O-event LedX Cup Totalt

2011-11-11 - 2011-11-13

Etapp 1 | Etapp 2 | Etapp 3

Arrangörer: IK Ymer | Hestra IF | Borås GIF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
724
Form:
Flerdagtotalt
Startande:
705
Distans:
Okänd
Fullföljande:
596
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
46:170:00Guld
2
Emma Claesson
Stora Tuna OK
47:331:16Guld
3
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
48:071:50Guld
4
Linn Bränneby
OK Kolmården
51:485:31Guld
5
Sofia Holmgård
Kils OK
52:556:38Silver
6
Märta Mollén
Sävedalens AIK
57:3311:16Silver
7
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
58:5612:39Silver
8
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
60:3614:19Silver
9
Liselott Ericson
Linköpings OK
63:4717:30Silver
10
Marie Sigbo
Hjärnarps GH OL
74:5628:39
11
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
75:3629:19
12
Camilla Nilsson
OK Torfinn
81:4635:29
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Jennie Nilsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H21 0 meter38 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
45:560:00Guld
2
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
46:210:25Guld
3
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
47:572:01Guld
4
Albin Pettersson
OK Tisaren
49:413:45Guld
5
Fredrik Edén
OK Kåre
50:254:29Guld
6
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
51:315:35Silver
7
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
52:366:40Silver
8
Nils Spetz
Ulricehamns OK
52:446:48Silver
9
Victor Flingmark
Uddevalla OK
52:597:03Silver
10
Markus Johansson
IFK Göteborg
53:407:44Silver
11
Johan Sandström
Göteborg-Majorna OK
53:497:53Silver
12
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
54:528:56Silver
13
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
55:089:12Silver
14
Anders Påhlman
Istrums SK
57:4611:50Silver
15
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
58:1012:14Silver
16
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
59:1613:20Silver
17
Mikael Andersson
IF Rigor
59:2413:28Silver
18
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
60:0314:07Silver
19
Anton Oddmo
Härlövs IF
60:3614:40Silver
20
Robert Wetterlöf
OK Pan-Kristianstad
61:1015:14Silver
21
Henrik Johansson
Umeå OK
61:4615:50Silver
22
Niklas Nilsson
Härlövs IF
62:0116:05Silver
23
Erik Råberg
Sävedalens AIK
62:0616:10Silver
24
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
64:3118:35Silver
25
Fredrik Andersson
IF Rigor
64:5919:03Silver
26
Per Gustavsson
Hjärnarps GH OL
65:0319:07Brons
27
Jonas Sundell
Umeå OK
77:1331:17
28
Fredrik Svensson
OK Torfinn
77:3831:42
29
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
78:5733:01
30
Jimmy Karlsson
OK Torfinn
80:5034:54
31
William Lundström
OK Torfinn
80:5434:58
Mikael Andersson
Linköpings OK
Diskvalificerad
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
Diskvalificerad
Jonas Andersson
IF Rigor
Diskvalificerad
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
Diskvalificerad
Oscar Vångell
Ärla IF
Diskvalificerad
 
D20 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Nilsson
OK Tranan
52:200:00Guld
2
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
56:474:27Guld
3
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
58:216:01Guld
4
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
59:036:43Silver
5
Hanna Modig-Tjärnström
Linköpings OK
59:166:56Silver
6
Anna Håkansson
OK Kolmården
75:1822:58Brons
 
D18 0 meter24 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
44:050:00Guld
2
Agnes Leo
Bredaryds SOK
46:222:17Guld
3
Linnea Sundström
OK Renen
47:032:58Guld
4
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
47:213:16Guld
5
Frida Brogren
Kungälvs OK
47:373:32Guld
6
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
48:484:43Guld
7
Lovisa Hansson
Bredareds IF
50:476:42Silver
8
Emma Backlund
Säterbygdens OK
51:117:06Silver
9
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
51:177:12Silver
10
Sara Nilsson
OK Tranan
51:317:26Silver
11
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
51:477:42Silver
12
Frida Strömgård
Bredareds IF
55:1011:05Silver
13
Anna Jonson
Ronneby OK
56:1912:14Silver
14
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
60:4216:37Silver
15
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
64:5920:54Brons
16
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
77:1133:06
17
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
80:5036:45
18
Lisa Jonsson Hofberg
Säterbygdens OK
81:1837:13
19
Ida Nilsson
OK Grip
95:0951:04
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
Diskvalificerad
Joséphine Regnell
Växjö OK
Diskvalificerad
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Stina Anderjon
Växjö OK
Diskvalificerad
 
D16 0 meter53 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilda Johansson
OK Orion
44:190:00Mästare
2
Hanna Östenberg
Hultsfreds OK
44:590:40Mästare
3
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
46:011:42Mästare
4
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
46:412:22Mästare
5
Sanna Skoog
Kils OK
48:424:23Mästare
6
Johanna Öberg
Ryda SK
49:074:48Mästare
7
Moa Svensson
Nässjö OK
49:084:49Mästare
8
Hanna Sahlin
OK Kåre
49:435:24Mästare
9
Moa Pettersson
OK Dacke
49:475:28Mästare
10
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
50:286:09Elit
11
Elin Classon
OK Orinto
50:506:31Elit
12
Ulrika Toftered
IF Rigor
51:096:50Elit
13
Felicia Feurstein
Tormestorps IF
51:557:36Elit
14
Hanna Aspfors
Stora Tuna OK
52:238:04Elit
15
Patricia Edgarsson
Andrarums IF
52:258:06Elit
16
Jessica Nilsson
OK Torfinn
52:298:10Elit
17
Amanda Johansson
OK Dacke
52:508:31Elit
18
Julia Adolfsson
OK Kåre
53:078:48Elit
19
Ellen Sarenmark
Leksands OK
54:099:50Elit
20
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
54:2810:09Elit
21
Hanna Berglund
OK Kåre
54:4110:22Elit
22
Sara Wadman
IFK Moras OK
54:4610:27Elit
23
Ebba Ekman
Lustens OK
54:5710:38Elit
24
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
55:2511:06Guld
25
Hanna Djerf
Lerums SOK
55:2611:07Guld
26
Emelie Andersson
Hultsfreds OK
56:2912:10Guld
27
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
56:4212:23Guld
28
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
57:0512:46Guld
29
Sofia Johansson
OK Nackhe
58:3814:19Guld
30
Klara Pålsson
Kungälvs OK
58:4114:22Guld
31
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
59:3615:17Silver
32
Stina Nero
Mullsjö SOK
60:0115:42Silver
33
Petra Olejnik
SOK Viljan
60:2116:02Silver
34
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
60:4216:23Silver
35
Elin Lindberg
OK Djerf
60:5216:33Silver
36
Linnéa Andersson
Bredaryds SOK
60:5616:37Silver
37
Ida Johansson
Hjärnarps GH OL
60:5916:40Silver
38
Linn Eriksson
Ryda SK
62:1817:59Silver
39
Sophie Nilsson
IS Kullen
67:2123:02Silver
40
Linnea Herngren
IF Hagen
68:5224:33Brons
41
Ida Nordberg
OK Tranan
69:2925:10Brons
42
Elina Arvidsson
Säterbygdens OK
71:2527:06Brons
43
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
72:1427:55Brons
44
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
72:2028:01Brons
45
Maria Lund
Stenungsunds OK
73:3429:15Brons
46
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
74:5530:36Brons
47
Anna Björklund
Bjursås OK
75:2931:10Brons
Sanna Stenholm
Kils OK
Ej godkänd
Anna Skoglund
Kils OK
Diskvalificerad
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
Diskvalificerad
Maja Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
Kristin Höög
OK Kullingshof
Diskvalificerad
 
H16 0 meter67 startande, 52 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Granqvist
OK Ravinen
38:190:00Mästare
2
Markus Larsson
Hestra IF
39:080:49Mästare
3
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
39:271:08Mästare
4
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
39:421:23Mästare
5
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
40:292:10Mästare
6
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
41:052:46Mästare
7
Albin Bergkvist
Bjursås OK
41:353:16Mästare
8
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
41:563:37Mästare
9
Henrik Eklund
Växjö OK
42:444:25Mästare
10
Johan Söderlund
Leksands OK
43:154:56Elit
11
Filip Wadsten
OK Landehof
43:455:26Elit
12
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
43:465:27Elit
13
Linus Landergren
Hestra IF
44:286:09Elit
14
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
44:406:21Elit
15
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
44:576:38Elit
16
Johan Winther
Västerbergslagens OL
45:197:00Elit
17
Niklas Frisk
Markbygdens OK
46:448:25Elit
18
Einar Nordgren
Hestra IF
47:018:42Guld
19
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
47:058:46Guld
20
Oskar Johansson
OK Klyftamo
47:118:52Guld
21
Klas Udd
Markbygdens OK
47:399:20Guld
22
Joakim Svensson
OK Älme
48:109:51Guld
22
Emil Åberg
Korsnäs IF OK
48:109:51Guld
24
Jacob Ahlström
Västerås SOK
48:2210:03Guld
25
Joel Einarsson
Tormestorps IF
48:4810:29Guld
26
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
48:5110:32Guld
27
Martin Olsson
Tibro OK
49:0510:46Guld
28
Robin Karlsson
Tormestorps IF
49:3411:15Guld
29
Filip Södervall
IK Gandvik
49:4811:29Guld
30
Erik Persson
Markbygdens OK
49:5611:37Guld
31
Andreas Sundström
Västerås SOK
50:1811:59Guld
32
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
50:1912:00Guld
33
Erik Fors
Hestra IF
50:4012:21Guld
34
Erik Hagman
Lerums SOK
50:4112:22Guld
35
Johan Sköld
Linköpings OK
53:0314:44Silver
36
Morgan Olsson
Andrarums IF
54:1115:52Silver
37
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
54:2516:06Silver
38
Martin Karlsson
Växjö OK
55:1917:00Silver
38
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
55:1917:00Silver
40
Johan Eklund
Växjö OK
55:3617:17Silver
41
David Stigsmark
Stora Tuna OK
56:1217:53Silver
42
Axel Ek
Markbygdens OK
57:0818:49Silver
43
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
57:1218:53Silver
44
Rasmus Steen
OK Enen
57:4719:28Silver
45
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
57:5019:31Silver
46
Robert Billing
Hultsfreds OK
67:0228:43Brons
47
Anton Hagström
Falkenbergs OK
68:5630:37Brons
48
Magnus Östgren
OK Kåre
72:3734:18Järn
49
Axel Matsson
Hjärnarps GH OL
72:5434:35Järn
50
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
72:5734:38Järn
51
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
81:1842:59Järn
52
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
105:5967:40Järn
Anton Nilsson
OK Tranan
Diskvalificerad
Arvid Våg
Lerums SOK
Diskvalificerad
Carl Boman
Västerås SOK
Diskvalificerad
Erik Andersson
OK Orion
Diskvalificerad
Wilhelm Finn Eriksson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
David Svensson
FK Boken
Diskvalificerad
Gabriel Höjlind
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Heino Ollin
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Daniel Duhlbo
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
Diskvalificerad
Viktor Djerf
Västerbergslagens OL
Diskvalificerad
Erik Widmark
IF Hagen
Diskvalificerad
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D14 0 meter68 startande, 60 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
38:180:00Elit
2
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
39:271:09Elit
3
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
41:193:01Elit
4
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
42:043:46Elit
5
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
42:324:14Elit
6
Sofia Grahn
Hestra IF
42:364:18Elit
7
Klara Djerf
Lerums SOK
43:355:17Guld
8
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
43:425:24Guld
9
Emma Djerf
Lerums SOK
43:525:34Guld
10
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
44:196:01Guld
11
Jonna Fors
OK Grip
44:266:08Guld
12
Mirjam Dalén
Sala OK
44:346:16Guld
13
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
44:586:40Guld
13
Lovisa Jonsson
Hallstahammars OK
44:586:40Guld
15
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
45:166:58Guld
16
Sara Kindlund
OK Tranan
45:427:24Guld
17
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
45:597:41Guld
18
Tova Olsson
Grycksbo IF OK
46:087:50Guld
19
Erica Eriksson
Hjärnarps GH OL
47:128:54Silver
20
Elsa Andersson
Bredaryds SOK
47:489:30Silver
21
Matilda Arborelius
IS Kullen
47:529:34Silver
22
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
47:569:38Silver
23
Linnea Bryngelsson
OK Djerf
48:149:56Silver
24
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
48:2610:08Silver
25
Emma Renberg
Sävedalens AIK
49:0510:47Silver
26
Lina Lundberg
Istrums SK
49:2411:06Silver
27
Kajsa Mattsson
OK Kåre
49:3511:17Silver
28
Alice Aroneng
Hestra IF
49:4211:24Silver
29
Ellen Saras
Grycksbo IF OK
50:1011:52Silver
30
Emelie Roos
OK Landehof
50:1211:54Silver
31
Moa Hansson
Bredaryds SOK
50:1311:55Silver
32
Frida Peterson
Älvdalens IF OK
50:2112:03Silver
33
Emma Forsberg
OK Kåre
50:3612:18Silver
34
Erika Duhlbo
IFK Moras OK
50:5012:32Silver
35
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
51:2713:09Silver
36
Anna Moberg
Vänersborgs SK
51:3913:21Silver
37
Emma Widell
OK Skogshjortarna
51:4113:23Silver
38
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
51:4213:24Silver
39
Stina Gustås
Linköpings OK
52:0613:48Silver
40
Cecilia Djerf
Västerbergslagens OL
52:3614:18Silver
41
Jessica Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
52:4114:23Silver
42
Carolina Olsson
Älvdalens IF OK
53:3715:19Silver
43
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
54:0815:50Silver
44
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
55:1416:56Silver
45
Clara Cox
Lerums SOK
55:2017:02Silver
46
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
55:2117:03Silver
47
Helena Hagström
Falkenbergs OK
56:1617:58Silver
48
Cecilia Winqvist
OK Djerf
59:0020:42Silver
49
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
59:1320:55Brons
50
Madelene Axelsson
Härlövs IF
59:4121:23Brons
51
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
63:3625:18Brons
52
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
64:2826:10Brons
53
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
67:3129:13Brons
54
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
69:5631:38Järn
55
Amanda Halvarsson
Leksands OK
74:3636:18Järn
56
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
74:4136:23Järn
57
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
78:3640:18Järn
58
Sanna Fredriksson
Degerfors OK
89:4351:25Järn
59
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
97:5559:37Järn
60
Emma Falk
OK Grip
102:1563:57Järn
Lina Landergren
Hestra IF
Diskvalificerad
Emma Jansson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Line Cederberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
Diskvalificerad
Engla Fläck
Grycksbo IF OK
Diskvalificerad
Malin Jansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
Ida Hallgren
Bjursås OK
Diskvalificerad
Rebecka Salenbäck
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter65 startande, 52 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Forsberg
Långhundra IF
35:510:00Elit
2
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
37:261:35Elit
3
Albin Lillieström
OK Roxen
38:523:01Elit
4
Eric Jansson
OK Tranan
40:344:43Guld
5
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
43:017:10Guld
6
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
43:087:17Guld
6
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
43:087:17Guld
8
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
44:108:19Silver
9
Jesper Lindström
IK Gandvik
44:148:23Silver
10
Anders Magnusson
OK Landehof
44:198:28Silver
11
Ludvig Holmberg
OK Tranan
44:458:54Silver
12
Victor Helgesson
Hestra IF
44:579:06Silver
13
William Johnsson
OK Skogshjortarna
45:199:28Silver
14
Isak Åberg
Korsnäs IF OK
47:0011:09Silver
15
Edvin Andersson
Värend GN OL
47:2511:34Silver
16
Lukas Danielsson
Västerbergslagens OL
48:5313:02Silver
17
Rikard Holmström
Västerbergslagens OL
50:4014:49Silver
18
Joel Leander
OK Landehof
51:0615:15Silver
19
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
51:0815:17Silver
20
Axel Johansson
IK Gandvik
51:1315:22Silver
21
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
51:2715:36Silver
22
Erik Svensson
OK Klyftamo
52:4416:53Silver
23
Jonathan Persson
Karlsbyhedens IK
54:0618:15Silver
24
John Gunnarsson
Surahammars SOK
54:2218:31Silver
25
Carl Persson
Burseryds IF
54:2418:33Silver
26
Viktor Östergren
Växjö OK
55:0419:13Brons
27
Emil Johansson
Bredareds IF
57:3321:42Brons
28
Johan Höög
OK Kullingshof
57:3421:43Brons
29
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
58:3922:48Brons
30
Axel Jutterström
IFK Moras OK
58:4322:52Brons
31
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
59:1223:21Brons
32
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
59:2723:36Brons
33
Isak Söderström
Sala OK
60:1324:22Brons
34
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
62:1526:24Brons
35
Simon Wallenstein
Mariestads FK
62:1726:26Brons
35
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
62:1726:26Brons
37
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
63:0327:12Brons
38
Carl Ljungert
Mariestads FK
63:2427:33Brons
39
Henrik Sparr
IFK Moras OK
64:2528:34Järn
40
Dennis Persson
Andrarums IF
65:3929:48Järn
41
Simon Bernerson
OK Enen
65:4629:55Järn
42
Fredrik Wunder
Degerfors OK
66:1030:19Järn
43
Oskar Eriksson
OK Älgen
69:1833:27Järn
44
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
69:2633:35Järn
45
Johan Nilsson
Degerfors OK
71:0235:11Järn
46
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
77:2041:29Järn
47
Johan Knutsson
Lerums SOK
77:3641:45Järn
48
Jonatan Björk
Leksands OK
82:3546:44Järn
49
Martin Lindelöw
Härlövs IF
82:5947:08Järn
50
Max Wunder
Degerfors OK
83:1747:26Järn
51
Johan Erkenstål
OK Enen
104:4468:53Järn
52
Jonathan Andersson
Mariestads FK
110:5175:00Järn
Samuel Plumppu
Bredareds IF
Diskvalificerad
Loke Agmarken
Halmstad OK
Diskvalificerad
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
Diskvalificerad
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
Robin Svennberg
Degerfors OK
Diskvalificerad
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
Diskvalificerad
Simon Olausson
OK Tranan
Diskvalificerad
Albin Persson
OK Tranan
Diskvalificerad
Emil Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
Adam Broberg
IF Rigor
Diskvalificerad
Fabian Steen
OK Enen
Diskvalificerad
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
Lucas Jansson
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
D12 0 meter54 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
36:000:00Guld
2
Elsa Holmgård
Kils OK
38:362:36Guld
3
Jenny Perérs
Korsnäs IF OK
41:485:48Silver
4
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
42:336:33Silver
5
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
42:346:34Silver
6
Kajsa Andersson
OK Orion
42:516:51Silver
7
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
42:566:56Silver
8
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
43:087:08Silver
9
Johanna Gustås
Linköpings OK
43:157:15Silver
10
Elin Svensson
OK Älme
43:247:24Silver
11
Felizia Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
43:417:41Silver
12
Maja Welander
OK Djerf
43:587:58Silver
13
Klara Ask
Markbygdens OK
45:099:09Silver
14
Sofie Ohlsson
Ärla IF
45:209:20Silver
15
Stina Lindberg
OK Djerf
45:329:32Silver
16
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
45:469:46Silver
17
Lova Klasér
Korsnäs IF OK
46:1510:15Silver
18
Linn Himmelman
Sjövalla FK
46:2110:21Silver
19
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
46:3310:33Silver
20
Elsa Lindeblom
IK Omega
46:4110:41Silver
21
Agnes Boberg
IF Rigor
46:5610:56Silver
22
Emelie Svensson
IF Rigor
49:1513:15Brons
23
Sofie Persson
Härlövs IF
50:1314:13Brons
24
Emma Billing
Hultsfreds OK
50:2014:20Brons
25
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
50:4614:46Brons
26
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
51:0015:00Brons
27
Alice Södervall
IK Gandvik
52:4616:46Brons
28
Heidi Fors
OK Grip
53:5217:52Brons
29
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
53:5917:59Brons
30
Lina Jernberg
Kristinehamns OK
55:5019:50Järn
31
Siri Björklund
Trollhättans SOK
56:0220:02Järn
32
Erica Olsson
OK Djerf
56:3020:30Järn
33
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
58:0522:05Järn
34
Selma Moqvist
Lerums SOK
58:3422:34Järn
35
Emma Bernerson
OK Enen
58:5822:58Järn
36
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
61:1025:10Järn
37
Elinor Delin
FK Åsen
63:0527:05Järn
38
Amanda Bergqvist
Hestra IF
65:0129:01Järn
39
Katja Dalén
Sala OK
65:5529:55Järn
40
Shanti Söderström
Sala OK
68:5432:54Järn
41
Julia Johansson
Hestra IF
70:3134:31Järn
42
Julia Markendahl
OK Klyftamo
70:3334:33Järn
43
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
73:3237:32Järn
44
Kajsa Rask
Kungälvs OK
80:1044:10Järn
45
Emma Franzén
Lidköpings VSK
81:0345:03Järn
46
Ida Larsson
HJS-Vansbro OK
88:5452:54Järn
47
Rebecka Öhrnell
OK Grip
105:0569:05Järn
48
Ebba Helin Axelsson
OK Grip
135:5699:56Järn
Malin Nilsson
OK Tranan
Ej godkänd
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
Diskvalificerad
Sofia Klasson
Hestra IF
Diskvalificerad
Frida Johansson
OK Djerf
Diskvalificerad
Alma Liderud
Lidköpings VSK
Diskvalificerad
Märta Blide
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
H12 0 meter47 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
31:590:00Guld
2
Oscar Johansson
OK Dacke
32:090:10Guld
3
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
32:240:25Guld
4
Felix Axelsson
Markbygdens OK
33:491:50Guld
5
Hugo Lillieström
OK Roxen
35:443:45Guld
6
Emil Pettersson
OK Dacke
37:395:40Silver
7
Isac Ericsson
Växjö OK
37:475:48Silver
8
Emil Karlsson
Hestra IF
39:237:24Silver
9
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
40:568:57Silver
10
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
41:489:49Silver
11
Joel Plumppu
Bredareds IF
42:0910:10Brons
12
Sebastian Danielsson
Västerbergslagens OL
43:5111:52Brons
13
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
44:3812:39Brons
14
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
45:0413:05Brons
15
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
45:1213:13Brons
16
Erik Eriksson
OK Älgen
45:4313:44Brons
17
Lukas Katvala
OK Älgen
46:0714:08Brons
18
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
46:4514:46Brons
19
Anders Björklund
Trollhättans SOK
47:4815:49Brons
20
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
50:4618:47Järn
21
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
54:0322:04Järn
22
Teodor Danielsson
Istrums SK
54:2722:28Järn
23
Filip Andersson
Hultsfreds OK
54:5022:51Järn
24
Ville Grahn
IK Uven
55:5123:52Järn
25
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
57:0925:10Järn
26
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
58:1426:15Järn
27
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
60:3628:37Järn
28
Joel Andersson
Mariestads FK
62:4330:44Järn
29
Olof Blide
Lerums SOK
66:2534:26Järn
30
Gabriel Blad
OK Kullingshof
69:5237:53Järn
31
Jonathan Persson
OK Enen
71:5739:58Järn
32
Isak Dahlström
OK Klyftamo
75:3243:33Järn
33
Svante Larsson
Hjobygdens OK
78:2246:23Järn
34
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
78:4046:41Järn
35
Samuel Jonsson
Hallstahammars OK
79:5147:52Järn
36
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
103:1271:13Järn
37
Martin Johansson
Hjärnarps GH OL
104:1872:19Järn
38
Richard Henningsson
OK Skogsstjärnan
247:34215:35Järn
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Filip Trofast
Bredaryds SOK
Diskvalificerad
Gustav Runefors
Växjö OK
Diskvalificerad
William Lundstedt
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
Diskvalificerad
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
Anton Rydström
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
 
D10 0 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
38:510:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
40:321:41Brons
3
Amanda Jansson
OK Djerf
41:523:01Brons
4
Carolin Gradin
Andrarums IF
46:377:46Brons
5
Klara Andersson
OK Orion
48:509:59Brons
6
Elin Lindblad
OK Djerf
51:5813:07Brons
7
Nora Holmgård
Kils OK
57:1118:20Brons
8
Irma Svensson
OK Klyftamo
59:3320:42Järn
9
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
59:5621:05Järn
10
Tove Eriksson
Ryda SK
62:0223:11Järn
11
Ylva Johansson
OK Djerf
67:1428:23Järn
12
Klara Trofast
Bredaryds SOK
91:5253:01Järn
13
Klara Håkansson
OK Klyftamo
752:27713:36Järn
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Elsa Kärnsund
Sala OK
Diskvalificerad
 
H10 0 meter26 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
35:260:00Brons
2
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
37:221:56Brons
3
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
40:485:22Brons
4
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
43:368:10Brons
5
Daniel Knutsson
Lerums SOK
45:3910:13Brons
6
Oscar Kjellsson
Falkenbergs OK
46:0010:34Brons
7
Olof Ljunggren
Linköpings OK
47:0111:35Brons
8
Alexander Roos
OK Landehof
47:1811:52Brons
9
Tim Dalheimer
IK Vikings OK
50:0414:38Brons
10
Gustav Ohlin
OK Tranan
50:1714:51Brons
11
Gustav Östensson
OK Tranan
50:3215:06Brons
12
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
50:3415:08Brons
13
Lukas Larsson
OK Skogshjortarna
51:5116:25Brons
14
Frej Alm
OK Enen
55:2119:55Järn
15
Axel Eriksson
Skattkärrs IF
56:1920:53Järn
16
Erik Larsson
Åmåls OK
59:3824:12Järn
17
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
60:3725:11Järn
18
Brian Ahlm
Andrarums IF
61:2926:03Järn
19
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
65:2029:54Järn
20
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
70:0334:37Järn
21
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
72:0536:39Järn
22
Alexander Jansson
OK Djerf
87:4852:22Järn
Casper Hedar
Eskilstuna OL
Diskvalificerad
Anton Karlsson
Mariestads FK
Diskvalificerad
Måns Persson
Andrarums IF
Diskvalificerad
Edvin Månsson
Växjö OK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Angelica Brandqvist
Tibro OK
57:380:00Guld
2
Annika Ljungberg
Degerfors OK
67:049:26Silver
Erika Eriksson
Skattkärrs IF
Diskvalificerad
 
H35 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Brohede
OK Älgen
47:590:00Guld
2
Urban Ljungberg
Degerfors OK
50:012:02Guld
3
Daniel Hägerstrand
Kungälvs OK
52:114:12Guld
4
Anders Franzén
Lidköpings VSK
55:317:32Silver
5
Martin Svensson
IF Rigor
60:3312:34Silver
6
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
62:3614:37Silver
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter24 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
42:450:00Guld
2
Annika Ivarsson
Linköpings OK
43:230:38Guld
3
Annika Sundström
Västerås SOK
48:085:23Silver
4
Kristina Fors
OK Grip
51:078:22Silver
5
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
52:5710:12Silver
6
Annika Ohlsson
Ärla IF
54:1811:33Silver
7
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
57:3414:49Silver
8
Susanne W Karlsson
Härlövs IF
57:5815:13Silver
9
Carina Lindelöw
Härlövs IF
61:2018:35Brons
10
Erica Håll
HJS-Vansbro OK
61:4418:59Brons
11
Liselott Roth
Linköpings OK
64:1621:31Brons
12
Anna Eriksson
OK Älgen
64:2221:37Brons
13
Maria Lillieström
OK Roxen
64:2921:44Brons
14
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
65:2722:42
15
Britta Kjellsson
Falkenbergs OK
66:2723:42
16
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
67:4324:58
17
Kristina Persson
Härlövs IF
69:4927:04
18
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
70:3227:47
19
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
72:4930:04
Inger Gustås
Linköpings OK
Diskvalificerad
Jenny Lind Ögren
Karlsbyhedens IK
Diskvalificerad
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Carola Billing
Hultsfreds OK
Diskvalificerad
Helen Skoog
Kils OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Boberg
IF Rigor
41:290:00Guld
2
Anders Arfwedson
Frölunda OL
47:145:45Silver
3
Åke Ljunggren
Linköpings OK
48:427:13Silver
4
Fredrik Ask
Markbygdens OK
48:587:29Silver
5
Anders Lillieström
OK Roxen
49:598:30Silver
6
Urban Billing
Hultsfreds OK
50:319:02Silver
7
Peter Fors
OK Grip
50:479:18Silver
8
David Olsson
OK Skogsstjärnan
52:3211:03Silver
9
Harald Persson
Andrarums IF
52:5111:22Silver
10
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
53:2211:53Silver
11
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
53:5912:30Silver
12
Johan Andersson
Hultsfreds OK
54:2112:52Silver
13
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
54:3313:04Silver
14
Magnus Fredriksson
Korsnäs IF OK
55:0713:38Silver
15
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
57:0515:36Silver
16
Anders Gustavsson
OK Enen
60:1818:49Brons
17
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
62:0420:35Brons
18
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
63:5822:29Brons
19
Patrik Steen
OK Enen
64:1222:43
20
Matthias Kalle Dalheimer
IK Vikings OK
71:3730:08
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
 
D45 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
45:530:00Guld
2
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
46:360:43Guld
3
Pia Gustafsson
Linköpings OK
47:311:38Guld
4
Maria Widmark
IF Hagen
47:371:44Guld
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
49:544:01Guld
6
Annika Svensson
Solna OK
51:415:48Silver
7
Eva Sandström
OK Gipen
53:447:51Silver
8
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
55:089:15Silver
9
Lena Markendahl
OK Klyftamo
65:5119:58Brons
10
Doris Danielsson
Istrums SK
70:0524:12
11
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
70:4624:53
Maria Skogsberg
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter29 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
40:030:00Guld
2
Ulf Magnusson
Leksands OK
40:170:14Guld
3
Per Källvik
Åmåls OK
44:584:55Guld
4
Mats Andersson
OK Orion
45:255:22Guld
5
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
45:435:40Guld
6
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
48:078:04Silver
7
Lars Holmgård
Kils OK
48:478:44Silver
8
Pedro Lundquist
Linköpings OK
48:588:55Silver
9
Christian Jansson
OK Tranan
49:459:42Silver
10
Per Gustås
Linköpings OK
49:589:55Silver
11
Stefan Eriksson
OK Älgen
50:4810:45Silver
12
Jens Lindström
Tibro OK
51:1011:07Silver
13
Jörgen Sköld
Linköpings OK
52:2112:18Silver
14
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
52:3212:29Silver
15
Per Sandberg
Säterbygdens OK
54:0013:57Silver
16
Thord Salenbäck
Kristinehamns OK
54:0113:58Silver
17
Jan Grahn
IK Uven
54:2514:22Silver
18
Christer Jonsson
Hallstahammars OK
54:4514:42Silver
19
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
55:0815:05Silver
20
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
61:1021:07Brons
21
Stefan Edvardsson
OK Torfinn
62:0522:02
22
Jörgen Karlsson
Härlövs IF
63:2923:26
23
Kjell Svensson
OK Älme
66:0125:58
24
Jörgen Dalén
Sala OK
71:5631:53
25
Patrick Persson
Härlövs IF
72:0432:01
26
Anders Sörqvist
Bredareds IF
73:4433:41
Per Sundström
Västerås SOK
Diskvalificerad
Jonas Roth
Linköpings OK
Diskvalificerad
Leif Lindau
OK Torfinn
Diskvalificerad
 
D50 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
41:430:00Guld
2
Anne Bössfall
Linköpings OK
50:459:02Silver
3
Monica Johansson
Hjärnarps GH OL
52:3210:49Silver
4
Agneta Johansson
Rydboholms SK
53:5912:16Silver
5
Maria Andersson
Bredaryds SOK
56:3114:48Silver
6
Gun Lundberg
Istrums SK
57:1215:29Silver
Eva Eklund
Växjö OK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter11 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
40:240:00Guld
2
Torbjörn Aronsson
Göteborg-Majorna OK
46:266:02Silver
3
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
51:0610:42Silver
4
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
53:3413:10Silver
5
Bengt Lundberg
Istrums SK
54:1013:46Silver
6
Leif Larsson
Åmåls OK
56:4316:19Silver
7
Anders Pettersson
Mariestads FK
62:3022:06
8
Mats Bernerson
OK Enen
65:0524:41
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Roger Pihl
SOK 68
Diskvalificerad
Johnny Johansson
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
 
D55 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Ramström
OK Gipen
76:390:00Guld
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter12 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Mollén
OK Denseln
45:550:00Guld
2
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
48:492:54Guld
3
Lars Eklund
Växjö OK
51:225:27Silver
4
Arne Andersson
Bredaryds SOK
51:475:52Silver
5
Arne Persson
Markbygdens OK
55:5910:04Silver
6
Börje Sundberg
OK Gipen
56:5711:02Silver
7
Olle Bohman
Hjärnarps GH OL
57:3011:35Silver
8
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
57:5011:55Silver
9
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
59:4213:47Silver
Roland Svensson
Mariestads FK
Diskvalificerad
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
Diskvalificerad
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
48:470:00Guld
2
Britt-Marie Larsson
SOK 68
52:524:05Guld
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Åsa Ståhl
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
 
H60 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
41:460:00Guld
2
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
41:520:06Guld
3
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
46:475:01Guld
4
Göran Larsson
Sala OK
47:455:59Silver
5
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
50:088:22Silver
6
Christer Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
51:159:29Silver
7
Lars-Åke Sjökvist
Värend GN OL
54:3212:46Silver
8
Bengt Ståhl
Hjärnarps GH OL
61:0019:14Brons
Ulf Kjellin
OK Hedströmmen
Diskvalificerad
 
D65 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H65 0 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
43:160:00Guld
2
Henrik Hvoslef
IK Stern
43:260:10Guld
3
Anders Björnberg
Frölunda OL
44:321:16Guld
4
Dag Lorén
OK Frisene
45:252:09Guld
5
Christer Sandh
OK Roxen
45:332:17Guld
6
Jan Bojling
Solna OK
50:187:02Silver
7
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
54:3011:14Silver
8
Karl-Åke Larsson
OK Enen
61:1918:03Silver
Börje Råberg
OK Tyr
Diskvalificerad
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Diskvalificerad
 
H70 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
46:340:00Guld
2
Bertil Olofsson
Andrarums IF
52:436:09Silver
 
H75 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Jansson
Skattkärrs IF
63:010:00Guld
2
Totte Holm
Markbygdens OK
63:190:18Guld
 
U1 0 meter25 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Casper Bartholdsson
FK Friskus-Varberg
53:340:00Järn
2
Axel Johansson
Växjö OK
59:396:05Järn
3
Idun Alm
OK Enen
64:1110:37Järn
4
Sanna Nilsson
FK Friskus-Varberg
71:2417:50Järn
5
Elin Danielsson
Istrums SK
71:4718:13Järn
6
Emma Emilsson
OK Skogsfalken
73:1219:38Järn
7
Maja Graad
IF Rigor
74:2620:52Järn
8
Oskar Dahlin
IK Gandvik
75:1121:37Järn
9
Erik Bernerson
OK Enen
78:4325:09Järn
10
Disa Rangert
Kungälvs OK
80:5327:19Järn
11
Elin Jonsson
Ryda SK
83:5430:20Järn
12
Ellen Fogel
Ryda SK
83:5830:24Järn
13
Lisa Johansson
Hjobygdens OK
84:0630:32Järn
14
Ivar Lampa
IF Rigor
86:1632:42Järn
15
Elsa Ericsson
FK Friskus-Varberg
89:1035:36Järn
16
Edith Olsson
OK Kroppefjäll
89:5336:19Järn
17
Elsa Jonsson
Lidköpings VSK
91:1737:43Järn
18
Stina Eriksson
Skattkärrs IF
93:3139:57Järn
19
Alicia Tranberg
Skattkärrs IF
94:0440:30Järn
20
Anna Svensson
IF Rigor
94:4141:07Järn
21
Hugo Thoresson
Andrarums IF
112:1358:39Järn
22
Tove Zander
Hjobygdens OK
113:5360:19Järn
Alfred Brolin
Ryda SK
Diskvalificerad
Noah Bernhardsson
Ryda SK
Diskvalificerad
Adam Johansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
 
U2 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Eriksson
Växjö OK
45:180:00Järn
2
Hugo Andersson
Hjärnarps GH OL
48:172:59Järn
3
Saga Leo
Bredaryds SOK
56:5711:39Järn
4
Frida Kjellman
Lidköpings VSK
60:2015:02Järn
5
Sebastian Rehn
Kristinehamns OK
61:5416:36Järn
6
Liam Mc Cluskey
OK Enen
62:5117:33Järn
7
Sandra Rymark
FK Friskus-Varberg
63:5718:39Järn
8
Olle Johansson
Växjö OK
66:3121:13Järn
9
Maja Öhgren Johansson
Hjobygdens OK
67:4622:28Järn
10
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
68:5123:33Järn
11
Elin Larsson Lood
IK Gandvik
71:4226:24Järn
12
Elsa Boberg
IF Rigor
72:1226:54Järn
13
Josefine Klasson
Hjobygdens OK
74:3229:14Järn
14
Adelina Tibell
Lidköpings VSK
78:2733:09Järn
15
Malva Steen
OK Enen
80:0034:42Järn
16
Angelica Kahsaiy
OK Enen
80:1334:55Järn
17
Anton Hultbäck
OK Kroppefjäll
83:1637:58Järn
Emil Eksberg
Rydboholms SK
Diskvalificerad
 
U3 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gina Tellnor
Bredareds IF
64:380:00Järn
2
Hanna Rymark
FK Friskus-Varberg
85:2620:48Järn
 
Inskolning 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Emy Hjertström
FK Friskus-Varberg
0:000:00Järn
Magdalena Salenbäck
Kristinehamns OK
0:000:00Järn
Erik Rännare
Hjobygdens OK
0:000:00Järn
Ivar Andersson
Lidköpings VSK
0:000:00Järn
Carl Ljungberg
Degerfors OK
0:000:00Järn
Agnes Karlsson
Mariestads FK
Ej godkänd
 
Öppen 2 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peo Olsson
OK Kroppefjäll
56:200:00Brons
2
Amalia Lampa
IF Rigor
64:388:18Brons
3
Johanna Katvala
OK Älgen
93:5637:36
4
Mona Fingalsson
OK Älgen
94:1237:52
 
Öppen 5 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jimmy Alenius
Boxholm-Mjölby OL
66:000:00Brons
2
Henryk Zienkiewicz
IF Rigor
69:293:29Brons
3
Camilla Adlerteg
OK Enen
75:119:11Brons
4
Siv Olsson
OK Kroppefjäll
81:0415:04Brons
5
Patrik Öhrnell
OK Grip
85:5419:54Brons
6
Helena Kronholm
Sala OK
92:5726:57
 
Öppen 7 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Tallberg
OK Älgen
61:260:00Brons
2
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
72:1210:46Brons
3
Lars Björfjäll
Bredareds IF
77:2315:57Brons
4
Åsa Rydell
Leksands OK
78:0416:38Brons
5
Mathias Duell
Bredareds IF
78:5917:33Brons
6
Christer Rognell
Vallentuna-Össeby OL
84:2222:56
7
Niclas Konradsson
IK Omega
92:3531:09
8
Helen Nilsson
Härlövs IF
108:3347:07
9
Andreas Andersson
OK Torfinn
124:2663:00
10
Hans Andersson
IK Gandvik
139:3078:04
Måns Bergenzaun
OK Älgen
Diskvalificerad