Korpen

2011-09-05

Arrangör: Almby IK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
314
Form:
Individuell
Startande:
286
Distans:
Lång
Fullföljande:
274
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
33:540:00Guld
2
Susanne Eriksson
KFUM Örebro OK
37:243:30Guld
3
Edita Martuseviciute
KFUM Örebro OK
38:555:01Silver
4
Sofia Carlsson
Lindebygdens OK
44:3010:36Silver
5
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
48:0814:14
6
Linda Lännenmäki
KFUM Örebro OK
55:4021:46
7
Lisa Dömstedt-Dahlén
OK Letstigen
57:3323:39
Karin Kaill
OK Alferna
Diskvalificerad
Hanna Kask
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad
 
H21 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Eklöf
KFUM Örebro OK
54:520:00Guld
2
Örjan Eriksson
KFUM Örebro OK
60:095:17Guld
3
Erik Harlén
KFUM Örebro OK
63:498:57Silver
4
Peter Markendahl
Vänersborgs SK
65:3310:41Silver
5
Cristoffer Stockman
KFUM Örebro OK
82:3627:44
6
Henrik Thoresson
OK Tisaren
91:1436:22
7
Urban Särnbrink
OK Tisaren
121:1966:27
 
H18 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Alfredsson
OK Tisaren
56:060:00Guld
2
Martin Svärd
OK Tylöskog
64:158:09Silver
3
Martin Lissel
OK Tisaren
65:519:45Silver
4
Thomas Björkroth
OK Djerf
91:2935:23
5
David Bygrén
KFUM Örebro OK
91:3235:26
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellinor Eriksson
KFUM Örebro OK
33:150:00Mästare
2
Nina Hallor
OK Tisaren
38:305:15Elit
3
Lina Tellin
OK Tisaren
88:4255:27Järn
 
H16 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Lindgren
KFUM Örebro OK
38:050:00Mästare
2
Jonathan Karlsson
OK Tylöskog
38:150:10Mästare
3
Ludvig Nilsson
KFUM Örebro OK
40:001:55Mästare
4
Edvin Hultberg
Hagaby GOIF
48:5910:54Guld
5
Jakob Ericsson
Lindebygdens OK
58:5020:45Silver
6
Martin Vidfelt
Lindebygdens OK
76:4538:40Järn
 
D14 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Gustafsson
Hagaby GOIF
32:410:00Elit
2
Evelina Päiväniemi
Laxå OK
34:341:53Elit
3
Josefine Höög
Hagaby GOIF
34:562:15Elit
4
Felicia Gustafsson
OK Tylöskog
50:5218:11Brons
5
Clara Johansson
KFUM Örebro OK
57:2224:41Brons
6
Julia Järlebark
OK Tylöskog
67:4835:07Järn
 
H14 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Jacobsson
Degerfors OK
26:170:00Elit
2
Martin Särnbrink
OK Tisaren
28:302:13Elit
3
Jacob Eriksson
KFUM Örebro OK
30:474:30Guld
4
Olle Lindgren
KFUM Örebro OK
33:026:45Silver
5
Jakob Fransson
OK Milan
34:007:43Silver
6
Carl Valjus
Hagaby GOIF
36:109:53Silver
7
John Nilsson
Östra Almby FK
37:0910:52Silver
8
Viktor Tiedermann
OK Tisaren
55:0128:44Järn
9
Rasmus Olsson
KFUM Örebro OK
55:2929:12Järn
10
Samuel Hörnell
KFUM Örebro OK
55:3529:18Järn
11
Jakob Roos
Östra Almby FK
73:3447:17Järn
12
Joel Vidfelt
Lindebygdens OK
79:0552:48Järn
13
Vincent Vestergård
Östra Almby FK
87:3561:18Järn
 
D12 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Saga Sander
OK Milan
35:470:00Guld
2
Tilda Fransson
OK Milan
43:538:06Silver
3
Lisa Johansson
OK Tisaren
46:2210:35Silver
4
Stina Johansson
KFUM Örebro OK
47:5212:05Brons
5
Caroline Skeppstedt
KFUM Örebro OK
53:3117:44Brons
6
Erica Olsson
OK Djerf
55:2119:34Järn
7
Regina Gustavsson
OK Tylöskog
99:3163:44Järn
 
H12 0 meter12 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonatan Gustafsson
KFUM Örebro OK
28:320:00Guld
2
Per Karlsson
OK Tylöskog
33:435:11Silver
3
Hannes Wegelius
Hagaby GOIF
44:3816:06Järn
4
Lukas Persson
KFUM Örebro OK
44:5816:26Järn
5
Johannes Äng
Hagaby GOIF
48:0019:28Järn
6
Marcus Oldin
KFUM Örebro OK
56:5328:21Järn
7
Emil Alpberg
Almby IK
58:3029:58Järn
8
Mattias Petterson
OK Letstigen
70:2541:53Järn
9
Kasper Gustavsson
OK Tylöskog
70:5342:21Järn
Marcus Olsson
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad
Erik Vidlund
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad
Adam Eriksson
Hagaby GOIF
Diskvalificerad
 
D10 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Jansson
OK Djerf
30:150:00Brons
2
Joline Gustafsson
OK Tylöskog
33:403:25Brons
3
Johanna Särnbrink
OK Tisaren
34:214:06Brons
4
Klara Persson
KFUM Örebro OK
44:4514:30Brons
5
Ida Sander
OK Milan
54:2524:10Järn
 
H10 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Alpberg
Almby IK
21:390:00Brons
2
Sebastian Nilsson
Östra Almby FK
22:451:06Brons
3
Josef Wennblom
Hagaby GOIF
24:403:01Brons
4
Eric Valjus
Hagaby GOIF
25:293:50Brons
5
Simon Möller
Almby IK
26:074:28Brons
6
Arvid Eriksson
Hagaby GOIF
27:385:59Brons
7
Jacob Vidlund
KFUM Örebro OK
29:508:11Brons
8
Anton Palmér
Östra Almby FK
47:1125:32Järn
9
Linus Malm
KFUM Örebro OK
57:2035:41Järn
10
Isak Vidfelt
Lindebygdens OK
132:42111:03Järn
 
D35 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennie Brobakken
KFUM Örebro OK
53:320:00Guld
Nina Böe
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Johansson
KFUM Örebro OK
40:280:00Guld
2
Karin Nilsson
Garphyttans IF
42:071:39Guld
3
Kajsa Källérus
KFUM Örebro OK
45:525:24Guld
Eeva Päiväniemi
Laxå OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Persson
KFUM Örebro OK
57:130:00Guld
2
Jonas Pettersson
OK Tisaren
62:084:55Guld
3
Jan Fransson
OK Milan
80:1423:01Silver
Mats d.y Eriksson
Hagaby GOIF
Diskvalificerad
 
D45 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Birgitta Gustavsson
OK Tylöskog
34:390:00Guld
2
Kerstin Larsson
Hagaby GOIF
36:111:32Guld
3
Monica Hallor
OK Tisaren
45:2210:43Silver
4
Ann-Louise Notstam-Hjort
Arboga OK
55:2220:43
5
Karin Damström
Lindebygdens OK
56:4222:03
 
H45 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Oskarsson
Laxå OK
48:040:00Guld
2
Jonas Karlsson
OK Tylöskog
50:031:59Guld
3
Björn Lindgren
KFUM Örebro OK
54:426:38Silver
4
Patrik Thybeck
Lindebygdens OK
57:309:26Silver
5
Henrik Hallor
Lindebygdens OK
57:369:32Silver
6
Niklas Sander
OK Milan
63:2015:16Silver
7
Peter Eriksson
KFUM Örebro OK
68:0019:56Silver
 
D50 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Isaksson
OK Tisaren
39:000:00Guld
2
Kerstin Carlsson
OK Letstigen
47:208:20Silver
3
Christina Gustavsson
Hagaby GOIF
48:549:54Silver
4
Marina Carlsén
Hagaby GOIF
74:1335:13
 
H50 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Reinert Hallor
OK Tisaren
41:020:00Guld
2
Bo Gustavsson
OK Tylöskog
42:501:48Guld
3
Åke Sundin
Hällefors OK
42:561:54Guld
4
Klas Thybeck
Lindebygdens OK
46:095:07Guld
5
Roger Engman
NAIS OK
47:276:25Silver
6
Roland Notstam
Arboga OK
51:2910:27Silver
7
Kenneth Hagström
OK Letstigen
53:3712:35Silver
8
Morgan Svensson
OK Tisaren
56:4515:43Silver
9
Jan Gustafsson
Hagaby GOIF
57:3716:35Silver
10
Mats Ericsson
Lindebygdens OK
77:0236:00
11
Henry Vestergård
Östra Almby FK
82:5341:51
12
Bengt Visén
Lindebygdens OK
85:4344:41
Claes Gustafsson
Östra Almby FK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans Göran Pettersson
KFUM Örebro OK
34:350:00Guld
2
Mats d.y Eriksson
Hagaby GOIF
34:500:15Guld
3
Hans-Olof Carlsén
Hagaby GOIF
44:4210:07Silver
4
Evert Johansson
OK Tisaren
49:1914:44Silver
5
Roland Karlsson
Lindebygdens OK
49:3815:03Silver
6
Jouni Hansen-Haug
Askersunds OK
51:3717:02
7
Kent Karlsson
Lindebygdens OK
55:1520:40
8
Leif Thoresson
OK Tisaren
61:4927:14
 
D60 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Irene Zander
OK Milan
38:550:00Guld
2
Inger Marianne Ljungström
OK Djerf
52:3913:44Silver
3
Elisabeth Eriksson
KFUM Örebro OK
55:5116:56
 
H60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Weine Fredriksson
KFUM Örebro OK
37:330:00Guld
2
Lars-Åke Wall
OK Tisaren
39:031:30Guld
3
Larseric Larsson
Degerfors OK
45:107:37Silver
4
Gustav Christer Nälemark
OK Djerf
46:288:55Silver
5
Tord Eriksson
Hagaby GOIF
49:2711:54Silver
 
D65 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eleonor Grönvall
KFUM Örebro OK
40:360:00Guld
2
Evy Elisabet Ekström
OK Alferna
41:481:12Guld
3
Marianne Dahlberg
OK Alferna
51:2610:50Silver
 
H65 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tore Martinsson
Degerfors OK
33:340:00Guld
2
Nils-Olov Åsman
KFUM Örebro OK
39:466:12Silver
3
Stig Israelsson
OK Tylöskog
41:277:53Silver
4
Tommy Haglund
KFUM Örebro OK
49:2215:48
5
Nils Mogren
Hällefors OK
49:5216:18
6
Kjell Larsson
OK Alferna
55:3622:02
 
D70 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elwy Wetterskoog
Hällefors OK
31:230:00Guld
2
Elsa Nilsson
Hällefors OK
48:2016:57
3
Marita Karlsson
OK Alferna
49:1617:53
 
H70 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Larsson
Degerfors OK
41:290:00Guld
2
Kjell Carlström
OK Djerf
45:384:09Guld
3
Åke Ivansson
Degerfors OK
47:546:25Silver
4
Arne Yngström
Hagaby GOIF
52:3911:10Silver
5
Samuel Eriksson
OK Letstigen
57:5916:30Silver
6
Bo Brånn
Askersunds OK
61:4620:17
7
Karl Ekström
OK Alferna
70:0228:33
Sven-Åke Dahlberg
OK Alferna
Diskvalificerad
 
H75 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alf Einar Eriksson
OK Alferna
34:190:00Guld
2
Gunnar Nyman
OK Djerf
42:298:10Silver
3
Olle Lagerström
OK Tisaren
42:408:21Silver
4
Ove Jansson
OK Tisaren
43:309:11Silver
 
H80 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Arne Velander
OK Djerf
49:130:00Guld
2
Bengt Holgersson
OK Tisaren
50:261:13Guld
3
Allan Eriksson
OK Tisaren
52:493:36Guld
4
Kalle Karlsson
OK Tylöskog
53:224:09Guld
5
Bernt Gunnarsson
OK Alferna
54:215:08Guld
Per Thybeck
Lindebygdens OK
Diskvalificerad
 
U1 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
William Segura
KFUM Örebro OK
22:270:00Järn
2
Gustav Nilsson
Östra Almby FK
23:551:28Järn
3
Karl Kylborn
Almby IK
24:241:57Järn
4
Max Öberg
Almby IK
28:596:32Järn
5
Max Thorén
OK Tylöskog
31:589:31Järn
6
Isak Lundquist
Almby IK
32:119:44Järn
7
Annie Samuelsson
OK Letstigen
38:4116:14Järn
8
Alva Samuelsson
OK Letstigen
39:3517:08Järn
9
Timmy Öberg
OK Tylöskog
42:1319:46Järn
 
U2 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Führ
Almby IK
29:400:00Järn
2
Sofie Franzén
Almby IK
30:160:36Järn
3
David Dudal
Almby IK
31:211:41Järn
4
Nils Kylborn
Almby IK
33:504:10Järn
5
August Ulin
KFUM Örebro OK
36:306:50Järn
6
Moa Arlebo
KFUM Örebro OK
38:519:11Järn
7
Sandra Lord
OK Tylöskog
39:109:30Järn
8
Felix Öberg
Almby IK
39:199:39Järn
9
Julia Berg
KFUM Örebro OK
39:5210:12Järn
10
Alexander Jansson
OK Djerf
40:5011:10Järn
11
Carl Sunesson
Almby IK
43:3313:53Järn
12
Mikkel Pedersen
OK Tylöskog
49:1719:37Järn
13
Lukas Thörn
Almby IK
65:5836:18Järn
 
U3 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Strid
KFUM Örebro OK
61:270:00Järn
 
Inskolning 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Ida Arlebo
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Axel Ulin
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Jakob Markoff
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Hugo Simonsson
OK Tisaren
0:000:00Järn
Johanna Berg
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Sanna Sander
OK Milan
0:000:00Järn
Olle Malm
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Henrik Franzon
Almby IK
0:000:00Järn
Martin Kero
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Elin Jonhed
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Karin Lindgren
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Axel Brobakken-Groth
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
 
Öppen 1 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Widlund
KFUM Örebro OK
31:150:00Brons
2
Valter Pettersson
OK Tisaren
32:161:01Brons
3
Emelie Bohlin
Almby IK
33:262:11Brons
4
Ring Eriksson Emma
Hagaby GOIF
39:228:07Brons
5
Eva Skeppstedt
KFUM Örebro OK
46:4915:34
6
Linus Larsson
OK Tisaren
49:5118:36
7
Klara Johnson
OK Tisaren
49:5518:40
8
Karin Gustafsson
Hagaby GOIF
55:2324:08
9
Rudolf Ivhage
OK Alferna
57:3026:15
10
Marcus Klasenius
KFUM Örebro OK
61:0829:53
11
Claes Sjöberg
Lindebygdens OK
64:5633:41
 
Öppen 2 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Führ
Almby IK
58:280:00Brons
2
Lisa Dahlpil
Klubblös
67:048:36Brons
3
Johanna Kjellstrand
Laxå OK
71:0512:37Brons
4
Carina Älgmyr
Laxå OK
71:1512:47Brons
5
Björn Carl Björkroth
OK Djerf
76:5018:22Brons
6
Wilmer Johansen
OK Motala
85:3427:06
 
Öppen 3 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Johansson
Garphyttans IF
71:160:00
 
Öppen 4 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
AnnaLena Svärd
OK Tylöskog
31:080:00Brons
2
Per Ljungström
OK Djerf
32:000:52Brons
3
Lennart Javelius
Hagaby GOIF
35:063:58Brons
4
Martin Risberg
Garphyttans IF
36:575:49Brons
5
Ulrika Sander
OK Milan
38:437:35Brons
6
Gabriella Wennblom
Hagaby GOIF
40:068:58Brons
7
Hampus Al
OK Tisaren
40:439:35Brons
8
Fredrik Ahl
OK Tisaren
41:039:55Brons
9
Carin Ahl
OK Tisaren
43:5212:44
10
Frida Karbring
Klubblös
44:2613:18
11
Göran Pettersson
Klubblös
50:3619:28
12
Karin Andersson
OK Tisaren
50:5019:42
13
Emma Brånn
OK Tylöskog
60:2329:15
14
Lena Rehnholm
OK Tylöskog
60:4029:32
15
Annika Olsson
OK Djerf
64:2533:17
16
Peter Olsson
OK Djerf
64:2633:18
 
Öppen 5 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alfred Nyman
OK Alferna
33:470:00Brons
2
John Carlsén
Hagaby GOIF
34:270:40Brons
3
Niklas Tiedermann
OK Tisaren
37:323:45Brons
4
Carina Brattström
OK Djerf
38:304:43Brons
5
Lasse Hellstrandh
KFUM Örebro OK
38:324:45Brons
6
Kurt Jonsson
OK Letstigen
40:386:51Brons
7
Viktoria Lindberg
OK Djerf
41:127:25Brons
8
Mathias Klasenius
KFUM Örebro OK
42:519:04Brons
9
Ingemar Widén
KFUM Örebro OK
45:3111:44
10
Thorsten Bergsten
Garphyttans IF
45:3711:50
10
Kari Päiväniemi
Laxå OK
45:3711:50
12
Adam Lanebjer
Klubblös
46:3312:46
13
Yngve Wegelius
Hagaby GOIF
52:3818:51
14
Lotta Tegin Fransson
OK Milan
53:5120:04
15
Rickard Jorstig
KFUM Örebro OK
58:3624:49
 
Öppen 7 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Renny Rantakokko
Klubblös
25:250:00Brons
2
Mats Gustavsson
KFUM Örebro OK
25:450:20Brons
3
Leif Hörnell
KFUM Örebro OK
28:373:12Brons
4
Gunilla Pettersson
KFUM Örebro OK
29:324:07Brons
5
Anna Håkansson
OK Djerf
31:065:41Brons
6
Stefan Löfdahl
Klubblös
31:135:48Brons
7
Gustav Danielsson
OK Tisaren
32:427:17Brons
8
Roger Israelsson
OK Tylöskog
32:477:22Brons
9
Edvin Danielsson
OK Tisaren
35:2710:02
10
Åsa Riisom
OK Tylöskog
36:5511:30
11
Lennart Jonsson
OK Tisaren
42:0516:40
12
Anne Eriksson
KFUM Örebro OK
42:5917:34
13
Anders Persson
OK Alferna
44:2919:04
14
Anna-Maria Israelsson
OK Tylöskog
45:5020:25
15
Kåre Schortz
Almby IK
48:4123:16
16
Jack Pencz
KFUM Örebro OK
50:5025:25
 
Öppen 8 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Wall
Klubblös
33:490:00Brons
2
Jesper Nordengren
OK Djerf
44:1910:30Brons
3
Lars Jacobsson
Degerfors OK
44:5011:01Brons
4
Sigge Weise
OK Tisaren
46:0112:12
5
Uno Ingvarsson
OK Tylöskog
47:1713:28
6
Claes Brattström
OK Djerf
48:3514:46
7
Håkan Lindberg
OK Djerf
50:4917:00
8
Yngve Johansson
Hagaby GOIF
52:5319:04
9
Tony Carlsson
KFUM Örebro OK
53:0719:18
10
Emelie Andersson
Hässleholms OK
59:5426:05
11
Bo Pettersson
KFUM Örebro OK
65:2331:34
12
Bertil Jansson
Garphyttans IF
66:2732:38
13
Agneta Hasselkvist
OK Milan
68:3034:41
14
Tobias Widing
Klubblös
93:5060:01
Britt-Marie Forsgren
OK Tisaren
Diskvalificerad
 
Öppen 9 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Örjan Säker
Hagaby GOIF
55:580:00Brons
2
Jan Johansson
Björkfors GOIF
56:230:25Brons
3
Hans Egefalk
Hagaby GOIF
68:5913:01Brons