Julserien, E4, 06/07

2006-12-26

Arrangör: Arboga OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
133
Form:
Flerdagetapp
Startande:
133
Distans:
Lång
Fullföljande:
129
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D17 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
51:120:00Brons
2
Pernilla Klemets
Hallstahammars OK
58:357:23Brons
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
Ej godkänd
 
H17 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Hallmén
OK Tisaren
48:390:00Brons
2
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
49:481:09Brons
3
Per Eklöf
KFUM Örebro OK
51:212:42Brons
4
Mathias Jansson
Hagaby GOIF
54:065:27Brons
5
Jan-Åke Karlsson
Hagaby GOIF
58:5510:16Brons
6
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
59:5311:14Brons
7
Björn Norman
KFUM Örebro OK
62:2713:48Brons
8
Johan Persson
Hagaby GOIF
62:3013:51Brons
9
Lars Persson
Hagaby GOIF
62:4814:09Brons
10
Hans Melin
Hagaby GOIF
62:5014:11Brons
11
David Eriksson
Hagaby GOIF
63:1114:32Brons
12
Arne Hägg
Arboga OK
64:3815:59
13
Per Håstlund
Almby IK
64:5416:15
14
Karin Persson
Hagaby GOIF
66:3517:56
15
Mats Birkestål
Köping-Kolsva OK
74:0325:24
16
Magnus Nilsson
KFUM Örebro OK
75:1126:32
17
Mikael Persson
Västerås SOK
75:3726:58
18
Henrik Wickström
Arboga OK
79:2130:42
Mikael Axin
Hagaby GOIF
Ej godkänd
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
39:240:00Mästare
2
Sofie Wetter
Arboga OK
40:471:23Mästare
3
Sandra Burén
Köping-Kolsva OK
50:5911:35Guld
 
H16 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
42:590:00Mästare
2
Johan Peterson
Hagaby GOIF
47:534:54Mästare
 
D13 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Holmqvist
Hagaby GOIF
36:310:00Elit
2
Elina Sundqvist
Tullinge SK
40:354:04Elit
 
H13 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Janne Selkälä
Köping-Kolsva OK
28:520:00Elit
2
Eddie Klemets
OK Tor
30:151:23Elit
3
Kasper Westman
Västerås SOK
36:017:09Silver
4
André Åhlgren
Arboga OK
39:2010:28Silver
5
Erik Söderström
Sala OK
39:5010:58Silver
 
D40 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Kårefält
OK Tor
39:570:00Brons
2
Lena Larsson
Sala OK
40:040:07Brons
3
Berit Wetter
Arboga OK
41:391:42Brons
4
Kajsa Holmqvist
Hagaby GOIF
42:382:41Brons
5
Karin Profors
Köping-Kolsva OK
42:432:46Brons
6
Jane Melin
Hagaby GOIF
46:506:53Brons
7
Toni Andersson
Köping-Kolsva OK
53:5113:54
8
Annica Magnusson
KFUM Örebro OK
55:1215:15
9
Catrine Karlsson
Hagaby GOIF
59:5619:59
 
H40 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Karlsson
OK Hammaren
41:460:00Brons
2
Hans Sundqvist
Tullinge SK
43:011:15Brons
3
Thomas Lagesson
Köping-Kolsva OK
57:4816:02
4
Hans Westman
Västerås SOK
63:4321:57
5
Magnus Holmqvist
Arboga OK
72:5031:04
 
D50 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Janson
Arboga OK
36:270:00Brons
2
Gudrun Persson
Hallstahammars OK
39:543:27Brons
3
Ann-Britt Göransson
Almby IK
40:344:07Brons
4
Mona Hull
Almby IK
51:3415:07
5
Mona Forsberg
Hagaby GOIF
52:1915:52
6
Gerd Uppsäll-Larsson
Hagaby GOIF
53:2616:59
 
H50 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats V. Eriksson
Hagaby GOIF
39:370:00Brons
2
Weine Fredriksson
KFUM Örebro OK
39:560:19Brons
3
Göran Larsson
Sala OK
43:043:27Brons
4
Göran Forsberg
Hagaby GOIF
46:086:31Brons
5
Robert Larsson
Hagaby GOIF
47:087:31Brons
6
Thomas Johansson
Almby IK
47:538:16Brons
7
Bo Engborg
Hällefors OK
48:529:15Brons
8
Mats Hastad
Fellingsbro GOIF
48:549:17Brons
9
Per-Åke Hull
Almby IK
48:589:21Brons
10
Rolf Karlsson
Hallstahammars OK
52:3012:53Brons
11
Tommy Persson
Hallstahammars OK
53:0913:32
12
Owe Eek
Köping-Kolsva OK
54:4415:07
13
Kurt Eriksson
Vandrarringen
55:1815:41
14
Karl Börje Karlsson
OK Nalle
57:4818:11
15
Lars Hellstrandh
KFUM Örebro OK
59:2619:49
16
Bo Eriksson
Köping-Kolsva OK
64:0124:24
17
Tord Åhlgren
Arboga OK
71:3732:00
Mats Landqvist
Köping-Kolsva OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Eklöf
OK Milan
39:030:00Brons
2
Barbro Möllberg
Arboga OK
41:372:34Brons
3
Birgitta Arlebo
KFUM Örebro OK
46:187:15Brons
4
Siv Frodin
Köping-Kolsva OK
48:359:32Brons
5
Monica Törnkvist
Köping-Kolsva OK
51:4912:46Brons
6
Eleonor Grönvall
KFUM Örebro OK
52:4813:45Brons
7
Maj Ingrid Bodin
OK Alferna
59:3520:32
8
Lisbeth Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
59:4120:38
 
H60 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Ivar Möllberg
Arboga OK
31:490:00Brons
2
Stig Törnkvist
Köping-Kolsva OK
35:183:29Brons
3
Alf Lindberg
Köping-Kolsva OK
36:234:34Brons
4
Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
37:315:42Brons
5
Östen Eklöf
OK Milan
37:496:00Brons
6
Kjell Mjöberg
Hallstahammars OK
39:027:13Brons
7
Håkan Agard Söderkvist
Arboga OK
39:147:25Brons
8
Lars Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
39:157:26Brons
9
Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
40:178:28Brons
10
Hans Mårtensson
Dalaportens OL
41:289:39Brons
11
Hans Nordgren
Arboga OK
43:0311:14
12
Torbjörn Johansson
OK Norden
43:0611:17
13
Sören Johansson
OK Norden
44:0012:11
14
Lennart Bodin
OK Alferna
44:3712:48
15
Ulf T. Hallberg
Almby IK
45:0113:12
16
Kjell Andersson
Eskilstuna OL
47:2315:34
17
Lars Arlebo
KFUM Örebro OK
47:4715:58
18
Göran Wiig
Hallstahammars OK
48:5617:07
19
Arne Gustafsson
Hagaby GOIF
49:4317:54
20
Rune Sandberg
Hallstahammars OK
50:0218:13
21
Ronny Andersson
IF Rune
50:5919:10
22
Kjell Larsson
OK Alferna
51:2119:32
23
Tage Persson
Fellingsbro GOIF
53:0521:16
24
Hans Eklund
Arboga OK
56:3724:48
 
D70 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgit Lundberg
Eskilstuna OL
64:210:00Brons
2
Ingrid Lundin
Eskilstuna OL
65:301:09Brons
3
Gun Holmqvist
Arboga OK
78:3814:17Brons
 
H70 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arne Yngström
Hagaby GOIF
37:390:00Brons
2
Alf Lundkvist
OK Tor
38:391:00Brons
3
Gunnar Lord
Arboga OK
40:543:15Brons
4
Lars Söderlund
Hallstahammars OK
42:575:18Brons
5
Wincent Liljekvist
IF Rune
44:066:27Brons
6
Signar Palm
Hallstahammars OK
44:236:44Brons
7
Stig Lundin
Eskilstuna OL
52:5415:15
8
Ulf Pihlblad
Hagaby GOIF
54:0316:24
9
John af Sandeberg
Eskilstuna OL
54:5917:20
10
Benkt Larsson
Himmeta IF
55:0417:25
11
Göte Olsson
Köping-Kolsva OK
56:3818:59
12
Tord Lidström
Hagaby GOIF
56:4819:09
13
Anders Dovlin
Hagaby GOIF
58:1020:31
14
Henry Jakobsson
Köping-Kolsva OK
71:2733:48
 
Motion 3km 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mina Anger
Almby IK
32:070:00
2
Annika Norström
Hallstahammars OK
36:544:47
3
Kjell Frodin
Köping-Kolsva OK
37:034:56
4
Leif Wadman
Hallstahammars OK
38:206:13
5
Christina Gustavsson
Hagaby GOIF
40:598:52
6
Mimmi Klemets
OK Tor
55:5923:52
Eivor Mjöberg
Hallstahammars OK
Ej godkänd
 
Motion 5km 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Benneth Sundquist
Hallstahammars OK
47:560:00
2
Marie Hedar
Ärla IF
49:461:50
3
Petter Hellstrandh
KFUM Örebro OK
53:055:09
4
Bo Magnusson
KFUM Örebro OK
58:0010:04
5
Jörgen Holmström
OK Milan
74:4626:50