O-event Zoorienteringen

2011-11-13

Arrangör: IK Ymer

Nivå:
Nationell
Anmälda:
2350
Form:
Flerdagetapp
Startande:
2350
Distans:
Sprint
Fullföljande:
2194
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter40 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
19:490:00Brons
2
Emma Claesson
Stora Tuna OK
20:270:38Brons
3
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
21:061:17Brons
4
Linn Bränneby
OK Kolmården
21:532:04Brons
5
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
22:172:28Brons
6
Fredrika Vångell
Linköpings OK
22:252:36Brons
6
Sofia Holmgård
Kils OK
22:252:36Brons
8
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
23:073:18Brons
8
Laila B Höglund
FK Herkules
23:073:18Brons
10
Märta Mollén
Sävedalens AIK
23:293:40Brons
11
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
23:433:54Brons
12
Angelika Larsson
Helsingborgs SOK
24:194:30Brons
13
Jennie Nilsson
IF Hagen
24:364:47Brons
14
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
24:444:55Brons
15
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
25:175:28Brons
16
Julia Davidsson
OK Klemmingen
25:335:44Brons
17
Malin Hultqvist
IF Hagen
25:415:52Brons
18
Elin Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
25:475:58Brons
19
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
25:496:00Brons
20
Lina Sandström
OK Stigen
26:486:59Brons
21
Liselott Ericson
Linköpings OK
27:027:13Brons
22
Elin Törnroth
Hjobygdens OK
27:047:15Brons
23
Desiré Rex
OK Landehof
29:159:26Brons
24
Carolina Råberg
Sävedalens AIK
29:179:28Brons
25
Åsa Hagnestål
Göteborg-Majorna OK
29:479:58Brons
26
Malin Ljunggren
Markbygdens OK
30:2510:36Brons
27
Marie Sigbo
Hjärnarps GH OL
30:2710:38Brons
28
Monika Edstam
Linköpings OK
31:3911:50
29
Camilla Nilsson
OK Torfinn
32:0712:18
30
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
32:4812:59
31
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
33:0813:19
32
Marie Jinnemo
Hjärnarps GH OL
33:0913:20
33
Sofie Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
36:5417:05
34
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
37:1417:25
35
Frida Rönnqvist
OK Löftan
40:4921:00
36
Tereza Rajnosek
SK Zabovresky Brno
41:3221:43
37
Maria Poll
Göteborg-Majorna OK
44:0424:15
38
Linda Jinnemo
Hjärnarps GH OL
51:0331:14
Frida Wallström
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Eva Öhlund
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
 
H21 0 meter64 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
20:200:00Brons
1
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
20:200:00Brons
3
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
21:321:12Brons
4
Fredrik Edén
OK Kåre
21:521:32Brons
5
Albin Pettersson
OK Tisaren
22:011:41Brons
6
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
22:502:30Brons
7
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
22:512:31Brons
8
Rickard Börjesson
Hestra IF
23:062:46Brons
9
Victor Flingmark
Uddevalla OK
23:273:07Brons
10
Mikael Andersson
Linköpings OK
23:293:09Brons
11
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
23:343:14Brons
12
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
23:413:21Brons
13
Andreas Bergander
Eksjö SOK
23:563:36Brons
14
Nils Spetz
Ulricehamns OK
23:583:38Brons
15
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
24:043:44Brons
16
Robert Wetterlöf
OK Pan-Kristianstad
24:304:10Brons
16
Markus Johansson
IFK Göteborg
24:304:10Brons
18
Johan Sandström
Göteborg-Majorna OK
24:314:11Brons
19
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
24:394:19Brons
20
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
24:404:20Brons
21
Anders Påhlman
Istrums SK
24:504:30Brons
22
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
24:594:39Brons
23
Martin Skoglund
IFK Göteborg
25:024:42Brons
24
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
25:134:53Brons
25
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
25:184:58Brons
26
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
25:405:20Brons
27
Daniel Hjortvall
Hestra IF
26:065:46Brons
28
David Johansson
Hestra IF
26:195:59Brons
29
Anton Oddmo
Härlövs IF
26:236:03Brons
30
Johan Lidström
OK Landehof
26:266:06Brons
31
Niklas Nilsson
Härlövs IF
26:326:12Brons
32
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
26:486:28Brons
33
Erik Hansson
Bredareds IF
26:566:36Brons
34
Zdenek Rajnosek
SK Zabovresky Brno
26:596:39Brons
35
Jonas Lundberg
Göteborg-Majorna OK
27:116:51Brons
36
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
27:287:08Brons
37
Henrik Johansson
Umeå OK
27:337:13Brons
38
Fredrik Andersson
IF Rigor
27:447:24Brons
39
Mikael Andersson
IF Rigor
28:017:41Brons
40
Per Gustavsson
Hjärnarps GH OL
28:288:08Brons
41
Erik Råberg
Sävedalens AIK
28:438:23Brons
42
Morgan Bodin
Gällstadbygdens SOK
29:249:04Brons
43
Atte Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
30:4810:28Brons
44
Fredrik Svensson
OK Torfinn
30:5310:33Brons
45
Alexander Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
31:4311:23Brons
46
Joakim Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
31:4611:26Brons
47
Johan Hagström
Falkenbergs OK
32:0211:42
48
Jonas Sundell
Umeå OK
32:0911:49
49
Robin Öhrn
OK Bävern
32:1211:52
50
Oskar Nilsson
OK Stigen
33:0212:42
51
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
33:2113:01
52
Jimmy Karlsson
OK Torfinn
34:1513:55
53
Lukas Rosén
OK Vivill
39:0718:47
54
Michael Abrahamsson
Rydboholms SK
39:1318:53
55
William Lundström
OK Torfinn
39:2019:00
56
Christian Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
44:5524:35
57
Per Okdahl
FK Herkules
56:3336:13
58
Henrik Roth
Hjärnarps GH OL
59:5239:32
John Börjesson
Hestra IF
Diskvalificerad
Jonas Andersson
IF Rigor
Diskvalificerad
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Oscar Vångell
Ärla IF
Diskvalificerad
Einar Johansson
Linköpings OK
Diskvalificerad
Roger Lundin
FK Herkules
Diskvalificerad
 
D20 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
18:350:00Brons
2
Lina Nilsson
OK Tranan
19:381:03Brons
3
Anna Larsson
IF Hagen
21:262:51Brons
4
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
22:043:29Brons
5
Ellen Larsson
IF Hagen
22:133:38Brons
6
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
23:054:30Brons
7
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
23:395:04Brons
8
Anna Håkansson
OK Kolmården
23:445:09Brons
9
Hanna Modig-Tjärnström
Linköpings OK
24:075:32Brons
10
Kristiansson Frida
IK Ymer
25:296:54Brons
11
Lisa Andersson
Ryda SK
26:408:05Brons
 
H20 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Thunberg
OK Alehof
14:280:00Brons
2
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
16:332:05Brons
3
Joel Andersson
IK Gandvik
17:122:44Brons
4
Oscar Törnroth
Hjobygdens OK
18:223:54Brons
5
Joel Udd
Markbygdens OK
18:243:56Brons
6
Martin Frisk
Markbygdens OK
18:424:14Brons
7
Sture Jeppsson
Lunds OK
19:024:34Brons
8
Simon Svärd
Oskarströms OK
22:107:42Brons
 
D18 0 meter29 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Leo
Bredaryds SOK
17:110:00Brons
2
Lovisa Hansson
Bredareds IF
17:130:02Brons
3
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
17:280:17Brons
4
Frida Brogren
Kungälvs OK
18:211:10Brons
5
Linnea Sundström
OK Renen
18:261:15Brons
6
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
18:491:38Brons
7
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
19:142:03Brons
8
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
19:252:14Brons
9
Emma Backlund
Säterbygdens OK
19:552:44Brons
10
Sara Nilsson
OK Tranan
20:263:15Brons
11
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
20:363:25Brons
12
Ida Wenklo
Kungälvs OK
20:423:31Brons
13
Anna Jonson
Ronneby OK
21:144:03Brons
14
Frida Strömgård
Bredareds IF
21:424:31Brons
15
Julia Svärd
OK Löftan
22:455:34Brons
16
Emma Almehed
Frölunda OL
23:065:55Brons
17
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
23:146:03Brons
18
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
24:577:46Brons
19
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
28:2411:13
20
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
28:4911:38
21
Linnea Ekman
FK Friskus-Varberg
29:2512:14
22
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
31:2714:16
23
Louise Winqvist
OK Djerf
36:1319:02
24
Ida Nilsson
OK Grip
36:4919:38
25
Lisa Jonsson Hofberg
Säterbygdens OK
41:0923:58
Joséphine Regnell
Växjö OK
Diskvalificerad
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
Diskvalificerad
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Stina Anderjon
Växjö OK
Diskvalificerad
 
H18 0 meter33 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ahlberger
Hestra IF
14:080:00Brons
2
Erik Sköld
Linköpings OK
14:180:10Brons
3
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
14:300:22Brons
4
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
15:231:15Brons
5
Albin Detterfelt
Linköpings OK
15:251:17Brons
6
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
15:311:23Brons
7
Johan Sandlund
OK Njudung
15:401:32Brons
7
Martin Larsson
Hestra IF
15:401:32Brons
9
Anton Blom
IK Uven
15:521:44Brons
10
Kristian Narbro-Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
15:591:51Brons
11
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
16:031:55Brons
12
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
16:061:58Brons
13
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
16:132:05Brons
14
Per Moberg
Vänersborgs SK
16:302:22Brons
15
Viktor Lundén
Avesta OK
16:362:28Brons
16
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
16:522:44Brons
17
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
17:103:02Brons
18
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
17:393:31Brons
19
Vidar Eriksson
IF Marin Väst
17:563:48Brons
20
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
18:033:55Brons
21
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
18:264:18Brons
22
Tobias Katvala
OK Älgen
18:464:38Brons
23
Bjarne Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
18:564:48Brons
24
Oskar Pettersson
OK Njudung
19:004:52Brons
25
Rasmus Karlsson
Ronneby OK
20:296:21Brons
26
Oskar Ralenius
Skattkärrs IF
21:157:07Brons
27
Filip Magnusson
Stora Tuna OK
23:028:54
28
Henric Karlsson
Hultsfreds OK
24:4210:34
29
Jacob Thomas
Lerums SOK
29:2915:21
30
Niclas Delin
OK Pan-Kristianstad
30:0816:00
31
Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb
34:2420:16
Jonas Lundgren
Linköpings OK
Diskvalificerad
Arvid Johnson
Degerfors OK
Diskvalificerad
 
D16 0 meter86 startande, 83 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Wadman
IFK Moras OK
15:130:00Brons
2
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
16:421:29Brons
3
Sanna Skoog
Kils OK
16:451:32Brons
4
Moa Pettersson
OK Dacke
16:491:36Brons
5
Tilda Johansson
OK Orion
17:061:53Brons
6
Aina Edgren
Trollhättans SOK
17:121:59Brons
7
Hanna Östenberg
Hultsfreds OK
17:162:03Brons
8
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
17:272:14Brons
9
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
17:292:16Brons
10
Johanna Öberg
Ryda SK
17:302:17Brons
11
Ellen Sarenmark
Leksands OK
17:362:23Brons
12
Julia Adolfsson
OK Kåre
17:562:43Brons
13
Elin Classon
OK Orinto
18:213:08Brons
14
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
18:273:14Brons
15
Moa Svensson
Nässjö OK
18:293:16Brons
16
Ellen Johnsson
OK Nackhe
18:363:23Brons
17
Felicia Feurstein
Tormestorps IF
18:433:30Brons
18
Ulrika Toftered
IF Rigor
18:463:33Brons
19
Jessica Nilsson
OK Torfinn
18:503:37Brons
20
Lovisa Leman
Göteborgs SK
18:573:44Brons
21
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
18:583:45Brons
22
Hanna Djerf
Lerums SOK
19:013:48Brons
23
Hanna Sahlin
OK Kåre
19:073:54Brons
24
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
19:174:04Brons
25
Hanna Aspfors
Stora Tuna OK
19:294:16Brons
26
Klara Pålsson
Kungälvs OK
19:394:26Brons
27
Sanna Stenholm
Kils OK
19:444:31Brons
28
Elin Lindberg
OK Djerf
19:524:39Brons
29
Hanna Berglund
OK Kåre
20:044:51Brons
30
Linnéa Andersson
Bredaryds SOK
20:074:54Brons
31
Stina Nero
Mullsjö SOK
20:114:58Brons
32
Patricia Edgarsson
Andrarums IF
20:165:03Brons
33
Sofia Johansson
OK Nackhe
20:195:06Brons
34
Minda Langmoen
Kungälvs OK
20:345:21Brons
35
Anna Skoglund
Kils OK
20:365:23Brons
36
Ebba Ekman
Lustens OK
20:435:30Brons
37
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
20:485:35Brons
38
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
20:535:40Brons
39
Amanda Johansson
OK Dacke
20:565:43Brons
40
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
21:035:50Brons
41
Petra Olejnik
SOK Viljan
21:075:54Brons
42
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
21:136:00Brons
43
Petra Gunnarsdotter
Tenhults SOK
21:186:05Brons
43
Emelie Andersson
Hultsfreds OK
21:186:05Brons
45
Kristin Höög
OK Kullingshof
21:246:11Brons
46
Lisa Elmblad
Bredaryds SOK
21:286:15Brons
47
Stina Larsson
IF Hagen
21:306:17Brons
47
Madeleine Green
Strängnäs-Malmby OL
21:306:17Brons
49
Ida Johansson
Hjärnarps GH OL
21:356:22Brons
50
Maja Enges
Leksands OK
21:476:34Brons
51
Ida Nordberg
OK Tranan
21:566:43Brons
52
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
22:066:53Brons
53
Linn Eriksson
Ryda SK
22:217:08Brons
54
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
22:417:28Brons
55
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
23:057:52Brons
56
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
23:578:44Brons
57
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
24:048:51Brons
58
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
24:058:52Brons
59
Sophie Nilsson
IS Kullen
24:169:03Brons
60
Maria Lund
Stenungsunds OK
24:249:11Brons
61
Elina Arvidsson
Säterbygdens OK
24:379:24Brons
62
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
25:009:47Brons
63
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
25:119:58Brons
64
Emma Svärd
Oskarströms OK
25:1810:05Brons
65
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
25:5510:42Brons
66
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
26:0010:47Brons
67
Linnea Bergstrand
Kungälvs OK
26:0110:48Brons
68
Moa Wåhlin
OK Skogsfalken
26:0810:55Brons
69
Linnea Herngren
IF Hagen
26:0910:56Brons
70
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
26:1311:00Brons
71
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
26:1411:01Brons
72
Sara Magnusson
OK Måsen
26:2111:08Brons
73
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
26:2311:10Brons
74
Anna Björklund
Bjursås OK
26:3811:25Brons
75
Ellen Leijon
Trollhättans SK
26:5111:38Brons
76
Sofia Helmertz
Frölunda OL
27:5912:46Brons
77
Nathalie Andersson
Strängnäs-Malmby OL
28:2113:08Brons
78
Moa Strålman
IF Hagen
30:0314:50Järn
78
Malin Svensson
Markbygdens OK
30:0314:50Järn
80
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
30:2715:14Järn
81
Elin Jern
Istrums SK
31:3116:18Järn
82
Siri Nordberg
OK Skogshjortarna
34:1118:58Järn
83
Fanny Jonasson
Boxholm-Mjölby OL
56:2441:11Järn
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
Diskvalificerad
Svenungsson Sofie
OK Gipen
Diskvalificerad
Emelie Andersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H16 0 meter96 startande, 79 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
14:060:00Brons
2
Emil Granqvist
OK Ravinen
14:100:04Brons
2
Markus Larsson
Hestra IF
14:100:04Brons
4
Johan Söderlund
Leksands OK
14:420:36Brons
5
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
14:440:38Brons
6
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
14:520:46Brons
6
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
14:520:46Brons
8
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
15:050:59Brons
9
Erik Andersson
OK Orion
15:251:19Brons
10
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
15:351:29Brons
11
Henrik Eklund
Växjö OK
15:361:30Brons
12
Albin Bergkvist
Bjursås OK
15:421:36Brons
13
Filip Wadsten
OK Landehof
15:461:40Brons
14
Klas Udd
Markbygdens OK
16:011:55Brons
15
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
16:031:57Brons
16
Joel Einarsson
Tormestorps IF
16:172:11Brons
17
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
16:242:18Brons
18
Linus Landergren
Hestra IF
16:262:20Brons
19
Johan Winther
Västerbergslagens OL
16:432:37Brons
20
David Svensson
FK Boken
16:462:40Brons
21
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
16:512:45Brons
22
Filip Södervall
IK Gandvik
16:562:50Brons
23
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
16:592:53Brons
24
David Stigsmark
Stora Tuna OK
17:012:55Brons
25
Niklas Frisk
Markbygdens OK
17:063:00Brons
26
Heino Ollin
Sävedalens AIK
17:093:03Brons
27
Robin Karlsson
Tormestorps IF
17:253:19Brons
28
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
17:293:23Brons
28
Einar Nordgren
Hestra IF
17:293:23Brons
30
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
17:323:26Brons
31
Gabriel Höjlind
IFK Moras OK
17:343:28Brons
32
Martin Olsson
Tibro OK
17:433:37Brons
33
Oskar Johansson
OK Klyftamo
18:033:57Brons
34
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
18:043:58Brons
34
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
18:043:58Brons
36
Daniel Duhlbo
IFK Moras OK
18:144:08Brons
37
Colin Fransson Lee
OK Alehof
18:154:09Brons
38
Emil Åberg
Korsnäs IF OK
18:224:16Brons
39
Erik Hagman
Lerums SOK
18:274:21Brons
40
Jacob Ahlström
Västerås SOK
18:284:22Brons
40
Jonatan Engström
Hestra IF
18:284:22Brons
42
Joakim Svensson
OK Älme
18:404:34Brons
43
Erik Persson
Markbygdens OK
19:044:58Brons
44
Johan Sköld
Linköpings OK
19:095:03Brons
45
Andreas Sundström
Västerås SOK
19:145:08Brons
46
Erik Fors
Hestra IF
19:265:20Brons
47
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
19:335:27Brons
48
Morgan Olsson
Andrarums IF
19:425:36Brons
49
Axel Ek
Markbygdens OK
19:455:39Brons
50
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
20:136:07Brons
51
Andreas Wannberg
IK Omega
20:176:11Brons
52
Johan Gustafsson
OK Nackhe
20:226:16Brons
53
Jonatan Bernhed
Sävedalens AIK
20:366:30Brons
54
Johan Eklund
Växjö OK
20:386:32Brons
55
Martin Karlsson
Växjö OK
20:496:43Brons
56
Linus Rantanen
Södertälje-Nykvarn OF
20:576:51Brons
57
Nils Ingelhag
Frölunda OL
21:036:57Brons
57
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
21:036:57Brons
59
Erik Larsson
Lerums SOK
21:197:13Brons
60
Nils Holthoff
Sjövalla FK
21:277:21Brons
61
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
21:287:22Brons
62
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
21:427:36Brons
63
Rasmus Steen
OK Enen
22:017:55Brons
64
Jakob Junkers
IF Marin Väst
22:508:44Brons
65
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
23:018:55Brons
66
Robert Billing
Hultsfreds OK
23:209:14Brons
67
Dennis Karström
Frölunda OL
23:469:40Brons
68
Oskar Vamling
Frölunda OL
24:1010:04Brons
69
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
24:4510:39Brons
70
Magnus Östgren
OK Kåre
24:5310:47Brons
71
William Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
25:0711:01Brons
72
Axel Matsson
Hjärnarps GH OL
25:1011:04Brons
73
Albin Åkesson
Trollhättans SK
25:4611:40Brons
74
Anton Främberg
Göteborgs SK
26:4512:39Brons
75
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
27:2313:17Järn
76
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
28:4814:42Järn
77
Anton Hagström
Falkenbergs OK
30:1216:06Järn
78
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
38:2524:19Järn
79
Johan Kollén
IF Marin Väst
44:4730:41Järn
Anton Nilsson
OK Tranan
Diskvalificerad
Arvid Våg
Lerums SOK
Diskvalificerad
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Wilhelm Finn Eriksson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Carl Boman
Västerås SOK
Diskvalificerad
Fredrik Lind
Frölunda OL
Diskvalificerad
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
Diskvalificerad
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Gabriel Hedström
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Arthur Karlsson
OK Orinto
Diskvalificerad
Viktor Djerf
Västerbergslagens OL
Diskvalificerad
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Martin So
Göteborgs SK
Diskvalificerad
Filip Leman
Göteborgs SK
Diskvalificerad
Erik Widmark
IF Hagen
Diskvalificerad
Arvid Hammar
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D14 0 meter138 startande, 132 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
13:520:00Brons
2
Linnéa Golsäter
Eksjö SOK
14:500:58Brons
3
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
15:061:14Brons
4
Elin Granstedt
IK Hakarpspojkarna
15:091:17Brons
5
Erica Edman
Korsnäs IF OK
15:231:31Brons
6
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
15:421:50Brons
7
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
15:431:51Brons
7
Hanna Lindström
OK Tranan
15:431:51Brons
9
Hanna Åberg
OK Landehof
15:441:52Brons
10
Klara Djerf
Lerums SOK
15:461:54Brons
11
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
15:572:05Brons
12
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
16:022:10Brons
13
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
16:112:19Brons
14
Anna Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
16:182:26Brons
15
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
16:262:34Brons
16
Sophia Björnlinger
IK Vista
16:312:39Brons
17
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
16:322:40Brons
18
Agnes Westlund
Trosabygdens OK
16:342:42Brons
19
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
16:422:50Brons
20
Amelia Skalberg
Bredaryds SOK
16:472:55Brons
21
Amanda Berggren
Tullinge SK
16:543:02Brons
22
Jessica Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
17:003:08Brons
23
Maria Gustafsson
Hagaby GOIF
17:013:09Brons
24
Sofia Grahn
Hestra IF
17:073:15Brons
25
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
17:083:16Brons
26
Julia Hed
OK Skogsfalken
17:163:24Brons
27
Amanda Rangert
IK Hakarpspojkarna
17:173:25Brons
28
Tova Olsson
Grycksbo IF OK
17:253:33Brons
29
Lovisa Jonsson
Hallstahammars OK
17:293:37Brons
30
Sara Kindlund
OK Tranan
17:323:40Brons
31
Vilma Persson
OK Skogsfalken
17:343:42Brons
32
Linnea Bryngelsson
OK Djerf
17:373:45Brons
33
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
17:433:51Brons
34
Moa Hansson
Bredaryds SOK
17:443:52Brons
35
Moa Granstedt
IK Hakarpspojkarna
17:554:03Brons
36
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
17:574:05Brons
37
Lina Lundberg
Istrums SK
18:004:08Brons
38
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
18:074:15Brons
39
Mirjam Dalén
Sala OK
18:084:16Brons
40
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
18:094:17Brons
41
Erica Eriksson
Hjärnarps GH OL
18:194:27Brons
42
Elin Lundqvist
Nybro OK
18:204:28Brons
42
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
18:204:28Brons
44
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
18:294:37Brons
45
Line Cederberg
Vänersborgs SK
18:314:39Brons
45
Stina Gustås
Linköpings OK
18:314:39Brons
47
Emma Widell
OK Skogshjortarna
18:324:40Brons
47
Emma Djerf
Lerums SOK
18:324:40Brons
49
Elsa Andersson
Bredaryds SOK
18:494:57Brons
50
Ellen Saras
Grycksbo IF OK
18:514:59Brons
51
Lina Landergren
Hestra IF
18:565:04Brons
51
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
18:565:04Brons
53
Emelie Roos
OK Landehof
18:595:07Brons
54
Jonna Fors
OK Grip
19:125:20Brons
55
Elin Fältman
Leksands OK
19:175:25Brons
56
Emelie Udd
Markbygdens OK
19:275:35Brons
57
Frida Peterson
Älvdalens IF OK
19:375:45Brons
57
Matilda Arborelius
IS Kullen
19:375:45Brons
59
Ida Torbiörnsson
Järla IF OK
19:395:47Brons
59
Märta Skog
Tullinge SK
19:395:47Brons
61
Tove Norén
Vännäs OK
19:425:50Brons
62
Lisa Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
19:445:52Brons
63
Anna Moberg
Vänersborgs SK
19:485:56Brons
64
Emma Forsberg
OK Kåre
19:546:02Brons
65
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
19:586:06Brons
66
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
20:016:09Brons
67
Erika Duhlbo
IFK Moras OK
20:026:10Brons
68
Alice Aroneng
Hestra IF
20:056:13Brons
69
Carolina Olsson
Älvdalens IF OK
20:076:15Brons
70
Emma Renberg
Sävedalens AIK
20:176:25Brons
71
Sara Almehed
Frölunda OL
20:206:28Brons
72
Engla Fläck
Grycksbo IF OK
20:266:34Brons
73
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
20:276:35Brons
74
Lina Pålsson
Kungälvs OK
20:336:41Brons
75
Frida Junegard
Tullinge SK
20:376:45Brons
76
Alice DAngelo
Attunda OK
20:436:51Brons
77
Malin Jansson
Hjobygdens OK
21:007:08Brons
78
Helena Hagström
Falkenbergs OK
21:227:30Brons
79
Märta Fröjd
Snättringe SK
21:377:45Brons
80
Cecilia Winqvist
OK Djerf
21:507:58Brons
81
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
21:517:59Brons
82
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
21:548:02Brons
83
Kajsa Mattsson
OK Kåre
21:588:06Brons
84
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
22:158:23Brons
85
Klara Elmblad
Bredaryds SOK
22:238:31Brons
86
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
22:268:34Brons
87
Frida Jerlin
Frölunda OL
22:278:35Brons
88
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
22:308:38Brons
89
Julia Blom
Frölunda OL
22:318:39Brons
90
Maria Eriksson
Eds SK
22:448:52Brons
91
Cecilia Djerf
Västerbergslagens OL
23:119:19Brons
92
Jonna Halonen
Fjärås AIK
23:159:23Brons
93
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
23:209:28Brons
94
Lina Sundqvist
OK Tranan
23:329:40Brons
95
Lovisa Torstensson
Emmaboda Verda OK
23:419:49Brons
96
Stina Bayard
Stora Tuna OK
23:489:56Brons
97
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
23:5210:00Brons
98
Emma Kindbom
IF Hagen
24:0410:12Brons
99
Elin Voksepp
OK Skogshjortarna
24:0710:15Brons
100
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
24:1710:25Brons
101
Erika Eliasson
OK Landehof
24:2210:30Brons
102
Madelene Axelsson
Härlövs IF
24:2510:33Brons
103
Amanda Halvarsson
Leksands OK
24:2810:36Brons
104
Caroline Längheim
Tullinge SK
24:3210:40Brons
105
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
25:2111:29Järn
106
Elvira Olsson
OK Kroppefjäll
25:3911:47Järn
107
Clara Cox
Lerums SOK
26:2112:29Järn
108
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
26:4812:56Järn
109
Sofia Bryntheson
Vänersborgs SK
26:5112:59Järn
110
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
27:1013:18Järn
111
Hedvig Reisen
IF Hagen
27:1913:27Järn
112
Olivia Nilsson
OK Älme
27:2513:33Järn
113
Josefin Carlsson
Attunda OK
27:2613:34Järn
114
Rebecka Salenbäck
Kristinehamns OK
28:2014:28Järn
115
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
28:4314:51Järn
116
Isabell Larsson
Åmåls OK
28:5014:58Järn
117
Wilma Jansson
Vänersborgs SK
29:0415:12Järn
118
Saga Backteman
Lerums SOK
29:1715:25Järn
119
Sara Helsyk
OK Landehof
29:2515:33Järn
120
Vilma Johansson
OK Stigen
31:0017:08Järn
121
Hanna Tynong
Tullinge SK
31:4417:52Järn
122
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
31:4817:56Järn
123
Wilma Jonasson
Boxholm-Mjölby OL
31:5218:00Järn
124
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
31:5718:05Järn
125
Jessika Almyren
Falköpings AIK OK
32:1518:23Järn
126
Matilda Tengström
Främmestads IK
33:5220:00Järn
127
Sanna Fredriksson
Degerfors OK
35:1821:26Järn
128
Viola Eckermark
Göteborg-Majorna OK
35:3621:44Järn
129
Noa-Ristin C Lagerqvist
Grycksbo IF OK
38:2324:31Järn
130
Emma Falk
OK Grip
39:2325:31Järn
131
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
39:2825:36Järn
132
Ida Hallgren
Bjursås OK
41:1627:24Järn
Emma Jansson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Vega Laudon
Vännäs OK
Diskvalificerad
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
Diskvalificerad
Ebba Envall
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
Diana Englund
Tenhults SOK
Diskvalificerad
Freja Vredin
IFK Umeå
Diskvalificerad
 
H14 0 meter147 startande, 137 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
14:110:00Brons
2
Anton Forsberg
Långhundra IF
14:430:32Brons
3
Filip Jacobsson
Degerfors OK
14:550:44Brons
4
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
14:560:45Brons
5
Jonas Gustafsson
OK Kåre
14:590:48Brons
6
Jonas Eriksson
Stora Tuna OK
15:571:46Brons
6
Albin Lillieström
OK Roxen
15:571:46Brons
8
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
15:581:47Brons
9
Jesper Sjöblom
Södertälje-Nykvarn OF
16:021:51Brons
10
Eric Jansson
OK Tranan
16:142:03Brons
11
Olle Andersson
Tullinge SK
16:292:18Brons
12
Ludvig Holmberg
OK Tranan
16:352:24Brons
13
Johannes Ridefelt
OK Linné
16:362:25Brons
14
Adam Johansson
Trollhättans SOK
16:392:28Brons
15
Loke Agmarken
Halmstad OK
16:412:30Brons
16
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
16:422:31Brons
16
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
16:422:31Brons
18
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
16:462:35Brons
19
Eric Rosjö
Jönköpings OK
17:072:56Brons
20
Philip Edvardsson
Eksjö SOK
17:163:05Brons
21
Isak Åberg
Korsnäs IF OK
17:173:06Brons
22
Arvid Nord
Sol Tranås
17:223:11Brons
23
Olle Skog
Tullinge SK
17:343:23Brons
24
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
17:383:27Brons
24
Nils Wärnsberg
Eksjö SOK
17:383:27Brons
26
Jesper Lindström
IK Gandvik
17:403:29Brons
27
Victor Helgesson
Hestra IF
17:553:44Brons
28
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
17:573:46Brons
29
Filip Karlsson
IF Hagen
18:003:49Brons
30
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
18:043:53Brons
31
Jakob Fransson
OK Milan
18:073:56Brons
32
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
18:093:58Brons
33
Lukas Danielsson
Västerbergslagens OL
18:144:03Brons
34
Edvin Andersson
Värend GN OL
18:374:26Brons
35
Albin Pålsson
Kungälvs OK
18:384:27Brons
36
Lucas Sundblad
Eksjö SOK
18:394:28Brons
37
Noa Pruth
IK Hakarpspojkarna
18:404:29Brons
38
Anders Magnusson
OK Landehof
18:414:30Brons
39
Hugo Dahlberg
Haninge SOK
18:514:40Brons
40
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
18:544:43Brons
41
Anton Boberg
IF Rigor
18:554:44Brons
42
Jonathan Persson
Karlsbyhedens IK
18:564:45Brons
43
William Johnsson
OK Skogshjortarna
19:004:49Brons
44
Johan Lamm
Frölunda OL
19:034:52Brons
45
Anton Källström
Sala OK
19:094:58Brons
46
Isak Söderström
Sala OK
19:104:59Brons
47
Joel Leander
OK Landehof
19:145:03Brons
48
John Gunnarsson
Surahammars SOK
19:455:34Brons
49
Fabian Steen
OK Enen
19:535:42Brons
50
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
20:116:00Brons
51
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
20:216:10Brons
52
Daniel Andersson
OK Löftan
20:276:16Brons
53
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
20:366:25Brons
54
Axel Johansson
IK Gandvik
20:426:31Brons
55
Erik Svensson
OK Klyftamo
20:486:37Brons
56
Edvin Alstéus
OK Tranan
20:556:44Brons
56
Oskar Engman
Nyköpings OK
20:556:44Brons
58
Erik Berglund
OK Kåre
20:566:45Brons
59
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
20:576:46Brons
60
Patrik Roos
Södertälje-Nykvarn OF
20:596:48Brons
61
Linus Olsson
OK Gipen
21:277:16Brons
62
Erik Barr Zeilon
Skåneslättens OL
21:297:18Brons
63
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
21:337:22Brons
64
Carl Persson
Burseryds IF
21:347:23Brons
65
Martin Börjeson
Göteborg-Majorna OK
21:427:31Brons
66
Arvid Karlsson
SOK Träff
21:447:33Brons
67
Rikard Holmström
Västerbergslagens OL
21:517:40Brons
68
Nils Alexandersson
Stora Tuna OK
21:547:43Brons
69
Axel Jutterström
IFK Moras OK
22:017:50Brons
70
Eric Danielsson
OK Kåre
22:057:54Brons
71
Anton Berneving
OK Gipen
22:077:56Brons
72
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
22:107:59Brons
73
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
22:168:05Brons
74
Fredrik Johansson
OK Nackhe
22:198:08Brons
75
Carl Strandby
SOK Träff
22:228:11Brons
76
Johan Höög
OK Kullingshof
22:388:27Brons
77
Dennis Persson
Andrarums IF
22:448:33Brons
77
Emil Johansson
Bredareds IF
22:448:33Brons
79
Joel Karlsson
Kvillebyns SK
22:468:35Brons
80
Mattis Hallberg
IK Uven
22:528:41Brons
81
Viktor Östergren
Växjö OK
22:578:46Brons
82
Sammuel Henningsson
OK Löftan
23:239:12Brons
83
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
23:309:19Brons
84
Eric Carlsson
Kvillebyns SK
23:319:20Brons
85
Simon Jansson-Järpling
OK Klemmingen
23:339:22Brons
86
Martin Lund
Stenungsunds OK
23:359:24Brons
87
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
23:539:42Brons
88
Emil Karlsson
Kvillebyns SK
23:569:45Brons
89
Adam Broberg
IF Rigor
24:059:54Brons
90
Henrik Sparr
IFK Moras OK
24:2310:12Brons
91
Patrik Gustafsson
OK Kullingshof
24:3110:20Brons
92
Elis Nordström
Kils OK
24:3510:24Brons
93
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
24:3610:25Brons
94
Karl Norrman
Göteborg-Majorna OK
25:1811:07Brons
94
Rickard Olsson
Tibro OK
25:1811:07Brons
96
Simon Wallenstein
Mariestads FK
25:2911:18Brons
97
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
25:4111:30Brons
98
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
26:2112:10Brons
99
Carl Ljungert
Mariestads FK
26:4612:35Brons
99
Johan Nilsson
Degerfors OK
26:4612:35Brons
101
Oskar Eriksson
OK Älgen
26:5312:42Brons
102
Axel Rydgård
Eksjö SOK
27:1613:05Järn
103
Simon Bernerson
OK Enen
27:2213:11Järn
104
Fredrik Wunder
Degerfors OK
27:3913:28Järn
105
Albert Carling
OK Kåre
27:5913:48Järn
106
Hugo Thunberg
OK Alehof
28:0813:57Järn
107
Jonatan Björk
Leksands OK
28:1514:04Järn
108
Fredrik Olausson
Frölunda OL
28:1614:05Järn
109
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
28:3614:25Järn
110
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
28:3814:27Järn
111
Johan Knutsson
Lerums SOK
28:4614:35Järn
112
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
29:0714:56Järn
113
Emil Enges
Leksands OK
30:1116:00Järn
114
Isak Malm
Vänersborgs SK
30:3216:21Järn
115
Daniel Pihl
SOK 68
31:2717:16Järn
116
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
32:0617:55Järn
117
Emil Dahlström
FK Herkules
32:3318:22Järn
118
Carl Agrell
Sävedalens AIK
32:3818:27Järn
119
Joakim Handin
OK Löftan
33:0618:55Järn
120
Oliver Olofsson
Fjärås AIK
33:2219:11Järn
121
Lucas Jansson
Lerums SOK
33:3319:22Järn
122
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
33:3519:24Järn
123
Aron Hugoson
Kvillebyns SK
33:5319:42Järn
124
Martin Langmoen
Kungälvs OK
33:5519:44Järn
125
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
34:0719:56Järn
125
Max Wunder
Degerfors OK
34:0719:56Järn
127
Martin Lindelöw
Härlövs IF
34:1120:00Järn
128
Erik Karlsson
OK Orinto
35:4321:32Järn
129
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
36:1622:05Järn
130
Filip Johansson
Anderstorps OK
37:0422:53Järn
131
Samuel Ekman
OK Kullingshof
37:2023:09Järn
132
Rodrick Ragnarsson
IF Rigor
37:5823:47Järn
133
Jonatan Almgren
Borås GIF
38:5424:43Järn
134
Edvin Linder
OK Orinto
39:4325:32Järn
135
Johan Erkenstål
OK Enen
42:3228:21Järn
136
Jonathan Andersson
Mariestads FK
49:4935:38Järn
137
Lukas Enarsson
OK Löftan
53:4839:37Järn
Johan Lenning
Skåneslättens OL
Diskvalificerad
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
Diskvalificerad
Robin Svennberg
Degerfors OK
Diskvalificerad
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
Diskvalificerad
Albin Persson
OK Tranan
Diskvalificerad
Simon Olausson
OK Tranan
Diskvalificerad
Oscar Philipsson
Markaryds FK
Diskvalificerad
Anton Hansson
Lunds OK
Diskvalificerad
David Granbom
Linköpings OK
Diskvalificerad
Elias Pontén
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
 
D12 0 meter129 startande, 121 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
12:430:00Brons
2
Elsa Holmgård
Kils OK
13:531:10Brons
3
Sara Granstedt
IK Hakarpspojkarna
14:061:23Brons
4
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
14:151:32Brons
5
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
14:572:14Brons
6
Felizia Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
15:022:19Brons
7
Jenny Perérs
Korsnäs IF OK
15:032:20Brons
8
Isa Envall
IK Hakarpspojkarna
15:072:24Brons
9
Johanna Gustås
Linköpings OK
15:142:31Brons
10
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
15:252:42Brons
11
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
15:292:46Brons
12
Stina Lindberg
OK Djerf
15:352:52Brons
13
Elin Svensson
OK Älme
15:362:53Brons
14
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
15:412:58Brons
15
Lova Klasér
Korsnäs IF OK
15:422:59Brons
16
Alice Svensson Finndahl
IK Hakarpspojkarna
15:443:01Brons
17
Kajsa Andersson
OK Orion
15:473:04Brons
18
Maja Welander
OK Djerf
16:103:27Brons
19
Elsa Lindeblom
IK Omega
16:163:33Brons
20
Sofie Ohlsson
Ärla IF
16:263:43Brons
21
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
16:293:46Brons
22
Linn Himmelman
Sjövalla FK
16:333:50Brons
23
Emma Billing
Hultsfreds OK
16:383:55Brons
24
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
16:423:59Brons
25
Julia Thuresson
Burseryds IF
16:484:05Brons
26
Emma Nordberg
OK Tranan
16:534:10Brons
27
Ella Palm
IK Hakarpspojkarna
17:064:23Brons
28
Sofia Klasson
Hestra IF
17:194:36Brons
29
Alice Hultin
OK Löftan
17:344:51Brons
30
Hanna Boquist
IK Uven
17:475:04Brons
31
Sofia Österman
Vänersborgs SK
17:545:11Brons
32
Ebba Hjertberg
IK Ymer
17:575:14Brons
33
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
17:585:15Brons
34
Agnes Boberg
IF Rigor
17:595:16Brons
35
Alice Södervall
IK Gandvik
18:025:19Brons
36
Hanna Sundström
Västerås SOK
18:095:26Brons
36
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
18:095:26Brons
38
Sofie Josefsson
Anderstorps OK
18:135:30Brons
39
Emelie Svensson
IF Rigor
18:385:55Brons
40
Tove Persson
Mölndal Outdoor IF
18:436:00Brons
41
Tova Magnusson
IF Rigor
18:466:03Brons
42
Selma Moqvist
Lerums SOK
19:006:17Brons
42
Alice Barrefors
IK Uven
19:006:17Brons
44
Erica Olsson
OK Djerf
19:026:19Brons
45
Elise Josefsson
Anderstorps OK
19:346:51Brons
46
Jannike Snijder
IK Uven
19:477:04Brons
47
Lina Jernberg
Kristinehamns OK
19:507:07Brons
48
Elin Hermansson
Kungälvs OK
20:067:23Järn
49
Maja Kindlund
OK Tranan
20:087:25Järn
50
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
20:117:28Järn
51
Malin Nilsson
OK Tranan
20:167:33Järn
52
Ella Nordström
Kils OK
20:237:40Järn
53
Klara Ask
Markbygdens OK
20:287:45Järn
54
Sofie Persson
Härlövs IF
20:337:50Järn
55
Lisa Samuelsson
IK Ymer
20:427:59Järn
56
Betty Ottosson
OK Torfinn
20:528:09Järn
57
Julia Wahlström
Tenhults SOK
21:108:27Järn
58
Heidi Fors
OK Grip
21:148:31Järn
59
Katja Dalén
Sala OK
21:228:39Järn
60
Siri Björklund
Trollhättans SOK
21:358:52Järn
61
Lovisa Nord
Sol Tranås
21:479:04Järn
62
Frida Johansson
OK Djerf
21:579:14Järn
62
Klara Segerström
IK Wilske
21:579:14Järn
64
Lisa Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
22:009:17Järn
65
Emma Bernerson
OK Enen
22:019:18Järn
66
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
22:139:30Järn
67
Alice Leijon
Trollhättans SK
22:159:32Järn
67
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
22:159:32Järn
69
Isabell Johansson
Anderstorps OK
22:369:53Järn
70
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
22:419:58Järn
71
Rebecka Persson
Mölndal Outdoor IF
22:4310:00Järn
72
Cornelia Hellqvist
Lidköpings VSK
22:4410:01Järn
73
Ester Freidlitz
OK Landehof
23:0710:24Järn
74
Adelina Wremer
Gudhems IF
23:1010:27Järn
75
Alma Laudon
Vännäs OK
23:3210:49Järn
76
Fanny Svalin
Vänersborgs SK
23:4811:05Järn
77
Klara Åberg
OK Landehof
24:0211:19Järn
78
Elinor Delin
FK Åsen
24:2911:46Järn
79
Shanti Söderström
Sala OK
24:3011:47Järn
80
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
24:4111:58Järn
81
Nathalie Johnson
Lidköpings VSK
24:4211:59Järn
82
Ida Eriksson
OK Landehof
24:4612:03Järn
83
Agnes Asp
Mölndal Outdoor IF
25:1412:31Järn
84
Evelina Eriksson
IK Hakarpspojkarna
25:2112:38Järn
84
Julia Elverlind
OK Tranan
25:2112:38Järn
86
Alicia Leander
OK Landehof
25:3112:48Järn
87
Amanda Bergqvist
Hestra IF
25:3512:52Järn
88
Alice Lundberg
Ulricehamns OK
25:5313:10Järn
89
Cassandra Sundström
Degerfors OK
26:1413:31Järn
90
Julia Markendahl
OK Klyftamo
26:1513:32Järn
91
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
26:1813:35Järn
92
Emma Franzén
Lidköpings VSK
26:2113:38Järn
93
Sofie Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
26:2613:43Järn
94
Ida Larsson
HJS-Vansbro OK
26:4213:59Järn
95
Amy Frank
Burseryds IF
26:5114:08Järn
96
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
26:5414:11Järn
97
Märta Blide
Lerums SOK
27:3114:48Järn
98
Olivia Lönkvist
OK Vivill
27:4014:57Järn
99
Julia Johansson
Hestra IF
28:0015:17Järn
100
Inez Hakers
Sävedalens AIK
30:2017:37Järn
101
Sofia Pettersson
Vänersborgs SK
30:4518:02Järn
102
LInda Gunnarsson
Hestra IF
30:5818:15Järn
103
Kajsa Rask
Kungälvs OK
31:2018:37Järn
104
Sanna Möller
OK Landehof
31:3318:50Järn
105
Linnea Wahlström
OK Djerf
31:4319:00Järn
106
Anna Hagstrand
Burseryds IF
32:2519:42Järn
107
Elin Edström
Bottnaryds IF
33:3020:47Järn
108
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
33:3720:54Järn
109
Emma Gustafsson
OK Kullingshof
34:2121:38Järn
110
Sofia Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
35:2222:39Järn
111
Jonna Mattsson
Bredareds IF
36:0423:21Järn
112
Rebecka Öhrnell
OK Grip
36:1723:34Järn
113
Johanna Peterson
Falköpings AIK OK
37:0224:19Järn
114
Johanna Wallberg
OK Alehof
43:2830:45Järn
115
Annie Olsson
Mölndal Outdoor IF
44:1331:30Järn
116
Tove Johansson
OK Alehof
44:1631:33Järn
117
Caroline Söderlund
Vänersborgs SK
44:4632:03Järn
118
Rosanna Hygren
Vänersborgs SK
45:2432:41Järn
119
Anelma Ek
Gällstadbygdens SOK
45:3032:47Järn
120
Moa Bäckström
IF Rigor
48:0335:20Järn
121
Ebba Helin Axelsson
OK Grip
66:2153:38Järn
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
Diskvalificerad
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
Diskvalificerad
Alma Liderud
Lidköpings VSK
Diskvalificerad
Johanna Nilsson
Kungälvs OK
Diskvalificerad
Fanny Leander
OK Landehof
Diskvalificerad
Sofia Borne
Frölunda OL
Diskvalificerad
Maja Karlsson
OK Orinto
Diskvalificerad
Clary Svensson
Gudhems IF
Diskvalificerad
 
H12 0 meter121 startande, 109 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
11:240:00Brons
2
Oscar Johansson
OK Dacke
11:420:18Brons
3
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11:500:26Brons
4
Felix Axelsson
Markbygdens OK
12:261:02Brons
5
Isac Ericsson
Växjö OK
12:421:18Brons
6
Hugo Lillieström
OK Roxen
13:021:38Brons
7
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
13:452:21Brons
8
Filip Johansson
Trollhättans SOK
13:502:26Brons
9
Emil Pettersson
OK Dacke
13:542:30Brons
9
Gustav Runefors
Växjö OK
13:542:30Brons
11
Magnus D Johansson
OK Löftan
14:052:41Brons
12
Joel Plumppu
Bredareds IF
14:082:44Brons
13
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
14:273:03Brons
14
Lukas Katvala
OK Älgen
14:303:06Brons
15
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
14:483:24Brons
16
Emil Karlsson
Hestra IF
15:003:36Brons
17
Simon Wiklund
Falköpings AIK OK
15:153:51Brons
18
Axel Åkesson
Markbygdens OK
15:324:08Brons
19
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
15:334:09Brons
20
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
15:354:11Brons
21
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
15:364:12Brons
22
Sebastian Danielsson
Västerbergslagens OL
15:504:26Brons
23
Filip Rosjö
Jönköpings OK
15:514:27Brons
24
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
15:554:31Brons
25
Erik Lindström
OK Tranan
16:245:00Brons
26
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
16:275:03Brons
27
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
16:325:08Brons
28
Erik Eriksson
OK Älgen
17:115:47Brons
29
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
17:125:48Brons
30
Johan Grahn
IK Uven
17:205:56Brons
31
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
17:256:01Brons
32
Martin Lamm
Frölunda OL
17:436:19Brons
33
Anders Björklund
Trollhättans SOK
17:456:21Brons
34
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
18:136:49Brons
35
Axel Forsman
FK Herkules
18:186:54Brons
36
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
18:277:03Brons
37
Rikard Magnusson
Bredareds IF
18:297:05Brons
38
Ville Grahn
IK Uven
18:417:17Brons
39
Filip Andersson
Hultsfreds OK
18:437:19Brons
40
Filip Jungert
Mariestads FK
18:457:21Brons
41
Axel Blom
Frölunda OL
18:547:30Brons
41
Gabriel Blad
OK Kullingshof
18:547:30Brons
43
Carl Holmberg
IF Hagen
18:557:31Brons
44
Jesper Malmberg
Tolered-Utby Ol-klubb
18:597:35Brons
45
Nils Hammar
Frölunda OL
19:047:40Järn
46
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
19:368:12Järn
47
Tor Lindström
IK Wilske
19:488:24Järn
48
Erik Lund
Stenungsunds OK
19:518:27Järn
49
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
19:568:32Järn
50
Filip Svenssson
OK Löftan
20:028:38Järn
51
Henrik Reisen
IF Hagen
20:188:54Järn
52
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
20:218:57Järn
53
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
20:238:59Järn
54
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
20:269:02Järn
55
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
20:479:23Järn
56
Joel Andersson
Mariestads FK
20:499:25Järn
57
Rasmus Nordgren
OK Landehof
20:569:32Järn
58
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
21:029:38Järn
59
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
21:049:40Järn
60
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
21:119:47Järn
61
Mattias Retteli
Tolered-Utby Ol-klubb
21:209:56Järn
62
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
21:2910:05Järn
63
Teodor Danielsson
Istrums SK
21:3710:13Järn
64
Gustav Hjellström
Gränna-Bygdens OK
21:4910:25Järn
65
Oskar Ekman
OK Kullingshof
22:0010:36Järn
66
Isac Axner
OK Landehof
22:0110:37Järn
67
Emil Alpberg
Almby IK
22:0910:45Järn
68
Mårten Gedda
OK Landehof
22:1310:49Järn
69
Johan Cahlin
IF Marin Väst
22:2210:58Järn
69
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
22:2210:58Järn
71
Jakob Ingström
Bottnaryds IF
22:3311:09Järn
72
David Johansson
Bredaryds SOK
22:3811:14Järn
73
Hugo Nilsson
OK Älme
22:4611:22Järn
74
Axel Vahnberg
Lerums SOK
23:1511:51Järn
75
Martin Linden
OK Landehof
23:1611:52Järn
76
Isak Dahlström
OK Klyftamo
23:1811:54Järn
77
Hampus Järnbo
Stigmännen Karlshamns OK
23:2912:05Järn
78
Olof Blide
Lerums SOK
23:5612:32Järn
79
Daniel Glimtén
OK Löftan
24:1812:54Järn
80
Leo Pruth
IK Hakarpspojkarna
24:1912:55Järn
81
Richard Henningsson
OK Skogsstjärnan
24:2713:03Järn
82
Anton Rydström
Mullsjö SOK
25:2013:56Järn
83
Alvin Martinsson Grbic
Mölndal Outdoor IF
25:2113:57Järn
84
Albin Thorsson
Kungälvs OK
25:4114:17Järn
85
Gaston Sandstig
Göteborgs SK
26:2314:59Järn
86
Mattias Klasson
Trollhättans SK
27:0415:40Järn
87
Simon Larsson
Hjobygdens OK
27:4716:23Järn
88
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:0016:36Järn
89
Jonas Planck
IK Gandvik
28:1016:46Järn
90
Hugo Rosvall
Sjövalla FK
28:1216:48Järn
91
Svante Larsson
Hjobygdens OK
28:2417:00Järn
92
Frank Sandgren
OK Klyftamo
28:3417:10Järn
93
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
28:5317:29Järn
94
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
30:1118:47Järn
95
Tony Andersson
OK Skogsfalken
30:1918:55Järn
96
Tobias Erixon
OK Kullingshof
31:2019:56Järn
97
Samuel Jonsson
Hallstahammars OK
32:3121:07Järn
98
Kalle Karlgren
OK Djerf
32:4821:24Järn
99
Nils Kangas
OK Hammaren
33:2922:05Järn
100
Simon Samuelsson
Fjärås AIK
33:5322:29Järn
101
Filiph Sandström
OK Gipen
34:1422:50Järn
102
Jonathan Persson
OK Enen
34:2623:02Järn
103
Simon Sörensson
Fjärås AIK
35:3624:12Järn
104
Johan Björck
IK Uven
35:4924:25Järn
105
Linus Johansson
OK Djerf
36:3625:12Järn
106
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
36:3725:13Järn
107
Erik Persson
Sävedalens AIK
42:3331:09Järn
108
Martin Johansson
Hjärnarps GH OL
50:0438:40Järn
109
Jonathan Ljungberg
OK Skogsfalken
51:5240:28Järn
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
Diskvalificerad
Niklas Johnson
Ronneby OK
Diskvalificerad
Filip Trofast
Bredaryds SOK
Diskvalificerad
Olle Hedman
IF Hagen
Diskvalificerad
William Lundstedt
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
William Jörnelius
FK Herkules
Diskvalificerad
Eric Nystrand
OK Klyftamo
Diskvalificerad
Oskar Olander
IK Uven
Diskvalificerad
Tim Konradsson
IK Omega
Diskvalificerad
Kalle Mossberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Gustav Merlander
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
 
D10 0 meter93 startande, 90 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
13:140:00Brons
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
14:020:48Brons
3
Amanda Jansson
OK Djerf
14:341:20Brons
4
Lovisa Johansson
OK Dacke
15:021:48Brons
5
Alma Holmqvist Johansson
IK Hakarpspojkarna
15:081:54Brons
6
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
15:111:57Brons
7
Carolin Gradin
Andrarums IF
15:592:45Brons
8
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
16:102:56Brons
9
Matilda Rundqvist
OK Nackhe
16:313:17Brons
10
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
16:353:21Brons
11
Tilda Palm
IK Hakarpspojkarna
16:373:23Brons
12
Jenna Magnusson
IK Hakarpspojkarna
16:393:25Brons
13
Alma Hjertberg
IK Ymer
16:443:30Brons
14
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
16:473:33Brons
15
Anna Flakberg
IFK Göteborg
16:503:36Brons
16
Nora Holmgård
Kils OK
16:553:41Brons
17
Nora Aroneng
Bredareds IF
17:033:49Brons
18
Hilda Holmqvist Johansson
IK Hakarpspojkarna
17:164:02Brons
19
Klara Andersson
OK Orion
17:194:05Brons
20
Hedvig Severinsson
Bredaryds SOK
17:254:11Brons
21
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
17:454:31Brons
22
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
17:484:34Brons
23
Emma Ling
Jönköpings OK
18:014:47Brons
24
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
18:094:55Brons
25
Linnea Skalberg