Downhill sprint

2011-11-12

Arrangör: Hestra IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1283
Form:
Flerdagetapp
Startande:
1209
Distans:
Sprint
Fullföljande:
1173
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Claesson
Stora Tuna OK
14:020:00Brons
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
14:120:10Brons
3
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
14:380:36Brons
4
Fredrika Vångell
Linköpings OK
14:580:56Brons
5
Jennie Nilsson
IF Hagen
15:501:48Brons
6
Sofia Holmgård
Kils OK
16:222:20Brons
7
Linn Bränneby
OK Kolmården
16:422:40Brons
8
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
17:093:07Brons
9
Anne Magnusson
OK Landehof
17:303:28Brons
10
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
18:384:36Brons
11
Märta Mollén
Sävedalens AIK
19:225:20Brons
12
Carolina Råberg
Sävedalens AIK
20:176:15Brons
13
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
20:316:29Brons
14
Elin Törnroth
Hjobygdens OK
20:536:51Brons
15
Liselott Ericson
Linköpings OK
21:287:26Brons
16
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
22:308:28Brons
17
Monika Edstam
Linköpings OK
23:239:21
18
Marie Sigbo
Hjärnarps GH OL
25:2011:18
19
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
29:2815:26
20
Camilla Nilsson
OK Torfinn
30:4716:45
21
Sofie Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
33:5019:48
22
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
34:0520:03
23
Frida Rönnqvist
OK Löftan
54:3540:33
 
H21 0 meter46 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
13:270:00Brons
2
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
13:380:11Brons
3
Mikael Andersson
Linköpings OK
14:020:35Brons
4
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
14:100:43Brons
5
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
14:220:55Brons
6
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
14:311:04Brons
7
Albin Pettersson
OK Tisaren
14:451:18Brons
8
Markus Johansson
IFK Göteborg
14:521:25Brons
9
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
15:121:45Brons
10
Nils Spetz
Ulricehamns OK
15:141:47Brons
11
Victor Flingmark
Uddevalla OK
15:292:02Brons
12
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
15:302:03Brons
13
Johan Sandström
Göteborg-Majorna OK
15:352:08Brons
14
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
15:372:10Brons
15
Fredrik Edén
OK Kåre
15:442:17Brons
16
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
15:542:27Brons
17
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
15:552:28Brons
18
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
16:042:37Brons
19
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
16:313:04Brons
20
Jonas Andersson
IF Rigor
16:383:11Brons
21
Oscar Vångell
Ärla IF
16:413:14Brons
22
Mikael Andersson
IF Rigor
17:033:36Brons
23
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
17:053:38Brons
24
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
17:183:51Brons
25
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
17:263:59Brons
26
Erik Råberg
Sävedalens AIK
17:554:28Brons
27
Anders Påhlman
Istrums SK
18:204:53Brons
28
Anton Oddmo
Härlövs IF
19:045:37Brons
29
Henrik Johansson
Umeå OK
19:185:51Brons
30
Johan Hagström
Falkenbergs OK
19:245:57Brons
31
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
19:386:11Brons
32
Niklas Nilsson
Härlövs IF
19:456:18Brons
33
Per Gustavsson
Hjärnarps GH OL
20:317:04Brons
34
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
20:577:30Brons
35
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
21:207:53Brons
36
Fredrik Andersson
IF Rigor
21:378:10Brons
37
Jonas Sundell
Umeå OK
22:108:43
38
Robert Wetterlöf
OK Pan-Kristianstad
22:419:14
39
William Lundström
OK Torfinn
22:459:18
40
Alexander Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
23:4610:19
41
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
26:1312:46
42
Jimmy Karlsson
OK Torfinn
26:3413:07
43
Fredrik Svensson
OK Torfinn
29:2115:54
44
Christian Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
35:0421:37
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
Diskvalificerad
Erik Hansson
Bredareds IF
Diskvalificerad
 
D20 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
17:240:00Brons
2
Lina Nilsson
OK Tranan
17:550:31Brons
3
Hanna Modig-Tjärnström
Linköpings OK
18:481:24Brons
4
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
19:021:38Brons
5
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
20:022:38Brons
6
Lisa Andersson
Ryda SK
22:054:41Brons
7
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
24:046:40Brons
8
Anna Håkansson
OK Kolmården
25:248:00Brons
 
H20 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Sköld
Linköpings OK
11:430:00Brons
2
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
12:370:54Brons
3
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
12:451:02Brons
3
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
12:451:02Brons
5
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
13:251:42Brons
6
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
13:462:03Brons
7
Albin Detterfelt
Linköpings OK
14:192:36Brons
8
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
14:222:39Brons
9
Tobias Katvala
OK Älgen
14:302:47Brons
10
Per Moberg
Vänersborgs SK
15:003:17Brons
11
Sture Jeppsson
Lunds OK
15:293:46Brons
12
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
15:333:50Brons
13
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
15:504:07Brons
14
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
16:064:23Brons
15
Anton Blom
IK Uven
16:274:44Brons
16
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
16:475:04Brons
17
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
17:015:18Brons
18
Kristian Narbro-Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
18:196:36Brons
19
Oskar Ralenius
Skattkärrs IF
18:547:11Brons
20
Rasmus Karlsson
Ronneby OK
21:079:24
21
Filip Magnusson
Stora Tuna OK
21:5410:11
22
Henric Karlsson
Hultsfreds OK
22:1310:30
23
Niclas Delin
OK Pan-Kristianstad
25:3913:56
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Arvid Johnson
Degerfors OK
Diskvalificerad
 
D18 0 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Sundström
OK Renen
14:120:00Brons
2
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
14:220:10Brons
3
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
14:270:15Brons
4
Lovisa Hansson
Bredareds IF
14:320:20Brons
5
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
14:360:24Brons
6
Frida Brogren
Kungälvs OK
15:090:57Brons
7
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
15:141:02Brons
8
Sara Nilsson
OK Tranan
15:161:04Brons
9
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
15:261:14Brons
10
Agnes Leo
Bredaryds SOK
15:521:40Brons
11
Emma Backlund
Säterbygdens OK
16:001:48Brons
12
Frida Strömgård
Bredareds IF
16:262:14Brons
13
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
16:362:24Brons
14
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
16:432:31Brons
15
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
17:193:07Brons
16
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
17:313:19Brons
17
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
17:323:20Brons
18
Joséphine Regnell
Växjö OK
18:394:27Brons
19
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
19:074:55Brons
20
Anna Jonson
Ronneby OK
19:215:09Brons
21
Martina Johansson
Bredareds IF
19:465:34Brons
22
Lisa Jonsson Hofberg
Säterbygdens OK
20:316:19Brons
23
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
21:217:09Brons
24
Emelie Larsson
FK Friskus-Varberg
23:519:39
25
Stina Anderjon
Växjö OK
25:3911:27
26
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
28:3014:18
27
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
28:5614:44
28
Louise Winqvist
OK Djerf
29:1415:02
29
Ida Nilsson
OK Grip
31:5117:39
Ida Wenklo
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
D16 0 meter67 startande, 65 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilda Johansson
OK Orion
13:140:00Brons
2
Hanna Östenberg
Hultsfreds OK
13:460:32Brons
3
Aina Edgren
Trollhättans SOK
13:580:44Brons
4
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
14:201:06Brons
5
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
14:291:15Brons
6
Amanda Johansson
OK Dacke
14:441:30Brons
7
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
15:152:01Brons
8
Hanna Sahlin
OK Kåre
15:412:27Brons
9
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
15:462:32Brons
10
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
15:492:35Brons
11
Elin Classon
OK Orinto
15:502:36Brons
12
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
15:582:44Brons
13
Hanna Aspfors
Stora Tuna OK
16:022:48Brons
14
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
16:062:52Brons
15
Ulrika Toftered
IF Rigor
16:153:01Brons
16
Jessica Nilsson
OK Torfinn
16:163:02Brons
16
Moa Svensson
Nässjö OK
16:163:02Brons
18
Ebba Ekman
Lustens OK
16:183:04Brons
19
Felicia Feurstein
Tormestorps IF
16:213:07Brons
20
Patricia Edgarsson
Andrarums IF
16:483:34Brons
21
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
16:513:37Brons
22
Sanna Stenholm
Kils OK
17:053:51Brons
23
Emelie Andersson
Hultsfreds OK
17:194:05Brons
24
Sofie Andersson
Ryda SK
17:414:27Brons
25
Johanna Öberg
Ryda SK
17:534:39Brons
26
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
18:034:49Brons
27
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
18:185:04Brons
28
Sanna Skoog
Kils OK
18:355:21Brons
29
Moa Pettersson
OK Dacke
18:365:22Brons
30
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
18:465:32Brons
31
Hanna Berglund
OK Kåre
18:475:33Brons
32
Julia Adolfsson
OK Kåre
18:495:35Brons
33
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
19:426:28Brons
34
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
20:016:47Brons
35
Stina Nero
Mullsjö SOK
20:147:00Brons
36
Hanna Djerf
Lerums SOK
20:177:03Brons
37
Madeleine Green
Strängnäs-Malmby OL
20:277:13Brons
38
Linn Eriksson
Ryda SK
20:357:21Brons
39
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
21:047:50Brons
40
Sofia Johansson
OK Nackhe
21:117:57Brons
41
Linnea Herngren
IF Hagen
21:188:04Brons
42
Ellen Sarenmark
Leksands OK
21:278:13Brons
43
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
21:308:16Brons
44
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
21:318:17Brons
45
Maja Enges
Leksands OK
21:448:30Brons
46
Petra Olejnik
SOK Viljan
21:558:41Brons
47
Ida Johansson
Hjärnarps GH OL
22:549:40Brons
47
Klara Pålsson
Kungälvs OK
22:549:40Brons
49
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
23:2310:09Brons
50
Sophie Nilsson
IS Kullen
23:4410:30Brons
51
Elin Lindberg
OK Djerf
23:5710:43Brons
52
Elina Arvidsson
Säterbygdens OK
24:0710:53Brons
53
Linnéa Andersson
Bredaryds SOK
24:3511:21Brons
54
Anna Björklund
Bjursås OK
25:3612:22Järn
55
Moa Wåhlin
OK Skogsfalken
26:0812:54Järn
56
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
26:2513:11Järn
57
Sara Wadman
IFK Moras OK
26:3313:19Järn
58
Svenungsson Sofie
OK Gipen
27:3814:24Järn
59
Ida Nordberg
OK Tranan
27:3914:25Järn
60
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
27:5814:44Järn
61
Maria Lund
Stenungsunds OK
28:2515:11Järn
62
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
28:3715:23Järn
63
Sofia Helmertz
Frölunda OL
28:4815:34Järn
64
Nathalie Andersson
Strängnäs-Malmby OL
30:3817:24Järn
65
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
31:3918:25Järn
Anna Skoglund
Kils OK
Diskvalificerad
Kristin Höög
OK Kullingshof
Diskvalificerad
 
H16 0 meter82 startande, 77 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:180:00Brons
2
Anton Nilsson
OK Tranan
11:400:22Brons
3
Emil Granqvist
OK Ravinen
11:500:32Brons
4
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
12:130:55Brons
5
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
12:201:02Brons
6
Arvid Våg
Lerums SOK
12:261:08Brons
7
Albin Bergkvist
Bjursås OK
12:441:26Brons
8
Carl Boman
Västerås SOK
12:511:33Brons
9
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
12:541:36Brons
10
Henrik Eklund
Växjö OK
13:091:51Brons
11
Markus Larsson
Hestra IF
13:131:55Brons
11
Wilhelm Finn Eriksson
Stora Tuna OK
13:131:55Brons
13
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
13:141:56Brons
14
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
13:252:07Brons
15
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
13:462:28Brons
16
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
13:512:33Brons
17
Jacob Ahlström
Västerås SOK
13:532:35Brons
18
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
13:592:41Brons
19
Erik Andersson
OK Orion
14:092:51Brons
20
Linus Landergren
Hestra IF
14:122:54Brons
21
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
14:223:04Brons
21
Emil Åberg
Korsnäs IF OK
14:223:04Brons
23
Oskar Johansson
OK Klyftamo
14:363:18Brons
24
Gabriel Höjlind
IFK Moras OK
14:373:19Brons
24
Filip Wadsten
OK Landehof
14:373:19Brons
26
Johan Winther
Västerbergslagens OL
14:423:24Brons
27
Andreas Petersson
Burseryds IF
14:493:31Brons
28
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
14:523:34Brons
29
Niklas Frisk
Markbygdens OK
15:073:49Brons
30
Joakim Svensson
OK Älme
15:173:59Brons
31
Einar Nordgren
Hestra IF
15:204:02Brons
32
Johan Sköld
Linköpings OK
15:234:05Brons
33
Andreas Sundström
Västerås SOK
15:254:07Brons
33
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
15:254:07Brons
33
Erik Fors
Hestra IF
15:254:07Brons
36
David Svensson
FK Boken
15:504:32Brons
37
Erik Persson
Markbygdens OK
15:514:33Brons
38
Johan Söderlund
Leksands OK
15:544:36Brons
39
Andreas Wannberg
IK Omega
16:014:43Brons
40
Linus Rantanen
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:185:00Brons
41
Erik Larsson
Lerums SOK
16:235:05Brons
41
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
16:235:05Brons
43
Robin Karlsson
Tormestorps IF
16:375:19Brons
44
Joel Einarsson
Tormestorps IF
16:445:26Brons
45
Martin Olsson
Tibro OK
16:455:27Brons
46
Morgan Olsson
Andrarums IF
16:595:41Brons
47
Heino Ollin
Sävedalens AIK
17:035:45Brons
48
Erik Hagman
Lerums SOK
17:095:51Brons
49
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
17:186:00Brons
50
Filip Barkestedt
OK Kullingshof
17:246:06Brons
51
Rasmus Steen
OK Enen
17:256:07Brons
52
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
18:076:49Brons
53
Klas Udd
Markbygdens OK
18:086:50Brons
54
Nils Ingelhag
Frölunda OL
18:237:05Brons
55
Johan Eklund
Växjö OK
18:277:09Brons
56
Martin Karlsson
Växjö OK
18:337:15Brons
57
Filip Södervall
IK Gandvik
18:397:21Brons
57
Viktor Djerf
Västerbergslagens OL
18:397:21Brons
59
Axel Ek
Markbygdens OK
19:127:54Brons
60
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
19:218:03Brons
61
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
19:258:07Brons
62
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
19:598:41Brons
63
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
20:108:52Brons
64
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
20:309:12Brons
65
Erik Widmark
IF Hagen
21:119:53Brons
66
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
21:4010:22Brons
67
Anton Hagström
Falkenbergs OK
22:4211:24Järn
68
William Lindblom
Stigmännen Karlshamns OK
24:1212:54Järn
69
Robert Billing
Hultsfreds OK
25:1914:01Järn
70
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
25:2914:11Järn
71
David Stigsmark
Stora Tuna OK
25:3214:14Järn
72
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
27:0615:48Järn
73
Axel Matsson
Hjärnarps GH OL
27:4016:22Järn
74
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
28:1516:57Järn
75
Arthur Karlsson
OK Orinto
29:3518:17Järn
76
Magnus Östgren
OK Kåre
29:4818:30Järn
77
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
42:2731:09Järn
Rickard Norlin
Kungälvs OK
Diskvalificerad
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
Diskvalificerad
Daniel Duhlbo
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Arvid Henriksson
Järla IF OK
Diskvalificerad
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D14 0 meter84 startande, 82 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
11:530:00Brons
2
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
12:300:37Brons
3
Emma Djerf
Lerums SOK
12:541:01Brons
4
Sofia Grahn
Hestra IF
13:041:11Brons
5
Jonna Fors
OK Grip
13:101:17Brons
6
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
13:201:27Brons
7
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
13:221:29Brons
8
Lovisa Jonsson
Hallstahammars OK
13:241:31Brons
9
Mirjam Dalén
Sala OK
13:261:33Brons
10
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
13:401:47Brons
11
Lina Landergren
Hestra IF
13:431:50Brons
12
Amelia Skalberg
Bredaryds SOK
13:521:59Brons
13
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
14:072:14Brons
14
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
14:092:16Brons
15
Clara Cox
Lerums SOK
14:122:19Brons
16
Matilda Arborelius
IS Kullen
14:142:21Brons
17
Vilma Persson
OK Skogsfalken
14:152:22Brons
18
Kajsa Mattsson
OK Kåre
14:202:27Brons
19
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
14:212:28Brons
19
Emma Renberg
Sävedalens AIK
14:212:28Brons
21
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
14:262:33Brons
22
Elsa Andersson
Bredaryds SOK
14:312:38Brons
23
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
14:352:42Brons
24
Cecilia Djerf
Västerbergslagens OL
14:452:52Brons
25
Klara Djerf
Lerums SOK
14:472:54Brons
26
Sara Kindlund
OK Tranan
15:073:14Brons
27
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
15:153:22Brons
28
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
15:233:30Brons
29
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
15:243:31Brons
30
Erica Eriksson
Hjärnarps GH OL
15:283:35Brons
31
Erika Duhlbo
IFK Moras OK
15:373:44Brons
32
Anna Moberg
Vänersborgs SK
15:383:45Brons
33
Alice Aroneng
Hestra IF
15:433:50Brons
34
Emelie Roos
OK Landehof
15:443:51Brons
35
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
15:453:52Brons
36
Emma Jansson
Stora Tuna OK
15:473:54Brons
37
Emma Forsberg
OK Kåre
15:503:57Brons
38
Sanna Fasth
Boxholm-Mjölby OL
15:594:06Brons
39
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
16:044:11Brons
40
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
16:054:12Brons
41
Linnea Bryngelsson
OK Djerf
16:204:27Brons
42
Tova Olsson
Grycksbo IF OK
16:214:28Brons
43
Carolina Olsson
Älvdalens IF OK
16:274:34Brons
43
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
16:274:34Brons
45
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
16:484:55Brons
46
Frida Peterson
Älvdalens IF OK
17:075:14Brons
47
Helena Hagström
Falkenbergs OK
17:115:18Brons
48
Ellen Saras
Grycksbo IF OK
17:135:20Brons
49
Lina Lundberg
Istrums SK
17:155:22Brons
50
Engla Fläck
Grycksbo IF OK
17:185:25Brons
51
Moa Hansson
Bredaryds SOK
17:505:57Brons
52
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
17:566:03Brons
52
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
17:566:03Brons
54
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
18:396:46Brons
55
Elvira Larsson
Ryda SK
18:597:06Brons
56
Emma Widell
OK Skogshjortarna
19:027:09Brons
57
Stina Gustås
Linköpings OK
19:047:11Brons
58
Ebba Widman
IK Ymer
19:247:31Brons
59
Madelene Axelsson
Härlövs IF
19:578:04Brons
60
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
20:348:41Brons
61
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
20:468:53Brons
62
Cecilia Winqvist
OK Djerf
20:518:58Brons
63
Julia Hed
OK Skogsfalken
21:009:07Brons
64
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
22:1910:26Järn
65
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
22:3210:39Järn
66
Jessica Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
22:5911:06Järn
67
Elin Voksepp
OK Skogshjortarna
23:2311:30Järn
68
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
23:3011:37Järn
69
Malin Jansson
Hjobygdens OK
23:3411:41Järn
70
Sofia Bryntheson
Vänersborgs SK
24:3712:44Järn
71
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
25:2713:34Järn
72
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
25:2913:36Järn
73
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
27:4315:50Järn
74
Sanna Fredriksson
Degerfors OK
28:3916:46Järn
75
Saga Backteman
Lerums SOK
28:4816:55Järn
76
Emelie Udd
Markbygdens OK
30:2618:33Järn
77
Amanda Halvarsson
Leksands OK
31:2119:28Järn
78
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
32:2920:36Järn
79
Noa-Ristin C Lagerqvist
Grycksbo IF OK
36:2624:33Järn
80
Jessika Almyren
Falköpings AIK OK
37:1625:23Järn
81
Rebecka Salenbäck
Kristinehamns OK
40:2128:28Järn
82
Emma Falk
OK Grip
42:1230:19Järn
Line Cederberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Ida Hallgren
Bjursås OK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter83 startande, 78 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Forsberg
Långhundra IF
10:270:00Brons
2
Samuel Plumppu
Bredareds IF
10:460:19Brons
3
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
10:550:28Brons
4
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
11:230:56Brons
5
Albin Lillieström
OK Roxen
11:411:14Brons
6
Loke Agmarken
Halmstad OK
12:011:34Brons
7
Eric Jansson
OK Tranan
12:342:07Brons
8
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
12:482:21Brons
9
Anders Magnusson
OK Landehof
12:502:23Brons
10
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
12:592:32Brons
11
William Johnsson
OK Skogshjortarna
13:202:53Brons
12
Jesper Lindström
IK Gandvik
13:313:04Brons
13
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
13:343:07Brons
13
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
13:343:07Brons
15
Victor Helgesson
Hestra IF
13:553:28Brons
16
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
13:563:29Brons
17
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
13:593:32Brons
18
Robin Svennberg
Degerfors OK
14:073:40Brons
19
Emil Enges
Leksands OK
14:143:47Brons
20
Rikard Holmström
Västerbergslagens OL
14:163:49Brons
21
Simon Olausson
OK Tranan
14:173:50Brons
21
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
14:173:50Brons
23
Ludvig Holmberg
OK Tranan
14:294:02Brons
24
Edvin Andersson
Värend GN OL
14:434:16Brons
25
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
14:494:22Brons
26
Edvin Alstéus
OK Tranan
15:285:01Brons
27
Martin Börjeson
Göteborg-Majorna OK
15:345:07Brons
28
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
15:365:09Brons
29
Albin Persson
OK Tranan
15:505:23Brons
30
Axel Johansson
IK Gandvik
16:005:33Brons
31
Johan Lamm
Frölunda OL
16:065:39Brons
32
Anton Källström
Sala OK
16:085:41Brons
33
Isak Åberg
Korsnäs IF OK
16:225:55Brons
34
Jonathan Persson
Karlsbyhedens IK
16:235:56Brons
35
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
16:265:59Brons
36
Erik Svensson
OK Klyftamo
16:456:18Brons
37
Viktor Östergren
Växjö OK
16:466:19Brons
38
Joel Leander
OK Landehof
17:106:43Brons
39
Emil Johansson
Bredareds IF
17:216:54Brons
39
Anton Berneving
OK Gipen
17:216:54Brons
41
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
17:297:02Brons
41
Lukas Danielsson
Västerbergslagens OL
17:297:02Brons
43
Carl Persson
Burseryds IF
17:337:06Brons
43
John Gunnarsson
Surahammars SOK
17:337:06Brons
45
Axel Jutterström
IFK Moras OK
17:347:07Brons
46
Linus Olsson
OK Gipen
18:067:39Brons
47
Johan Höög
OK Kullingshof
19:048:37Brons
47
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
19:048:37Brons
49
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
19:058:38Brons
50
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
19:419:14Brons
51
Simon Wallenstein
Mariestads FK
19:579:30Brons
52
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
20:249:57Järn
53
Albert Carling
OK Kåre
20:3910:12Järn
54
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
20:4810:21Järn
55
Fredrik Wunder
Degerfors OK
20:5010:23Järn
56
Carl Ljungert
Mariestads FK
20:5310:26Järn
57
Johan Nilsson
Degerfors OK
21:0010:33Järn
58
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
21:0710:40Järn
59
Simon Bernerson
OK Enen
21:1410:47Järn
60
Adam Broberg
IF Rigor
21:2010:53Järn
61
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
22:3512:08Järn
62
Oskar Eriksson
OK Älgen
23:0212:35Järn
63
Henrik Sparr
IFK Moras OK
23:5113:24Järn
64
Dennis Persson
Andrarums IF
24:2113:54Järn
65
Martin Lindelöw
Härlövs IF
25:3415:07Järn
66
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
26:2716:00Järn
67
Isak Söderström
Sala OK
26:4716:20Järn
68
Max Wunder
Degerfors OK
27:0316:36Järn
69
Edvin Linder
OK Orinto
29:0718:40Järn
70
Filip Johansson
Anderstorps OK
29:5219:25Järn
71
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
31:5821:31Järn
72
Carl Agrell
Sävedalens AIK
32:4422:17Järn
73
Johan Knutsson
Lerums SOK
32:5222:25Järn
74
Jonathan Andersson
Mariestads FK
34:0523:38Järn
75
Carl Strandby
SOK Träff
34:2824:01Järn
76
Johan Erkenstål
OK Enen
36:2625:59Järn
77
Jonatan Björk
Leksands OK
37:3827:11Järn
78
Arvid Talp
OK Skogsvargarna
47:2236:55Järn
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
Erik Karlsson
OK Orinto
Diskvalificerad
Fabian Steen
OK Enen
Diskvalificerad
David Granbom
Linköpings OK
Diskvalificerad
Lucas Jansson
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
D12 0 meter81 startande, 80 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
11:350:00Brons
2
Elsa Holmgård
Kils OK
12:100:35Brons
3
Klara Ask
Markbygdens OK
12:130:38Brons
4
Klara Axelsson
Markbygdens OK
12:170:42Brons
5
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
12:481:13Brons
6
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
12:521:17Brons
7
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
12:531:18Brons
8
Natalie Larsson
Ryda SK
13:021:27Brons
9
Siri Björklund
Trollhättans SOK
13:051:30Brons
10
Jenny Perérs
Korsnäs IF OK
13:171:42Brons
11
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
13:372:02Brons
12
Linn Himmelman
Sjövalla FK
13:462:11Brons
13
Felizia Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
13:482:13Brons
14
Kajsa Andersson
OK Orion
13:512:16Brons
15
Johanna Gustås
Linköpings OK
13:592:24Brons
16
Frida Johansson
OK Djerf
14:022:27Brons
17
Sofie Ohlsson
Ärla IF
14:072:32Brons
18
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
14:082:33Brons
19
Agnes Boberg
IF Rigor
14:192:44Brons
20
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
14:222:47Brons
21
Sofia Klasson
Hestra IF
14:262:51Brons
22
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
14:272:52Brons
23
Maja Welander
OK Djerf
14:302:55Brons
24
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
14:383:03Brons
25
Elin Svensson
OK Älme
14:403:05Brons
26
Elin Hermansson
Kungälvs OK
14:433:08Brons
27
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
15:043:29Brons
28
Selma Moqvist
Lerums SOK
15:123:37Brons
29
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
15:173:42Brons
30
Sofie Persson
Härlövs IF
15:193:44Brons
31
Amanda Bergqvist
Hestra IF
15:213:46Brons
32
Stina Lindberg
OK Djerf
15:464:11Brons
33
Julia Thuresson
Burseryds IF
15:504:15Brons
34
Emelie Svensson
IF Rigor
15:554:20Brons
34
Maja Kindlund
OK Tranan
15:554:20Brons
36
Sofia Österman
Vänersborgs SK
15:594:24Brons
37
Ebba Hjertberg
IK Ymer
16:194:44Brons
38
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
16:244:49Brons
39
Elsa Lindeblom
IK Omega
16:314:56Brons
40
Heidi Fors
OK Grip
16:405:05Brons
41
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
16:455:10Brons
42
Lina Jernberg
Kristinehamns OK
16:495:14Brons
43
Emma Billing
Hultsfreds OK
17:025:27Brons
44
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
17:065:31Brons
45
Lova Klasér
Korsnäs IF OK
17:175:42Brons
46
Elinor Delin
FK Åsen
17:356:00Brons
47
Emelie Lorén
OK Landehof
17:416:06Brons
48
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
17:536:18Brons
49
Nathalie Johnson
Lidköpings VSK
18:136:38Brons
50
Maja Karlsson
OK Orinto
18:236:48Brons
51
Sofie Josefsson
Anderstorps OK
18:276:52Brons
52
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
18:507:15Brons
53
Cornelia Hellqvist
Lidköpings VSK
18:567:21Brons
54
Erica Olsson
OK Djerf
19:207:45Järn
54
Julia Johansson
Hestra IF
19:207:45Järn
56
Betty Ottosson
OK Torfinn
19:408:05Järn
57
Alma Liderud
Lidköpings VSK
19:458:10Järn
58
Alice Södervall
IK Gandvik
19:498:14Järn
58
Märta Blide
Lerums SOK
19:498:14Järn
60
Fanny Svalin
Vänersborgs SK
20:208:45Järn
61
Isabell Johansson
Anderstorps OK
20:228:47Järn
62
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
20:268:51Järn
63
Jannike Snijder
IK Uven
20:379:02Järn
64
Malin Nilsson
OK Tranan
20:389:03Järn
65
Emma Bernerson
OK Enen
20:479:12Järn
66
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
21:039:28Järn
67
Julia Markendahl
OK Klyftamo
22:0010:25Järn
68
Shanti Söderström
Sala OK
22:0310:28Järn
69
Lisa Samuelsson
IK Ymer
22:0510:30Järn
70
Tova Magnusson
IF Rigor
22:1410:39Järn
71
Elise Josefsson
Anderstorps OK
22:4411:09Järn
72
Kajsa Rask
Kungälvs OK
23:4912:14Järn
73
Sofie Ström
OK Skogsvargarna
24:0812:33Järn
74
Katja Dalén
Sala OK
24:3713:02Järn
75
Ida Larsson
HJS-Vansbro OK
28:4917:14Järn
76
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
32:3621:01Järn
77
Rebecka Öhrnell
OK Grip
33:4322:08Järn
78
Emma Franzén
Lidköpings VSK
35:2423:49Järn
79
Ebba Helin Axelsson
OK Grip
38:2926:54Järn
80
Moa Bäckström
IF Rigor
39:3628:01Järn
Anna Hagstrand
Burseryds IF
Diskvalificerad
 
H12 0 meter68 startande, 64 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Johansson
OK Dacke
10:230:00Brons
2
Felix Axelsson
Markbygdens OK
10:270:04Brons
3
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
10:300:07Brons
4
Filip Trofast
Bredaryds SOK
10:490:26Brons
5
Emil Karlsson
Hestra IF
11:020:39Brons
6
Hugo Lillieström
OK Roxen
11:030:40Brons
7
Emil Pettersson
OK Dacke
11:120:49Brons
7
August Mollén
OK Denseln
11:120:49Brons
9
Gustav Runefors
Växjö OK
11:531:30Brons
10
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
12:191:56Brons
11
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
12:262:03Brons
12
Simon Wiklund
Falköpings AIK OK
12:272:04Brons
13
Eric Nystrand
OK Klyftamo
12:462:23Brons
14
Joel Plumppu
Bredareds IF
13:052:42Brons
15
Isac Ericsson
Växjö OK
13:062:43Brons
16
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
13:122:49Brons
17
William Lundstedt
Mullsjö SOK
13:182:55Brons
18
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
13:303:07Brons
19
Filip Andersson
Hultsfreds OK
13:543:31Brons
20
Erik Eriksson
OK Älgen
14:083:45Brons
21
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
14:113:48Brons
22
Sebastian Danielsson
Västerbergslagens OL
14:143:51Brons
23
Anders Björklund
Trollhättans SOK
14:244:01Brons
24
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
14:494:26Brons
25
Teodor Danielsson
Istrums SK
15:104:47Brons
26
Hampus Järnbo
Stigmännen Karlshamns OK
15:184:55Brons
27
Patrik Gustafsson
OK Kullingshof
15:445:21Brons
28
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
15:465:23Brons
29
David Johansson
Bredaryds SOK
16:045:41Brons
30
Ville Grahn
IK Uven
16:175:54Brons
31
Hugo Håkansson
IK Ymer
16:246:01Brons
32
Jonathan Persson
OK Enen
16:366:13Brons
33
Rikard Magnusson
Bredareds IF
16:456:22Brons
34
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
16:516:28Brons
35
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
16:536:30Brons
36
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
17:146:51Järn
37
Lukas Katvala
OK Älgen
17:206:57Järn
38
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
17:457:22Järn
39
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
18:278:04Järn
40
Martin Johansson
Hjärnarps GH OL
18:368:13Järn
41
Tim Konradsson
IK Omega
18:418:18Järn
42
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
18:428:19Järn
43
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
18:458:22Järn
44
Joel Andersson
Mariestads FK
18:558:32Järn
45
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
19:108:47Järn
46
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
19:489:25Järn
47
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
20:119:48Järn
48
Olof Blide
Lerums SOK
20:5510:32Järn
49
Samuel Ekman
OK Kullingshof
21:5011:27Järn
50
Filip Jungert
Mariestads FK
22:0911:46Järn
51
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
22:2912:06Järn
52
Samuel Jonsson
Hallstahammars OK
22:3812:15Järn
53
Kalle Mossberg
Vänersborgs SK
22:4312:20Järn
54
Isak Dahlström
OK Klyftamo
23:0912:46Järn
55
Svante Larsson
Hjobygdens OK
23:1612:53Järn
56
Tony Andersson
OK Skogsfalken
23:2313:00Järn
57
Frank Sandgren
OK Klyftamo
24:3014:07Järn
58
Simon Larsson
Hjobygdens OK
25:4815:25Järn
59
Richard Henningsson
OK Skogsstjärnan
25:5115:28Järn
60
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
27:3517:12Järn
61
Gabriel Blad
OK Kullingshof
30:5020:27Järn
62
Hjalmar Niemi
Emmaboda Verda OK
31:0120:38Järn
63
Jonathan Ljungberg
OK Skogsfalken
36:2426:01Järn
64
Samuel Jonsson
Kristinehamns OK
37:1726:54Järn
Erik Persson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Niklas Johnson
Ronneby OK
Diskvalificerad
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Anton Rydström
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
 
D10 0 meter40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
11:320:00Brons
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
11:500:18Brons
3
Lovisa Johansson
OK Dacke
13:271:55Brons
4
Amanda Jansson
OK Djerf
13:442:12Brons
5
Klara Andersson
OK Orion
14:172:45Brons
6
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
14:212:49Brons
7
Elin Lindblad
OK Djerf
14:443:12Brons
8
Linnea Skalberg
Bredaryds SOK
14:543:22Brons
9
Hanna Andersson
Falköpings AIK OK
16:014:29Brons
10
Carolin Gradin
Andrarums IF
16:054:33Brons
11
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
16:174:45Brons
12
Felicia Lorén
OK Landehof
16:234:51Brons
13
Ebba Davidsson
Bredaryds SOK
16:304:58Brons
14
Nora Aroneng
Bredareds IF
16:325:00Brons
15
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
17:145:42Brons
16
Hanna Roth
Linköpings OK
17:546:22Brons
17
Nora Holmgård
Kils OK
17:556:23Brons
17
Irma Svensson
OK Klyftamo
17:556:23Brons
19
Tove Eriksson
Ryda SK
18:106:38Brons
20
Selma Niemi
Emmaboda Verda OK
18:156:43Brons
21
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
18:256:53Brons
22
Klara Hagstrand
Burseryds IF
18:377:05Brons
23
Tova Danielsson
OK Skogsfalken
18:447:12Brons
24
Diana Skogastierna
Anderstorps OK
19:328:00Järn
25
Alice Svalin
Vänersborgs SK
19:438:11Järn
26
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
19:568:24Järn
27
Hedvig Severinsson
Bredaryds SOK
20:258:53Järn
28
Ida Stöm
OK Skogsvargarna
21:209:48Järn
29
Ylva Johansson
OK Djerf
21:309:58Järn
30
Klara Håkansson
OK Klyftamo
21:4010:08Järn
31
Matilda Borglund
IK Omega
22:4211:10Järn
32
Agnes Källström
Sala OK
22:5211:20Järn
33
Wilma Thornell
Surahammars SOK
23:0611:34Järn
34
Tuva Persson
OK Tranan
23:3111:59Järn
35
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
25:2213:50Järn
36
Klara Trofast
Bredaryds SOK
25:3214:00Järn
37
Moa Rännare
Hjobygdens OK
27:0015:28Järn
38
Elsa Kärnsund
Sala OK
27:5016:18Järn
39
Olga Eskilsson
Vänersborgs SK
27:5516:23Järn
40
Elina Liljedahl
OK Skogsfalken
28:3717:05Järn
 
H10 0 meter47 startande, 46 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
11:090:00Brons
1
Olof Ljunggren
Linköpings OK
11:090:00Brons
3
Samuel Pihlström
OK Landehof
11:570:48Brons
4
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
12:070:58Brons
5
Per Nordholm
Sävedalens AIK
12:221:13Brons
6
Daniel Knutsson
Lerums SOK
13:172:08Brons
7
Casper Hedar
Eskilstuna OL
13:262:17Brons
8
Axel Eriksson
Skattkärrs IF
13:382:29Brons
9
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
13:552:46Brons
10
Oscar Thornell
Surahammars SOK
14:082:59Brons
11
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
14:113:02Brons
12
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
14:223:13Brons
13
Anton Karlsson
Mariestads FK
14:333:24Brons
14
Oscar Kjellsson
Falkenbergs OK
14:343:25Brons
15
Frej Alm
OK Enen
14:363:27Brons
16
Erik Thorsson
Andrarums IF
15:033:54Brons
17
Lukas Larsson
OK Skogshjortarna
15:053:56Brons
18
Gustav Östensson
OK Tranan
15:094:00Brons
19
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
15:184:09Brons
20
Tim Dalheimer
IK Vikings OK
15:194:10Brons
21
Jakob Österman
Vänersborgs SK
15:444:35Brons
22
Viktor Jellvert Börjeson
Göteborg-Majorna OK
16:105:01Brons
23
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
16:225:13Brons
24
Gustav Ohlin
OK Tranan
16:265:17Brons
25
Oskar Ekman
OK Kullingshof
16:355:26Brons
26
Alexander Roos
OK Landehof
17:116:02Brons
27
Axel Hermansson
Kungälvs OK
17:156:06Brons
28
Måns Persson
Andrarums IF
17:436:34Brons
29
Brian Ahlm
Andrarums IF
17:466:37Brons
30
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
18:217:12Brons
31
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
18:397:30Brons
31
Erik Larsson
Åmåls OK
18:397:30Brons
33
Max Kärvhag
OK Skogsfalken
18:557:46Brons
34
Fabian Andersson
Andrarums IF
19:168:07Järn
35
David Erikmats
Sävedalens AIK
20:229:13Järn
36
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
20:469:37Järn
37
Tor Rännare
Hjobygdens OK
22:0710:58Järn
38
Jakob Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
22:5211:43Järn
39
Hugo Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
23:0011:51Järn
40
Max Persson
OK Skogsfalken
23:3612:27Järn
41
Alexander Jansson
OK Djerf
23:4512:36Järn
42
Stellan Gradin
Andrarums IF
25:2014:11Järn
43
Edvin Månsson
Växjö OK
25:4314:34Järn
44
Viktor Arvidsson
Hjärnarps GH OL
27:4216:33Järn
45
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
28:1617:07Järn
46
Nils Gyberg
OK Skogsfalken
31:0920:00Järn
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Kindlund
OK Tranan
16:010:00Brons
2
Kajsa Niemi
Emmaboda Verda OK
16:290:28Brons
3
Erika Eriksson
Skattkärrs IF
17:211:20Brons
4
Ulrika Råberg
OK Tyr
18:032:02Brons
5
Angelica Brandqvist
Tibro OK
18:112:10Brons
6
Annika Ljungberg
Degerfors OK
22:446:43Brons
7
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
28:5612:55
Hanna Rangert
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
H35 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
14:390:00Brons
2
Daniel Brohede
OK Älgen
15:000:21Brons
3
Urban Ljungberg
Degerfors OK
15:491:10Brons
4
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
17:142:35Brons
5
Magnus Thornell
Surahammars SOK
17:262:47Brons
6
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
17:332:54Brons
7
Daniel Hägerstrand
Kungälvs OK
19:074:28Brons
8
Anders Franzén
Lidköpings VSK
19:134:34Brons
9
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
21:026:23Brons
10
Martin Svensson
IF Rigor
22:187:39Brons
11
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
22:598:20Brons
12
Claes Setthagen
OK Tranan
23:048:25
13
Stefan Graad
IF Rigor
23:228:43
14
Lars-Ola Westerlund
Lustens OK
24:5010:11
15
Daniel Almyren
Falköpings AIK OK
25:2110:42
16
Daniel Axelsson
Målilla OK
32:2517:46
 
D40 0 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
14:070:00Brons
2
Marie Hedar
Eskilstuna OL
14:220:15Brons
3
Annika Ivarsson
Linköpings OK
14:310:24Brons
4
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
15:511:44Brons
5
Kristina Nilsson
OK Tranan
16:082:01Brons
6
Ingela Thoresson
Andrarums IF
16:182:11Brons
7
Carin Rosén
Gustavsbergs OK
16:302:23Brons
8
Sara Lorén
OK Landehof
16:352:28Brons
9
Annika Sundström
Västerås SOK
16:482:41Brons
10
Kristina Fors
OK Grip
17:012:54Brons
11
Annika Ohlsson
Ärla IF
18:124:05Brons
12
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
18:364:29Brons
13
Inger Gustås
Linköpings OK
18:434:36Brons
14
Carola Billing
Hultsfreds OK
19:044:57Brons
15
Jenny Lind Ögren
Karlsbyhedens IK
19:365:29Brons
16
Susanne W Karlsson
Härlövs IF
19:555:48Brons
17
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
20:106:03Brons
18
Carina Lindelöw
Härlövs IF
21:066:59Brons
19
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
21:417:34Brons
20
Anna Eriksson
OK Älgen
22:027:55Brons
21
Kristina Persson
Härlövs IF
22:428:35Brons
22
Liselott Roth
Linköpings OK
23:048:57
23
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
23:079:00
24
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
23:189:11
25
Maria Delin
FK Åsen
23:339:26
26
Erica Håll
HJS-Vansbro OK
24:3810:31
27
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
25:2311:16
28
Maria Lillieström
OK Roxen
25:3811:31
29
Anna Hagström
Falkenbergs OK
29:4915:42
30
Carina Eriksson
Hjärnarps GH OL
30:1616:09
31
Britta Kjellsson
Falkenbergs OK
30:3016:23
32
Katarina Höst
Hjärnarps GH OL
31:3717:30
33
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
32:2818:21
Helen Skoog
Kils OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Boberg
IF Rigor
14:010:00Brons
2
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
14:590:58Brons
3
Johan Gyberg
OK Skogsfalken
15:000:59Brons
4
Anders Arfwedson
Frölunda OL
16:172:16Brons
5
Peter Fors
OK Grip
16:412:40Brons
6
Jonas Bergenfur
OK Älgen
17:033:02Brons
7
Joakim Lundberg
Ulricehamns OK
17:093:08Brons
8
Harald Persson
Andrarums IF
17:223:21Brons
9
David Olsson
OK Skogsstjärnan
17:243:23Brons
10
Fredrik Ask
Markbygdens OK
17:463:45Brons
11
Åke Ljunggren
Linköpings OK
17:553:54Brons
12
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
18:084:07Brons
13
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
18:104:09Brons
14
Johan Lindeblom
IK Omega
18:164:15Brons
15
Urban Billing
Hultsfreds OK
18:334:32Brons
16
Johan Andersson
Hultsfreds OK
18:344:33Brons
17
Anders Lillieström
OK Roxen
19:155:14Brons
18
Björn Nilsson
Härlövs IF
19:445:43Brons
19
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
19:485:47Brons
20
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
19:505:49Brons
21
Roger Andersson
OK Enen
20:066:05Brons
22
Magnus Fredriksson
Korsnäs IF OK
20:136:12Brons
23
Anders Gustavsson
OK Enen
20:456:44Brons
24
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
21:397:38Brons
25
Patrik Steen
OK Enen
21:517:50Brons
26
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
21:557:54Brons
27
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
22:007:59Brons
28
Mats Hermansson
Kungälvs OK
22:308:29Brons
29
Jonas K Johansson
OK Skogsfalken
23:299:28
30
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
25:0611:05
31
Anders Arvidsson
Hjärnarps GH OL
25:4611:45
32
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
25:5011:49
33
Matthias Kalle Dalheimer
IK Vikings OK
27:0413:03
34
Peter Hellqvist
Lidköpings VSK
28:0013:59
35
Bo Granbom
Linköpings OK
30:0015:59
36
Janingvar Johansson
Lidköpings VSK
37:1823:17
 
D45 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Wadensjö-Leo
Bredaryds SOK
16:030:00Brons
2
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
16:240:21Brons
3
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
16:270:24Brons
4
Ina Skalberg
Bredaryds SOK
16:360:33Brons
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
16:380:35Brons
6
Pia Gustafsson
Linköpings OK
17:020:59Brons
7
Maria Widmark
IF Hagen
17:081:05Brons
8
Susanne Söderholm
Strängnäs-Malmby OL
18:011:58Brons
9
Eva Sandström
OK Gipen
18:572:54Brons
10
Christina Halvarsson
OK Kroppefjäll
19:093:06Brons
11
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
19:463:43Brons
12
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
19:493:46Brons
13
Annika Svensson
Solna OK
21:075:04Brons
14
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
21:495:46Brons
15
Ann-Kristin Spetz
Ulricehamns OK
22:056:02Brons
16
Anette Thoresson
Andrarums IF
23:287:25Brons
17
Sussi Jonson
Ronneby OK
24:328:29Brons
18
Lena Markendahl
OK Klyftamo
26:0610:03
19
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
27:5611:53
20
Doris Danielsson
Istrums SK
29:4513:42
21
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
30:3714:34
22
Britt Andersson
Ryda SK
33:2117:18
Maria Skogsberg
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter53 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
11:410:00Brons
2
Ulf Magnusson
Leksands OK
11:470:06Brons
3
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
13:021:21Brons
4
Niclas Ek
Markbygdens OK
13:131:32Brons
5
Per Källvik
Åmåls OK
13:221:41Brons
6
Per Sundström
Västerås SOK
13:241:43Brons
7
Mårten Källström
Sala OK
13:401:59Brons
8
Mats Andersson
OK Orion
13:502:09Brons
9
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
14:262:45Brons
10
Lars Holmgård
Kils OK
14:292:48Brons
11
Lars Persson
OK Skogsfalken
14:402:59Brons
12
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
14:513:10Brons
13
Johan Wannberg
IK Omega
15:023:21Brons
14
Jonas Roth
Linköpings OK
15:193:38Brons
15
Stefan Eriksson
OK Älgen
15:223:41Brons
16
Pedro Lundquist
Linköpings OK
15:393:58Brons
17
Per Gustås
Linköpings OK
15:464:05Brons
18
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
16:194:38Brons
19
Stefan Pihl
SOK 68
16:314:50Brons
20
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
16:525:11Brons
21
Per Sandberg
Säterbygdens OK
17:035:22Brons
22
Anders Lamm
Frölunda OL
17:055:24Brons
23
Jens Lindström
Tibro OK
17:065:25Brons
24
Christer Jonsson
Hallstahammars OK
17:175:36Brons
25
Thord Salenbäck
Kristinehamns OK
17:345:53Brons
26
Joakim Ström
OK Skogsvargarna
17:355:54Brons
27
Christian Jansson
OK Tranan
17:486:07Brons
28
Jörgen Sköld
Linköpings OK
17:536:12Brons
29
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
18:136:32Brons
30
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
18:146:33Brons
31
Jan Grahn
IK Uven
18:406:59Brons
32
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
19:177:36
33
Per Sundqvist
OK Tranan
19:277:46
34
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
19:468:05
35
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
20:298:48
36
Stefan Edvardsson
OK Torfinn
20:388:57
37
Thomas Bäckström
IF Rigor
20:539:12
38
Jörgen Karlsson
Härlövs IF
22:5411:13
39
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
23:0111:20
40
Stefan Magnusson
Bredareds IF
23:1811:37
41
Jörgen Adriansson
Borås GIF
23:2511:44
42
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
23:4512:04
43
Gunnar Blide
Lerums SOK
24:0512:24
44
Christer Svensson
Ronneby OK
25:3013:49
45
Peter Ravnell
Gudhems IF
26:3814:57
46
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
26:5715:16
47
Kjell Svensson
OK Älme
27:1015:29
48
Jan Gradin
Andrarums IF
28:3216:51
49
Anders Sörqvist
Bredareds IF
28:5717:16
50
Jörgen Dalén
Sala OK
29:5418:13
51
Patrick Persson
Härlövs IF
30:4119:00
52
Leif Lindau
OK Torfinn
41:3329:52
53
Thomas Almgren
Borås GIF
47:2935:48
 
D50 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
14:180:00Brons
2
Agneta Erfors
OK Torfinn
15:181:00Brons
3
Eva Eklund
Växjö OK
16:432:25Brons
4
Anne Bössfall
Linköpings OK
16:492:31Brons
5
Monica Johansson
Hjärnarps GH OL
17:132:55Brons
6
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
17:543:36Brons
7
Agneta Johansson
Rydboholms SK
18:434:25Brons
8
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
19:074:49Brons
9
Gun Lundberg
Istrums SK
19:124:54Brons
10
Maria Andersson
Bredaryds SOK
19:405:22Brons
11
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
20:376:19Brons
12
Karin Helmertz
Frölunda OL
24:5710:39
13
Annette Olofsson
OK Skogshjortarna
29:0614:48
14
Maria Björklund
Trollhättans SOK
47:0832:50
 
H50 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
13:350:00Brons
2
Magnus Joelsson
SOK 68
13:400:05Brons
3
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
14:010:26Brons
4
Mats Lindqvist
Sävedalens AIK
14:210:46Brons
5
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
15:041:29Brons
6
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
15:121:37Brons
7
Bengt Lundberg
Istrums SK
15:532:18Brons
8
Torbjörn Aronsson
Göteborg-Majorna OK
15:572:22Brons
9
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
16:332:58Brons
10
Roger Pihl
SOK 68
16:453:10Brons
11
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
17:063:31Brons
12
Leif Larsson
Åmåls OK
17:293:54Brons
13
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
18:284:53Brons
14
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
20:487:13Brons
15
Anders Pettersson
Mariestads FK
21:077:32Brons
16
Mats Bernerson
OK Enen
23:3610:01
17
Johnny Johansson
Hjärnarps GH OL
24:4211:07
 
D55 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
19:410:00Brons
2
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
21:121:31Brons
3
Marita Larsson
Markbygdens OK
22:152:34Brons
4
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
22:212:40Brons
5
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
24:064:25Brons
6
Tanja-Birgit Söderström
Sala OK
25:285:47Brons
7
Kerstin Ramström
OK Gipen
29:4910:08Brons
8
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
32:5613:15
 
H55 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
14:320:00Brons
2
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
14:460:14Brons
3
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
15:130:41Brons
3
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
15:130:41Brons
5
Rainer Scholz
IK Vista
15:411:09Brons
6
Karl Mollén
OK Denseln
15:501:18Brons
7
Börje Sundberg
OK Gipen
16:161:44Brons
8
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
16:261:54Brons
9
Lars-Göran Pettersson
SOK 68
16:462:14Brons
10
Lars Eklund
Växjö OK
17:112:39Brons
11
Urban Larsson
IF Hagen
17:272:55Brons
12
Olle Bohman
Hjärnarps GH OL
17:413:09Brons
13
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
17:443:12Brons
14
Arne Andersson
Bredaryds SOK
17:453:13Brons
15
Arne Persson
Markbygdens OK
18:083:36Brons
16
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
21:116:39Brons
17
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
21:226:50Brons
18
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
21:417:09Brons
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
15:570:00Brons
2
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
17:171:20Brons
3
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
18:322:35Brons
4
Gunilla Holst
Bottnaryds IF
19:063:09Brons
5
Britt-Marie Larsson
SOK 68
20:304:33Brons
6
Åsa Ståhl