Tivedsträffen

2011-09-19

Arrangör: SOK Träff

Nivå:
Internationell
Anmälda:
284
Form:
Individuell
Startande:
242
Distans:
Lång
Fullföljande:
217
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Håkansson
OK Gränsen
101:300:00
 
H21 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Påhlman
Istrums SK
95:340:00
2
Martin Hammarlund
Motala AIF OL
133:1937:45
3
Anders Malmqvist
Motala AIF OL
168:2872:54
 
D17-20 Kort 0 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Lina Tellin
OK Tisaren
Ej godkänd
 
H20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Andersson
IK Gandvik
93:270:00
 
H18 0 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Jakob Karlsson
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
 
D16 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
65:120:00
2
Klara Andrén
Tibro OK
85:3420:22
 
H16 0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
62:160:00
2
Erik Widmark
IF Hagen
64:031:47
3
Hampus Al
OK Tisaren
102:4140:25
Martin Scott
Mariestads FK
Ej godkänd
Arvid Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
 
D14 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Lång
IF Hagen
40:170:00
2
Malin Jansson
Hjobygdens OK
45:014:44
 
D14 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H14 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Särnbrink
OK Tisaren
30:000:00
2
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
35:545:54
3
Carl Ljungert
Mariestads FK
43:2213:22
4
Jakob Eklund
OK Motala
45:3215:32
5
Simon Wallenstein
Mariestads FK
48:5618:56
 
H14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bjarke Hammer
Mariestads FK
35:160:00
 
D12 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
24:510:00
 
H12 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Hedman
IF Hagen
20:170:00
2
Emil Alpberg
Almby IK
20:560:39
3
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
21:181:01
4
Daniel Bogren
IF Hagen
21:391:22
5
Hugo Ekinge
OK Motala
21:421:25
6
Oscar Stomberg
IF Hagen
24:063:49
7
Carl Holmberg
IF Hagen
28:047:47
8
Hampus Nyström
IF Hagen
30:009:43
Filip Jungert
Mariestads FK
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Weborg
OK Skogsstjärnan
53:020:00
 
D10 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Ling
Jönköpings OK
26:350:00
2
Malin Stomberg
IF Hagen
30:534:18
3
Erica Bogren
IF Hagen
34:568:21
4
Ellen Ekinge
OK Motala
35:449:09
 
H10 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Alpberg
Almby IK
19:170:00
2
Per Hedman
IF Hagen
23:033:46
3
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
23:384:21
4
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
31:3512:18
5
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
31:4112:24
6
Viktor Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
32:3513:18
7
Erik Ling
Jönköpings OK
34:3415:17
8
Johan Hedman
IF Hagen
35:4316:26
9
Alfred Ander
Istrums SK
36:4717:30
Noah Nylander
Motala AIF OL
Ej godkänd
 
D35 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lotta Toftén
Istrums SK
76:540:00
Angelica Brandqvist
Tibro OK
Ej godkänd
 
H35 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristian Nylander
Motala AIF OL
66:250:00
2
Stefan Andersson
Istrums SK
93:0426:39
3
Thorbjörn Gustafsson
Tjällmo-Godegårds OK
95:2228:57
4
Magnus Dahlin
IK Gandvik
108:3442:09
5
Sammy Tanhua
Istrums SK
122:3656:11
 
D40 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
67:400:00
2
Karin Andersson
OK Klyftamo
73:335:53
3
Anna Höök
OK Klyftamo
74:567:16
4
Anna Stomberg
IF Hagen
78:3310:53
5
Maria Bogren
IF Hagen
79:2711:47
6
Nina Gumaelius
Tibro OK
83:3715:57
7
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
109:4242:02
 
H40 0 meter11 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
63:250:00
2
Johan Pettersson
OK Motala
64:271:02
3
Lennart Söderberg
IK Hakarpspojkarna
65:272:02
4
Anders Ling
Jönköpings OK
69:266:01
5
Per Johansson
Motala AIF OL
75:2311:58
6
Fredrik Jönsson
Motala AIF OL
85:0521:40
7
Ulf Eklund
OK Motala
92:0428:39
8
David Olsson
OK Skogsstjärnan
93:1229:47
Urban Särnbrink
OK Tisaren
Ej godkänd
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Mats Hedman
IF Hagen
Ej godkänd
 
D45 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Birgitta Gustavsson
OK Tylöskog
55:020:00
2
Maria Widmark
IF Hagen
67:5312:51
3
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
83:1028:08
4
Chathrine Lång
IF Hagen
109:3454:32
 
H45 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
61:440:00
2
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
63:522:08
3
Åke Wijkmark
IF Hagen
68:026:18
4
Peter Brämerson
Tibro OK
68:066:22
5
Stefan Linderoth
IF Hagen
80:5719:13
6
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
83:1821:34
Jens Lindström
Tibro OK
Ej godkänd
 
D50 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
68:200:00
2
Ewa-Liz Hedström-Säll
OK Alferna
70:001:40
3
Ingrid Roos
Motala AIF OL
93:4425:24
Barbro Törnroth
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
H50 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
59:280:00
2
Morgan Svensson
OK Tisaren
72:1212:44
3
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
73:5814:30
4
Jonas Lundgren
Tibro OK
74:0014:32
5
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
74:3415:06
6
Jerry Säll
Hagaby GOIF
77:0817:40
7
Christer Fransson
Motala AIF OL
79:2119:53
8
Tore Bengtsson
Mariestads FK
80:3721:09
9
Svante Lindqvist
OK Klyftamo
84:0324:35
10
Lars Nilsson
OK Skogsstjärnan
88:2428:56
11
Lars Karlsson
Almby IK
91:0231:34
12
Anders Pettersson
Mariestads FK
106:4247:14
Björn Alpberg
Almby IK
Ej godkänd
 
D55 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Westerberg
IF Hagen
58:510:00
2
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
80:3321:42
3
Elise Johansson
Falköpings AIK OK
84:2125:30
4
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
86:3127:40
5
Mona Petersen
OK Motala
113:4454:53
 
H55 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
63:140:00
2
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
65:162:02
3
Tomas Olausson
Askersunds OK
71:528:38
4
Ralf Lindgren
NAIS OK
74:2311:09
5
Kjell Kaminsky
IF Hagen
76:2513:11
6
Anders Johanson
OK Skogsstjärnan
81:5718:43
7
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
84:0620:52
8
Tommy Westerberg
Tibro OK
85:0621:52
9
Jouni Hansen-Haug
Askersunds OK
86:5023:36
Urban Larsson
IF Hagen
Ej godkänd
Inge Andersson
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
 
D60 0 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Grissemann
OK Skogsstjärnan
93:270:00
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
Ej godkänd
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
H60 0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell Eriksson
OK Djerf
59:180:00
2
Bengt Gruvberger
OK Djerf
66:056:47
3
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
69:069:48
4
Gustav Christer Nälemark
OK Djerf
71:0411:46
5
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
71:2112:03
6
Bertil Karlsson
Hjobygdens OK
71:3212:14
7
Vidar Löfving
Tibro OK
76:4817:30
8
Christer Johansson
OK Motala
80:5621:38
9
Tord Fransson
Motala AIF OL
83:4824:30
10
Claus Petersen
OK Motala
88:1528:57
11
Sune Carlsson
OK Motala
97:1637:58
Bernhard Grenabo
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
Ej godkänd
 
D65 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Ling
Jönköpings OK
72:020:00
2
Eva Höije
OK Ravinen
79:267:24
3
Anne-Marie Tiveljung
IK Gandvik
87:5015:48
4
Kerstin Wallenius
OK Skogsstjärnan
88:2516:23
5
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
89:3517:33
6
Birgitta Johansson
OK Tranan
103:4631:44
 
H65 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Erik Nilsson
Mariestads FK
65:240:00
2
Stig Larsson
Rävetofta OK
68:253:01
3
Bo Gustafsson
OK Gränsen
72:267:02
4
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
72:497:25
5
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
75:2810:04
6
Reits Hall
OK Amne
75:3710:13
7
Lennart Höije
OK Ravinen
79:2113:57
8
Göte Johansson D-P
OK Tranan
83:3718:13
9
Knut Oskar Höök
OK Klyftamo
90:4825:24
10
Bengtåke Andersson
OK Amne
97:4232:18
11
Åke Nordberg
OK Klyftamo
98:0932:45
12
Sievert Gustafsson
Tjällmo-Godegårds OK
99:3034:06
13
Arne Andersson
OK Motala
100:0534:41
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
Ej godkänd
 
D70 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Höök
OK Klyftamo
54:590:00
2
Birgit Karlsson
Mariestads FK
63:488:49
3
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
67:1512:16
4
Lilian Bengtsson
OK Amne
110:4855:49
 
H70 0 meter15 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
56:250:00
2
Stig Israelsson
OK Tylöskog
58:392:14
3
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
60:213:56
4
Yngve Johansson
Kristinehamns OK
62:115:46
5
Alvar Andersson
Tibro OK
67:0210:37
6
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
67:1910:54
7
Rolf Larsson
Degerfors OK
68:1611:51
8
Harry Sundberg
OK Klyftamo
68:4112:16
9
Stig Bengtsson
OK Amne
71:1514:50
10
Kurt Rydin
OK Tranan
78:4322:18
11
Lars Lång
OK Klyftamo
92:4436:19
12
Harry Brandkvist
Tidaholm SOK Sisu
109:3853:13
John Henriksson
Tibro OK
Ej godkänd
Heikki Rissanen
Mariestads FK
Ej godkänd
Lennart Lindberg
Kristinehamns OK
Ej godkänd
 
D75 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahl
IF Hagen
87:340:00
2
Anita Pehrsson
Istrums SK
89:462:12
3
Gunnel Nilsson
Linköpings AIK
91:313:57
4
Jonna Engblom
Linköpings AIK
95:458:11
5
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
99:3712:03
 
H75 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Grann
Kristinehamns OK
48:350:00
2
Rune Kristoffersson
Askersunds OK
50:512:16
3
Kjell Persson
Mariestads FK
54:085:33
4
Stig Sahl
IF Hagen
61:2312:48
5
Karl Åkerman
Motala AIF OL
66:2117:46
6
Anders Adler
Linköpings AIK
70:5922:24
7
Rupert Engblom
Linköpings AIK
71:5623:21
8
Ramon Berger
Motala AIF OL
73:0524:30
9
Lars Magnusson
Kristinehamns OK
94:3646:01
Åke Ivansson
Degerfors OK
Ej godkänd
 
H80 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
60:290:00
2
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
68:197:50
 
U1 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK OK
16:200:00
2
Henrik Hallberg
Falköpings AIK OK
18:232:03
3
Madelene Norén
OK Skogsstjärnan
18:412:21
4
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
18:482:28
5
Linus Ahlén
IF Hagen
19:293:09
6
Margit Hägglund
OK Skogsstjärnan
19:483:28
7
Thea Tanhua
Istrums SK
43:1026:50
8
Isac Tanhua
Istrums SK
43:2927:09
 
Inskolning 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adeline Falsen-Lindqvi
OK Klyftamo
24:080:00
2
Rasmus Toftén
Istrums SK
24:530:45
3
Sandra Ling
Jönköpings OK
25:461:38
4
Emil Ling
Jönköpings OK
26:041:56
5
Edvin Gustavsson
Klubblös
28:314:23
6
Johanna Karlsson
Klubblös
61:1737:09
 
Öppen motion 1 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ayan Ling
Jönköpings OK
43:100:00
 
Öppen motion 3 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Jungert
Mariestads FK
27:160:00
2
Anette Tanhua
Istrums SK
27:450:29
3
Birgitta Wallin
Tidaholm SOK Sisu
32:445:28
 
Öppen motion 4 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
64:130:00
 
Öppen motion 5 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nina Ahlén
IF Hagen
29:520:00
2
Tony Carlsson
KFUM Örebro OK
35:465:54
3
Per-Olof Claesson
Tenhults SOK
39:449:52
4
Sune Gustafsson
Tibro OK
43:2713:35
5
Torbjörn Hagin
IK Gandvik
49:0319:11
6
Tommy Karlsson
Gudhems IF
53:0023:08
7
Britt-Marie Åberg
OK Tisaren
58:3128:39
 
Öppen motion 6 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joacim Gustafsson
OK Klyftamo
67:320:00
2
Tord Gustavsson
OK Skogsstjärnan
102:3935:07
3
Elin Ahl
OK Tisaren
108:1940:47
 
Öppen motion 7 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sari Håkansson
OK Gränsen
43:470:00
2
Carl-Ch Schmiterlöw
Hjobygdens OK
44:551:08
3
Kurt Åberg
OK Tisaren
45:071:20
4
Tommy Karlsson
OK Tisaren
48:114:24
5
Bo Gustavsson
Tjällmo-Godegårds OK
55:2511:38
6
Jörgen Holmström
OK Milan
56:1812:31
7
Mats Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
57:0813:21
8
Leif Rydberg
Istrums SK
58:3814:51
9
Sören Andrén
IF Hagen
72:1228:25
10
Eva-Maria Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
73:3729:50
11
Inga Holmström
OK Milan
77:1133:24
12
Karin Andersson
OK Tisaren
83:0639:19
 
Öppen motion 8 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Åberg
Hestra IF
54:120:00
2
Andreas Johansson
Motala AIF OL
63:519:39
3
Greger Ahlén
IF Hagen
64:059:53
4
Christer Ottosson
IF Hagen
71:4817:36
5
Irma Håkansson
OK Gränsen
74:0019:48
6
Magnus Henningsson
Hestra IF
77:0822:56
7
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
79:2325:11
8
Henrik Linderoth
Istrums SK
83:3429:22
9
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
86:5132:39
10
Gert Johansson
IK Gandvik
97:3443:22
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
Ej godkänd
 
Öppen motion 9 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Persson
OK Gränsen
98:450:00
2
Hans-Olof Carlsson
Klubblös
121:1122:26