Dala-Dubbeln Öppna Klasser

2011-10-15

Arrangörer: Karlsbyhedens IK | Korsnäs IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
521
Form:
Individuell
Startande:
520
Distans:
Lång
Fullföljande:
507
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Inskolning 0 meter53 startande, 51 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Ida Södergren
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Nils Wedman
Västerbergslagens OL
0:000:00Järn
Minette Johansson
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Ebba Matts
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Rasmus Widelund
OK Kåre
0:000:00Järn
Sara Wallin
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Elin Fornander
Sigtuna OK
0:000:00Järn
Samuel Elofsson
OK Kåre
0:000:00Järn
Lovisa Mases
Stora Tuna OK
0:000:00Järn
Ellen Hannrup
IF Thor
0:000:00Järn
Kajsa Hannersjö
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Olle Dahlin
Leksands OK
0:000:00Järn
Rasmus Edmer
Domnarvets GOIF
0:000:00Järn
Ellen Kårén
Sundsvalls OK
0:000:00Järn
Tilda Golsäter
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Theo Skaner
Leksands OK
0:000:00Järn
Anton Mörkfors
Järfälla OK
0:000:00Järn
Malin Edman
Sigtuna OK
0:000:00Järn
Klara Berglund
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Agnes Wallin
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Olle Ringi
OK Kåre
0:000:00Järn
Johan Wanner
Avesta OK
0:000:00Järn
Jakob Widelund
OK Kåre
0:000:00Järn
Anja Berger
Domnarvets GOIF
0:000:00Järn
Gry Dahlgren
Östersunds OK
0:000:00Järn
Cornelia Hörnquist
Hägglunds IoFK
0:000:00Järn
Evelina Widelund
OK Kåre
0:000:00Järn
Simon Berglund
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Olof Och Carl Olsson
OK Kåre
0:000:00Järn
Lina Uller
Kils OK
0:000:00Järn
Pontus Abrahamsson
Sundbybergs IK
0:000:00Järn
Viggo Berggren
Gävle OK
0:000:00Järn
Lucas Wanner
Avesta OK
0:000:00Järn
Henrik Södergren
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Ida Klaser
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Julia Gustafsson
KFUM Örebro OK
0:000:00Järn
Viggo Zwinger
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Eskil Nääs
Leksands OK
0:000:00Järn
Dayanna Sundlöf
Timrå SOK
0:000:00Järn
Nike Persson
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Isac Wadman
IFK Moras OK
0:000:00Järn
Eddie Zwinger
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Martina Marklund
Täby OK
0:000:00Järn
Wiktor Enges
Attunda OK
0:000:00Järn
Linnea Elofsson
OK Kåre
0:000:00Järn
Sofie Thornell
Västerås SOK
0:000:00Järn
Eric Viker
OK Kåre
0:000:00Järn
Alma Petterson
Karlsbyhedens IK
0:000:00Järn
Petter Granath
Svärdsjö IF
0:000:00Järn
Malin Hansson
Täby OK
0:000:00Järn
Maja Ahlström
Västerås SOK
0:000:00Järn
William Edmer
Domnarvets GOIF
Diskvalificerad
Anders Danielsson
Sundbybergs IK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 1 0 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Eriksson
OK Kolmården
28:200:00Brons
2
Elsa Djärv
Avesta OK
32:224:02Brons
3
Magda Aspholm
Östersunds OK
33:004:40Brons
4
Carina Stensson
Tullinge SK
35:227:02Brons
4
Gunilla Eriksson
Tullinge SK
35:227:02Brons
6
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Mjölby OL
36:077:47Brons
7
Johanna From
OK Kolmård Klubb 90002
36:107:50Brons
8
Mathias Ohlsson
IFK Moras OK
36:177:57Brons
9
Lennart Nilsson
OK Grane
43:0114:41
10
Elin Edström
Härnösands OK
43:2415:04
11
Lisen Hill
IFK Moras OK
46:0317:43
12
Sofie Vind
Finspångs SOK
47:1018:50
13
Ida Waernqvist
NAIS OK
47:1718:57
14
Meja Wirgin
Domnarvets GOIF
50:4822:28
15
Cecilia Winqvist
OK Djerf
53:0224:42
16
Linus Jernström
Avesta OK
53:2425:04
17
Rolf Grälls
OK Kåre
55:5127:31
18
David Nilsson
Sundbybergs IK
59:1130:51
19
Leo Kajanus
Tumba-Mälarhöjden OK
59:1230:52
20
Lotta Wedman
Västerbergslagens OL
62:2234:02
21
Albin Larsson
Vika Klubb 90009
62:5534:35
22
Alva Viker
OK Kåre
63:5035:30
23
Emelie Ekvall
OK Kåre
63:5535:35
24
Börje Olsson
Storviks IF
66:2238:02
25
Simon Johansson
Karlsbyhedens IK
67:5439:34
Åsa Ahlgren
Gamleby OK
Diskvalificerad
Sven-Erik Ejeborg
OK Kåre
Diskvalificerad
 
Öppen motion 3 0 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Lång
Kisa SK
23:070:00Brons
2
Satu Svedberg
Sundsvalls OK
31:148:07Brons
3
Sara Hillbom
Finspångs SOK
32:068:59
4
Eleonora Björk
Leksands OK
35:3712:30
5
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
36:1913:12
6
Truls Samuelsson
OK 64 Torpa
37:2814:21
7
Frihetsgudinan New York
Svaide Roma SOK
38:0815:01
8
Helena Liljeström
Gävle OK
38:1415:07
9
Magnus Svensson
Täby OK
40:5617:49
10
Niklas Blixt
Järbo OK
41:1018:03
11
Lotta Stål
Västerbergslagens OL
42:5019:43
12
Lukas Arkäng
Tullinge SK
43:0319:56
13
Oskar Edholm
OK Tisaren
43:0720:00
14
Mimmi Westblad
OK Ravinen
43:2620:19
15
Petra Nilsson
NAIS OK
43:5120:44
15
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
43:5120:44
17
Isak Bodin
Trosabygdens OK
44:5221:45
18
Jonatan Bergman Trollström
Trosabygdens OK
44:5421:47
19
Bobo Rengfelt
Trosabygdens OK
45:0922:02
19
Henrik Lundgren
Sundsvalls OK
45:0922:02
21
Ivar Petersson
Trosabygdens OK
45:1422:07
22
Elias Pontén
Stora Tuna OK
45:3922:32
23
Yngve Rahlén
OK Ravinen
46:4823:41
23
André Lindgren
OK Ravinen
46:4823:41
25
Lill Nallgård
Västerås SOK
57:2734:20
26
Therese Johansson
Västerås SOK
58:3235:25
27
Leopold Müller
Tjällmo-Godegårds OK
60:5937:52
28
Frida Almtjerv
Avesta OK
61:1038:03
29
Frida Östman
Avesta OK
61:1138:04
30
Stina Häggbrink
Berga SOK
63:5040:43
31
Helena Rustas
Berga SOK
64:2241:15
32
Liz Brennan
Södertälje-Nykvarn OF
66:4443:37
33
Gabriel Lönn
Arboga OK
79:2756:20
34
Inez Eklund
Skarpnäcks OL
95:5172:44
 
Öppen motion 5 0 meter70 startande, 66 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Camilla Engel
OK Ravinen
28:530:00Brons
2
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
30:461:53Brons
3
Magnus Herberthson
Linköpings OK
31:432:50Brons
4
Petar Albinsson
Järfälla OK
33:114:18Brons
5
Anne Johansson
OK Dacke
36:307:37Brons
6
Linnea Petrisi
Västerbergslagens OL
37:238:30Brons
7
Christina Lilje
Gävle OK
38:069:13
8
Victor Berg
Leksands OK
39:1410:21
9
Eika Berg
Leksands OK
39:1610:23
10
Veronica Eriksson
OK Hällen
39:2010:27
11
Charlotte Ståhl
Sundbybergs IK
39:2610:33
12
Anders Ahnlén
OK Hammaren
39:4810:55
13
Mia Gustafsson
OK Kåre
40:1511:22
14
Christpher Verlund
Södertälje-Nykvarn OF
41:0012:07
15
Jon Klasér
Korsnäs IF OK
41:1512:22
16
Magnus Östgren
OK Kåre
41:1712:24
17
Ann-Sofie Täck
OK Hammaren
41:2712:34
18
Erika Blixt
Järbo OK
41:3212:39
19
Amanda Emanuelsson
Tullinge SK
41:4612:53
20
Gunnel Svensson
OK Tranan
41:5112:58
21
Tanja Dalheimer
IK Vikings OK
41:5313:00
22
Anna Funke
Leksands OK
41:5913:06
23
Matthias Kalle Dalheimer
IK Vikings OK
42:1313:20
24
Fredrik Malm
KFUM Örebro OK
42:2413:31
25
Lotta Brannefält
Västerås SOK
42:3513:42
26
Jonas Pettersson
Surahammars SOK
43:0214:09
27
Annika Ohlsson
Ärla IF
43:1014:17
28
Inger Lund
OK Norden
44:1015:17
29
Johan Lind
Stora Tuna OK
44:1515:22
30
Torbjörn Hornliden
Umedalens IF
44:1915:26
31
Magdalena Hoffsten-Arkäng
Tullinge SK
44:3215:39
32
Harald Hedenlund
Avesta OK
45:3216:39
33
Maria Edvardsson
Järfälla OK
45:4516:52
34
Bo Danmo
Domnarvets GOIF
45:5417:01
35
Anna Kullberg
Linköpings OK
46:1717:24
36
Ingemar Sjöberg
OK Hammaren
47:2918:36
37
Jenny Gustavsson
Arboga OK
48:3419:41
38
Ebba Hedegård
OK Kolmården
51:5923:06
39
Alva Bergquist
Södertälje-Nykvarn OF
52:0723:14
40
Maria Tranberg
Tullinge SK
52:2023:27
41
Anna-Karin Mouazzen
OK Letstigen
54:4225:49
42
Lilian Palm
HJS-Vansbro OK
54:5025:57
43
Anne Wiman
Täby OK
55:3226:39
44
Amanda Elmertoft
Norbergs OK
55:5126:58
45
Sara Andersson
Norbergs OK
55:5527:02
46
Carolin Ottosson
Gävle OK
56:4927:56
47
Gunilla Karlsson
Säterbygdens OK
57:0328:10
48
Marianne Åhlström
OK Storsjön
59:2230:29
49
Johanna Särnbrink
OK Tisaren
60:3731:44
50
Hanna Lundström
Långhundra IF
61:1932:26
51
Thure Eriksson
Gävle OK
61:3332:40
51
Helen Lundström
Långhundra IF
61:3332:40
53
Jenny Lindblad
Västerbergslagens OL
61:5833:05
54
Klara Petrisi
Västerbergslagens OL
62:0033:07
55
Marianne Tysk
Leksands OK
65:1636:23
56
Anna Gustafsson
KFUM Örebro OK
65:5737:04
57
Johanna Hanrup
IF Thor
66:2037:27
58
Karin Hannrup
IF Thor
66:2637:33
59
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
66:5538:02
60
Anders Berglund
Skarpnäcks OL
71:0242:09
61
Oskar Andersson
OK Linné
72:5143:58
62
Anna Fröberg
OK Roxen
72:5544:02
63
Nickoals Hort
Stockholms OK
75:1246:19
64
Tomas Wahlqvist
OK Roslagen
88:0459:11
65
Bengt Staffans
Klubb 90007
97:2568:32
66
Kristina Harsbo
Klubb 90007
97:4068:47
Annika Sundström
Västerås SOK
Diskvalificerad
Marcel Moritz
Stockholms OK
Diskvalificerad
Mats Eriksson
OK Norden
Diskvalificerad
Peter Niemi
Västerås SOK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 6 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Peterson
Älvdalens IF OK
46:200:00Brons
2
Dan Westerberg
OK Kåre
46:590:39Brons
3
Gith Thellsén
OK Roxen
51:014:41Brons
4
Ola Andersson
Domnarvets GOIF
53:076:47Brons
5
Karin Forsberg
Tullinge SK
54:478:27Brons
6
Mats Frost
OK Roslagen
55:519:31Brons
7
Kristina Nilsson
VK Uvarna
56:4810:28Brons
8
Per Södersten
OK Ravinen
57:1110:51Brons
9
Anton Kjellsson
Östersunds OK
57:5611:36Brons
10
Ewert Engstedt
Tullinge SK
60:0313:43Brons
11
Per Ekner
Snättringe SK
61:5615:36Brons
12
Anders Axelsson
Finspångs SOK
63:2417:04
13
Jakob Wedman
Västerbergslagens OL
63:4617:26
14
Pirkko Stenerhag
Västerbergslagens OL
64:0017:40
15
Anna Knapp
Sundsvalls OK
65:1218:52
16
Thomas Larsson
Attunda OK
65:4319:23
17
Per Wiman
Täby OK
65:5819:38
18
Mikael Hämäläinen
Länna IF
68:3622:16
19
Karin Pettersson
Linköpings OK
73:1526:55
20
Tomas Huldt
Sundbybergs IK
74:2228:02
21
Kristina Persson
Sundsvalls OK
79:3833:18
22
Filip Brunander
Attunda OK
92:1345:53
23
Leo Hellström
Attunda OK
92:5246:32
24
Olle Axelsson
OK Tranan
93:3847:18
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter116 startande, 114 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
26:280:00Brons
2
Per Stål
Västerbergslagens OL
31:295:01Brons
3
Hans Näslund
Västerås SOK
33:186:50Brons
4
Patrik Johnsson
OK Kåre
36:089:40
5
Per Gustås
Linköpings OK
37:0110:33
6
Hans-Erik Danielsson
Västerbergslagens OL
37:3411:06
7
Bo Börjesson
Storviks IF
38:0011:32
8
Rolf Emlén
Vittjärvs IK
38:3812:10
9
Carl-Johan Thorell
OK Ravinen
38:4812:20
10
Stefan Nilsson
Högåkers OK
39:1512:47
11
Staffan Jacobsson Svärd
IF Thor
39:3713:09
12
Anna Lindblad
Västerbergslagens OL
39:3913:11
13
Mia Dammvik
Stora Tuna OK
39:4113:13
14
Mona Bierfeldt
Ärla IF
39:5913:31
15
Tommy Boman
Västerås SOK
40:2613:58
16
Karin Johnsson
OK Kåre
40:3314:05
17
Mikael Bässen
IF Thor
40:3514:07
18
Karin Jansson
OK Kåre
40:4814:20
19
Benny Wiklund
Finspångs SOK
41:0014:32
20
Stefan Kärrlander
Umedalens IF
41:5615:28
21
Mikael Danielsson
OK Kåre
42:1215:44
22
Anders Mases
Stora Tuna OK
42:5616:28
23
Malena Ahlström
Västerås SOK
43:0916:41
24
Lina Ruth
IK Jarl Rättvik
43:1816:50
25
Ewa Albrektsson
OK Ravinen
43:1916:51
26
Maria Ling
Jönköpings OK
43:2216:54
27
Karin Johansson
KFUM Örebro OK
43:5817:30
28
Torbjörn Söderlund
Leksands OK
44:0317:35
29
Anna Larsson
IF Hagen
44:0817:40
30
Pontus Löfström
Jönköpings OK
44:4318:15
31
Lena Mases
Stora Tuna OK
45:0818:40
32
Åsa Westlund
Trosabygdens OK
45:1118:43
33
Ulf Kjellin
OK Hedströmmen
45:1618:48
34
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
45:3019:02
35
Erik Simes
OK Tyr
45:5119:23
36
Susanne Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
45:5619:28
37
Agneta Eriksson
OK Kolmården
45:5719:29
38
Jonas Olausson
Målilla OK
45:5819:30
39
Jörgen Ågran
OK Storsjön
45:5919:31
40
Anna Backlund
OK Södertörn
46:0919:41
41
My Rönnols
Täby OK
46:1119:43
42
Ylva Andersson
Domnarvets GOIF
46:1819:50
43
Izabell Birklin
OK Kåre
46:3820:10
44
Tomas Björelind
Järla IF OK
46:4420:16
45
Fredrik Petrisi
Västerbergslagens OL
46:5420:26
46
Kristina Carlqvist
OK Djerf
47:1220:44
47
Magnus Jansson
OK Roslagen
47:1320:45
48
Stig Lundström
Söderhamns OK
47:1820:50
49
Jenny Unander
Sundsvalls OK
47:2420:56
50
Katarina Bengtsson
Långhundra IF
47:3321:05
51
Stefan Nordström
Sigtuna OK
47:4821:20
51
Monica Boman
Gävle OK
47:4821:20
53
Anneli Wendelius
IFK Lidingös Skid o OK
47:5321:25
54
Carl-Olof Söder
Skarpnäcks OL
47:5721:29
55
Lena Petrisi
Västerbergslagens OL
48:1421:46
56
Jonas Fridman
Vännäs OK
48:3922:11
57
Moni Winsnes
Södertälje-Nykvarn OF
48:5922:31
58
Mattias Lundgren
Vittjärvs IK
49:4023:12
58
Stefan Törnqvist
Västerås SOK
49:4023:12
60
Per Hansson
Härnösands OK
49:4823:20
61
Mats Kjellberg
Västerås SOK
50:0323:35
62
Patrik Frisk
Västerås SOK
50:1023:42
63
Therese Sjöberg
IFK Enskede
50:2123:53
64
Gösta Elfgren
IFK Lidingös Skid o OK
50:2223:54
65
Anna Norrbom
Sala OK
50:3624:08
66
David Söderström
Sala OK
50:5624:28
67
Martin Englund
OK Södertörn
51:0724:39
68
Lena Malmström
GOIF Tjalve
51:1724:49
69
Leif Mörkfors
Järfälla OK
51:1824:50
70
Sven-Erik Kempe
Oslättforspojkarnas IK
51:2224:54
71
Eva Martinsson
OK Tyr
51:2624:58
72
Tomas Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
51:3825:10
73
Gunnar Tiselius
OK Kåre
51:4625:18
74
Tore Nallgård
Västerås SOK
51:5925:31
75
Anki Gustafsson
Säterbygdens OK
52:5526:27
76
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
53:0226:34
77
Lotta Grahn
Södertälje-Nykvarn OF
53:2927:01
78
Martina Sundberg
IFK Enskede
53:3727:09
79
Anna Gustafsson Hane
OK Tyr
53:4027:12
80
Stina Åström
Sundsvalls OK
53:4527:17
81
Ann Bergman
OK Ravinen
54:0227:34
82
Gunilla Gedin
OK Måsen
54:4028:12
83
Lena Leandersson
Älvdalens IF OK
54:5028:22
84
Johan Lindeblom
IK Omega
55:3629:08
85
Gabriella Wennblom
Hagaby GOIF
56:3330:05
86
Greg Campbell
Lustens OK
57:0230:34
87
Patrik Wendelius
IFK Lidingös Skid o OK
57:2931:01
88
Kristin Ramsell
Leksands OK
58:3432:06
89
Lotta Tapper
IFK Lidingös Skid o OK
58:5832:30
90
Peter Salomon
Attunda OK
59:0132:33
91
Yvonne Carlsson
Stora Tuna OK
59:0732:39
92
Gunilla Rudander
Sundbybergs IK
59:1432:46
93
Ylva Torbiörnsson
Järla IF OK
62:2936:01
94
Malin Milton
Boxholm-Mjölby OL
63:1136:43
95
Berit Edengren
Nyköpings OK
64:0037:32
96
Mats Karlsson
GOIF Tjalve
64:3838:10
97
Hillevi Luks
GOIF Tjalve
64:3938:11
98
Sofie Nylander
OK Kåre
65:4539:17
99
Lars Lång
Vimmerby OK
66:3340:05
100
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
66:3940:11
101
Marita Söderlind
Hägglunds IoFK
67:2240:54
102
Vesa Kutti
Hagaby GOIF
67:4341:15
103
Marie Forshällen
Attunda OK
67:4441:16
104
Mats Adolfsson
OK Kåre
67:5441:26
105
Erika Fältman
Leksands OK
68:0941:41
106
Anders Tegeström
Stockholms OK
68:2341:55
107
Håkan Duhlbo
IFK Moras OK
68:2842:00
108
Jan Olof Hedberg
Gagnefs OK
68:4642:18
109
Henryk Zienkiewicz
IF Rigor
73:1346:45
110
Karin Ernfridsson
OK 64 Torpa
74:3948:11
111
Ansgar Simonsson
Sundbybergs IK
77:4651:18
112
Marit Äng
Hagaby GOIF
83:4257:14
113
Maria Hallmén
Järfälla OK
86:1359:45
114
Annakarin Rahlén
OK Ravinen
95:5469:26
Ari Sahlsten
Skarpnäcks OL
Diskvalificerad
Viktor Häggström
Skarpnäcks OL
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter74 startande, 74 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
38:000:00Brons
2
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
41:593:59Brons
3
Daniel Kaipe
Leksands OK
42:414:41Brons
4
Mats Jonsell
IF Thor
44:126:12Brons
5
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
45:157:15Brons
6
Jan-Olof Bogren
Sundbybergs IK
45:237:23Brons
7
Roger Palmgren
Sundsvalls OK
46:388:38Brons
8
Peter Junevik
Leksands OK
47:239:23Brons
9
Sven Persson
Årsunda IF
47:439:43Brons
10
Magnus Thornell
Surahammars SOK
48:3210:32Brons
11
Pär Nyman
OK Tyr
48:4110:41Brons
12
Per Nordahl
Domnarvets GOIF
48:5110:51Brons
13
Martin Hjertberg
IK Ymer
50:1412:14
14
Michael Granqvist
OK Ravinen
50:3012:30
15
Kicki Skog
Tullinge SK
50:4912:49
16
Per-Åke Bladh
Forsa OK
51:2113:21
17
Tommy Fröjd
Sundsvalls OK
51:2513:25
18
Göran Eklund
Skarpnäcks OL
51:3413:34
19
Jenny Tirén Berg
OK Ravinen
51:3913:39
20
Ola Henriksson
Järla IF OK
51:4013:40
21
Matts Andersson
OK Ravinen
51:5413:54
22
Anders L Olsson
Gävle OK
52:0214:02
23
Jonas Pettersson
OK Tisaren
52:0714:07
24
Stefan Karlsson
OK Ravinen
52:3614:36
25
Jan Kihl
Sundbybergs IK
52:5214:52
26
Sofia Heldt
Södertälje-Nykvarn OF
52:5914:59
27
Laila Ingelsson
OK Hammaren
53:0715:07
28
Joakim Ahlström
Västerås SOK
53:0915:09
29
Bosse Wigge
Säterbygdens OK
53:3715:37
30
Peter Jansson
IK Jarl Rättvik
53:4315:43
31
Bo Lauri
Snättringe SK
54:3816:38
32
Bengt Stenerhag
Västerbergslagens OL
54:5216:52
33
Annika Bygdén
Södertälje-Nykvarn OF
55:3717:37
34
Anna-Karin Jonsson
OK Orion
55:5217:52
35
Fredrik Wiksten
Gävle OK
56:1218:12
36
Kalle Östgren
OK Kåre
56:3618:36
37
Stefan Träff
NAIS OK
56:4618:46
38
Marie Hedar
Eskilstuna OL
57:3619:36
39
Joakim Persson
Haninge SOK
57:5819:58
40
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
58:3020:30
41
Urban Ståhl
Sundbybergs IK
59:3121:31
42
Jonny Nilsson
Snättringe SK
59:4721:47
43
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
60:1922:19
44
Gunilla Boman
Västerås SOK
60:3922:39
45
Olle Andersson
Rehns BK
60:4922:49
46
Niclas Ahlström
Västerås SOK
61:1323:13
47
Jan Bergman
OK Kåre
61:1623:16
48
Sofia Aldén
Finspångs SOK
62:1824:18
49
Lena Lindman
Finspångs SOK
62:4924:49
50
Christer Gustavsson
OK Tylöskog
63:5925:59
51
Anna Uller
Kils OK
66:0228:02
52
Stefan Gustafsson
OK Hällen
66:0328:03
53
Per Karlsson
Nyköpings OK
66:0428:04
54
Lena Risby
OK Ravinen
66:2628:26
55
Eva Nilsson
OK Linné
66:5528:55
56
Anna Tedhamre
Snättringe SK
67:0629:06
57
Gunilla Kallhauge
Snättringe SK
67:0929:09
58
Marita Philipsson
Markaryds FK
69:2931:29
59
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
70:3332:33
60
Peter Askeljung
OK Klemmingen
71:2533:25
61
Sören Bremer
Boxholm-Mjölby OL
71:3233:32
62
Håkan Svahn
OK Ravinen
72:5534:55
63
Sven Leandersson
Älvdalens IF OK
73:3035:30
64
Anders Pettersson
Västerviks OK
73:4335:43
65
Kristina Fors
OK Grip
75:4437:44
66
Ellen Sjögren
Sundsvalls OK
76:0038:00
67
Thomas Bäckström
IF Rigor
76:2638:26
68
Anna Staffas
Klubb 90007
77:3339:33
69
Viktoria Lindberg
OK Djerf
77:5539:55
70
Håkan Lindberg
OK Djerf
78:2340:23
71
Ida Rydberg
Gamleby OK
78:3140:31
72
Karl-Johan Rydberg
Gamleby OK
78:3340:33
73
Leif Helldal
Korsnäs IF OK
79:0941:09
74
Charlotte Lindkvist
Leksands OK
79:1241:12
 
Öppen motion 9 0 meter81 startande, 80 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elias Öhgren
OK Kåre
51:500:00Brons
2
Lennart Borg
Södertälje-Nykvarn OF
52:170:27Brons
3
Thomas Johannesson
Ronneby OK
52:180:28Brons
4
Fredrik Sone
Attunda OK
53:011:11Brons
5
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn OF
54:412:51Brons
6
Henrik Thomson
OK Kåre
55:243:34Brons
7
Stefan Thellsén
OK Roxen
55:504:00Brons
8
Oscar Nyqvist
Jönköpings OK
56:164:26Brons
9
Johan Karlsson
OK Tor
58:006:10Brons
10
Mathias Benjaminsen
Lillmarka Klubb 90001
58:136:23Brons
11
Stefan Jonsson
Malungs OK Skogsmårdarna
58:316:41Brons
12
Roger Lindén
Attunda OK
59:047:14Brons
13
Olle Lindman
Finspångs SOK
59:077:17Brons
14
Anders Karlsson
Snättringe SK
59:467:56Brons
15
Björn Hannrup
IF Thor
59:497:59Brons
16
Martin Bjurner
Bromma-Vällingby SOK
60:228:32Brons
17
Oscar Riis
Gamleby OK
60:388:48Brons
18
Mårten Källström
Sala OK
61:359:45Brons
19
Per Ek
Nyköpings OK
61:439:53Brons
20
Mats Bergenfur
OK Älgen
62:1310:23Brons
21
Mats Lundbäck
Järfälla OK
62:2910:39Brons
22
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
62:4010:50Brons
23
Mårten Winkler
Strängnäs-Malmby OL
62:4410:54Brons
24
Patrik Ottosson
Gävle OK
62:5311:03Brons
25
Anders Nordahl
OK Kåre
63:0711:17Brons
26
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
63:1011:20Brons
27
Erik Ernstsson
Finspångs SOK
63:1411:24Brons
28
Per Edström
Härnösands OK
63:5412:04Brons
29
Micke Wallström
Nyköpings OK
63:5612:06Brons
30
Pär Norén
Vännäs OK
63:5712:07Brons
31
Anders Gedin
OK Kåre
64:2412:34Brons
32
Stefan Aroneng
Hestra IF
64:5213:02Brons
32
Kent Klasson
Hestra IF
64:5213:02Brons
34
Kent Bergman
OK Ravinen
64:5813:08Brons
35
Henrik Ljungemyr
OK Kolmården
65:5114:01Brons
36
Harald Henriksson
Järla IF OK
66:0114:11Brons
37
Peter Lind
SOK Viljan
66:0414:14Brons
37
Sven-Johan Prytz
GOIF Tjalve
66:0414:14Brons
39
Gunnar Forsgren
Forsa OK
66:2314:33Brons
40
Ulf Skoglund
Kils OK
66:4614:56Brons
40
Jonas Uller
Kils OK
66:4614:56Brons
42
Nils Edvardsson
Järfälla OK
66:5315:03Brons
43
Mats Lagerblad
Växjö OK
66:5415:04Brons
44
Peter Fors
OK Grip
67:3415:44Brons
45
Lars Holmgård
Kils OK
67:3615:46Brons
46
Ola Bovallius
Järfälla OK
67:3815:48Brons
47
Dag Jehrlander
GOIF Tjalve
67:5016:00Brons
47
Joel Andersson
IK Gandvik
67:5016:00Brons
49
Patric Malmström
GOIF Tjalve
67:5116:01Brons
50
Mats Orbert
Attunda OK
68:2616:36
51
Göran Längheim
Tullinge SK
69:2217:32
52
Rudolf Hersén
Tullinge SK
69:5518:05
53
Erik Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
70:2718:37
54
Krister Andersson
Domnarvets GOIF
70:4318:53
55
Mats Backteman
Linköpings OK
72:0020:10
56
Lena Ström
Tjällmo-Godegårds OK
72:5521:05
57
Mats Lundqvist
Östersunds OK
73:1421:24
58
Leif Gustafsson
Säterbygdens OK
73:1821:28
59
Per Johansson
Vandrarringen
74:0122:11
60
Robert Östlund
Säterbygdens OK
74:4822:58
61
Ola Torstensson
Västerås SOK
75:0323:13
62
Erik Borglund
Härnösands OK
75:4723:57
63
Håkan Redtzer
Attunda OK
75:5224:02
64
Magnus Johansson
OK Kolmården
75:5424:04
65
Michael Hertin
Västerviks OK
76:2324:33
66
Håkan Östergren
Växjö OK
79:2927:39
67
Anders Runander
Trosabygdens OK
79:5028:00
68
Inger Gunnarsson
Västerås SOK
80:1828:28
69
Erik Berglund
Skarpnäcks OL
80:1928:29
70
Mikael Davidsson
Västerås SOK
80:3128:41
71
Linn Grälls
OK Kåre
81:5630:06
72
Anders Levin
Svaide Roma SOK
82:5331:03
73
Lars Duvander
OK Kåre
84:1632:26
74
Christer Anden
Södertälje-Nykvarn OF
89:3937:49
75
Annika Davidsson
Västerås SOK
90:5439:04
76
Anette Önerud
OK Ravinen
94:0742:17
77
Per Wadman
Västerås SOK
96:5745:07
78
Johnny Rahlén
OK Ravinen
99:1147:21
79
Peter Ahlstrand
OK Måsen
120:1468:24
80
Peter Rasmussen
Nyköpings OK
120:2268:32
Johan Redtzer
Attunda OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 10 0 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
William Lind
Malungs OK Skogsmårdarna
64:520:00Brons
2
Anders Österlund
Västerås SOK
66:091:17Brons
3
Gustav Bergman
OK Ravinen
67:212:29Brons
4
Rassmus Andersson
OK Linné
69:334:41Brons
5
Artem Panchenko
IFK Moras OK
74:5610:04Brons
6
Jan Olm
Kils OK
74:5910:07Brons
7
Greger Tysk
Leksands OK
76:1811:26Brons
8
Mikael Andersson
Linköpings OK
78:3513:43Brons
9
Conny Forsberg
Långhundra IF
78:4413:52Brons
10
Per Jansson
OK Djerf
83:1918:27Brons
11
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
85:5321:01
12
Viktor Lindberg
OK Roslagen
86:0021:08
13
Emil Svensk
Stora Tuna OK
86:0521:13
14
Johan Samuelsson
IK Trenne Ullared
87:3022:38
15
Kevin Ståhl
Järbo OK
88:1123:19
16
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
88:1623:24
17
Mattias Johansson
IFK Moras OK
89:3024:38
18
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
91:0726:15
19
Helena Jansson
Leksands OK
92:0427:12
20
Niclas Jonasson
Leksands OK
92:0627:14
21
Matilda Andersson
OK Kåre
94:1129:19
22
Per Sundström
Västerås SOK
95:3330:41
23
Kalle Persson
OK Österåker
96:1531:23
24
Sofia Holmgård
Kils OK
96:2531:33
24
Krister Gumaelius
Waxholms OK
96:2531:33
26
Jerker Åberg
Tumba-Mälarhöjden OK
97:0732:15
27
Arne Nilsson
Nyköpings OK
104:0339:11
28
Egon Gustavsson
OK Bävern
105:0940:17
29
Christian Løchting Thunberg
OK Roslagen
105:3040:38
30
Michael Hübsch
OK 64 Torpa
106:1041:18
31
Magnus Limbäck
Västerås SOK
108:5844:06
32
Niclas Nilsson
OK Österåker
111:0146:09
33
Daniel Torén
Tumba-Mälarhöjden OK
116:1751:25
34
Martina Morell
OK Kåre
117:1952:27
35
Christer Morell
OK Kåre
117:2052:28
36
Johan Källbäck
Hammarby IF OF
128:5063:58
37
Mårten Sahlin
OK Kåre
139:1574:23
38
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
141:0676:14
39
Niklas Tiedermann
OK Tisaren
167:31102:39
Mårten Waldenfjord
Järfälla OK
Diskvalificerad