DM Lång Halland

2011-09-05

Arrangör: IK Trenne Ullared

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
350
Form:
Individuell
Startande:
325
Distans:
Lång
Fullföljande:
309
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Settergren
Halmstad OK
66:030:00Guld
2
Anna Torstensson
Hylte OK
68:452:42Guld
3
Sylvia Karlsson
OK Lindena
84:3618:33Silver
4
Emma Sigvardsson
FK Friskus-Varberg
92:5526:52Silver
 
H21 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Ring
OK Löftan
87:430:00Guld
2
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
88:340:51Guld
3
Martin Boberg
IF Rigor
89:492:06Guld
4
Björn Karlsson
Halmstad OK
96:008:17Guld
5
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
98:0210:19Silver
6
Patrik Sjökvist
OK Orion
99:0111:18Silver
7
Erik Memmi
Halmstad OK
104:4216:59Silver
8
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
105:3017:47Silver
9
Emil Alexandersson
Halmstad OK
108:1720:34Silver
10
Fredrik Andersson
IF Rigor
112:0924:26Silver
11
SvenÅke Bengtsson
Falkenbergs OK
114:4327:00Silver
Patrik Andersson
Hylte OK
Ej godkänd
 
D20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Månsson
OK Löftan
48:540:00Guld
2
Karin Elofsson
Fjärås AIK
57:338:39Silver
3
Johanna Henriksson
Falkenbergs OK
70:1521:21
 
H20 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
67:100:00Guld
2
Adam Georgsson
OK Nackhe
69:452:35Guld
3
Johan Hagström
Falkenbergs OK
73:035:53Guld
4
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
76:539:43Silver
5
Jonathan Johansson
Falkenbergs OK
104:4237:32
Joel Johnsson
OK Nackhe
Ej godkänd
 
D16 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Martinsson
Falkenbergs OK
44:580:00Mästare
2
Ulrika Toftered
IF Rigor
52:417:43Elit
3
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
54:009:02Elit
4
Sofia Johansson
OK Nackhe
56:0111:03Guld
5
Ellen Johnsson
OK Nackhe
56:4111:43Guld
6
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
78:1033:12Brons
7
Anna Andersson
IK Dran
83:5138:53Järn
8
Sara Bainbridge
Laholms IF OK
87:5442:56Järn
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
 
H16 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Andersson
OK Löftan
54:100:00Mästare
2
Per Samuelsson
IK Trenne Ullared
54:200:10Mästare
3
Johan Gustafsson
OK Nackhe
81:0926:59Silver
4
Anton Hagström
Falkenbergs OK
105:2451:14Järn
5
Andreas Johansson
Falkenbergs OK
108:1854:08Järn
Zakarias Hanson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
 
D14 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
55:210:00Elit
2
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
59:033:42Elit
3
Hanna Cederholm
Halmstad OK
61:095:48Elit
4
Moa M-Henningsson
IK Trenne Ullared
62:076:46Guld
5
Helena Hagström
Falkenbergs OK
62:407:19Guld
6
Klara Andersson
IK Dran
69:4214:21Silver
7
Ebba Bengtsson
OK Lindena
77:4322:22Silver
8
Felicia Carlsson
IK Trenne Ullared
85:4230:21Brons
9
Tove Lind
OK Lindena
86:1730:56Brons
10
Emma Andersson
IK Dran
90:1734:56Brons
11
Martina Wessman
Halmstad OK
90:4335:22Brons
12
Clara Henningsson
IK Trenne Ullared
94:1538:54Brons
 
D14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Nesser
Halmstad OK
76:460:00
 
H14 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Andersson
OK Löftan
33:490:00Elit
2
Loke Agmarken
Halmstad OK
37:423:53Elit
3
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
38:364:47Guld
4
Fredrik Johansson
OK Nackhe
45:2711:38Silver
5
August Bengtsson
OK Nackhe
48:3714:48Silver
6
Sammuel Henningsson
OK Löftan
51:3217:43Silver
7
Jonas Toftered
IF Rigor
59:1325:24Brons
8
Adam Broberg
IF Rigor
60:1626:27Järn
9
Martin Skyggeson
OK Nackhe
77:2443:35Järn
10
Simon Ebbestål
Halmstad OK
115:0581:16Järn
 
D12 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Carlsson
IK Trenne Ullared
37:060:00Guld
2
Johanna Rundqvist
OK Nackhe
39:342:28Guld
3
Elvira Wildheim
FK Friskus-Varberg
45:428:36Silver
4
Emelie Svensson
IF Rigor
47:3810:32Silver
5
Agnes Boberg
IF Rigor
47:3910:33Silver
6
Tova Magnusson
IF Rigor
51:2814:22Brons
7
Alice Hultin
OK Löftan
51:4014:34Brons
8
Malin Larsson
OK Nackhe
51:4314:37Brons
9
Paulina Jägstedt
Halmstad OK
99:0762:01Järn
Lovisa Ring
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Rymark
FK Friskus-Varberg
34:470:00
 
H12 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
33:480:00Guld
2
Magnus D Johansson
OK Löftan
34:230:35Guld
3
Simon Svensson
Laholms IF OK
37:584:10Guld
4
Viktor Karlsson
IK Trenne Ullared
38:274:39Silver
5
Alexander Wessman
Halmstad OK
44:3310:45Silver
6
Gustav Andreasson
Halmstad OK
45:2511:37Brons
Filip Bengtsson
OK Lindena
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D10 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Rundqvist
OK Nackhe
32:070:00Brons
2
Hanna Carlqvist
FK Friskus-Varberg
43:2511:18Brons
3
Elin Carlsson
IK Trenne Ullared
44:0611:59Brons
4
Lovisa Lager
Halmstad OK
53:4221:35Järn
 
H10 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Johansson
OK Löftan
32:180:00Brons
2
Oscar Kjellsson
Falkenbergs OK
37:084:50Brons
3
Noah Bechtel
FK Friskus-Varberg
38:266:08Brons
Viktor Nyberg
Oskarströms OK
Ej godkänd
 
D40 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Weronica Zederin
OK Nackhe
48:580:00Guld
2
Catarina Bengtsson
OK Nackhe
54:025:04Silver
3
Berit Bengtsson
OK Lindena
55:036:05Silver
4
Jeanette Larsson
FK Friskus-Varberg
55:456:47Silver
5
Ulrika Andersson
Hylte OK
87:1238:14
 
H40 0 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
54:390:00Guld
2
Mattias Lundin
Halmstad OK
55:220:43Guld
3
Jens Arvidsson
IF Rigor
56:031:24Guld
4
Jan Lager
Halmstad OK
56:111:32Guld
5
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
57:042:25Guld
6
Gert Wildheim
FK Friskus-Varberg
71:1716:38Silver
7
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
91:0836:29
8
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
93:3038:51
Martin Svensson
IF Rigor
Ej godkänd
Stefan Agmarken
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D45 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
52:040:00Guld
2
Lena Johansson
OK Nackhe
57:395:35Guld
3
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
60:348:30Silver
4
Ulrika Johansson
OK Löftan
65:0813:04Silver
5
Susanne Johansson
Fjärås AIK
68:1916:15Silver
 
H45 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Wikström
Halmstad OK
53:050:00Guld
2
Kennet Horvath
Halmstad OK
56:012:56Guld
3
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
56:073:02Guld
4
Magnus Abrahamsson
Hylte OK
56:583:53Guld
5
Owe Andersson
OK Löftan
60:167:11Silver
6
Per Gerdle
Halmstad OK
64:2011:15Silver
7
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
66:0513:00Silver
8
Bengt Holmén
Hylte OK
67:5514:50Silver
9
Peter Badenfelt
Falkenbergs OK
72:1219:07Silver
10
Ingmar Johansson
FK Friskus-Varberg
77:4424:39
11
Yngve Kihlberg
Halmstad OK
79:3426:29
12
Roger Nilsson
Laholms IF OK
83:3030:25
13
Helmut Hansen
Fjärås AIK
88:2935:24
 
D50 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Söderblom
Ätrans IF
45:100:00Guld
2
Lena Karlsson
Halmstad OK
47:352:25Guld
3
Anne-Marie Röllike
OK Lindena
51:025:52Silver
4
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
58:2013:10Silver
5
Elisabet Månsson
OK Löftan
68:4323:33
6
Linnea Carling Elofsson
Fjärås AIK
77:3032:20
 
H50 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
50:540:00Guld
2
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
62:0311:09Silver
3
Ingemar Petersson
Markaryds FK
68:5117:57Silver
4
Bengt Marthinsson
Hylte OK
69:2318:29Silver
5
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
69:3718:43Silver
6
Dag Svensson
Hylte OK
71:0420:10Silver
7
Per-Martin Johansson
IF Rigor
75:5625:02
8
Göran Gustafsson
OK Nackhe
85:4734:53
 
D55 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Antonsson
OK Löftan
42:240:00Guld
2
Margareta Johansson
Halmstad OK
56:0513:41Silver
3
Karin Memmi
Halmstad OK
61:3519:11
4
Katarina Bengtsson
Halmstad OK
69:0626:42
 
H55 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Raul Lindström
OK Löftan
49:360:00Guld
2
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
51:432:07Guld
3
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
60:0310:27Silver
4
Mats Tellqvist
Halmstad OK
60:2610:50Silver
5
Bernt Andersson
IF Rigor
64:5815:22Silver
6
Fredrik Odelberg
IK Ymer
84:1934:43
7
Bo Månsson
OK Löftan
91:4842:12
 
D60 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Lindholm
Fjärås AIK
45:180:00Guld
2
Irene Andersson
Ätrans IF
47:222:04Guld
3
Britt-Marie Magnusson
Laholms IF OK
47:252:07Guld
4
Hjördis Erlandsson
OK Lindena
61:3216:14Silver
5
Lena Jönsson
Laholms IF OK
72:3627:18
6
Eva Eriksson
FK Friskus-Varberg
76:3831:20
 
H60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Johansson
Bredaryds SOK
56:390:00Guld
2
Hans Antonsson
OK Löftan
56:500:11Guld
3
Gösta Eriksson
FK Friskus-Varberg
65:589:19Silver
4
Björn Johansson
Falkenbergs OK
67:3911:00Silver
5
Sune Andersson
Halmstad OK
73:2516:46Silver
6
Christer Håkansson
Falkenbergs OK
74:2917:50Silver
7
Kjell Jeppson
IF Rigor
78:4522:06Silver
8
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
80:2723:48
9
Jörgen Hallberg
IK Ymer
91:5335:14
10
Bo Senje
Halmstad OK
93:2436:45
 
D65 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun Larsson
OK Lindena
43:360:00Guld
2
Ylva Häggström
IF Rigor
49:546:18Silver
3
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
50:346:58Silver
4
Margareta Bengtsson
OK Gläntan
50:547:18Silver
5
Berit Boberg
IF Rigor
59:5516:19Silver
6
Ingegerd Arvidsson
IF Rigor
63:1419:38
7
Maja-Lisa Hansson
OK Lindena
65:0321:27
8
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
65:5522:19
9
Carola Andersson
OK Löftan
67:3223:56
 
H65 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Erlandsson
OK Lindena
52:020:00Guld
2
Gunnar Carlstedt
Sävedalens AIK
59:447:42Silver
3
Steffen Häggström
IF Rigor
60:438:41Silver
4
Bengt Gard
Oskarströms OK
68:4316:41Silver
5
Karl-Gustaf Däldehög
Fjärås AIK
69:1317:11Silver
6
Bertil Bengtsson
Falkenbergs OK
83:5131:49
 
D70 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunni Ekberg
Ätrans IF
57:120:00Guld
2
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
58:281:16Guld
 
H70 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Olofsson
Fjärås AIK
54:170:00Guld
2
Ernie Broström
Halmstad OK
56:011:44Guld
3
Bernt Larsson
OK Lindena
65:5011:33Silver
4
Lars Moberg
OK Lindena
70:5516:38Silver
5
Bengt Hansson
OK Löftan
100:5646:39
6
JB Larsson
OK Löftan
102:2248:05
Melvin Kristiansen
IF Rigor
Ej godkänd
 
D75 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Göransson
Laholms IF OK
53:000:00Guld
2
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
53:010:01Guld
3
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
65:0312:03Silver
4
Vera Toftered
IF Rigor
70:3917:39Silver
5
Ingrid Ingemansson
Falkenbergs OK
71:1318:13Silver
6
Inez Johansson
OK Nackhe
80:0627:06
7
Anita Andersson
Fjärås AIK
88:5835:58
 
H75 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Johansson
Halmstad OK
60:030:00Guld
2
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
65:245:21Guld
3
Tage Ingemanson
Falkenbergs OK
68:248:21Silver
4
Stig Gustafsson
Halmstad OK
70:1810:15Silver
 
H80 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helmer Ekberg
Ätrans IF
56:330:00Guld
2
Arvid Johansson
OK Nackhe
63:537:20Silver
 
U1 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Carlsson
IK Trenne Ullared
17:150:00Järn
2
Linus Zederin
OK Nackhe
18:100:55Järn
3
Casper Bartholdsson
FK Friskus-Varberg
18:361:21Järn
4
Jonathan Rundqvist
OK Nackhe
19:192:04Järn
5
Sanna Nilsson
FK Friskus-Varberg
20:533:38Järn
6
Linn Ramberg
FK Friskus-Varberg
23:055:50Järn
7
Isac Svensson
Halmstad OK
25:438:28Järn
8
Elsa Ericsson
FK Friskus-Varberg
28:0210:47Järn
9
Filip Carlqvist
FK Friskus-Varberg
28:1611:01Järn
10
Anna Svensson
IF Rigor
30:5113:36Järn
 
U2 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
29:380:00Järn
2
Tilda M-Henningsson
IK Trenne Ullared
35:085:30Järn
3
Måns M-Henningsson
IK Trenne Ullared
35:115:33Järn
4
Sandra Rymark
FK Friskus-Varberg
35:245:46Järn
5
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
38:048:26Järn
6
Axel Bechtel
FK Friskus-Varberg
40:5111:13Järn
7
Philip Hanson
Halmstad OK
46:0516:27Järn
8
Linus Hanson
Halmstad OK
46:0716:29Järn
 
Inskolning 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Molly Lind
OK Lindena
0:000:00Järn
Lisa Strömberg
OK Lindena
0:000:00Järn
Oskar Moberg
OK Löftan
0:000:00Järn
Ester Ericsson
FK Friskus-Varberg
0:000:00Järn
Isak Bengtsson
OK Lindena
0:000:00Järn
Fanny Hanson
Falkenbergs OK
0:000:00Järn
Melwin Wildheim
FK Friskus-Varberg
0:000:00Järn
Nora Djupsjöbacka
OK Lindena
0:000:00Järn
Agnes Gran
OK Lindena
0:000:00Järn
Johan Gunnarsson
OK Lindena
0:000:00Järn
Erik Edberg
OK Gläntan
0:000:00Järn
Ingrid Djupsjö Backa
OK Lindena
0:000:00Järn
Elin Nyberg
Oskarströms OK
0:000:00Järn
Albin Brink
Markaryds FK
0:000:00Järn
Jeanette Svensson Persson
OK Gläntan
0:000:00Järn
Casper Gunnarsson
OK Lindena
Ej godkänd
 
Öppen motion 1 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Jonsson
OK Gläntan
36:220:00Brons
2
Klara Hagstrand
Burseryds IF
49:4313:21
3
Daniel Persson
FK Friskus-Varberg
52:4016:18
4
Lilian Svensson
Kinnaströms SK
56:5420:32
5
Carina Salomonsson
Kinnaströms SK
56:5520:33
6
Willy Svensson
Kinnaströms SK
57:0620:44
6
Christer Salomonsson
Kinnaströms SK
57:0620:44
8
Matilda Andersson
IK Trenne Ullared
68:1431:52
9
Jacob Moberg
OK Löftan
74:4638:24
10
Anne Klint
Markbygdens OK
104:2868:06
 
Öppen motion 2 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonatan Bondesson
FK Friskus-Varberg
68:020:00Brons
2
Anna-Maria Blomquist
Klubblös
71:213:19Brons
 
Öppen motion 3 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Sundholm
OK Löftan
39:310:00Brons
2
Kaj Johansson
Falkenbergs OK
40:010:30Brons
3
Anna Johansson
Laholms IF OK
48:319:00Brons
4
Kristina Lindberg
IK Trenne Ullared
48:329:01Brons
5
Totte Holm
Markbygdens OK
51:1911:48Brons
6
Anita Igerud
OK Löftan
59:1519:44
7
Karl-Erik Skattberg
FK Friskus-Varberg
64:4525:14
8
Magnus Nyberg
Oskarströms OK
66:2126:50
9
Pernilla Nyberg
Oskarströms OK
66:2526:54
10
Elisabeth Hagberg
FK Friskus-Varberg
81:2341:52
11
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
81:5942:28
12
Agnes Sundholm
OK Löftan
89:5150:20
13
Kerstin Däldehög
Fjärås AIK
90:0950:38
14
Nils Andersson
Markbygdens OK
97:1257:41
Rolandos -
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
Öppen motion 4 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Jögård
OK Nackhe
68:060:00Brons
2
Liv Sonntag
Klubblös
71:273:21Brons
 
Öppen motion 5 0 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
33:130:00Brons
2
Johan Jögård
OK Nackhe
49:1316:00
3
Fredrik Böregård
OK Gläntan
50:1317:00
4
Ingemar Andreasson
Halmstad OK
53:3620:23
5
Elin Johansson
Fjärås AIK
59:5526:42
6
Peter Boberg
IF Rigor
59:5626:43
7
Håkan Rundqvist
OK Nackhe
68:5935:46
8
Per-Johan Persson
Fjärås AIK
76:1242:59
9
Matilda Andersson
OK Gisle
78:2645:13
10
Ingrid Andersson
IF Rigor
81:0547:52
11
Ingolf Bengtsson
Halmstad OK
81:0747:54
12
Lena Gertie Odelberg
IK Ymer
85:4952:36
13
Agneta Böregård
OK Gläntan
90:0156:48
14
Martin Gometz
Halmstad OK
97:0263:49
15
Katarina Ring
Halmstad OK
98:2865:15
16
Tommy Vartia
OK Löftan
102:1669:03
17
Stefan Lindholm
Fjärås AIK
110:1076:57
Gunnar Bengtsson
OK Gläntan
Ej godkänd
Sven-Ivar Jögård
OK Nackhe
Ej godkänd
Maritha Hallberg
IK Ymer
Ej godkänd
 
Öppen motion 6 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Rexfelt
Klubblös
113:370:00Brons
Mattias Jägstedt
Halmstad OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
33:050:00Brons
2
Ingemar Arnesson
IK Dran
37:494:44Brons
3
Jimmy Johansson
FK Friskus-Varberg
38:014:56Brons
4
Fredrik Carlqvist
FK Friskus-Varberg
40:187:13Brons
5
Ann-Sofie Brink
Markaryds FK
41:598:54Brons
6
Sven-Arne Bengtsson
OK Nackhe
43:5410:49Brons
7
Ulf Jönsson
Laholms IF OK
44:1411:09Brons
8
Annika Marthinsson
Hylte OK
45:2712:22
9
Johan Bondesson
FK Friskus-Varberg
45:5812:53
10
Bo Johansson
FK Friskus-Varberg
49:4716:42
11
Jonas Hultin
OK Löftan
49:5416:49
12
Börje Karlsson
Halmstad OK
49:5816:53
13
Ingrid Åhlund
Svenljunga OK
50:0116:56
14
Gust Lennart Magnusson
Laholms IF OK
55:5922:54
15
Monica Johansson
FK Friskus-Varberg
56:5623:51
16
Lennart Igerud
OK Löftan
60:5227:47
17
Monica Wass
Falkenbergs OK
62:4629:41
18
Conny Johansson
Laholms IF OK
65:4732:42
19
Inger Bylander
Svenljunga OK
82:5249:47
20
Annika Gustafsson
OK Nackhe
84:1651:11
 
Öppen motion 8 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
45:320:00Brons
2
Håkan Hanson
Falkenbergs OK
53:117:39Brons
3
Jan Thuresson
Burseryds IF
54:589:26Brons
4
Anders Claesson
Burseryds IF
55:5010:18Brons
5
Claes Andersson
Falkenbergs OK
55:5810:26Brons
6
Mikael Johansson
OK Nackhe
62:2816:56
7
Arne Bogren
OK Vivill
63:0717:35
8
Lena Thuresson
Burseryds IF
63:5418:22
9
Lena Melvinsdotter
IF Rigor
66:2020:48
10
Anders Andersson
Hylte OK
68:0922:37
11
Per Johansson
OK Löftan
71:0625:34
12
Kurt Johansson
Svenljunga OK
73:4928:17
13
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
73:5028:18
14
Peter Arvidsson
IF Rigor
78:0132:29
15
Lars Björfjäll
Bredareds IF
101:4856:16
 
Öppen motion 9 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Olofsson
OK Gisle
68:290:00Brons
2
Rasmus Schurmann
Hylte OK
69:331:04Brons
3
Christian Lundin
Klubblös
69:391:10Brons
4
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
81:4613:17Brons
5
Krister Karlsson
OK Nackhe
88:3820:09Brons