carl Teg
OK Landehof
32:5613:1012:58
8
Markus Grahn
IK Uven
34:1313:4114:15
 
D14 Kort 2950 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
31:0310:320:00
2
Elin/Alma/Kajsa Hermansson/Hellström/Rask
Kungälvs OK
39:3413:258:31
2
Elin Hermansson
Kungälvs OK
39:3413:258:31
4
Johanna Lundmark
OK Alehof
40:5313:529:50
5
Sara Helsyk
OK Landehof
62:0021:0130:57
 
H14 Kort 2950 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
26:429:030:00
2
Karl Norrman
Göteborg-Majorna OK
27:159:140:33
3
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
28:469:452:04
4
Vilhelm Melkstam
Lerums SOK
30:5410:284:12
5
Gustav Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
31:2110:384:39
6
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
35:4312:069:01
7
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
37:2412:4110:42
8
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
37:4912:4911:07
9
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
38:0712:5511:25
10
Lucas Jansson
Lerums SOK
45:4415:3019:02
11
Emil Dahlström
FK Herkules
46:1415:4019:32
12
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
48:5416:3522:12
13
Simon Alm
Göteborgs SK
57:1219:2330:30
14
Johan Knutsson
Lerums SOK
58:5819:5932:16
 
D16 Kort 3520 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Johansson
OK Alehof
43:5912:300:00
2
Annie Andreasson
Frölunda OL
82:4323:3038:44
 
H16 Kort 3520 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Hammar
Frölunda OL
40:3811:330:00
2
Jacob Lövstedt
Sjövalla FK
40:4211:340:04
3
Dennis Karström
Frölunda OL
48:2213:447:44
4
Jakob Junkers
IF Marin Väst
59:2816:5418:50
5
Filip Leman
Göteborgs SK
70:3520:0329:57
 
DU1 1830 meter39 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
12:366:530:00Järn
2
Meja Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
12:507:010:14Järn
3
Tilde Edh
OK Landehof
13:157:140:39Järn
4
Matilda Freidlitz
OK Landehof
13:187:160:42Järn
5
Petra Eriksson
Lerums SOK
13:267:200:50Järn
6
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
13:287:220:52Järn
7
Emmy Nilsson
Lerums SOK
13:497:331:13Järn
8
Ida Florin
Lerums SOK
14:107:441:34Järn
9
Rebecka Pihlström
OK Landehof
14:227:511:46Järn
10
Emine Ekberg
IFK Göteborg
14:448:032:08Järn
11
Lisa Andersson
Lerums SOK
15:038:132:27Järn
12
Alina Johnsson
Lerums SOK
15:288:272:52Järn
13
Elionora Alinder
Sjövalla FK
15:308:282:54Järn
14
Josefine Söderlund
Lerums SOK
15:318:292:55Järn
15
Emilia Grahn
IK Uven
15:488:383:12Järn
16
Elvira Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
15:558:423:19Järn
17
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
16:339:033:57Järn
18
Olivia Lundstedt
Sjövalla FK
16:379:054:01Järn
18
Nathalie Andersson
OK Landehof
16:379:054:01Järn
20
Emilia Lundstedt
Sjövalla FK
16:409:064:04Järn
21
Elsa Åberg
OK Landehof
16:509:124:14Järn
22
Linn Hellman
Sjövalla FK
16:549:144:18Järn
23
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
17:179:274:41Järn
24
My Kumlert
IFK Göteborg
17:249:304:48Järn
25
Lova Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
17:459:425:09Järn
26
Josefin Löfstedt
FK Herkules
18:5310:196:17Järn
27
Maja Axelsson
Lerums SOK
20:0410:587:28Järn
28
Ida Bengtsson
OK Alehof
20:2411:097:48Järn
29
Ella Söderbergh
IFK Göteborg
20:3711:168:01Järn
30
Filippa Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
20:5311:258:17Järn
31
Ebba Näsman
Lerums SOK
21:4111:519:05Järn
32
Ella Carlström
OK Landehof
22:0112:029:25Järn
33
Alma Dahlin
Lerums SOK
22:0512:049:29Järn
34
Ida Südhoff
Sävedalens AIK
22:1412:099:38Järn
35
Emma Forsberg
IK Uven
23:2812:4910:52Järn
36
Mathilde Snijder
IK Uven
23:3012:5010:54Järn
37
Agnes Thulin
Kungälvs OK
23:3512:5310:59Järn
38
Nova Cairns
Kungälvs OK
26:3014:2913:54Järn
39
Anna Pettersson
IFK Göteborg
29:3416:0916:58Järn
 
HU1 1830 meter44 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Gatenheim
Frölunda OL
9:105:010:00Järn
2
William Sturesson
Lerums SOK
11:566:312:46Järn
3
Emil Pettersson
Kungälvs OK
11:596:332:49Järn
4
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
12:026:352:52Järn
5
Jakob Östman
Göteborg-Majorna OK
12:076:372:57Järn
6
Hjalmar Gedda
OK Landehof
12:176:433:07Järn
7
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
12:226:453:12Järn
8
Jacob Grahn
IK Uven
12:256:473:15Järn
9
Ludvig Jare
Frölunda OL
12:286:493:18Järn
10
Oscar Carlsson
IK Uven
13:057:093:55Järn
11
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
13:317:234:21Järn
12
Jakob Asp
IFK Göteborg
14:067:424:56Järn
13
Kasper Henningsson
OK Landehof
15:088:165:58Järn
14
Vilmer Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
15:108:176:00Järn
15
Kasper Bergström
Frölunda OL
15:278:276:17Järn
16
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
16:018:456:51Järn
16
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
16:018:456:51Järn
18
Anton Öyvindsson
Ringsaker OL
16:289:007:18Järn
19
Alexander Forsberg
Göteborg-Majorna OK
16:319:027:21Järn
20
Alfred Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
16:369:047:26Järn
21
Felix Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
16:509:127:40Järn
22
William Okdahl
FK Herkules
16:519:127:41Järn
22
Erik Källström
Sjövalla FK
16:519:127:41Järn
24
Edvin Erlandsson
Tolered-Utby Ol-klubb
17:479:438:37Järn
25
Isak Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
17:529:468:42Järn
26
Nathanael Bull
Frölunda OL
18:2610:049:16Järn
27
Oliver Andersson
OK Landehof
18:3410:099:24Järn
28
Erik Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
18:5410:209:44Järn
29
Rasmus Hagberg
FK Herkules
18:5710:219:47Järn
30
Mattias Mårtnsson
Frölunda OL
19:3010:3910:20Järn
31
Hannes Essunger
Sjövalla FK
20:4311:1911:33Järn
32
Emil Nyström
IK Uven
20:4811:2211:38Järn
33
Tobias Undeland
IFK Göteborg
22:2812:1713:18Järn
34
Fabian Alinder
Sjövalla FK
22:5212:3013:42Järn
35
LInus Alinder
Sjövalla FK
22:5912:3413:49Järn
36
Joakim Classon
Frölunda OL
23:0312:3613:53Järn
37
Elias Karlsson
Göteborg-Majorna OK
23:5913:0614:49Järn
38
Lucas Boström
OK Alehof
24:2213:1915:12Järn
39
Arvid Florin
Lerums SOK
24:4513:3115:35Järn
39
Arvid Florin
Lerums SOK
24:4513:3115:35Järn
41
Jonas Hansson
IK Uven
30:3516:4321:25Järn
42
Albin Hansson
IK Uven
31:3317:1422:23Järn
43
Alfred Johansson
OK Alehof
32:4917:5623:39Järn
44
Anton Söderbergh
IFK Göteborg
35:2419:2126:14Järn
 
U2 2400 meter46 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Arvidsson
Lerums SOK
19:027:560:00Järn
2
Micaela Swanson
Sävedalens AIK
21:178:522:15Järn
3
Rasmus Frödin
Sävedalens AIK
21:469:042:44Järn
4
Paulina Lund
Sävedalens AIK
22:189:183:16Järn
5
Johanna Nilsson
Kungälvs OK
22:339:243:31Järn
6
Anton Börås
IK Uven
23:029:364:00Järn
7
Felix Drejmo
OK Landehof
23:259:454:23Järn
8
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
23:309:484:28Järn
9
Jonas Almström
Sävedalens AIK
23:339:494:31Järn
10
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
23:409:524:38Järn
11
Henrik Thölin
IF Marin Väst
23:489:554:46Järn
12
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
24:4610:195:44Järn
13
Jennifer Davidson
Göteborg-Majorna OK
25:0210:266:00Järn
14
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
26:0210:517:00Järn
15
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
26:2811:027:26Järn
15
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
26:2811:027:26Järn
17
Joakim Lindström
Lerums SOK
26:3611:057:34Järn
18
Nils Grimbeck
Sävedalens AIK
26:5411:137:52Järn
19
Viktor Söderberg
IF Marin Väst
27:2211:248:20Järn
20
Lukas Andblad
OK Landehof
27:5111:368:49Järn
21
Tilda Thulin
Kungälvs OK
28:3711:559:35Järn
22
Viola Eckermark
Göteborg-Majorna OK
29:0712:0810:05Järn
23
Emma Wallin
IK Uven
29:2912:1710:27Järn
24
Stina Bengtsson
Kungälvs OK
29:3512:2010:33Järn
25
Johan Björck
IK Uven
30:0412:3211:02Järn
26
Ella Björck
IK Uven
30:0512:3211:03Järn
27
Max Henningsson
OK Landehof
30:2312:4011:21Järn
28
Linus Boström
OK Alehof
31:0612:5812:04Järn
29
Lisa Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
31:2813:0712:26Järn
30
Johanna Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
31:3513:1012:33Järn
31
Karl Erixon
IFK Göteborg
31:5113:1612:49Järn
32
Magdalena Petersson
Göteborg-Majorna OK
31:5613:1812:54Järn
33
Hilda Bengtsson
Kungälvs OK
32:0513:2213:03Järn
34
Filippa Sandberg
Sjövalla FK
32:2813:3213:26Järn
35
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
32:3913:3613:37Järn
36
Linus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
33:2913:5714:27Järn
37
Linnea Olsson
Sjövalla FK
35:0114:3515:59Järn
38
Rebecka Ljung
Sjövalla FK
35:0714:3816:05Järn
39
Philip Svensson
Mölndal Outdoor IF
35:1414:4116:12Järn
40
Hilma Ståhlman
Sjövalla FK
36:0715:0317:05Järn
41
Katrin Asplund
Kungälvs OK
36:2115:0917:19Järn
42
Sofia Rask
Kungälvs OK
38:0715:5319:05Järn
43
Wilma Söderberg
IF Marin Väst
41:1017:0922:08Järn
44
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
42:0317:3123:01Järn
45
Tuva Börås
IK Uven
48:5020:2129:48Järn
Pontus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
Inskolning 1470 meter53 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Saga Pedersen
Lerums SOK
0:000:00Järn
Vilhelm Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Valter Drejmo
OK Landehof
0:000:00Järn
Olof Björklund Greter
IK Stern
0:000:00Järn
Isak Bjurströmer
Klubblös
0:000:00Järn
Kajsa Hagstrand
Lerums SOK
0:000:00Järn
Gustav Hellström
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Puja Munther
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Amanda Eckerlid
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Johanna Pihlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Kajsa Almström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Ida Lundberg
OK Landehof
0:000:00Järn
Molly Granäng
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Astrid Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Klara Gran
IFK Göteborg
0:000:00Järn
Elsa Moqvist
Lerums SOK
0:000:00Järn
Erik Südhoff
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Sebastian Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Tom Beagar
Klubblös
0:000:00Järn
Felix Sandberg
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Gerda Börjesson
OK Alehof
0:000:00Järn
Emma Andblad
OK Landehof
0:000:00Järn
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Bastian Bergström
Frölunda OL
0:000:00Järn
Björn Vikinge
OK Landehof
0:000:00Järn
Sara Porlid
Göteborg-Majorna OK
0:000:00Järn
Karl Aderstedt Altoff
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Olle Näslund
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Ida Porlid
Göteborg-Majorna OK
0:000:00Järn
Alba Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Oskar Bjurströmer
Klubblös
0:000:00Järn
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Nelly Melkstam
Lerums SOK
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Axel Grimbeck
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Anders Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Sara Bengtsson
OK Alehof
0:000:00Järn
Mikael Björck
IK Uven
0:000:00Järn
Lukas Nilsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Erik Wettergren
IK Uven
0:000:00Järn
Felicia Pihel
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Lukas Erdalen
IFK Göteborg
0:000:00Järn
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Stina Grahn
Elfsborg SOK
0:000:00Järn
Max Nilsson
Klubblös
0:000:00Järn
Tuva ÖhgrenOlsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Gustav Engström
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Anton Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Matilda Asp
IFK Göteborg
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 2400 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Svante Wester
Sävedalens AIK
19:558:180:00Brons
2
Christell Möller
OK Landehof
23:519:563:56Brons
3
Ingrid Alestig
IF Marin Väst
24:2810:124:33Brons
4
Anna Salén
Täby OK
32:0713:2312:12
5
Jonas Thorsell
Göteborg
44:1018:2424:15
5
Helena Malmqvist
Göteborg
44:1018:2424:15
7
Hugo Josefsson
Klubblös
50:1620:5730:21
Rebecca Malmqvist
Göteborg
Ej godkänd
Jonas Lagerberg
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Öppen motion 3 2970 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennie Svantesson
Klubblös
27:299:150:00Brons
2
Frida Jerlin
Frölunda OL
28:069:280:37Brons
3
Ulric Björck
IK Uven
28:089:280:39Brons
4
Erik Florin
Lerums SOK
28:409:391:11Brons
4
Erik Florin
Lerums SOK
28:409:391:11Brons
6
Anna Hagman
Lerums SOK
29:4210:002:13Brons
7
Svante Eriksson
IK Stern
29:4410:012:15Brons
8
Katarina Hellström
Kungälvs OK
32:2110:544:52Brons
9
Johan Salén
Täby OK
32:5911:065:30Brons
10
Magnus Eriksson
Lerums SOK
34:0111:276:32Brons
11
Frida Lund
Sävedalens AIK
36:4712:239:18Brons
12
Anna Ekbom Olson
IK Uven
36:5812:279:29Brons
13
Gabriella Petersson
Göteborg-Majorna OK
37:3212:3810:03
14
Susanne Knutsson
Lerums SOK
39:2013:1511:51
15
Karolina Melkstam
Lerums SOK
39:4713:2412:18
16
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
40:2413:3612:55
17
Simon Albrecht
Sävedalens AIK
40:5313:4613:24
18
Arvid Pedersen
Lerums SOK
41:2313:5613:54
19
Johan Lundmark
OK Alehof
42:2914:1815:00
20
Totte Holm
Markbygdens OK
43:5714:4816:28
21
Christina Westergren
IK Uven
44:4715:0517:18
22
Kerstin Åsberg
OK Landehof
46:4215:4319:13
23
Sebastian Petersson
Göteborg-Majorna OK
46:5915:4919:30
23
Sebastian Petersson
Göteborg-Majorna OK
46:5915:4919:30
25
Anna Grahn
IK Uven
49:2416:3821:55
26
Cecilia Frisenstam
IK Stern
51:3817:2324:09
27
Lena Kollén
IF Marin Väst
52:1917:3724:50
28
Tina Heslyk
OK Landehof
62:3421:0435:05
29
Phil Mullins
Klubblös
62:4021:0635:11
30
Maria Åberg
OK Landehof
62:4121:0635:12
Sara Karlsson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 3530 meter57 startande, 55 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lidström
OK Landehof
24:196:530:00Brons
2
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
24:497:020:30Brons
3
Laila B Höglund
FK Herkules
25:497:191:30Brons
4
Ola Wallinder
Göteborg-Majorna OK
25:537:201:34Brons
5
Stefan Hammar
Frölunda OL
27:417:513:22Brons
6
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
29:028:134:43Brons
7
Erik Lauri
FK Herkules
29:248:205:05Brons
8
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
29:388:245:19Brons
9
Haakon Arnesen
Byåsen IL
30:268:376:07Brons
10
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
30:338:396:14Brons
11
Vidar Eriksson
IF Marin Väst
30:358:406:16Brons
12
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
32:379:148:18Brons
13
Turrid Arnesen
Byåsen IL
33:129:248:53
14
Joakim Thelberg
IK Uven
33:139:258:54
15
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
33:339:309:14
16
Josef Källström
Mölndals roddklubb
33:379:319:18
17
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
34:269:4510:07
18
Thomas Borne
Frölunda OL
36:2210:1812:03
19
Andreas Lund
Sävedalens AIK
36:3110:2112:12
20
Tomas Andreasson
Frölunda OL
36:4310:2412:24
21
Lennart Andersson
Göteborgs SK
37:0110:2912:42
22
Jonas Jerlin
Frölunda OL
37:5910:4613:40
23
Kjell Ehrencrona
IFK Göteborg
38:0110:4613:42
24
Mats Dahlrot
IK Uven
38:0510:4713:46
25
Magnus Gunnarsson
Lerums SOK
38:2510:5314:06
26
Sören Svensson
Sjövalla FK
40:0411:2115:45
27
Lars Ljungberg
Sjövalla FK
41:1911:4217:00
28
Cecilia Palm
Lerums SOK
41:2111:4317:02
29
Karin Olsson
Sjövalla FK
42:0211:5417:43
30
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
44:1612:3219:57
31
Lars Torstensson
Göteborgs SK
44:2912:3620:10
32
Carl Thiringer
IK Stern
46:3413:1222:15
33
Linda Danielsson
Lerums SOK
46:4813:1522:29
34
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
47:0213:1922:43
34
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
47:0213:1922:43
36
Ulrika Logren
Sjövalla FK
49:5114:0725:32
37
Malin Källström
Sjövalla FK
50:1114:1325:52
38
Gösta Malmer
IF Marin Väst
50:3714:2026:18
39
Evelina Eriksson
IF Marin Väst
51:2214:3327:03
40
Magnus Olsson
Sjövalla FK
51:3314:3627:14
41
Torbjörn Thiringer
IK Stern
53:4415:1329:25
42
Lotta Leman
Göteborgs SK
54:1915:2330:00
43
Doris Eliasson
OK Landehof
54:5215:3330:33
44
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
56:5316:0732:34
45
Magnus Erixon
IFK Göteborg
57:5216:2433:33
46
Anna Kellström
Klubblös
58:2216:3234:03
47
Cecilia Karlsson
Göteborgs SK
61:3817:2837:19
48
Josefine Fransson
OK Landehof
63:4718:0439:28
49
Annie Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
63:5318:0639:34
50
Gunnel Börjesson
IK Uven
66:4118:5342:22
51
Katarina Borne
Frölunda OL
68:3419:2544:15
52
Ann Dahlrot
IK Uven
70:4720:0346:28
53
Lena Hammersberg
Frölunda OL
71:1520:1146:56
54
Sten Helmertz
Frölunda OL
73:4820:5449:29
55
Magnus Karlsson
Göteborg-Majorna OK
77:5822:0553:39
Per Andreasson
Frölunda OL
Ej godkänd
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd