Vårserien, etapp 5

2011-06-12

Arrangör: Sjövalla FK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
538
Form:
Individuell
Startande:
515
Distans:
Lång
Fullföljande:
486
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3290 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Pålsson
Kungälvs OK
41:1112:310:00Mästare
2
Lovisa Leman
Göteborgs SK
43:2213:112:11Mästare
3
Clara Wallin
Sjövalla FK
57:1317:2316:02Silver
4
Helena Martinsson
Sjövalla FK
57:2117:2616:10Silver
5
Sofia Helmertz
Frölunda OL
61:2418:4020:13Silver
 
H16 3290 meter27 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
26:338:040:00Mästare
2
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
27:098:150:36Mästare
3
Gustav Boquist
IK Uven
27:428:251:09Mästare
4
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
28:358:412:02Mästare
5
Arvid Våg
Lerums SOK
29:048:502:31Mästare
6
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
29:198:552:46Mästare
7
Johan Höglund
FK Herkules
30:359:184:02Elit
8
Heino Ollin
Sävedalens AIK
31:409:385:07Elit
9
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
34:1610:257:43Guld
10
Erik Hagman
Lerums SOK
39:1111:5512:38Silver
11
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
40:2112:1613:48Silver
12
David Udén
Göteborg-Majorna OK
47:3914:2921:06Brons
13
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
47:4814:3221:15Brons
14
Nils Ingelhag
Frölunda OL
50:1215:1623:39Järn
15
Anton Mohlin
IK Stern
51:4815:4525:15Järn
16
Oskar Vamling
Frölunda OL
53:0616:0826:33Järn
17
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
55:5016:5829:17Järn
18
Carl Frisenstam
IK Stern
65:5620:0239:23Järn
19
Filip Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
67:1020:2540:37Järn
20
Erik Frisenstam
IK Stern
73:0622:1346:33Järn
Axel Eriksson
IK Stern
Diskvalificerad
Filip Wadsten
OK Landehof
Diskvalificerad8:46
Karl Modig
OK Alehof
Diskvalificerad9:27
Fredrik Lind
Frölunda OL
Diskvalificerad11:54
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
Diskvalificerad14:07
Johan Kollén
IF Marin Väst
Diskvalificerad15:11
Magnus Blide
Lerums SOK
Diskvalificerad16:30
 
D14 3270 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Djerf
Lerums SOK
29:509:070:00Elit
2
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
33:3610:173:46Guld
3
Hanna Åberg
OK Landehof
33:5810:234:08Guld
4
Clara Cox
Lerums SOK
34:4010:364:50Guld
5
Lina Pålsson
Kungälvs OK
37:4111:317:51Silver
6
Sara Almehed
Frölunda OL
38:3211:478:42Silver
7
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
39:4312:099:53Silver
8
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
41:2512:4011:35Silver
9
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
45:3113:5515:41Silver
10
Emelie Roos
OK Landehof
49:3615:1019:46Brons
11
Erika Eliasson
OK Landehof
49:5215:1520:02Brons
12
Julia Blom
Frölunda OL
51:0015:3621:10Brons
13
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
53:3016:2223:40Järn
14
Frida Jerlin
Frölunda OL
56:5917:2627:09Järn
Molly Rundström
OK Landehof
Diskvalificerad12:15
Martina Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
Diskvalificerad12:51
 
H14 3270 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
27:078:180:00Elit
2
Anders Magnusson
OK Landehof
29:058:541:58Elit
3
Joel Leander
OK Landehof
31:109:324:03Guld
4
Albin Pålsson
Kungälvs OK
32:149:515:07Guld
5
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
37:4111:3110:34Silver
6
Albin Claesson
Sävedalens AIK
38:2311:4411:16Silver
7
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
38:4911:5211:42Silver
8
Jonthan Schultz
Sävedalens AIK
40:2612:2213:19Silver
9
Mattias Underland
IFK Göteborg
41:5012:4814:43Silver
10
Karl Hammersberg
Frölunda OL
43:3013:1816:23Brons
11
Mattias Udén
Göteborg-Majorna OK
44:4913:4217:42Brons
12
Lorentz Thelberg
IK Uven
49:4715:1322:40Brons
13
Johan Olson
IK Uven
50:1815:2323:11Järn
14
Carl Agrell
Sävedalens AIK
56:3617:1929:29Järn
15
Hugo Thunberg
OK Alehof
62:1619:0335:09Järn
Anders Logren
Sjövalla FK
Diskvalificerad13:27
Joel Flakberg
IFK Göteborg
Diskvalificerad15:29
 
D12 2600 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
24:479:320:00Guld
2
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
26:4810:182:01Guld
3
Emelie Lorén
OK Landehof
26:5510:212:08Guld
4
Selma Moqvist
Lerums SOK
27:2710:332:40Guld
5
Emelie Karlsson
OK Landehof
29:4511:274:58Silver
6
Hanna Boquist
IK Uven
30:2611:425:39Silver
7
Emma Karlsson
OK Landehof
32:1212:237:25Silver
8
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
32:3512:327:48Silver
9
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
33:2412:518:37Brons
10
Ida Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
33:4713:009:00Brons
11
Jannike Snijder
IK Uven
35:2113:3610:34Brons
12
Evelina Hall
Mölndal Outdoor IF
35:5913:5011:12Brons
13
Sofie Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
36:1313:5611:26Brons
14
Klara Åberg
OK Landehof
37:1614:2012:29Brons
15
Agnes Asp
Mölndal Outdoor IF
38:3814:5213:51Järn
16
Alice Barrefors
IK Uven
41:1515:5216:28Järn
17
Märta Blide
Lerums SOK
41:4716:0417:00Järn
18
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
45:4817:3721:01Järn
19
Tove Johansson
OK Alehof
51:0519:3926:18Järn
20
Rebecka Persson
Mölndal Outdoor IF
53:5320:4329:06Järn
Linn Himmelman
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
H12 2600 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
24:109:180:00Guld
2
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
26:2410:092:14Guld
3
Lukas Wadsten
OK Landehof
27:2410:323:14Guld
4
Axel Forsman
FK Herkules
28:2110:544:11Silver
5
Jonas Lauri
FK Herkules
28:4211:024:32Silver
6
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
30:3911:476:29Silver
7
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
31:2012:037:10Silver
8
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
33:0612:448:56Brons
9
Johan Hjelmér
Sjövalla FK
33:4512:599:35Brons
10
Johan Grahn
IK Uven
34:3713:1910:27Brons
11
Johan Cahlin
IF Marin Väst
37:2414:2313:14Brons
12
Olof Blide
Lerums SOK
38:0714:4013:57Järn
13
Oscar Cox
Lerums SOK
40:2015:3116:10Järn
14
Ville Grahn
IK Uven
40:2215:3216:12Järn
15
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
43:0116:3318:51Järn
16
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
46:3617:5522:26Järn
17
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
50:1719:2026:07Järn
18
Martin Linden
OK Landehof
50:2119:2226:11Järn
19
Axel Vahnberg
Lerums SOK
52:0020:0027:50Järn
20
Martin Lamm
Frölunda OL
52:1720:0728:07Järn
21
Olle Hammersberg
Frölunda OL
55:1721:1631:07Järn
22
Nils Hammar
Frölunda OL
55:5921:3231:49Järn
23
Alvin Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
57:2622:0533:16Järn
24
Daniel Jonk
Sjövalla FK
59:3522:5535:25Järn
25
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
61:2823:3837:18Järn
26
Isac Axner
OK Landehof
63:4424:3139:34Järn
Ludvig Jare
Frölunda OL
Diskvalificerad20:47
 
D10 1940 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
17:028:470:00Brons
2
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
17:469:090:44Brons
3
Anna Flakberg
IFK Göteborg
18:319:331:29Brons
4
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
19:219:582:19Brons
5
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
19:3610:062:34Brons
6
Ellika Groth
Kungälvs OK
19:3810:072:36Brons
7
Ester Freidlitz
OK Landehof
20:5810:483:56Brons
8
Fanny Nilsson
OK Landehof
21:3211:064:30Brons
9
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
21:5711:194:55Brons
10
Hanna Fuxborg
Sjövalla FK
23:2812:066:26Brons
11
Tyra Ståhlman
Sjövalla FK
23:4212:136:40Brons
12
Erica Abrahamsson
Mölndal Outdoor IF
24:2012:337:18Brons
13
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
24:2612:367:24Brons
14
Thea Fagerström
IFK Göteborg
24:4112:437:39Brons
15
Tilda Erixon
IFK Göteborg
24:4712:467:45Brons
16
Olivia Asp
IFK Göteborg
25:1513:018:13Brons
17
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
26:0013:248:58Brons
18
Kajsa Homann
Frölunda OL
26:3813:449:36Brons
19
Dena Akbar
Frölunda OL
28:3414:4411:32Järn
20
Maria Logren
Sjövalla FK
29:2515:1012:23Järn
21
Elin Flakberg
IFK Göteborg
34:1417:3917:12Järn
22
Hanna Petersén
Lerums SOK
36:2318:4519:21Järn
23
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
40:4020:5823:38Järn
24
Lisa Homann
Frölunda OL
46:0123:4328:59Järn
 
H10 1940 meter25 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
13:126:480:00Brons
2
Daniel Knutsson
Lerums SOK
14:307:281:18Brons
3
Per Nordholm
Sävedalens AIK
15:167:522:04Brons
4
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
16:128:213:00Brons
5
Mårten Gedda
OK Landehof
16:288:293:16Brons
6
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
18:349:345:22Brons
7
Edvin Borne
Frölunda OL
18:499:425:37Brons
8
Filip Klingberg
OK Alehof
19:149:556:02Brons
9
Joel Hellman
Sjövalla FK
20:1110:246:59Brons
10
Arvid Brännman
OK Landehof
24:3412:4011:22Järn
11
Johan Källström
Sjövalla FK
24:3812:4211:26Järn
12
Adam Olsson
Sjövalla FK
24:5012:4811:38Järn
13
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
25:4313:1512:31Järn
14
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
26:1013:2912:58Järn
15
Melker Nordgren
OK Landehof
26:4913:4913:37Järn
16
Erik Johansson
OK Alehof
27:0713:5913:55Järn
17
Arvid Engström
Sjövalla FK
30:4415:5117:32Järn
18
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
34:0717:3520:55Järn
19
Jacob Pihel
Sjövalla FK
34:5017:5721:38Järn
Oscar Olson
IK Uven
Diskvalificerad
Alexander Roos
OK Landehof
Diskvalificerad6:54
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad10:31
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad17:02
David Erikmats
Sävedalens AIK
Diskvalificerad17:31
Mattias Lauri
FK Herkules
Diskvalificerad19:11
 
D12 Kort 1940 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alicia Leander
OK Landehof
18:479:410:00
2
Malva Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
20:2510:311:38
3
Sanna Möller
OK Landehof
21:0410:522:17
4
Ida Eriksson
OK Landehof
21:2611:032:39
5
Lisa/Emma Jonsson/Andersson
Sävedalens AIK
22:0711:243:20
6
Lovisa Årebäck
Göteborg-Majorna OK
22:0911:253:22
7
Johanna Wallberg
OK Alehof
25:5313:217:06
 
H12 Kort 1940 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
16:378:340:00
2
Tobias Edström
Sjövalla FK
18:349:341:57
3
Edvin Alestig
IF Marin Väst
19:049:502:27
4
Joakim Lindén
Frölunda OL
21:4511:135:08
5
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
22:0311:225:26
6
Carl Kylebäck Wennerlöf
Sävedalens AIK
23:4412:147:07
7
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
27:3014:1110:53
8
Rasmus Nordgren
OK Landehof
37:1119:1020:34
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad26:04
 
D14 Kort 2680 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Jonasson
Sjövalla FK
30:3511:250:00
2
Rebecka Schäfer
Tolered-Utby Ol-klubb
33:2112:272:46
3
Elin/Alma/Kajsa Hermans/Hellström/Rask
Kungälvs OK
34:1712:483:42
4
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
35:4813:215:13
5
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
37:0913:526:34
6
Johanna Lundmark
OK Alehof
40:3515:0910:00
7
Saga Backteman
Lerums SOK
41:0715:2110:32
8
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
43:2516:1212:50
9
Sara Helsyk
OK Landehof
44:3216:3713:57
 
H14 Kort 2680 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
27:0810:070:00
2
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
30:5711:333:49
3
Mattis Hallberg
IK Uven
31:2911:454:21
4
Gustav Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
34:4412:587:36
5
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
36:0613:288:58
6
Vilhelm Melkstam
Lerums SOK
36:3413:399:26
7
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
37:1113:5210:03
8
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
39:3414:4612:26
9
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
41:4615:3514:38
10
Johan Knutsson
Lerums SOK
42:0615:4314:58
11
Emil Dahlström
FK Herkules
42:2415:4915:16
12
Simon Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
42:5316:0015:45
13
Lucas Jansson
Lerums SOK
47:3217:4420:24
14
Liam Hultén
Tolered-Utby Ol-klubb
51:4019:1724:32
15
Simon Alm
Göteborgs SK
51:4219:1724:34
16
André Landin
Sävedalens AIK
53:5020:0526:42
 
D16 Kort 3270 meter2 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Sofia Johansson
OK Alehof
Diskvalificerad14:41
Annie Andreasson
Frölunda OL
Diskvalificerad21:06
 
H16 Kort 3270 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dennis Karström
Frölunda OL
52:2716:020:00
2
Arvid Hammar
Frölunda OL
52:4016:060:13
3
Filip Leman
Göteborgs SK
57:0017:264:33
4
Jakob Junkers
IF Marin Väst
60:1118:247:44
 
DU1 1360 meter38 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
10:397:500:00Järn
2
Petra Eriksson
Lerums SOK
10:558:020:16Järn
3
Selma Wahlgård
Frölunda OL
12:309:111:51Järn
4
Alice Nordin
Frölunda OL
12:339:141:54Järn
5
Matilda Freidlitz
OK Landehof
12:599:332:20Järn
6
Olivia Lundstedt
Sjövalla FK
13:059:372:26Järn
7
Emilia Lundstedt
Sjövalla FK
13:109:412:31Järn
8
Elsa Åberg
OK Landehof
13:339:582:54Järn
8
Rebecka Pihlström
OK Landehof
13:339:582:54Järn
10
Eleonora Alinder
Sjövalla FK
13:4610:073:07Järn
11
Maya Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
14:0210:193:23Järn
12
Ida Bengtsson
OK Alehof
14:1010:253:31Järn
13
Signe Engström
Tolered-Utby Ol-klubb
14:1310:273:34Järn
14
Anna Lindén
OK Landehof
14:2210:343:43Järn
15
Julia Wallberg
OK Alehof
14:3510:433:56Järn
16
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
14:4410:504:05Järn
17
Ida Kilnäs
Sjövalla FK
15:0611:064:27Järn
18
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
15:0911:084:30Järn
19
Adina Landgren
Frölunda OL
15:2311:194:44Järn
20
Michelle Johansson
Frölunda OL
15:2411:194:45Järn
21
Alina Johnsson
Lerums SOK
15:5211:405:13Järn
22
Johanna Abrahamsson
Sjövalla FK
16:3512:125:56Järn
23
Nathalie Andersson
OK Landehof
16:4912:226:10Järn
24
Linn Hellman
Sjövalla FK
17:0412:336:25Järn
25
Ella Carlström
OK Landehof
18:2013:297:41Järn
26
Andrea Willner
OK Landehof
18:2613:337:47Järn
27
Elvira Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
18:4313:468:04Järn
28
Malin Broström
Sjövalla FK
19:5714:409:18Järn
29
Agnes Thulin
Kungälvs OK
20:0014:429:21Järn
30
Mathilde Snijder
IK Uven
20:0414:459:25Järn
31
Meja Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
20:3515:089:56Järn
32
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
20:4315:1410:04Järn
33
Elsa Beckstöm
Sjövalla FK
20:5215:2110:13Järn
34
Emelie Brattberg
OK Landehof
23:1117:0312:32Järn
35
Clara Stenberg
Sjövalla FK
25:0718:2814:28Järn
36
Anna Pettersson
IFK Göteborg
27:4920:2717:10Järn
37
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
28:2720:5517:48Järn
38
Kajsa Almström
Sävedalens AIK
29:2321:3618:44Järn
 
HU1 1460 meter48 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Lund
Göteborg-Majorna OK
12:328:350:00Järn
2
Jacob Grahn
IK Uven
12:378:380:05Järn
3
Oscar Carlsson
IK Uven
13:058:580:33Järn
4
Jakob Östman
Göteborg-Majorna OK
13:199:070:47Järn
5
Lowe Hammar
Frölunda OL
13:299:140:57Järn
6
Jacob Gatenheim
Frölunda OL
14:169:461:44Järn
7
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
14:329:572:00Järn
8
Hjalmar Gedda
OK Landehof
14:5110:102:19Järn
9
William Sturesson
Lerums SOK
15:0710:212:35Järn
10
Lucas Boström
OK Alehof
15:1610:272:44Järn
11
David Nordin
Frölunda OL
15:3510:403:03Järn
12
Ludvig Wahlgård
Frölunda OL
15:3810:423:06Järn
13
Andeas Hedekvist
Tolered-Utby Ol-klubb
15:5810:563:26Järn
14
Erik Källström
Sjövalla FK
16:0911:043:37Järn
15
Robin Rudolfsson
IK Uven
16:5011:324:18Järn
16
Alexander Forsberg
Göteborg-Majorna OK
17:3112:004:59Järn
17
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
18:0412:225:32Järn
18
Jonas Karlsson
OK Alehof
18:3112:415:59Järn
19
Erik Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
18:3812:466:06Järn
20
William Okdahl
FK Herkules
18:5412:576:22Järn
21
Simon Nordberg
Göteborg-Majorna OK
19:0213:026:30Järn
22
Ludvig Fuxborg
Sjövalla FK
19:4813:347:16Järn
23
Lukas Groth
Kungälvs OK
20:0013:427:28Järn
24
Vilmer Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
20:2313:587:51Järn
25
Erik Zettergren
Frölunda OL
20:2413:587:52Järn
26
Alfred Johansson
OK Alehof
20:4514:138:13Järn
27
Victor Sott
Frölunda OL
20:5514:208:23Järn
28
Kalle Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
21:2714:428:55Järn
29
Elias Brattberg
OK Landehof
21:4614:559:14Järn
30
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
21:5415:009:22Järn
31
Isak Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
21:5515:019:23Järn
32
Tobias Undeland
IFK Göteborg
22:1715:169:45Järn
33
Oliver Andersson
OK Landehof
24:0616:3011:34Järn
34
Hannes Essunger
Sjövalla FK
24:5117:0112:19Järn
35
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
24:5517:0412:23Järn
36
Maurits Sevilla
OK Landehof
25:1917:2012:47Järn
37
Kasper Henningsson
OK Landehof
25:5417:4413:22Järn
38
Axel Cullbrand
Mölndal Outdoor IF
26:3918:1514:07Järn
39
Gustaf Broström
Sjövalla FK
28:5519:4816:23Järn
40
Milton Åberg
Sjövalla FK
29:1520:0216:43Järn
41
Kasper Bergström
Frölunda OL
29:3620:1617:04Järn
42
LInus Alinder
Sjövalla FK
30:1920:4617:47Järn
42
Fabian Alinder
Sjövalla FK
30:1920:4617:47Järn
44
Joakim Classon
Frölunda OL
30:4621:0418:14Järn
45
Emil Nyström
IK Uven
31:3921:4119:07Järn
46
Noam Åberg
Sjövalla FK
34:3723:4322:05Järn
47
Rasmus Hagberg
FK Herkules
41:4728:3729:15Järn
48
Nathanael Bull
Frölunda OL
46:4131:5834:09Järn
 
U2 1970 meter65 startande, 65 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Börås
IK Uven
18:369:260:00Järn
2
Jennifer Davidson
Göteborg-Majorna OK
19:179:470:41Järn
3
Johanna Nilsson
Kungälvs OK
19:259:510:49Järn
4
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
20:1610:171:40Järn
5
Pontus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
20:2110:201:45Järn
6
Elsa Karlsson
OK Landehof
20:4510:322:09Järn
7
Gaston Sandstig
Göteborgs SK
20:5210:362:16Järn
8
Max Källman
Tolered-Utby Ol-klubb
21:2510:522:49Järn
9
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
21:4911:043:13Järn
10
Henrik Thölin
IF Marin Väst
22:3011:253:54Järn
11
Karl Erixon
IFK Göteborg
23:1411:484:38Järn
12
Isabella Hall
Mölndal Outdoor IF
23:2011:514:44Järn
13
Joakim Lindström
Lerums SOK
23:3311:574:57Järn
14
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
23:4912:055:13Järn
15
Paulina Lund
Sävedalens AIK
24:1012:165:34Järn
16
David Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
25:2512:546:49Järn
17
Viola Eckermark
Göteborg-Majorna OK
25:2612:556:50Järn
18
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
25:4513:047:09Järn
19
Elsa Asp
Mölndal Outdoor IF
25:5713:107:21Järn
20
Nils Grimbeck
Sävedalens AIK
26:1013:177:34Järn
21
Oskar Persson
Sjövalla FK
26:1113:177:35Järn
22
Arvid Persson
Mölndal Outdoor IF
26:3913:328:03Järn
23
Isak Wideskott
Sjövalla FK
26:5113:388:15Järn
24
Wilmer Holmqvist
Sjövalla FK
26:5513:408:19Järn
25
Johanna Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
26:5713:418:21Järn
26
Micaela Swanson
Sävedalens AIK
27:0313:448:27Järn
27
Felix Drejmo
OK Landehof
27:1913:528:43Järn
28
Emmy Nilsson
Lerums SOK
27:5114:089:15Järn
29
Viktor Söderberg
IF Marin Väst
27:5214:099:16Järn
30
Adam Udén
Göteborg-Majorna OK
28:1714:219:41Järn
31
Stina Bengtsson
Kungälvs OK
28:5414:4010:18Järn
32
Lukas Andblad
OK Landehof
29:0514:4610:29Järn
33
Klara Sivengård
Sjövalla FK
29:3615:0211:00Järn
34
Axel Zettergren
Frölunda OL
29:4715:0711:11Järn
35
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
29:5815:1311:22Järn
36
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
30:4815:3812:12Järn
37
Johan Björck
IK Uven
30:5215:4012:16Järn
37
Ella Björck
IK Uven
30:5215:4012:16Järn
39
Mathilda Andersson
Kungälvs OK
31:3416:0112:58Järn
40
Linus Boström
OK Alehof
31:5916:1413:23Järn
41
Hilda Bengtsson
Kungälvs OK
32:2516:2713:49Järn
42
Moa Kärrstedt
Sjövalla FK
33:3317:0214:57Järn
43
Ella Danielsen
Sjövalla FK
33:3417:0214:58Järn
44
Sofia Rask
Kungälvs OK
34:0617:1915:30Järn
45
Klara Grahn
IFK Göteborg
34:1517:2315:39Järn
46
Klara Lemurell
Sjövalla FK
35:2317:5816:47Järn
47
Tuva Börås
IK Uven
35:3318:0316:57Järn
48
Arvid Lundqvist
Sjövalla FK
35:4218:0717:06Järn
49
Signe Lundqvist
Sjövalla FK
36:3718:3518:01Järn
50
Tilda Thulin
Kungälvs OK
36:5918:4618:23Järn
51
Maja Ottosson
Mölndal Outdoor IF
37:0318:4818:27Järn
52
Hilma Ståhlman
Sjövalla FK
37:0618:5018:30Järn
53
Matilda Johannesson
Frölunda OL
37:1418:5418:38Järn
54
Tilda Rynmark
Sjövalla FK
37:4219:0819:06Järn
55
Linnea Ohlsson
Sjövalla FK
37:4819:1119:12Järn
56
Johanna Nidler
Sjövalla FK
37:5619:1519:20Järn
57
Wilma Söderberg
IF Marin Väst
37:5719:1619:21Järn
58
Ella Söderbergh
IFK Göteborg
39:1119:5320:35Järn
59
Adam Rudolfsson
IK Uven
39:5820:1721:22Järn
60
Matilda Åkesson
OK Landehof
40:1820:2721:42Järn
61
Julia Dahlberg
IF Marin Väst
41:0820:5322:32Järn
62
Lova Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
41:0920:5322:33Järn
63
Max Henningsson
OK Landehof
41:1420:5622:38Järn
64
Anton Söderbergh
IFK Göteborg
42:3221:3523:56Järn
65
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
47:2324:0328:47Järn
 
Inskolning 1140 meter54 startande, 54 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Hoffren Isabelle
Göteborg-Majorna OK
0:000:00Järn
Olivia Freiholtz
Klubblös
0:000:00Järn
Johanna Pihlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Anton Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Max Nilsson
Klubblös
0:000:00Järn
Matlida Sevilla Ziegler
OK Landehof
0:000:00Järn
Joanna Vogel
Klubblös
0:000:00Järn
Sara Bengtson
OK Alehof
0:000:00Järn
Hanna Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Karl Aderstedt Altoff
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Emmy Karlberg
Klubblös
0:000:00Järn
Felicia Pyhel
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Ida Nyqvist
Klubblös
0:000:00Järn
Isabele Björkman
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Christofer Mauritzson
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Olle Kullman
OK Alehof
0:000:00Järn
Sandra Wallström
Klubblös
0:000:00Järn
Leo Brive
Klubblös
0:000:00Järn
Ida Johannesson
Frölunda OL
0:000:00Järn
Julia Svensson
Klubblös
0:000:00Järn
Erik Südhoff
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Axel Grimbeck
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Moa Johansson
Klubblös
0:000:00Järn
Isak Gaboäit
Klubblös
0:000:00Järn
Mikael Björck
IK Uven
0:000:00Järn
Anna Svensson
Klubblös
0:000:00Järn
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Elsa Moqvist
Lerums SOK
0:000:00Järn
Kalle Olhans
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Marcus Söderbom
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Isak Nilsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Robin Johansson
Klubblös
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Elias Lauri
FK Herkules
0:000:00Järn
Bastiam Bergström
Frölunda OL
0:000:00Järn
Nova Gaboäit
Klubblös
0:000:00Järn
Ida Lundberg
OK Landehof
0:000:00Järn
Puja Munther
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Felix Sandberg
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Elias Nordberg
Göteborg-Majorna OK
0:000:00Järn
Gustav Engström
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Elsa Edolfsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Gerda Börjesson
OK Alehof
0:000:00Järn
Anders Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Erik Wettergren
IK Uven
0:000:00Järn
Saga Petersén
Lerums SOK
0:000:00Järn
Jesper Greter
IK Stern
0:000:00Järn
Lovisa Nilsson
Mölndal Outdoor IF
0:000:00Järn
Alva Hedenberg
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Vilhelm Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Lisa Eriksson
OK Landehof
0:000:00Järn
 
Öppen Motion 1 2280 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Hermansson
Kungälvs OK
24:1210:370:00Brons
2
Christell Möller
OK Landehof
26:2511:352:13Brons
3
Marita Alm
Göteborgs SK
32:5614:278:44Brons
4
Edvin Nilsson
Kungälvs OK
54:1523:4830:03
Britt Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad10:04
 
Öppen Motion 3 2680 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
25:379:340:00Brons
2
Ulric Björch
IK Uven
27:1810:111:41Brons
3
Lena Brive
Klubblös
34:2212:498:45
4
Lars Brive
Klubblös
34:5813:039:21
5
Frida Lund
Sävedalens AIK
35:2113:119:44
6
Pär Johanesson
Frölunda OL
37:5614:0912:19
7
Kerstin Åsberg
OK Landehof
39:2614:4313:49
8
Marcus Alm
Göteborgs SK
40:4615:1315:09
9
Åse Nilsson
OK Landehof
41:0515:2015:28
10
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
41:5815:4016:21
11
Mia Nilsson
Kungälvs OK
43:5516:2318:18
12
Susane Petterson
OK Alehof
43:5916:2518:22
13
Birgitta Johansson-Cahlin
IF Marin Väst
46:1317:1520:36
14
Anna Ekbom Ohlsson
IK Uven
47:2717:4221:50
15
Susanne Bergström Knutsson
Lerums SOK
48:0617:5722:29
16
Ebba Eriksson
Klubblös
49:2518:2623:48
17
Helen Eriksson
Klubblös
49:3118:2923:54
18
Anna Grahn
IK Uven
51:5219:2126:15
19
Eva Löthman
Sjövalla FK
52:4119:3927:04
20
Erik Kollén
IF Marin Väst
54:2120:1728:44
21
Lena Kollén
IF Marin Väst
54:3420:2228:57
22
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
57:0321:1731:26
23
Eva Vogel
Klubblös
58:0621:4132:29
24
Magdalena Agrell
Sävedalens AIK
58:1821:4532:41
25
Johan Lundmark
OK Alehof
58:4921:5733:12
26
Frida Raupach
Frölunda OL
59:2022:0833:43
27
Cecilia Frisenstam
IK Stern
63:4923:4938:12
28
Eva Byström
IF Marin Väst
82:5530:5657:18
Jan Grahn
IK Uven
Diskvalificerad14:10
 
Öppen Motion 5 3270 meter66 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lidström
OK Landehof
24:507:360:00Brons
2
Laila B Höglund
FK Herkules
26:518:132:01Brons
3
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
27:218:222:31Brons
4
Per Flakberg
IFK Göteborg
28:548:504:04Brons
5
Erik Lauri
FK Herkules
29:078:544:17Brons
6
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
29:519:085:01Brons
7
Anders Spånér
Sävedalens AIK
30:349:215:44Brons
8
Robin Höglund
FK Herkules
30:479:255:57Brons
9
Anna Eriksson
OK Landehof
31:249:366:34Brons
10
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
33:0510:078:15
11
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
33:2510:138:35
12
Sara Blomstrand
Klubblös
34:1510:289:25
13
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
34:2810:329:38
14
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
34:4210:379:52
15
Tomas Jansson
OK Landehof
35:2310:4910:33
16
Joakim Thelberg
IK Uven
36:0211:0111:12
17
Tomas Andreasson
Frölunda OL
39:2412:0314:34
18
Maria Munther
Sävedalens AIK
39:3912:0814:49
19
Karin Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
40:5212:3016:02
20
Lennart Almström
IK Stern
41:3512:4316:45
21
Jörgen Feltenby
Göteborg-Majorna OK
42:4413:0417:54
22
Hampus Hammersberg
Frölunda OL
42:5813:0818:08
23
Gustav Karlberg
Klubblös
44:0013:2719:10
24
Per Johnsson
Lerums SOK
45:0813:4820:18
24
Nina Djerf
Lerums SOK
45:0813:4820:18
26
Lennart Vamling
Frölunda OL
45:3713:5720:47
27
Maria Asp
IFK Göteborg
45:4313:5920:53
28
Daniel Torstensson
Göteborgs SK
46:0814:0621:18
29
Malin Källström
Sjövalla FK
47:0514:2422:15
30
Lars Torstensson
Göteborgs SK
47:0714:2522:17
31
Jonas Jerlin
Frölunda OL
48:5514:5824:05
32
Lotta Leman
Göteborgs SK
49:1015:0224:20
33
Anna Janson
Göteborgs SK
50:3015:2725:40
34
Sten Helmertz
Frölunda OL
50:5415:3426:04
35
Jonas Norrman
Göteborg-Majorna OK
53:3816:2428:48
36
Christian Schulz
Sävedalens AIK
54:5316:4730:03
37
Gösta Malmer
IF Marin Väst
55:3417:0030:44
38
Svante Eriksson
IK Stern
55:3817:0130:48
39
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
56:2717:1631:37
40
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
57:2917:3532:39
41
Christer Bergström
Frölunda OL
58:3717:5633:47
42
Cecilia Karlsson
Göteborgs SK
60:4518:3535:55
43
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
61:5618:5637:06
44
Anna Hagman
Lerums SOK
62:2219:0437:32
45
Per Andreasson
Frölunda OL
62:3219:0737:42
46
Karin Ingelhag
Vittsjö OK
64:1919:4039:29
47
Phil Mullins
OK Landehof
64:5419:5140:04
47
Tina Heslyk
OK Landehof
64:5419:5140:04
49
Maria Åberg
OK Landehof
64:5519:5140:05
50
Maria Vamling
Frölunda OL
67:5320:4643:03
51
Katarina Borne
Frölunda OL
68:3921:0043:49
52
Ulf Persson
Mölndal Outdoor IF
69:0921:0944:19
53
Anika Andreasson
Frölunda OL
69:2721:1444:37
54
Andreas Lund
Sävedalens AIK
69:4121:1944:51
55
Brith Mohlin
IK Stern
73:4022:3248:50
56
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
75:0322:5750:13
57
Martin Andersson
Sävedalens AIK
76:0723:1751:17
58
Thomas Reichel
Sävedalens AIK
77:0323:3452:13
59
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
81:4024:5856:50
60
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
83:1925:2958:29
61
Malin Adamsson
Klubblös
99:5030:3275:00
62
Sofia Pedro
Klubblös
99:5230:3275:02
Gunnar Barrefors
IK Uven
Diskvalificerad
Mats Dahlrot
IK Uven
Diskvalificerad12:03
Lennart Andersson
Göteborgs SK
Diskvalificerad15:41
Anders Mohlin
IK Stern
Diskvalificerad26:57