OK Orintos Närtävling

2011-08-30

Arrangör: OK Orinto

Nivå:
Lokal
Anmälda:
38
Form:
Individuell
Startande:
38
Distans:
Okänd
Fullföljande:
32
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 1 2040 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Anna Erik
OK Orinto
0:000:00Brons
2
Emely Weihart
OK Orinto
35:3017:2435:30
3
Esther Caldevik
OK Orinto
35:3217:2535:32
4
Göran Eklöf
IK Ymer
35:5817:3835:58
5
Filip Magnusson
OK Orinto
40:3219:5240:32
6
Vera Elfström
OK Orinto
46:3922:5246:39
7
Olle Elfström
OK Orinto
51:0625:0351:06
8
Ludvig Linder
OK Orinto
55:5927:2755:59
9
Gustav Bohman
OK Orinto
56:3927:4656:39
10
Moa Steneborg
OK Orinto
59:5829:2459:58
11
Kristina Bohman
OK Orinto
61:5730:2261:57
12
Kajsa Elfström
OK Orinto
82:1540:1982:15
13
Ebba Svedberg
OK Orinto
82:4840:3582:48
14
Emma Tohrsen
OK Orinto
82:4940:3682:49
Matteus Bergman
OK Orinto
Ej godkänd
 
Bana 2 2580 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Rangert
IK Ymer
39:0015:070:00Brons
2
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
41:4816:122:48Brons
3
Magnus Linder
OK Orinto
42:4816:353:48Brons
4
Gunnel Svensson
IK Ymer
44:5417:245:54Brons
 
Bana 3 4590 meter14 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Svensson
I 15 IF
34:327:310:00Brons
2
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
37:158:072:43Brons
3
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
42:119:117:39Brons
4
Alexander Pihl
SOK 68
44:069:369:34Brons
5
Roger Pihl
SOK 68
44:129:389:40Brons
6
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
44:399:4410:07Brons
7
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
48:0310:2813:31
8
Helena Larsson
Hestra IF
50:2410:5915:52
9
Arthur Karlsson
OK Orinto
66:1014:2531:38
Erik Karlsson
OK Orinto
Ej godkänd
Edvin Linder
OK Orinto
Ej godkänd
Anita Eklöf
IK Ymer
Ej godkänd
Anders Björnberg
Frölunda OL
Ej godkänd
Lennart Almström
IK Stern
Ej godkänd
 
Bana 4 3090 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Högstrand
OK Räven
51:4016:430:00Brons
2
Johanna Skogum
Markbygdens OK
53:4717:242:07Brons
3
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
61:0619:469:26Brons
4
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
64:5321:0013:13Brons
5
Lars Björfjäll
Bredareds IF
71:5123:1520:11