Vårserien, etapp 2

2011-05-14

Arrangör: Utby IK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
385
Form:
Individuell
Startande:
356
Distans:
Lång
Fullföljande:
349
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 2930 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Djerf
Lerums SOK
37:3912:510:00Mästare
2
Minda Langmoen
Kungälvs OK
49:1116:4711:32Guld
3
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
55:5519:0518:16Silver
4
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
58:1319:5220:34Brons
 
H16 2930 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
28:319:440:00Mästare
2
Jesper Mattsson
Göteborg-Majorna OK
33:0911:194:38Elit
3
Karl Modig
OK Alehof
35:3412:087:03Guld
4
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
38:1113:029:40Silver
5
Colin Fransson Lee
OK Alehof
38:4013:1210:09Silver
6
Joakim Logren
Sjövalla FK
43:3614:5315:05Silver
7
Anton Mohlin
IK Stern
47:0616:0518:35Brons
8
William Clarke
IK Stern
55:3718:5927:06Järn
9
Tim Jonasson
Frölunda OL
63:5821:5035:27Järn
10
Johan Kollén
IF Marin Väst
96:3132:5668:00Järn
 
D14 3430 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
35:0410:130:00Elit
2
Emma Djerf
Lerums SOK
35:3310:220:29Elit
3
Klara Djerf
Lerums SOK
36:2710:381:23Elit
4
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
38:3011:133:26Elit
5
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
39:2611:304:22Elit
6
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
41:2112:036:17Guld
7
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
42:0912:177:05Guld
8
Emma Renberg
Sävedalens AIK
42:2512:227:21Guld
9
Clara Cox
Lerums SOK
42:3912:267:35Guld
10
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
43:3912:448:35Guld
11
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
49:5814:3414:54Silver
12
Molly Rundström
OK Landehof
54:1415:4919:10Silver
13
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
55:3116:1120:27Brons
14
Emelie Roos
OK Landehof
58:5017:0923:46Brons
15
Martina Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
60:1817:3525:14Brons
16
Erika Eliasson
OK Landehof
62:3918:1627:35Brons
Julia Blom
Frölunda OL
Diskvalificerad10:55
 
H14 3430 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Magnusson
OK Landehof
29:378:380:00Elit
2
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
33:349:473:57Guld
3
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
35:1110:155:34Guld
4
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
35:1910:185:42Guld
5
Albin Claesson
Sävedalens AIK
35:3810:236:01Guld
6
Joel Leander
OK Landehof
37:0110:487:24Silver
7
Joel Flakberg
IFK Göteborg
37:1710:527:40Silver
8
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
44:2512:5714:48Silver
9
Johan Olson
IK Uven
46:4313:3717:06Brons
10
Vilhelm Melkstam
Lerums SOK
50:0614:3620:29Brons
11
Hugo Thunberg
OK Alehof
54:0015:4524:23Järn
11
Rasmus Bäcklund
IFK Göteborg
54:0015:4524:23Järn
13
Carl Agrell
Sävedalens AIK
55:5416:1826:17Järn
14
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
75:1921:5745:42Järn
15
Simon Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
80:3523:3050:58Järn
16
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
92:4327:0263:06Järn
17
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
117:2134:1387:44Järn
Mattias Underland
IFK Göteborg
Ej godkänd6:55
 
D12 2570 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
26:4710:250:00Guld
2
Emelie Lorén
OK Landehof
26:5510:280:08Guld
3
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
29:0011:172:13Guld
4
Selma Moqvist
Lerums SOK
30:4611:583:59Silver
5
Sara Forsberg
IK Uven
31:5212:245:05Silver
6
Hanna Boquist
IK Uven
32:4612:455:59Silver
7
Karin Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
32:5112:476:04Silver
8
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
33:5313:117:06Silver
9
Jannike Snijder
IK Uven
34:0413:157:17Silver
10
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
34:1613:207:29Silver
11
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
35:4213:538:55Silver
12
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
38:2114:5511:34Brons
13
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
39:0715:1312:20Brons
14
Annie Olsson
Mölndal Outdoor IF
44:0317:0817:16Järn
Märta Blide
Lerums SOK
Diskvalificerad
Rebecka Persson
Mölndal Outdoor IF
Diskvalificerad29:49
 
H12 2570 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Wadsten
OK Landehof
21:118:150:00Guld
2
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
23:229:062:11Guld
3
Johan Grahn
IK Uven
26:4810:265:37Silver
4
Albin Thorsson
Kungälvs OK
28:2211:027:11Silver
5
Oscar Cox
Lerums SOK
29:1411:228:03Brons
6
Martin Lamm
Frölunda OL
29:2111:258:10Brons
7
Johan Cahlin
IF Marin Väst
30:2011:489:09Brons
8
Axel Blom
Frölunda OL
31:2712:1410:16Brons
9
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
31:3612:1810:25Brons
10
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
32:0412:2910:53Brons
11
Nils Hammar
Frölunda OL
32:2712:3811:16Brons
12
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
33:0512:5211:54Brons
13
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
35:1013:4113:59Järn
14
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
35:1513:4314:04Järn
15
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
35:5313:5814:42Järn
16
Axel Forsman
FK Herkules
36:2114:0915:10Järn
17
Martin Linden
OK Landehof
37:4014:3916:29Järn
18
Alvin Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
41:4916:1620:38Järn
19
Olof Blide
Lerums SOK
43:2416:5322:13Järn
20
Johan Hjelmér
Sjövalla FK
43:4016:5922:29Järn
21
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
44:2017:1523:09Järn
22
Axel Vahnberg
Lerums SOK
50:3619:4129:25Järn
23
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
51:0119:5129:50Järn
24
Isac Axner
OK Landehof
53:2320:4632:12Järn
25
Axel Forsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
73:1328:2952:02Järn
Ville Grahn
IK Uven
Diskvalificerad15:23
 
D10 2010 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
16:498:220:00Brons
2
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
17:258:400:36Brons
3
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
18:259:101:36Brons
4
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
18:449:191:55Brons
5
Anna Flakberg
IFK Göteborg
19:149:342:25Brons
6
Tilda Melkstam
Lerums SOK
20:009:573:11Brons
7
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
20:019:583:12Brons
8
Ellika Groth
Kungälvs OK
20:049:593:15Brons
9
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
20:2310:083:34Brons
10
Fanny Nilsson
OK Landehof
20:4610:203:57Brons
11
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
20:4910:214:00Brons
12
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
21:0510:294:16Brons
13
Ester Freidlitz
OK Landehof
22:2311:085:34Brons
14
Marie Asplund
Kungälvs OK
22:3711:155:48Brons
15
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
23:0711:306:18Brons
16
Maria Logren
Sjövalla FK
23:2411:396:35Brons
17
Olivia Asp
IFK Göteborg
26:1513:049:26Järn
18
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
27:2513:3810:36Järn
19
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
27:3313:4210:44Järn
19
Erica Abrahamsson
Mölndal Outdoor IF
27:3313:4210:44Järn
21
Dena Akbar
Frölunda OL
28:1114:0111:22Järn
22
Elin Flakberg
IFK Göteborg
29:0814:3012:19Järn
23
Lisa Homann
Frölunda OL
29:4214:4712:53Järn
24
Kajsa Homann
Frölunda OL
31:5315:5215:04Järn
 
H10 2010 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Nordholm
Sävedalens AIK
12:486:220:00Brons
2
Samuel Pihlström
OK Landehof
13:486:521:00Brons
3
Alexander Roos
OK Landehof
14:087:021:20Brons
4
Daniel Knutsson
Lerums SOK
14:257:101:37Brons
5
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
15:467:512:58Brons
6
Filip Klingberg
OK Alehof
16:428:193:54Brons
7
Adam Olsson
Sjövalla FK
17:438:494:55Brons
8
Oscar Olson
IK Uven
17:548:545:06Brons
9
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
19:559:557:07Brons
10
Mårten Gedda
OK Landehof
20:4710:207:59Järn
11
Melker Nordgren
OK Landehof
21:3010:428:42Järn
12
Emil Axelsson
Lerums SOK
22:2511:099:37Järn
13
Axel Hermansson
Kungälvs OK
22:3111:129:43Järn
14
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
23:3411:4310:46Järn
15
Edvin Nilsson
Kungälvs OK
24:0511:5911:17Järn
16
Viktor Le Claire
FK Herkules
24:1212:0211:24Järn
17
Arvid Brännman
OK Landehof
24:1612:0411:28Järn
18
Viktor Jellvert Börjeson
Göteborg-Majorna OK
24:2612:0911:38Järn
19
Erik Johansson
OK Alehof
26:2813:1013:40Järn
20
Arvid Engström
Sjövalla FK
27:0113:2614:13Järn
 
D12 Kort 2010 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
17:288:410:00
2
Sanna Möller
OK Landehof
19:519:532:23
3
Alma Ahlberg
Sävedalens AIK
20:4410:193:16
4
Alicia Leander
OK Landehof
21:4810:514:20
5
Lisa/Emma Jonsson/Andersson
Sävedalens AIK
27:5613:5410:28
 
H12 Kort 2010 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
14:107:030:00
2
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
18:119:034:01
3
Markus Grahn
IK Uven
19:249:395:14
4
Tobias Edström
Sjövalla FK
19:359:455:25
5
Rasmus Nordgren
OK Landehof
21:2210:387:12
6
Joakim Lindén
Frölunda OL
22:2711:108:17
7
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
24:3412:1310:24
8
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
27:2513:3813:15
 
D14 Kort 2570 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Jonasson
Sjövalla FK
27:0410:320:00
2
Johanna Lundmark
OK Alehof
32:0212:284:58
3
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
36:2514:109:21
4
Sara Helsyk
OK Landehof
36:3814:159:34
5
Elin/Alma/Kajsa Hermansson/Hellström/Ras
Kungälvs OK
40:2515:4413:21
6
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
40:5115:5413:47
 
H14 Kort 2570 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
29:1811:240:00
2
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
29:2111:250:03
3
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
30:0811:440:50
4
Mattis Hallberg
IK Uven
30:1211:450:54
5
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
30:2211:491:04
6
André Landin
Sävedalens AIK
32:4212:433:24
7
Emil Dahlström
FK Herkules
34:0713:164:49
8
Johan Knutsson
Lerums SOK
36:0414:026:46
 
D16 Kort 3430 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Johansson
OK Alehof
53:5115:420:00
 
H16 Kort 3430 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Hammar
Frölunda OL
44:2312:560:00
2
Jakob Olausson
Sävedalens AIK
61:3117:5617:08
3
Filip Leman
Göteborgs SK
63:0318:2318:40
4
Jakob Junkers
IF Marin Väst
64:3518:5020:12
 
DU1 1820 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
16:299:030:00Järn
2
Ida Bengtsson
OK Alehof
16:409:090:11Järn
3
Matilda Freidlitz
OK Landehof
18:1310:011:44Järn
4
Rebecka Pihlström
OK Landehof
18:2810:091:59Järn
5
Elvira Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
19:0810:312:39Järn
6
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
19:2510:402:56Järn
7
Louise Olsson
Mölndal Outdoor IF
21:1211:394:43Järn
8
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
21:4111:555:12Järn
9
Ida Florin
Lerums SOK
21:4711:585:18Järn
10
Petra Eriksson
Lerums SOK
22:0812:105:39Järn
11
Lova Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
22:4312:296:14Järn
12
Maya Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
23:1812:486:49Järn
13
Signe Engström
Tolered-Utby Ol-klubb
23:2412:516:55Järn
14
Maja Axelsson
Lerums SOK
24:3613:318:07Järn
15
Alina Johnsson
Lerums SOK
25:0113:458:32Järn
16
Matilda Johannesson
Frölunda OL
25:3714:059:08Järn
17
Filippa Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
27:3415:0911:05Järn
18
Saga Vicktorin
Klubblös
27:4015:1211:11Järn
19
Agnes Thulin
Kungälvs OK
27:4415:1411:15Järn
20
Nova Cairns
Kungälvs OK
29:4816:2213:19Järn
21
Emma Forsberg
IK Uven
31:4017:2415:11Järn
22
Mathilde Snijder
IK Uven
31:4217:2515:13Järn
 
HU1 1820 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
15:028:160:00Järn
2
Oliver Hallel
Sjövalla FK
15:278:290:25Järn
3
William Sturesson
Lerums SOK
15:398:360:37Järn
4
Oscar Carlsson
IK Uven
16:078:511:05Järn
5
Jacob Grahn
IK Uven
16:148:551:12Järn
6
Hjalmar Gedda
OK Landehof
16:208:581:18Järn
7
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
16:409:091:38Järn
8
Kasper Henningsson
OK Landehof
16:549:171:52Järn
9
Linus Lund
Göteborg-Majorna OK
17:019:211:59Järn
10
Jakob Östman
Göteborg-Majorna OK
17:119:262:09Järn
11
Vilmer Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
18:059:563:03Järn
12
Karl Erixon
IFK Göteborg
18:3910:153:37Järn
13
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
18:5810:253:56Järn
14
Alfred Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
20:0311:015:01Järn
15
Hannes Essunger
Sjövalla FK
20:2811:155:26Järn
16
Nathanael Bull
Frölunda OL
20:4911:265:47Järn
17
Jakob Asp
IFK Göteborg
20:5211:285:50Järn
18
Felix Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
21:3811:536:36Järn
19
Ebbe Holmqvist
Sjövalla FK
21:5012:006:48Järn
20
Isak Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
23:4013:008:38Järn
21
Gustav Kalander
Frölunda OL
25:3414:0310:32Järn
22
Emil Pettersson
Kungälvs OK
28:1015:2913:08Järn
23
Robin Rudolfsson
IK Uven
29:1816:0614:16Järn
24
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
30:1416:3715:12Järn
25
Joakim Classon
Frölunda OL
32:5418:0517:52Järn
26
Jonas Hansson
IK Uven
33:4818:3418:46Järn
27
Albin Hansson
IK Uven
34:3819:0219:36Järn
 
U2 2010 meter49 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Andreasson
Tolered-Utby Ol-klubb
16:188:070:00Järn
2
Rasmus Frödin Karlsson
Sävedalens AIK
16:348:150:16Järn
3
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
17:458:501:27Järn
4
Paulina Lund
Sävedalens AIK
18:439:192:25Järn
5
Anton Börås
IK Uven
19:239:393:05Järn
6
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
19:349:443:16Järn
7
David Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
19:419:483:23Järn
8
Gaston Sandstig
Göteborgs SK
19:439:493:25Järn
9
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
19:549:543:36Järn
10
Emil Leeman
Tolered-Utby Ol-klubb
20:1010:023:52Järn
11
Klara Birring
Sjövalla FK
20:3610:154:18Järn
12
Edvin Arvidsson
Lerums SOK
20:4310:184:25Järn
13
Thea Vegelius
Kungälvs OK
21:0810:314:50Järn
14
Albin Nuqvist
OK Landehof
21:3910:465:21Järn
15
Rebecka Ljung
Sjövalla FK
21:4710:505:29Järn
16
Johan Källström
Sjövalla FK
22:1611:055:58Järn
17
Julia Dahlberg
IF Marin Väst
22:1811:066:00Järn
18
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
22:3211:136:14Järn
19
Wilmer Holmqvist
Sjövalla FK
22:3811:166:20Järn
20
Katrin Asplund
Kungälvs OK
23:0211:286:44Järn
21
Ella Björck
IK Uven
23:1211:336:54Järn
22
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
23:4611:497:28Järn
23
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
23:5111:527:33Järn
24
Felix Drejmo
OK Landehof
24:3512:148:17Järn
25
Max Henningsson
OK Landehof
25:0512:298:47Järn
26
Hilda Bengtsson
Kungälvs OK
25:2312:389:05Järn
27
Stina Bengtsson
Kungälvs OK
25:4812:509:30Järn
28
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
26:1413:039:56Järn
29
Linus Thorsson
Kungälvs OK
26:3413:1310:16Järn
30
Elsa Asp
Mölndal Outdoor IF
27:0913:3010:51Järn
31
Henrik Thölin
IF Marin Väst
27:2213:3711:04Järn
32
Tilda Thulin
Kungälvs OK
27:3313:4211:15Järn
33
Hilda Sandkvist
Kungälvs OK
27:3913:4511:21Järn
34
Tim Vegelius
Kungälvs OK
27:4013:4611:22Järn
35
Jonas Almström
Sävedalens AIK
27:5313:5211:35Järn
36
Lovisa Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
29:0914:3012:51Järn
37
Sofia Rask
Kungälvs OK
29:1514:3312:57Järn
38
Pontus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
32:0115:5615:43Järn
39
Tuva Börås
IK Uven
32:1316:0215:55Järn
40
Elsa Karlsson
OK Landehof
33:0316:2716:45Järn
41
Isabella Hall
Mölndal Outdoor IF
33:4516:4717:27Järn
42
Linus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
34:2517:0718:07Järn
43
Wilma Söderberg
IF Marin Väst
34:5317:2118:35Järn
44
Viktor Söderberg
IF Marin Väst
34:5517:2218:37Järn
45
Johan Björck
IK Uven
34:5917:2418:41Järn
46
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
38:3719:1322:19Järn
47
Magdalena Petersson
Göteborg-Majorna OK
38:5419:2122:36Järn
48
Adam Rudolfsson
IK Uven
39:5119:5023:33Järn
Emma Wallin
IK Uven
Diskvalificerad13:08
 
Inskolning 1530 meter44 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Lukas Andblad
OK Landehof
0:000:00Järn
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Andrea Willner
OK Landehof
0:000:00Järn
Emma Karlsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Anton Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Elsa Moqvist
Lerums SOK
0:000:00Järn
Nelly Melkstam
Lerums SOK
0:000:00Järn
Elsa Sjöö
OK Landehof
0:000:00Järn
Emma Hallel
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Marcus Söderbom
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Jennie Jonsson
IF Hallby SOK
0:000:00Järn
Emelina Holmqvist
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Sebastian Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Oliver Andersson
OK Landehof
0:000:00Järn
Hanna Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Andreas Hedekvist
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Tuva Öhgren
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Nathalie Andersson
OK Landehof
0:000:00Järn
Johanna Pihlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Elias Nyqvist
OK Landehof
0:000:00Järn
Maurits Sevilla Ziegler
OK Landehof
0:000:00Järn
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Ella Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Kajsa Almström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Karl Aderstedt Altoff
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Mikael Björck
IK Uven
0:000:00Järn
Klara Wedberg
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Sara Bengtsson
OK Alehof
0:000:00Järn
Emilia Grahn
IK Uven
0:000:00Järn
Lowe Hammar
Frölunda OL
0:000:00Järn
Gustav Engström
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Kajsa Hagstrand
Lerums SOK
0:000:00Järn
Anton Nilsson
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Alba Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Astrid Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Simon Bååth
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Amanda Eckerlid-Ström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Sandra Wallström
Klubblös
0:000:00Järn
Anna Lindén
OK Landehof
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 1 2010 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Alm
Göteborgs SK
17:578:560:00Brons
2
Lovisa Broberg
IF Marin Väst
27:4013:469:43
3
Tobias Undeland
IFK Göteborg
28:4514:1810:48
4
Frida Raupach
Frölunda OL
32:3816:1414:41
5
Hans Byström
IF Marin Väst
36:1818:0418:21
6
Åsa Kalander
Frölunda OL
43:0421:2625:07
 
Öppen motion 3 2570 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Ekbom Olson
IK Uven
32:1212:320:00Brons
2
Katarina Hellström
Kungälvs OK
32:2712:380:15Brons
3
Frida Lund
Sävedalens AIK
33:4413:081:32Brons
4
Johan Lundmark
OK Alehof
35:2213:463:10Brons
5
Birgitta Johansson-Cahlin
IF Marin Väst
35:3313:503:21Brons
6
Sven Freidlitz
OK Landehof
36:2714:114:15Brons
7
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
38:1314:526:01Brons
8
Axel Eriksson
IK Stern
38:4515:056:33Brons
9
Carl Frisenstam
IK Stern
38:4815:066:36Brons
9
Erik Frisenstam
IK Stern
38:4815:066:36Brons
11
Kerstin Åsberg
OK Landehof
39:2015:187:08Brons
12
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
42:2216:2910:10Brons
13
Christel Möller
OK Landehof
44:4117:2312:29
14
Elisabeth Söderlund
Lerums SOK
47:2718:2815:15
15
Linus Norberg
OK Alehof
50:4819:4618:36
16
Susanne Bergström Knutsson
Lerums SOK
52:3720:2820:25
17
Magdalena Agrell
Sävedalens AIK
59:1123:0226:59
18
Anna Grahn
IK Uven
73:0628:2740:54
 
Öppen motion 5 3430 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Flakberg
IFK Göteborg
28:238:170:00Brons
2
Anders Lindén
Frölunda OL
33:509:525:27Brons
3
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
34:129:585:49Brons
4
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
35:5210:277:29Brons
5
Claes Hagstrand
Lerums SOK
35:5710:297:34Brons
6
Tomas Jansson
OK Landehof
37:1610:528:53Brons
7
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
40:1011:4311:47
8
Lars Ljungberg
Sjövalla FK
42:5012:2914:27
9
Jan Grahn
IK Uven
45:1713:1216:54
10
Anders Logren
Sjövalla FK
45:2313:1417:00
11
Magnus Gunnarsson
Lerums SOK
49:1714:2220:54
12
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
51:1414:5622:51
13
Lennart Andersson
Göteborgs SK
51:2014:5822:57
14
Helene Stuhlhofer
OK Landehof
53:1515:3124:52
15
Magnus Knutsson
Lerums SOK
53:1915:3324:56
16
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
53:2215:3424:59
17
Urban Thorsson
Kungälvs OK
58:5017:0930:27
18
Lotta Leman
Göteborgs SK
59:0017:1230:37
19
Linda Danielsson
Lerums SOK
60:4317:4232:20
20
Anna Jansson
Göteborgs SK
62:3118:1434:08
21
Lars Torstensson
Göteborgs SK
63:0818:2434:45
22
Tineke Snijder
IK Uven
66:2219:2137:59
23
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
68:3520:0040:12