Ungdomskretsen

2011-08-25

Arrangör: IF Hagen

Nivå:
Lokal
Anmälda:
58
Form:
Individuell
Startande:
58
Distans:
Sprint
Fullföljande:
57
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 2930 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Niklasson
SOK Träff
22:167:360:00Brons
2
Moa Strålman
IF Hagen
31:2210:429:06Brons
3
Klara Andrén
Tibro OK
31:3510:479:19Brons
4
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
32:0910:589:53Brons
5
Emma Johansson
IF Hagen
34:5011:5312:34Brons
6
Olivia Borg
IF Hagen
37:0312:3914:47Brons
 
H16 3480 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Olsson
Tibro OK
25:317:200:00Brons
2
Mattias Andersson
Tibro OK
28:008:032:29Brons
3
Erik Widmark
IF Hagen
31:449:076:13Brons
4
Linus Roos
SOK Träff
39:3011:2113:59Brons
 
D14 2350 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Bogren
IF Hagen
23:049:490:00Brons
2
Tove Lång
IF Hagen
23:279:590:23Brons
3
Malin Jansson
Hjobygdens OK
23:3510:020:31Brons
4
Matilda Herngren
IF Hagen
25:1110:432:07Brons
5
Emma Kindbom
IF Hagen
26:3611:193:32Brons
 
H14 2830 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Karlsson
IF Hagen
26:359:240:00
 
D12 2280 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Olsson
IF Hagen
25:1011:020:00Brons
2
Emelie Ottersten
SOK Träff
27:2612:022:16Brons
3
Signe Ekmark
Hjobygdens OK
44:0419:2018:54Järn
4
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
46:0220:1120:52Järn
 
H12 2280 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Bogren
IF Hagen
18:158:000:00Brons
2
Carl Holmberg
IF Hagen
18:238:040:08Brons
3
Henrik Reisen
IF Hagen
19:248:311:09Brons
4
Marcus Carlsson
IF Hagen
21:359:283:20Brons
5
Oscar Roos
SOK Träff
22:229:494:07Brons
6
Olle Hedman
IF Hagen
23:2110:145:06Brons
7
Gunnar Löfqvist
IF Hagen
24:0010:325:45Brons
8
Hampus Nyström
IF Hagen
26:5311:478:38Brons
Oscar Stomberg
IF Hagen
Ej godkänd
 
D10 1930 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Ekmark
Hjobygdens OK
21:3211:090:00Brons
2
Malin Stomberg
IF Hagen
22:1511:320:43Brons
3
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
23:2312:071:51Brons
4
Ida Roos
SOK Träff
26:5413:565:22Brons
5
Erica Bogren
IF Hagen
29:1615:107:44Brons
6
Lisa Järling
SOK Träff
29:5615:318:24Brons
7
Sofie Strandby
SOK Träff
30:0315:348:31Brons
8
Moa Rännare
Hjobygdens OK
30:1515:408:43Brons
9
Tove Zander
Hjobygdens OK
33:1717:1511:45Brons
10
Emma Ringkvist
SOK Träff
39:4720:3718:15Järn
 
H10 1930 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Hermansson
IF Hagen
13:387:040:00Brons
2
Per Hedman
IF Hagen
15:027:471:24Brons
3
Johan Hedman
IF Hagen
16:308:332:52Brons
4
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
21:0710:567:29Brons
5
Anton Carlsson
IF Hagen
21:1010:587:32Brons
6
Chalie Weijnblad
SOK Träff
24:1412:3310:36Järn
7
Erik Frisk
IF Hagen
26:3113:4412:53Järn
8
Tor Rännare
Hjobygdens OK
27:2014:1013:42Järn
9
Kalle Johansson
SOK Träff
30:5115:5917:13Järn
10
Albin Nilsson
Hjobygdens OK
32:3816:5519:00Järn
 
Inskolning 1100 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilde Hermansson
IF Hagen
11:3510:320:00Järn
2
Malin Kindbom
IF Hagen
13:1912:061:44Järn
3
Linus Ahlén
IF Hagen
14:0212:452:27Järn
4
Emma Ahlén
IF Hagen
14:3013:112:55Järn
5
Sofia Wahrén
IF Hagen
14:4413:243:09Järn
6
Klara Herin
IF Hagen
14:4513:253:10Järn
7
Nils Strålman
IF Hagen
15:1113:483:36Järn
8
Oskar Frisk
IF Hagen
15:5014:244:15Järn
9
Erik Rännare
Hjobygdens OK
17:0815:355:33Järn