Ostlöpet

2011-08-21

Arrangör: Falköpings AIK OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
855
Form:
Individuell
Startande:
804
Distans:
Lång
Fullföljande:
776
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
49:360:00Guld
2
Kristin Skaar
Ryda SK
54:294:53Guld
3
Therése Ivarsson
OK Skogshjortarna
54:505:14Guld
4
Lina Larsson
Vänersborgs SK
55:045:28Guld
5
Malin Suderbys
IF Hagen
55:416:05Guld
6
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
56:427:06Silver
7
Malin Hultqvist
IF Hagen
58:288:52Silver
8
Lucie Weissova
FK Göingarna
67:3918:03Silver
9
Emilia Svärm
OK Gisle
72:5823:22Brons
10
Camilla Larsson
Bredareds IF
74:2624:50Brons
 
H21 0 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Conny Rantzow
Hestra IF
48:330:00Guld
2
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
49:551:22Guld
3
Boris Navratil
FK Göingarna
50:221:49Guld
4
Filip Hadac
FK Göingarna
50:492:16Guld
5
Albin Pettersson
OK Tisaren
51:302:57Guld
6
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
53:064:33Guld
7
Anders Påhlman
Istrums SK
53:184:45Guld
8
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
53:234:50Guld
9
Robert Barcik
POBO Opava
53:405:07Guld
10
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
53:555:22Guld
11
Michal Besta
FK Göingarna
54:145:41Silver
12
Björn Andersson
Jönköpings OK
55:006:27Silver
13
Andreas Karlsson
Västerås SOK
55:016:28Silver
14
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
56:428:09Silver
15
Simon Markendahl
OK Klyftamo
56:558:22Silver
16
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
57:098:36Silver
17
Martin Larsson
Hestra IF
59:0710:34Silver
18
Anton Karlsson
OK Kullingshof
61:3713:04Silver
19
Andreas Claesson
OK Kullingshof
61:4213:09Silver
20
Mikael Trofast
Jönköpings OK
62:4214:09Silver
21
Linus Wahl
IK Vista
62:5414:21Silver
22
Erik Skaar
Ryda SK
63:2914:56Silver
23
Mirek Hadac
POBO Opava
64:1415:41Silver
24
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
64:5316:20Silver
25
Andreas Blomqvist
FK Boken
65:1016:37Silver
26
Magnus Fransson
SOK Aneby
65:2816:55Silver
27
Oscar Törnroth
Hjobygdens OK
71:1522:42Brons
28
Henrik Lundqvist
OK Gynge
76:4828:15
Joakim Karlsson
Hestra IF
Diskvalificerad
 
D20 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Pettersson
OK Vilse 87
54:090:00Guld
2
Anna Larsson
IF Hagen
58:394:30Guld
3
Emilia Henrysson
Tibro OK
61:377:28Silver
4
Karin Håkansson
OK Gränsen
61:497:40Silver
5
Klara Nero
Mullsjö SOK
70:3616:27Silver
6
Cajsa Banck
IF Hagen
73:3219:23Silver
Ellen Larsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H20 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Sigby
IK Vista
61:260:00Guld
2
Herman Andersson
Lidköpings VSK
63:342:08Guld
 
D18 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Ekberg
Lidköpings VSK
53:060:00Guld
2
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
55:352:29Guld
3
Sara Nilsson
OK Tranan
55:532:47Guld
4
Alena Sarmanova
POBO Opava
57:494:43Guld
5
Irma Håkansson
OK Gränsen
100:4147:35
 
H18 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Andersson
Ryda SK
46:540:00Guld
2
Axel Barkestedt
OK Kullingshof
48:021:08Guld
3
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
52:115:17Silver
4
Per Moberg
Vänersborgs SK
55:508:56Silver
5
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
59:1412:20Silver
 
D16 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Öberg
Ryda SK
37:090:00Mästare
2
Moa Pettersson
OK Dacke
42:375:28Elit
3
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
47:2510:16Guld
4
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
56:0018:51Silver
5
Stina Nero
Mullsjö SOK
56:0218:53Silver
6
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
56:3219:23Silver
7
Ida Nordberg
OK Tranan
69:2732:18Järn
8
Stina Håkansson
OK Gränsen
74:2137:12Järn
9
Moa Strålman
IF Hagen
91:0853:59Järn
Sofie Andersson
Ryda SK
Diskvalificerad
Emelie Andersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
50:390:00
 
H16 0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
34:460:00Mästare
2
Anton Nilsson
OK Tranan
34:510:05Mästare
3
Linus Landergren
Hestra IF
38:083:22Mästare
4
Jakob Wahl
IK Vista
39:104:24Elit
5
Markus Larsson
Hestra IF
39:404:54Elit
6
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
40:045:18Elit
7
Tobias Pentonen
Hestra IF
41:366:50Elit
8
Samuel Plumppu
Bredareds IF
41:537:07Elit
9
Einar Nordgren
Hestra IF
43:499:03Guld
10
Klas Udd
Markbygdens OK
46:3011:44Silver
11
Oskar Johansson
OK Klyftamo
46:3811:52Silver
12
Martin Olsson
Tibro OK
48:1213:26Silver
13
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
50:4616:00Silver
14
Filip Södervall
IK Gandvik
51:3516:49Silver
15
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
52:0817:22Silver
16
Filip Barkestedt
OK Kullingshof
54:0519:19Brons
17
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
54:4219:56Brons
18
Erik Widmark
IF Hagen
55:5721:11Brons
19
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
58:5324:07Brons
20
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
62:0627:20Järn
21
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
65:1330:27Järn
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Sahlin
Nässjö OK
49:440:00Mästare
2
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
57:077:23Elit
 
D14 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Line Cederberg
Vänersborgs SK
23:530:00Elit
2
Agnes Westerberg
Trollhättans SOK
27:123:19Guld
3
Emelie Udd
Markbygdens OK
27:163:23Guld
4
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
27:323:39Guld
5
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
27:443:51Guld
6
Emma Nilsson
OK Tranan
28:234:30Guld
7
Lisa Johansson
OK Tranan
28:404:47Guld
8
Lina Sundqvist
OK Tranan
29:175:24Silver
9
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
29:465:53Silver
10
Alice Aroneng
Hestra IF
30:296:36Silver
11
Tove Lång
IF Hagen
30:306:37Silver
12
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
31:527:59Silver
13
Lina Lundberg
Istrums SK
32:128:19Silver
13
Linnéa Bogren
IF Hagen
32:128:19Silver
15
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
32:278:34Silver
16
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
32:488:55Silver
17
Anna Moberg
Vänersborgs SK
33:159:22Silver
18
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
34:4810:55Silver
19
Emelie Roos
OK Landehof
36:1112:18Silver
20
Elvira Larsson
Ryda SK
36:3412:41Silver
21
Malin Jansson
Hjobygdens OK
37:3113:38Brons
22
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
37:5814:05Brons
23
Julia Blom
Frölunda OL
40:2916:36Brons
24
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
44:4720:54Järn
25
Emma Kindbom
IF Hagen
47:1923:26Järn
 
D14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Holtbring
OK Amne
18:420:00Elit
2
Matilda Tengström
Främmestads IK
23:364:54Silver
 
H14 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oliver Lundberg
OK Bävern
23:230:00Elit
2
Rasmus Lundberg
OK Bävern
23:580:35Elit
3
Jesper Lindström
IK Gandvik
29:155:52Silver
4
Erik Svensson
OK Klyftamo
30:297:06Silver
5
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
34:3011:07Silver
6
Filip Karlsson
IF Hagen
36:2813:05Silver
7
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
37:2814:05Brons
8
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
37:5614:33Brons
9
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
38:0214:39Brons
10
Ola Holtbring
OK Amne
39:3316:10Brons
11
Henning Bollmark
IF Hallby SOK
40:4717:24Brons
12
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
43:3520:12Järn
13
Erik Andersson
Ryda SK
48:2425:01Järn
14
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
49:0925:46Järn
15
Rickard Olsson
Tibro OK
83:5560:32Järn
 
H14 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D12 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
13:450:00Guld
2
Klara Ask
Markbygdens OK
14:020:17Guld
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
15:472:02Guld
3
Siri Björklund
Trollhättans SOK
15:472:02Guld
5
Emma Nordberg
OK Tranan
16:032:18Silver
6
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
17:243:39Silver
7
Sofia Klasson
Hestra IF
18:144:29Silver
8
Ebba Hjertberg
IK Ymer
18:314:46Silver
9
Klara Segerström
IK Wilske
19:315:46Brons
10
Ella Palm
IK Hakarpspojkarna
19:325:47Brons
11
Julia Markendahl
OK Klyftamo
20:146:29Brons
12
Alice Södervall
IK Gandvik
21:137:28Brons
13
Adelina Wremer
Gudhems IF
22:048:19Järn
14
Alma Liderud
Lidköpings VSK
23:279:42Järn
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Bergqvist
Hestra IF
16:250:00
 
H12 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
13:090:00Guld
2
Filip Rosjö
Jönköpings OK
14:010:52Guld
3
William Lundstedt
Mullsjö SOK
14:060:57Guld
4
Emil Pettersson
OK Dacke
14:111:02Guld
5
Emil Karlsson
Hestra IF
15:132:04Guld
6
Hampus Lindman
Nässjö OK
15:392:30Guld
7
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
15:402:31Guld
8
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
15:532:44Guld
9
Joel Plumppu
Bredareds IF
16:022:53Silver
10
Linu Lundberg
OK Bävern
16:343:25Silver
11
Anders Björklund
Trollhättans SOK
16:353:26Silver
12
Alexander Roos
OK Landehof
17:063:57Silver
13
Oscar Stomberg
IF Hagen
17:224:13Silver
14
Marcus Carlsson
IF Hagen
17:264:17Silver
15
Tor Lindström
IK Wilske
20:086:59Brons
16
Hampus Nyström
IF Hagen
22:499:40Järn
17
Axel Blom
Frölunda OL
23:2810:19Järn
18
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
24:1411:05Järn
19
Svante Larsson
Hjobygdens OK
27:0013:51Järn
Carl Holmberg
IF Hagen
Diskvalificerad
Oscar Roos
SOK Träff
Diskvalificerad
 
H12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Larsson
Hjobygdens OK
24:480:00Guld
2
Jesper Patriksson
OK Klyftamo
40:5516:07Järn
 
D10 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba Lindman
Nässjö OK
14:240:00Brons
2
Ida Roos
SOK Träff
16:242:00Brons
3
Tilda Palm
IK Hakarpspojkarna
18:324:08Brons
4
Alma Hjertberg
IK Ymer
18:474:23Brons
5
Irma Svensson
OK Klyftamo
22:217:57Brons
6
Alma Gustafsson
SOK Aneby
22:508:26Brons
7
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
24:229:58Järn
8
Ebba Rosander
SOK Aneby
25:2511:01Järn
9
Elsa Plumppu
Bredareds IF
26:4712:23Järn
10
Nora Aroneng
Bredareds IF
27:1112:47Järn
11
Olivia Grönqvist
Jönköpings OK
30:1715:53Järn
12
Evelina Jonason
SOK Aneby
30:3116:07Järn
13
Malin Stomberg
IF Hagen
30:3616:12Järn
14
Isa Lindström
IK Wilske
33:5319:29Järn
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
H10 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
16:320:00Brons
2
Axel Berglund
Ulricehamns OK
16:550:23Brons
3
Lukas Gustafsson
IK Ymer
17:250:53Brons
4
Johan Holmberg
IF Hagen
17:351:03Brons
5
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
18:241:52Brons
6
Alfred Pettersson
Falköpings AIK OK
18:322:00Brons
7
Per Hedman
IF Hagen
18:342:02Brons
8
Hugo Setthagen
OK Tranan
19:343:02Brons
9
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
21:355:03Brons
10
Jonatan Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
23:597:27Brons
11
Anton Carlsson
IF Hagen
24:488:16Brons
12
Tobias Erixon
OK Kullingshof
26:5710:25Järn
13
Viktor Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
30:3414:02Järn
14
Johan Hedman
IF Hagen
31:0614:34Järn
15
Holger Patriksson
OK Klyftamo
37:2120:49Järn
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
47:270:00Guld
2
Agnes Svensson
Sävedalens AIK
48:451:18Guld
3
Jeanette Wiberg
Mullsjö SOK
49:312:04Guld
4
Karin Brattberg
OK Landehof
54:126:45Silver
5
Jenny Johansson
IK Ymer
62:1014:43Silver
6
Malin Tengström
Främmestads IK
68:2220:55Brons
 
H35 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
51:380:00Guld
2
Martin Hjertberg
IK Ymer
52:431:05Guld
3
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
53:361:58Guld
4
Magnus Sundmark
IK Gandvik
54:383:00Guld
5
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
56:114:33Guld
6
Per Brattberg
OK Landehof
60:529:14Silver
7
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
64:0212:24Silver
8
Magnus Dahlin
IK Gandvik
65:4714:09Silver
9
Claes Setthagen
OK Tranan
65:5914:21Silver
10
Tomas Bergsten
Istrums SK
66:0014:22Silver
11
Anders Franzén
Lidköpings VSK
67:2115:43Silver
12
Martin Udd
Markbygdens OK
67:3115:53Silver
 
D40 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Karlsson
Markbygdens OK
40:230:00Guld
2
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
44:444:21Guld
3
Anna Eriksson
OK Landehof
45:425:19Guld
4
Carin Rosjö
Jönköpings OK
47:477:24Silver
5
Helena Södervall
IK Gandvik
51:3211:09Silver
6
Åsa Jellvert
Göteborg-Majorna OK
51:3511:12Silver
7
Anna Höök
OK Klyftamo
52:1111:48Silver
8
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
52:2412:01Silver
9
Kristina Höök Patriksson
OK Klyftamo
53:4413:21Silver
10
Maria Holmberg
Jönköpings OK
55:0514:42Silver
11
Karin Andersson
OK Klyftamo
55:1014:47Silver
12
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
56:1415:51Silver
13
Anna Stomberg
IF Hagen
58:4418:21Brons
14
Jessica Elmersson
OK Bävern
60:4220:19Brons
15
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
64:0923:46
16
Eva Larsson
Hjobygdens OK
70:0029:37
Inger Cederberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
38:040:00Guld
2
Richard Tengström
Vänersborgs SK
41:433:39Guld
3
Max Tholén
OK Skogshjortarna
41:483:44Guld
4
Lennart Söderberg
IK Hakarpspojkarna
42:074:03Guld
5
Magnus Södervall
IK Gandvik
43:155:11Silver
6
Mattias Hedfjärd
Gudhems IF
44:236:19Silver
7
Mats Hedman
IF Hagen
45:067:02Silver
8
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
46:258:21Silver
9
Klas Grönqvist
Jönköpings OK
47:269:22Silver
10
David Olsson
OK Skogsstjärnan
49:5911:55Silver
11
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
50:0011:56Silver
12
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
50:3212:28Silver
13
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
51:5813:54Silver
14
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
54:1316:09Silver
15
Mats Lindgren
IF Hallby SOK
61:0623:02
16
Mats Franzén
Ulricehamns OK
62:0023:56
17
Svante Berglund
Ulricehamns OK
63:0825:04
18
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
65:1227:08
19
Sven Gardell
Ulricehamns OK
66:4228:38
20
Lennart Johansson
Ulricehamns OK
74:3536:31
 
D45 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
44:290:00Guld
2
Eva Pettersson
OK Dacke
45:451:16Guld
3
Maria Skogsberg
Mariestads FK
46:552:26Guld
4
Helena Lindman
Nässjö OK
47:373:08Guld
5
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
48:534:24Guld
6
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
50:015:32Silver
7
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
50:436:14Silver
8
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
51:146:45Silver
9
Annica Tholén
OK Skogshjortarna
52:037:34Silver
10
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
52:077:38Silver
11
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
52:197:50Silver
12
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
52:458:16Silver
13
Maria Widmark
IF Hagen
54:139:44Silver
14
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
56:0711:38Silver
15
Christina Halvarsson
OK Kroppefjäll
58:0213:33Silver
16
Helena Johansson
OK Gisle
61:2216:53Silver
17
Kerstin Larsson
IF Hagen
63:0318:34Silver
18
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
65:1520:46Brons
19
Yvona Svejdikova
POBO Opava
65:3821:09Brons
20
Ewa Holmberg
IF Hagen
67:3023:01Brons
21
Annika Hogedal
Göteborg-Majorna OK
72:1527:46
22
Inger Larsson
Bredareds IF
75:3631:07
23
Lena Markendahl
OK Klyftamo
76:4332:14
24
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
77:0232:33
25
Britt Andersson
Ryda SK
80:2635:57
 
H45 0 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Öberg
Ryda SK
37:300:00Guld
2
Thomas Bogren
IF Hagen
38:180:48Guld
3
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
38:321:02Guld
4
Jonas Ornung
OK Skogshjortarna
40:142:44Guld
5
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
41:504:20Guld
6
Kent Klasson
Hestra IF
42:254:55Silver
7
Stefan Aroneng
Hestra IF
42:335:03Silver
8
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
44:166:46Silver
9
Peter Nilsson
OK Tranan
44:517:21Silver
10
Anders Pettersson
OK Dacke
46:288:58Silver
11
Lars Björking
OK Skogshjortarna
46:459:15Silver
12
Krister Rosjö
Jönköpings OK
47:3910:09Silver
13
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
48:1810:48Silver
14
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
48:5811:28Silver
15
Peter Sahlin
Nässjö OK
49:3312:03Silver
16
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
50:5513:25Silver
17
Peter Brämerson
Tibro OK
52:5115:21Silver
18
Tornie Ottersten
K 3 IF
52:5415:24Silver
19
Bernt Henriksson
Gudhems IF
53:5516:25Silver
20
Sören Andersson
Lidköpings VSK
53:5816:28Silver
21
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
54:0616:36Brons
22
Anders Mattsson
OK Kullingshof
54:0916:39Brons
23
Richard Blom
Frölunda OL
55:0917:39Brons
24
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
55:2317:53Brons
25
Erik Gustafsson
IK Albion
57:0519:35Brons
26
Stefan Linderoth
IF Hagen
62:0624:36
27
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
63:0325:33
28
Pär Larsson
IF Hagen
69:2031:50
29
Johan Liderud
Lidköpings VSK
69:5132:21
30
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
72:2034:50
31
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
75:5938:29
32
Peter Ravnell
Gudhems IF
84:4847:18
 
D50 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
40:470:00Guld
2
Kerstin Andersson
Ryda SK
41:110:24Guld
3
Jane Johansson
Istrums SK
45:144:27Guld
4
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
45:284:41Guld
5
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
45:595:12Guld
6
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
47:036:16Silver
7
Gunilla Larsson
Bredareds IF
47:066:19Silver
8
Marianne Hansson
Bredareds IF
47:326:45Silver
9
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
50:059:18Silver
10
Ann Nyström
IF Hagen
51:1910:32Silver
11
Eva Carlsson
Jönköpings OK
52:2911:42Silver
12
Iréne Banck
IF Hagen
53:0312:16Silver
13
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
54:3513:48Silver
14
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
57:0516:18Silver
15
Lotta Landén
Istrums SK
57:1116:24Silver
16
Ann Laas
OK Skogshjortarna
57:5617:09Silver
17
Ann Svärm
OK Gisle
59:4919:02Brons
18
Gun Lundberg
Istrums SK
62:1921:32
19
Barbro Törnroth
Hjobygdens OK
68:5128:04
 
H50 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Staffan Pehrson
Istrums SK
38:580:00Guld
2
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
39:020:04Guld
3
Mikael Johansson
OK Gisle
40:451:47Guld
4
Lars Holmberg
IF Hagen
41:102:12Guld
5
Jan Nylund
Mariestads FK
41:112:13Guld
6
Andres Laas
OK Skogshjortarna
41:462:48Guld
7
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
42:093:11Guld
8
Torbjörn Löfving
Tibro OK
42:573:59Guld
9
Anders Sjögren
OK Kullingshof
43:054:07Silver
10
Lars-Olof Schön
Hestra IF
43:314:33Silver
11
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
44:295:31Silver
12
Stefan Stomberg
IF Hagen
45:526:54Silver
13
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
45:587:00Silver
14
Svante Lindqvist
OK Klyftamo
47:028:04Silver
15
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
47:398:41Silver
16
Tore Bengtsson
Mariestads FK
48:039:05Silver
17
Jonas Lundgren
Tibro OK
49:3510:37Silver
18
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
54:0615:08Silver
19
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
54:4015:42Silver
20
Michael Karlsson
IF Hagen
55:2216:24Brons
21
Kent Nero
Mullsjö SOK
58:3919:41Brons
22
Ulf Sundin
Göteborg-Majorna OK
62:5723:59
Leif Moberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Torbjörn Wikström
OK Orinto
Diskvalificerad
 
D55 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Westerberg
IF Hagen
37:510:00Guld
2
Susanne Dittmer
IK Hakarpspojkarna
44:346:43Silver
3
Monica Martinsson
OK Tranan
45:167:25Silver
4
Anita Eklöf
IK Ymer
48:3110:40Silver
5
Barbro Liljequist
OK Älme
52:0514:14Silver
6
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
53:0815:17Silver
7
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
53:2615:35Silver
8
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
56:0618:15Brons
9
Liselott Sigby
IK Vista
57:2619:35Brons
10
Britt-Marie Andersson
OK Amne
59:0721:16
11
Siv Larsson
Växjö AIS
67:2429:33
12
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
70:1032:19
13
Marie Svernestam
Linköpings OK
74:2536:34
14
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
80:4042:49
 
H55 0 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
36:290:00Guld
2
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
38:221:53Guld
3
Roland Svensson
Mariestads FK
39:232:54Guld
4
Per-Olof Larsson
Hestra IF
39:443:15Guld
5
Lennart Larsson
Jönköpings OK
43:417:12Silver
6
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
43:467:17Silver
7
Urban Larsson
IF Hagen
44:097:40Silver
8
Lars Grehn
Mullsjö SOK
44:147:45Silver
9
Ragnar Olsson
Tibro OK
44:247:55Silver
10
Rainer Scholz
IK Vista
45:168:47Silver
11
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
45:519:22Silver
12
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
45:529:23Silver
13
Tommy Westerberg
Tibro OK
47:5011:21Silver
14
Ingvar Andersson
OK Amne
48:1411:45Silver
15
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
48:3612:07Silver
16
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
49:4613:17Silver
17
Arne Svärm
OK Gisle
50:1013:41Silver
18
Göran Larsson
Vänersborgs SK
51:1614:47Silver
19
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
51:5915:30Silver
20
Göran Liljequist
OK Älme
52:0715:38Brons
21
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
52:2415:55Brons
22
Jan Unosson
Bredareds IF
52:5316:24Brons
23
Sören Karlsson
Mullsjö SOK
55:0818:39Brons
24
Lennart Jakobson
Tibro OK
58:4722:18
25
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
60:1723:48
26
Hans Tuvesson
IF Hagen
60:4824:19
27
Jan Lenhammar
OK Gränsen
63:5527:26
28
Inge Andersson
OK Skogsstjärnan
71:3135:02
Gert Ivarsson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Alf Siewertz
Gudhems IF
Diskvalificerad
 
D60 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
40:160:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
44:234:07Guld
3
Kristina Larsson
OK Klyftamo
44:524:36Guld
4
Marion Hallsten
Uddevalla OK
49:008:44Silver
5
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
49:309:14Silver
6
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
49:519:35Silver
7
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
57:2317:07Silver
8
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
58:4818:32Brons
9
Marianne Sjöberg
IF Hallby SOK
68:3628:20
 
H60 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
42:120:00Guld
2
Toivo Pentonen
Hestra IF
43:591:47Guld
3
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
44:572:45Guld
4
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
45:112:59Guld
5
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
45:403:28Guld
6
Kjell Martinsson
OK Tranan
47:275:15Guld
7
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
47:535:41Guld
8
Kent Jogeland
IK Ymer
49:066:54Silver
9
Roland Hulander
Ulricehamns OK
49:297:17Silver
10
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
50:278:15Silver
11
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
50:288:16Silver
12
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
50:558:43Silver
13
Bengt Sörensen
Jönköpings OK
53:0110:49Silver
14
Göran Johansson
IK Gandvik
58:2016:08Silver
15
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
58:5316:41Silver
16
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
64:4122:29Brons
17
Lars-Erik Norsten
Herrljunga SK Skid o OL
70:3328:21
18
Mats Elofsson
Herrljunga SK Skid o OL
73:1731:05
19
Sven-Olof Fransson
SOK Aneby
74:5832:46
20
Åke Sjöberg
IF Hallby SOK
75:2633:14
 
D65 0 meter29 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
36:250:00Guld
2
Gunnel Svensson
IK Ymer
39:343:09Guld
3
Berit Ivehag
Främmestads IK
40:133:48Guld
4
Britt Rangert
IK Ymer
41:435:18Silver
5
Monica Larsson
OK Tranan
44:167:51Silver
6
Ingrid Hermansson
IK Ymer
45:509:25Silver
7
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
46:059:40Silver
8
Margareta Larsson
OK Njudung
46:069:41Silver
9
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
46:3710:12Silver
10
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
46:4810:23Silver
11
Vega Slottner
Jönköpings OK
47:2911:04Silver
12
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
48:2111:56Silver
13
Anita Linnéa Nordberg
OK Klyftamo
49:3913:14Silver
14
Britta Larsson
OK Frisene
53:0616:41Brons
15
Lillemor Lorén
OK Frisene
54:0217:37Brons
16
May-Sofie Olsson
Forserums SOK
54:4118:16Brons
17
Margit Ryberg
OK Klyftamo
57:2821:03
18
Birgitta Parkner
OK Landehof
60:0223:37
19
Berit Byström
OK Virdarna
60:1223:47
20
Ulla Öhrström
OK Amne
63:3027:05
21
Ulla Sönsteröd
SOK 68
63:4727:22
22
Karin Claesson
Jönköpings OK
64:1927:54
23
Gerd Wallin
Jönköpings OK
65:1928:54
24
Birgitta Johansson
OK Tranan
69:4833:23
25
Kristina Andersson
OK Skogshjortarna
71:4035:15
26
Kerstin Gunnarsson
Nässjö OK
73:2336:58
27
Ing-Marie Wijkmark
IF Hagen
78:3142:06
Ulla Ling
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Ulla Björkman
IK Ymer
Diskvalificerad
 
H65 0 meter41 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan G Larsson
OK Njudung
33:560:00Guld
2
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
34:561:00Guld
3
Rune Sandberg
Uddevalla OK
35:141:18Guld
4
Dag Lorén
OK Frisene
36:432:47Guld
5
Kennet Ivehag
Främmestads IK
37:513:55Guld
6
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
37:553:59Guld
7
Lars Finbom
OK Landehof
40:446:48Silver
8
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
40:577:01Silver
9
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
41:017:05Silver
10
Inge Persson
FK Boken
41:427:46Silver
11
Olle Hermansson
IK Ymer
41:507:54Silver
12
Göran Bengtsson
Tockarps IK
43:169:20Silver
13
Ted Liivrand
OK Skogshjortarna
43:299:33Silver
14
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
43:399:43Silver
15
Lars Fransson
Bottnaryds IF
43:459:49Silver
15
Göte Johansson D-P
OK Tranan
43:459:49Silver
17
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
43:509:54Silver
18
Christer Ottosson
IF Hagen
44:1310:17Silver
19
Lars-Erik Nilsson
Mariestads FK
45:0611:10Silver
20
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
45:5411:58Silver
21
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
46:0912:13Silver
22
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
46:3112:35Silver
23
Göran Rubendahl
OK Skogshjortarna
46:3812:42Silver
24
Roland Bohman
Ulricehamns OK
48:0114:05Brons
25
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
48:2814:32Brons
26
Carl-Otto Wijkmark
IF Hagen
49:1415:18Brons
27
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
49:4515:49Brons
28
Waste Byström
OK Virdarna
50:0216:06Brons
29
Bo Gustafsson
OK Gränsen
50:0416:08Brons
30
Nils-Gustav Blomqvist
Annebergs GIF
50:3916:43Brons
31
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
51:0417:08Brons
32
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
52:0518:09
33
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
52:5418:58
34
Åke Nordberg
OK Klyftamo
53:2819:32
35
Kenneth Mörk
IK Wilske
54:2320:27
36
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
55:1521:19
37
Knut Oskar Höök
OK Klyftamo
55:5321:57
38
Lars Sönsteröd
SOK 68
68:2234:26
39
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
75:5241:56
Leif Björkman
IK Ymer
Diskvalificerad
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
 
D70 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
33:560:00Guld
2
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
38:004:04Guld
3
Anna-Cajsa Eriksson
Jönköpings OK
39:275:31Silver
4
Birgit Karlsson
Mariestads FK
40:496:53Silver
5
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
43:439:47Silver
6
Ulla Höök
OK Klyftamo
44:0910:13Silver
7
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
44:1010:14Silver
8
Brita Särdquist
IK Ymer
44:3810:42Silver
9
Kerstin Hagström
IK Gandvik
45:5912:03Silver
10
Margareta Holmberg
IF Hagen
46:2612:30Silver
11
Lilian Bengtsson
OK Amne
51:3017:34Brons
 
H70 0 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
42:300:00Guld
2
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
43:321:02Guld
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
44:181:48Guld
4
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
44:442:14Guld
5
Alvar Andersson
Tibro OK
47:335:03Guld
6
Rune Gunnarsson
Nässjö OK
48:576:27Silver
7
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
52:149:44Silver
8
Harry Sundberg
OK Klyftamo
52:3310:03Silver
9
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
53:5711:27Silver
10
Stig Bengtsson
OK Amne
54:0111:31Silver
11
Alf Olsson
Forserums SOK
55:0612:36Silver
12
Regor Niklasson
IK Albion
55:1512:45Silver
13
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
55:5613:26Silver
14
Mats Birgersson
Forserums SOK
56:5314:23Silver
15
Bo Carlström
Jönköpings OK
57:3115:01Silver
16
Sune Hagström
IK Gandvik
57:3915:09Silver
17
Gunnar Bryst
Hjobygdens OK
60:3018:00Silver
18
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
60:4918:19Silver
19
Göran Karlsson
OK Bävern
61:5219:22Brons
20
Heikki Rissanen
Mariestads FK
62:0219:32Brons
21
John-Erik Eriksson
Jönköpings OK
72:3430:04
22
Gunnar Grönkvist
Bottnaryds IF
73:0530:35
23
Harry Brandkvist
Tidaholm SOK Sisu
75:2132:51
24
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
75:4833:18
Rune Ahlander
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Rolf Stenström
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
D75 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Pehrsson
Istrums SK
42:250:00Guld
2
Anna-Lisa Andersson
Lidköpings VSK
46:143:49Guld
3
Britta Sahl
IF Hagen
52:3510:10Silver
4
Ruth Nyström
OK Amne
55:4213:17Silver
5
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
56:0313:38Silver
 
H75 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Johansson
OK Kullingshof
38:520:00Guld
2
Kjell Persson
Mariestads FK
41:132:21Guld
3
Per Larsson
Jönköpings OK
42:053:13Guld
4
Bertil Wiklund
IK Wilske
44:556:03Silver
5
Stig Sahl
IF Hagen
47:328:40Silver
6
Tore Johansson
SOK Aneby
48:219:29Silver
7
Bo Öhrström
OK Amne
52:0413:12Silver
8
Karl Åkerman
Motala AIF OL
59:4720:55
9
Per-Olof Persson
Skillingaryds FK
60:1721:25
10
Alban Karlbom
Lerums SOK
61:4922:57
11
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
66:2827:36
12
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
93:1654:24
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
Diskvalificerad
 
H80 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
45:280:00Guld
2
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
45:300:02Guld
3
Gösta Lindblom
Ölmstads IS
50:415:13Guld
4
Harald Håkansson
OK Gränsen
58:1812:50Silver
5
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
67:4222:14Brons
 
U1 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Rosjö
Jönköpings OK
15:070:00Järn
2
Josefine Maqtari
Forserums SOK
16:091:02Järn
3
Vera Pettersson
Falköpings AIK OK
18:183:11Järn
4
Emelie Brattberg
OK Landehof
18:263:19Järn
5
Tove Den Braver
OK Gränsen
18:343:27Järn
6
Oskar Dahlin
IK Gandvik
18:383:31Järn
7
Kajsa Den Braver
OK Gränsen
19:324:25Järn
8
Moa Rännare
Hjobygdens OK
20:205:13Järn
9
Tor Rännare
Hjobygdens OK
20:265:19Järn
10
Josefine Flink Orlund
OK Skogshjortarna
21:426:35Järn
11
Fondin Lucas
Herrljunga SK Skid o OL
24:048:57Järn
12
Tilda Rosander
SOK Aneby
24:129:05Järn
13
Oskar Lindstedt
Forserums SOK
29:0714:00Järn
14
Hanna Alsiö
Falköpings AIK OK
32:2517:18Järn
15
Lucas Magnefeldt
Falköpings AIK OK
34:0318:56Järn
 
U2 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alexander Bromander
Falköpings AIK OK
32:230:00Järn
2
Elias Brattberg
OK Landehof
34:312:08Järn
3
Anelma Ek
Gällstadbygdens SOK
38:406:17Järn
4
Alfred Ander
Istrums SK
39:367:13Järn
5
Fridap Haglund
Bredareds IF
43:2110:58Järn
6
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
49:2617:03Järn
7
Ellen Krantz
IK Ymer
50:0917:46Järn
Nathalie Johnson
Lidköpings VSK
Diskvalificerad
 
Inskolning 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
0:000:00Järn
Viggo Tidqvist
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Isac Tanhua
Istrums SK
0:000:00Järn
Lova Tidqvist
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Josefin Linderoth
Istrums SK
0:000:00Järn
Thea Tanhua
Istrums SK
0:000:00Järn
Sofie Johnson
Lidköpings VSK
0:000:00Järn
Lisa Eriksson
OK Landehof
0:000:00Järn
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
Ella Lundberg
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Emil Frostlund
Ulricehamns OK
0:000:00Järn
Oskar Hjertberg
IK Ymer
0:000:00Järn
Sara Norberg
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Albin Appelgren
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
David Musslinder
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Oscar Bergsten
Istrums SK
0:000:00Järn
Nora Andersson
Tidaholm SOK Sisu
0:000:00Järn
Linda Sahlin
Nässjö OK
0:000:00Järn
Moa Frostlund
Ulricehamns OK
0:000:00Järn
Lova Pettersson
Vänersborgs SK
0:000:00Järn
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Eric Bergsten
Istrums SK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jessika Erixon
OK Kullingshof
44:170:00Brons
2
Oskar Sjölin
IK Uven
47:183:01Brons
3
Maria Meurlund
Lidköpings VSK
60:3816:21
 
Öppen motion 2 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Öhlin
SOK Aneby
27:210:00Brons
2
Jonas Norberg
OK Skogshjortarna
31:123:51Brons
3
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
36:188:57Brons
4
Annelie Lundstedt
Mullsjö SOK
37:079:46
5
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
40:1912:58
6
Eva Karlsson
Gudhems IF
40:4913:28
7
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
41:0813:47
8
Simon Alvhage
Hestra IF
41:3214:11
9
Annika Rännare
Hjobygdens OK
49:1521:54
10
Linus Bark
IF Hagen
49:4122:20
11
Harriet Scholz
IK Vista
49:5022:29
12
Marita Johansson
Markbygdens OK
54:4027:19
13
Alexander Fuentes
Falköpings AIK OK
55:5928:38
14
Ida Palm
IK Ymer
65:5338:32
15
Annika Brämersson
Lidköpings VSK
68:0240:41
16
Zheng Wei
OK Klyftamo
79:3352:12
Göran Banck
IF Hagen
Diskvalificerad
 
Öppen motion 3 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Staffan Jansson
IF Hagen
30:440:00Brons
2
Tove Wiberg
Mullsjö SOK
33:082:24Brons
3
Emil Jansson
IF Hagen
38:017:17Brons
4
Cecilia Roos
OK Landehof
45:3614:52
5
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
46:1115:27
6
Helene Krantz
IK Ymer
46:2715:43
7
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
46:4115:57
8
Lena Roos
SOK Träff
47:0616:22
9
Veronica Sahlin
Nässjö OK
50:3619:52
10
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
51:5021:06
11
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
53:1322:29
12
Jürg Grissemann
OK Skogsstjärnan
57:2326:39
13
Åsa Larsson
Ulricehamns OK
57:3726:53
14
Harriet Andersson
OK Skogshjortarna
58:2727:43
15
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
60:1929:35
16
Ann-Mari Johansson
OK Klyftamo
60:5630:12
17
Birgitta Augustsson
Tibro OK
64:1533:31
18
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
72:1541:31
19
Tina J. Waltersson
Ulricehamns OK
74:2643:42
20
Sam Andersson
Lidköpings VSK
75:4445:00
21
Birgitta Odby Jansson
Främmestads IK
81:1050:26
22
Susanne Holtbring
OK Amne
85:5055:06
23
Denbraver Anna
OK Gränsen
89:4459:00
24
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
99:3268:48
Jeanette Buussch
Lidköpings VSK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 4 0 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emilia Skogum
Markbygdens OK
36:030:00Brons
2
Dan Moberg
Istrums SK
36:550:52Brons
3
Åsa Carlström
IK Hakarpspojkarna
38:122:09Brons
4
Hans Gunnerek
OK Klyftamo
38:172:14Brons
5
Peter Wiberg
Mullsjö SOK
38:352:32Brons
6
Hans Wåhlin
Mullsjö SOK
39:523:49Brons
7
Bernt-Åke Ahl
Mariestads FK
41:315:28Brons
8
Martin Larsson
Hestra IF
41:405:37Brons
9
Karina Wahl
IK Vista
41:585:55Brons
10
Thomas Henrysson
Tibro OK
43:087:05Brons
11
Stina Liderud
Lidköpings VSK
45:459:42Brons
12
Sara Lindgren
IFK Göteborg
45:489:45Brons
13
Camilla Liderud
Lidköpings VSK
46:3410:31Brons
14
Jan Erickson
Ulricehamns OK
47:0010:57Brons
15
Göran Eklöf
IK Ymer
50:4414:41
16
Catrin Lång
IF Hagen
51:1315:10
17
Johan Rosander
SOK Aneby
52:1516:12
18
Eva-Lotta Westberg
Göteborg-Majorna OK
53:4817:45
19
Mats Fridén
OK Gränsen
55:4919:46
20
Anna-Stina Andersson
Lidköpings VSK
57:0921:06
21
Stina Grissemann
OK Skogsstjärnan
57:1121:08
22
Lars-Erik Höök
IK Gandvik
59:1923:16
23
Alf Kjellberg
Bredareds IF
59:2523:22
24
Birgitta Johansson
IK Gandvik
61:2125:18
25
Berit Barkestedt
OK Kullingshof
62:3326:30
26
Daniel Sjöberg
IF Hallby SOK
65:3329:30
27
Maria Jonason
SOK Aneby
68:0231:59
28
Heléne Aker Karlsson
OK Kullingshof
72:0436:01
29
Lucy Lou
Tibro OK
77:5641:53
30
Annika Andersson
OK Skogsstjärnan
87:4651:43
31
Anette Karlsson
Falköpings AIK OK
89:3853:35
32
Barbro Jonsson
Hestra IF
105:2069:17
 
Öppen motion 5 0 meter34 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Gustafsson
Ryda SK
38:300:00Brons
2
Tor-Björn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
41:272:57Brons
3
Bertil Carlsson
Jönköpings OK
43:445:14Brons
4
Peter Roos
OK Landehof
44:265:56Brons
5
Stefan Olsson
IF Hagen
44:446:14Brons
6
Weine Gustavsson
IK Wallgårda
46:217:51Brons
7
Johan Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
47:148:44Brons
8
Viktor Bark
IF Hagen
47:178:47Brons
9
Björn Nilsson
Ryda SK
48:179:47Brons
10
Ylva Gefvert
OK P4
48:3810:08Brons
11
Cronje Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
48:4910:19Brons
12
Samuel Skoog
OK Gränsen
50:2211:52Brons
13
Anna Isaksson
Mullsjö SOK
50:3612:06Brons
14
Christer Blomqvist
Tidaholm SOK Sisu
51:1512:45
15
Sigvard Eriksson
OK Gränsen
51:2412:54
16
Anette Nordberg
OK Tranan
53:4615:16
17
Lars Barkestedt
OK Kullingshof
56:1317:43
18
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
57:0518:35
19
Ingela Larsson
Hestra IF
59:3821:08
20
Bo Jungergård
Tidaholm SOK Sisu
60:3122:01
21
Carina Wallgren
Istrums SK
60:5622:26
22
Juha Krantz
IK Ymer
62:0823:38
23
Anette Tanhua
Istrums SK
64:2525:55
24
Annki Gunnerek
OK Klyftamo
65:0226:32
25
Kajsa Svensson
Falköpings AIK OK
68:0829:38
26
Staffan Welander
OK P4
71:3933:09
27
Magnus Patriksson
OK Klyftamo
72:2933:59
28
Sara Jonstoij
Ulricehamns OK
75:0536:35
29
Hans-Olof Carlsson
Falköpings AIK OK
77:1738:47
30
Lubov Pospeshina
IF Hagen
87:2048:50
31
Susanna Jonstoij
Ulricehamns OK
101:3863:08
Emma Frostlund
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Göran Larsson
Gudhems IF
Diskvalificerad
Petter Sjölin
IK Uven
Diskvalificerad
 
Öppen motion 6 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Urban Bark
IF Hagen
48:340:00Brons
2
Jan-Erik Remäng
Mullsjö SOK
51:162:42Brons
3
Lena Reisen
IF Hagen
54:095:35Brons
4
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
55:156:41Brons
5
Stefan Andersson
Istrums SK
55:166:42Brons
6
Åsa Tidqvist
Falköpings AIK OK
59:0010:26Brons
7
Håkan Johansson
Mariestads FK
60:2811:54Brons
8
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
64:1815:44
9
Krister Musslinder
Falköpings AIK OK
64:3816:04
10
Björn Lindgren
IF Hallby SOK
65:2816:54
11
Sven Eriksson
OK Landehof
68:0319:29
12
Sammy Tanhua
Istrums SK
68:3820:04
13
Tommy Karlsson
Gudhems IF
74:1125:37
14
Per Jonstoij
Ulricehamns OK
82:2733:53
15
Per-Erik Svensson
Lidköpings VSK
88:1639:42
Mats Karlsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter37 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Emion
orientabonito
29:060:00Brons
2
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
29:520:46Brons
3
Håkan Jansson
Vänersborgs SK
31:011:55Brons
4
Thor-Björn Lund
IK Vista
32:483:42Brons
5
Ing-Marie Aroneng
Bredareds IF
32:533:47Brons
6
Bosse Haglund
Bredareds IF
32:573:51Brons
7
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
35:216:15Brons
8
Pär Stenberg
OK Skogshjortarna
35:466:40Brons
9
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
36:207:14Brons
10
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
36:337:27Brons
11
Dennis Roos
SOK Träff
36:347:28Brons
12
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
36:377:31Brons
13
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
37:148:08Brons
14
Berit Klamfelt
Tibro OK
37:498:43Brons
15
Ingmar Pettersson
Vänersborgs SK
39:5210:46Brons
16
Ann-Sofie Järsenholt
Ulricehamns OK
41:2012:14
17
Anette Sundqvist
OK Tranan
41:4712:41
18
Ulf Nordgren
Bredareds IF
42:4613:40
19
Per-Olof Nilsson
Jönköpings OK
43:0714:01
20
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
43:4414:38
21
Tommy Holtbring
OK Amne
43:5414:48
22
Monica Johanson
Jönköpings OK
45:2116:15
23
Marita Haglund
Bredareds IF
45:3716:31
24
Ingela Nordgren
Bredareds IF
45:4916:43
25
Denbraver Tobias
OK Gränsen
45:5016:44
26
Jan Nordberg
OK Tranan
47:2518:19
27
Leif Rydberg
Istrums SK
48:3919:33
28
Victoria Gunnerek
OK Klyftamo
49:4920:43
29
Annica Gabrielsson
SOK Viljan
50:0320:57
30
Tereza Hadacova
POBO Opava
52:2423:18
31
Anna-Karin Rödström
OK Skogsstjärnan
52:4223:36
32
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
54:4025:34
33
Anna Kristoffersson
Istrums SK
55:0325:57
34
Rohnny Andersson
Forserums SOK
55:4826:42
35
Siwen Rödström
OK Skogsstjärnan
63:5734:51
36
Ann-Britt Strömberg
OK Skogshjortarna
68:1139:05
37
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
86:3457:28
 
Öppen motion 8 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Sandström
Mullsjö SOK
34:410:00Brons
2
Joachim Friberg
Istrums SK
37:513:10Brons
3
Fredrik Ask
Markbygdens OK
38:163:35Brons
4
Per Sundqvist
OK Tranan
38:253:44Brons
5
Henrik Sahlström
Främmestads IK
40:556:14Brons
6
Stefan Wahl
IK Vista
42:137:32Brons
7
Vidar Löfving
Tibro OK
43:008:19Brons
8
Bo Klamfelt
Tibro OK
44:4210:01Brons
9
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
47:4513:04
10
Stefan Gustavsson
Tibro OK
48:1313:32
11
Britt-Marie Erlandsson
Stigsökarna
48:2313:42
12
Marie Andersson
Främmestads IK
49:5815:17
13
Tomas Kristoffersson
Istrums SK
50:4716:06
14
Anna Wretling Clarin
Jönköpings OK
51:1516:34
15
Maria Klamfelt
Tibro OK
51:2716:46
16
Andreas Johansson
OK Skogshjortarna
54:2619:45
17
Hans Clarin
Jönköpings OK
56:1221:31
18
Stig Gustafsson
IK Ymer
57:5923:18
19
Jan Rödström
OK Skogsstjärnan
60:1625:35
20
Johan Li
Tibro OK
60:3325:52
Elin Sundqvist
OK Tranan
Diskvalificerad
 
Öppen motion 9 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lund
IK Vista
46:240:00Brons
2
Martin Pettersson
Sävedalens AIK
47:381:14Brons
3
Lindell Jonas
Stigsökarna
52:195:55Brons
4
Simon Larsson
Markbygdens OK
52:336:09Brons
5
Linus Svärm
Istrums SK
55:208:56Brons
6
Daniel Persson
OK Gränsen
64:0717:43
7
Anna Niklasson
Jönköpings OK
68:2622:02
8
Atakilte Beyene
Nässjö OK
68:3622:12
9
Henrik Linderoth
Istrums SK
69:4523:21
10
Daniel Bjärsvik
IK Hakarpspojkarna
73:5227:28
11
Krister Karlsson
Istrums SK
77:3031:06
12
Lars Melander
Lidköpings VSK
89:4843:24