USM

2001-09-08

Arrangör: Leksands OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
447
Form:
Individuell
Startande:
444
Distans:
Lång
Fullföljande:
425
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4540 meter108 startande, 102 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
42:179:190:00Mästare
2
Helena Jansson
IF Hagen
45:049:562:47Mästare
3
Johanna Östlin
Linköpings OK
45:3210:023:15Mästare
4
Johanna Edin
Kovlands IF
46:1610:113:59Mästare
5
Helena Andersson
OK Tisaren
46:1910:124:02Mästare
6
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
46:2110:134:04Mästare
7
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
46:2610:144:09Mästare
8
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
47:3310:285:16Mästare
9
Anna Runesson
OK Vivill
48:0910:365:52Elit
10
Anna Nykvist
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:3210:416:15Elit
11
Sofie Johansson
Tierps SOK
48:5310:466:36Elit
12
Ella Hurtig
Tjällmo-Godegårds OK
49:0310:486:46Elit
13
Madeleine Ellilä
Vimmerby OK
49:0510:496:48Elit
14
Sofia Persson
Snättringe SK
49:3510:557:18Elit
15
Caroline Gustafsson
Jönköpings OK
49:4310:577:26Elit
16
Therese Ellilä
Vimmerby OK
49:4410:577:27Elit
17
Malin Lönnqvist
Skarpnäcks OL
50:0011:017:43Elit
18
Sanna Öhman
Tumba-Mälarhöjden OK
50:4111:108:24Elit
19
Josefin Andersson
Dalaportens OL
50:4311:108:26Elit
20
Petra Olander
Långhundra IF
50:4711:118:30Elit
21
Erika Stadig
OK Motala
50:5311:128:36Elit
22
Elin Gustafsson
Köping-Kolsva OK
51:1611:188:59Elit
23
Cecilia Stenfalk
Täby OK
51:2311:199:06Elit
24
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
51:4911:259:32Elit
25
Annika Hofling
Dalaportens OL
52:2611:3310:09Guld
26
Sofia Killander
Hästveda OK
52:4011:3610:23Guld
26
Hanna Johansson
OK Skogshjortarna
52:4011:3610:23Guld
28
Albertina Henriksson
Uddevalla OK
53:3311:4811:16Guld
29
Linda Andersson
Halmstad OK
53:5211:5211:35Guld
30
Maria Gustafsson
OK Älme
54:3312:0112:16Guld
31
Anna Nilsson
IK Ymer
54:3912:0212:22Guld
32
Malena Andén
Södertälje-Nykvarn Orientering
55:1712:1113:00Guld
33
Charlotta Rehnberg
Göteborg-Majorna OK
55:2212:1213:05Guld
34
Åsa Järvholm
FK Vittus
55:3412:1413:17Guld
35
Lotta Nilsson
OK Alehof
55:4012:1613:23Guld
36
Jill Olsson
Trollhättans SOK
55:4112:1613:24Guld
37
Mari Troeng
Storviks IF
55:4512:1713:28Guld
38
Stina Banck
Hjobygdens OK
56:0512:2113:48Silver
39
Julia Dalgren
OK Ravinen
56:1212:2313:55Silver
40
Cajsa Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
56:2012:2414:03Silver
41
Josephina Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
56:3012:2714:13Silver
42
Josefin Axelsson
Hestra IF
56:3112:2714:14Silver
43
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
56:5012:3114:33Silver
44
Caroline Axnér
IF Thor
57:2112:3815:04Silver
45
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
57:4012:4215:23Silver
46
Jenny Larsson
OK Skogshjortarna
57:5212:4515:35Silver
47
Isabell Håkansson
IK Uven
58:0212:4715:45Silver
48
Fanny Fredriksson
OK Österåker
58:2012:5116:03Silver
49
Charlotte Magnusson
IK Ymer
58:2512:5216:08Silver
50
Sandra Johansson
OK Kompassen
58:3612:5416:19Silver
51
Fanny Brodin
Istrums SK
58:5012:5816:33Silver
52
Sofia Thorsson
Halmstad OK
59:0713:0116:50Silver
53
Johanna Holma
Vittjärvs IK
59:1113:0216:54Silver
54
Moa Berglund
Sävedalens AIK
59:1613:0316:59Silver
55
Therese Tillenius
Dalaportens OL
59:2213:0517:05Silver
56
Lina Berglund
Järfälla OK
59:4213:0917:25Silver
57
Jessica Olovsson
Tjalve Orientering
60:0113:1317:44Silver
58
Ida Karlsson
Hässleholms OK
60:2513:1818:08Silver
59
Caroline Larsson
OK Södertörn
61:0313:2718:46Silver
60
Erika Sundling
Njurunda OK
61:5913:3919:42Silver
61
Jenny Windling
Bondsjöhöjdens IK
62:0913:4119:52Silver
62
Anna Johnson
Almby IK
62:3313:4720:16Silver
63
Cecilia Fredriksson
Gudhems IF
62:3513:4720:18Silver
64
Virginia Wiman
Täby OK
62:3613:4720:19Silver
65
Carolina Hjort
OK Stigen
62:3913:4820:22Silver
66
Marie Rönnestrand
Frösö IF
62:5913:5220:42Silver
67
Malin Wedin
Timrå SOK
63:0713:5420:50Silver
68
Janna Grevillius
OK Grane
63:4014:0121:23Silver
69
Lovisa Senje
Halmstad OK
64:3714:1422:20Silver
70
Andrea Erfors
OK Torfinn
64:5114:1722:34Silver
71
Emma Eriksson
OK Viola Tricolor
65:2414:2423:07Brons
72
Malin Sundbom
OK Hammaren
65:4914:3023:32Brons
73
Jessica Engman
Forsa OK
66:2514:3824:08Brons
74
Therese Johansson
FK Finn
66:5214:4424:35Brons
75
Kristina Evertsson
Lindebygdens OK
67:3114:5225:14Brons
76
Lisa Palm
Lessebo OK
68:0615:0025:49Brons
77
Eleonore Sahlin
OK Vildhussen
68:2215:0426:05Brons
78
Angelica Cronlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:4915:0926:32Brons
78
Stine Petersen
Umeå OK
68:4915:0926:32Brons
80
Anna Nöjd
Norrköpings AIS
69:2215:1727:05Brons
81
Pia-Maria Bondesson
Frosta OK
69:2615:1827:09Brons
82
Malin Johansson
Eskilstunafors OL
69:2915:1827:12Brons
83
Sara Adolfsson
OK Bävern
69:5015:2327:33Brons
84
Viktoria Norberg
Ljusdals OK
70:1115:2827:54Brons
85
Elin Johansson
Alvesta SOK
70:3515:3328:18Brons
86
Linnea Uddin
Visborgs OK
71:1715:4229:00Brons
87
Josefin Antonsson
OK Löftan
71:1815:4229:01Brons
88
Emelie Andersson
OK Löftan
71:4015:4729:23Brons
89
Karin Gustafsson
Köping-Kolsva OK
72:0715:5329:50Brons
90
Sabina Olsson
OK Silva
72:2815:5830:11Brons
91
Sara Pettersson
Ärla IF
72:4216:0130:25Brons
92
Hanna Kask
OK Tisaren
73:3716:1331:20Brons
93
Ida Eklind
Skellefteå OK
74:5416:3032:37Brons
94
Louise Johansson
FK Vittus
75:3916:4033:22Brons
95
Linda Nilsson
Frosta OK
75:5516:4333:38Brons
96
Maria Svensson
Trollhättans SOK
77:3717:0635:20Järn
97
Jennie Karlsson
Köping-Kolsva OK
78:3417:1836:17Järn
98
Johanna Berggren
Ljungskile FK
79:0117:2436:44Järn
99
Sara Blomberg
Nyköpings OK
90:1019:5247:53Järn
100
Emma Isaksson
Skogslöparna
91:0420:0448:47Järn
101
Linda Blomberg
Gammelstads IF
91:2420:0849:07Järn
102
Petra Lind
Selånger SOK
99:0421:4956:47Järn
Hilda Sibeck
OK Djerf
Ej godkänd
Sara Larsson
OK Sarven
Ej godkänd
Malin Hellström
Katrineholms OK
Ej godkänd
Kristina Gatel
IF Thor
Ej godkänd
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Helen Walfridsson
Gävle OK
Ej godkänd
 
H16 5740 meter117 startande, 111 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Härberg
Järla IF OK
43:507:380:00Mästare
2
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
44:427:470:52Mästare
3
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
44:507:491:00Mästare
4
Magnus Strand
OK Landehof
45:387:571:48Mästare
5
Klas Englund
Sundbybergs IK
46:288:062:38Mästare
6
Ola Carlsson
OK Motala
46:458:092:55Mästare
7
Erik Thorsson
Tullinge SK
47:238:153:33Mästare
8
Jens Grevillius
OK Grane
47:358:173:45Mästare
9
Leif Rogell
Järla IF OK
47:448:193:54Mästare
10
Joakim Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:558:214:05Mästare
11
Niklas Thörn
OK Vilse 87
48:098:234:19Mästare
12
Henrik Jansson
OK Älme
49:048:335:14Elit
13
Anders Trolin
Forsa OK
49:408:395:50Elit
14
Johan Fries
Umeå OK
49:448:405:54Elit
15
David Andersson-Skantze
Järla IF OK
50:228:466:32Elit
16
Henrik Trolin
Forsa OK
50:238:476:33Elit
17
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
50:408:506:50Elit
18
Mathias Jansson
Bredaryds SOK
50:428:506:52Elit
19
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
50:488:516:58Elit
20
Karl Larsson
OK Kullingshof
50:498:516:59Elit
21
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
51:338:597:43Elit
22
Christoffer Lilja
Jönköpings OK
51:389:007:48Elit
23
Joel Lewis-Jonsson
Helsingborgs SOK
51:469:017:56Elit
24
Tobias Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:079:058:17Elit
25
Joakim Ringsgård
OK Roxen
52:169:068:26Elit
26
Jonas Hultgren
Ringsjö OK
52:219:078:31Elit
27
Joel Bengtsson
Fjärås AIK
52:249:088:34Elit
28
Fajer Wennerberg
OK Klyftamo
52:419:118:51Elit
29
Trond Fröding-Hatlen
OK Klemmingen
52:429:118:52Elit
29
Oskar Funcke
Dalaportens OL
52:429:118:52Elit
31
Ola Stenbeck
Halmstad OK
52:539:139:03Elit
32
Andreas Kristensson
OK Torfinn
53:169:179:26Guld
33
Jens Caap-Hällgren
Brännans IF
53:309:199:40Guld
34
Nils Björke
Söders-Tyresö
53:369:209:46Guld
35
Andreas Pousette
Rånäs OK
53:399:219:49Guld
36
Martin Edberg
OK Kolmården
53:409:219:50Guld
37
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
54:029:2510:12Guld
38
William Lind
OK Landehof
54:069:2610:16Guld
39
Fredrik Forsberg
OK Kolmården
54:089:2610:18Guld
40
Gunnar Moqvist
Värend GN OL
54:209:2810:30Guld
41
Per Grehn
Mullsjö SOK
54:389:3110:48Guld
42
Markus Hellström
Forsa OK
54:439:3210:53Guld
43
Philip von Rosen
Bromma-Vällingby SOK
54:519:3311:01Guld
44
Erik Mårsell
Södertälje-Nykvarn Orientering
55:009:3511:10Guld
45
Erik Söderhjelm
Vittjärvs IK
55:059:3611:15Guld
46
Thomas Ohlin
Rånäs OK
55:119:3711:21Guld
47
Anders Hederskog
IFK Göteborg
55:179:3811:27Guld
48
Johan Davidsson
OK Tranan
55:199:3811:29Guld
49
Johan Levin
OK Tyr
55:419:4211:51Guld
50
Emil Ingvarsson
OK Vilse 87
56:059:4612:15Guld
51
Linus Bentzer
OK Vilse 87
56:319:5112:41Guld
52
George Gerdin
SOK Viljan
56:359:5112:45Guld
53
Otto Lundman
OK Roslagen
57:139:5813:23Guld
54
Anders Lindberg
Söderhamns OK
57:149:5813:24Guld
55
Gustav Hall
Dalaportens OL
57:3810:0213:48Guld
56
Anders Dahlin
Domnarvets GOIF
57:4110:0313:51Guld
57
Niclas Westerberg
IF Hagen
57:4610:0413:56Guld
58
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
57:5010:0514:00Guld
59
Marcus Lindegårdh
Sävedalens AIK
57:5810:0614:08Guld
60
Magnus Ohlin
Rånäs OK
58:2410:1014:34Silver
61
Björn Larsson
OK Älvsjö-Örby
59:0110:1715:11Silver
62
Johan Andersson
OK Orinto
59:2910:2215:39Silver
63
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
59:4710:2515:57Silver
64
Johan Persson
Hagaby GOIF
60:0210:2816:12Silver
65
Magnus Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
60:2010:3116:30Silver
66
Lars Johansson
OK Älme
60:2110:3116:31Silver
67
Daniel Karlsson
OK Skogsmunken
60:2610:3216:36Silver
68
Mattias Lundberg
Bredaryds SOK
60:2810:3216:38Silver
69
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
60:3010:3216:40Silver
70
Mattias Eriksson
OK Rodhen
60:3910:3416:49Silver
71
Mikael Olsson
OK Hammaren
60:4410:3516:54Silver
72
Pär Häggström
Litsbygdens SK
60:5510:3717:05Silver
73
Glenn Persson
Ystads OK
61:3310:4317:43Silver
74
Andreas Bjärkmar
Linköpings OK
61:3710:4417:47Silver
75
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
61:3910:4417:49Silver
75
Fredrik Retelius
OK Tisaren
61:3910:4417:49Silver
77
Nicklas Wargbo
IFK Hedemora OK
61:4110:4517:51Silver
78
Markus Enberg
Målilla OK
61:4510:4517:55Silver
79
David Ivarsson
Haninge SOK
61:5810:4818:08Silver
80
Brent Godman
Gotlands Bro OK
62:0010:4818:10Silver
81
Fredrik Rosenqvist
SOK Viljan
62:0110:4818:11Silver
82
Jerk Rönnols
Säterbygdens OK
62:5010:5719:00Silver
83
David Berg
IFK Hedemora OK
62:5210:5719:02Silver
84
Erik Betshammar
Västerås SOK
62:5710:5819:07Silver
85
Robert Starck
Eksjö SOK
63:0110:5919:11Silver
86
Stefan Lemming
Mariestads FK
63:2311:0319:33Silver
87
Mikael Nordström
Rånäs OK
63:5611:0820:06Silver
88
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
64:1911:1220:29Silver
89
Jan Fjällstedt
Umeå OK
64:2811:1420:38Silver
90
Klas Johansson
Växjö OK
64:3511:1520:45Silver
91
Pelle Åkerberg
Almby IK
64:5511:1921:05Silver
92
Johan Larsson
OK Grane
65:0611:2021:16Silver
93
Viktor Arnell
OK Kolmården
65:2511:2421:35Silver
94
Erik Lindblom
IFK Göteborg
65:3111:2521:41Silver
95
Joakim Björklund
OK Enen
66:1911:3322:29Silver
96
Karl Gustavsson
Fjärås AIK
66:2511:3422:35Silver
97
Fredrik Svensson
OK Torfinn
67:1011:4223:20Brons
98
Robert Grann
Köping-Kolsva OK
67:1411:4323:24Brons
99
Staffan Engström
Almby IK
67:4611:4823:56Brons
100
Gustaf Carlson
IFK Hedemora OK
68:2911:5624:39Brons
101
Emil Wiklund
Timrå SOK
69:0312:0225:13Brons
102
Björn Pramlid
OK Klemmingen
70:3612:1826:46Brons
103
Jonas Jidetoft
Stångenäs AIS
71:3412:2827:44Brons
104
Jon Sjödin
OK Klyftamo
73:5912:5330:09Brons
105
Sven Granström
SOK Aneby
76:4313:2232:53Brons
106
Stefan Månsson
OK Löftan
77:0913:2633:19Brons
107
Karl Karlsson
Halmstad OK
77:5613:3534:06Brons
108
Magnus Linell
OK Hammaren
81:3914:1337:49Järn
109
Petter Åsander
OK Bjur
83:0314:2839:13Järn
110
Erik Nylander
Sundsvalls OK
93:0916:1449:19Järn
111
Niklas Edin
Sidensjö IK
96:0016:4352:10Järn
Rickard Sköld
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Jonas Åkerdahl
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Johan Irwe
FK Göingarna
Ej godkänd
Christian Holmqvist
Hestra IF
Ej godkänd
Tomas Knutsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Fredrik Z-Berg-Eriksson
OK Djerf
Ej godkänd
 
D15 4150 meter112 startande, 110 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Andersson-Skantze
Järla IF OK
39:229:290:00Mästare
2
Jennie Nilsson
IF Hagen
41:5810:072:36Mästare
3
Anna Persson
FK Göingarna
42:0310:082:41Mästare
4
Lina Karlsson
Uddevalla OK
43:3910:314:17Mästare
5
Johanna Jonsson
OK Tisaren
44:0010:364:38Mästare
6
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
44:1310:394:51Elit
7
Lisa Carlsson
Skellefteå OK
44:2410:425:02Elit
8
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
45:4211:016:20Elit
9
Linnea Lidström
OK Landehof
45:5611:046:34Elit
10
Sara Bengtsson
Årsunda IF
46:0211:066:40Elit
11
Ida Pettersson
Täby OK
46:0411:066:42Elit
12
Anna Carlsson
Skarpnäcks OL
46:1811:096:56Elit
13
Linn Olsson
OK Orion
46:2211:107:00Elit
14
Carolina Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
46:2311:117:01Elit
15
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
46:2411:117:02Elit
16
Frida Hjertson
OK Linné
46:2611:117:04Elit
17
Fanny Skarin
Stora Tuna IK
46:3311:137:11Elit
17
Frida Andersson
Falkenbergs OK
46:3311:137:11Elit
19
Kristina Andersson
Jönköpings OK
46:4111:157:19Elit
20
Marie Minde
Gammelstads IF
46:4411:167:22Elit
21
Elin Björkman
Täby OK
48:1411:378:52Elit
22
Josefine Lindström
Linköpings OK
48:2211:399:00Elit
23
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
48:2411:409:02Elit
23
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
48:2411:409:02Elit
25
Malin Kruse
Köping-Kolsva OK
48:3011:419:08Elit
26
Emma Bergman
Kovlands IF
48:4711:459:25Elit
27
Kajsa Salgård
Lidköpings VSK
48:4811:469:26Elit
28
Helena Strand
OK Landehof
49:1011:519:48Guld
29
Christine Litzell
OK Kullingshof
49:3111:5610:09Guld
30
Emma Olofsson
Västerbergslagens OL
49:5612:0210:34Guld
31
Elena Andersson
Njurunda OK
50:0812:0510:46Guld
32
Monika Lund
Litsbygdens SK
50:2012:0810:58Guld
33
Malin Hultqvist
IF Hagen
50:2212:0811:00Guld
34
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
50:3312:1111:11Guld
35
Linnea Östlin
Linköpings OK
50:3512:1111:13Guld
36
Madelene Rinman
Kils OK
50:3912:1211:17Guld
37
Teresé Korkeakoski
OK Milan
51:0112:1811:39Guld
38
Linnea Kjell
Linköpings OK
51:0412:1811:42Guld
39
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
51:1612:2111:54Guld
40
Eva Tiselius
OK Kåre
51:1712:2111:55Guld
41
Terese Herlin
Turebergs IF
51:2412:2312:02Guld
42
Linda Jonsson
IFK Moras OK
51:3912:2712:17Guld
43
Karin Slotte
Söders-Tyresö
51:4212:2712:20Guld
44
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
52:0012:3212:38Guld
45
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
52:0912:3412:47Guld
46
Ainsley Cavanagh
Tullinge SK
52:1812:3612:56Guld
47
Julia Torstensson
OK Landehof
52:4312:4213:21Guld
48
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
53:0012:4613:38Guld
49
Therése Karlsson
Rånäs OK
53:2412:5214:02Silver
50
Maria Nymark
Söders-Tyresö
53:4012:5614:18Silver
51
Linnea Zickerman
Göteborg-Majorna OK
53:4212:5614:20Silver
52
Sofia Norin
Tjällmo-Godegårds OK
53:4812:5814:26Silver
53
Lena Bengtsson
OK Vilse 87
53:5813:0014:36Silver
54
Ebba Thuresson
OK Pan-Kristianstad
54:1013:0314:48Silver
55
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
54:1813:0514:56Silver
56
Jessica Eriksson
Bredareds IF
54:2713:0715:05Silver
57
Emelie Andersson
Hässleholms OK
54:4813:1215:26Silver
58
Micaela Söllvander
OK Rodhen
55:1113:1815:49Silver
59
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
55:2213:2016:00Silver
60
Cecilia Nytorp
Skogslöparna
55:2313:2116:01Silver
61
Camilla Holmberg
OK Tor
55:2613:2116:04Silver
62
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
55:4013:2516:18Silver
63
Anna Svahn
OK Tor
55:5013:2716:28Silver
64
Hanna Lundahl
Alvesta SOK
55:5613:2916:34Silver
65
Sanna Lovén
Halmstad OK
55:5813:2916:36Silver
66
Anna Lövkvist
Njurunda OK
56:1813:3416:56Silver
67
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
56:2013:3416:58Silver
68
Anna Eriksson
OK Viola Tricolor
56:2113:3516:59Silver
69
Emilie Winesh
Uddevalla OK
56:3113:3717:09Silver
70
Camilla Sigbo
OK Kompassen
56:5013:4217:28Silver
71
Cecilia Johnsson
Dalaportens OL
57:0613:4617:44Silver
72
Malin Persson
Bottnaryds IF
57:0813:4617:46Silver
73
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
57:1013:4717:48Silver
74
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
57:1213:4717:50Silver
75
Frida Engqvist-Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:2213:4918:00Silver
76
Linda Gustavsson
OK Enen
57:2713:5118:05Silver
77
Kajsa Richardsson
OK Mangen
57:4713:5518:25Silver
78
Linda Johansson
OK Hällen
58:0313:5918:41Silver
79
Sofia Prieditis
OK Tyr
58:4614:1019:24Silver
80
Stina Frykholm
IFK Umeå
58:5914:1319:37Silver
81
Lina Neckén
OK Älme
59:1014:1519:48Silver
82
Alexandra Bådenlid
OK Tyr
59:2714:2020:05Silver
83
Marie Madsen
Ronneby OK
59:4014:2320:18Silver
84
Helena Smederöd
Uddevalla OK
60:2314:3321:01Silver
85
Ida Börjeskog
OK Tor
60:4314:3821:21Silver
86
Elin Lethagen
Västerås SOK
61:3914:5122:17Brons
87
Hanna Johansson
Falkenbergs OK
61:5014:5422:28Brons
88
Malin Johansson
Köping-Kolsva OK
61:5214:5422:30Brons
89
Lena Johansson
OK Alehof
61:5414:5522:32Brons
90
Sofie Dahlberg
Tjalve Orientering
62:1315:0022:51Brons
91
Liselott Magnusson
FK Friskus-Varberg
63:1515:1423:53Brons
92
Maria Eriksson
OK Mangen
64:1615:2924:54Brons
93
Johanna Svensson
Växjö OK
64:1715:2924:55Brons
94
Astrid Thelin
Sidensjö IK
64:4615:3625:24Brons
95
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
66:0815:5626:46Brons
96
Karolina Nilsson
OK Hammaren
66:1415:5826:52Brons
97
Madeline Olsson
Ringsjö OK
67:2916:1628:07Brons
98
Stina Edejern
IFK Bergvik
69:2316:4330:01Brons
99
Emma Linell
OK Hammaren
69:3316:4630:11Brons
100
Emelie Dahlberg
Falköpings AIK
69:4416:4830:22Brons
101
Ellen Ericson
Alfta-Ösa OK
69:4716:4930:25Brons
102
Hanna Seppas
Tenhults SOK
70:0016:5230:38Brons
103
Maja Nordström
Norbergs OK
71:2917:1332:07Järn
104
Sara Rundberg
Vimmerby OK
71:3317:1432:11Järn
105
Johanna Andersson
Svaide Roma SOK
72:1017:2332:48Järn
106
Therese Andersson
Falköpings AIK
74:4518:0135:23Järn
107
Agnes Utbult
KFUM Örebro OK
75:1118:0735:49Järn
108
Linda Olsson
OK Tyringe
76:0718:2036:45Järn
109
Stina Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
80:4219:2741:20Järn
110
Karna Thorsson
Malmö OK
86:3620:5247:14Järn
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
Ej godkänd
Lina Wibron
Njurunda OK
Ej godkänd
 
H15 5260 meter107 startande, 102 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Öström
OK Tyr
42:088:010:00Mästare
2
David Bejbom
Uddevalla OK
44:468:312:38Mästare
3
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
45:198:373:11Mästare
4
Jakob Assarsson
OK Älme
45:388:413:30Mästare
5
Simon Jakobson
Tibro OK
45:528:433:44Mästare
6
Johan Ryno
OK Tisaren
46:098:464:01Mästare
7
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
46:318:514:23Mästare
8
Pär Hansson
Rehns BK
46:338:514:25Mästare
9
Johan Olsson
Hjobygdens OK
47:138:595:05Mästare
10
Emanuel Gahlin
Brännans IF
47:459:055:37Mästare
11
Tobias Ahlqvist
Sundbybergs IK
47:539:065:45Mästare
12
Henrik Lundgren
Kils OK
48:289:136:20Elit
13
Jonas Olofsson
Hagaby GOIF
48:329:146:24Elit
14
Martin Barrefalk
Bondsjöhöjdens IK
48:499:176:41Elit
15
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
48:599:196:51Elit
16
Erik Boström
Enebybergs IF
49:349:257:26Elit
17
Jesper Tiberg
Hjobygdens OK
49:539:297:45Elit
18
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
50:319:368:23Elit
19
Erik Mattsson
Järla IF OK
50:339:378:25Elit
20
Lukas Peterson
IFK Umeå
50:439:398:35Elit
20
Daniel Bergström
IF Thor
50:439:398:35Elit
22
Daniel Hjortvall
Bredareds IF
50:509:408:42Elit
23
Gustav Strindhagen
FK Vittus
52:3410:0010:26Guld
24
Johan Näsholm
Ärla IF
53:1210:0711:04Guld
25
Rickard Nilsson
Markaryds FK
53:2210:0911:14Guld
26
Joel Stenfalk
Täby OK
53:2310:0911:15Guld
27
Jimmy Dahl
OK Kolmården
53:2710:1011:19Guld
28
David Hansson
OK Rodhen
53:4310:1311:35Guld
29
Erik Lindström
Västerås SOK
53:4410:1311:36Guld
30
Anders Gustafsson
IF Hallby
53:4710:1311:39Guld
31
Mattias Ericsson
OK Denseln
54:0510:1711:57Guld
32
Anton Lif
Gävle OK
54:1710:1912:09Guld
33
Jonas Allared
Hagaby GOIF
54:2110:2012:13Guld
34
Joel Bergkvist
Eslövs FK
54:2210:2012:14Guld
35
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
54:2710:2112:19Guld
36
Daniel Johannesson
Västerås SOK
54:4310:2412:35Guld
37
Niklas Skyttner
Ljusdals OK
54:4410:2412:36Guld
38
Jonas Karlsson
OK Skogsmunken
54:5210:2612:44Guld
39
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
54:5810:2712:50Guld
40
Mikael Eliasson
OK Alehof
55:1510:3013:07Guld
41
Nils Wallentin Tärk
Halmstad OK
55:4010:3513:32Guld
42
David Runemalm
Nybro OK
56:0210:3913:54Silver
43
Pär Olofsson
Rehns BK
56:0610:4013:58Silver
44
Kristofer Lukin
OK Rodhen
56:0910:4014:01Silver
45
Erik Backteman
Linköpings OK
56:1210:4114:04Silver
46
Erik Lind
Säterbygdens OK
56:2710:4414:19Silver
46
Thomas Lilja
OK Denseln
56:2710:4414:19Silver
48
Martin Mårtenson
OK Vivill
56:4010:4614:32Silver
49
Robert Broström
OK Hedströmmen
56:4410:4714:36Silver
50
Erik Lindahl
Rotebro IS
56:4910:4814:41Silver
51
Erik Jadnert
Malungs OK Skogsmårdarna
56:5510:4914:47Silver
52
Peter Öhlén
Kovlands IF
57:0010:5014:52Silver
53
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
57:0610:5114:58Silver
54
Martin Svenson
SOK Viljan
57:1910:5415:11Silver
55
Johan Eriksson
Gävle OK
57:2010:5415:12Silver
56
Thomas Eek
Köping-Kolsva OK
57:2510:5515:17Silver
57
Erik Johansson
Falköpings AIK
57:2910:5615:21Silver
58
Mattias Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
57:3210:5615:24Silver
59
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
57:5011:0015:42Silver
60
Oscar Borg
FK Åsen
58:0311:0215:55Silver
61
Björn Nilsson
Kungälvs OK
58:1311:0416:05Silver
62
Claes Svedin
Bondsjöhöjdens IK
58:1611:0516:08Silver
63
Niklas Wansölin
OK Ravinen
58:2911:0716:21Silver
63
Carl-Johan Hoel
Tibro AIK SOK
58:2911:0716:21Silver
65
Linus Talltjärn
OK Tor
58:4911:1116:41Silver
66
Magnus Jönsson
OK Kontinent
58:5711:1216:49Silver
67
Kenny Brindstedt
Nybro OK
59:1511:1617:07Silver
68
Olle Berglund
Forsa OK
59:1911:1717:11Silver
69
Andreas Eriksson
Umeå OK
59:2111:1717:13Silver
70
Tobias Wahlgren
OK Gisle
59:3511:2017:27Silver
71
Pär Holmbäck
Hjobygdens OK
59:3711:2017:29Silver
72
Johan Egneblad
Kjula-Standard OK
60:2311:2918:15Silver
73
Oscar Darle
Kils OK
60:4411:3318:36Silver
74
Joel Schlee
OK Mangen
61:0211:3618:54Silver
75
Gustav Eriksson
IF Hagen
61:2411:4019:16Silver
76
Henrik Grawé
Ärla IF
61:3211:4219:24Silver
77
Martin Wendt
FK Boken
62:3811:5420:30Silver
78
Erik Strandberg
OK Ravinen
63:1712:0221:09Silver
79
Erik Johansson
OK Denseln
63:2312:0321:15Silver
80
Jakob Vall
Vittjärvs IK
63:2412:0321:16Silver
81
Oskar Larsson
Eskilstunafors OL
63:5912:1021:51Silver
82
Tommy Garting
FK Vittus
64:4312:1822:35Silver
83
Daniel Olsson
Munkedals SOK
64:4512:1922:37Silver
84
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
65:0812:2323:00Brons
85
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
65:4512:3023:37Brons
86
Gustav Petersson
Ronneby OK
67:0512:4524:57Brons
87
Joakim Lindholm
OK Hällen
68:4413:0426:36Brons
88
Erik Gunnelin
Tullinge SK
68:4513:0426:37Brons
89
Fredrik Hansen
FK Boken
68:5013:0526:42Brons
90
Jonathan Holm
Kungälvs OK
68:5813:0726:50Brons
91
Jonatan Lage
Helsingborgs SOK
69:1013:0927:02Brons
92
Joel Engström
Vittjärvs IK
69:2813:1227:20Brons
93
Per Ordqvist
Kils OK
69:4413:1527:36Brons
94
Gustav Groth
Almby IK
69:5013:1727:42Brons
95
Daniel Muschke
Falköpings AIK
70:1313:2128:05Brons
96
Erik Mellerstedt
Kovlands IF
70:1913:2228:11Brons
97
Erik Schultz
OK Löftan
72:4313:4930:35Brons
98
Kristoffer Eklund
Rånäs OK
72:5413:5230:46Brons
99
Johan Axelsson
IK Uven
75:3114:2133:23Brons
100
Jakob Schwartz
Svaide Roma SOK
77:5114:4835:43Järn
101
Johan Tideman
Jönköpings OK
80:5715:2338:49Järn
102
Johan Lagerstrand
Rotebro IS
93:0417:4250:56Järn
Marcus Kärnhagen
Stora Tuna IK
Ej godkänd
John Fredriksson
OK Österåker
Ej godkänd
Anders Pers
IFK Moras OK
Ej godkänd
Martin Palm
IFK Moras OK
Ej godkänd
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
Ej godkänd