GMOK Hösttävling

2011-10-23

Arrangör: Göteborg-Majorna OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
919
Form:
Individuell
Startande:
841
Distans:
Medel
Fullföljande:
774
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Leman
Göteborgs SK
60:330:00Guld
Morten Andersen
Horsens OK
Ej godkänd
 
D21 0 meter39 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Andersson
Sävedalens AIK
36:430:00Guld
2
Lotta Saetre
OK Landehof
38:041:21Guld
3
Camilla Engstrand
Sävedalens AIK
38:081:25Guld
4
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
38:151:32Guld
5
Anna Forsberg
OK Kolmården
38:181:35Guld
6
Sanna Linsefors
Lunds OK
39:122:29Guld
7
Ursula Kadan
OK Linné
40:253:42Guld
8
Laila B Höglund
FK Herkules
41:104:27Silver
9
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
42:185:35Silver
10
Pia Johansson
OK Landehof
42:265:43Silver
11
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
42:496:06Silver
12
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
42:546:11Silver
13
Lisa Palm
Sävedalens AIK
42:576:14Silver
14
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
43:016:18Silver
15
Lina Samor
Sävedalens AIK
43:226:39Silver
16
Elin Månsson
OK Löftan
44:247:41Silver
17
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
44:337:50Silver
18
Therese Enenge
Bredareds IF
45:208:37Silver
19
Hanna Rangert
Kungälvs OK
46:309:47Silver
20
Malin Settergren
Halmstad OK
47:1310:30Silver
21
Hanna Brus
Snättringe SK
49:1612:33Silver
22
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
50:3213:49Silver
23
Lovisa Persson
OK Tisaren
50:4113:58Silver
24
Emma Bergman
OK Skogsfalken
51:3714:54Silver
25
Maria Thelin
Jönköpings OK
53:0816:25Brons
26
Josefin Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
54:1117:28Brons
27
Gry Johansen
Danmark
54:5118:08Brons
27
Linda Martinsson
IF Marin Väst
54:5118:08Brons
29
Linda Skog
OK Reftele
57:5321:10
30
Lisa Axelsson
Hjobygdens OK
59:1322:30
31
Marie Johansson
OK Tranan
60:1923:36
32
Kristin Ander
OK Landehof
60:4924:06
33
Anna Nilsson
FK Snapphanarna
64:5728:14
34
Lovisa Carlsson
IFK Göteborg
68:1931:36
35
Hanna Weimann
IK Uven
70:0333:20
36
Erika Green
Långshyttans AIK OK
81:5745:14
37
Madelén Anerönn
IK Uven
111:3674:53
Jennie Nilsson
IF Hagen
Ej godkänd
Anna Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
D21 Utom tävlan 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Klinting
Danmark
35:420:00
 
H21 0 meter70 startande, 65 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
34:410:00Guld
2
Jonas Pilblad
IFK Göteborg
35:390:58Guld
3
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
36:241:43Guld
4
Erik Engstrand
IFK Göteborg
37:483:07Guld
5
Johan G Hördegårdh
IFK Göteborg
39:314:50Silver
6
Håkan Petersson
IFK Göteborg
39:334:52Silver
6
Johan Aronsson
OK Tisaren
39:334:52Silver
8
Conny Rantzow
Hestra IF
40:135:32Silver
9
Christian Christensen
IFK Göteborg
40:225:41Silver
10
Johan Högstrand
Markbygdens OK
40:335:52Silver
11
Erik Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
40:456:04Silver
12
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
40:516:10Silver
13
Rasmus Söes
Danmark
41:046:23Silver
14
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
41:166:35Silver
15
Tobias Lindell
Vänersborgs SK
41:256:44Silver
16
Albert Mollén
Sävedalens AIK
41:266:45Silver
17
Rickard Holmqvist
Hestra IF
41:386:57Silver
18
Fredrik Johansson
Sävedalens AIK
43:048:23Silver
19
Dids Jenkins
IFK Göteborg
43:419:00Silver
20
Erik Alnervik
Helsingborgs SOK
43:509:09Silver
21
Henrik Sulz
Göteborg-Majorna OK
44:159:34Silver
22
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
44:209:39Silver
23
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
44:239:42Silver
24
Zdenek Rajnosek
Sävedalens AIK
44:4710:06Silver
25
Christian Holmqvist
Hestra IF
44:5210:11Silver
26
Jonas Lundgren
Stora Tuna OK
44:5310:12Silver
27
Filip Grahn
Hestra IF
44:5610:15Silver
28
Ilya Belianka
Sävedalens AIK
45:4010:59Silver
29
Tore Linde
Danmark
46:1011:29Silver
30
Patrik Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
46:5912:18Silver
31
Filip Wadsten
OK Landehof
47:5613:15Silver
32
Anders Wadsten
OK Landehof
47:5713:16Silver
33
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
48:0413:23Silver
34
Kristoffer Edshage
Centrum OK
48:5314:12Silver
35
Sven Granfors
Sävedalens AIK
49:0314:22Silver
36
Jon Petersson
IK Hakarpspojkarna
49:4615:05Silver
37
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
50:0515:24Brons
38
Vidar Faxén
Sävedalens AIK
50:3715:56Brons
39
Jonas Palm
Sävedalens AIK
51:3016:49Brons
40
Arvid Våg
Lerums SOK
51:4817:07Brons
41
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
51:5217:11Brons
42
Johan Antonsson
OK Löftan
52:0217:21Brons
43
Joakim Antonsson
OK Löftan
52:5618:15Brons
43
Martin Ahlberger
Hestra IF
52:5618:15Brons
45
Anton Hemlin
IK Uven
53:2518:44
46
Niklas Hjort
Horsens OK
53:2918:48
47
Markus Larsson
Hestra IF
53:3618:55
48
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
53:3718:56
49
David Hansson
Markbygdens OK
53:5319:12
50
Stefan Ring
OK Löftan
54:1519:34
51
Peter Grahn
Hestra IF
55:0220:21
52
Niklas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
55:0320:22
53
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
55:4421:03
54
Linus Landergren
Hestra IF
55:4821:07
55
Erik Jonsson
Hestra IF
56:3221:51
56
Felix Alnervik
Helsingborgs SOK
60:4926:08
57
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
61:3026:49
58
Anders Johansson
Sjövalla FK
63:2728:46
59
Heino Ollin
Sävedalens AIK
65:0930:28
60
Erik Schultz
OK Löftan
66:5932:18
61
Emil Alexandersson
Halmstad OK
67:4433:03
62
Patrik Blixt
Tolered-Utby Ol-klubb
76:0541:24
63
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
76:0641:25
64
Anders Konring Olesen
Ulricehamns OK
95:0360:22
65
Johan Fredriksson
OK Vilse 87
111:5277:11
Rickard Börjesson
Hestra IF
Ej godkänd
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
Ej godkänd
Magnus Hansson
OK Löftan
Ej godkänd
Oscar Vagman
OK Klemmingen
Ej godkänd
Andreas Samuelsson
OK Reftele
Ej godkänd
 
H21 Utom tävlan 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tue Lassen
Danmark
34:070:00Guld
2
Rasmus Thrane Hansen
Danmark
36:011:54Guld
3
Sören Schwartz
Danmark
36:222:15Guld
4
Christian Bobach
Danmark
37:293:22Guld
5
Henrik Leth Jörgensen
Danmark
42:278:20Silver
6
Torbjörn Gasbjerg
Danmark
47:2513:18Silver
Per Hjerrild
Danmark
Ej godkänd
 
D20 Utom tävlan 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Bobach
Danmark
30:440:00Guld
2
Emma Klintenberg
Danmark
34:273:43Guld
3
Stina Bagger Hagner
Danmark
39:008:16Silver
 
H20 Utom tävlan 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Edsen
Danmark
32:280:00Guld
2
Andreas Olesen
Danmark
37:044:36Silver
3
Lars Hjerrild
Danmark
41:429:14Silver
 
D18 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Brogren
Kungälvs OK
39:050:00Guld
2
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
39:230:18Guld
3
Josefin Andersson
Markbygdens OK
40:521:47Guld
4
Elin Högstrand
Markbygdens OK
47:138:08Silver
5
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
49:4910:44Silver
6
Frida Strömgård
Bredareds IF
49:5110:46Silver
7
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
53:1014:05Silver
8
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
62:4223:37
Ida Wenklo
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
H18 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
33:460:00Guld
2
Anton Blom
IK Uven
39:065:20Silver
3
Vidar Eriksson
IF Marin Väst
43:269:40Silver
4
Fredrik Kjörk
Frölunda OL
53:2419:38
5
Nicklas Mönster
Horsens OK
58:2324:37
 
D16 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aina Edgren
Trollhättans SOK
29:370:00Mästare
2
Elin Classon
OK Orinto
34:575:20Elit
3
Amanda Falck Weber
Danmark
37:398:02Guld
4
Lovisa Leman
Göteborgs SK
38:068:29Guld
5
Hanna Djerf
Lerums SOK
39:319:54Guld
6
Miri Thrane-Ödum
Danmark
39:359:58Guld
7
Klara Pålsson
Kungälvs OK
41:1811:41Silver
8
Amalie Tripax
Danmark
41:3111:54Silver
9
Stine Edsen
Danmark
43:0113:24Silver
10
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
44:4915:12Silver
11
Lydia Norin
Frölunda OL
55:2025:43Järn
12
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
63:1733:40Järn
Sofia Helmertz
Frölunda OL
Ej godkänd
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
48:440:00
 
H16 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikkel Aaen
Danmark
25:050:00Mästare
2
Magnus Maag
Danmark
30:145:09Elit
3
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
31:256:20Elit
4
Gustav Boquist
IK Uven
31:456:40Elit
5
Magnus Dewett
Danmark
32:006:55Elit
6
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
32:397:34Guld
7
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
33:508:45Guld
8
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
36:4811:43Silver
9
Colin Fransson Lee
OK Alehof
37:5712:52Silver
10
Martin Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
38:5613:51Silver
11
Thomas Knudsen
Danmark
39:3514:30Silver
12
Erik Hagman
Lerums SOK
39:5514:50Silver
13
Oskar Vamling
Frölunda OL
50:1625:11Järn
14
Andreas Karlsson
Emmaboda Verda OK
63:2138:16Järn
 
D14 0 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
22:160:00Elit
2
Klara Ask
Markbygdens OK
25:092:53Elit
3
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
26:364:20Guld
4
Hanna Åberg
OK Landehof
26:494:33Guld
5
Klara Djerf
Lerums SOK
26:554:39Guld
6
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
27:084:52Guld
7
Emma Djerf
Lerums SOK
27:375:21Guld
8
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
30:157:59Silver
9
Clara Cox
Lerums SOK
30:208:04Silver
10
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
30:248:08Silver
11
Ebba Envall
IK Hakarpspojkarna
30:368:20Silver
12
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
30:498:33Silver
13
Klara Wassenius
Uddevalla OK
32:2710:11Silver
14
Camilla Larsen
FIF Hillerød
33:5911:43Silver
15
Lina Landergren
Hestra IF
35:0912:53Brons
16
Emma Renberg
Sävedalens AIK
35:2913:13Brons
17
Lisa Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
36:0613:50Brons
18
Karin Eriksson
Uddevalla OK
38:5516:39Brons
19
Jonna Halonen
Fjärås AIK
39:3817:22Brons
20
Isabella Kempff-Anderse
FIF Hillerød
40:0117:45Brons
21
Matilda Johansson
Stångenäs AIS
42:0519:49Järn
22
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
42:1419:58Järn
23
Sofia Klasson
Hestra IF
44:1822:02Järn
24
Emelie Roos
OK Landehof
44:3922:23Järn
25
Marie Hartmeyer
FIF Hillerød
50:4128:25Järn
26
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
51:4429:28Järn
Emelie Karlsson
OK Landehof
Ej godkänd
 
D14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
33:440:00
 
H14 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
21:180:00Elit
2
Jesper Sjöblom
Södertälje-Nykvarn OF
22:181:00Elit
3
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
22:421:24Elit
4
Johan Lamm
Frölunda OL
22:561:38Elit
5
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
23:582:40Elit
6
Albin Pålsson
Kungälvs OK
24:223:04Elit
7
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
28:116:53Silver
8
Johan Olson
IK Uven
30:399:21Silver
9
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
37:0815:50Brons
10
Joel Gunnarsson
Emmaboda Verda OK
42:1120:53Järn
11
Johan Knutsson
Lerums SOK
42:1821:00Järn
12
Lucas Jansson
Lerums SOK
62:1040:52Järn
13
Carl Agrell
Sävedalens AIK
85:2964:11Järn
 
D12 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
19:390:00Guld
2
Tea Gustafsson
Emmaboda Verda OK
19:440:05Guld
3
Annika Simonsen
FIF Hillerød
20:431:04Guld
4
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
21:502:11Guld
5
Hanna Boquist
IK Uven
23:474:08Silver
6
Alice Barrefors
IK Uven
24:485:09Silver
7
Elin Hermansson
Kungälvs OK
25:295:50Silver
8
Sofia Österman
Vänersborgs SK
25:476:08Silver
9
Jennie Gustafsson
Emmaboda Verda OK
29:309:51Brons
10
Johanna Wallberg
OK Alehof
34:3514:56Järn
11
Jannike Snijder
IK Uven
39:5720:18Järn
12
Kajsa Rask
Kungälvs OK
55:4836:09Järn
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilda Gunnarsson
Emmaboda Verda OK
17:310:00
 
H12 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malthe Poulsen
FIF Hillerød
18:370:00Guld
2
Samuel Pihlström
OK Landehof
19:481:11Guld
3
Jonas Lauri
FK Herkules
21:112:34Silver
4
Hjalmar Niemi
Emmaboda Verda OK
21:433:06Silver
5
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
22:363:59Silver
6
Johan Grahn
IK Uven
28:5110:14Brons
7
Simon Eriksson
Emmaboda Verda OK
29:5111:14Järn
8
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
30:4712:10Järn
9
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
30:5012:13Järn
10
Martin Lamm
Frölunda OL
31:3913:02Järn
11
Alexander Roos
OK Landehof
33:4515:08Järn
12
Nils Hammar
Frölunda OL
34:1915:42Järn
13
Joakim Lindén
Frölunda OL
47:0628:29Järn
14
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
54:5636:19Järn
 
H12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Wideskott
Sjövalla FK
22:400:00Guld
2
Johan Björck
IK Uven
24:241:44Guld
 
D10 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
17:250:00Brons
2
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
18:471:22Brons
3
Emma Ling
Jönköpings OK
18:561:31Brons
4
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
22:104:45Brons
5
Selma Niemi
Emmaboda Verda OK
22:585:33Brons
6
Kajsa Homann
Frölunda OL
23:456:20Brons
7
Ida Florin
Lerums SOK
25:187:53Brons
8
Lisa Homann
Frölunda OL
26:439:18Brons
9
Ella Björck
IK Uven
27:219:56Brons
 
H10 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Knutsson
Lerums SOK
13:340:00Brons
2
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
16:212:47Brons
3
Adam Olsson
Sjövalla FK
16:433:09Brons
4
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
19:195:45Brons
5
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
20:036:29Brons
6
Oliver Eriksson
Emmaboda Verda OK
20:096:35Brons
7
Edvin Borne
Frölunda OL
20:116:37Brons
8
Mattias Lauri
FK Herkules
20:176:43Brons
9
Oscar Olson
IK Uven
20:547:20Brons
10
Jakob Österman
Vänersborgs SK
21:067:32Brons
11
Erik Ling
Jönköpings OK
22:068:32Järn
12
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
22:188:44Järn
13
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
30:0316:29Järn
14
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
31:1117:37Järn
15
Alexander Knuts
Trollhättans SOK
44:5331:19Järn
 
D35 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Niemi
Emmaboda Verda OK
42:090:00Guld
2
Maria Ling
Jönköpings OK
45:143:05Guld
3
Anna Lövgärd
OK Alehof
46:214:12Guld
4
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
53:5911:50Silver
5
Angelica Brandqvist
Tibro OK
77:4535:36
6
Maria Eriksson
Emmaboda Verda OK
117:4775:38
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
Ej godkänd
Irene Mikkelsen
Horsens OK
Ej godkänd
 
H35 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Bengtsson
FK Åsen
46:280:00Guld
2
Anders Lövgärd
OK Alehof
47:561:28Guld
3
Olle Schälin
OK Alehof
49:283:00Guld
4
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
51:525:24Guld
5
Andreas Niemi
Emmaboda Verda OK
53:096:41Silver
6
Erik Lauri
FK Herkules
53:547:26Silver
7
Ulf Lunnhed
OK Reftele
58:4512:17Silver
8
Joachim Lindkvist
Tolered-Utby Ol-klubb
62:5916:31Silver
9
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
64:3918:11Silver
10
Kristian Adolfsson
IK Ymer
67:1320:45Brons
11
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
75:0128:33
12
Peter Hansson
Emmaboda Verda OK
83:2036:52
 
D40 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Eriksson
OK Landehof
45:060:00Guld
2
Sandra Simonsen
FIF Hillerød
56:0010:54Silver
3
Charlotte Österman
Vänersborgs SK
56:5811:52Silver
4
Malin Johansson
FK Friskus-Varberg
61:3216:26Silver
5
Jenny Homann
Frölunda OL
69:0223:56Brons
6
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
72:5127:45
7
Katarina Almehed
Frölunda OL
75:0129:55
8
Sara Larsson
Sävedalens AIK
86:4841:42
9
Karin Helmertz
Frölunda OL
91:5746:51
10
Katarina Borne
Frölunda OL
108:2163:15
 
H40 0 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
33:470:00Guld
2
Anders Ling
Jönköpings OK
37:534:06Guld
3
Stefan Lund
OK Orinto
39:225:35Silver
4
Magnus Homann
OK Orinto
40:006:13Silver
5
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
40:176:30Silver
6
Klas Friborg
Jönköpings OK
40:196:32Silver
7
Anders Hellgren
Frölunda OL
41:047:17Silver
8
Anders Arfwedson
Frölunda OL
41:568:09Silver
8
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
41:568:09Silver
10
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
41:588:11Silver
11
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
42:138:26Silver
12
Jonas Höijer
FK Herkules
44:1710:30Silver
13
Mads Mikkelsen
Horsens OK
46:1212:25Silver
14
Magnus Wide
Frölunda OL
47:0113:14Silver
15
Stefan Hammar
Frölunda OL
47:4313:56Silver
16
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
48:2914:42Brons
17
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
51:0317:16Brons
18
Ulf Almehed
Frölunda OL
52:2818:41
19
Stefan Johansson
Frölunda OL
53:4720:00
20
Torbjörn Kjörk
Frölunda OL
54:5721:10
21
Fredrik Ask
Markbygdens OK
55:2721:40
22
0tto Pile
KFUK-KFUM IA Göteborg
57:0023:13
23
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
57:2223:35
24
Anders Lindén
Frölunda OL
57:3523:48
25
Bernt Berndtsson
Frölunda OL
67:1933:32
26
Roger Lundin
FK Herkules
77:1243:25
27
Joakim Ekdahl
Emmaboda Verda OK
86:1152:24
Carl Norin
Frölunda OL
Ej godkänd
 
D45 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
41:320:00Guld
2
Agneta Eriksson
Uddevalla OK
42:290:57Guld
3
Marie Högstrand
Markbygdens OK
46:535:21Guld
4
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
51:089:36Silver
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
52:4511:13Silver
6
Annika Aasa
IK Uven
53:3812:06Silver
7
Carin Rudolfsson
IK Uven
54:1612:44Silver
8
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
58:0216:30Silver
9
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
58:5117:19Silver
10
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
60:1018:38Brons
11
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
64:4423:12
12
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
78:3737:05
Annamari Sjöblom
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H45 0 meter30 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
37:410:00Guld
2
Pär Claesson
Sävedalens AIK
39:341:53Guld
3
Ulf Danielsson
Åmåls OK
40:192:38Guld
4
Kent Klasson
Hestra IF
40:493:08Guld
5
Peter Ekdahl
Emmaboda Verda OK
41:373:56Guld
6
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
41:494:08Guld
7
Stefan Pihl
SOK 68
44:126:31Silver
8
Magnus Ohlsson
Sjövalla FK
44:447:03Silver
9
Ragnar Uppström
FK Herkules
45:448:03Silver
10
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
45:458:04Silver
11
Johan Wettergren
IK Uven
52:0514:24Silver
12
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
52:3214:51Silver
13
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
54:2216:41Brons
14
Jens Lindström
Tibro OK
54:5317:12Brons
15
Leif Hagman
IK Uven
56:0718:26Brons
16
Anders Sjöberg
OK Reftele
56:5219:11Brons
17
Karl Eriksson
Uddevalla OK
56:5919:18Brons
18
Sören Knuts
Trollhättans SOK
58:2820:47
19
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
60:1322:32
20
Mats Dahlrot
IK Uven
61:2223:41
21
Dick Himmelman
Sjövalla FK
62:1124:30
22
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
62:1524:34
23
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
71:2933:48
24
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
75:0437:23
25
Kjell Fransson
OK Alehof
80:1742:36
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Jan Grahn
IK Uven
Ej godkänd
Gustaf Torenstam
Emmaboda Verda OK
Ej godkänd
Bo Simonsen
FIF Hillerød
Ej godkänd
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
Ej godkänd
 
D50 0 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
35:240:00Guld
2
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
46:2611:02Silver
3
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
48:3013:06Silver
4
Christina Nilsson
Lerums SOK
49:5614:32Silver
5
Maria Olsson
Lerums SOK
51:3716:13Brons
6
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
54:2919:05Brons
7
Carin Gustafsson
Jönköpings OK
57:5922:35
8
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
59:0223:38
9
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
59:2323:59
10
Katarina Östling
OK Skogshjortarna
59:2424:00
11
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
63:2127:57
12
Monika Nilsson
OK Alehof
64:2429:00
13
Kadziola Pia
Maribo OK
67:0531:41
14
Lena Runesson
OK Vivill
70:1034:46
15
Linnea Carling Elofsson
Fjärås AIK
87:4152:17
Nina Bejbom
Uddevalla OK
Ej godkänd
Susanne Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
Ej godkänd
 
H50 0 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
40:300:00Guld
2
Magnus Joelsson
SOK 68
41:371:07Guld
3
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
42:081:38Guld
4
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
44:223:52Guld
5
Anders Björklund
Sävedalens AIK
44:494:19Guld
6
Bertil Thomas
Lerums SOK
45:545:24Guld
7
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
46:115:41Silver
8
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
47:076:37Silver
9
Anders Spånér
Sävedalens AIK
49:078:37Silver
10
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
49:359:05Silver
11
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
50:269:56Silver
12
Lars Runesson
OK Vivill
51:4111:11Silver
13
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
54:3814:08Silver
14
Tomas Nilsson
OK Gipen
55:3415:04Silver
15
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
58:3218:02Brons
16
Magnus Uppström
FK Herkules
63:1222:42
17
Börje Persson
OK Alehof
72:1831:48
18
Jonas Jerlin
Frölunda OL
105:1064:40
Ulf Wallin
Sjövalla FK
Ej godkänd
Per Andersson
OK Orinto
Ej godkänd
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D55 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
47:090:00Guld
2
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
50:143:05Guld
3
Eva Andreasson
Borås GIF
63:0815:59Silver
4
Eva Karlsson
Uddevalla OK
66:3319:24Silver
Anneli Brander
Stenungsunds OK
Ej godkänd
 
H55 0 meter27 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
37:460:00Guld
2
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
38:541:08Guld
3
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
39:311:45Guld
4
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
42:064:20Silver
5
Per-Olof Larsson
Hestra IF
43:065:20Silver
6
Pierre Karlsson
OK Alehof
43:476:01Silver
7
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
47:399:53Silver
8
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
47:5210:06Silver
9
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
48:3410:48Silver
10
Tommy Westerberg
Tibro OK
49:1211:26Silver
11
Kenneth Gustavsson
Laxå OK
50:3012:44Silver
12
Raul Lindström
OK Löftan
53:0715:21Silver
13
Peo Johansson
OK Skärmen
53:5916:13Silver
14
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
54:0516:19Brons
15
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
57:2419:38Brons
16
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
58:5021:04
17
Bernt Andersson
IF Rigor
71:3433:48
18
Jan Arvidsson
OK Skogshjortarna
81:1543:29
19
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
81:2443:38
20
Bo Månsson
OK Löftan
82:0844:22
21
Lennart Vamling
Frölunda OL
84:2246:36
22
Lars Larsson
Sjövalla FK
88:0350:17
23
Christer Nilsson
Sjövalla FK
89:5952:13
24
Sten Helmertz
Frölunda OL
122:0484:18
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D60 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Alsin
IK Ymer
41:200:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
43:222:02Guld
3
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
46:134:53Guld
4
Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
47:336:13Silver
5
Eva Blomström
IK Stern
48:427:22Silver
6
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
49:488:28Silver
7
Lisbeth Damsgaard
Hjärnarps GH OL
50:419:21Silver
8
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
51:019:41Silver
9
Inger Lindholm
Fjärås AIK
51:3710:17Silver
10
Britt-Marie Larsson
SOK 68
56:0314:43Silver
11
Eva Eriksson
FK Friskus-Varberg
62:3421:14Brons
12
Monica Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
68:2027:00
13
Karin Elfman
IF Marin Väst
68:5327:33
14
Rosa Johansson
IK Uven
70:4829:28
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H60 0 meter27 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
38:360:00Guld
2
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
41:222:46Guld
3
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
41:403:04Guld
4
Olle Adolfsson
Lerums SOK
42:333:57Guld
5
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
43:034:27Silver
6
Kent Kardell
Ljungskile FK
44:376:01Silver
7
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
47:409:04Silver
8
Kent Eriksson
Lerums SOK
50:5612:20Silver
9
Sten Blomström
IK Stern
52:1113:35Silver
10
Kenneth Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
52:1613:40Silver
11
Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
53:3114:55Silver
12
Ronald McGrail
Hjärnarps GH OL
56:5818:22Brons
13
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
57:3619:00Brons
14
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
57:3719:01Brons
15
Christer Samuelsson
OK Löftan
57:5819:22Brons
16
Hans Antonsson
OK Löftan
58:3620:00Brons
17
Staffan Broberg
IF Marin Väst
60:0521:29
18
Gösta Eriksson
FK Friskus-Varberg
61:1222:36
19
Torbjörn Wikström
OK Orinto
61:5223:16
20
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
72:0533:29
21
Kjell Jeppson
IF Rigor
72:5034:14
22
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
79:5141:15
23
Arne Bigsten
FK Herkules
137:2498:48
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Lennart Andersson
Göteborgs SK
Ej godkänd
Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
Ej godkänd
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
Ej godkänd
 
D65 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
43:230:00Guld
2
Ann-Britt Johansson
IK Stern
43:320:09Guld
3
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
45:292:06Guld
4
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
46:453:22Guld
5
Christina Schedwin
IK Stern
53:3410:11Silver
6
Linnéa Claesson
Rydboholms SK
59:4916:26Silver
7
Ingrid Hermansson
IK Ymer
60:0816:45Silver
8
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
60:4617:23Silver
9
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
62:2319:00Brons
10
Britt Rangert
IK Ymer
64:4021:17Brons
11
Ulla Sönsteröd
SOK 68
74:2831:05
12
Eva Höije
OK Ravinen
75:0631:43
13
Ingegerd Arvidsson
IF Rigor
76:2733:04
14
Ulla Ling
Jönköpings OK
78:0234:39
15
Rose-Marie Johansson
FK Friskus-Varberg
78:1034:47
16
Inger Green
Sjövalla FK
80:3137:08
17
Anna-Stina Arnesson
IK Dran
91:3748:14
18
Birgit Ljung
OK Gipen
93:4250:19
19
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
116:3273:09
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
H65 0 meter42 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
37:560:00Guld
2
Lars Finbom
OK Landehof
41:413:45Guld
3
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
42:364:40Silver
4
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
43:005:04Silver
5
Gunnar Vallin
OK Landehof
44:036:07Silver
6
Olle Hermansson
IK Ymer
45:017:05Silver
7
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
46:398:43Silver
8
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
46:498:53Silver
9
Anders Björnberg
Frölunda OL
47:129:16Silver
10
Ingemar Arnesson
IK Dran
47:409:44Silver
11
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
47:5710:01Silver
12
Olof Karlsson
Uddevalla OK
51:1213:16Silver
13
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
51:5313:57Silver
14
Lennart Höije
OK Ravinen
52:2114:25Silver
15
Bengt Börjesson
OK Alehof
52:3614:40Silver
16
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
52:4014:44Silver
17
Bengt Mattsson
OK Orinto
53:4115:45Silver
18
Lennart Almström
IK Stern
53:4315:47Silver
19
Sören Andersson
IK Dran
54:4216:46Brons
20
Kent Ekdahl
Emmaboda Verda OK
55:0117:05Brons
21
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
56:4218:46Brons
22
Bengt-Olof Johansson
Stångenäs AIS
56:4318:47Brons
23
Roland Bohman
Ulricehamns OK
56:4518:49Brons
24
Göran Bengtsson
Tockarps IK
56:5418:58Brons
25
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
59:5421:58
26
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
60:0022:04
27
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
60:2322:27
28
Kjell Johansson
Dalsjöfors GOIF
62:0224:06
29
Kent Olausson
OK Orinto
62:0824:12
30
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
64:2926:33
31
Christer Westberg
IFK Göteborg
66:3728:41
32
Hans C Johansson
IK Stern
67:1129:15
33
Gösta Claesson
Rydboholms SK
67:2229:26
34
Jan Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
68:1830:22
35
Claes Green
Sjövalla FK
69:1731:21
36
Bertil Qvick
Kungälvs OK
76:0438:08
37
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
78:2740:31
38
Lars Sönsteröd
SOK 68
80:2042:24
39
Björn Holmer
Kungälvs OK
104:3066:34
Rune Sandberg
Uddevalla OK
Ej godkänd
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
Ej godkänd
Dag Lorén
OK Frisene
Ej godkänd
 
D70 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
62:370:00Guld
2
Barbro Vallin
Kungälvs OK
63:340:57Guld
3
Margareta Holmberg
IF Hagen
66:323:55Guld
4
Elvy Börjesson
OK Alehof
72:4310:06Silver
5
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
73:3410:57Silver
Gunni Ekberg
Ätrans IF
Ej godkänd
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Dahl
IFK Göteborg
37:340:00Guld
2
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
40:553:21Guld
3
Ivan Andersson
Markbygdens OK
41:083:34Guld
4
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
41:283:54Guld
5
Magne Hagström
Frölunda OL
43:285:54Silver
6
Erland Ling
Jönköpings OK
43:335:59Silver
7
Åke Axelsson
IK Uven
49:5012:16Silver
8
Ingemar Alfredsson
IK Uven
53:2815:54Silver
9
Ingemar Holmberg
IF Hagen
57:5620:22Brons
10
Ingmar Eriksson
Falkenbergs OK
58:1320:39
11
Ragnar Bewert
OK Landehof
58:3721:03
12
Roland Aasa
IK Uven
60:4323:09
13
Tore Pettersson
OK Gipen
61:0323:29
14
Per-Hugo Lundgren
Lerums SOK
62:2324:49
15
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
70:4533:11
16
JB Larsson
OK Löftan
75:2937:55
17
Bengt Hansson
OK Löftan
79:0041:26
18
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
80:4643:12
Kurt Rydin
OK Tranan
Ej godkänd
 
D75 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
82:410:00Guld
2
Marianne Höglund
FK Herkules
85:052:24Guld
 
H75 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
80:420:00Guld
Paul Bergvall
FK Herkules
Ej godkänd
 
H80 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
43:050:00Guld
2
Helmer Ekberg
Ätrans IF
58:0615:01Silver
3
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
62:3419:29Brons
 
H85 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
68:360:00Guld
2
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
152:0983:33
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
U1 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mathilde Poulsen
FIF Hillerød
17:270:00Järn
2
Siri Simonsen
Sarpsborg OL
18:281:01Järn
3
Alexander Wallberg
OK Alehof
21:484:21Järn
4
Linus Sågby
Jönköpings OK
22:054:38Järn
5
Jacob Mikkelsen
Horsens OK
22:375:10Järn
6
Filip Schälin
OK Alehof
23:456:18Järn
7
Julia Wallberg
OK Alehof
24:487:21Järn
7
Ida Bengtsson
OK Alehof
24:487:21Järn
9
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
25:408:13Järn
10
Alfred Johansson
OK Alehof
26:238:56Järn
11
Elise Purup-Nielsen
Horsens OK
26:268:59Järn
12
Victor Hansson
OK Löftan
27:5510:28Järn
13
Julia Wilsky
Horsens OK
28:1510:48Järn
14
Arvid Florin
Lerums SOK
28:4011:13Järn
15
Lowe Hammar
Frölunda OL
29:0411:37Järn
16
Mathilde Snijder
IK Uven
29:0811:41Järn
17
Alexander Forsberg
Göteborg-Majorna OK
29:1611:49Järn
18
Disa Rangert
Kungälvs OK
29:4812:21Järn
19
Rebecka Pihlström
OK Landehof
29:5612:29Järn
20
Malte Gunnarsson
Emmaboda Verda OK
31:4514:18Järn
21
Unni Granfors
IF Rigor
31:5214:25Järn
22
Mikael Björck
IK Uven
42:2825:01Järn
23
Dante Rangert
Kungälvs OK
43:5126:24Järn
24
Rakel Hansson
Tolered-Utby Ol-klubb
45:1827:51Järn
25
Sofia Rask
Kungälvs OK
47:5530:28Järn
26
Emma Karlsson
OK Landehof
48:3731:10Järn
27
Erik Kjellberg
OK Flundrehof
61:0243:35Järn
 
U2 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
22:310:00Järn
2
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
24:432:12Järn
3
Jennifer Davidson
Göteborg-Majorna OK
28:356:04Järn
4
Max Källman
Tolered-Utby Ol-klubb
29:427:11Järn
5
Ida Thesbjerg
Horsens OK
30:307:59Järn
6
Jon Persson
Fjärås AIK
32:4710:16Järn
7
Hilmer Zetterquist
Göteborg-Majorna OK
33:0710:36Järn
8
Matilda Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
33:2810:57Järn
9
Klara Sjösten
Emmaboda Verda OK
33:3311:02Järn
10
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
34:4712:16Järn
11
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
36:1213:41Järn
12
Simon Sörensson
Fjärås AIK
36:1613:45Järn
13
Elina Hansson
Tolered-Utby Ol-klubb
36:1713:46Järn
14
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
50:1727:46Järn
 
Inskolning 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Asp
IFK Göteborg
17:400:00Järn
2
Johanna Pihlström
OK Landehof
18:260:46Järn
3
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
18:571:17Järn
4
Gustav Asp
IFK Göteborg
19:161:36Järn
5
Liam Hogedal
Vänersborgs SK
19:281:48Järn
6
Kasper Bergström
Frölunda OL
19:452:05Järn
7
Felix Johansson
OK Alehof
20:282:48Järn
8
Gustav Bohman
OK Orinto
20:563:16Järn
9
Meja Hansson
Emmaboda Verda OK
20:583:18Järn
10
Bastian Bergström
Frölunda OL
22:164:36Järn
11
Olle Kullman
OK Alehof
22:244:44Järn
12
Elias Lauri
FK Herkules
22:264:46Järn
13
Anton Lund
OK Skogshjortarna
22:475:07Järn
14
Karl Granfors
Sävedalens AIK
22:485:08Järn
15
Melvin Lund
OK Skogshjortarna
23:225:42Järn
16
Sandra Ling
Jönköpings OK
25:538:13Järn
17
Joel Gabrielsson
Kungälvs OK
26:318:51Järn
18
Emil Ling
Jönköpings OK
27:089:28Järn
19
Alba Mori
Kungälvs OK
52:4735:07Järn
Sebastian Mori
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 1 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ayan Ling
Jönköpings OK
33:470:00Brons
2
Ditti Arvidsson
OK Skogshjortarna
35:502:03Brons
3
Lisa Ottosson
OK Landehof
39:375:50Brons
4
Mikael Grundberg
Klubblös
54:5421:07
 
Öppen motion 3 0 meter32 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Lund
OK Skogshjortarna
34:370:00Brons
2
Christine Lund
OK Skogshjortarna
36:281:51Brons
3
Jonna Bjur Männer
Göteborgs Sportklubb
36:452:08Brons
4
Anna Florin
Lerums SOK
38:414:04Brons
5
Ingvar Ottosson
Göteborg-Majorna OK
39:505:13Brons
6
Carola Karlsson
Emmaboda Verda OK
41:296:52Brons
7
Kadziola Linnea
Maribo OK
41:346:57Brons
8
Anna Ekbom Olson
IK Uven
41:397:02Brons
9
Carolin Persson
Klubblös
42:317:54Brons
10
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
42:468:09Brons
11
Rickard Ramhöj
Klubblös
43:058:28Brons
12
Lars Svensson
OK Alehof
43:379:00Brons
13
Madeleine Sager
Hestra IF
43:439:06Brons
14
Erika Rask
Kungälvs OK
46:5612:19
15
Totte Holm
Markbygdens OK
49:0514:28
16
Gunilla Maria Brus
Västerbergslagens OL
51:3316:56
17
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
52:1517:38
18
Mona Grönberg
Sävedalens AIK
52:2917:52
19
Håkan Hörberg
IK Stern
53:2518:48
20
Milena Olsson
Klubblös
54:0919:32
21
Erik Andersson
Klubblös
58:2723:50
22
Elisabeth Hagberg
FK Friskus-Varberg
59:1524:38
23
Ann-Britt Andersson
FK Friskus-Varberg
64:3529:58
24
Mari Skinnar Torenstam
Emmaboda Verda OK
66:5132:14
25
Rut Bengtsson
Klubblös
68:4334:06
25
Åsa Yhlem
Klubblös
68:4334:06
27
Malin Gunnarsson
Emmaboda Verda OK
73:2338:46
28
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
80:3545:58
29
Ulla Tengnér
FK Friskus-Varberg
97:2062:43
Annika Edh
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Malin Lundgren
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Christina Westergren
IK Uven
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter61 startande, 55 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Djurbäck
Markbygdens OK
38:350:00Brons
2
Dan Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
41:112:36Brons
3
Daniel Forsberg
Göteborg-Majorna OK
41:393:04Brons
4
Torbjörn Grahn
IK Uven
43:024:27Brons
5
Rebecka Djurbäck
Markbygdens OK
43:445:09Brons
6
Ulric Björck
IK Uven
44:025:27Brons
7
Åke Eriksson
Göteborg-Majorna OK
44:506:15Brons
8
Thomas Blomqvist
KFUK-KFUM IA Göteborg
46:317:56Brons
9
Peter Roos
OK Landehof
47:108:35Brons
10
Sara Lindgren
IFK Göteborg
47:218:46Brons
11
Mattias Danielsson
IK Stern
48:149:39Brons
12
Håkan Larsson
Ljungskile FK
48:4010:05Brons
13
Mikaela Löfgren
Söders-Tyresö
48:4510:10Brons
14
Cathrine Davidson
SOK 68
49:1010:35Brons
15
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
52:4614:11
16
Lars Berggren
Fjärås AIK
52:4714:12
17
Lars Nystöm
Klubblös
52:5314:18
18
Eva Britta Lidström
OK Landehof
53:0714:32
19
Göte Gustafsson
Emmaboda Verda OK
53:4315:08
20
Anders Andreasson
Emmaboda Verda OK
53:5415:19
21
Gunilla Himmelman
Sjövalla FK
56:3217:57
22
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
56:4718:12
23
Karin Sundström
Falu IK
58:0419:29
24
Eva Bäcklund
Trollhättans SOK
58:2419:49
25
Ulrika Granfors
IF Rigor
59:0720:32
26
Katarina Johansson
Stångenäs AIS
59:3821:03
27
Örjan Söderlund
Lerums SOK
59:4821:13
28
Tineke Snijder
IK Uven
59:5821:23
29
Frida Rönnqvist
OK Löftan
60:0221:27
30
Bernt Petersson
Alvesta SOK
60:1121:36
31
Bo Cederlöf
Klubblös
61:0022:25
32
Gösta Malmer
IF Marin Väst
61:1722:42
33
Liselotte Melin-Larsson
Ljungskile FK
61:5723:22
33
Agneta Larsson
IK Uven
61:5723:22
35
Stig Wallin
Lerums SOK
64:0825:33
36
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
64:2825:53
37
Agneta Samuelsson
Postens IF X
66:0827:33
38
Filip Bergstrand
Klubblös
69:3731:02
39
Lennart Svensson
OK Kullingshof
70:0731:32
40
Karin Cederlöf
Klubblös
72:3634:01
41
Tony Schultz
OK Löftan
73:2734:52
41
Christina Schultz
OK Löftan
73:2734:52
43
Thomas Harju
Sävedalens AIK
76:0537:30
44
Arvid Wikström
Göteborgs SK
76:4038:05
45
Yvonne Svensson
OK Kullingshof
77:1038:35
46
Anna Rydström
Klubblös
78:4140:06
47
David Nilsson
Sjövalla FK
78:5140:16
48
Stellan Helgesson
Markbygdens OK
82:2043:45
49
Magnus Fredriksson
Frölunda OL
82:5744:22
50
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
90:2451:49
51
Erik Sternemalm
Klubblös
90:5752:22
52
Irene Kullner
OK Skogshjortarna
91:2952:54
53
Annika Andersson
Klubblös
94:3155:56
54
Johan Berg
Klubblös
104:2165:46
55
Per Robertson
IFK Göteborg
108:3269:57
Peter Jare
Frölunda OL
Ej godkänd
Lennart Olsson
IK Uven
Ej godkänd
Maria Wikström
Göteborgs SK
Ej godkänd
Anna Jansson
Göteborgs SK
Ej godkänd
Johan Nohlert
Klubblös
Ej godkänd
Sandra Persson
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter57 startande, 49 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
36:090:00Brons
2
Anders Gunnarsson
Klubblös
37:411:32Brons
3
Karin Kullman
OK Alehof
37:551:46Brons
4
Christer Abrahamsson
Klubblös
39:123:03Brons
5
Fredrik Davidson
SOK 68
40:244:15Brons
6
Marcus Kempe
Klubblös
42:376:28Brons
7
Pär Johansson
Klubblös
43:076:58Brons
8
Marika Ogrelius
IFK Göteborg
45:289:19Brons
9
Henrik Klasson
OK Gisle
45:369:27Brons
10
Ivan Mori
Kungälvs OK
46:0910:00Brons
11
Håkan B Samor
Sävedalens AIK
46:2410:15Brons
12
Ellinor Johansson
OK Alehof
48:3012:21Brons
13
Linda Hedenblom
Sjövalla FK
49:1713:08
14
Therese Alfredsson
Uddevalla OK
50:1214:03
15
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
50:2014:11
16
Magnus Knutsson
Lerums SOK
50:4514:36
17
Henrik Brus
Västerbergslagens OL
51:1315:04
18
Anna Granfors
Sävedalens AIK
51:2815:19
19
Lena Max
Frölunda OL
52:1216:03
20
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
52:1416:05
21
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
55:0318:54
22
Elisabet Hemlin
IK Uven
55:1019:01
23
Henrik Carlsson
IK Uven
55:1319:04
24
Sofia Karlsson
OK Landehof
55:1819:09
25
Arne Alfredsson
Uddevalla OK
56:0519:56
26
Kjell Sjunnesson
Kungälvs OK
56:1320:04
27
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
57:4021:31
28
Jonas Nielsen
OK Skogshjortarna
57:5021:41
29
Nina Djerf
Lerums SOK
58:1922:10
30
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
59:0222:53
31
Karl-Axel Johansson
IK Uven
60:1624:07
32
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
62:0225:53
33
Kåre Tengnér
FK Friskus-Varberg
62:3026:21
34
Helena Bengtsson
Sävedalens AIK
62:5926:50
35
Kurt-Åke Karlsson
Sjövalla FK
63:2827:19
36
Henrik Wenklo
Kungälvs OK
64:4528:36
37
Johan Sörensson
Fjärås AIK
64:4828:39
38
Bo Adolfsson
IK Ymer
68:2432:15
39
Lars-Göran Cullbrand
IK Stern
71:2535:16
40
Ingrid Cullbrand
IK Stern
73:3437:25
41
Lena Hörberg
IK Stern
73:3737:28
42
Maria Sörensson
Fjärås AIK
74:1238:03
43
Ann-Britt Strömberg
OK Skogshjortarna
75:2639:17
44
Evelina Eriksson
IF Marin Väst
79:4643:37
45
Per-Johan Persson
Fjärås AIK
81:2845:19
46
Kjell Ryberg
IFK Göteborg
85:4049:31
47
Theresa Rainosek
Klubblös
88:4752:38
48
Birgitta Parkner
OK Landehof
95:5059:41
49
Magnar Ervik
AstraZeneca IF Mölndal
121:3685:27
Barbro Johansson
Sjövalla FK
Ej godkänd
Eva Adolfsson
IK Ymer
Ej godkänd
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
Ej godkänd
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
Ej godkänd
Rikarde Andreasson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Erik Florin
Lerums SOK
Ej godkänd
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Monica Larsson
OK Tranan
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter53 startande, 49 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
38:150:00Brons
2
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
40:282:13Brons
3
Martin Larsson
IFK Göteborg
42:133:58Brons
4
Andreas Wikström
Uddevalla OK
47:289:13Brons
5
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
47:339:18Brons
6
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
50:2512:10Brons
7
Johnny Hålsjö
Vänersborgs SK
51:3613:21
8
Victor Axbom
OK Landehof
52:1714:02
9
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
55:0816:53
9
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
55:0816:53
11
David Nilsson
Uddevalla OK
55:3617:21
12
Anders Frelek
FK Åsen
56:0117:46
13
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
56:3618:21
14
Mattias Biörs
IK Ymer
57:1318:58
15
Lars Munther
Sävedalens AIK
57:2919:14
16
Hanna Axelsson
IK Hakarpspojkarna
58:3320:18
17
Stefan Johansson
Kungälvs OK
59:3621:21
18
Mikael Axelsson
OK Skogshjortarna
60:5022:35
19
Stellan Bondesson
Lerums SOK
61:4023:25
20
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
62:0423:49
21
Lars Hagstedt
Uddevalla OK
62:3624:21
22
Rickard Nilsson
FK Finn
63:5625:41
23
Joel Nordqvist
Klubblös
64:4826:33
24
Andreas Skymberg
Sävedalens AIK
64:5226:37
25
Torbjörn Sjölin
IK Uven
65:0826:53
26
Lotta Linsefors
Lunds OK
65:1126:56
27
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
66:1127:56
28
Bernt Myrvold
Sarpsborg OL
67:3529:20
29
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
68:3530:20
30
Ingemar Blom
IK Uven
73:0834:53
31
Lotta Kronlid
Klubblös
73:2335:08
32
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
75:1436:59
33
Maria Halvarsson
Fjärås AIK
79:0540:50
34
Magnus Henningsson
Hestra IF
79:3241:17
35
Klas Adolfsson
IK Ymer
79:3941:24
36
Martina Lindberg
IK Ymer
80:5442:39
37
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
81:0842:53
38
Magnus Eliasson
FK Friskus-Varberg
81:1142:56
39
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
81:5243:37
40
Anna-Karin Claesson
OK Skogshjortarna
85:2747:12
41
Patrik Nilsson
Vänersborgs SK
86:1047:55
42
Hanna Axmalm
Sävedalens AIK
88:3150:16
43
Stefan Anerönn
IK Uven
92:3854:23
44
Ingemar Brunsson
OK Skogshjortarna
95:2257:07
45
Anna Staffas
Klubblös
106:5368:38
46
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
111:3573:20
47
Bo Andreasson
OK Reftele
119:2181:06
48
Adreas Svensson
IF Marin Väst
119:3981:24
49
Claes Linsefors
Lunds OK
132:3194:16
Test2 Test2
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Test1 Test1
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Benny Johansson
OK Reftele
Ej godkänd
Jimmy Pettersson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd