Öka Farta

2011-08-20

Arrangör: Tidaholm SOK Sisu

Nivå:
Nationell
Anmälda:
517
Form:
Individuell
Startande:
493
Distans:
Medel
Fullföljande:
475
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
38:510:00Guld
2
Kristin Skaar
Ryda SK
39:280:37Guld
3
Maja Pettersson
OK Vilse 87
43:585:07Silver
4
Ulrika Fredriksson
Gudhems IF
45:156:24Silver
5
Lina Larsson
Vänersborgs SK
47:468:55Silver
6
Malin Suderbys
IF Hagen
51:2712:36Silver
7
Lina Hulander
Ulricehamns OK
52:3813:47Silver
8
Lotta Toftén
Istrums SK
53:2814:37Silver
9
Elin Åkesson
Gudhems IF
55:0216:11Brons
Lisa Pettersson
OK Dacke
Diskvalificerad
 
H21 0 meter29 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
34:090:00Guld
2
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
34:240:15Guld
3
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
36:102:01Guld
4
Max Suderbys
IF Hagen
37:082:59Guld
5
Albin Pettersson
OK Tisaren
37:143:05Guld
6
Adam Granstedt
IK Hakarpspojkarna
37:313:22Guld
7
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
37:363:27Guld
8
Simon Markendahl
OK Klyftamo
38:104:01Guld
9
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
38:534:44Guld
10
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
38:564:47Guld
11
Martin Pettersson
Sävedalens AIK
39:265:17Silver
12
Kärlis Dislers
IK Hakarpspojkarna
41:097:00Silver
13
Joakim Karlsson
Hestra IF
41:187:09Silver
14
Magnus Södervall
IK Gandvik
43:109:01Silver
15
Davis Dislers
IK Hakarpspojkarna
43:139:04Silver
16
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
43:459:36Silver
17
Anton Karlsson
OK Kullingshof
44:1410:05Silver
18
Erik Skaar
Ryda SK
44:3110:22Silver
19
Johan Andersson
Ryda SK
46:4512:36Silver
20
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
46:4612:37Silver
21
Mikael Trofast
Jönköpings OK
48:3314:24Silver
22
Johan Leijgård
Gudhems IF
49:0414:55Silver
23
Klas Friborg
Jönköpings OK
49:3415:25Silver
24
Andreas Leijgård
Gudhems IF
52:2618:17Brons
25
Johan Kaminsky
IF Hagen
52:2918:20Brons
26
Oscar Törnroth
Hjobygdens OK
54:4620:37
27
Magnus Fransson
SOK Aneby
67:3933:30
Andreas Karlsson
Västerås SOK
Diskvalificerad
Henrik Lundqvist
OK Gynge
Diskvalificerad
 
D20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Larsson
IF Hagen
41:230:00Guld
2
Ellen Larsson
IF Hagen
51:3310:10Silver
3
Cajsa Banck
IF Hagen
56:5715:34Silver
 
D18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
55:360:00
 
H18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
52:080:00
 
D16 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
23:250:00Mästare
2
Filippa Johansson
Jönköpings OK
28:214:56Elit
3
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
28:575:32Elit
4
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
30:437:18Guld
5
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
34:1010:45Silver
6
Johanna Niklasson
SOK Träff
34:1310:48Silver
7
Sofie Andersson
Ryda SK
34:1910:54Silver
8
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
35:3512:10Silver
9
Stina Larsson
IF Hagen
36:1112:46Silver
10
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
38:4115:16Brons
11
Emelie Bäck
OK Kullingshof
38:4315:18Brons
12
Klara Andrén
Tibro OK
38:5215:27Brons
13
Kristin Höög
OK Kullingshof
39:0715:42Brons
13
Moa Pettersson
OK Dacke
39:0715:42Brons
15
Linnéa Johansson
IK Gandvik
39:1015:45Brons
16
Linnea Herngren
IF Hagen
47:2023:55Järn
 
H16 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
35:000:00Mästare
2
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
37:092:09Mästare
3
Erik Holmberg
Jönköpings OK
41:136:13Elit
4
Markus Nordmark
Nässjö OK
45:4110:41Guld
5
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
46:0511:05Silver
6
Karl Karlsson
OK Kullingshof
48:1013:10Silver
7
Martin Scott
Mariestads FK
70:2435:24Järn
 
D14 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
23:470:00Elit
2
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
25:472:00Elit
3
Line Cederberg
Vänersborgs SK
25:572:10Elit
4
Lina Lundberg
Istrums SK
33:009:13Silver
5
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
33:029:15Silver
6
Kajsa Johansson
Jönköpings OK
33:5610:09Silver
7
Lisa Johansson
OK Tranan
34:0410:17Silver
8
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
35:1111:24Silver
9
Moa Granstedt
IK Hakarpspojkarna
37:5414:07Brons
10
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
40:3616:49Brons
11
Emma Åkesson
IK Hakarpspojkarna
42:4819:01Brons
12
Emelie Roos
OK Landehof
45:5522:08Järn
13
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
46:3722:50Järn
14
Malin Jansson
Hjobygdens OK
46:4022:53Järn
15
Emma Holmberg
Jönköpings OK
53:2329:36Järn
16
Hedvig Reisen
IF Hagen
55:2531:38Järn
17
Tova Larsson
Jönköpings OK
66:5843:11Järn
18
Ida Holtbring
OK Amne
70:4246:55Järn
 
H14 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Lundberg
OK Bävern
21:360:00Elit
2
Oliver Lundberg
OK Bävern
24:192:43Elit
3
Erik Svensson
OK Klyftamo
33:1911:43Silver
4
Filip Karlsson
IF Hagen
34:0012:24Silver
5
Johan Höög
OK Kullingshof
34:1412:38Brons
6
Axel Johansson
IK Gandvik
35:2813:52Brons
7
Carl Ljungert
Mariestads FK
43:5222:16Järn
8
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
45:2023:44Järn
9
Ola Holtbring
OK Amne
46:4025:04Järn
10
Emil Jansson
IF Hagen
47:1825:42Järn
11
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
50:4529:09Järn
12
Simon Wallenstein
Mariestads FK
52:2530:49Järn
13
Erik Andersson
Ryda SK
55:3734:01Järn
 
H14 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D12 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Södervall
IK Gandvik
22:090:00Guld
2
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
24:412:32Guld
3
Klara Segerström
IK Wilske
33:0510:56Brons
4
Adelina Wremer
Gudhems IF
34:0411:55Brons
 
H12 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Hedman
IF Hagen
19:190:00Guld
2
William Lundstedt
Mullsjö SOK
19:560:37Guld
3
Emil Pettersson
OK Dacke
20:160:57Guld
4
Albin Alsiö
Falköpings AIK OK
21:542:35Guld
5
Lukas Granstedt
IK Hakarpspojkarna
23:103:51Silver
6
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
23:454:26Silver
7
Carl Holmberg
IF Hagen
24:104:51Silver
8
Tor Lindström
IK Wilske
25:105:51Silver
9
Eric Nystrand
OK Klyftamo
25:286:09Silver
10
Henrik Reisen
IF Hagen
25:586:39Silver
11
Filip Jungert
Mariestads FK
26:387:19Silver
12
Marcus Carlsson
IF Hagen
26:477:28Silver
13
Alexander Roos
OK Landehof
27:097:50Brons
14
Oscar Roos
SOK Träff
27:388:19Brons
15
Klas Johansson
OK Tranan
28:098:50Brons
16
Jakob Ingström
Bottnaryds IF
29:059:46Brons
17
Hampus Nyström
IF Hagen
30:2011:01Brons
18
Gabriel Blad
OK Kullingshof
37:3618:17Järn
19
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
37:4718:28Järn
 
D10 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
11:550:00Brons
2
Ebba Lindman
Nässjö OK
14:142:19Brons
3
Maja Åkesson
IK Hakarpspojkarna
14:272:32Brons
4
Ida Roos
SOK Träff
14:422:47Brons
5
Emma Ling
Jönköpings OK
16:504:55Brons
6
Irma Svensson
OK Klyftamo
18:476:52Brons
7
Isa Lindström
IK Wilske
20:478:52Järn
 
H10 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linu Lundberg
OK Bävern
15:370:00Brons
2
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
16:421:05Brons
3
Anton Karlsson
Mariestads FK
16:581:21Brons
4
Johan Holmberg
IF Hagen
17:211:44Brons
5
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
18:142:37Brons
6
Erik Ling
Jönköpings OK
19:444:07Brons
7
Johan Hedman
IF Hagen
19:544:17Brons
8
Per Hedman
IF Hagen
21:145:37Brons
9
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
22:066:29Brons
10
Anton Carlsson
IF Hagen
27:2111:44Järn
11
David Nero
Nässjö OK
39:1923:42Järn
12
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
65:0149:24Järn
Holger Patriksson
OK Klyftamo
Diskvalificerad
 
D35 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
37:230:00Guld
2
Jeanette Wiberg
Mullsjö SOK
46:369:13Silver
3
Karin Brattberg
OK Landehof
60:3723:14
 
H35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Brattberg
OK Landehof
47:000:00Guld
2
Anders Franzén
Lidköpings VSK
47:430:43Guld
 
D40 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Nero Nordmark
Nässjö OK
39:170:00Guld
2
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
41:302:13Guld
3
Louise Rundkvist
IK Hakarpspojkarna
41:382:21Guld
4
Anna Eriksson
OK Landehof
42:132:56Guld
5
Karin Andersson
OK Klyftamo
42:243:07Guld
6
Åsa Jellvert
Göteborg-Majorna OK
43:093:52Guld
7
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
45:095:52Silver
8
Helena Södervall
IK Gandvik
45:476:30Silver
9
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
46:066:49Silver
10
Inger Cederberg
Vänersborgs SK
46:207:03Silver
11
Kristina Höök Patriksson
OK Klyftamo
47:358:18Silver
12
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
52:3113:14Silver
13
Jessica Elmersson
OK Bävern
57:2318:06Brons
14
Maria Holmberg
Jönköpings OK
57:3018:13Brons
15
Cathrine Herngren
IF Hagen
61:2322:06
16
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
61:4022:23
17
Åsa Carlström
IK Hakarpspojkarna
64:0624:49
 
H40 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Ling
Jönköpings OK
32:350:00Guld
2
Bengt Öhlund
IK Hakarpspojkarna
34:091:34Guld
3
Mats Hedman
IF Hagen
35:533:18Guld
4
Henrik Pettersson
Falköpings AIK OK
37:064:31Silver
5
David Olsson
OK Skogsstjärnan
40:247:49Silver
6
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
41:348:59Silver
7
Magnus Niklasson
Falköpings AIK OK
42:349:59Silver
8
Kenneth Johansson
OK Tranan
43:4111:06Silver
9
Mats Holmberg
Jönköpings OK
47:1414:39Brons
10
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
56:1423:39
11
Dennis Roos
SOK Träff
58:1325:38
12
Sven Eriksson
OK Landehof
65:0232:27
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
 
D45 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
29:440:00Guld
2
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
30:020:18Guld
3
Maria Skogsberg
Mariestads FK
31:131:29Guld
4
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
31:321:48Guld
5
Helena Lindman
Nässjö OK
31:562:12Guld
6
Karin Öhlin
SOK Aneby
32:132:29Guld
7
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
33:073:23Silver
8
Christina Halvarsson
OK Kroppefjäll
33:474:03Silver
9
Eva Pettersson
OK Dacke
35:456:01Silver
10
Anna Johansson
Jönköpings OK
35:496:05Silver
11
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
36:376:53Silver
12
Helena Johansson
OK Gisle
38:378:53Silver
13
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
40:4811:04Silver
14
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
41:4912:05Silver
15
Ewa Holmberg
IF Hagen
46:0516:21
16
Monica Laage
Falköpings AIK OK
48:2418:40
17
Kerstin Larsson
IF Hagen
48:2718:43
18
Britt Andersson
Ryda SK
49:5520:11
19
Annika Hogedal
Göteborg-Majorna OK
52:0622:22
20
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
55:0925:25
Lena Reisen
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H45 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
32:390:00Guld
2
Lasse Karlsson
Istrums SK
34:031:24Guld
3
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
36:093:30Guld
4
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
37:545:15Silver
5
Stefan Johansson
IK Gandvik
39:276:48Silver
6
Anders Pettersson
OK Dacke
40:017:22Silver
7
Åke Wijkmark
IF Hagen
40:297:50Silver
8
Ola Allvin
IK Hakarpspojkarna
41:038:24Silver
9
Peter Brämerson
Tibro OK
43:1110:32Silver
10
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
46:2813:49Silver
11
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
46:4914:10Silver
12
Peter Ravnell
Gudhems IF
49:4317:04Brons
13
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
51:0818:29
14
Bernt Henriksson
Gudhems IF
51:3818:59
15
Anders Mattsson
OK Kullingshof
68:5136:12
16
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
70:4338:04
17
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
76:3743:58
18
Claes Johansson
OK Kullingshof
100:5468:15
Claus Johansson
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
26:230:00Guld
2
Kerstin Andersson
Ryda SK
28:452:22Guld
3
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
30:514:28Silver
4
Iréne Banck
IF Hagen
34:017:38Silver
5
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
34:157:52Silver
6
Marianne Hansson
Bredareds IF
34:338:10Silver
7
Ann Nyström
IF Hagen
34:398:16Silver
8
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
36:2610:03Silver
9
Jane Johansson
Istrums SK
37:0110:38Silver
10
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
38:5212:29Brons
11
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
38:5612:33Brons
12
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
41:2014:57
13
Gun Lundberg
Istrums SK
42:1915:56
14
Barbro Törnroth
Hjobygdens OK
52:1625:53
15
Yvonne Bengtsson
Mariestads FK
64:5638:33
16
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
74:4248:19
 
H50 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
32:520:00Guld
2
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
33:320:40Guld
3
Anders Sjögren
OK Kullingshof
34:441:52Guld
4
Jan Nylund
Mariestads FK
36:574:05Guld
5
Guntis Dislers
IK Hakarpspojkarna
37:444:52Silver
6
Ola Lundh
IF Hagen
38:305:38Silver
7
Jonas Lundgren
Tibro OK
39:206:28Silver
8
Lars-Olof Schön
Hestra IF
39:356:43Silver
9
Mikael Johansson
OK Gisle
40:007:08Silver
10
Tore Bengtsson
Mariestads FK
45:2312:31Silver
11
Jan Sahl
IF Hagen
49:4816:56Brons
12
Lars Nilsson
OK Skogsstjärnan
51:4018:48
13
Michael Karlsson
IF Hagen
52:4619:54
14
Per-Anders Furusköld
IK Gandvik
61:2728:35
15
Mark Reisen
IF Hagen
77:2844:36
16
Per-Olaf Keitsch
IK Hakarpspojkarna
79:0346:11
17
Anders Thorstensson
IK Hakarpspojkarna
90:3157:39
 
D55 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Westerberg
IF Hagen
30:450:00Guld
2
Susanne Dittmer
IK Hakarpspojkarna
31:420:57Guld
3
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
34:584:13Guld
4
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
37:186:33Silver
5
Kristina Roos Larsson
Bredareds IF
42:3811:53Silver
6
Eva Sjöström
IF Hagen
44:2313:38Brons
7
Marite Åkerström
SOK Träff
46:1815:33Brons
8
Marie Svernestam
Linköpings OK
46:3615:51Brons
9
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
52:0421:19
10
Britt-Marie Andersson
OK Amne
54:4123:56
11
Siv Larsson
Växjö AIS
55:5625:11
 
H55 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
32:260:00Guld
2
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
32:440:18Guld
3
Kjell Nero
Nässjö OK
36:143:48Guld
4
Kjell Kaminsky
IF Hagen
38:095:43Silver
5
Lars Grehn
Mullsjö SOK
38:496:23Silver
6
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
40:338:07Silver
7
Urban Larsson
IF Hagen
41:289:02Silver
8
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
42:139:47Silver
9
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
43:3311:07Silver
10
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
44:0211:36Silver
11
Göran Larsson
Vänersborgs SK
44:3412:08Silver
12
Rainer Scholz
IK Vista
44:5112:25Silver
13
Tommy Westerberg
Tibro OK
45:0112:35Silver
14
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
46:1813:52Silver
15
Lennart Jakobson
Tibro OK
49:3917:13Brons
16
Sören Karlsson
Mullsjö SOK
50:0217:36
17
Thomas Hjert
Falköpings AIK OK
51:0018:34
18
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
52:0319:37
19
Thor-Björn Lund
IK Vista
53:0020:34
20
Lennart Svernestam
Linköpings OK
56:2423:58
21
Gert Ivarsson
OK Skogshjortarna
56:3524:09
21
Hans Tuvesson
IF Hagen
56:3524:09
23
Ingvar Andersson
OK Amne
58:0025:34
24
Tommy Holtbring
OK Amne
63:3631:10
25
Inge Andersson
OK Skogsstjärnan
71:5039:24
 
D60 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
31:510:00Guld
2
Kristina Larsson
OK Klyftamo
35:153:24Guld
3
Marion Hallsten
Uddevalla OK
37:265:35Silver
4
Gunilla Holst
Bottnaryds IF
44:1612:25Silver
5
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
51:0219:11
6
Stina Grissemann
OK Skogsstjärnan
64:5633:05
7
Marianne Sjöberg
IF Hallby SOK
66:5235:01
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H60 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Montelius
Boxholm-Mjölby OL
31:200:00Guld
2
Stig Johansson
Bredaryds SOK
32:190:59Guld
3
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
32:351:15Guld
4
Rolf Einarsson
IF Hagen
33:011:41Guld
4
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
33:011:41Guld
6
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
34:423:22Guld
7
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
34:463:26Guld
8
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
36:545:34Silver
9
Bengt Sörensen
Jönköpings OK
37:596:39Silver
10
Hans Larsson
OK P4
38:397:19Silver
11
Christer Lundberg
OK P4
39:047:44Silver
12
Åke Sjöberg
IF Hallby SOK
40:198:59Silver
13
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
44:5013:30Silver
14
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
45:1813:58Brons
15
Sune Gustafsson
Tibro OK
58:5627:36
16
Sven-Olof Fransson
SOK Aneby
62:0830:48
 
D65 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
34:210:00Guld
2
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
38:013:40Guld
3
Monica Larsson
OK Tranan
38:173:56Guld
4
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
38:183:57Guld
5
Margit Ryberg
OK Klyftamo
39:555:34Silver
6
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
41:116:50Silver
7
Vega Slottner
Jönköpings OK
42:137:52Silver
8
Ulla Ling
Jönköpings OK
42:578:36Silver
9
Berit Ivehag
Främmestads IK
44:2410:03Silver
10
Lillemor Lorén
OK Frisene
44:5210:31Silver
11
Anita Linnéa Nordberg
OK Klyftamo
46:2011:59Silver
12
Louise Lindberg
IK Wilske
53:1118:50
13
Birgitta Johansson
OK Tranan
54:5720:36
14
Gunnel Forsblad
IK Wilske
57:4523:24
Berit Byström
OK Virdarna
Diskvalificerad
 
H65 0 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
25:570:00Guld
2
Rune Sandberg
Uddevalla OK
26:490:52Guld
3
Kennet Ivehag
Främmestads IK
27:231:26Guld
4
Lars Finbom
OK Landehof
29:013:04Silver
5
Roland Bohman
Ulricehamns OK
29:033:06Silver
6
Inge Persson
FK Boken
29:053:08Silver
7
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
29:584:01Silver
8
Lennart Höije
OK Ravinen
31:095:12Silver
9
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
31:125:15Silver
10
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
31:175:20Silver
11
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
31:275:30Silver
12
Lars-Erik Nilsson
Mariestads FK
32:396:42Silver
13
Göran Bengtsson
Tockarps IK
32:476:50Silver
14
Waste Byström
OK Virdarna
33:207:23Silver
15
Lars Fransson
Bottnaryds IF
33:377:40Silver
16
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
33:567:59Silver
17
Christer Ottosson
IF Hagen
35:319:34Silver
18
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
36:1410:17Silver
19
Göte Johansson D-P
OK Tranan
36:2810:31Silver
20
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
38:0812:11Brons
21
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
38:3112:34Brons
22
Knut Oskar Höök
OK Klyftamo
39:3713:40Brons
23
Bengt Nilsson
Hestra IF
40:0914:12
24
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
41:2615:29
25
Åke Nordberg
OK Klyftamo
42:2616:29
26
Kenneth Mörk
IK Wilske
42:5717:00
27
Nils-Gustav Blomqvist
Annebergs GIF
47:5221:55
28
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
52:1826:21
29
Gunnar Andersson
IK Vista
57:4331:46
30
Göran Jansson
Gränna-Bygdens OK
69:4243:45
31
Jürg Grissemann
OK Skogsstjärnan
71:2145:24
 
D70 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
37:370:00Guld
2
Birgit Karlsson
Mariestads FK
41:113:34Guld
3
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
41:384:01Guld
4
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
42:375:00Silver
5
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
44:196:42Silver
6
Ulla Höök
OK Klyftamo
47:009:23Silver
7
Britta Sahl
IF Hagen
48:0210:25Silver
Margareta Holmberg
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H70 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
31:060:00Guld
2
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
31:380:32Guld
3
Harry Sundberg
OK Klyftamo
33:001:54Guld
4
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
35:144:08Guld
5
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
35:394:33Guld
6
Ingemar Holmberg
IF Hagen
36:385:32Silver
7
Göran Karlsson
OK Bävern
37:025:56Silver
8
Rune Ahlander
Jönköpings OK
37:466:40Silver
9
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
38:217:15Silver
10
Heikki Rissanen
Mariestads FK
39:448:38Silver
11
Bo Carlström
Jönköpings OK
42:1811:12Silver
12
Mats Birgersson
Forserums SOK
44:1513:09Silver
13
Gunnar Grönkvist
Bottnaryds IF
46:4315:37Brons
14
Uno Andersson
OK Klyftamo
46:4515:39Brons
15
Alf Olsson
Forserums SOK
49:0317:57
16
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
50:3819:32
17
Gunnar Bryst
Hjobygdens OK
52:4021:34
18
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
56:4625:40
Regor Niklasson
IK Albion
Diskvalificerad
 
H75 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Larsson
Jönköpings OK
33:010:00Guld
2
Nils Jansson
Skattkärrs IF
34:391:38Guld
3
Kjell Persson
Mariestads FK
34:581:57Guld
4
Anders Nilsson
Ryda SK
35:422:41Guld
5
Sture Pettersson
Falköpings AIK OK
36:203:19Guld
6
Stig Sahl
IF Hagen
40:017:00Silver
7
Bertil Wiklund
IK Wilske
45:2112:20Silver
8
Sten Johansson
OK Kullingshof
46:0913:08Silver
9
Karl Åkerman
Motala AIF OL
50:4017:39Brons
10
Kurt Stenberg
IK Gandvik
55:5522:54
 
H80 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Andersson
OK Stigen
36:010:00Guld
2
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
38:332:32Guld
3
Lars Enström
OK Tranan
43:567:55Silver
4
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
46:1510:14Silver
Bernt Riis
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H85 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Tyvik
I 15 IF
64:210:00
 
U1 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vera Pettersson
Falköpings AIK OK
22:000:00Järn
2
Emelie Brattberg
Sjövalla FK
22:370:37Järn
3
Fondin Lucas
Herrljunga SK Skid o OL
31:089:08Järn
4
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
32:0510:05Järn
5
Hanna Alsiö
Falköpings AIK OK
45:3423:34Järn
 
U2 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
28:550:00Järn
2
Oskar Dahlin
IK Gandvik
41:2512:30Järn
3
Elias Brattberg
Sjövalla FK
41:4112:46Järn
4
David Karlsson
OK Kullingshof
45:1716:22Järn
5
Kajsa Den Braver
OK Gränsen
94:5666:01Järn
Mattias Sandstedt
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
 
Inskolning 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
0:000:00Järn
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
Elsa Södervall
IK Gandvik
0:000:00Järn
Johanna Karlsson
Klubblös
0:000:00Järn
Sandra Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Ludvig Olsson
IK Hakarpspojkarna
0:000:00Järn
Lova Pettersson
Vänersborgs SK
0:000:00Järn
Albin Appelgren
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
Elin Axelsson
Mullsjö SOK
0:000:00Järn
Ella Pettersson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Emil Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Hampus Olsson
IK Hakarpspojkarna
0:000:00Järn
Agnes Karlsson
Mariestads FK
0:000:00Järn
Oscar Nystrand
OK Klyftamo
0:000:00Järn
Herman Pettersson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga-Lill Fransson
SOK Aneby
50:150:00
 
Öppen motion 2 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annelie Lundstedt
Mullsjö SOK
35:390:00Brons
2
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
37:442:05Brons
3
Sven-Olof Sandstedt
Falköpings AIK OK
40:134:34Brons
4
Eva Larsson
Herrljunga SK Skid o OL
48:2212:43
5
Susanne Holtbring
OK Amne
57:3521:56
6
Marita Johansson
Markbygdens OK
58:3422:55
Stig Wallerman
Borås GIF
Diskvalificerad
 
Öppen motion 4 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dan Moberg
Istrums SK
41:020:00Brons
2
Marcus Branell
Ryda SK
50:399:37Brons
3
Anders Jungert
Mariestads FK
52:5811:56Brons
4
Jacob Jonstoij
Ulricehamns OK
55:1214:10
5
Peter Wiberg
Mullsjö SOK
57:1116:09
6
Glenn Westlund
Klubblös
59:0418:02
7
Anna-Carin Eriksson
SOK Aneby
59:2918:27
8
Elisabeth Stensson
IK Wilske
66:1125:09
9
Cecilia Roos
OK Landehof
71:5830:56
10
Göran Blad
OK Kullingshof
75:4934:47
11
Heléne Aker Karlsson
OK Kullingshof
80:3739:35
12
Lucy Lou
Tibro OK
85:4244:40
13
Mary Rydén
OK Milan
86:4345:41
14
Anette Carlsson
Klubblös
89:4448:42
Lisbeth Nilsson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Göran Pettersson
SOK 68
43:580:00Brons
2
Peter Roos
OK Landehof
47:193:21Brons
3
Lars-Eric Andersson
Falköpings AIK OK
54:0810:10Brons
4
Emil Wåhlin
Mullsjö SOK
55:1611:18Brons
5
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
58:0714:09
6
Per Jonstoij
Ulricehamns OK
58:3014:32
7
Jan Larsson
Främmestads IK
59:1615:18
8
Pär Larsson
IF Hagen
59:4115:43
9
Tommy Stenkvist
Ryda SK
61:1117:13
10
Mats Karlsson
IF Hagen
63:0719:09
11
Hans Wåhlin
Mullsjö SOK
63:4719:49
12
Linus Roos
SOK Träff
66:2422:26
13
Per Carlsson
IF Hagen
70:4526:47
14
Per-Erik Svensson
Lidköpings VSK
71:2227:24
15
Ulrika Larsson
Lidköpings VSK
72:0828:10
16
Tomas Billesand
Mullsjö SOK
100:0656:08
Kristina Svenning
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
33:060:00Brons
2
Håkan Johansson
Mariestads FK
34:581:52Brons
3
Magnus Ramsin
Skövdepolisens IF
37:414:35Brons
4
Morgan Johansson
OK Milan
39:035:57Brons
5
Gert Johansson
Istrums SK
42:249:18Brons
6
Uno Sand
IK Gandvik
44:2011:14Brons
7
Carl-Christian Schmiterlöw
Hjobygdens OK
46:4713:41
8
Nina Gumaelius
Tibro OK
50:1217:06
9
Tommy Karlsson
Gudhems IF
50:5917:53
10
Leif Rydberg
Istrums SK
53:0519:59
11
Eva-Lotta Westberg
Göteborg-Majorna OK
58:2325:17
12
Britt-Mari Rydberg
Istrums SK
67:5134:45
13
Birgitta Parkner
OK Landehof
74:0941:03
14
Eva Johnsson
Lidköpings VSK
87:1154:05
 
Öppen motion 8 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Svalbring
Målilla OK
36:080:00Brons
2
Magnus Dahlin
IK Gandvik
45:329:24Brons
3
Erik Jonsson
Hestra IF
46:4310:35Brons
4
Andreas Branell
Ryda SK
49:2313:15
5
Ulf Persson
Bottnaryds IF
51:5915:51
6
Atakilte Beyene
Nässjö OK
52:1316:05
7
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
52:2816:20
8
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
56:3320:25
9
Lars Melander
Lidköpings VSK
63:0026:52
10
Björn Sterud
IF Hagen
64:4228:34
11
Gunilla Sterud
IF Hagen
65:5429:46
12
Klara Fredriksson
Falköpings AIK OK
72:2336:15
13
Johan Li
Tibro OK
113:2277:14
Gustav Hagström
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad