DM Lång Västergötland

2011-09-04

Arrangörer: Mariestads FK | OK Klyftamo

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
829
Form:
Individuell
Startande:
749
Distans:
Lång
Fullföljande:
707
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
66:220:00Guld
2
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
73:146:52Guld
3
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
81:2715:05Silver
4
Ulrika Fredriksson
Gudhems IF
93:1426:52Silver
5
Tove Udd
Markbygdens OK
114:2448:02
Kristine Svensson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
H21 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
72:080:00Guld
2
Rickard Holmqvist
Hestra IF
73:060:58Guld
3
Conny Rantzow
Hestra IF
75:473:39Guld
4
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
76:544:46Guld
5
Christian Arnesson
Ulricehamns OK
78:546:46Guld
6
Christian Holmqvist
Hestra IF
79:197:11Guld
7
Anders Påhlman
Istrums SK
79:357:27Guld
8
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
81:149:06Silver
9
Rickard Börjesson
Hestra IF
82:1610:08Silver
10
Björn Arnesson
Ulricehamns OK
83:1511:07Silver
11
Mikael Nilsson
Snättringe SK
85:0312:55Silver
12
Daniel Hjortvall
Hestra IF
90:4218:34Silver
13
Lars Jakobsson
IF Hagen
93:0020:52Silver
14
Erik Nero
Falköpings AIK OK
96:3024:22Silver
15
Mattias Nilsson
Vänersborgs SK
98:4126:33Silver
16
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
99:0827:00Silver
17
Joakim Gustavsson
Tibro OK
119:4647:38
18
Erik Jonsson
Hestra IF
121:0548:57
19
Andreas Leijgård
Gudhems IF
125:1553:07
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Patrik Wallin
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
D20 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
70:260:00Guld
2
Emilia Henrysson
Tibro OK
71:381:12Guld
3
Lina Nilsson
OK Tranan
81:4211:16Silver
4
Lisa Andersson
Ryda SK
89:1318:47Silver
5
Cajsa Banck
IF Hagen
90:4320:17Silver
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H20 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Högstrand
Markbygdens OK
65:080:00Guld
2
John Börjesson
Hestra IF
65:120:04Guld
3
Nils Spetz
Ulricehamns OK
72:387:30Guld
4
Albin Andersson
Markbygdens OK
73:037:55Silver
5
David Johansson
Hestra IF
79:1314:05Silver
6
Joel Andersson
IK Gandvik
92:1027:02Silver
7
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
96:3431:26
8
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
103:5138:43
Joakim Karlsson
Hestra IF
Ej godkänd
 
D18 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
51:410:00Guld
2
Johanna Skogum
Markbygdens OK
52:250:44Guld
3
Elin Högstrand
Markbygdens OK
53:271:46Guld
4
Sara Nilsson
OK Tranan
57:055:24Guld
5
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
59:007:19Silver
6
Therese Enenge
Bredareds IF
59:017:20Silver
7
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
61:269:45Silver
8
Emma Ekberg
Lidköpings VSK
63:4612:05Silver
9
Frida Strömgård
Bredareds IF
65:0713:26Silver
10
Martina Johansson
Bredareds IF
65:5314:12Silver
11
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
69:2717:46Silver
12
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
69:3417:53Silver
13
Sofia Andrén
Tibro OK
78:3426:53
14
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
84:2532:44
15
Sara Spens
Tibro OK
91:4740:06
16
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
135:5684:15
 
H18 0 meter15 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ahlberger
Hestra IF
47:170:00Guld
2
Simon Skogman
Markbygdens OK
50:463:29Guld
3
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
52:014:44Guld
4
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
52:455:28Guld
5
Martin Larsson
Hestra IF
55:178:00Silver
6
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
59:5712:40Silver
7
Johan Andersson
Ryda SK
61:5314:36Silver
8
Per Moberg
Vänersborgs SK
62:0514:48Silver
9
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
63:3816:21Silver
10
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
67:4420:27Silver
11
Pontus Johansson
OK Kullingshof
77:0729:50
Anton Karlsson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Gustav Magnusson
IF Hagen
Ej godkänd
Oskar Kråklind
Tibro OK
Ej godkänd
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D16 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aina Edgren
Trollhättans SOK
33:010:00Mästare
2
Johanna Öberg
Ryda SK
33:090:08Mästare
3
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
35:102:09Mästare
4
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
35:502:49Mästare
5
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
37:354:34Mästare
6
Elin Classon
OK Orinto
40:577:56Elit
7
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
44:2811:27Guld
8
Linn Eriksson
Ryda SK
47:0414:03Silver
9
Kristin Höög
OK Kullingshof
47:3014:29Silver
10
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
47:4014:39Silver
11
Stina Nero
Mullsjö SOK
47:4114:40Silver
12
Klara Andrén
Tibro OK
48:3815:37Silver
13
Linnea Herngren
IF Hagen
51:1418:13Silver
14
Clara Berlin
Trollhättans SOK
51:2618:25Silver
15
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
54:0121:00Brons
16
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
55:4422:43Brons
17
Ida Nordberg
OK Tranan
59:3426:33Brons
18
Stina Larsson
IF Hagen
59:3626:35Brons
19
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
59:5926:58Brons
20
Sofia Karlsson
Istrums SK
60:0927:08Järn
Sofie Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
Ej godkänd
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
83:380:00
 
H16 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Nilsson
OK Tranan
33:000:00Mästare
2
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
34:411:41Mästare
3
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
37:464:46Elit
3
Markus Larsson
Hestra IF
37:464:46Elit
5
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
38:335:33Elit
6
Klas Udd
Markbygdens OK
39:586:58Elit
7
Linus Landergren
Hestra IF
41:258:25Guld
8
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
42:089:08Guld
9
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
42:139:13Guld
10
Filip Södervall
IK Gandvik
45:3212:32Silver
11
Erik Persson
Markbygdens OK
45:3712:37Silver
12
Einar Nordgren
Hestra IF
46:1313:13Silver
13
Erik Widmark
IF Hagen
46:5313:53Silver
14
Tobias Pentonen
Hestra IF
48:0315:03Silver
15
Niklas Frisk
Markbygdens OK
48:1015:10Silver
16
Oskar Johansson
OK Klyftamo
48:1215:12Silver
17
Erik Fors
Hestra IF
48:3415:34Silver
18
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
49:0616:06Silver
19
Olle Månsson
SOK Träff
53:4020:40Brons
20
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
54:0121:01Brons
21
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
54:4021:40Brons
22
Martin Olsson
Tibro OK
56:0223:02Brons
23
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
60:2527:25Järn
Martin Scott
Mariestads FK
Ej godkänd
Axel Ek
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
H16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
67:270:00
 
D14 0 meter27 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
30:490:00Elit
2
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
31:130:24Elit
3
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
32:512:02Elit
4
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
33:312:42Elit
5
Line Cederberg
Vänersborgs SK
34:443:55Elit
6
Sofia Grahn
Hestra IF
35:324:43Guld
7
Sara Kindlund
OK Tranan
36:055:16Guld
8
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
37:136:24Guld
9
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
37:246:35Guld
10
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
39:038:14Silver
11
Anna Moberg
Vänersborgs SK
39:298:40Silver
12
Lina Landergren
Hestra IF
39:468:57Silver
13
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
39:559:06Silver
14
Alice Aroneng
Hestra IF
41:1010:21Silver
15
Agnes Westerberg
Trollhättans SOK
42:4311:54Silver
16
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
44:0013:11Silver
16
Tove Lång
IF Hagen
44:0013:11Silver
18
Emma Nilsson
OK Tranan
46:2315:34Silver
19
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
47:0416:15Brons
20
Tove Wiberg
Mullsjö SOK
47:1916:30Brons
21
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
47:2516:36Brons
22
Emelie Udd
Markbygdens OK
47:5517:06Brons
23
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
50:0319:14Brons
24
Linnéa Bogren
IF Hagen
52:3721:48Brons
Lina Lundberg
Istrums SK
Ej godkänd
Lina Sundqvist
OK Tranan
Ej godkänd
Matilda Herngren
IF Hagen
Ej godkänd
 
D14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Månsson
SOK Träff
53:230:00
 
H14 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
28:470:00Elit
2
Samuel Plumppu
Bredareds IF
30:051:18Elit
3
Eric Jansson
OK Tranan
33:394:52Guld
4
Filip Karlsson
IF Hagen
34:035:16Guld
5
Victor Helgesson
Hestra IF
34:045:17Guld
6
Ludvig Holmberg
OK Tranan
34:215:34Guld
7
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
34:305:43Guld
8
Jesper Lindström
IK Gandvik
35:096:22Silver
9
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
35:246:37Silver
10
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
37:048:17Silver
11
Erik Svensson
OK Klyftamo
37:098:22Silver
12
William Johnsson
OK Skogshjortarna
38:059:18Silver
13
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
41:5213:05Silver
14
Carl Ljungert
Mariestads FK
42:5714:10Silver
15
Adam Johansson
Trollhättans SOK
45:5517:08Brons
16
Johan Höög
OK Kullingshof
48:3719:50Brons
17
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
52:0323:16Järn
18
Jacob Jonstoij
Ulricehamns OK
58:1129:24Järn
19
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
58:3629:49Järn
 
H14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonathan Andersson
Mariestads FK
56:420:00
 
D12 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
22:350:00Guld
2
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
25:232:48Guld
3
Klara Ask
Markbygdens OK
26:313:56Silver
4
Sofia Österman
Vänersborgs SK
28:586:23Silver
5
Elsa Lindeblom
IK Omega
31:359:00Brons
6
Sofia Klasson
Hestra IF
33:2310:48Brons
6
Maja Kindlund
OK Tranan
33:2310:48Brons
8
Alice Södervall
IK Gandvik
33:4611:11Brons
9
Julia Markendahl
OK Klyftamo
38:3415:59Järn
10
Maja Wallenius
OK Skogsstjärnan
40:3718:02Järn
11
Emma Franzén
Lidköpings VSK
40:5418:19Järn
12
Adelina Wremer
Gudhems IF
41:5619:21Järn
13
Tindra Hjort
Falköpings AIK OK
44:2621:51Järn
14
Malin Nilsson
OK Tranan
49:1926:44Järn
15
Amanda Bergqvist
Hestra IF
51:2228:47Järn
16
Sanna Tolonen
OK Amne
60:2437:49Järn
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Jakobsson Saga Hjertén
IK Gandvik
24:320:00Guld
2
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
34:3910:07Brons
 
H12 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
21:090:00Guld
2
Filip Johansson
Trollhättans SOK
22:571:48Guld
3
Olle Hedman
IF Hagen
23:011:52Guld
4
Eskil Tryggö
Trollhättans SOK
24:283:19Guld
5
Simon Wiklund
Falköpings AIK OK
27:186:09Silver
6
Daniel Bogren
IF Hagen
28:147:05Silver
7
William Lundstedt
Mullsjö SOK
28:247:15Silver
8
Joel Plumppu
Bredareds IF
28:377:28Silver
9
Albin Alsiö
Falköpings AIK OK
28:487:39Silver
10
Oscar Welen
Trollhättans SOK
29:118:02Brons
11
Carl Holmberg
IF Hagen
29:528:43Brons
12
Erik Lindström
OK Tranan
30:309:21Brons
13
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
30:599:50Brons
14
Oscar Karlsson
Trollhättans SOK
33:4712:38Brons
15
Oscar Stomberg
IF Hagen
34:1113:02Järn
16
Emil Karlsson
Hestra IF
35:0914:00Järn
17
Eric Nystrand
OK Klyftamo
37:2116:12Järn
18
Teodor Danielsson
Istrums SK
37:4316:34Järn
19
Axel Åkesson
Markbygdens OK
40:1019:01Järn
20
Albin Cupan
OK Amne
41:0619:57Järn
21
Hampus Nyström
IF Hagen
42:3421:25Järn
22
Filip Jungert
Mariestads FK
42:5821:49Järn
23
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
44:2723:18Järn
24
Samuel Ekman
OK Kullingshof
47:3626:27Järn
25
Isak Dahlström
OK Klyftamo
77:4656:37Järn
 
H12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Andersson
Mariestads FK
28:200:00Guld
2
Fredrik Weborg
OK Skogsstjärnan
35:196:59Silver
 
D10 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
14:240:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
14:580:34Brons
3
Alva Sonesson
Falköpings AIK OK
15:461:22Brons
4
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
19:305:06Brons
5
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
21:076:43Brons
6
Nora Aroneng
Bredareds IF
21:477:23Brons
7
Tove Eriksson
Ryda SK
21:587:34Brons
8
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
24:169:52Järn
9
Irma Svensson
OK Klyftamo
24:3110:07Järn
10
Ida Helgesson
Hestra IF
24:3310:09Järn
11
Malin Stomberg
IF Hagen
26:0711:43Järn
12
Klara Håkansson
OK Klyftamo
26:3312:09Järn
13
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
26:5112:27Järn
14
Sofia Tolonen
OK Amne
30:2115:57Järn
15
Erica Bogren
IF Hagen
31:2617:02Järn
16
Elsa Plumppu
Bredareds IF
34:1019:46Järn
17
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
34:2620:02Järn
Ida Roos
SOK Träff
Ej godkänd
 
H10 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
14:060:00Brons
2
Joar Tryggö
Trollhättans SOK
16:242:18Brons
3
Hugo Setthagen
OK Tranan
17:393:33Brons
4
Per Hedman
IF Hagen
18:244:18Brons
5
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
18:544:48Brons
6
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
19:255:19Brons
7
Alfred Ander
Istrums SK
20:446:38Brons
8
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
21:046:58Brons
9
Anton Karlsson
Mariestads FK
21:077:01Brons
10
Johan Hedman
IF Hagen
22:348:28Brons
11
Ludvig Carlbom
Ulricehamns OK
22:378:31Brons
12
Oskar Ekman
OK Kullingshof
22:558:49Brons
13
Axel Berglund
Ulricehamns OK
24:049:58Järn
14
Johan Holmberg
IF Hagen
24:4610:40Järn
15
Tor Rännare
Hjobygdens OK
25:1811:12Järn
16
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
26:3012:24Järn
17
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
26:3712:31Järn
18
Anton Carlsson
IF Hagen
28:4914:43Järn
19
Jakob Österman
Vänersborgs SK
31:1317:07Järn
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
Ej godkänd
 
D35 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Sundström
Hestra IF
42:330:00Guld
2
Ulrika Kindlund
OK Tranan
45:483:15Guld
3
Annika Johansson
OK Tranan
48:135:40Silver
4
Lotta Toftén
Istrums SK
48:446:11Silver
5
Jeanette Wiberg
Mullsjö SOK
50:488:15Silver
6
Susanne Biörs
OK Tranan
51:429:09Silver
7
Angelica Brandqvist
Tibro OK
54:5512:22Silver
8
Linnea Börjesson
Hestra IF
56:2313:50Silver
 
H35 0 meter14 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
61:560:00Guld
2
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
68:186:22Guld
3
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
71:159:19Silver
4
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
78:5016:54Silver
5
Patrik Svalin
Vänersborgs SK
79:4717:51Silver
6
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
80:4918:53Silver
7
Claes Setthagen
OK Tranan
82:1320:17Silver
8
Stefan Andersson
Istrums SK
92:0130:05
9
Anders Franzén
Lidköpings VSK
99:0937:13
10
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
99:3837:42
11
Martin Udd
Markbygdens OK
102:0440:08
Mikael Rännare
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Magnus Dahlin
IK Gandvik
Ej godkänd
Håkan Sonesson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
D40 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Karlsson
Markbygdens OK
42:180:00Guld
2
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
42:470:29Guld
3
Kristina Nilsson
OK Tranan
48:276:09Silver
4
Maria Bogren
IF Hagen
51:189:00Silver
5
Inger Cederberg
Vänersborgs SK
52:019:43Silver
6
Helena Södervall
IK Gandvik
55:3513:17Silver
7
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
57:3215:14Silver
8
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
60:0917:51Silver
9
Anna Stomberg
IF Hagen
60:4818:30Silver
10
Charlotte Österman
Vänersborgs SK
62:1920:01
11
Gitte Kristiansson
Trollhättans SOK
64:2522:07
12
Cathrine Herngren
IF Hagen
69:4327:25
13
Nina Gumaelius
Tibro OK
70:2828:10
14
Johanna Jonsson
Lidköpings VSK
85:5843:40
15
Carina Wallgren
Istrums SK
103:5861:40
16
Margaretha Höög
OK Kullingshof
113:3171:13
Annika Bäck
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H40 0 meter22 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
48:420:00Guld
2
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
51:272:45Guld
3
Thomas Andersson
OK Tranan
55:246:42Silver
4
Kenneth Johansson
OK Tranan
55:497:07Silver
5
Max Tholén
OK Skogshjortarna
59:1710:35Silver
6
Magnus Södervall
IK Gandvik
59:5611:14Silver
7
Klas-Arne Löf
IF Hagen
60:0311:21Silver
8
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
61:3812:56Silver
9
Magnus Niklasson
Falköpings AIK OK
62:2013:38Silver
10
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
62:5114:09Silver
11
Mats Hedman
IF Hagen
65:2816:46Silver
12
Fredrik Ask
Markbygdens OK
77:1728:35
13
Sven -Arne Karlsson
Trollhättans SOK
80:1031:28
14
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
83:1234:30
15
Mika Tolonen
OK Amne
84:0735:25
16
Stefan Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
89:2640:44
17
Svante Berglund
Ulricehamns OK
92:1443:32
18
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
95:2546:43
David Olsson
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
D45 0 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Berlin
Trollhättans SOK
38:120:00Guld
2
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
43:335:21Silver
3
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
45:157:03Silver
4
Lena Reisen
IF Hagen
45:517:39Silver
5
Maria Widmark
IF Hagen
46:097:57Silver
6
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
47:259:13Silver
7
Annica Tholén
OK Skogshjortarna
47:279:15Silver
8
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
49:3911:27Silver
9
Marie Högstrand
Markbygdens OK
49:5011:38Silver
10
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
51:4613:34Silver
11
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
52:5914:47Silver
12
Gunnel Svensson
OK Tranan
55:5017:38
13
Åsa Alsiö
Falköpings AIK OK
57:0618:54
14
Monika Johansson
Bredareds IF
59:4421:32
15
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
60:4822:36
16
Helena Andersson
Markbygdens OK
63:3025:18
17
Nina Schmidt
Trollhättans SOK
64:3826:26
18
Lena Bogren
IF Hagen
65:4827:36
19
Ewa Holmberg
IF Hagen
66:2528:13
20
Monica Laage
Falköpings AIK OK
66:5128:39
21
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
70:0331:51
22
Doris Danielsson
Istrums SK
72:4434:32
23
Kristin Back
Vänersborgs SK
80:0441:52
Britt Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
 
H45 0 meter51 startande, 49 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Öberg
Ryda SK
41:430:00Guld
2
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
42:551:12Guld
3
Thomas Bogren
IF Hagen
44:473:04Guld
4
Jonas Ornung
OK Skogshjortarna
44:543:11Guld
5
Mats Kristiansson
Trollhättans SOK
45:103:27Guld
6
Kent Klasson
Hestra IF
47:486:05Silver
7
Bertil Åkesson
Markbygdens OK
48:437:00Silver
8
Janne Mattsson
Trollhättans SOK
49:017:18Silver
9
Niclas Andersson
Markbygdens OK
49:027:19Silver
10
Stefan Aroneng
Hestra IF
49:087:25Silver
11
Lars Björking
OK Skogshjortarna
50:068:23Silver
12
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
50:579:14Silver
13
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
51:339:50Silver
14
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
51:5710:14Silver
15
Peter Andersson
Ulricehamns OK
52:4010:57Silver
16
Lasse Karlsson
Istrums SK
52:5511:12Silver
17
Peter Nilsson
OK Tranan
53:5912:16Silver
18
Joachim Friberg
Istrums SK
54:2212:39Silver
19
Niclas Ek
Markbygdens OK
55:1113:28Silver
20
Jens Lindström
Tibro OK
56:4014:57Silver
21
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
57:3315:50Silver
22
Åke Wijkmark
IF Hagen
58:1116:28Silver
23
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
58:3916:56Silver
24
Per Sundqvist
OK Tranan
58:5517:12Silver
25
Tommy Bäck
OK Kullingshof
58:5817:15Silver
26
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
59:1217:29
27
Christian Jansson
OK Tranan
59:2217:39
28
Jonas Månsson
K 3 IF
59:2917:46
29
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
60:2318:40
30
Kent Skärberg
Vänersborgs SK
61:0219:19
31
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
62:1320:30
32
Peter Brämerson
Tibro OK
62:4020:57
33
Bo Spångberg
Istrums SK
63:0821:25
34
Per Andersson
Ulricehamns OK
66:5625:13
35
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
67:0925:26
36
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
69:0327:20
37
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
70:4429:01
38
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
71:3529:52
39
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
73:1831:35
40
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
73:1931:36
41
Stefan Linderoth
IF Hagen
74:0832:25
42
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
77:3335:50
43
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
80:0738:24
44
Håkan Eriksson
OK Räven
82:2340:40
45
Sören Larsson
Tibro OK
83:3141:48
46
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
83:3241:49
47
Anders Herngren
IF Hagen
88:1746:34
48
Pär Larsson
IF Hagen
92:3050:47
49
Bo Westerberg
Trollhättans SOK
95:5854:15
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Jonatan Börjesson
Hestra IF
Ej godkänd
 
D50 0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Udd
Markbygdens OK
34:460:00Guld
2
Jane Johansson
Istrums SK
35:020:16Guld
3
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
35:481:02Guld
4
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
36:271:41Guld
5
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
37:122:26Guld
6
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
38:213:35Guld
7
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
38:333:47Guld
8
Gunilla Larsson
Bredareds IF
39:434:57Silver
9
Iréne Banck
IF Hagen
41:076:21Silver
10
Ann Nyström
IF Hagen
42:097:23Silver
11
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
44:079:21Silver
12
Lotta Landén
Istrums SK
45:4611:00Silver
13
Gun Lundberg
Istrums SK
47:3812:52Silver
14
Ann Laas
OK Skogshjortarna
49:1714:31Silver
15
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
49:3114:45Silver
16
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
50:0215:16
17
Agneta Johansson
Rydboholms SK
52:5318:07
18
Marianne Hansson
Bredareds IF
54:1919:33
19
Ann-Charlotte Jakobsson
Istrums SK
65:1730:31
20
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
68:1533:29
21
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
83:4548:59
 
H50 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Olsson
Tibro OK
46:500:00Guld
2
Lars Holmberg
IF Hagen
47:050:15Guld
3
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
48:311:41Guld
4
Andres Laas
OK Skogshjortarna
48:431:53Guld
5
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
50:293:39Guld
6
Anders Sjögren
OK Kullingshof
51:414:51Guld
7
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
54:237:33Silver
8
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
56:5810:08Silver
9
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
57:3010:40Silver
10
Leif Moberg
Vänersborgs SK
57:3710:47Silver
11
Lars Nilsson
OK Skogsstjärnan
58:4311:53Silver
12
Svante Andrén
Tibro OK
62:5716:07Silver
13
Kent Nero
Mullsjö SOK
68:3921:49
14
Jonas Lundgren
Tibro OK
71:2224:32
15
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
71:4624:56
16
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
72:3225:42
17
Anders Johansson
Hestra IF
74:2527:35
18
Tuomo Saaranen
OK Skogshjortarna
74:3327:43
19
Gunnar Johansson
Trollhättans SOK
77:2530:35
20
Lars Eriksson
Markbygdens OK
83:2436:34
Krister Karlsson
Istrums SK
Ej godkänd
 
D55 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
32:030:00Guld
2
Inger Westerberg
IF Hagen
34:592:56Guld
3
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
40:298:26Silver
4
Inger Svensson
Lidköpings VSK
44:0211:59Silver
5
Anita Eklöf
IK Ymer
44:2312:20Silver
6
Berit Klamfelt
Tibro OK
44:2612:23Silver
7
Ing-Marie Hjert
Falköpings AIK OK
47:5015:47
8
Britt-Marie Andersson
OK Amne
50:5818:55
9
Evamarie Lundahl
IF Hagen
53:4221:39
10
Elise Johansson
Falköpings AIK OK
54:1522:12
11
Monica Martinsson
OK Tranan
58:0225:59
12
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
59:0927:06
13
Ingrid Jessen
Främmestads IK
59:3427:31
14
Marita Larsson
Markbygdens OK
59:5227:49
15
Marite Åkerström
SOK Träff
64:5832:55
16
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
75:5443:51
 
H55 0 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
41:570:00Guld
2
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
42:190:22Guld
3
Per-Olof Larsson
Hestra IF
43:501:53Guld
4
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
48:096:12Silver
5
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
48:536:56Silver
6
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
50:238:26Silver
7
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
50:278:30Silver
8
Robert Jessen
Främmestads IK
51:259:28Silver
9
Lars Grehn
Mullsjö SOK
51:399:42Silver
10
Urban Larsson
IF Hagen
51:409:43Silver
11
Åke Johansson
Rydboholms SK
51:459:48Silver
12
Jan Holmqvist
Hestra IF
53:5611:59Silver
13
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
54:0112:04Silver
14
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
54:3312:36Silver
15
Arne Persson
Markbygdens OK
55:2113:24Silver
16
Anders Eriksson
IF Hagen
56:1514:18Silver
17
Ingvar Andersson
OK Amne
57:3915:42Silver
18
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
59:0517:08
19
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
61:4119:44
20
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
61:4519:48
21
Tommy Westerberg
Tibro OK
63:0221:05
22
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
63:4821:51
23
Mats Sunesson
OK Skogsstjärnan
68:3826:41
24
Thomas Hjert
Falköpings AIK OK
71:3229:35
25
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
72:5931:02
26
Hans Tuvesson
IF Hagen
73:5231:55
27
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
73:5932:02
28
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
76:2434:27
29
Lennart Jakobson
Tibro OK
81:1339:16
 
D60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
35:000:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
37:082:08Guld
3
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
38:203:20Guld
4
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
47:1412:14Silver
5
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
53:0818:08
 
H60 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
41:310:00Guld
2
Bo Herdersson
Markbygdens OK
42:391:08Guld
3
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
43:231:52Guld
4
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
43:402:09Guld
5
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
46:445:13Guld
6
Henry Djurbäck
Markbygdens OK
47:356:04Silver
7
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
48:006:29Silver
8
Jonas Larsson
OK Kullingshof
51:309:59Silver
9
Toivo Pentonen
Hestra IF
52:5811:27Silver
10
Bo Klamfelt
Tibro OK
53:1011:39Silver
11
Kent Jogeland
IK Ymer
55:2913:58Silver
12
Kjell Martinsson
OK Tranan
57:4916:18Silver
13
Göran Johansson
IK Gandvik
65:4024:09
14
Bertil Karlsson
Hjobygdens OK
65:5224:21
 
D65 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
39:220:00Guld
2
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
46:267:04Silver
3
Gunnel Svensson
IK Ymer
48:469:24Silver
4
Britt Rangert
IK Ymer
50:4411:22Silver
5
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
50:4711:25Silver
5
Lena Waern
Trollhättans SOK
50:4711:25Silver
7
Birgitta Carlsson
OK Orinto
51:1811:56Silver
8
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
52:3113:09Silver
9
Britta Larsson
OK Frisene
54:2415:02Silver
10
Ingrid Hermansson
IK Ymer
54:2915:07Silver
11
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
54:3215:10Silver
12
Eva Höije
OK Ravinen
61:2422:02
13
Monica Larsson
OK Tranan
66:5127:29
14
Berit Ivehag
Främmestads IK
69:4230:20
15
Mona Carlson
OK Skogshjortarna
75:0635:44
16
Kristina Andersson
OK Skogshjortarna
111:3072:08
 
H65 0 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kennet Ivehag
Främmestads IK
39:200:00Guld
2
Lars Finbom
OK Landehof
40:060:46Guld
3
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
40:301:10Guld
4
Roland Bohman
Ulricehamns OK
40:351:15Guld
5
Per Knubbe
Markbygdens OK
43:123:52Guld
6
Lennart Höije
OK Ravinen
43:244:04Guld
7
Göte Johansson D-P
OK Tranan
44:034:43Silver
8
Olle Hermansson
IK Ymer
45:045:44Silver
9
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
46:527:32Silver
10
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
48:569:36Silver
11
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
49:009:40Silver
12
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
49:3610:16Silver
13
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
49:3910:19Silver
14
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
49:5110:31Silver
15
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
50:5511:35Silver
16
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
51:1511:55Silver
17
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
51:4312:23Silver
18
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
52:0312:43Silver
19
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
52:5313:33Silver
20
Lennart Karlsson
Trollhättans SOK
53:0013:40Silver
21
Christer Ottosson
IF Hagen
53:5414:34Silver
22
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
54:2015:00Silver
23
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
55:1515:55Silver
24
Lars Wahlström
Istrums SK
55:5416:34Silver
25
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
56:5317:33Silver
26
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
61:4822:28
27
Ted Liivrand
OK Skogshjortarna
62:2123:01
28
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
66:1826:58
29
Reits Hall
OK Amne
68:5129:31
30
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
69:0429:44
31
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
73:3334:13
32
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
94:3055:10
 
D70 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
37:390:00Guld
2
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
40:433:04Guld
3
Brita Särdquist
IK Ymer
49:5912:20Silver
4
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
54:0016:21Silver
5
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
56:4519:06
6
Margareta Holmberg
IF Hagen
58:4821:09
7
Lilian Bengtsson
OK Amne
74:1436:35
 
H70 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivan Andersson
Markbygdens OK
40:190:00Guld
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
43:062:47Guld
3
Lars-Erik Larsson
OK Amne
46:286:09Silver
4
Hans Karlsson
OK Orinto
49:178:58Silver
5
John Henriksson
Tibro OK
50:3510:16Silver
6
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
50:4610:27Silver
7
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
50:5110:32Silver
8
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
51:2711:08Silver
9
Stig Bengtsson
OK Amne
52:1912:00Silver
10
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
53:1012:51Silver
11
Ingemar Holmberg
IF Hagen
58:2618:07
12
Sven Eriksson
OK Skogsstjärnan
58:5718:38
13
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
60:5520:36
14
Kurt Rydin
OK Tranan
61:4421:25
15
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
63:0322:44
16
Bengt Österblom
K 3 IF
66:1125:52
17
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
85:1945:00
18
Bengt Gustås
IK Ymer
94:2454:05
Ulf Nyström
Lidköpings VSK
Ej godkänd
 
D75 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Pehrsson
Istrums SK
53:020:00Guld
2
Anna-Lisa Andersson
Lidköpings VSK
66:5713:55Silver
3
Britta Sahl
IF Hagen
69:3016:28Silver
 
H75 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Johansson
OK Kullingshof
43:360:00Guld
2
Lars Persson
Väsby OK
44:501:14Guld
3
Mats Johansson
Lidköpings VSK
46:292:53Guld
4
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
50:186:42Silver
5
Bertil Wiklund
IK Wilske
52:258:49Silver
6
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
55:3311:57Silver
7
Lars-Erik Höök
IK Gandvik
61:2617:50Silver
8
Kurt Stenberg
IK Gandvik
71:1827:42
9
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
109:3165:55
 
H80 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
41:320:00Guld
2
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
44:122:40Guld
3
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
50:549:22Silver
 
D21 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
65:370:00
 
U1 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Wallgren
Istrums SK
19:520:00Järn
2
Klara Cupan
OK Amne
22:142:22Järn
3
Oskar Dahlin
IK Gandvik
23:383:46Järn
4
Madelene Norén
OK Skogsstjärnan
25:025:10Järn
5
Kajsa Cupan
OK Amne
26:156:23Järn
6
Ella Fredriksson
Gudhems IF
29:029:10Järn
7
Erik Kjellberg
OK Flundrehof
29:099:17Järn
8
Olle Jakobsson
IK Gandvik
29:5310:01Järn
9
Elsa Södervall
IK Gandvik
30:0510:13Järn
10
Thea Tanhua
Istrums SK
30:2210:30Järn
11
Ida Heder
IK Gandvik
30:3210:40Järn
12
Mirjam Inemyr
Istrums SK
31:3611:44Järn
13
Elin Danielsson
Istrums SK
34:4614:54Järn
14
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
36:3516:43Järn
15
Tova Jansson
Vänersborgs SK
36:3616:44Järn
16
Isac Tanhua
Istrums SK
45:2525:33Järn
 
U2 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Hallberg
Falköpings AIK OK
21:050:00Järn
2
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
26:195:14Järn
3
Emia Hjort
Falköpings AIK OK
28:267:21Järn
4
Oscar Wångberg Aneland
OK Ravinen
29:037:58Järn
5
Pablo Gomez
Ryda SK
40:3019:25Järn
 
Inskolning 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Toftén
Istrums SK
16:390:00Järn
2
Adam Svan
OK Klyftamo
27:2110:42Järn
3
Ebba Svan
OK Klyftamo
27:4211:03Järn
4
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
29:0512:26Järn
5
Vera Fredriksson
Gudhems IF
29:1512:36Järn
6
Judith Fredriksson
Gudhems IF
29:3412:55Järn
7
Hannah Landergren
Hestra IF
30:2413:45Järn
8
Oscar Nystrand
OK Klyftamo
30:5714:18Järn
9
Ella Lundberg
IF Hagen
31:4615:07Järn
10
Josefin Linderoth
Istrums SK
31:4715:08Järn
John Fredriksson
Gudhems IF
Ej godkänd
 
Öppen motion 1 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Johansson
Mariestads FK
18:590:00Brons
2
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
25:356:36
3
Alma Liderud
Lidköpings VSK
29:0210:03
4
Kristina Kiselmark
Trollhättans SOK
43:1824:19
 
Öppen motion 2 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alexander Fuentes
OK Klyftamo
57:470:00Brons
2
Anette Andersson
Ulricehamns OK
61:474:00Brons
3
Marita Johansson
Markbygdens OK
72:4014:53Brons
 
Öppen motion 3 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Cupan
OK Amne
33:390:00Brons
2
Tobias Larsson
Istrums SK
35:051:26Brons
3
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
36:092:30Brons
4
Fredrika Eriksson
Ryda SK
45:5012:11
5
Ulla Ragnarsson
OK Skogshjortarna
48:4215:03
6
Maria Löfvall
IF Hagen
50:0016:21
7
Katarina Welén
Trollhättans SOK
50:4217:03
8
Lucy Lou
Tibro OK
54:4121:02
9
Jens Danielsson
Istrums SK
56:5123:12
10
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
57:2523:46
11
Ann-Marie Arkåsen
Falköpings AIK OK
60:4427:05
12
Anette Tolonen
OK Amne
71:0337:24
Birgitta Odby Jansson
Främmestads IK
Ej godkänd
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
Öppen motion 4 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Hjort
Falköpings AIK OK
46:270:00Brons
2
Patrik Carlbom
Ulricehamns OK
47:130:46Brons
3
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
49:453:18Brons
4
Johannes Carlzen
Ulricehamns OK
58:4512:18Brons
5
Camilla Liderud
Lidköpings VSK
62:2315:56
 
Öppen motion 5 0 meter35 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Johansson
OK Kullingshof
39:590:00Brons
2
Ylva Gefvert
OK P4
40:340:35Brons
3
Annica Berglund
Ulricehamns OK
41:161:17Brons
4
Henrik Kråklind
Tibro OK
41:401:41Brons
5
Peter Wiberg
Mullsjö SOK
43:463:47Brons
6
Ronny Ekman
OK Kullingshof
45:265:27Brons
7
Barbro Adolfsson
OK Skogsstjärnan
45:585:59Brons
8
Anna Karin Skärberg
Vänersborgs SK
46:136:14Brons
9
Anders Swedin
Lidköpings VSK
47:027:03Brons
10
Tobias Lundh
Skåneslättens OL
47:177:18Brons
11
Kristofer Holmberg
OK Tranan
48:018:02Brons
12
Chathrine Lång
IF Hagen
48:188:19Brons
13
Ingela Larsson
Hestra IF
51:0211:03Brons
14
Magnus Pedersen
OK Skogshjortarna
53:0113:02
15
Marie Hermansson
OK Kullingshof
53:0513:06
16
Gun Frisk
Markbygdens OK
53:2813:29
17
Louise Torgèn
Istrums SK
55:2315:24
18
Camilla Andersson
Vänersborgs SK
55:2715:28
19
Göran Eklöf
IK Ymer
56:4416:45
20
Sara Lindgren
IFK Göteborg
57:2117:22
21
Maria Karlsson
Hjobygdens OK
61:4621:47
22
Anette Nordberg
OK Tranan
61:5721:58
23
Ulrika Larsson
Lidköpings VSK
64:5024:51
24
Elin Voksepp
OK Skogshjortarna
65:0325:04
25
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
66:2626:27
26
Anette Tanhua
Istrums SK
66:4926:50
27
Lennart Fors
Hestra IF
67:4727:48
28
Heléne Aker Karlsson
OK Kullingshof
69:4429:45
29
Alf Kjellberg
Bredareds IF
71:2231:23
30
Annelie Johansson
Falköpings AIK OK
72:0532:06
31
Irene Kullner
OK Skogshjortarna
93:5853:59
Stefan Olsson
IF Hagen
Ej godkänd
Carl-Erik Fogelstrand
Ryda SK
Ej godkänd
Clary Fredriksson
Gudhems IF
Ej godkänd
Staffan Welander
OK P4
Ej godkänd
 
Öppen motion 6 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
70:590:00Brons
2
Lars Melander
Lidköpings VSK
77:396:40Brons
3
Harri Viinamäki
IF Hagen
80:529:53Brons
4
Johan Li
Tibro OK
137:4566:46
 
Öppen motion 7 0 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Torgén
Istrums SK
30:020:00Brons
2
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
32:142:12Brons
3
Jörgen Fors
Istrums SK
32:472:45Brons
4
Ulf Nordgren
Bredareds IF
35:465:44Brons
5
Frida Stolt
Vänersborgs SK
38:048:02Brons
6
Bengt Nilsson
Hestra IF
38:448:42Brons
7
Karin Johansson
Lidköpings VSK
39:539:51Brons
8
Maria Tryggö
Trollhättans SOK
40:0610:04Brons
9
Ann-Sofie Järsenholt
Ulricehamns OK
40:0710:05Brons
10
Carl-Christian Schmiterlöw
Hjobygdens OK
40:5510:53Brons
11
Bengt Åkerström
SOK Träff
42:4012:38
12
Anna Kristoffersson
Istrums SK
44:4714:45
13
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
44:5714:55
14
Ingela Nordgren
Bredareds IF
45:1215:10
15
Leif Rydberg
Istrums SK
45:1715:15
16
Katarina Haase
Vänersborgs SK
45:2415:22
17
Anna-Karin Rödström
OK Skogsstjärnan
45:4515:43
18
Anna Lindeblom
IK Omega
45:4715:45
19
Anne-Marie Tiveljung
IK Gandvik
45:5415:52
20
Stig Sahl
IF Hagen
46:1016:08
21
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
48:3518:33
22
Britt-Mari Rydberg
Istrums SK
51:0821:06
23
Lars Wassén
Vänersborgs SK
52:5522:53
24
Kerstin Hagström
IK Gandvik
55:0425:02
25
Hans Andersson
IK Gandvik
58:3828:36
26
Birgitta Johansson
IK Gandvik
59:3529:33
27
Siv Rödström
OK Skogsstjärnan
60:2830:26
28
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
66:5536:53
29
Birgitta Parkner
OK Landehof
86:1356:11
30
Sam Andersson
Lidköpings VSK
87:4857:46
31
Bertil Carlson
OK Skogshjortarna
91:4761:45
32
Eva Johnsson
Lidköpings VSK
92:4862:46
33
Linnéa Karlsson
OK Skogsstjärnan
107:1977:17
Sune Hagström
IK Gandvik
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
29:220:00Brons
2
Jan Wiklund
IK Wilske
35:406:18Brons
3
Johan Lindeblom
IK Omega
41:4912:27
4
Andreas Åkerström
SOK Träff
42:0412:42
5
Anders Olsson
OK Klyftamo
43:1913:57
6
Martin Andersson
OK Amne
43:3714:15
7
Magnus Henningsson
Hestra IF
43:4814:26
8
Jan Albertsson
Istrums SK
44:4415:22
9
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
45:5816:36
10
Elin Åkesson
Gudhems IF
46:5417:32
11
Håkan Jansson
Vänersborgs SK
47:4818:26
12
Per-Anders Furusköld
IK Gandvik
49:2019:58
13
Andreas Johansson
OK Skogshjortarna
50:0120:39
14
Ingmar Pettersson
Vänersborgs SK
50:2120:59
15
Michael Magnusson
Markbygdens OK
50:3121:09
16
Peter Lundberg
Västerås SOK
51:5722:35
17
Maria Lundh
Skåneslättens OL
52:3023:08
18
Ania Larsson
IF Hagen
52:4823:26
19
Kjell Larsson
OK Pan-Kristianstad
54:3225:10
20
Tomas Kristoffersson
Istrums SK
57:0827:46
21
Magnus Lund
IK Gandvik
57:2027:58
22
Jan Larsson
Främmestads IK
58:5829:36
23
Tommy Karlsson
Gudhems IF
61:2932:07
24
Jan Rödström
OK Skogsstjärnan
66:1836:56
25
Gunilla Johansson
OK Skogsstjärnan
77:2147:59
 
Öppen motion 9 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Westerberg
IF Hagen
65:310:00Brons
2
Erik Adolfsson
OK Skogsstjärnan
68:453:14Brons
3
Erik Skaar
Ryda SK
70:134:42Brons
4
Karin Holm
Dalaportens OL
79:0513:34Brons
5
Henrik Linderoth
Istrums SK
86:3721:06
Martin Frisk
Markbygdens OK
Ej godkänd
Sammy Tanhua
Istrums SK
Ej godkänd