Traneträffen med 7-häradm lång

2011-09-25

Arrangör: OK Tranan

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
445
Form:
Individuell
Startande:
413
Distans:
Lång
Fullföljande:
394
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Sundström
Hestra IF
58:390:00Guld
2
Emma Andersson
Sävedalens AIK
59:220:43Guld
3
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
59:431:04Guld
4
Frida Wallström
Sävedalens AIK
60:442:05Guld
5
Pia Johansson
OK Landehof
68:259:46Silver
6
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
85:4827:09
7
Linnea Börjesson
Hestra IF
90:2131:42
Carolina Råberg
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H21 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rickard Börjesson
Hestra IF
69:450:00Guld
2
Magnus Johansson
Kristiansand OK
81:5412:09Silver
Erik Råberg
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D18 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Åhlin
Helsingborgs SOK
57:000:00Guld
2
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
70:4713:47Silver
3
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
87:5230:52
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H18 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
56:480:00Mästare
2
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
59:593:11Mästare
3
Julia Svensson
Bredaryds SOK
82:4725:59Silver
 
H16 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Grahn
Hestra IF
44:140:00Mästare
2
Einar Nordgren
Hestra IF
52:228:08Elit
3
Erik Fors
Hestra IF
53:108:56Elit
4
Niklas Frisk
Markbygdens OK
53:138:59Elit
5
Linus Landergren
Hestra IF
53:509:36Elit
6
Erik Persson
Markbygdens OK
60:5116:37Silver
Tobias Pentonen
Hestra IF
Ej godkänd
 
D14 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Grahn
Hestra IF
34:430:00Elit
2
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
37:072:24Elit
3
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
38:504:07Elit
4
Emelie Udd
Markbygdens OK
39:054:22Guld
5
Alice Aroneng
Hestra IF
40:255:42Guld
6
Lina Landergren
Hestra IF
41:036:20Guld
7
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
44:059:22Silver
8
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
45:0410:21Silver
9
Emelie Roos
OK Landehof
46:3111:48Silver
10
Matilda Ling
Linköpings OK
57:5623:13Brons
 
H14 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
29:000:00Elit
2
Filip Trofast
Bredaryds SOK
29:350:35Elit
3
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
30:291:29Elit
4
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
33:124:12Guld
5
Victor Helgesson
Hestra IF
37:228:22Silver
6
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
44:2115:21Brons
7
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
45:4116:41Brons
8
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
52:4923:49Järn
Albin Claesson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D12 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Ask
Markbygdens OK
22:480:00Guld
2
Elsa Lindeblom
IK Omega
27:114:23Silver
3
Sofia Klasson
Hestra IF
32:049:16Brons
4
Elise Josefsson
Anderstorps OK
34:4411:56Brons
5
Ebba Hjertberg
IK Ymer
34:5212:04Brons
6
Moa Sågby
Jönköpings OK
35:3212:44Järn
7
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
41:3618:48Järn
8
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
49:0826:20Järn
9
Isabell Johansson
Anderstorps OK
54:3931:51Järn
10
Lisa Samuelsson
IK Ymer
55:3932:51Järn
Julia Thuresson
Burseryds IF
Ej godkänd
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Lundberg
Hestra IF
26:530:00
 
H12 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Lomander
Markbygdens OK
23:360:00Guld
2
Joel Plumppu
Bredareds IF
24:561:20Guld
3
Emil Karlsson
Hestra IF
25:502:14Guld
4
Axel Åkesson
Markbygdens OK
29:506:14Silver
5
Alexander Roos
OK Landehof
30:306:54Silver
6
Gustav Carlsson
Markbygdens OK
35:1811:42Brons
 
D10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Åkesson
IK Hakarpspojkarna
16:400:00Brons
2
Elsa Carlsson
Markbygdens OK
16:410:01Brons
3
Emma Ling
Jönköpings OK
19:493:09Brons
4
Alma Hjertberg
IK Ymer
19:543:14Brons
5
Vendela Lönkvist
OK Vivill
27:2810:48Järn
6
Elsa Plumppu
Bredareds IF
30:3813:58Järn
 
H10 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
14:380:00Brons
2
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
15:591:21Brons
3
Axel Berglund
Ulricehamns OK
16:432:05Brons
4
Hugo Lomander
Markbygdens OK
22:478:09Brons
5
Erik Ling
Jönköpings OK
23:399:01Järn
 
D35 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Bornetun
Skillingaryds FK
66:180:00Guld
2
Martina Lindberg
IK Ymer
68:362:18Guld
3
Jenny Johansson
IK Ymer
79:0412:46Silver
4
Angelica Brandqvist
Tibro OK
81:2915:11Silver
5
Kristina Areskoug Josefsson
Anderstorps OK
83:3917:21Silver
 
H35 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Hjertberg
IK Ymer
65:350:00Guld
2
Markus Hermansson
IK Ymer
70:495:14Guld
3
Rickard Aronsson
OK Gisle
74:409:05Silver
3
Thomas Ljung
IK Ymer
74:409:05Silver
5
Carl Svensson
Växjö OK
98:1932:44
6
Martin Udd
Markbygdens OK
103:5238:17
7
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
107:5242:17
 
D40 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Bååth
Hestra IF
47:150:00Guld
2
Veronica Adolfsson
Anderstorps OK
52:054:50Guld
3
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
53:586:43Silver
4
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
66:5619:41Silver
5
Lena Thuresson
Burseryds IF
77:0429:49
 
H40 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
46:160:00Guld
2
Magnus Johansson
OK Löftan
52:396:23Silver
3
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
54:578:41Silver
4
Klas Friborg
Jönköpings OK
56:5610:40Silver
5
Anders Ling
Jönköpings OK
60:2714:11Silver
6
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
61:5915:43Silver
7
Anders Arfwedson
Frölunda OL
62:5116:35Silver
8
Fredrik Ask
Markbygdens OK
63:5317:37Silver
9
Jonas Ling
Linköpings OK
64:0817:52Silver
10
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
65:5619:40Silver
11
Joakim Lundberg
Ulricehamns OK
69:3923:23
12
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
69:4823:32
13
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
70:1123:55
14
Ulf Johansson
OK Gisle
74:0727:51
15
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
79:4733:31
16
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
80:1133:55
17
Lennart Johansson
Ulricehamns OK
82:1535:59
18
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
85:1138:55
19
Torbjörn Lönkvist
OK Vivill
86:1740:01
Kenneth Öhlund
IK Ymer
Ej godkänd
Svante Berglund
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D45 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
43:250:00Guld
2
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
46:483:23Guld
3
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
52:198:54Silver
4
Lena Thuresson
Rydboholms SK
52:489:23Silver
5
Lena Olsson
Kinnaströms SK
56:3513:10Silver
6
Helena Johansson
OK Gisle
60:1316:48Silver
7
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
64:1420:49
8
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
70:3527:10
9
Annie Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
74:5331:28
 
H45 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Olofsson
OK Gisle
53:390:00Guld
2
Patrik Falk
Göteborg-Majorna OK
53:490:10Guld
3
Magnus Sterner
Strängnäs-Malmby OL
55:572:18Guld
4
Stefan Lund
OK Orinto
56:062:27Guld
5
Stefan Aroneng
Hestra IF
57:353:56Guld
6
Niclas Andersson
Markbygdens OK
58:294:50Guld
7
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
59:145:35Guld
8
Peter Andersson
Ulricehamns OK
60:356:56Silver
9
Stefan Svensson
Bredaryds SOK
61:327:53Silver
10
Pär Claesson
Sävedalens AIK
62:469:07Silver
11
Kennet Horvath
Halmstad OK
62:499:10Silver
12
Kent Klasson
Hestra IF
63:189:39Silver
13
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
66:3012:51Silver
14
Jens Lindström
Tibro OK
67:2013:41Silver
15
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
67:5614:17Silver
16
Jan Thuresson
Burseryds IF
70:3716:58Silver
17
Mikael Hansson
Bredaryds SOK
70:5217:13Silver
18
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
71:0017:21Silver
19
Per Johansson
OK Reftele
78:2524:46
20
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
99:5346:14
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
D50 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Udd
Markbygdens OK
40:490:00Guld
2
Gunilla Larsson
Bredareds IF
42:341:45Guld
3
Christina Söderblom
Ätrans IF
44:033:14Guld
4
Marianne Hansson
Bredareds IF
45:004:11Guld
5
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
45:254:36Guld
6
Ann Laas
OK Skogshjortarna
51:3510:46Silver
7
Ann Svärm
OK Gisle
53:5913:10Silver
8
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
55:3714:48Silver
9
Monika Nilsson
OK Alehof
57:0416:15Silver
10
Karin Helmertz
Frölunda OL
73:3532:46
11
Lisa Larsson
Sjövalla FK
91:4650:57
 
H50 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Joelsson
SOK 68
51:370:00Guld
2
Hans Strid
Ulricehamns OK
51:550:18Guld
3
Andres Laas
OK Skogshjortarna
52:501:13Guld
4
Per Andersson
OK Orinto
52:541:17Guld
5
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
56:575:20Guld
6
Peter Valtersson
Anderstorps OK
57:365:59Guld
7
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
58:086:31Silver
8
Mikael Johansson
OK Gisle
58:156:38Silver
9
Anders Johansson
Hestra IF
61:119:34Silver
10
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
67:3315:56Silver
11
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
68:0316:26Silver
12
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
68:4017:03Silver
13
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
69:4018:03Silver
14
Håkan Wåhlander
Frölunda OL
74:3122:54
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D55 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Kaill
IK Omega
46:090:00Guld
2
Inger Gustafsson
OK Gisle
50:304:21Guld
3
Anita Eklöf
IK Ymer
54:358:26Silver
4
Eva Andreasson
Borås GIF
60:2014:11Silver
5
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
62:3616:27Silver
6
Marita Larsson
Markbygdens OK
65:4519:36Silver
7
Pia Adolfsson
OK Gisle
69:4723:38
Margareta Schölin
Tockarps IK
Ej godkänd
 
H55 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Olof Larsson
Hestra IF
50:590:00Guld
2
Pierre Karlsson
OK Alehof
54:233:24Guld
3
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
54:323:33Guld
4
Lennart Larsson
Jönköpings OK
59:558:56Silver
5
Ulf Bäckström
Hestra IF
62:4611:47Silver
6
Arne Persson
Markbygdens OK
63:2912:30Silver
7
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
65:0814:09Silver
8
Arne Svärm
OK Gisle
66:0215:03Silver
9
Bernt Andersson
IF Rigor
67:3916:40Silver
10
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
68:3917:40Silver
11
Bengt Jonasson
Göteborg-Majorna OK
69:5919:00Silver
12
Lars-Göran Pettersson
SOK 68
70:3119:32Silver
Hasse Adolfsson
OK Gisle
Ej godkänd
 
D60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
39:090:00Guld
2
Britt-Marie Larsson
SOK 68
41:102:01Guld
3
Marion Hallsten
Uddevalla OK
44:115:02Silver
4
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
46:397:30Silver
5
Marianne Rosén
IK Ymer
49:3110:22Silver
 
H60 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Gustafsson
Bredaryds SOK
42:130:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
43:211:08Guld
3
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
44:051:52Guld
4
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
46:394:26Guld
5
Toivo Pentonen
Hestra IF
49:257:12Silver
6
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
52:2010:07Silver
7
Stig Johansson
Bredaryds SOK
55:1313:00Silver
8
Bill Schölin
Tockarps IK
58:2816:15Silver
9
Kent Jogeland
IK Ymer
58:5416:41Silver
10
Torbjörn Wikström
OK Orinto
62:5920:46
11
Kurt Johansson
OK Gisle
63:5621:43
12
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
68:5826:45
13
Christer Samuelsson
OK Löftan
85:2343:10
14
Sten Helmertz
Frölunda OL
93:0850:55
 
D65 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
45:400:00Guld
2
Britta Larsson
OK Frisene
46:320:52Guld
3
Britt Rangert
IK Ymer
48:593:19Guld
4
Ingrid Hermansson
IK Ymer
49:163:36Guld
5
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
49:233:43Guld
6
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
49:444:04Guld
7
Birgitta Carlsson
OK Orinto
51:175:37Silver
8
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
52:336:53Silver
9
Birgit Ekman
Ulricehamns OK
53:277:47Silver
10
Lillemor Lorén
OK Frisene
55:229:42Silver
11
Linnéa Claesson
Rydboholms SK
55:4210:02Silver
12
Eva Höije
OK Ravinen
57:1211:32Silver
13
Solbritt Gustafsson
OK Virdarna
60:4615:06Silver
14
Ulla Sönsteröd
SOK 68
67:1521:35
15
Ulla Ling
Jönköpings OK
73:5628:16
16
Berit Byström
OK Virdarna
76:1330:33
17
Birgitta Parkner
OK Landehof
88:4243:02
 
H65 0 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
40:250:00Guld
2
Bengt Bergman
Lunds OK
41:401:15Guld
3
Anders Björnberg
Frölunda OL
42:201:55Guld
4
Dag Lorén
OK Frisene
42:452:20Guld
5
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
44:554:30Guld
6
Lars Finbom
OK Landehof
45:475:22Guld
7
Lennart Höije
OK Ravinen
47:407:15Silver
8
Roland Bohman
Ulricehamns OK
48:388:13Silver
9
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
49:499:24Silver
10
Olle Hermansson
IK Ymer
51:1310:48Silver
11
Sören Andersson
IK Dran
53:3513:10Silver
12
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
55:3915:14Silver
13
Waste Byström
OK Virdarna
56:1215:47Silver
14
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
56:4316:18Silver
15
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
57:5917:34Silver
16
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
58:0917:44
17
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
60:0519:40
18
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
62:5622:31
19
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
63:1322:48
20
Erling Svensson
IK Trenne Ullared
63:3323:08
21
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
63:5223:27
22
Christer Westberg
IFK Göteborg
64:0423:39
23
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
65:2825:03
24
Gösta Claesson
Rydboholms SK
66:2125:56
25
Bengt Mattsson
OK Orinto
66:2526:00
26
Leif Björkman
IK Ymer
67:2827:03
27
Lars Sönsteröd
SOK 68
72:2331:58
Rune Sandberg
Uddevalla OK
Ej godkänd
 
D70 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
45:000:00Guld
2
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
47:552:55Guld
3
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
57:2012:20Silver
4
Gunni Ekberg
Ätrans IF
57:3212:32Silver
5
Margareta Holmberg
IF Hagen
61:4016:40Silver
6
Inger Bylander
Svenljunga OK
77:5732:57
 
H70 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
39:110:00Guld
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
39:550:44Guld
3
Sven Olof Fransson
OK Stigen
40:511:40Guld
4
Göran Olofsson
Fjärås AIK
42:473:36Guld
5
Håkan Skogum
Markbygdens OK
42:553:44Guld
6
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
44:034:52Silver
7
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
44:115:00Silver
8
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
46:497:38Silver
9
Bernt Johansson
OK Gisle
48:579:46Silver
10
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
48:599:48Silver
11
Roland Lagesson
OK Löftan
49:079:56Silver
12
Ingemar Holmberg
IF Hagen
49:1310:02Silver
13
Hans Karlsson
OK Orinto
50:5511:44Silver
14
Göran Leffler
Lerums SOK
52:5513:44Silver
15
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
66:4827:37
16
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
73:0933:58
Ernie Broström
Halmstad OK
Ej godkänd
 
H75 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Erik Ingemar Lund
Anderstorps OK
42:150:00Guld
2
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
43:221:07Guld
3
Agne Östensson
Sävedalens AIK
46:043:49Guld
4
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
49:587:43Silver
5
Stig Johansson
Halmstad OK
50:558:40Silver
6
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
57:3315:18Silver
7
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
59:2917:14Silver
8
Bertil Wiklund
IK Wilske
59:4617:31Silver
9
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
70:5828:43
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
D80 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
50:540:00
 
H80 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
42:140:00Guld
2
Helmer Ekberg
Ätrans IF
45:223:08Guld
3
Sven Andersson
OK Stigen
45:273:13Guld
4
Bo Tyvik
I 15 IF
73:3831:24
 
H21 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Trofast
Jönköpings OK
77:330:00
 
U1 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Blomqvist
Markbygdens OK
18:230:00Järn
2
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK OK
19:401:17Järn
3
Sofia Karlsson
Hestra IF
22:334:10Järn
4
Elias Johansson
Anderstorps OK
23:355:12Järn
5
Herman Fredriksson
OK Tranan
25:427:19Järn
6
Bååth Emma
Hestra IF
29:4511:22Järn
7
Tove Bååth
Hestra IF
29:5511:32Järn
8
Hannes Veith
Burseryds IF
30:4812:25Järn
9
Isac Brovall
Gällstadbygdens SOK
63:3545:12Järn
 
U2 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Ohlin
OK Tranan
19:230:00Järn
2
Diana Skogastierna
Anderstorps OK
20:030:40Järn
3
Oskar Lundberg
Hestra IF
21:101:47Järn
4
Gabriel Jakobsson
OK Vivill
21:542:31Järn
4
Hampus Jakobsson
OK Vivill
21:542:31Järn
6
Fridap Haglund
Bredareds IF
22:433:20Järn
7
Lisa Ljung
IK Ymer
26:537:30Järn
8
Simon Brovall
Gällstadbygdens SOK
29:5010:27Järn
9
Anton Andersson
OK Tranan
30:1510:52Järn
10
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
30:3711:14Järn
11
Edvin Andersson
OK Tranan
32:5013:27Järn
12
Klara Trofast
Bredaryds SOK
33:5914:36Järn
13
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
34:0614:43Järn
14
Ebba Konradsson
IK Omega
34:3715:14Järn
 
Inskolning 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sandra Ling
Jönköpings OK
22:020:00Järn
2
Emil Ling
Jönköpings OK
22:070:05Järn
3
Clara Adolfsson
Anderstorps OK
23:031:01Järn
4
Ture Adolfsson
Anderstorps OK
23:071:05Järn
5
Elvin Lomander
Markbygdens OK
24:262:24Järn
6
Hannah Landergren
Hestra IF
24:542:52Järn
7
Elvira Ling
Linköpings OK
24:552:53Järn
8
Anna Thörneby
Kinnaströms SK
25:063:04Järn
9
Otto Larsson
OK Tranan
32:5210:50Järn
10
Emma Karlsson
OK Landehof
35:1813:16Järn
11
Alvin Lönkvist
OK Vivill
35:3113:29Järn
12
Oskar Hjertberg
IK Ymer
41:2919:27Järn
13
Signe Albertsson
OK Tranan
41:5619:54Järn
14
Emmy Albertsson
OK Tranan
42:0320:01Järn
15
Wilma Olsson
OK Tranan
42:0420:02Järn
16
Oskar Ward
OK Vivill
46:3524:33Järn
 
Öppen motion 1 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
24:180:00Brons
2
Tina Waltersson
Ulricehamns OK
31:016:43Brons
3
Linda Svensson
Kinnaströms SK
31:327:14Brons
4
Nils Andersson
Markbygdens OK
37:4913:31
 
Öppen motion 2 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ayan Ling
Jönköpings OK
59:000:00Brons
2
Linus Sågby
Jönköpings OK
59:030:03Brons
 
Öppen motion 3 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Magnerfelt
Falköpings AIK OK
27:290:00Brons
2
Urban Bjufström
SOK 68
33:436:14Brons
3
AnnChristin Johansson
Anderstorps OK
36:589:29Brons
4
Martin Larsson
Hestra IF
37:209:51
5
Linda Thörneby
Kinnaströms SK
38:2010:51
6
Diana Skogastierna
Anderstorps OK
38:5411:25
7
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
39:3412:05
8
Filip Granden
IK Ymer
42:0814:39
9
Tim Konradsson
IK Omega
44:5917:30
10
Maja Södermark
Anderstorps OK
46:5219:23
11
Anna Bolmgren
Anderstorps OK
48:0420:35
12
Annelie Ward
OK Vivill
48:4521:16
13
Gunilla Andersson
Hestra IF
49:4122:12
14
Inger Eismark
IFK Göteborg
61:1933:50
15
Siw Pettersson
Göteborg-Majorna OK
63:1835:49
16
Marita Johansson
Markbygdens OK
67:1239:43
17
Stig Svensson
OK Virdarna
69:5042:21
Yvonne Edström
OK Gisle
Ej godkänd
 
Öppen motion 4 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
32:410:00Brons
2
Per Ambjörnsson
OK Tranan
38:496:08Brons
3
Christina Jonsson
Klubblös
47:4415:03
4
Carin Bergman
Lunds OK
50:0217:21
5
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
56:5124:10
 
Öppen motion 5 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Micael Elmblad
Bredaryds SOK
38:530:00Brons
2
Johan Robertsson
Kinnarumma IF
41:002:07Brons
3
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
42:153:22Brons
4
Eva-Lotta Lundberg
Ulricehamns OK
42:413:48Brons
5
Ulf Persson
Anderstorps OK
45:026:09Brons
6
Mikael Ward
OK Vivill
45:567:03Brons
7
Erik Finnskog
OK Tranan
52:1513:22
8
Karl-Göran Karlsson
Hylte OK
56:5918:06
9
Hans-Göran Jakobsson
OK Vivill
59:1520:22
10
Jan Rosén
IK Ymer
59:3120:38
11
Ingela Larsson
Hestra IF
59:4820:55
12
Lennart Fors
Hestra IF
63:5525:02
13
Anders Södermark
Anderstorps OK
69:5631:03
14
Matilda Andersson
OK Gisle
70:4531:52
15
Lena Larsson
Hestra IF
71:0532:12
Christian Svanberg
OK Vivill
Ej godkänd
 
Öppen motion 6 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Sävengård
Gällstadbygdens SOK
70:490:00Brons
2
Peter Roos
OK Landehof
80:359:46Brons
Roland Börjesson
OK Tranan
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Persson
Markbygdens OK
29:270:00Brons
2
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
30:110:44Brons
3
Magnus Elverlind
OK Tranan
30:391:12Brons
4
Niclas Konradsson
IK Omega
34:134:46Brons
5
Bo Andreasson
OK Reftele
35:165:49Brons
6
Ingemar Johansson
OK Gisle
35:446:17Brons
7
Adam Grandén
IK Ymer
39:3110:04Brons
8
Karin Samuelsson
IK Ymer
40:1910:52
9
Lennart Bjufström
SOK 68
41:1411:47
10
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
42:3813:11
11
Gunnel Karlsson
SOK 68
45:5016:23
12
Malin Svensson
Markbygdens OK
46:3717:10
13
Anna Karlsson
SOK 68
46:5617:29
14
Anna Lindeblom
IK Omega
48:1718:50
15
Kjell Johansson
Markbygdens OK
54:0924:42
16
Kennerth Gustafsson
OK Virdarna
64:2634:59
17
Åke Ekberg
Markbygdens OK
69:5840:31
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lindeblom
IK Omega
50:380:00Brons
2
Magnus Henningsson
Hestra IF
51:150:37Brons
3
Joel Udd
Markbygdens OK
52:121:34Brons
4
Lars Eriksson
Markbygdens OK
54:323:54Brons
5
Jonas Åhlin
Helsingborgs SOK
55:364:58Brons
6
Gunnar Gustavsson
OK Reftele
62:4812:10Brons
7
Ulf Nordgren
Bredareds IF
70:1719:39
8
Pertti Heed
OK Orinto
71:5821:20
9
Helena Åhlin
Helsingborgs SOK
76:4426:06
 
Öppen motion 9 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
52:260:00Brons
2
Roger Grundström
OK Gisle
62:189:52Brons
3
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
67:4215:16Brons
4
Erik Jonsson
Hestra IF
68:0815:42Brons
5
Raul Lindström
OK Löftan
74:4122:15
6
Per Gerdle
Halmstad OK
75:2022:54
7
Yngve Kihlberg
Halmstad OK
81:4829:22
8
Staffan Edström
OK Gisle
90:0437:38