Jubileumssprinten

2011-04-16

Arrangör: Sundsvalls OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
50
Form:
Individuell
Startande:
50
Distans:
Sprint
Fullföljande:
42
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana1 3170 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Holmberg
Sundsvalls OK
14:474:400:00Brons
2
Thomas Rex
Sundsvalls OK
15:324:540:45Brons
3
Roger Hugosson
Sundsvalls OK
15:364:550:49Brons
4
Lars Holmquist
Sundsvalls OK
16:595:212:12Brons
5
Hans Johansson
Sundsvalls OK
17:215:282:34Brons
6
Ola Lindström
Sundsvalls OK
17:265:302:39Brons
7
Kent Åström
Sundsvalls OK
17:435:352:56Brons
8
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
18:065:433:19Brons
9
Anders Sjögren
Sundsvalls OK
18:575:594:10Brons
10
Magnus Jonsson
Sundsvalls OK
20:126:225:25
11
Anna Hammarberg
Sundsvalls OK
20:166:245:29
11
Johnny Blästa
Njurunda OK
20:166:245:29
13
Clary Rex
Sundsvalls OK
22:237:047:36
14
Camilla Engberg
Sundsvalls OK
22:407:097:53
15
Ann-Christin Vedin
Selånger SOK
23:437:298:56
Oskar Åström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Jörgen Blästa
Njurunda OK
Ej godkänd
 
Bana2 2710 meter12 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Hugosson
Sundsvalls OK
15:035:330:00Brons
2
Kent Olsson
Njurunda OK
15:435:480:40Brons
3
Johanna Sjölund
Sundsvalls OK
17:236:252:20Brons
4
Henrik Lundgren
Sundsvalls OK
17:456:332:42Brons
5
Göran Berg
Sundsvalls OK
18:486:563:45Brons
6
Caroline Johansson
Sundsvalls OK
19:527:204:49Brons
7
Sven-Erik Sundin
Selånger SOK
20:217:315:18Brons
8
Inger Lorentzson
Sundsvalls OK
27:2910:0812:26
Stina Nordin
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Håkan Beglund-Lake
Kovlands IF
Ej godkänd
Julia Bäckström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
Ej godkänd
 
Bana3 2100 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Vikström
Sundsvalls OK
14:276:530:00Brons
2
Sonja Toomingas
Sundsvalls OK
14:487:030:21Brons
3
Magnus Edlund
Sundsvalls OK
15:267:210:59Brons
4
Per Hedström
IF Strategen
20:589:596:31
5
Louise Herman
Njurunda OK
22:2910:428:02
6
Björn Johansson
Sundsvalls OK
23:5111:219:24
Gunilla Jacobsson
Njurunda OK
Ej godkänd
 
Bana4 1330 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johannes Björklund
Njurunda OK
8:146:110:00Brons
2
Nils Lundgren
Sundsvalls OK
10:187:452:04Brons
3
David Frenell
S-valls Nycirkusklubb
11:348:423:20Brons
4
Axel Lundgren
Sundsvalls OK
12:379:294:23
5
Tove Ericsson
Sundsvalls OK
13:2410:055:10
6
Oskar Erlandsson
Sundsvalls OK
13:4310:195:29
7
Albin Kårén
Sundsvalls OK
13:5010:245:36
8
Petter Erlandsson
Sundsvalls OK
13:5110:255:37
9
Adrian Carlsson
Sundsvalls OK
14:2710:526:13
10
Emma Olsson
Njurunda OK
14:3610:596:22
11
Robin Edlund
Sundsvalls OK
15:1311:266:59
12
Ellen Kårén
Sundsvalls OK
19:1614:2911:02
13
Astrid Rex
Sundsvalls OK
24:2818:2416:14
Oskar Vikström
Sundsvalls OK
Ej godkänd