Sprint by night

2011-11-11

Arrangör: Borås GIF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1001
Form:
Flerdagetapp
Startande:
946
Distans:
Natt
Fullföljande:
881
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
11:500:00Guld
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
12:490:59Guld
3
Emma Claesson
Stora Tuna OK
13:041:14Guld
4
Linn Bränneby
OK Kolmården
13:131:23Guld
5
Sofia Holmgård
Kils OK
14:082:18Silver
6
Märta Mollén
Sävedalens AIK
14:422:52Silver
7
Lucie Weissova
FK Göingarna
14:442:54Silver
8
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
15:013:11Silver
9
Liselott Ericson
Linköpings OK
15:173:27Silver
10
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
15:213:31Silver
11
Malin Hultqvist
IF Hagen
15:333:43Silver
12
Malin Ljunggren
Markbygdens OK
16:294:39Silver
13
Camilla Nilsson
OK Torfinn
18:527:02Brons
14
Ida Engström
Jönköpings OK
19:077:17
15
Marie Sigbo
Hjärnarps GH OL
19:097:19
16
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
20:188:28
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
Jennie Nilsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H21 0 meter50 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
12:090:00Guld
2
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
12:150:06Guld
3
Johan Högstrand
Markbygdens OK
12:220:13Guld
4
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
12:230:14Guld
5
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
12:450:36Guld
6
Fredrik Edén
OK Kåre
12:490:40Guld
6
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
12:490:40Guld
8
Albin Pettersson
OK Tisaren
12:550:46Guld
9
Oscar Vångell
Ärla IF
13:030:54Guld
10
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
13:101:01Guld
11
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
13:161:07Guld
12
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
13:171:08Guld
13
Nils Spetz
Ulricehamns OK
13:321:23Guld
14
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
13:421:33Guld
15
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
13:431:34Guld
15
Johan Sandström
Göteborg-Majorna OK
13:431:34Guld
17
David Johansson
Hestra IF
13:521:43Guld
18
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
13:571:48Guld
19
Robert Wetterlöf
OK Pan-Kristianstad
13:591:50Guld
20
Victor Flingmark
Uddevalla OK
14:031:54Guld
21
Michal Besta
FK Göingarna
14:152:06Guld
22
Markus Johansson
IFK Göteborg
14:182:09Guld
23
Mikael Andersson
IF Rigor
14:202:11Guld
24
Jonas Andersson
IF Rigor
14:222:13Guld
25
Johan Lidström
OK Landehof
14:322:23Guld
26
Anders Påhlman
Istrums SK
14:362:27Guld
27
Henrik Johansson
Umeå OK
14:552:46Guld
28
Roland Fesselhofer
Göteborg-Majorna OK
15:072:58Silver
29
Anton Oddmo
Härlövs IF
15:093:00Silver
30
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
15:103:01Silver
31
Daniel Hjortvall
Hestra IF
15:133:04Silver
32
Erik Råberg
Sävedalens AIK
15:283:19Silver
33
Fredrik Andersson
IF Rigor
15:383:29Silver
34
Niklas Nilsson
Härlövs IF
15:443:35Silver
35
Per Gustavsson
Hjärnarps GH OL
16:043:55Silver
36
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
16:063:57Silver
37
Joel Udd
Markbygdens OK
16:464:37Silver
38
Oskar Nilsson
OK Stigen
17:195:10Silver
39
Fredrik Svensson
OK Torfinn
17:245:15Silver
40
Morgan Bodin
Gällstadbygdens SOK
17:435:34Silver
41
Sture Jeppsson
Lunds OK
17:555:46Silver
42
Mikael Bodin
Gällstadbygdens SOK
17:575:48Silver
43
William Lundström
OK Torfinn
18:496:40Silver
44
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
19:237:14Brons
45
Jimmy Karlsson
OK Torfinn
20:017:52
45
Michael Abrahamsson
Rydboholms SK
20:017:52
47
Jonas Sundell
Umeå OK
22:5410:45
Mikael Andersson
Linköpings OK
Diskvalificerad
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
Diskvalificerad
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
Diskvalificerad
 
D20 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Modig-Tjärnström
Linköpings OK
14:080:00Guld
2
Lina Nilsson
OK Tranan
14:470:39Guld
3
Pernilla Petersson
IK Hakarpspojkarna
15:060:58Guld
4
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
15:401:32Guld
5
Hanna Modig-Tjärnström
Linköpings OK
16:212:13Guld
6
Beatrice Edgren
Hultsfreds OK
16:572:49Guld
7
Anna Håkansson
OK Kolmården
26:1012:02
 
D18 0 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
12:150:00Guld
2
Agnes Leo
Bredaryds SOK
13:191:04Guld
3
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
14:051:50Guld
4
Frida Brogren
Kungälvs OK
14:071:52Guld
5
Linnea Sundström
OK Renen
14:252:10Guld
6
Joséphine Regnell
Växjö OK
14:412:26Guld
7
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
14:512:36Guld
8
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
14:582:43Guld
9
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
14:592:44Guld
10
Elin Högstrand
Markbygdens OK
15:132:58Silver
11
Emma Backlund
Säterbygdens OK
15:163:01Silver
12
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
15:273:12Silver
13
Anna Jonson
Ronneby OK
15:443:29Silver
14
Sara Nilsson
OK Tranan
15:493:34Silver
15
Amanda Holmgren
Vittjärvs IK
16:013:46Silver
16
Martina Johansson
Bredareds IF
16:224:07Silver
17
Frida Strömgård
Bredareds IF
17:024:47Silver
18
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
18:216:06Silver
19
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
18:416:26Silver
20
Lovisa Hansson
Bredareds IF
19:026:47Brons
21
Lisa Jonsson Hofberg
Säterbygdens OK
19:387:23Brons
22
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
19:517:36Brons
23
Emelie Larsson
FK Friskus-Varberg
20:147:59
24
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
20:538:38
25
Stina Anderjon
Växjö OK
22:5110:36
26
Ida Nilsson
OK Grip
26:2914:14
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Linnea Ekman
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
 
H18 0 meter28 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Sköld
Linköpings OK
11:070:00Guld
2
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
11:200:13Guld
3
Johan Badenfelt
Falkenbergs OK
11:260:19Guld
3
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
11:260:19Guld
5
Jonas Lundgren
Linköpings OK
11:410:34Guld
6
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
11:470:40Guld
7
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
11:500:43Guld
8
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
12:081:01Guld
9
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
12:091:02Guld
10
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
12:191:12Guld
11
Per Moberg
Vänersborgs SK
12:261:19Guld
12
Viktor Lundén
Avesta OK
12:371:30Guld
13
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
12:511:44Guld
13
Anton Blom
IK Uven
12:511:44Guld
15
Kristian Narbro-Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
12:521:45Guld
16
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
13:422:35Guld
17
Arvid Johnson
Degerfors OK
14:093:02Silver
18
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
14:223:15Silver
19
Rasmus Karlsson
Ronneby OK
15:124:05Silver
20
Oskar Ralenius
Skattkärrs IF
15:454:38Silver
21
Niclas Delin
OK Pan-Kristianstad
16:125:05Silver
22
Tobias Katvala
OK Älgen
16:225:15Silver
23
Henric Karlsson
Hultsfreds OK
16:285:21Silver
24
Filip Magnusson
Stora Tuna OK
16:325:25Silver
Erik Classon
OK Orinto
Diskvalificerad
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
Diskvalificerad
Albin Detterfelt
Linköpings OK
Diskvalificerad
 
D16 0 meter57 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Wadman
IFK Moras OK
13:000:00Mästare
2
Sanna Skoog
Kils OK
13:220:22Mästare
3
Johanna Öberg
Ryda SK
13:440:44Mästare
4
Hanna Östenberg
Hultsfreds OK
13:570:57Mästare
5
Tilda Johansson
OK Orion
13:590:59Mästare
6
Moa Pettersson
OK Dacke
14:221:22Mästare
7
Moa Svensson
Nässjö OK
14:231:23Mästare
8
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
14:501:50Mästare
9
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
14:521:52Mästare
10
Hanna Sahlin
OK Kåre
14:551:55Mästare
11
Ellen Sarenmark
Leksands OK
15:062:06Elit
12
Patricia Edgarsson
Andrarums IF
15:212:21Elit
13
Hanna Berglund
OK Kåre
15:502:50Elit
14
Klara Pålsson
Kungälvs OK
16:083:08Guld
14
Hanna Djerf
Lerums SOK
16:083:08Guld
14
Ulrika Toftered
IF Rigor
16:083:08Guld
17
Linnéa Andersson
Bredaryds SOK
16:143:14Guld
18
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
16:153:15Guld
19
Hanna Barkegren
Stora Tuna OK
16:183:18Guld
20
Julia Adolfsson
OK Kåre
16:223:22Guld
21
Ida Johansson
Hjärnarps GH OL
16:303:30Guld
22
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
16:343:34Guld
23
Elin Classon
OK Orinto
16:393:39Guld
23
Stina Larsson
IF Hagen
16:393:39Guld
25
Felicia Feurstein
Tormestorps IF
16:513:51Guld
26
Hanna Aspfors
Stora Tuna OK
16:523:52Guld
27
Elin Lindberg
OK Djerf
17:034:03Silver
28
Sofia Johansson
OK Nackhe
17:084:08Silver
29
Amanda Johansson
OK Dacke
17:104:10Silver
30
Petra Olejnik
SOK Viljan
17:194:19Silver
31
Jessica Nilsson
OK Torfinn
17:234:23Silver
32
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
17:394:39Silver
33
Emelie Andersson
Hultsfreds OK
17:524:52Silver
34
Ebba Ekman
Lustens OK
17:564:56Silver
35
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
18:095:09Silver
36
Anna Skoglund
Kils OK
18:155:15Silver
37
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
18:265:26Silver
38
Sofia Liljeqvist
Stenungsunds OK
18:545:54Silver
39
Sophie Nilsson
IS Kullen
19:216:21Silver
40
Linn Eriksson
Ryda SK
19:226:22Silver
41
Emelie Andersson
Vänersborgs SK
19:246:24Silver
42
Lovisa Nilsson
Tormestorps IF
19:266:26Silver
43
Stina Nero
Mullsjö SOK
19:366:36Silver
44
Ida Nordberg
OK Tranan
19:546:54Silver
45
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
20:447:44Brons
46
Maria Lund
Stenungsunds OK
20:457:45Brons
47
Linnea Herngren
IF Hagen
21:258:25Brons
48
Kristin Höög
OK Kullingshof
22:369:36Brons
49
Elina Arvidsson
Säterbygdens OK
22:419:41Brons
50
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
22:459:45Brons
51
Anna Björklund
Bjursås OK
23:1510:15Järn
52
Malin Svensson
Markbygdens OK
23:5110:51Järn
53
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
26:1913:19Järn
1
Sanna Stenholm
Kils OK
Ej godkändJärn
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
Diskvalificerad
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Maja Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
 
H16 0 meter75 startande, 66 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Larsson
Hestra IF
11:450:00Mästare
2
Anton Nilsson
OK Tranan
12:030:18Mästare
3
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
12:040:19Mästare
4
Emil Granqvist
OK Ravinen
12:190:34Mästare
5
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
12:220:37Mästare
6
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
12:240:39Mästare
7
Johan Söderlund
Leksands OK
12:390:54Mästare
8
Rasmus Svantesson
Hjärnarps GH OL
12:420:57Mästare
9
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
12:511:06Mästare
10
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
13:071:22Mästare
11
Albin Bergkvist
Bjursås OK
13:091:24Mästare
12
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
13:191:34Mästare
13
Filip Wadsten
OK Landehof
13:221:37Mästare
14
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
13:261:41Mästare
15
Wilhelm Finn Eriksson
Stora Tuna OK
13:291:44Mästare
16
Klas Udd
Markbygdens OK
13:301:45Mästare
17
David Stigsmark
Stora Tuna OK
13:391:54Mästare
18
Rickard Norlin
Kungälvs OK
13:452:00Mästare
19
Linus Landergren
Hestra IF
13:502:05Mästare
20
Johan Winther
Västerbergslagens OL
13:542:09Mästare
21
Andreas Petersson
Burseryds IF
13:572:12Mästare
22
Henrik Eklund
Växjö OK
13:592:14Mästare
23
Anton Gustafsson
Stora Tuna OK
14:022:17Elit
24
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
14:082:23Elit
25
Einar Nordgren
Hestra IF
14:122:27Elit
26
Joakim Svensson
OK Älme
14:132:28Elit
26
Filip Södervall
IK Gandvik
14:132:28Elit
28
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
14:252:40Elit
29
Niklas Frisk
Markbygdens OK
14:312:46Elit
30
Oskar Johansson
OK Klyftamo
14:322:47Elit
31
Erik Widmark
IF Hagen
14:342:49Elit
31
Daniel Duhlbo
IFK Moras OK
14:342:49Elit
33
Martin Olsson
Tibro OK
14:372:52Elit
34
Linus Rantanen
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:543:09Elit
35
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
14:573:12Elit
36
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
14:593:14Elit
37
Erik Persson
Markbygdens OK
15:013:16Guld
38
Erik Hagman
Lerums SOK
15:053:20Guld
39
Emil Åberg
Korsnäs IF OK
15:263:41Guld
40
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
15:273:42Guld
41
Tobias Pentonen
Hestra IF
15:303:45Guld
42
Robin Karlsson
Tormestorps IF
15:323:47Guld
43
Andreas Sundström
Västerås SOK
15:393:54Guld
44
Joel Einarsson
Tormestorps IF
15:474:02Guld
45
Erik Fors
Hestra IF
15:494:04Guld
46
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
15:524:07Guld
47
Martin Karlsson
Växjö OK
15:574:12Guld
48
Jacob Ahlström
Västerås SOK
16:014:16Silver
49
Anton Hagström
Falkenbergs OK
16:024:17Silver
50
Johan Eklund
Växjö OK
16:314:46Silver
51
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
16:374:52Silver
52
Jonatan Höst
Hjärnarps GH OL
16:555:10Silver
53
Morgan Olsson
Andrarums IF
17:305:45Silver
54
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
17:385:53Silver
55
Magnus Östgren
OK Kåre
17:566:11Silver
56
Axel Ek
Markbygdens OK
18:116:26Silver
57
Rasmus Steen
OK Enen
18:216:36Silver
58
Robert Billing
Hultsfreds OK
18:236:38Silver
59
Viktor Djerf
Västerbergslagens OL
18:286:43Silver
60
Johan Sköld
Linköpings OK
18:316:46Silver
61
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
19:478:02Brons
62
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
19:578:12Brons
63
Axel Matsson
Hjärnarps GH OL
20:048:19Brons
64
Adam Wesselhoff
OK Skogshjortarna
23:1511:30Järn
65
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
25:0713:22Järn
66
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
25:2413:39Järn
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Diskvalificerad
Arvid Henriksson
Järla IF OK
Diskvalificerad
Erik Andersson
OK Orion
Diskvalificerad
Arvid Våg
Lerums SOK
Diskvalificerad
Carl Boman
Västerås SOK
Diskvalificerad
Heino Ollin
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
David Svensson
FK Boken
Diskvalificerad
Gabriel Höjlind
IFK Moras OK
Diskvalificerad
Jan Dalheimer
IK Vikings OK
Diskvalificerad
 
D14 0 meter73 startande, 69 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
10:590:00Elit
2
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
11:060:07Elit
3
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
11:430:44Elit
4
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
12:011:02Elit
5
Sanna Fasth
Boxholm-Mjölby OL
12:031:04Elit
6
Jonna Fors
OK Grip
12:041:05Elit
7
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
12:121:13Elit
8
Hanna Lindström
OK Tranan
12:141:15Elit
9
Tova Olsson
Grycksbo IF OK
12:221:23Elit
10
Sofia Grahn
Hestra IF
12:251:26Elit
11
Emma Djerf
Lerums SOK
12:261:27Elit
12
Jessica Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
12:421:43Elit
13
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
12:441:45Elit
14
Mirjam Dalén
Sala OK
13:002:01Elit
15
Klara Djerf
Lerums SOK
13:022:03Guld
16
Sara Kindlund
OK Tranan
13:032:04Guld
17
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
13:132:14Guld
18
Kajsa Mattsson
OK Kåre
13:172:18Guld
19
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
13:202:21Guld
20
Erica Eriksson
Hjärnarps GH OL
13:252:26Guld
21
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
13:292:30Guld
22
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
13:332:34Guld
23
Frida Peterson
Älvdalens IF OK
13:372:38Guld
24
Lina Sundqvist
OK Tranan
13:382:39Guld
25
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
13:422:43Guld
26
Alice Aroneng
Hestra IF
13:542:55Guld
27
Emma Jansson
Stora Tuna OK
13:593:00Guld
28
Matilda Arborelius
IS Kullen
14:013:02Silver
29
Lovisa Jonsson
Hallstahammars OK
14:053:06Silver
30
Ellen Saras
Grycksbo IF OK
14:063:07Silver
31
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
14:073:08Silver
31
Emma Widell
OK Skogshjortarna
14:073:08Silver
33
Line Cederberg
Vänersborgs SK
14:083:09Silver
34
Lina Lundberg
Istrums SK
14:093:10Silver
35
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
14:123:13Silver
36
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
14:163:17Silver
37
Linnea Bryngelsson
OK Djerf
14:173:18Silver
38
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
14:183:19Silver
39
Emma Renberg
Sävedalens AIK
14:273:28Silver
40
Elsa Andersson
Bredaryds SOK
14:283:29Silver
41
Stina Gustås
Linköpings OK
14:313:32Silver
42
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
14:363:37Silver
43
Moa Hansson
Bredaryds SOK
14:393:40Silver
44
Cecilia Djerf
Västerbergslagens OL
14:403:41Silver
45
Clara Cox
Lerums SOK
14:473:48Silver
46
Emma Forsberg
OK Kåre
14:523:53Silver
47
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
15:004:01Silver
48
Erika Duhlbo
IFK Moras OK
15:114:12Silver
49
Madelene Axelsson
Härlövs IF
15:194:20Silver
50
Emelie Roos
OK Landehof
15:294:30Silver
51
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
16:015:02Silver
52
Anna Moberg
Vänersborgs SK
16:135:14Silver
53
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
16:175:18Silver
54
Cecilia Winqvist
OK Djerf
16:195:20Silver
54
Ebba Widman
IK Ymer
16:195:20Silver
56
Carolina Olsson
Älvdalens IF OK
17:036:04Brons
57
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
17:256:26Brons
58
Helena Hagström
Falkenbergs OK
17:436:44Brons
59
Amanda Halvarsson
Leksands OK
18:477:48Brons
60
Ellen Remäng
Mullsjö SOK
18:567:57Brons
61
Isabel Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
19:478:48Brons
62
Ida Hallgren
Bjursås OK
20:239:24Järn
63
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
20:369:37Järn
64
Hanna Johansson
FK Friskus-Varberg
20:399:40Järn
65
Emma Falk
OK Grip
20:409:41Järn
66
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
22:0411:05Järn
67
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
23:2212:23Järn
68
Sanna Fredriksson
Degerfors OK
25:4614:47Järn
69
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
25:5814:59Järn
Lina Landergren
Hestra IF
Diskvalificerad
Malin Jansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
Engla Fläck
Grycksbo IF OK
Diskvalificerad
Rebecka Salenbäck
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter67 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Forsberg
Långhundra IF
10:410:00Elit
2
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
11:070:26Elit
3
Albin Lillieström
OK Roxen
11:140:33Elit
4
Eric Jansson
OK Tranan
11:461:05Elit
5
Filip Karlsson
IF Hagen
12:051:24Elit
6
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
12:091:28Elit
7
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
12:271:46Elit
8
Robin Svennberg
Degerfors OK
12:391:58Elit
9
Anders Magnusson
OK Landehof
12:482:07Elit
10
William Johnsson
OK Skogshjortarna
12:592:18Elit
11
Jesper Lindström
IK Gandvik
13:032:22Guld
12
Henning Sjökvist
Stora Tuna OK
13:072:26Guld
12
Victor Helgesson
Hestra IF
13:072:26Guld
14
Lukas Danielsson
Västerbergslagens OL
13:102:29Guld
15
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
13:182:37Guld
16
Isak Åberg
Korsnäs IF OK
13:212:40Guld
17
Simon Olausson
OK Tranan
13:242:43Guld
18
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
13:262:45Guld
19
Ludvig Holmberg
OK Tranan
13:413:00Guld
20
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
13:473:06Guld
21
Edvin Andersson
Värend GN OL
14:053:24Silver
22
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
14:113:30Silver
23
Isak Söderström
Sala OK
14:163:35Silver
24
Jakob Höst
Hjärnarps GH OL
14:213:40Silver
25
Axel Johansson
IK Gandvik
14:313:50Silver
26
Rikard Holmström
Västerbergslagens OL
14:333:52Silver
27
Joel Leander
OK Landehof
14:424:01Silver
28
Albin Persson
OK Tranan
14:504:09Silver
29
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
14:524:11Silver
30
Erik Svensson
OK Klyftamo
15:114:30Silver
31
Carl Persson
Burseryds IF
15:174:36Silver
32
Viktor Östergren
Växjö OK
15:214:40Silver
33
Carl Ljungert
Mariestads FK
15:455:04Silver
34
Johan Höög
OK Kullingshof
15:525:11Silver
35
Fabian Steen
OK Enen
15:575:16Silver
36
Johan Knutsson
Lerums SOK
15:585:17Silver
37
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
16:015:20Silver
38
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
16:105:29Silver
39
Henrik Sparr
IFK Moras OK
16:115:30Silver
40
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
16:295:48Silver
41
Jonatan Björk
Leksands OK
16:426:01Silver
42
Simon Wallenstein
Mariestads FK
16:516:10Silver
43
John Gunnarsson
Surahammars SOK
17:046:23Brons
44
Simon Bernerson
OK Enen
17:106:29Brons
45
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
17:176:36Brons
46
Emil Johansson
Bredareds IF
17:286:47Brons
47
Elis Nordström
Kils OK
17:406:59Brons
48
Fredrik Wunder
Degerfors OK
17:417:00Brons
49
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
18:157:34Brons
50
Jesper Hedar
Eskilstuna OL
18:277:46Brons
51
Dennis Persson
Andrarums IF
18:347:53Brons
52
Jonathan Persson
Karlsbyhedens IK
18:478:06Brons
52
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
18:478:06Brons
54
Axel Jutterström
IFK Moras OK
19:088:27Brons
55
Oskar Eriksson
OK Älgen
19:238:42Brons
56
Jon Hjertström
FK Friskus-Varberg
21:0410:23Järn
57
Max Wunder
Degerfors OK
22:0711:26Järn
58
Martin Lindelöw
Härlövs IF
23:1412:33Järn
59
Johan Nilsson
Degerfors OK
23:1612:35Järn
60
Lucas Jansson
Lerums SOK
24:0213:21Järn
61
Johan Erkenstål
OK Enen
25:4615:05Järn
62
Jonathan Andersson
Mariestads FK
26:5716:16Järn
Samuel Plumppu
Bredareds IF
Diskvalificerad
Loke Agmarken
Halmstad OK
Diskvalificerad
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
Emil Enges
Leksands OK
Diskvalificerad
Adam Broberg
IF Rigor
Diskvalificerad
 
D12 0 meter57 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
11:000:00Guld
2
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
11:020:02Guld
3
Klara Ask
Markbygdens OK
12:281:28Guld
4
Elsa Holmgård
Kils OK
12:331:33Guld
5
Ellen Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
13:032:03Silver
6
Elin Svensson
OK Älme
13:082:08Silver
7
Kajsa Andersson
OK Orion
13:132:13Silver
8
Lova Klasér
Korsnäs IF OK
13:162:16Silver
9
Maja Welander
OK Djerf
13:182:18Silver
10
Jenny Perérs
Korsnäs IF OK
13:282:28Silver
11
Emma Nordberg
OK Tranan
13:352:35Silver
12
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
13:492:49Silver
13
Elsa Lindeblom
IK Omega
13:542:54Silver
14
Johanna Gustås
Linköpings OK
14:023:02Silver
15
Stina Lindberg
OK Djerf
14:113:11Silver
16
Sofie Persson
Härlövs IF
14:213:21Silver
17
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
14:353:35Silver
18
Agnes Boberg
IF Rigor
14:383:38Silver
19
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
14:393:39Silver
20
Emelie Svensson
IF Rigor
14:423:42Silver
21
Sofie Ohlsson
Ärla IF
14:473:47Silver
21
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
14:473:47Silver
23
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
14:503:50Silver
24
Felizia Wikner-Zienkiewicz
IF Rigor
14:513:51Silver
25
Alice Södervall
IK Gandvik
14:553:55Silver
26
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
15:024:02Brons
27
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
15:264:26Brons
28
Heidi Fors
OK Grip
15:584:58Brons
29
Linn Himmelman
Sjövalla FK
16:025:02Brons
30
Emma Bernerson
OK Enen
16:105:10Brons
31
Hanna Sundström
Västerås SOK
16:395:39Brons
32
Emma Billing
Hultsfreds OK
16:405:40Brons
33
Erica Olsson
OK Djerf
18:087:08Järn
34
Josefine Liljeqvist
Stenungsunds OK
18:317:31Järn
35
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
18:577:57Järn
36
Lina Jernberg
Kristinehamns OK
19:118:11Järn
37
Emma Franzén
Lidköpings VSK
19:188:18Järn
38
Ella Nordström
Kils OK
19:218:21Järn
39
Alma Liderud
Lidköpings VSK
19:258:25Järn
40
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
19:398:39Järn
41
Katja Dalén
Sala OK
19:568:56Järn
42
Elinor Delin
FK Åsen
21:0110:01Järn
43
Siri Björklund
Trollhättans SOK
21:2210:22Järn
44
Julia Markendahl
OK Klyftamo
22:1811:18Järn
45
Shanti Söderström
Sala OK
22:2111:21Järn
46
Julia Johansson
Hestra IF
23:1112:11Järn
47
Amanda Bergqvist
Hestra IF
24:0513:05Järn
48
Selma Moqvist
Lerums SOK
24:2213:22Järn
49
Kajsa Rask
Kungälvs OK
25:0114:01Järn
50
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
26:1215:12Järn
51
Ebba Helin Axelsson
OK Grip
31:0620:06Järn
52
Ida Larsson
HJS-Vansbro OK
33:2322:23Järn
53
Rebecka Öhrnell
OK Grip
35:0524:05Järn
44
Malin Nilsson
OK Tranan
Ej godkändJärn
Sofia Klasson
Hestra IF
Diskvalificerad
Frida Johansson
OK Djerf
Diskvalificerad
Märta Blide
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
H12 0 meter54 startande, 51 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
9:230:00Guld
2
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
10:040:41Guld
2
Oscar Johansson
OK Dacke
10:040:41Guld
4
Filip Trofast
Bredaryds SOK
10:351:12Guld
5
Felix Axelsson
Markbygdens OK
10:561:33Guld
6
Hugo Lillieström
OK Roxen
11:392:16Silver
7
Viktor Barkegren
Stora Tuna OK
11:402:17Silver
8
Isac Ericsson
Växjö OK
11:592:36Silver
9
William Lundstedt
Mullsjö SOK
12:082:45Silver
10
Emil Pettersson
OK Dacke
12:333:10Silver
11
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
12:473:24Silver
12
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
13:013:38Silver
13
Patrik Gustafsson
OK Kullingshof
13:083:45Silver
14
Emil Karlsson
Hestra IF
13:213:58Silver
15
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
13:454:22Silver
16
Sebastian Danielsson
Västerbergslagens OL
13:474:24Silver
17
Erik Lindström
OK Tranan
13:514:28Silver
18
Axel Halvarsson
OK Kroppefjäll
14:124:49Brons
19
Lukas Katvala
OK Älgen
14:174:54Brons
20
Erik Eriksson
OK Älgen
14:245:01Brons
21
Joel Plumppu
Bredareds IF
14:565:33Brons
22
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
15:065:43Brons
23
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
15:075:44Brons
24
Anders Björklund
Trollhättans SOK
15:396:16Brons
25
Carl Holmberg
IF Hagen
16:186:55Järn
26
Simon Rönningen
Kristinehamns OK
16:196:56Järn
27
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
16:237:00Järn
28
Jonas Ek
OK Skogsstjärnan
16:417:18Järn
29
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
17:137:50Järn
30
Teodor Danielsson
Istrums SK
17:408:17Järn
31
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
18:058:42Järn
32
Samuel Ekman
OK Kullingshof
18:289:05Järn
33
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
18:349:11Järn
34
Gustav Hjellström
Gränna-Bygdens OK
18:489:25Järn
35
Gabriel Blad
OK Kullingshof
20:0810:45Järn
36
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
20:2411:01Järn
37
Ville Grahn
IK Uven
20:5311:30Järn
38
Jonathan Persson
OK Enen
20:5511:32Järn
39
Olof Blide
Lerums SOK
21:3412:11Järn
40
Anton Rydström
Mullsjö SOK
22:0812:45Järn
41
Filip Andersson
Hultsfreds OK
22:1312:50Järn
42
Joel Andersson
Mariestads FK
22:5913:36Järn
43
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
24:1214:49Järn
44
Samuel Jonsson
Hallstahammars OK
24:4215:19Järn
45
Samuel Jonsson
Kristinehamns OK
25:2015:57Järn
46
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
26:0016:37Järn
47
Svante Larsson
Hjobygdens OK
26:4217:19Järn
48
Isak Dahlström
OK Klyftamo
29:0519:42Järn
49
Martin Johansson
Hjärnarps GH OL
35:3826:15Järn
50
Albin Hjertström
FK Friskus-Varberg
39:0029:37Järn
51
Richard Henningsson
OK Skogsstjärnan
197:16187:53Järn
1
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
Ej godkändJärn
Gustav Runefors
Växjö OK
Diskvalificerad
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
Diskvalificerad
 
D10 0 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
12:590:00Brons
2
Amanda Jansson
OK Djerf
13:340:35Brons
3
Carolin Gradin
Andrarums IF
14:331:34Brons
4
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
15:462:47Brons
5
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
16:123:13Brons
6
Elin Lindblad
OK Djerf
16:153:16Brons
7
Klara Andersson
OK Orion
17:144:15Brons
8
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
17:484:49Brons
9
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
21:058:06Järn
10
Irma Svensson
OK Klyftamo
21:078:08Järn
11
Tove Eriksson
Ryda SK
21:338:34Järn
12
Ylva Johansson
OK Djerf
21:378:38Järn
13
Ester Freidlitz
OK Landehof
21:538:54Järn
14
Kajsa Homann
Frölunda OL
21:548:55Järn
15
Nora Holmgård
Kils OK
22:219:22Järn
16
Klara Håkansson
OK Klyftamo
27:2914:30Järn
17
Klara Trofast
Bredaryds SOK
33:1720:18Järn
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Lisa Homann
Frölunda OL
Diskvalificerad
Elsa Kärnsund
Sala OK
Diskvalificerad
 
H10 0 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
11:350:00Brons
2
Axel Berglund
Ulricehamns OK
12:090:34Brons
3
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
12:391:04Brons
4
Olof Ljunggren
Linköpings OK
12:591:24Brons
5
Emanuel Herbertsson
Linköpings OK
13:402:05Brons
6
Edvin Månsson
Växjö OK
13:502:15Brons
7
Tobias Erixon
OK Kullingshof
14:192:44Brons
8
Oscar Kjellsson
Falkenbergs OK
14:332:58Brons
8
Daniel Knutsson
Lerums SOK
14:332:58Brons
10
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
14:563:21Brons
11
Gustav Östensson
OK Tranan
15:333:58Brons
12
Oskar Ekman
OK Kullingshof
15:454:10Brons
13
Alexander Roos
OK Landehof
15:504:15Brons
14
Casper Hedar
Eskilstuna OL
16:054:30Brons
15
Axel Eriksson
Skattkärrs IF
16:264:51Brons
16
Tim Dalheimer
IK Vikings OK
16:324:57Brons
17
Gustav Ohlin
OK Tranan
16:344:59Brons
18
Mårten Gedda
OK Landehof
16:435:08Brons
19
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
16:595:24Brons
20
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
17:165:41Brons
21
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
17:225:47Brons
22
Lukas Larsson
OK Skogshjortarna
17:456:10Brons
23
Erik Larsson
Åmåls OK
18:186:43Brons
24
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
18:266:51Brons
25
Måns Persson
Andrarums IF
18:527:17Brons
26
Frej Alm
OK Enen
18:577:22Brons
27
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
20:489:13Järn
28
Brian Ahlm
Andrarums IF
22:1010:35Järn
29
Alexander Jansson
OK Djerf
23:4712:12Järn
30
Olle Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
23:5212:17Järn
31
William Bodin
Gällstadbygdens SOK
26:3114:56Järn
32
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
30:1218:37Järn
33
Karl Hjellström
Gränna-Bygdens OK
32:0720:32Järn
Anton Karlsson
Mariestads FK
Diskvalificerad
 
D35 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Börjesson
Hestra IF
13:110:00Guld
2
Hanna Rangert
Kungälvs OK
14:261:15Guld
3
Erika Eriksson
Skattkärrs IF
14:301:19Guld
4
Angelica Brandqvist
Tibro OK
15:322:21Guld
5
Annika Ljungberg
Degerfors OK
17:374:26Silver
6
Ulrika Råberg
OK Tyr
18:345:23Silver
7
Ann Hyvönen
Skattkärrs IF
21:588:47Brons
 
H35 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Urban Ljungberg
Degerfors OK
12:520:00Guld
2
Daniel Hägerstrand
Kungälvs OK
12:560:04Guld
3
Daniel Brohede
OK Älgen
13:050:13Guld
4
Anders Franzén
Lidköpings VSK
13:591:07Guld
5
Martin Svensson
IF Rigor
14:241:32Guld
6
Stefan Graad
IF Rigor
14:501:58Guld
7
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
14:511:59Guld
Nicklas Kallerbäck
Emmaboda Verda OK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter26 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
11:030:00Guld
2
Annika Ivarsson
Linköpings OK
12:010:58Guld
3
Annika Sundström
Västerås SOK
12:331:30Guld
4
Kristina Nilsson
OK Tranan
12:551:52Guld
5
Kristina Fors
OK Grip
13:272:24Guld
6
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
13:522:49Guld
7
Helen Skoog
Kils OK
13:562:53Guld
8
Inger Gustås
Linköpings OK
14:063:03Silver
9
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
14:083:05Silver
10
Annika Ohlsson
Ärla IF
14:123:09Silver
11
Britta Kjellsson
Falkenbergs OK
14:203:17Silver
12
Erica Håll
HJS-Vansbro OK
14:583:55Silver
13
Susanne W Karlsson
Härlövs IF
15:104:07Silver
14
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
15:364:33Silver
15
Liselott Roth
Linköpings OK
16:014:58Silver
16
Kristina Persson
Härlövs IF
16:115:08Silver
17
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
16:165:13Silver
18
Carina Lindelöw
Härlövs IF
16:365:33Silver
19
Anna Eriksson
OK Älgen
16:425:39Silver
20
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
17:025:59Brons
21
Maria Lillieström
OK Roxen
17:126:09Brons
22
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
18:187:15Brons
23
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
20:449:41
Jenny Lind Ögren
Karlsbyhedens IK
Diskvalificerad
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
Carola Billing
Hultsfreds OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Boberg
IF Rigor
11:350:00Guld
2
Magnus Homann
OK Orinto
12:230:48Guld
3
David Olsson
OK Skogsstjärnan
12:431:08Guld
4
Fredrik Ask
Markbygdens OK
12:481:13Guld
5
Urban Billing
Hultsfreds OK
13:021:27Guld
6
Anders Arfwedson
Frölunda OL
13:161:41Guld
7
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
13:251:50Guld
8
Harald Persson
Andrarums IF
13:442:09Guld
9
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
13:452:10Guld
10
Anders Lillieström
OK Roxen
13:472:12Guld
11
Åke Ljunggren
Linköpings OK
13:502:15Guld
12
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
13:582:23Guld
13
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
14:142:39Silver
14
Magnus Fredriksson
Korsnäs IF OK
14:312:56Silver
15
Johan Andersson
Hultsfreds OK
14:393:04Silver
16
Peter Fors
OK Grip
15:063:31Silver
17
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs OK
15:514:16Silver
18
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
16:074:32Silver
19
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
16:114:36Silver
20
Anders Gustavsson
OK Enen
16:435:08Silver
21
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
16:485:13Silver
22
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
17:125:37Brons
23
Patrik Steen
OK Enen
18:066:31Brons
24
Matthias Kalle Dalheimer
IK Vikings OK
18:206:45Brons
25
Janingvar Johansson
Lidköpings VSK
20:599:24
Mattias Biörs
IK Ymer
Diskvalificerad
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
Diskvalificerad
 
D45 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
12:300:00Guld
2
Annika Svensson
Solna OK
12:380:08Guld
3
Maria Widmark
IF Hagen
12:440:14Guld
4
Pia Gustafsson
Linköpings OK
13:020:32Guld
5
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
13:180:48Guld
6
Maria Skogsberg
Mariestads FK
14:312:01Guld
7
Jenny Homann
Frölunda OL
14:422:12Guld
8
Annika Hilding
Hestra IF
15:082:38Silver
9
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
15:152:45Silver
10
Eva Sandström
OK Gipen
15:363:06Silver
11
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
16:053:35Silver
12
Doris Danielsson
Istrums SK
16:173:47Silver
13
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
16:213:51Silver
14
Lena Markendahl
OK Klyftamo
17:004:30Silver
15
Britt Andersson
Ryda SK
19:527:22Brons
 
H45 0 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
11:160:00Guld
2
Ulf Magnusson
Leksands OK
11:280:12Guld
3
Christian Jansson
OK Tranan
12:411:25Guld
3
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
12:411:25Guld
5
Per Källvik
Åmåls OK
12:451:29Guld
6
Mats Andersson
OK Orion
12:491:33Guld
7
Pedro Lundquist
Linköpings OK
12:591:43Guld
8
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
13:001:44Guld
9
Lars Holmgård
Kils OK
13:182:02Guld
10
Jonas Roth
Linköpings OK
13:212:05Guld
11
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
13:312:15Guld
12
Jörgen Sköld
Linköpings OK
13:322:16Guld
13
Leif Einarsson
Kungälvs OK
13:342:18Guld
14
Jens Lindström
Tibro OK
13:362:20Guld
15
Per Gustås
Linköpings OK
13:482:32Guld
16
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
13:512:35Guld
17
Remo Wüst
OK Kullingshof
14:032:47Silver
18
Anders Claesson
Burseryds IF
14:112:55Silver
19
Stefan Eriksson
OK Älgen
14:263:10Silver
20
Jan Grahn
IK Uven
14:343:18Silver
21
Thord Salenbäck
Kristinehamns OK
14:353:19Silver
22
Patrick Persson
Härlövs IF
14:453:29Silver
23
Christer Jonsson
Hallstahammars OK
15:093:53Silver
24
Per Andersson
Ulricehamns OK
15:184:02Silver
25
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
15:324:16Silver
26
Jörgen Dalén
Sala OK
15:424:26Silver
27
Per Sandberg
Säterbygdens OK
16:074:51Silver
28
Leif Lindau
OK Torfinn
16:124:56Silver
29
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
16:265:10Silver
30
Stefan Edvardsson
OK Torfinn
16:325:16Silver
31
Kjell Svensson
OK Älme
16:515:35Silver
32
Jörgen Karlsson
Härlövs IF
17:296:13Brons
33
Anders Sörqvist
Bredareds IF
17:336:17Brons
Per Sundström
Västerås SOK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
10:540:00Guld
2
Anne Bössfall
Linköpings OK
13:382:44Silver
3
Agneta Johansson
Rydboholms SK
13:543:00Silver
4
Monica Johansson
Hjärnarps GH OL
13:553:01Silver
5
Gun Lundberg
Istrums SK
15:244:30Silver
6
Maria Andersson
Bredaryds SOK
15:404:46Silver
7
Leila Ljunggren
Markbygdens OK
17:577:03
Eva Eklund
Växjö OK
Diskvalificerad
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
11:550:00Guld
2
Lennart Josefsson
Rydboholms SK
12:430:48Guld
3
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
12:520:57Guld
4
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
13:221:27Guld
5
Per Andersson
OK Orinto
13:301:35Guld
6
Lars Nordström
Kils OK
13:371:42Guld
7
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
13:431:48Guld
8
Torbjörn Aronsson
Göteborg-Majorna OK
14:032:08Silver
9
Anders Pettersson
Mariestads FK
14:482:53Silver
10
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
14:522:57Silver
11
Roger Pihl
SOK 68
14:583:03Silver
12
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
14:593:04Silver
13
Leif Larsson
Åmåls OK
16:084:13Silver
14
Bengt Lundberg
Istrums SK
16:184:23Silver
15
Mats Bernerson
OK Enen
17:035:08Brons
16
Johnny Johansson
Hjärnarps GH OL
17:125:17Brons
 
D55 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Kaill
IK Omega
12:320:00Guld
2
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
16:424:10Silver
3
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
18:235:51Silver
4
Kerstin Ramström
OK Gipen
19:567:24Brons
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Svensson
Mariestads FK
12:440:00Guld
2
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
13:501:06Guld
3
Karl Mollén
OK Denseln
13:521:08Guld
4
Per-Olof Larsson
Hestra IF
14:101:26Guld
5
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
14:341:50Guld
6
Lars Eklund
Växjö OK
14:381:54Guld
7
Göran Larsson
Vänersborgs SK
14:482:04Guld
8
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
15:012:17Silver
9
Arne Andersson
Bredaryds SOK
15:022:18Silver
10
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
15:082:24Silver
11
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
15:162:32Silver
12
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
15:232:39Silver
13
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
15:372:53Silver
14
Olle Bohman
Hjärnarps GH OL
16:083:24Silver
15
Anders Gunnarsson
Surahammars SOK
16:213:37Silver
16
Arne Persson
Markbygdens OK
16:313:47Silver
17
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
16:494:05Silver
18
Börje Sundberg
OK Gipen
17:094:25Silver
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
Diskvalificerad
Sven Sundström
Bredareds IF
Diskvalificerad
 
D60 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
15:580:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
17:441:46Guld
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Åsa Ståhl
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
 
H60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
13:420:00Guld
2
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
13:470:05Guld
3
Göran Larsson
Sala OK
14:461:04Guld
4
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
15:031:21Guld
5
Ulf Kjellin
OK Hedströmmen
15:081:26Guld
6
Christer Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
15:472:05Guld
7
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
16:002:18Guld
8
Lars-Åke Sjökvist
Värend GN OL
16:062:24Silver
9
Bengt Ståhl
Hjärnarps GH OL
18:074:25Silver
10
Björn Engström
Lerums SOK
20:487:06Brons
 
D65 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
13:210:00Guld
2
Britt Rangert
IK Ymer
14:431:22Guld
3
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
14:461:25Guld
4
Gunnel Karlsson
SOK 68
15:121:51Guld
5
Kerstin Spetz
Nitta IF
17:554:34Silver
6
Ulla Ling
Jönköpings OK
20:056:44Brons
 
H65 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
11:560:00Guld
2
Börje Råberg
OK Tyr
12:210:25Guld
3
Christer Sandh
OK Roxen
12:290:33Guld
4
Henrik Hvoslef
IK Stern
12:581:02Guld
5
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
13:061:10Guld
6
Bob Kaill
IK Omega
13:211:25Guld
7
Anders Björnberg
Frölunda OL
14:242:28Silver
8
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
14:272:31Silver
9
Jan Bojling
Solna OK
14:342:38Silver
10
Kent Olausson
OK Orinto
14:532:57Silver
11
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
14:563:00Silver
12
Dag Lorén
OK Frisene
15:033:07Silver
13
Kjell Bengtsson
Sävedalens AIK
15:323:36Silver
14
Christer Westberg
IFK Göteborg
16:064:10Silver
15
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
16:074:11Silver
16
Gösta Claesson
Rydboholms SK
17:125:16Brons
17
Karl-Åke Larsson
OK Enen
17:315:35Brons
18
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
18:076:11Brons
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Diskvalificerad
 
H70 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
11:400:00Guld
2
Ingemar Holmberg
IF Hagen
13:532:13Guld
3
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
14:062:26Silver
4
Erland Ling
Jönköpings OK
14:192:39Silver
5
Bertil Olofsson
Andrarums IF
14:533:13Silver
 
H75 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Jansson
Skattkärrs IF
16:180:00Guld
2
Bertil Johansson
Markbygdens OK
16:260:08Guld
3
Totte Holm
Markbygdens OK
17:010:43Guld
4
Bo Tyvik
I 15 IF
25:158:57Brons
 
U1 0 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Casper Bartholdsson
FK Friskus-Varberg
16:440:00Järn
2
Hjalmar Gedda
OK Landehof
19:312:47Järn
3
Hanna Roth
Linköpings OK
20:023:18Järn
4
David Jernberg
Kristinehamns OK
20:333:49Järn
5
Idun Alm
OK Enen
20:484:04Järn
6
Axel Johansson
Växjö OK
20:494:05Järn
7
Arvid Roth
Linköpings OK
21:064:22Järn
8
Stina Eriksson
Skattkärrs IF
21:445:00Järn
9
Hanna Andersson
OK Skogshjortarna
22:095:25Järn
9
Alicia Tranberg
Skattkärrs IF
22:095:25Järn
11
Maja Kindlund
OK Tranan
22:105:26Järn
12
Oskar Dahlin
IK Gandvik
22:115:27Järn
13
Alfred Brolin
Ryda SK
23:156:31Järn
14
Matilda Freidlitz
OK Landehof
23:216:37Järn
15
Markus Delin
Ryda SK
23:226:38Järn
16
Noah Bernhardsson
Ryda SK
23:256:41Järn
17
Gustav Jonsson
Hallstahammars OK
24:127:28Järn
18
Elin Danielsson
Istrums SK
24:377:53Järn
19
Hampus Olofsson
Kristinehamns OK
24:437:59Järn
20
Hugo Thoresson
Andrarums IF
25:428:58Järn
21
Anna Svensson
IF Rigor
26:199:35Järn
22
Maja Graad
IF Rigor
26:209:36Järn
23
Disa Rangert
Kungälvs OK
26:4810:04Järn
24
Elsa Jonsson
Lidköpings VSK
26:5010:06Järn
25
Elin Emilsson
OK Skogsfalken
28:0911:25Järn
26
Emma Emilsson
OK Skogsfalken
28:1011:26Järn
27
Alfred Hallqvist
Ulricehamns OK
28:4912:05Järn
28
Iris Hallqvist
Ulricehamns OK
28:5912:15Järn
29
Erik Bernerson
OK Enen
29:3112:47Järn
30
Ellen Fogel
Ryda SK
30:1413:30Järn
31
Elin Jonsson
Ryda SK
30:1513:31Järn
32
Tove Zander
Hjobygdens OK
30:4614:02Järn
33
Hulda Hallqvist
Ulricehamns OK
30:4914:05Järn
34
Lisa Johansson
Hjobygdens OK
30:5014:06Järn
35
Edith Olsson
OK Kroppefjäll
31:1114:27Järn
36
Ivar Lampa
IF Rigor
33:4817:04Järn
37
Sanna Nilsson
FK Friskus-Varberg
35:1218:28Järn
38
Elsa Ericsson
FK Friskus-Varberg
40:2223:38Järn
Adam Johansson
Hjobygdens OK
Diskvalificerad
 
U2 0 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Eriksson
Växjö OK
15:230:00Järn
2
Hugo Andersson
Hjärnarps GH OL
15:260:03Järn
3
Erik Thorsson
Andrarums IF
15:340:11Järn
4
Fabian Andersson
Andrarums IF
15:400:17Järn
5
Linnea Skalberg
Bredaryds SOK
16:120:49Järn
6
Hedvig Severinsson
Bredaryds SOK
16:210:58Järn
7
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
16:281:05Järn
8
Oskar Lundberg
Hestra IF
17:051:42Järn
9
Oliver Sandberg
Lidköpings VSK
17:442:21Järn
10
Sandra Rymark
FK Friskus-Varberg
18:503:27Järn
11
Emil Eksberg
Rydboholms SK
18:593:36Järn
12
Saga Leo
Bredaryds SOK
19:203:57Järn
13
Ludvig Andersson
Andrarums IF
20:124:49Järn
14
Linnea Wahlström
OK Djerf
20:335:10Järn
15
Cornelia Hellqvist
Lidköpings VSK
20:445:21Järn
15
Adelina Tibell
Lidköpings VSK
20:445:21Järn
17
Frida Kjellman
Lidköpings VSK
20:535:30Järn
18
Kalle Karlgren
OK Djerf
20:555:32Järn
19
Melvin Nilsson
Härlövs IF
21:045:41Järn
20
Stellan Gradin
Andrarums IF
21:105:47Järn
21
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
22:026:39Järn
21
Arvid Aronsson
OK Kroppefjäll
22:026:39Järn
23
Maja Öhgren Johansson
Hjobygdens OK
22:086:45Järn
24
Simon Brovall
Gällstadbygdens SOK
22:337:10Järn
25
Simon Larsson
Hjobygdens OK
22:387:15Järn
26
Josefine Klasson
Hjobygdens OK
22:427:19Järn
27
Malva Steen
OK Enen
22:467:23Järn
28
Elsa Boberg
IF Rigor
22:477:24Järn
29
Angelica Kahsaiy
OK Enen
22:527:29Järn
30
Anton Hultbäck
OK Kroppefjäll
22:547:31Järn
31
Elin Larsson Lood
IK Gandvik
23:077:44Järn
32
Sebastian Rehn
Kristinehamns OK
23:187:55Järn
33
Emma Eliasson
FK Friskus-Varberg
23:207:57Järn
34
Matilda Rännare
Hjobygdens OK
23:398:16Järn
35
Liam Mc Cluskey
OK Enen
24:479:24Järn
36
Linus Johansson
OK Djerf
25:5010:27Järn
37
Moa Rännare
Hjobygdens OK
26:1810:55Järn
38
Tor Rännare
Hjobygdens OK
26:2611:03Järn
39
Olle Johansson
Växjö OK
26:2811:05Järn
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
U3 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Brannberg
IK Ymer
18:020:00Järn
2
Erika Karlsson
Lidköpings VSK
19:061:04Järn
2
Hilda Hasselgren
Lidköpings VSK
19:061:04Järn
4
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
19:091:07Järn
5
Hanna Rymark
FK Friskus-Varberg
20:062:04Järn
6
Vilma Snygg
IK Ymer
20:532:51Järn
7
Ebba Hjertberg
IK Ymer
20:552:53Järn
8
Lisa Samuelsson
IK Ymer
21:043:02Järn
9
Gina Tellnor
Bredareds IF
21:123:10Järn
10
Rodrick Ragnarsson
IF Rigor
33:3615:34Järn
11
Alexander Karlsson
IF Rigor
33:5715:55Järn
 
Inskolning 0 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Emy Hjertström
FK Friskus-Varberg
0:000:00Järn
Agnes Wallin
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Gustav Ljungberg
Degerfors OK
0:000:00Järn
Carl Ljungberg
Degerfors OK
0:000:00Järn
Isak Kindingstad
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Frida Mattsson
OK Kullingshof
0:000:00Järn
Albin Kindingstad
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Sara Wallin
Korsnäs IF OK
0:000:00Järn
Johanna Carlsson
Borås GIF
0:000:00Järn
Joel Gabrielsson
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Ivar Andersson
Lidköpings VSK
0:000:00Järn
Sara Ohlin
OK Tranan
0:000:00Järn
Ronja Karlsson
Härlövs IF
0:000:00Järn
Erik Eksberg
Rydboholms SK
0:000:00Järn
Magdalena Salenbäck
Kristinehamns OK
0:000:00Järn
Nils Henriksson
IK Ymer
0:000:00Järn
Melker Birgersson
IK Ymer
0:000:00Järn
Rasmus Hedar
Eskilstuna OL
0:000:00Järn
Smilla Frödin
Borås GIF
0:000:00Järn
Erik Rännare
Hjobygdens OK
0:000:00Järn
Tova Duell
Borås GIF
0:000:00Järn
Agnes Karlsson
Mariestads FK
Ej godkänd
Hannah Landergren
Hestra IF
Diskvalificerad
 
Öppen 2 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dan Lundstedt
Mullsjö SOK
12:280:00Brons
2
Jan-Erik Remäng