O-event efter 2 dagar

2011-11-11 - 2011-11-12

<

Arrangörer: Borås GIF | Hestra IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
815
Form:
Flerdagtotalt
Startande:
760
Distans:
Okänd
Fullföljande:
688
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
26:280:00Guld
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
27:010:33Guld
3
Emma Claesson
Stora Tuna OK
27:060:38Guld
4
Linn Bränneby
OK Kolmården
29:553:27Guld
5
Sofia Holmgård
Kils OK
30:304:02Silver
6
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
33:397:11Silver
7
Märta Mollén
Sävedalens AIK
34:047:36Silver
8
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
35:529:24Silver
9
Liselott Ericson
Linköpings OK
36:4510:17Silver
10
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
42:4816:20
11
Marie Sigbo
Hjärnarps GH OL
44:2918:01
12
Camilla Nilsson
OK Torfinn
49:3923:11
Jennie Nilsson
IF Hagen
Diskvalificerad
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
H21 0 meter39 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
25:360:00Guld
2
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
26:010:25Guld
3
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
26:250:49Guld
4
Albin Pettersson
OK Tisaren
27:402:04Guld
5
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
28:222:46Guld
6
Fredrik Edén
OK Kåre
28:332:57Guld
7
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
28:403:04Guld
8
Nils Spetz
Ulricehamns OK
28:463:10Guld
9
Markus Johansson
IFK Göteborg
29:103:34Silver
10
Johan Sandström
Göteborg-Majorna OK
29:183:42Silver
11
Victor Flingmark
Uddevalla OK
29:323:56Silver
12
Oscar Vångell
Ärla IF
29:444:08Silver
13
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
29:464:10Silver
14
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
30:154:39Silver
15
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
30:284:52Silver
16
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
30:485:12Silver
17
Jonas Andersson
IF Rigor
31:005:24Silver
18
Mikael Andersson
IF Rigor
31:235:47Silver
19
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
32:286:52Silver
20
Anders Påhlman
Istrums SK
32:567:20Silver
21
Erik Råberg
Sävedalens AIK
33:237:47Silver
22
Anton Oddmo
Härlövs IF
34:138:37Silver
22
Henrik Johansson
Umeå OK
34:138:37Silver
24
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
34:369:00Silver
25
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
34:459:09Silver
26
Niklas Nilsson
Härlövs IF
35:299:53Silver
27
Per Gustavsson
Hjärnarps GH OL
36:3510:59Silver
28
Robert Wetterlöf
OK Pan-Kristianstad
36:4011:04Silver
29
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
37:0311:27Brons
30
Fredrik Andersson
IF Rigor
37:1511:39Brons
31
William Lundström
OK Torfinn
41:3415:58
32
Jonas Sundell
Umeå OK
45:0419:28
33
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
45:3620:00
34
Jimmy Karlsson
OK Torfinn
46:3520:59
35
Fredrik Svensson
OK Torfinn
46:4521:09
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Mikael Andersson
Linköpings OK
Diskvalificerad
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
Diskvalificerad
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
Diskvalificerad
 
D20 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Nilsson
OK Tranan
32:420:00Guld
2
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
34:422:00Guld
3
Hanna Modig-Tjärnström
Linköpings OK
35:092:27Guld
4
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
36:594:17Guld
5
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
38:125:30Silver
6
Anna Håkansson
OK Kolmården
51:3418:52
 
D18 0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
26:370:00Guld
2
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
28:321:55Guld
3
Linnea Sundström
OK Renen
28:372:00Guld
4
Agnes Leo
Bredaryds SOK
29:112:34Guld
5
Frida Brogren
Kungälvs OK
29:162:39Guld
6
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
29:342:57Guld
7
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
30:414:04Silver
8
Sara Nilsson
OK Tranan
31:054:28Silver
9
Emma Backlund
Säterbygdens OK
31:164:39Silver
10
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
31:354:58Silver
11
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
32:225:45Silver
12
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
32:446:07Silver
13
Joséphine Regnell
Växjö OK
33:206:43Silver
14
Frida Strömgård
Bredareds IF
33:286:51Silver
15
Lovisa Hansson
Bredareds IF
33:346:57Silver
16
Anna Jonson
Ronneby OK
35:058:28Silver
17
Martina Johansson
Bredareds IF
36:089:31Silver
18
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
37:2810:51Silver
19
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
40:0213:25Brons
20
Lisa Jonsson Hofberg
Säterbygdens OK
40:0913:32Brons
21
Emelie Larsson
FK Friskus-Varberg
44:0517:28
22
Stina Anderjon
Växjö OK
48:3021:53
23
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
48:4722:10
24
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
49:2322:46
25
Ida Nilsson
OK Grip
58:2031:43
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D16 0 meter54 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilda Johansson
OK Orion
27:130:00Mästare
2
Hanna Östenberg
Hultsfreds OK
27:430:30Mästare
3
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
29:121:59Mästare
4
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
29:192:06Mästare
5
Hanna Sahlin
OK Kåre
30:363:23Mästare
6
Moa Svensson
Nässjö OK
30:393:26Mästare
7
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
31:304:17Elit
8
Johanna Öberg
Ryda SK
31:374:24Elit
9
Amanda Johansson
OK Dacke
31:544:41Elit
10
Sanna Skoog
Kils OK
31:574:44Elit
11
Patricia Edgarsson
Andrarums IF
32:094:56Elit
12
Ulrika Toftered
IF Rigor
32:235:10Elit
13
Elin Classon
OK Orinto
32:295:16Elit
14
Hanna Aspfors
Stora Tuna OK
32:545:41Elit
15
Moa Pettersson
OK Dacke
32:585:45Elit
16
Felicia Feurstein
Tormestorps IF
33:125:59Elit
17
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
33:256:12Elit
18
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
33:376:24Elit
19
Jessica Nilsson
OK Torfinn
33:396:26Elit
20
Ebba Ekman
Lustens OK
34:147:01Guld
21
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
34:327:19Guld
22
Hanna Berglund
OK Kåre
34:377:24Guld
23
Julia Adolfsson
OK Kåre
35:117:58Guld
23
Emelie Andersson
Hultsfreds OK
35:117:58Guld
25
Hanna Djerf
Lerums SOK
36:259:12Guld
26
Ellen Sarenmark
Leksands OK
36:339:20Guld
27
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
36:559:42Guld
28
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
37:4810:35Silver
29
Sofia Johansson
OK Nackhe
38:1911:06Silver
30
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
38:3611:23Silver
31
Klara Pålsson
Kungälvs OK
39:0211:49Silver
32
Petra Olejnik
SOK Viljan
39:1412:01Silver
33
Ida Johansson
Hjärnarps GH OL
39:2412:11Silver
34
Sara Wadman
IFK Moras OK
39:3312:20Silver
35
Stina Nero
Mullsjö SOK
39:5012:37Silver
36
Linn Eriksson
Ryda SK
39:5712:44Silver
37
Linnéa Andersson
Bredaryds SOK
40:4913:36Silver
38
Elin Lindberg
OK Djerf
41:0013:47Silver
39
Linnea Herngren
IF Hagen
42:4315:30Silver
40
Sophie Nilsson
IS Kullen
43:0515:52Brons
41
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
43:4916:36Brons
42
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
45:5118:38Brons
43
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
46:2019:07Brons
44
Elina Arvidsson
Säterbygdens OK
46:4819:35Brons
45
Ida Nordberg
OK Tranan
47:3320:20Brons
46
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
48:4221:29Brons
47
Anna Björklund
Bjursås OK
48:5121:38Brons
48
Maria Lund
Stenungsunds OK
49:1021:57Brons
1
Sanna Stenholm
Kils OK
Ej godkändBrons
Anna Skoglund
Kils OK
Diskvalificerad
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Maja Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
Diskvalificerad
Kristin Höög
OK Kullingshof
Diskvalificerad
 
H16 0 meter73 startande, 60 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Nilsson
OK Tranan
23:430:00Mästare
2
Emil Granqvist
OK Ravinen
24:090:26Mästare
3
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
24:350:52Mästare
4
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
24:581:15Mästare
4
Markus Larsson
Hestra IF
24:581:15Mästare
6
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
25:021:19Mästare
7
Albin Bergkvist
Bjursås OK
25:532:10Mästare
8
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
26:232:40Mästare
9
Wilhelm Finn Eriksson
Stora Tuna OK
26:422:59Mästare
10
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
26:513:08Mästare
11
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
26:533:10Mästare
12
Henrik Eklund
Växjö OK
27:083:25Elit
13
Filip Wadsten
OK Landehof
27:594:16Elit
14
Linus Landergren
Hestra IF
28:024:19Elit
15
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
28:114:28Elit
16
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
28:164:33Elit
17
Johan Söderlund
Leksands OK
28:334:50Elit
18
Johan Winther
Västerbergslagens OL
28:364:53Elit
19
Andreas Petersson
Burseryds IF
28:465:03Elit
20
Oskar Johansson
OK Klyftamo
29:085:25Guld
21
Joakim Svensson
OK Älme
29:305:47Guld
22
Einar Nordgren
Hestra IF
29:325:49Guld
23
Niklas Frisk
Markbygdens OK
29:385:55Guld
24
Emil Åberg
Korsnäs IF OK
29:486:05Guld
25
Jacob Ahlström
Västerås SOK
29:546:11Guld
26
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
30:146:31Guld
27
Erik Persson
Markbygdens OK
30:527:09Guld
28
Andreas Sundström
Västerås SOK
31:047:21Guld
29
Linus Rantanen
Södertälje-Nykvarn Orientering
31:127:29Guld
30
Erik Fors
Hestra IF
31:147:31Guld
31
Martin Olsson
Tibro OK
31:227:39Guld
31
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
31:227:39Guld
33
Klas Udd
Markbygdens OK
31:387:55Guld
34
Robin Karlsson
Tormestorps IF
32:098:26Silver
35
Erik Hagman
Lerums SOK
32:148:31Silver
36
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
32:158:32Silver
37
Joel Einarsson
Tormestorps IF
32:318:48Silver
38
Filip Södervall
IK Gandvik
32:529:09Silver
39
Johan Sköld
Linköpings OK
33:5410:11Silver
40
Morgan Olsson
Andrarums IF
34:2910:46Silver
41
Martin Karlsson
Växjö OK
34:3010:47Silver
42
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
34:5211:09Silver
43
Johan Eklund
Växjö OK
34:5811:15Silver
44
Erik Widmark
IF Hagen
35:4512:02Silver
45
Rasmus Steen
OK Enen
35:4612:03Silver
46
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
36:4713:04Silver
47
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
36:5913:16Silver
48
Viktor Djerf
Västerbergslagens OL
37:0713:24Brons
49
Axel Ek
Markbygdens OK
37:2313:40Brons
50
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
37:2513:42Brons
51
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
37:5414:11Brons
52
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
38:2014:37Brons
53
Anton Hagström
Falkenbergs OK
38:4415:01Brons
54
David Stigsmark
Stora Tuna OK
39:1115:28Brons
55
Robert Billing
Hultsfreds OK
43:4219:59Järn
56
Magnus Östgren
OK Kåre
47:4424:01Järn
56
Axel Matsson
Hjärnarps GH OL
47:4424:01Järn
58
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
48:1224:29Järn
59
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
52:3028:47Järn
60
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
67:3443:51Järn
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Diskvalificerad
Arvid Våg
Lerums SOK
Diskvalificerad
Carl Boman
Västerås SOK
Diskvalificerad
Erik Andersson
OK Orion
Diskvalificerad
Gabriel Höjlind
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Rickard Norlin
Kungälvs OK
Diskvalificerad
David Svensson
FK Boken
Diskvalificerad
Heino Ollin
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Daniel Duhlbo
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Arvid Henriksson
Järla IF OK
Diskvalificerad
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
Diskvalificerad
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D14 0 meter70 startande, 64 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
23:360:00Elit
2
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
24:210:45Elit
3
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
24:260:50Elit
4
Jonna Fors
OK Grip
25:141:38Elit
5
Emma Djerf
Lerums SOK
25:201:44Elit
6
Sofia Grahn
Hestra IF
25:291:53Elit
7
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
25:502:14Elit
8
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
26:212:45Elit
9
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
26:222:46Elit
10
Mirjam Dalén
Sala OK
26:262:50Elit
11
Lovisa Jonsson
Hallstahammars OK
27:293:53Guld
12
Kajsa Mattsson
OK Kåre
27:374:01Guld
13
Klara Djerf
Lerums SOK
27:494:13Guld
14
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
27:594:23Guld
15
Sanna Fasth
Boxholm-Mjölby OL
28:024:26Guld
16
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
28:084:32Guld
17
Sara Kindlund
OK Tranan
28:104:34Guld
18
Matilda Arborelius
IS Kullen
28:154:39Guld
19
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
28:164:40Guld
20
Tova Olsson
Grycksbo IF OK
28:435:07Guld
21
Emma Renberg
Sävedalens AIK
28:485:12Guld
22
Erica Eriksson
Hjärnarps GH OL
28:535:17Guld
23
Clara Cox
Lerums SOK
28:595:23Guld
23
Elsa Andersson
Bredaryds SOK
28:595:23Guld
25
Cecilia Djerf
Västerbergslagens OL
29:255:49Silver
26
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
29:305:54Silver
27
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
29:335:57Silver
28
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
29:366:00Silver
29
Alice Aroneng
Hestra IF
29:376:01Silver
30
Emma Jansson
Stora Tuna OK
29:466:10Silver
31
Linnea Bryngelsson
OK Djerf
30:377:01Silver
32
Emma Forsberg
OK Kåre
30:427:06Silver
33
Frida Peterson
Älvdalens IF OK
30:447:08Silver
34
Erika Duhlbo
IFK Moras OK
30:487:12Silver
35
Emelie Roos
OK Landehof
31:137:37Silver
36
Ellen Saras
Grycksbo IF OK
31:197:43Silver
37
Lina Lundberg
Istrums SK
31:247:48Silver
38
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
31:297:53Silver
39
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
31:488:12Silver
40
Anna Moberg
Vänersborgs SK
31:518:15Silver
41
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
32:148:38Silver
42
Moa Hansson
Bredaryds SOK
32:298:53Silver
43
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
32:449:08Silver
44
Emma Widell
OK Skogshjortarna
33:099:33Silver
45
Carolina Olsson
Älvdalens IF OK
33:309:54Silver
45
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
33:309:54Silver
47
Stina Gustås
Linköpings OK
33:359:59Silver
48
Helena Hagström
Falkenbergs OK
34:5411:18Silver
49
Madelene Axelsson
Härlövs IF
35:1611:40Silver
50
Jessica Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
35:4112:05Silver
51
Ebba Widman
IK Ymer
35:4312:07Silver
52
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
35:4512:09Silver
53
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
36:3512:59Silver
54
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
36:4713:11Silver
55
Cecilia Winqvist
OK Djerf
37:1013:34Brons
56
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
39:0715:31Brons
57
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
41:1317:37Brons
58
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
45:1621:40Järn
59
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
46:3923:03Järn
60
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
47:3123:55Järn
61
Amanda Halvarsson
Leksands OK
50:0826:32Järn
62
Sanna Fredriksson
Degerfors OK
54:2530:49Järn
63
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
58:2734:51Järn
64
Emma Falk
OK Grip
62:5239:16Järn
Lina Landergren
Hestra IF
Diskvalificerad
Line Cederberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Engla Fläck
Grycksbo IF OK
Diskvalificerad
Malin Jansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
Ida Hallgren
Bjursås OK
Diskvalificerad
Rebecka Salenbäck
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter65 startande, 57 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Forsberg
Långhundra IF
21:080:00Elit
2
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
22:301:22Elit
3
Albin Lillieström
OK Roxen
22:551:47Elit
4
Eric Jansson
OK Tranan
24:203:12Elit
5
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
25:063:58Guld
6
Anders Magnusson
OK Landehof
25:384:30Guld
7
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
26:064:58Guld
8
William Johnsson
OK Skogshjortarna
26:195:11Guld
9
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
26:265:18Guld
9
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
26:265:18Guld
11
Jesper Lindström
IK Gandvik
26:345:26Guld
12
Robin Svennberg
Degerfors OK
26:465:38Guld
13
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
27:005:52Guld
14
Victor Helgesson
Hestra IF
27:025:54Silver
15
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
27:035:55Silver
16
Simon Olausson
OK Tranan
27:416:33Silver
17
Ludvig Holmberg
OK Tranan
28:107:02Silver
18
Edvin Andersson
Värend GN OL
28:487:40Silver
19
Rikard Holmström
Västerbergslagens OL
28:497:41Silver
20
Isak Åberg
Korsnäs IF OK
29:438:35Silver
21
Axel Johansson
IK Gandvik
30:319:23Silver
22
Lukas Danielsson
Västerbergslagens OL
30:399:31Silver
23
Albin Persson
OK Tranan
30:409:32Silver
24
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
30:479:39Silver
25
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
31:1610:08Silver
26
Joel Leander
OK Landehof
31:5210:44Silver
27
Erik Svensson
OK Klyftamo
31:5610:48Silver
28
Viktor Östergren
Växjö OK
32:0710:59Silver
29
Carl Persson
Burseryds IF
32:5011:42Silver
30
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
33:5612:48Silver
31
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
34:0312:55Brons
32
John Gunnarsson
Surahammars SOK
34:3713:29Brons
33
Emil Johansson
Bredareds IF
34:4913:41Brons
34
Johan Höög
OK Kullingshof
34:5613:48Brons
35
Jonathan Persson
Karlsbyhedens IK
35:1014:02Brons
36
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
35:4214:34Brons
37
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
36:3415:26Brons
38
Carl Ljungert
Mariestads FK
36:3815:30Brons
39
Axel Jutterström
IFK Moras OK
36:4215:34Brons
40
Simon Wallenstein
Mariestads FK
36:4815:40Brons
41
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
37:1716:09Brons
42
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
38:2417:16Brons
42
Simon Bernerson
OK Enen
38:2417:16Brons
44
Fredrik Wunder
Degerfors OK
38:3117:23Brons
45
Henrik Sparr
IFK Moras OK
40:0218:54Järn
46
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
40:5019:42Järn
47
Isak Söderström
Sala OK
41:0319:55Järn
48
Oskar Eriksson
OK Älgen
42:2521:17Järn
49
Dennis Persson
Andrarums IF
42:5521:47Järn
50
Johan Nilsson
Degerfors OK
44:1623:08Järn
51
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
45:1424:06Järn
52
Martin Lindelöw
Härlövs IF
48:4827:40Järn
53
Johan Knutsson
Lerums SOK
48:5027:42Järn
54
Max Wunder
Degerfors OK
49:1028:02Järn
55
Jonatan Björk
Leksands OK
54:2033:12Järn
56
Jonathan Andersson
Mariestads FK
61:0239:54Järn
57
Johan Erkenstål
OK Enen
62:1241:04Järn
Samuel Plumppu
Bredareds IF
Diskvalificerad
Loke Agmarken
Halmstad OK
Diskvalificerad
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
Emil Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
Adam Broberg
IF Rigor
Diskvalificerad
Fabian Steen
OK Enen
Diskvalificerad
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
Lucas Jansson
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
D12 0 meter54 startande, 50 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
22:370:00Guld
2
Klara Axelsson
Markbygdens OK
23:170:40Guld
3
Klara Ask
Markbygdens OK
24:412:04Guld
4
Elsa Holmgård
Kils OK
24:432:06Guld
5
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
25:513:14Guld
6
Jenny Perérs
Korsnäs IF OK
26:454:08Silver
7
Kajsa Andersson
OK Orion
27:044:27Silver
8
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
27:274:50Silver
9
Maja Welander
OK Djerf
27:485:11Silver
9
Elin Svensson
OK Älme
27:485:11Silver
11
Johanna Gustås
Linköpings OK
28:015:24Silver
12
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
28:115:34Silver
13
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
28:195:42Silver
14
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
28:245:47Silver
15
Felizia Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
28:396:02Silver
16
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
28:476:10Silver
17
Sofie Ohlsson
Ärla IF
28:546:17Silver
18
Agnes Boberg
IF Rigor
28:576:20Silver
19
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
29:176:40Silver
20
Sofie Persson
Härlövs IF
29:407:03Silver
21
Linn Himmelman
Sjövalla FK
29:487:11Silver
22
Stina Lindberg
OK Djerf
29:577:20Silver
23
Elsa Lindeblom
IK Omega
30:257:48Brons
24
Lova Klasér
Korsnäs IF OK
30:337:56Brons
25
Emelie Svensson
IF Rigor
30:378:00Brons
26
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
31:479:10Brons
27
Heidi Fors
OK Grip
32:3810:01Brons
28
Emma Billing
Hultsfreds OK
33:4211:05Brons
29
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
33:4811:11Brons
30
Siri Björklund
Trollhättans SOK
34:2711:50Brons
31
Alice Södervall
IK Gandvik
34:4412:07Brons
32
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
35:2112:44Järn
33
Lina Jernberg
Kristinehamns OK
36:0013:23Järn
34
Emma Bernerson
OK Enen
36:5714:20Järn
35
Erica Olsson
OK Djerf
37:2814:51Järn
36
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
38:2915:52Järn
37
Elinor Delin
FK Åsen
38:3615:59Järn
38
Alma Liderud
Lidköpings VSK
39:1016:33Järn
39
Amanda Bergqvist
Hestra IF
39:2616:49Järn
40
Selma Moqvist
Lerums SOK
39:3416:57Järn
41
Julia Johansson
Hestra IF
42:3119:54Järn
42
Julia Markendahl
OK Klyftamo
44:1821:41Järn
43
Shanti Söderström
Sala OK
44:2421:47Järn
44
Katja Dalén
Sala OK
44:3321:56Järn
45
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
46:3824:01Järn
46
Kajsa Rask
Kungälvs OK
48:5026:13Järn
47
Emma Franzén
Lidköpings VSK
54:4232:05Järn
48
Ida Larsson
HJS-Vansbro OK
62:1239:35Järn
49
Rebecka Öhrnell
OK Grip
68:4846:11Järn
50
Ebba Helin Axelsson
OK Grip
69:3546:58Järn
41
Malin Nilsson
OK Tranan
Ej godkändJärn
Sofia Klasson
Hestra IF
Diskvalificerad
Frida Johansson
OK Djerf
Diskvalificerad
Märta Blide
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
H12 0 meter50 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Johansson
OK Dacke
20:270:00Guld
2
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
20:340:07Guld
3
August Mollén
OK Denseln
20:350:08Guld
4
Felix Axelsson
Markbygdens OK
21:230:56Guld
5
Filip Trofast
Bredaryds SOK
21:240:57Guld
6
Hugo Lillieström
OK Roxen
22:422:15Guld
7
Emil Pettersson
OK Dacke
23:453:18Guld
8
Emil Karlsson
Hestra IF
24:233:56Silver
9
Isac Ericsson
Växjö OK
25:054:38Silver
10
William Lundstedt
Mullsjö SOK
25:264:59Silver
11
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
26:115:44Silver
12
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
26:135:46Silver
13
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
26:296:02Silver
14
Joel Plumppu
Bredareds IF
28:017:34Brons
14
Sebastian Danielsson
Västerbergslagens OL
28:017:34Brons
16
Erik Eriksson
OK Älgen
28:328:05Brons
17
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
28:378:10Brons
18
Patrik Gustafsson
OK Kullingshof
28:528:25Brons
19
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
29:178:50Brons
20
Anders Björklund
Trollhättans SOK
30:039:36Brons
21
Lukas Katvala
OK Älgen
31:3711:10Brons
22
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
31:5711:30Brons
23
Teodor Danielsson
Istrums SK
32:5012:23Järn
24
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
33:3413:07Järn
25
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
33:3713:10Järn
26
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
35:0114:34Järn
27
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
35:4015:13Järn
28
Filip Andersson
Hultsfreds OK
36:0715:40Järn
29
Ville Grahn
IK Uven
37:1016:43Järn
30
Jonathan Persson
OK Enen
37:3117:04Järn
31
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
37:5317:26Järn
32
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
39:3419:07Järn
33
Samuel Ekman
OK Kullingshof
40:1819:51Järn
34
Joel Andersson
Mariestads FK
41:5421:27Järn
35
Olof Blide
Lerums SOK
42:2922:02Järn
36
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
44:2323:56Järn
37
Samuel Jonsson
Hallstahammars OK
47:2026:53Järn
38
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
48:2928:02Järn
39
Svante Larsson
Hjobygdens OK
49:5829:31Järn
40
Gabriel Blad
OK Kullingshof
50:5830:31Järn
41
Isak Dahlström
OK Klyftamo
52:1431:47Järn
42
Martin Johansson
Hjärnarps GH OL
54:1433:47Järn
43
Samuel Jonsson
Kristinehamns OK
62:3742:10Järn
44
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
66:3546:08Järn
45
Richard Henningsson
OK Skogsstjärnan
223:07202:40Järn
6
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
Ej godkändJärn
Gustav Runefors
Växjö OK
Diskvalificerad
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Anton Rydström
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
 
D10 0 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
24:490:00Brons
2
Amanda Jansson
OK Djerf
27:182:29Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
27:182:29Brons
4
Carolin Gradin
Andrarums IF
30:385:49Brons
5
Elin Lindblad
OK Djerf
30:596:10Brons
6
Klara Andersson
OK Orion
31:316:42Brons
7
Irma Svensson
OK Klyftamo
39:0214:13Järn
8
Tove Eriksson
Ryda SK
39:4314:54Järn
9
Nora Holmgård
Kils OK
40:1615:27Järn
10
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
41:0116:12Järn
11
Ylva Johansson
OK Djerf
43:0718:18Järn
12
Klara Håkansson
OK Klyftamo
49:0924:20Järn
13
Klara Trofast
Bredaryds SOK
58:4934:00Järn
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Elsa Kärnsund
Sala OK
Diskvalificerad
 
H10 0 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
23:320:00Brons
2
Olof Ljunggren
Linköpings OK
24:080:36Brons
3
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
24:461:14Brons
4
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
24:491:17Brons
5
Daniel Knutsson
Lerums SOK
27:504:18Brons
6
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
29:075:35Brons
6
Oscar Kjellsson
Falkenbergs OK
29:075:35Brons
8
Casper Hedar
Eskilstuna OL
29:315:59Brons
9
Axel Eriksson
Skattkärrs IF
30:046:32Brons
10
Gustav Östensson
OK Tranan
30:427:10Brons
11
Tim Dalheimer
IK Vikings OK
31:518:19Brons
12
Oskar Ekman
OK Kullingshof
32:208:48Brons
13
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
32:218:49Brons
14
Lukas Larsson
OK Skogshjortarna
32:509:18Brons
15
Gustav Ohlin
OK Tranan
33:009:28Brons
16
Alexander Roos
OK Landehof
33:019:29Brons
17
Frej Alm
OK Enen
33:3310:01Brons
18
Måns Persson
Andrarums IF
36:3513:03Brons
19
Erik Larsson
Åmåls OK
36:5713:25Brons
20
Edvin Månsson
Växjö OK
39:3316:01Järn
21
Brian Ahlm
Andrarums IF
39:5616:24Järn
22
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
41:3418:02Järn
23
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
42:3118:59Järn
24
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
45:1521:43Järn
25
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
45:3021:58Järn
26
Alexander Jansson
OK Djerf
47:3224:00Järn
Anton Karlsson
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Eriksson
Skattkärrs IF
31:510:00Guld
2
Angelica Brandqvist
Tibro OK
33:431:52Guld
3
Ulrika Råberg
OK Tyr
36:374:46Silver
4
Annika Ljungberg
Degerfors OK
40:218:30Silver
Hanna Rangert
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
H35 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Brohede
OK Älgen
28:050:00Guld
2
Urban Ljungberg
Degerfors OK
28:410:36Guld
3
Daniel Hägerstrand
Kungälvs OK
32:033:58Silver
4
Anders Franzén
Lidköpings VSK
33:125:07Silver
5
Martin Svensson
IF Rigor
36:428:37Silver
6
Stefan Graad
IF Rigor
38:1210:07Silver
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter25 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
25:100:00Guld
2
Annika Ivarsson
Linköpings OK
26:321:22Guld
3
Kristina Nilsson
OK Tranan
29:033:53Silver
4
Annika Sundström
Västerås SOK
29:214:11Silver
5
Kristina Fors
OK Grip
30:285:18Silver
6
Annika Ohlsson
Ärla IF
32:247:14Silver
7
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
32:447:34Silver
8
Inger Gustås
Linköpings OK
32:497:39Silver
9
Susanne W Karlsson
Härlövs IF
35:059:55Silver
10
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
36:5911:49Silver
11
Carina Lindelöw
Härlövs IF
37:4212:32Brons
12
Anna Eriksson
OK Älgen
38:4413:34Brons
13
Kristina Persson
Härlövs IF
38:5313:43Brons
14
Liselott Roth
Linköpings OK
39:0513:55Brons
15
Erica Håll
HJS-Vansbro OK
39:3614:26Brons
16
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
40:5415:44
17
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
41:3616:26
18
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
42:2517:15
19
Maria Lillieström
OK Roxen
42:5017:40
20
Britta Kjellsson
Falkenbergs OK
44:5019:40
21
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
48:4423:34
Jenny Lind Ögren
Karlsbyhedens IK
Diskvalificerad
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Carola Billing
Hultsfreds OK
Diskvalificerad
Helen Skoog
Kils OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Boberg
IF Rigor
25:360:00Guld
2
Anders Arfwedson
Frölunda OL
29:333:57Silver
3
David Olsson
OK Skogsstjärnan
30:074:31Silver
4
Fredrik Ask
Markbygdens OK
30:344:58Silver
5
Harald Persson
Andrarums IF
31:065:30Silver
6
Urban Billing
Hultsfreds OK
31:355:59Silver
7
Åke Ljunggren
Linköpings OK
31:456:09Silver
8
Peter Fors
OK Grip
31:476:11Silver
9
Anders Lillieström
OK Roxen
33:027:26Silver
10
Johan Andersson
Hultsfreds OK
33:137:37Silver
11
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
34:028:26Silver
12
Magnus Fredriksson
Korsnäs IF OK
34:449:08Silver
13
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
35:209:44Silver
13
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
35:209:44Silver
15
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
35:5710:21Silver
16
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
35:5810:22Silver
17
Anders Gustavsson
OK Enen
37:2811:52Brons
18
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
38:2712:51Brons
19
Patrik Steen
OK Enen
39:5714:21Brons
20
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
41:1715:41
21
Matthias Kalle Dalheimer
IK Vikings OK
45:2419:48
22
Janingvar Johansson
Lidköpings VSK
58:1732:41
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
 
D45 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
28:540:00Guld
2
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
29:450:51Guld
3
Maria Widmark
IF Hagen
29:520:58Guld
4
Pia Gustafsson
Linköpings OK
30:041:10Guld
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
32:594:05Silver
6
Annika Svensson
Solna OK
33:454:51Silver
7
Eva Sandström
OK Gipen
34:335:39Silver
8
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
35:046:10Silver
9
Lena Markendahl
OK Klyftamo
43:0614:12Brons
10
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
44:0115:07
11
Doris Danielsson
Istrums SK
46:0217:08
12
Britt Andersson
Ryda SK
53:1324:19
Maria Skogsberg
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
22:570:00Guld
2
Ulf Magnusson
Leksands OK
23:150:18Guld
3
Per Källvik
Åmåls OK
26:073:10Silver
4
Mats Andersson
OK Orion
26:393:42Silver
5
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
27:264:29Silver
6
Lars Holmgård
Kils OK
27:474:50Silver
7
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
28:225:25Silver
8
Pedro Lundquist
Linköpings OK
28:385:41Silver
9
Jonas Roth
Linköpings OK
28:405:43Silver
10
Per Gustås
Linköpings OK
29:346:37Silver
11
Stefan Eriksson
OK Älgen
29:486:51Silver
12
Christian Jansson
OK Tranan
30:297:32Silver
13
Jens Lindström
Tibro OK
30:427:45Silver
14
Jörgen Sköld
Linköpings OK
31:258:28Silver
15
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
32:049:07Silver
16
Thord Salenbäck
Kristinehamns OK
32:099:12Silver
17
Christer Jonsson
Hallstahammars OK
32:269:29Silver
18
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
32:279:30Silver
19
Per Sandberg
Säterbygdens OK
33:1010:13Brons
20
Jan Grahn
IK Uven
33:1410:17Brons
21
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
35:4312:46
22
Stefan Edvardsson
OK Torfinn
37:1014:13
23
Jörgen Karlsson
Härlövs IF
40:2317:26
24
Kjell Svensson
OK Älme
44:0121:04
25
Patrick Persson
Härlövs IF
45:2622:29
26
Jörgen Dalén
Sala OK
45:3622:39
27
Anders Sörqvist
Bredareds IF
46:3023:33
28
Leif Lindau
OK Torfinn
57:4534:48
Per Sundström
Västerås SOK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
25:120:00Guld
2
Anne Bössfall
Linköpings OK
30:275:15Silver
3
Monica Johansson
Hjärnarps GH OL
31:085:56Silver
4
Agneta Johansson
Rydboholms SK
32:377:25Silver
5
Gun Lundberg
Istrums SK
34:369:24Silver
6
Maria Andersson
Bredaryds SOK
35:2010:08Silver
Eva Eklund
Växjö OK
Diskvalificerad
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
25:300:00Guld
2
Torbjörn Aronsson
Göteborg-Majorna OK
30:004:30Silver
3
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
30:044:34Silver
4
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
30:284:58Silver
5
Roger Pihl
SOK 68
31:436:13Silver
6
Bengt Lundberg
Istrums SK
32:116:41Silver
7
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
33:277:57Silver
8
Leif Larsson
Åmåls OK
33:378:07Silver
9
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
33:408:10Silver
10
Anders Pettersson
Mariestads FK
35:5510:25Silver
11
Mats Bernerson
OK Enen
40:3915:09
12
Johnny Johansson
Hjärnarps GH OL
41:5416:24
 
D55 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
42:290:00Guld
2
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
49:387:09Silver
3
Kerstin Ramström
OK Gipen
49:457:16Silver
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
27:160:00Guld
2
Karl Mollén
OK Denseln
29:422:26Guld
3
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
30:503:34Guld
4
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
31:003:44Guld
5
Lars Eklund
Växjö OK
31:494:33Silver
6
Arne Andersson
Bredaryds SOK
32:475:31Silver
7
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
32:525:36Silver
8
Börje Sundberg
OK Gipen
33:256:09Silver
9
Olle Bohman
Hjärnarps GH OL
33:496:33Silver
10
Arne Persson
Markbygdens OK
34:397:23Silver
11
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
36:429:26Silver
12
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
37:4310:27Silver
13
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
38:0010:44Silver
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
Diskvalificerad
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
33:410:00Guld
2
Britt-Marie Larsson
SOK 68
36:282:47Guld
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Åsa Ståhl
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
 
H60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
26:040:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
26:310:27Guld
3
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
30:044:00Silver
4
Göran Larsson
Sala OK
30:164:12Silver
5
Ulf Kjellin
OK Hedströmmen
30:174:13Silver
6
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
32:015:57Silver
7
Christer Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
32:216:17Silver
8
Lars-Åke Sjökvist
Värend GN OL
34:188:14Silver
9
Björn Engström
Lerums SOK
36:2810:24Silver
10
Bengt Ståhl
Hjärnarps GH OL
37:5911:55Silver
 
D65 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Rangert
IK Ymer
32:530:00Guld
2
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
35:242:31Guld
3
Kerstin Spetz
Nitta IF
40:337:40Silver
4
Ulla Ling
Jönköpings OK
41:368:43Silver
 
H65 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
26:140:00Guld
2
Henrik Hvoslef
IK Stern
26:350:21Guld
3
Christer Sandh
OK Roxen
26:390:25Guld
4
Dag Lorén
OK Frisene
28:452:31Guld
5
Anders Björnberg
Frölunda OL
29:143:00Guld
6
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
30:144:00Silver
7
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
30:174:03Silver
8
Jan Bojling
Solna OK
30:494:35Silver
9
Börje Råberg
OK Tyr
30:574:43Silver
10
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
33:217:07Silver
11
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
33:537:39Silver
12
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
34:168:02Silver
13
Karl-Åke Larsson
OK Enen
37:1210:58Silver
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Diskvalificerad
 
H70 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
27:280:00Guld
2
Erland Ling
Jönköpings OK
31:183:50Silver
3
Bertil Olofsson
Andrarums IF
33:275:59Silver
 
H75 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Jansson
Skattkärrs IF
40:200:00Guld
2
Totte Holm
Markbygdens OK
41:010:41Guld
 
U1 0 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Casper Bartholdsson
FK Friskus-Varberg
35:430:00Järn
2
Axel Johansson
Växjö OK
42:186:35Järn
3
Idun Alm
OK Enen
42:527:09Järn
4
Markus Delin
Ryda SK
43:267:43Järn
5
Stina Eriksson
Skattkärrs IF
46:1310:30Järn
6
Emma Emilsson
OK Skogsfalken
46:4110:58Järn
7
Alicia Tranberg
Skattkärrs IF
46:4411:01Järn
8
Oskar Dahlin
IK Gandvik
49:2813:45Järn
9
Hampus Olofsson
Kristinehamns OK
49:5914:16Järn
10
Disa Rangert
Kungälvs OK
52:2316:40Järn
11
Elin Danielsson
Istrums SK
52:5217:09Järn
12
Elsa Jonsson
Lidköpings VSK
54:1218:29Järn
13
Maja Graad
IF Rigor
54:3818:55Järn
14
Anna Svensson
IF Rigor
54:4218:59Järn
15
Sanna Nilsson
FK Friskus-Varberg
55:1019:27Järn
16
Ellen Fogel
Ryda SK
55:4720:04Järn
17
Elin Jonsson
Ryda SK
55:4820:05Järn
18
Hugo Thoresson
Andrarums IF
56:2120:38Järn
19
Erik Bernerson
OK Enen
57:0321:20Järn
20
Lisa Johansson
Hjobygdens OK
59:0823:25Järn
21
Tove Zander
Hjobygdens OK
59:0923:26Järn
22
Noah Bernhardsson
Ryda SK
59:2623:43Järn
23
Edith Olsson
OK Kroppefjäll
59:3323:50Järn
24
Ivar Lampa
IF Rigor
61:1225:29Järn
25
Elsa Ericsson
FK Friskus-Varberg
66:2630:43Järn
Alfred Brolin
Ryda SK
Diskvalificerad
Adam Johansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
 
U2 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Eriksson
Växjö OK
29:430:00Järn
2
Hugo Andersson
Hjärnarps GH OL
31:472:04Järn
3
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
33:413:58Järn
3
Oskar Lundberg
Hestra IF
33:413:58Järn
5
Emil Eksberg
Rydboholms SK
36:326:49Järn
6
Oliver Sandberg
Lidköpings VSK
36:386:55Järn
7
Saga Leo
Bredaryds SOK
38:108:27Järn
8
Adelina Tibell
Lidköpings VSK
38:499:06Järn
9
Frida Kjellman
Lidköpings VSK
39:059:22Järn
10
Sebastian Rehn
Kristinehamns OK
39:5510:12Järn
11
Liam Mc Cluskey
OK Enen
40:4411:01Järn
12
Sandra Rymark
FK Friskus-Varberg
40:5811:15Järn
13
Linnea Wahlström
OK Djerf
41:0111:18Järn
14
Simon Brovall
Gällstadbygdens SOK
41:0611:23Järn
15
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
42:5913:16Järn
16
Anton Hultbäck
OK Kroppefjäll
43:5914:16Järn
17
Linus Johansson
OK Djerf
44:5515:12Järn
17
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
44:5515:12Järn
19
Kalle Karlgren
OK Djerf
45:0615:23Järn
20
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
46:3916:56Järn
20
Maja Öhgren Johansson
Hjobygdens OK
46:3916:56Järn
22
Elin Larsson Lood
IK Gandvik
47:5218:09Järn
23
Elsa Boberg
IF Rigor
48:0718:24Järn
24
Olle Johansson
Växjö OK
50:3620:53Järn
25
Malva Steen
OK Enen
51:5922:16Järn
26
Angelica Kahsaiy
OK Enen
52:1022:27Järn
27
Josefine Klasson
Hjobygdens OK
53:2123:38Järn
 
U3 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Brannberg
IK Ymer
35:480:00Järn
2
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
37:121:24Järn
3
Vilma Snygg
IK Ymer
37:512:03Järn
4
Hanna Rymark
FK Friskus-Varberg
43:167:28Järn
5
Gina Tellnor
Bredareds IF
43:568:08Järn
 
Inskolning 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Carl Ljungberg
Degerfors OK
0:000:00Järn
Ivar Andersson
Lidköpings VSK
0:000:00Järn
Erik Rännare
Hjobygdens OK
0:000:00Järn
Emy Hjertström
FK Friskus-Varberg
0:000:00Järn
Magdalena Salenbäck
Kristinehamns OK
0:000:00Järn
Agnes Karlsson
Mariestads FK
Ej godkänd
 
Öppen motion 2 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Erik Remäng
Mullsjö SOK
35:530:00Brons
2
Peo Olsson
OK Kroppefjäll
39:273:34Brons
3
Amalia Lampa
IF Rigor
43:347:41Brons
4
Johanna Katvala
OK Älgen
68:4332:50
5
Mona Fingalsson
OK Älgen
68:5733:04
 
Öppen motion 5 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Svennberg
Degerfors OK
33:350:00Brons
2
Jimmy Alenius
Boxholm-Mjölby OL
39:275:52Brons
3
Anders Swedin
Lidköpings VSK
39:576:22Brons
4
Henryk Zienkiewicz
IF Rigor
43:249:49Brons
5
Siv Olsson
OK Kroppefjäll
49:4116:06
6
Camilla Adlerteg
OK Enen
49:5216:17
7
Patrik Öhrnell
OK Grip
57:0523:30
8
Helena Kronholm
Sala OK
61:5628:21
 
Öppen motion 7 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Tallberg
OK Älgen
36:580:00Brons
2
Måns Bergenzaun
OK Älgen
38:561:58Brons
3
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
46:299:31Brons
4
Mathias Duell
Bredareds IF
47:3410:36Brons
5
Åsa Rydell
Leksands OK
50:4513:47
6
Lars Björfjäll
Bredareds IF
50:5914:01
7
Christer Rognell
Vallentuna-Össeby OL
51:0714:09
8
Helen Nilsson
Härlövs IF
65:3228:34
9
Niclas Konradsson
IK Omega
66:0829:10
10
Hans Andersson
IK Gandvik
87:1350:15
11
Andreas Andersson
OK Torfinn
87:5550:57