Ulricehamns OK Medeldistans

2011-10-30

Arrangör: Ulricehamns OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
436
Form:
Individuell
Startande:
419
Distans:
Medel
Fullföljande:
401
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petra Baljeu
Leksands OK
28:130:00Guld
2
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
32:164:03Silver
2
Therese Enenge
Bredareds IF
32:164:03Silver
4
Karin Holm
Dalaportens OL
37:118:58Silver
5
Karin Håkansson
OK Gränsen
38:119:58Silver
6
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
40:3912:26Silver
7
Elin Åkesson
Gudhems IF
42:3214:19Brons
8
Stina Nero
Mullsjö SOK
53:0824:55
 
H21 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Claesson
IFK Göteborg
31:230:00Guld
2
Jon Petersson
IK Hakarpspojkarna
33:101:47Guld
3
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
34:283:05Guld
4
Lars Jakobsson
IF Hagen
35:534:30Guld
5
Jens Thorild
Sävedalens AIK
36:114:48Silver
6
Anders Påhlman
Istrums SK
36:365:13Silver
7
Martin Hjertberg
IK Ymer
36:595:36Silver
8
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
38:387:15Silver
9
Mathias Myrefelt Norlinger
Skarpnäcks OL
38:547:31Silver
10
Mikael Trofast
Jönköpings OK
40:449:21Silver
11
Andreas Leijgård
Gudhems IF
41:3910:16Silver
12
Tony Gustavsen
Istrums SK
41:5510:32Silver
13
Erik Nero
Falköpings AIK OK
42:3611:13Silver
14
Andreas Claesson
OK Kullingshof
42:3811:15Silver
15
Andreas Petersson
Burseryds IF
43:2712:04Silver
16
Lasse Karlsson
Istrums SK
43:5212:29Silver
17
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
44:3513:12Silver
18
Peter Grahn
Hestra IF
45:0113:38Brons
19
Daniel Persson
OK Gränsen
49:3218:09
20
Albin Sigby
IK Vista
51:0219:39
21
Peter Waldenström
Jönköpings OK
52:1020:47
22
Patrik Blixt
Tolered-Utby Ol-klubb
54:5023:27
Olle Lewis
OK Gisle
Ej godkänd
Joakim Karlsson
Hestra IF
Ej godkänd
 
H18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
35:480:00
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
40:200:00Mästare
2
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
50:069:46Guld
3
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
57:1516:55Silver
 
H16 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Widmark
IF Hagen
35:110:00Mästare
2
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
59:0423:53Brons
 
D14 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Lindström
OK Tranan
24:460:00Elit
2
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
25:080:22Elit
3
Lina Landergren
Hestra IF
26:512:05Elit
4
Sofia Grahn
Hestra IF
27:503:04Elit
5
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
32:437:57Silver
6
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
36:4912:03Silver
7
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
43:4318:57Brons
8
Alice Aroneng
Hestra IF
57:4833:02Järn
 
H14 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
19:140:00Elit
2
Victor Helgesson
Hestra IF
30:4411:30Silver
3
Carl Persson
Burseryds IF
33:0013:46Brons
4
Johan Höög
OK Kullingshof
43:4824:34Järn
5
Carl Agrell
Sävedalens AIK
67:4948:35Järn
 
D12 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
18:000:00Guld
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
20:242:24Silver
3
Emma Nordberg
OK Tranan
22:234:23Silver
4
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
24:136:13Brons
5
Julia Thuresson
Burseryds IF
28:1210:12Järn
6
Ebba Hjertberg
IK Ymer
28:3010:30Järn
7
Elsa Lindeblom
IK Omega
29:0211:02Järn
8
Sofia Klasson
Hestra IF
29:5411:54Järn
9
Julia Elverlind
OK Tranan
30:5612:56Järn
10
Amanda Bergqvist
Hestra IF
31:0813:08Järn
11
Ida Palm
IK Ymer
47:3129:31Järn
 
D12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clara Krans
IK Ymer
23:350:00Guld
2
Julia Johansson
Hestra IF
28:495:14Silver
 
H12 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
16:330:00Guld
2
Olle Hedman
IF Hagen
19:262:53Silver
3
Emil Karlsson
Hestra IF
21:134:40Silver
4
Joel Plumppu
Bredareds IF
25:228:49Brons
5
Carl Holmberg
IF Hagen
25:559:22Brons
6
Erik Lindström
OK Tranan
26:229:49Järn
7
Hugo Håkansson
IK Ymer
34:0917:36Järn
8
Gustav Hjellström
Gränna-Bygdens OK
36:0219:29Järn
9
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
39:3823:05Järn
 
D10 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
18:080:00Brons
2
Alma Hjertberg
IK Ymer
18:440:36Brons
3
Nora Aroneng
Bredareds IF
20:122:04Brons
4
Ellen Krantz
IK Ymer
20:472:39Brons
5
Elsa Plumppu
Bredareds IF
23:024:54Brons
6
Alma Gustafsson
SOK Aneby
23:465:38Brons
7
Ida Helgesson
Hestra IF
28:4210:34Brons
8
Emma Palm
IK Ymer
30:0311:55Järn
 
H10 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Gustafsson
IK Ymer
16:500:00Brons
2
Gustav Ohlin
OK Tranan
17:440:54Brons
3
Johan Holmberg
IF Hagen
18:061:16Brons
4
August Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
21:354:45Brons
5
Gustav Östensson
OK Tranan
21:434:53Brons
6
Isac Karlsson
OK Tranan
25:478:57Brons
7
Karl Hjellström
Gränna-Bygdens OK
34:0617:16Järn
8
Erik Granath
IF Hallby SOK
34:1817:28Järn
 
D35 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
OK Gisle
33:080:00Guld
2
Angelica Brandqvist
Tibro OK
41:388:30Silver
3
Karin Öhlin
SOK Aneby
45:2812:20Silver
4
Jenny Johansson
IK Ymer
48:2315:15Brons
5
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
58:1425:06
 
H35 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
39:590:00Guld
2
Rickard Aronsson
OK Gisle
44:164:17Silver
3
Mark Baljeu
Leksands OK
45:285:29Silver
4
Pär Svensson
I 15 IF
48:248:25Silver
5
Henrik Sahlström
Främmestads IK
53:1113:12Silver
6
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
53:1513:16Silver
7
Henric Karlsson
OK Tranan
60:4220:43Brons
 
D40 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Åberg
Hestra IF
33:470:00Guld
2
Helena Bååth
Hestra IF
35:141:27Guld
3
Karin Andersson
OK Klyftamo
37:554:08Guld
4
Lena Thuresson
Burseryds IF
50:2916:42Brons
 
H40 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Johansson
OK Gisle
34:530:00Guld
2
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
42:538:00Silver
3
Ulf Gabrielsson
Kungälvs OK
48:5514:02Silver
4
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
51:3716:44Brons
Johan Granath
IF Hallby SOK
Ej godkänd
 
D45 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Widmark
IF Hagen
25:120:00Guld
2
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
27:432:31Guld
3
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
29:244:12Silver
4
Helena Johansson
OK Gisle
32:237:11Silver
5
Ewa Holmberg
IF Hagen
35:3110:19Silver
6
Gunnel Svensson
OK Tranan
37:3912:27Brons
7
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
47:2922:17
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
Ej godkänd
 
H45 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Klasson
Hestra IF
27:550:00Guld
2
Christer Ryman
Skillingaryds FK
28:470:52Guld
3
Stefan Aroneng
Hestra IF
29:291:34Guld
4
Stefan Lund
OK Orinto
29:431:48Guld
5
Stefan Olofsson
OK Gisle
31:483:53Silver
6
Stefan Pihl
SOK 68
32:414:46Silver
7
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
33:185:23Silver
8
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
33:215:26Silver
9
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
33:315:36Silver
10
Åke Wijkmark
IF Hagen
33:576:02Silver
11
Per Sundqvist
OK Tranan
34:326:37Silver
12
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
36:168:21Silver
13
Conny Simonsson
Gränna-Bygdens OK
36:258:30Silver
14
Jens Lindström
Tibro OK
36:278:32Silver
15
Jonas Bornetun
Skillingaryds FK
39:1911:24Silver
16
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
46:0218:07
17
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
51:4823:53
18
Peter Ravnell
Gudhems IF
59:5732:02
19
Thomas Almgren
Borås GIF
73:1245:17
 
D50 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jane Johansson
Istrums SK
28:280:00Guld
2
Gunilla Larsson
Bredareds IF
30:071:39Guld
3
Nina Bejbom
Uddevalla OK
31:303:02Guld
4
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
31:493:21Guld
5
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
32:083:40Silver
6
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
32:494:21Silver
7
Ann Laas
OK Skogshjortarna
36:428:14Silver
8
Ann Svärm
OK Gisle
36:508:22Silver
9
Leila Ljunggren
Markbygdens OK
45:0216:34
Lisa Larsson
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
H50 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
27:200:00Guld
2
Magnus Joelsson
SOK 68
30:213:01Guld
3
Ingemar Petersson
Markaryds FK
31:574:37Silver
4
Mikael Johansson
OK Gisle
32:024:42Silver
5
Bengt Petersson
IK Hakarpspojkarna
34:487:28Silver
6
Andres Laas
OK Skogshjortarna
36:068:46Silver
7
Kent Nero
Mullsjö SOK
38:1210:52Silver
8
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
39:4412:24Silver
9
Ulf Sundin
Göteborg-Majorna OK
42:1514:55Brons
10
Claes-Göran Petersson
Burseryds IF
45:2118:01
11
Anders Sävengård
Gällstadbygdens SOK
54:2627:06
12
Håkan Wåhlander
Frölunda OL
55:3228:12
 
D55 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
34:010:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
34:570:56Guld
3
Pia Adolfsson
OK Gisle
36:352:34Guld
4
Elise Johansson
Falköpings AIK OK
36:592:58Guld
5
Monica Martinsson
OK Tranan
37:093:08Guld
6
Britt-Marie Andersson
OK Amne
37:303:29Guld
7
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
40:586:57Silver
8
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
43:039:02Silver
9
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
52:5818:57Brons
 
H55 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
31:260:00Guld
2
Stefan Myrefeld
Skarpnäcks OL
33:131:47Guld
3
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
35:334:07Guld
4
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
35:394:13Guld
5
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
35:474:21Guld
6
Thor-Björn Lund
IK Vista
37:215:55Silver
7
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
37:346:08Silver
8
Kenneth Gustavsson
Laxå OK
39:187:52Silver
9
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
39:318:05Silver
10
Tommy Westerberg
Tibro OK
39:368:10Silver
11
Rainer Scholz
IK Vista
40:048:38Silver
12
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
41:4710:21Silver
13
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
41:4910:23Silver
14
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
44:4413:18Silver
15
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
45:2914:03Brons
16
Hans Trofast
Tenhults SOK
48:3317:07Brons
17
Bernt Andersson
IF Rigor
48:3417:08Brons
18
Pierre Karlsson
OK Alehof
49:2017:54
19
Lars Larsson
Sjövalla FK
54:4423:18
20
Ingemar Johansson
OK Gisle
57:1825:52
Ingvar Andersson
OK Amne
Ej godkänd
Hasse Adolfsson
OK Gisle
Ej godkänd
 
D60 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Alsin
IK Ymer
32:520:00Guld
2
Marion Hallsten
Uddevalla OK
36:293:37Guld
3
Britt-Marie Larsson
SOK 68
36:534:01Guld
4
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
40:087:16Silver
5
Monica Bråhn
Jönköpings OK
52:4919:57
6
Inger Eismark
IFK Göteborg
85:3752:45
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
Ej godkänd
 
H60 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
30:450:00Guld
2
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
30:530:08Guld
3
Olle Adolfsson
Lerums SOK
32:101:25Guld
4
Kent Eriksson
Lerums SOK
34:113:26Guld
5
Kent Kardell
Ljungskile FK
34:223:37Guld
6
Kjell Martinsson
OK Tranan
34:373:52Guld
7
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
35:304:45Silver
8
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
36:195:34Silver
9
Bengt Sörensen
Jönköpings OK
36:385:53Silver
10
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
38:097:24Silver
11
Christer Lundberg
OK P4
41:2610:41Silver
12
Hans Morgan Carlsson
IFK Göteborg
41:3610:51Silver
13
Rune Ringsgård
OK Roxen
41:4110:56Silver
14
Kurt Johansson
Svenljunga OK
41:5311:08Silver
15
Lennart Andersson
Göteborgs SK
43:1012:25Silver
16
Kurt Johansson
OK Gisle
44:5714:12Brons
17
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
45:3514:50Brons
18
Ulf Jogbratt
OK Tranan
45:3614:51Brons
19
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
46:1215:27Brons
20
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
47:3816:53
21
Kent Jogeland
IK Ymer
49:3918:54
22
Kjell Jeppson
IF Rigor
50:1019:25
23
Mats Elofsson
Herrljunga SK Skid o OL
50:3519:50
24
Bertil Johansson
OK Skogshjortarna
51:3020:45
 
D65 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
31:450:00Guld
2
Britta Larsson
OK Frisene
33:081:23Guld
3
Ingrid Hermansson
IK Ymer
35:013:16Guld
4
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
39:037:18Silver
5
Kerstin Spetz
Nitta IF
40:428:57Silver
6
Eva Höije
OK Ravinen
41:169:31Silver
7
Linnéa Claesson
Rydboholms SK
41:5810:13Silver
8
Ulla Ling
Jönköpings OK
42:0710:22Silver
9
Enid Ingemarsson
Hestra IF
44:5813:13Silver
10
Ulla Sönsteröd
SOK 68
45:3513:50Brons
11
Vega Slottner
Jönköpings OK
46:5015:05Brons
12
Gerd Wallin
Jönköpings OK
47:4115:56Brons
13
Ingrid Åhlund
Svenljunga OK
51:2419:39
14
Ulla Björkman
IK Ymer
60:1528:30
15
Birgitta Johansson
OK Tranan
63:3831:53
16
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
75:1743:32
Karin Claesson
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
H65 0 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Lorén
OK Frisene
24:490:00Guld
2
Olof Karlsson
Uddevalla OK
25:420:53Guld
3
Lars Finbom
OK Landehof
25:480:59Guld
4
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
25:571:08Guld
5
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
26:091:20Guld
6
Christer Sandh
OK Roxen
26:141:25Guld
7
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
26:201:31Guld
8
Anders Björnberg
Frölunda OL
26:281:39Guld
9
Sören Andersson
IK Dran
26:381:49Guld
10
Rune Sandberg
Uddevalla OK
26:502:01Guld
11
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
26:562:07Guld
12
Kennet Ivehag
Främmestads IK
27:032:14Guld
13
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
27:472:58Guld
14
Lennart Höije
OK Ravinen
28:233:34Silver
15
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
28:564:07Silver
16
Lars-Åke Johansson
IK Ymer
29:134:24Silver
17
Olle Hermansson
IK Ymer
29:204:31Silver
18
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
29:575:08Silver
19
Ingemar Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
30:075:18Silver
20
Bertil Ingemarsson
Hestra IF
31:096:20Silver
21
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
32:017:12Silver
22
Göran Bengtsson
Tockarps IK
33:048:15Silver
22
Kent Olausson
OK Orinto
33:048:15Silver
24
Bo Gustafsson
OK Gränsen
33:108:21Silver
24
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
33:108:21Silver
26
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
33:278:38Silver
26
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
33:278:38Silver
28
Göte Johansson D-P
OK Tranan
33:358:46Silver
29
Christer Westberg
IFK Göteborg
34:019:12Silver
30
Reine Frisk
Vaggeryds SOK
36:5112:02Brons
31
Gunnar Andersson
IK Vista
36:5712:08Brons
32
Gösta Claesson
Rydboholms SK
36:5812:09Brons
33
Gunnar Vallin
OK Landehof
37:0012:11Brons
34
Bengt Mattsson
OK Orinto
37:5313:04Brons
35
Lars Wahlström
Istrums SK
38:0213:13
36
Göran Jansson
Gränna-Bygdens OK
41:1616:27
37
Kjell Johansson
Dalsjöfors GOIF
44:2819:39
Leif Björkman
IK Ymer
Ej godkänd
 
D70 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
30:350:00Guld
2
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
36:255:50Silver
3
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
36:265:51Silver
4
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
38:568:21Silver
5
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
40:039:28Silver
6
Margareta Holmberg
IF Hagen
46:5916:24Brons
7
Inger Bylander
Svenljunga OK
47:4317:08
 
H70 0 meter22 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
28:170:00Guld
2
Leif Carlsson
Gällstadbygdens SOK
33:545:37Silver
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
34:366:19Silver
4
Håkan Skogum
Skene Sim o IS
35:467:29Silver
5
Harry Sundberg
OK Klyftamo
36:097:52Silver
6
Rune Ahlander
Jönköpings OK
37:219:04Silver
7
Kurt Rydin
OK Tranan
40:2112:04Silver
8
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
42:1413:57Brons
9
Sven Olof Fransson
OK Stigen
42:4614:29Brons
10
Mats Birgersson
Forserums SOK
44:5416:37
11
Gunnar Grönkvist
Bottnaryds IF
46:5018:33
12
Hans Carlsson
OK Orinto
47:2419:07
13
Sören Bråhn
Jönköpings OK
48:0519:48
14
Bernt Johansson
OK Gisle
48:5320:36
15
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
50:1021:53
16
Alf Kjellberg
Bredareds IF
60:2332:06
17
Harry Andersson
OK Kullingshof
60:4232:25
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
Ej godkänd
Bo Carlström
Jönköpings OK
Ej godkänd
Sigvard Rudolfsson
OK Gisle
Ej godkänd
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
Ej godkänd
 
D75 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
28:270:00
 
H75 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
35:160:00Guld
2
Nils Jansson
Skattkärrs IF
38:243:08Guld
3
Kjell Persson
Mariestads FK
39:414:25Guld
4
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
41:396:23Silver
5
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
50:0614:50Silver
6
Per-Olof Persson
Skillingaryds FK
60:5025:34
7
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
60:5625:40
Göran Malmberg
IK Gandvik
Ej godkänd
 
D80 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
38:530:00
 
H80 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
31:400:00Guld
2
Valter Alamaa
IK Vikings OK
33:452:05Guld
3
Harald Håkansson
OK Gränsen
41:5910:19Silver
4
Olle Gottfridsson
SOK 68
45:3513:55Brons
5
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
47:0815:28Brons
6
Sven Andersson
OK Stigen
50:5119:11
7
Gösta Lindblom
Ölmstads IS
53:4322:03
 
H85 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Tyvik
I 15 IF
62:170:00Guld
2
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
98:5736:40
 
U1 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Dahlin
IK Gandvik
18:090:00Järn
2
Sofia Elverlind
OK Tranan
20:132:04Järn
3
Curt Wullf Norgren
Gällstadbygdens SOK
23:074:58Järn
4
Lisa Östensson
OK Tranan
23:525:43Järn
5
Iris Hallqvist
Ulricehamns OK
23:595:50Järn
6
Emil Granath
IF Hallby SOK
25:026:53Järn
7
Tove Bååth
Hestra IF
30:2712:18Järn
 
U2 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lundberg
Hestra IF
25:100:00Järn
2
Albin Hjellström
Gränna-Bygdens OK
26:211:11Järn
3
Clas Wullf Norgren
Gällstadbygdens SOK
28:243:14Järn
4
William Bodin
Gällstadbygdens SOK
32:257:15Järn
5
Hulda Hallqvist
Ulricehamns OK
37:1412:04Järn
 
Inskolning 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Henriksson
IK Ymer
23:480:00Järn
2
Melker Birgersson
IK Ymer
23:490:01Järn
3
Isak Johansson
OK Gisle
27:023:14Järn
4
Alfred Hallqvist
Ulricehamns OK
31:147:26Järn
5
Gustav Bohman
OK Orinto
32:048:16Järn
6
Oskar Hjertberg
IK Ymer
32:288:40Järn
7
Kristina Bohman
OK Orinto
34:4510:57Järn
8
Maja Nordin
OK Tranan
36:5613:08Järn
 
Öppen motion 1 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Ragnmark
OK Skogshjortarna
36:300:00Brons
2
Nils Andersson
Markbygdens OK
38:452:15Brons
3
Annie Fulton
Svenljunga OK
51:0114:31
 
Öppen motion 3 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Larsson
Hestra IF
27:300:00Brons
2
Ann-Sofie Ohlin
OK Tranan
29:071:37Brons
3
Anna-Carin Eriksson
SOK Aneby
33:055:35Brons
4
Rocio Huerta-Balague
Falköpings AIK OK
38:1710:47
5
Stefan Håkansson
IK Ymer
39:1611:46
6
Monika Hjellström
Gränna-Bygdens OK
41:2613:56
7
Anita Junfors
OK Skogshjortarna
42:4515:15
8
Helene Krantz
IK Ymer
43:0415:34
9
Per-Olov Jakobsson
Härnösands OK
43:4416:14
10
Totte Holm
Markbygdens OK
45:1317:43
11
Viktor Bark
IF Hagen
46:1218:42
12
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
47:4420:14
13
Göran Stenberg
SOK 68
52:1424:44
14
Kristina Tellqvist
IK Dran
57:3230:02
15
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
72:2244:52
 
Öppen motion 5 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Hjortvall
Borås GIF
40:310:00Brons
2
Roger Pihl
SOK 68
42:422:11Brons
3
Weine Gustavsson
IK Wallgårda
46:446:13Brons
4
Annika Petersson
Burseryds IF
48:127:41Brons
5
Malin Bodin
Gällstadbygdens SOK
49:088:37Brons
6
Claes Johansson
OK Kullingshof
50:129:41Brons
7
Ronny Eriksson
Trollhättans SK
51:5411:23Brons
8
Anders Swedin
Lidköpings VSK
51:5711:26Brons
9
Marika Elverlind
OK Tranan
52:5312:22Brons
10
Madelén Anerönn
IK Uven
55:1114:40
11
Mikael Bodin
Gällstadbygdens SOK
55:1414:43
12
Per Leandersson
OK Isaberg
59:3419:03
13
Alexander Pihl
SOK 68
66:1425:43
14
Björn Wernersson
IK Ymer
68:2627:55
15
Kristina Svenning
Falköpings AIK OK
68:2727:56
16
Lars Torstensson
Göteborgs SK
73:3233:01
17
Timothy Hadarsson
Gällstadbygdens SOK
120:4380:12
 
Öppen motion 7 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Morgan Bodin
Gällstadbygdens SOK
23:170:00Brons
2
Marie Olsson
Tibro OK
24:421:25Brons
3
David Djurbäck
Markbygdens OK
26:263:09Brons
4
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
28:455:28Brons
5
Kurt Johansson
Falköpings AIK OK
29:115:54Brons
6
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
30:497:32Brons
7
Tomas Göransson
IK Ymer
31:588:41Brons
8
Anne Turesson
Bredaryds SOK
34:5811:41
9
Rebecca Djurbäck
Markbygdens OK
36:3513:18
10
Gunnar Wallin
Jönköpings OK
39:4616:29
11
Ann-Britt Stenberg
OK Skogshjortarna
42:0418:47
12
Göran Svahn
Borås GIF
42:1018:53
13
Bernt Kvist
Ulricehamns OK
43:1219:55
14
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
44:0320:46
15
Leif Rydberg
Istrums SK
44:0420:47
16
Helena Andersson
SOK Aneby
44:1721:00
17
Stina Håkansson
OK Gränsen
44:4621:29
18
Håkan Junfors
OK Skogshjortarna
47:4824:31
19
Birgitta Parkner
OK Landehof
50:2027:03
20
Britt-Mari Rydberg
Istrums SK
51:0427:47
21
Birgitta Palm
IK Ymer
58:3135:14
22
Åke Ekberg
Markbygdens OK
96:1372:56
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonatan Fridolfsson
OK Gränsen
39:090:00Brons
2
Torbjörn Löfving
Tibro OK
42:543:45Brons
3
Stefan Graad
IF Rigor
44:054:56Brons
4
Erik Jonsson
Hestra IF
44:425:33Brons
5
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
45:065:57Brons
6
Johan Lindeblom
IK Omega
45:276:18Brons
7
Ingemar Blom
IK Uven
48:189:09Brons
8
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
48:379:28Brons
9
Fredrik Stensson
Markbygdens OK
48:469:37Brons
10
Philip Hjellström
Gränna-Bygdens OK
54:1315:04
11
Magnus Henningsson
Hestra IF
56:2917:20
12
Urban Bark
IF Hagen
63:4824:39
13
Magnus Elverlind
OK Tranan
76:2637:17
14
Stefan Anerönn
IK Uven
79:4840:39
15
Tommy Karlsson
Gudhems IF
80:4341:34
16
Kjell Olof Ingemar Karlsson
Svenljunga OK
89:2850:19
Stig Gustafsson
IK Ymer
Ej godkänd