Vårserien, etapp 1

2011-05-07

Arrangör: (Unknown)

Nivå:
Lokal
Anmälda:
421
Form:
Individuell
Startande:
406
Distans:
Lång
Fullföljande:
393
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3430 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Leman
Göteborgs SK
30:288:530:00Mästare
2
Minda Langmoen
Kungälvs OK
39:0611:248:38Guld
3
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
41:0912:0010:41Silver
4
Lydia Norin
Frölunda OL
43:1312:3612:45Silver
5
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
43:3912:4413:11Silver
6
Helena Martinsson
Sjövalla FK
45:0513:0914:37Silver
7
Sofia Helmertz
Frölunda OL
50:0014:3519:32Brons
 
H16 3470 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
22:386:310:00Mästare
2
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
22:446:330:06Mästare
3
Gustav Boquist
IK Uven
23:176:430:39Mästare
4
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
24:056:561:27Mästare
5
Rickard Norlin
Kungälvs OK
25:237:192:45Mästare
6
Petter Glenn Östman
Göteborg-Majorna OK
25:547:283:16Mästare
7
Karl Modig
OK Alehof
26:227:363:44Elit
8
Jesper Mattsson
Göteborg-Majorna OK
28:598:216:21Guld
9
Erik Hagman
Lerums SOK
29:198:276:41Guld
10
Colin Fransson Lee
OK Alehof
30:558:558:17Silver
11
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
31:179:018:39Silver
12
Johan Höglund
FK Herkules
32:189:199:40Silver
13
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
32:329:239:54Silver
14
Nils Ingelhag
Frölunda OL
34:319:5711:53Silver
15
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
36:5210:3714:14Brons
16
David Udén
Göteborg-Majorna OK
38:0610:5915:28Brons
17
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
38:2311:0415:45Brons
18
Oskar Vamling
Frölunda OL
39:1911:2016:41Brons
19
Magnus Blide
Lerums SOK
40:1411:3617:36Brons
20
Felix Ekholm
IF Marin Väst
47:3413:4224:56Järn
21
William Clarke
IK Stern
47:4413:4525:06Järn
22
Carl Frisenstam
IK Stern
47:4513:4625:07Järn
23
Axel Eriksson
IK Stern
49:0014:0726:22Järn
24
Filip Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
53:4715:3031:09Järn
25
Erik Frisenstam
IK Stern
67:1519:2344:37Järn
Johan Kollén
IF Marin Väst
Diskvalificerad23:39
 
D14 3530 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Djerf
Lerums SOK
28:268:030:00Elit
2
Emma Djerf
Lerums SOK
31:579:033:31Elit
3
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
32:209:103:54Guld
4
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
33:199:264:53Guld
5
Hanna Åberg
OK Landehof
33:429:335:16Guld
6
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
34:429:506:16Guld
7
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
35:5910:127:33Silver
8
Lina Pålsson
Kungälvs OK
36:4710:258:21Silver
9
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
38:4410:5810:18Silver
10
Sara Almehed
Frölunda OL
41:4811:5013:22Silver
11
Clara Cox
Lerums SOK
41:5011:5113:24Silver
12
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
44:0112:2815:35Brons
13
Emma Renberg
Sävedalens AIK
45:1912:5016:53Brons
14
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
47:2113:2518:55Brons
15
Erika Eliasson
OK Landehof
48:1413:4019:48Brons
16
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
52:4814:5724:22Järn
17
Molly Rundström
OK Landehof
53:5315:1625:27Järn
18
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
56:1415:5627:48Järn
19
Olivia Ullman
OK Alehof
57:0316:1028:37Järn
 
H14 3530 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
26:337:310:00Elit
2
Albin Pålsson
Kungälvs OK
27:267:460:53Elit
3
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
29:308:212:57Elit
4
Anders Magnusson
OK Landehof
31:078:494:34Guld
5
Johan Lamm
Frölunda OL
33:579:377:24Silver
6
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
36:2910:209:56Silver
7
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
39:0411:0412:31Silver
8
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
40:5011:3414:17Silver
9
Joel Leander
OK Landehof
42:4912:0816:16Brons
10
Jonthan Schultz
Sävedalens AIK
45:5012:5919:17Brons
11
Johan Olson
IK Uven
47:4413:3121:11Brons
12
Simon Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
50:2814:1823:55Järn
13
Mattias Udén
Göteborg-Majorna OK
51:2114:3324:48Järn
14
Karl Norrman
Göteborg-Majorna OK
51:4414:3925:11Järn
15
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
58:3516:3632:02Järn
16
Karl Hammersberg
Frölunda OL
67:2319:0540:50Järn
17
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
79:5022:3753:17Järn
 
D12 2470 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emelie Lorén
OK Landehof
22:028:550:00Guld
2
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
22:189:020:16Guld
3
Hanna Boquist
IK Uven
22:599:180:57Guld
4
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
23:119:231:09Guld
5
Selma Moqvist
Lerums SOK
24:019:431:59Guld
6
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
24:389:582:36Guld
7
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
25:3110:203:29Guld
8
Linn Himmelman
Sjövalla FK
26:3510:464:33Silver
9
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
26:4810:514:46Silver
10
Emelie Karlsson
OK Landehof
27:0410:575:02Silver
11
Märta Blide
Lerums SOK
27:1311:015:11Silver
12
Sara Forsberg
IK Uven
28:5111:416:49Silver
13
Ida Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
29:5212:067:50Silver
14
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
30:0512:118:03Brons
15
Alice Barrefors
IK Uven
31:2112:429:19Brons
16
Klara Åberg
OK Landehof
33:2013:3011:18Brons
17
Jannike Snijder
IK Uven
33:2213:3111:20Brons
18
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
34:5814:0912:56Brons
19
Inez Hakers
Sävedalens AIK
36:4614:5314:44Järn
20
Tove Johansson
OK Alehof
68:0927:3546:07Järn
21
Alicia Leander
OK Landehof
70:3728:3548:35Järn
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
Diskvalificerad8:49
 
H12 2470 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Wadsten
OK Landehof
18:417:340:00Guld
2
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
23:329:324:51Silver
3
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
24:269:545:45Silver
3
Johan Grahn
IK Uven
24:269:545:45Silver
5
Ville Grahn
IK Uven
25:0210:086:21Brons
6
Axel Forsman
FK Herkules
25:3810:236:57Brons
7
Axel Blom
Frölunda OL
26:5310:538:12Brons
8
Oscar Cox
Lerums SOK
27:1011:008:29Brons
9
Jesper Malmberg
Tolered-Utby Ol-klubb
27:3411:108:53Brons
10
Johan Cahlin
IF Marin Väst
28:1611:279:35Brons
11
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
29:0611:4710:25Järn
12
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
29:2011:5310:39Järn
13
Olof Blide
Lerums SOK
31:0012:3312:19Järn
14
Daniel Svensson
Mölndal Outdoor IF
31:5512:5513:14Järn
15
Axel Forsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
31:5712:5613:16Järn
16
Martin Lamm
Frölunda OL
32:1313:0313:32Järn
17
Johan Hjelmér
Sjövalla FK
32:1613:0413:35Järn
18
Albin Thorsson
Kungälvs OK
32:5413:1914:13Järn
19
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
33:0113:2214:20Järn
20
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
34:4114:0316:00Järn
21
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
36:0414:3617:23Järn
22
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
39:5316:0921:12Järn
23
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
42:3617:1523:55Järn
24
Daniel Jonk
Sjövalla FK
42:5117:2124:10Järn
25
Nils Hammar
Frölunda OL
42:5617:2324:15Järn
26
Axel Vahnberg
Lerums SOK
44:1717:5625:36Järn
27
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
44:2517:5925:44Järn
28
Martin Linden
OK Landehof
45:4218:3027:01Järn
29
Isac Axner
OK Landehof
64:0125:5545:20Järn
30
Olle Hammersberg
Frölunda OL
67:2027:1648:39Järn
 
D10 2100 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
20:469:530:00Brons
2
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
21:5810:281:12Brons
3
Ellika Groth
Kungälvs OK
23:4711:203:01Brons
4
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
25:3412:104:48Brons
5
Anna Flakberg
IFK Göteborg
25:5012:185:04Brons
6
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
27:3313:076:47Brons
7
Fanny Nilsson
OK Landehof
27:5613:187:10Brons
8
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
29:3514:058:49Brons
9
Thea Fagerström
IFK Göteborg
29:5314:149:07Brons
10
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
29:5914:179:13Brons
11
Felicia Lorén
OK Landehof
31:4315:0610:57Brons
12
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
33:0815:4712:22Järn
13
Ester Freidlitz
OK Landehof
33:3215:5812:46Järn
14
Marie Asplund
Kungälvs OK
36:2617:2115:40Järn
15
Annie Sjöö
OK Landehof
40:0019:0319:14Järn
 
H10 2100 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Nordholm
Sävedalens AIK
17:578:330:00Brons
2
Filip Klingberg
OK Alehof
18:018:350:04Brons
3
Alexander Roos
OK Landehof
19:259:151:28Brons
4
Daniel Knutsson
Lerums SOK
21:2210:103:25Brons
5
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
21:5210:253:55Brons
6
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
22:0510:314:08Brons
7
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
22:5810:565:01Brons
8
Viktor Le Claire
FK Herkules
24:5111:506:54Brons
9
Emil Axelsson
Lerums SOK
26:0812:278:11Brons
10
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
26:4712:458:50Brons
11
Oscar Olson
IK Uven
26:5112:478:54Brons
12
Mårten Gedda
OK Landehof
27:1012:569:13Brons
13
Erik Johansson
OK Alehof
27:5413:179:57Brons
14
Edvin Nilsson
Kungälvs OK
29:1713:5711:20Järn
15
Melker Nordgren
OK Landehof
29:3414:0511:37Järn
16
Jacob Pihel
Sjövalla FK
31:2514:5813:28Järn
17
Adam Olsson
Sjövalla FK
32:1715:2214:20Järn
 
D12 Kort 2120 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
23:4411:120:00
2
Lovisa Årebäck
Göteborg-Majorna OK
24:2811:320:44
3
Sanna Möller
OK Landehof
32:5515:329:11
4
Ida Eriksson
OK Landehof
34:3716:2010:53
 
H12 Kort 2120 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
15:097:090:00
2
Edvin Alestig
IF Marin Väst
21:3410:106:25
3
Rasmus Nordgren
OK Landehof
24:4311:409:34
4
Patrik Mårtensson
Frölunda OL
25:4512:0910:36
5
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:4713:3513:38
6
Markus Grahn
IK Uven
28:5413:3813:45
7
Joakim Lindén
Frölunda OL
38:1018:0023:01
8
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
44:5921:1329:50
 
D14 Kort 2500 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Jonasson
Sjövalla FK
27:4011:040:00
2
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
30:5212:213:12
3
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
30:5812:233:18
4
Johanna Lundmark
OK Alehof
31:2412:343:44
5
Sara Helsyk
OK Landehof
32:0312:494:23
6
Elin/Alma/Kajsa Hermanson/Hellström/Rask
Kungälvs OK
37:3115:009:51
7
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
43:5717:3516:17
8
Rebecka Schäfer
Tolered-Utby Ol-klubb
46:0918:2818:29
 
H14 Kort 2500 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Knutsson
Lerums SOK
25:4010:160:00
2
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
25:4210:170:02
3
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
28:2711:232:47
4
Simon Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
29:3911:523:59
5
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
35:1314:059:33
6
Lucas Jansson
Lerums SOK
35:4514:1810:05
7
Liam Hultén
Tolered-Utby Ol-klubb
35:4814:1910:08
8
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
39:3415:5013:54
9
Emil Dahlström
FK Herkules
56:0022:2430:20
10
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
56:0122:2430:21
 
D16 Kort 3550 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Johansson
OK Alehof
54:2615:200:00
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad8:03
Matilda Thorup
Sjövalla FK
Diskvalificerad28:24
 
H16 Kort 3550 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dennis Karström
Frölunda OL
48:5013:450:00
2
Arvid Hammar
Frölunda OL
52:2614:463:36
3
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
52:5414:544:04
4
Filip Leman
Göteborgs SK
59:1216:4110:22
Emil Leeman
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad20:28
Kevin Bakhtiarzadeh
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad21:36
 
DU1 1660 meter32 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Bengtsson
OK Alehof
15:099:080:00Järn
2
Ella Casale
OK Landehof
15:499:320:40Järn
3
Linnea Rautio Lundberg
OK Alehof
16:199:501:10Järn
4
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
16:5710:131:48Järn
5
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
17:0210:161:53Järn
6
Matilda Freidlitz
OK Landehof
17:2210:282:13Järn
7
Elvira Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
18:3111:093:22Järn
8
Emelie Brattberg
OK Landehof
20:0112:034:52Järn
8
Elsa Åberg
OK Landehof
20:0112:034:52Järn
10
Matilda Åkesson
OK Landehof
20:0712:074:58Järn
11
Matilda Johannesson
Frölunda OL
20:2312:175:14Järn
12
Clara Stenberg
Sjövalla FK
20:2812:205:19Järn
13
Sara Holmer-Sposato
Frölunda OL
20:5012:335:41Järn
14
Maja Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
20:5212:345:43Järn
15
Cecilia Larsson
IK Uven
20:5612:375:47Järn
16
Klara Lemurell
Sjövalla FK
21:0312:415:54Järn
17
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
21:0612:435:57Järn
18
Maja Axelsson
Lerums SOK
21:2412:536:15Järn
19
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
21:3713:016:28Järn
20
Disa Rangert
Kungälvs OK
21:5313:116:44Järn
21
Ida Südhoff
Sävedalens AIK
21:5813:146:49Järn
22
Dena Akbar
Frölunda OL
22:1113:227:02Järn
23
Julia Wallberg
OK Alehof
23:2114:048:12Järn
24
Agnes Thulin
Kungälvs OK
24:3714:509:28Järn
25
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
26:1315:4811:04Järn
26
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
28:1617:0213:07Järn
27
Saga LeClaire
FK Herkules
28:4217:1713:33Järn
28
Mathilde Snijder
IK Uven
30:4318:3015:34Järn
29
Emma Forsberg
IK Uven
31:0018:4015:51Järn
30
Ebba Näsman
Lerums SOK
34:4320:5519:34Järn
Selma Wahlgård
Frölunda OL
Diskvalificerad28:58
Alice Nordin
Frölunda OL
Diskvalificerad29:12
 
HU1 1660 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Drejmo
OK Landehof
13:168:000:00Järn
2
Jacob Grahn
IK Uven
13:588:250:42Järn
3
Karl Erixon
IFK Göteborg
14:168:361:00Järn
4
Ludvig Wahlgård
Frölunda OL
14:438:521:27Järn
5
Elias Brattberg
OK Landehof
15:229:152:06Järn
6
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
16:109:442:54Järn
7
Noah Casale
OK Landehof
16:269:543:10Järn
8
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
16:299:563:13Järn
9
Max Henningsson
OK Landehof
17:4610:424:30Järn
10
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
17:5710:494:41Järn
11
Hjalmar Gedda
OK Landehof
18:0610:544:50Järn
12
Hannes Essunger
Sjövalla FK
18:1410:594:58Järn
13
Linus Lund
Göteborg-Majorna OK
18:3511:125:19Järn
14
Jakob Östman
Göteborg-Majorna OK
18:4211:165:26Järn
15
Lukas Groth
Kungälvs OK
19:1111:335:55Järn
16
Ludvig Jare
Frölunda OL
19:3611:486:20Järn
17
Nathanael Bull
Frölunda OL
20:0512:066:49Järn
18
Gustav Kalander
Frölunda OL
20:2412:177:08Järn
19
Alfred Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
20:2812:207:12Järn
20
Kasper Bergström
Frölunda OL
20:3712:257:21Järn
21
Ebbe Holmqvist
Sjövalla FK
21:5813:148:42Järn
22
Alfred Johansson
OK Alehof
22:1213:228:56Järn
23
Anton LeClaire
FK Herkules
22:1413:248:58Järn
24
Arvid Lundqvist
Sjövalla FK
24:1414:3610:58Järn
25
Emil Nyström
IK Uven
24:4614:5511:30Järn
26
Mattias Mårtnsson
Frölunda OL
27:0616:2013:50Järn
27
Isak Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:4517:1915:29Järn
28
Noam Åberg
Sjövalla FK
28:5617:2615:40Järn
29
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
30:0818:0916:52Järn
30
Johan Schmidt
Tolered-Utby Ol-klubb
32:2819:3319:12Järn
31
Milton Åberg
Sjövalla FK
34:2120:4221:05Järn
32
Jonas Hansson
IK Uven
38:0122:5424:45Järn
33
Albin Hansson
IK Uven
38:1723:0425:01Järn
 
U2 2190 meter65 startande, 64 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Frödin-Karlsson
Sävedalens AIK
19:288:530:00Järn
2
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
19:549:050:26Järn
3
Erik Kollén
IF Marin Väst
21:399:532:11Järn
4
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
21:509:582:22Järn
5
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
22:2510:142:57Järn
6
Tobias Edström
Sjövalla FK
23:2210:403:54Järn
7
Edvin Arvidsson
Lerums SOK
23:2810:434:00Järn
8
Isak Wideskott
Sjövalla FK
23:2910:434:01Järn
9
Gaston Sandstig
Göteborgs SK
23:3310:454:05Järn
10
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
24:1711:054:49Järn
11
Anton Börås
IK Uven
24:4611:195:18Järn
12
Wilmer Holmqvist
Sjövalla FK
24:5311:225:25Järn
13
Thea Vegelius
Kungälvs OK
24:5911:245:31Järn
14
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
25:3011:396:02Järn
15
Isabella Hall
Mölndal Outdoor IF
27:2612:327:58Järn
16
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
27:4512:408:17Järn
17
Max Källman
Tolered-Utby Ol-klubb
27:5812:468:30Järn
18
Ella Björck
IK Uven
28:0012:478:32Järn
19
Jonas Almström
Sävedalens AIK
28:0112:488:33Järn
20
David Erikmats
Sävedalens AIK
28:1312:538:45Järn
21
Magdalena Petersson
Göteborg-Majorna OK
28:1612:548:48Järn
22
Albin Nuqvist
OK Landehof
28:1712:558:49Järn
23
David Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:2112:578:53Järn
24
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
28:5713:139:29Järn
25
Lova Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
29:3113:2910:03Järn
26
Olle Åreböck
Göteborg-Majorna OK
29:3513:3110:07Järn
27
Emma Andersson
Sävedalens AIK
29:4413:3510:16Järn
28
Johanna Wallberg
OK Alehof
29:4513:3510:17Järn
29
Adam Udén
Göteborg-Majorna OK
29:5613:4010:28Järn
30
Henrik Thölin
IF Marin Väst
30:5114:0511:23Järn
31
Katrin Asplund
Kungälvs OK
31:0814:1311:40Järn
32
Pontus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
31:2314:2011:55Järn
32
Tilda Erixon
IFK Göteborg
31:2314:2011:55Järn
34
Linus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
31:2914:2312:01Järn
35
Johan Björck
IK Uven
31:3514:2512:07Järn
36
Tuva Börås
IK Uven
31:4014:2812:12Järn
37
Johanna Nilsson
Kungälvs OK
32:1614:4412:48Järn
38
Christoffer Larsson
IK Uven
32:4114:5513:13Järn
39
Johan Källström
Sjövalla FK
32:5015:0013:22Järn
40
Tim Vegelius
Kungälvs OK
33:0015:0413:32Järn
41
Tilda Thulin
Kungälvs OK
33:3115:1814:03Järn
42
Hilda Sundqvist
Kungälvs OK
33:3515:2014:07Järn
43
Joakim Lindström
Lerums SOK
34:0115:3214:33Järn
44
Johanna Nidler
Sjövalla FK
34:5815:5815:30Järn
45
Lovisa Engelin
Göteborg-Majorna OK
35:2916:1216:01Järn
46
Viola Eckermark
Göteborg-Majorna OK
35:3216:1416:04Järn
46
Kajsa Homann
Frölunda OL
35:3216:1416:04Järn
48
Hilda Bengtsson
Kungälvs OK
35:4116:1816:13Järn
49
Stina Bengtsson
Kungälvs OK
35:4416:1916:16Järn
50
Wilma Söderberg
IF Marin Väst
37:0716:5717:39Järn
51
Arvid Brännman
OK Landehof
37:2217:0417:54Järn
52
Sofia Rask
Kungälvs OK
37:2617:0617:58Järn
53
Elsa Karlsson
OK Landehof
37:3917:1218:11Järn
54
Ella Danielsen
Sjövalla FK
37:5517:1918:27Järn
55
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
38:0517:2318:37Järn
56
Arvid Engström
Sjövalla FK
38:2117:3118:53Järn
57
Linda Gezelius-Hugosson
Sävedalens AIK
40:0818:2020:40Järn
58
Emma Wallin
IK Uven
41:2918:5722:01Järn
59
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
41:5519:0822:27Järn
60
Arvid Carlund
Kungälvs OK
47:3621:4428:08Järn
61
Lisa Homann
Frölunda OL
49:4022:4130:12Järn
62
Viktor Söderberg
IF Marin Väst
50:0422:5230:36Järn
63
Maya Johnsson
OK Alehof
54:4024:5835:12Järn
64
Signe Engström
Tolered-Utby Ol-klubb
56:5926:0137:31Järn
Paulina Lund
Sävedalens AIK
Diskvalificerad9:48
 
Inskolning 1340 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Mattilda Lekberg
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Filip Schälin
OK Alehof
0:000:00Järn
Simon Bååth
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Kajsa Almström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Emelina Holmkvist
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Hanna Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Maurits Sevilla Ziegler
OK Landehof
0:000:00Järn
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Jan Johansson
Frölunda OL
0:000:00Järn
Nathalie Andersson
OK Landehof
0:000:00Järn
Tilda Rynmark
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Linus Bååth Olsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Karl Aderstedt
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Sara Bengtsson
OK Alehof
0:000:00Järn
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Elsa Moqvist
Lerums SOK
0:000:00Järn
Kasper Henningsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Bastian Bergström
Frölunda OL
0:000:00Järn
Elias Nyqvist
OK Landehof
0:000:00Järn
Lisa Eriksson
OK Landehof
0:000:00Järn
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Signe Lundqvist
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Lowe Hammar
Frölunda OL
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Isabell Björkman
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Anton Nilsson
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Emilia Grahn
IK Uven
0:000:00Järn
Erik Källström
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Oliver Andersson
OK Landehof
0:000:00Järn
Ella Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 1 2190 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
18:148:200:00Brons
2
Susanne Bergström Knutsson
Lerums SOK
23:1010:354:56Brons
3
Christell Möller
OK Landehof
27:1712:279:03
4
Simon Alm
Göteborgs SK
31:5214:3313:38
5
Frida Raupach
Frölunda OL
49:5722:4831:43
 
Öppen motion 3 2740 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Lund
Sävedalens AIK
27:4610:080:00Brons
2
Niklas Dahlström
FK Herkules
28:2810:230:42Brons
3
Mattis Hallberg
IK Uven
30:0610:592:20Brons
4
Susanne Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
30:1911:042:33Brons
5
Jessica Artwedson
Frölunda OL
30:3611:102:50Brons
6
Gabriella Petersson
Göteborg-Majorna OK
30:4611:143:00Brons
7
Kerstin Åsberg
OK Landehof
32:4011:554:54Brons
8
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
35:0312:487:17Brons
9
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
35:2512:567:39Brons
10
Mona Grönberg
Sävedalens AIK
35:2712:567:41Brons
11
Alma Pettersson-Palm
Lerums SOK
37:0313:319:17
12
Katarina Hellström
Kungälvs OK
39:2014:2111:34
13
Birgitta Johansson-Cahlin
IF Marin Väst
39:4914:3212:03
14
Anna Grahn
IK Uven
40:2714:4612:41
15
Johan Lundmark
OK Alehof
40:4014:5112:54
16
Christina Westergren
IK Uven
41:0915:0113:23
17
Eva Löthman
Sjövalla FK
61:5822:3734:12
18
Liv Näslund
Sävedalens AIK
73:5526:5946:09
18
Stella Erlandsson
Sävedalens AIK
73:5526:5946:09
Ulrika Hahr Nidler
Sjövalla FK
Diskvalificerad11:48
Christer Bergström
Frölunda OL
Diskvalificerad13:38
 
Öppen motion 5 3350 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lidström
OK Landehof
22:436:470:00Brons
2
Per Flakberg
IFK Göteborg
23:317:010:48Brons
3
Anders Lindén
Frölunda OL
28:098:245:26Brons
4
Tomas Jansson
OK Landehof
32:479:4710:04
5
Anna Eriksson
OK Landehof
32:489:4710:05
6
Josefin Malmgren
Klubblös
36:5211:0014:09
7
Jan Grahn
IK Uven
39:1711:4416:34
8
Lennart Vamling
Frölunda OL
39:4111:5116:58
9
Magnus Knutsson
Lerums SOK
40:3312:0617:50
10
Andreas Lund
Sävedalens AIK
40:5612:1318:13
11
Therese Johansson
Frölunda OL
43:0612:5220:23
12
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
44:4713:2222:04
13
Rebecka Höglund
FK Herkules
45:1113:2922:28
14
Magnus Gunnarsson
Lerums SOK
45:2713:3422:44
15
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
49:0014:3826:17
16
Birgitta Norlin Dahlström
Kungälvs OK
54:5016:2232:07
17
Maria Vamling
Frölunda OL
56:5016:5834:07
18
Lotta Leman
Göteborgs SK
57:1017:0434:27
19
Sven Freidlitz
OK Landehof
57:3017:1034:47
20
Lars Carlhammar
IK Uven
57:4417:1435:01
21
Linda Danielsson
Lerums SOK
59:4717:5137:04
22
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
60:1117:5837:28
23
Jonas Lagerberg
Sävedalens AIK
66:3319:5243:50
24
Lena Hammersberg
Frölunda OL
75:1722:2852:34
25
Gunilla Karlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
75:4422:3653:01
Sten Helmertz
Frölunda OL
Diskvalificerad19:05