USM

1998-08-29

Arrangör: Majornas IK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
412
Form:
Individuell
Startande:
407
Distans:
Lång
Fullföljande:
386
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 5320 meter101 startande, 91 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Grenmark
Nyköpings OK
49:189:160:00Mästare
2
Elin Woxlin
Alfta-Ösa OK
49:449:210:26Mästare
3
Sanna Johansson
OK Hällen
51:069:361:48Mästare
4
Emma Andersson
Ärla IF
53:1610:013:58Mästare
5
Johanna Spånér
Sävedalens AIK
53:1910:014:01Mästare
6
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
53:3410:044:16Mästare
7
Kristin Karls
IK Jarl Rättvik
54:1710:124:59Mästare
8
Lina Persson
OK Skogsfalken
54:2810:145:10Mästare
9
Caroline Green
OK Vivill
54:3910:165:21Mästare
10
Maria Gunnarsson
Kristinehamns OK
55:2910:266:11Mästare
11
Johanna Karlsson
Köping-Kolsva OK
55:3510:276:17Mästare
12
Anna Ställberg
Tullinge SK
55:4910:306:31Mästare
13
Maria Magnusson
KFUM Örebro OK
57:1110:457:53Elit
14
Elisabet Larsson
Sol Tranås
57:4010:508:22Elit
15
Elin Sjölander
OK Rodhen
57:4410:518:26Elit
16
Erica Christensson
OK Österåker
57:5310:538:35Elit
17
Karin Berggren
Norrköpings AIS
58:0110:548:43Elit
18
Eleonor Samuelsson
Sundbybergs IK
58:2510:599:07Elit
19
Helena Borg
Ärla IF
58:2810:599:10Elit
19
Elsa Törnros
Mälarhöjdens IK
58:2810:599:10Elit
21
Jenny Persson
Kristinehamns OK
58:3611:019:18Elit
22
Matilda Thorsson
Tullinge SK
58:4511:039:27Elit
23
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
59:0411:069:46Elit
24
Kajsa Dahlberg
IFK Kiruna
59:1911:0910:01Elit
25
Helena Ackelman
OK Enen
59:2411:1010:06Elit
26
Kerstin Bennitz
OK Enen
59:2611:1010:08Elit
27
Frida Nero
Ronneby OK
59:3611:1210:18Elit
28
Johanna Ojala
Kovlands IF
59:5211:1510:34Elit
29
Karolina Karlsson
Bredaryds SOK
59:5911:1710:41Elit
30
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
60:1011:1910:52Elit
31
Anna Olsson
FK Boken
60:1111:1910:53Elit
32
Linda Ericsson
Haninge SOK
60:1211:1910:54Elit
33
Katrin Hagelberg
Åmåls OK
60:4411:2511:26Elit
34
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
60:5211:2611:34Elit
35
Sara Svensson
OK Kullingshof
61:0111:2811:43Guld
36
Maria Persson
OK Kompassen
61:1011:3011:52Guld
37
Klara Håmås
IK Hakarpspojkarna
61:2711:3312:09Guld
38
Pia Åström
Långvikens OK
62:4311:4713:25Guld
39
Annelie Litzell
OK Kullingshof
62:5711:5013:39Guld
40
Lisa Jansson
Främmestads IK
63:3911:5814:21Guld
41
Jenny Andersson
Lessebo OK
63:5612:0114:38Guld
42
Johanna Bygdell
Njurunda OK
64:0712:0314:49Guld
43
Marie Arnesson
IK Dran
64:2212:0615:04Guld
44
Maria Slättorp
Växjö OK
64:3012:0715:12Guld
45
Stina Bergren
Norrköpings AIS
64:3612:0915:18Guld
46
Hanna Westerdahl
Göteborg-Majorna OK
65:2012:1716:02Guld
47
Ida Mattsson
Västerbergslagens OL
65:2212:1716:04Guld
48
Madeleine Tjernberg
Kovlands IF
65:5412:2316:36Guld
49
Emma Sonesson
Gagnefs OK
66:0312:2516:45Silver
50
Bodil Halvarsson
OK Kåre
66:0712:2616:49Silver
51
Sofia Ebermark
Älvsby IF
66:2012:2817:02Silver
52
Ida Jonsson
Skellefteå OK
66:4712:3317:29Silver
53
Ylva Sunesson
Markaryds FK
67:1912:3918:01Silver
54
Maria Bengtsson
Halmstad OK
67:4212:4418:24Silver
55
Anna Magnusson
Ålems OK
67:5712:4618:39Silver
56
Karin Baljeu
Frölunda OL
68:3712:5419:19Silver
57
Linnea Pauler
Skogslöparna
68:4912:5619:31Silver
58
Sara Persson
VK Uvarna
69:0813:0019:50Silver
59
Maria Dahlqvist
Filipstads OK
69:1013:0019:52Silver
60
Anna Karlsson
Växjö OK
70:0813:1120:50Silver
61
Christine Persson
Ystads OK
70:5613:2021:38Silver
62
Madeleine Kabom
Eds SK
71:1513:2421:57Silver
63
Zarah Löf-Öhlin
Hagaby GOIF
71:2813:2622:10Silver
64
Emma Nilsson
OK Nackhe
71:4813:3022:30Silver
65
Josefina Berntsson
OK Löftan
71:5013:3022:32Silver
66
Lisa Gabrielsson
Falköpings AIK
72:3313:3823:15Silver
67
Linda Carlsson
IFK Hedemora
72:4013:4023:22Silver
68
Lotta Lewis-Jonsson
Helsingborgs SOK
74:0013:5524:42Silver
69
Cecilia Kleist
OK Skogsströvarna
74:2613:5925:08Silver
70
Jenny Olsson
OK Nolaskogsarna
75:0414:0725:46Silver
71
Sara Brantheim
Östersunds OK
75:2414:1026:06Silver
72
Anna Mossberg
OK Jösse
76:1214:1926:54Brons
73
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
76:5314:2727:35Brons
74
Susanna Nyhrén
Oxvretens SK
78:1214:4228:54Brons
75
Caroline Eriksson
OK Ravinen
78:4814:4929:30Brons
76
Anna Johansson
Umeå OK
79:4414:5930:26Brons
77
Åsa Gassner
Ulricehamns OK
79:4915:0030:31Brons
78
Helena Nyberg
FK Göingarna
80:5915:1331:41Brons
79
Matilda Berggren
Ljungskile FK
81:1715:1731:59Brons
80
Ida Andersson
SOK Viljan
82:0715:2632:49Brons
81
Maria Johansson
Umeå OK
82:3915:3233:21Brons
81
Marie Larsson
Bredareds IF
82:3915:3233:21Brons
83
Linnea Martinelle
Gävle OK
82:4515:3333:27Brons
84
Anna-Karin Roberto
OK Linné
83:3015:4234:12Brons
85
Lina Allmungs
IF Hansa-Hoburg
86:1716:1336:59Brons
86
Marie Albinsson
Västerbergslagens OL
87:2816:2638:10Brons
87
Martina Arkåsen
Falköpings AIK
88:0216:3338:44Järn
88
Ingrid Andersson
Piteå IF
88:2516:3739:07Järn
89
Anna Jacobsson
Hudiksvalls IF
93:1017:3143:52Järn
90
Matilda Löfgren
Långvikens OK
93:1117:3143:53Järn
91
Ingrid Söderberg
OK Skogsfalken
95:2617:5646:08Järn
Camilla Arpö
Söders OL
Ej godkänd
Lena Brodin
Hägersta GF
Ej godkänd
Jenny Olsson
OK Denseln
Ej godkänd
Karin Lundell
OK Hällen
Ej godkänd
Ulrika Lundgren
Kramfors-Alliansen
Ej godkänd
Anna Leyonberg
VK Uvarna
Ej godkänd
Lisa Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
Emma Fransson
OK Milan
Ej godkänd
Ida Thuresson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Sara Svensson
Tibro AIK SOK
Ej godkänd
 
H16 6295 meter103 startande, 99 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Norell
FK Herkules
45:467:160:00Mästare
2
Tobias Johansson
Falköpings AIK
45:487:170:02Mästare
3
Daniel Blohm
OK Klemmingen
46:137:210:27Mästare
4
Johan Höij
OK Jösse
46:277:230:41Mästare
5
Erik Wall
OK Tisaren
47:077:291:21Mästare
6
Crister Nygren
IF Thor
47:217:311:35Mästare
7
Petter Lindberg
Gävle OK
47:287:321:42Mästare
8
Erik Andersson
OK Denseln
48:347:432:48Mästare
9
Martin Sand
Uddevalla OK
48:477:453:01Mästare
10
Andreas Jansson
OK Älme
48:557:463:09Mästare
11
Viktor Funcke
Svärdsjö IF
48:577:473:11Mästare
12
Fredrik Larsson
Norbergs OK
49:307:523:44Mästare
13
Björn Liljequist
OK Älme
49:487:554:02Mästare
14
Erik Lennartsson
SOK Viljan
49:587:564:12Mästare
15
Peter Kjörnsberg
Trollhättans SOK
50:007:574:14Mästare
16
Fredrik Martinsson
Umeå OK
50:438:034:57Mästare
17
Tobias Olsson
OK Alehof
50:448:044:58Mästare
18
Anders Boström
Järfälla OK
51:038:075:17Elit
19
Simon Nyström
Hagaby GOIF
51:058:075:19Elit
20
Sven Lees
OK Kåre
51:098:085:23Elit
21
Erik Reinholdson
Järfälla OK
51:438:135:57Elit
22
Marcus Wiklund
Stora Tuna IK
51:478:146:01Elit
23
Krister Höije
Mariestads FK
51:488:146:02Elit
24
Erik Johansson
OK Kullingshof
51:578:156:11Elit
25
Martin Moberg
Mariestads FK
52:138:186:27Elit
26
Karl Rundberg
FK Friskus-Varberg
52:328:216:46Elit
27
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
52:388:226:52Elit
28
Jörgen Johansson
IK Örnen
52:448:236:58Elit
29
Jonas Pettersson
Ärla IF
52:478:237:01Elit
30
Mikael Bengtsson
FK Herkules
52:588:257:12Elit
31
Johan Palmér
Ulricehamns OK
53:238:297:37Elit
32
Viktor Persson
Ärla IF
53:388:317:52Elit
33
Nils Svensson
FK Göingarna
53:478:338:01Elit
34
Jakob Eklund
OK Rodhen
53:598:358:13Elit
35
Patrik Jansson
Rånäs OK
54:178:378:31Elit
36
Isak Bergman
Bredaryds SOK
54:328:408:46Elit
37
Robert Lördahl
FK Boken
55:008:449:14Elit
38
John Karlsson
IK Hakarpspojkarna
55:048:459:18Elit
39
Björn Olovsson
Brännans IF
55:128:469:26Elit
40
Svante Guterstam
Trosabygdens OK
55:238:489:37Elit
41
Jonathan Gunnarsson
Ringsjö OK
55:288:499:42Elit
42
Jonas Kjäll
FK Friskus-Varberg
55:338:499:47Elit
43
Jonas Palm
Lessebo OK
55:538:5310:07Elit
44
Martin Josefsson
OK Vivill
56:028:5410:16Guld
45
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
56:088:5510:22Guld
46
Daniel Lindahl
Lessebo OK
56:138:5610:27Guld
47
Henrik Svenningsson
OK Vilse 87
56:188:5710:32Guld
48
Björn Normark
Tullinge SK
56:409:0010:54Guld
49
Fredrik Flodmark
Tullinge SK
56:459:0110:59Guld
50
Jonas Ringsgård
IFK Linköping
56:529:0211:06Guld
51
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
57:069:0411:20Guld
52
Fredrik Gunnarsson
Härlövs IF
57:469:1112:00Guld
53
Mattias Linell
OK Hammaren
57:589:1312:12Guld
54
Mårten Martinsson
Degerfors OK
58:039:1312:17Guld
54
Anders Axling
Södertälje IF
58:039:1312:17Guld
56
Patrik Engström
Sundsvalls OK
58:059:1412:19Guld
57
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
58:159:1512:29Guld
58
David Pettersson
Snättringe SK
58:349:1812:48Guld
58
Andreas Nilsson
Härlövs IF
58:349:1812:48Guld
60
Linus Svärm
OK Gisle
58:419:1912:55Guld
61
Magnus Blomberg
Gammelstads IF
58:559:2213:09Guld
62
Johan Svensson
OK Vilse 87
59:129:2413:26Guld
63
Andreas Aronsson
IF Hagen
59:199:2513:33Guld
64
Erik Lärfars
Leksands OK
59:379:2813:51Guld
65
Joakim Gustavsson
Eds SK
59:479:3014:01Guld
66
David Johansson
Falkenbergs OK
59:539:3114:07Guld
67
Henrik Karlsson
Rånäs OK
60:279:3614:41Silver
68
Andreas Nilsson
Tormestorps IF
60:339:3714:47Silver
69
Daniel Bernhardsson
IFK Umeå
61:449:4815:58Silver
70
Joakim Söderström
Domnarvets GOIF
61:539:5016:07Silver
70
Oscar Svalin
OK Alehof
61:539:5016:07Silver
72
Andreas Svensson
Kinnaströms SK
61:559:5016:09Silver
73
Linus Holmqvist
Malmö OK
62:319:5616:45Silver
74
Andreas Johansson
OK Landehof
62:5510:0017:09Silver
75
Joakim Antonsson
OK Löftan
63:1010:0217:24Silver
76
Björn Lindén
Snättringe SK
64:0110:1018:15Silver
77
Daniel Forsberg
OK Rodhen
64:0410:1118:18Silver
78
Patrik Eklund
IF Thor
64:1210:1218:26Silver
79
Patrik Blom
Rehns BK
64:2710:1418:41Silver
80
Andreas Gustavsson
Brännans IF
64:3410:1518:48Silver
81
Christian Johansson
Kungälvs OK
65:3510:2519:49Silver
82
Gustav Grenmyr
OK Nipan
65:4710:2720:01Silver
83
Mattias Larsson
Kristinehamns OK
66:0210:2920:16Silver
84
Åke Svensson
Istrums SK
66:0310:3020:17Silver
85
Anders Carlsson
OK Alehof
66:5110:3721:05Silver
86
Klas Ferbe
Arboga OK
68:0110:4822:15Silver
87
Benny Letfors
Snättringe SK
68:2510:5222:39Silver
88
Erik Juhlin
OK Södertörn
69:0410:5823:18Silver
89
Rikard Bernhard
Mariestads FK
69:1911:0123:33Silver
90
Andreas Olsson
Helsingborgs SOK
71:0911:1825:23Brons
91
Matthias Wiktorsson
Laxå OK
71:5511:2526:09Brons
92
Pontus Ahlqvist
Sundbybergs IK
72:0111:2626:15Brons
93
Mikael Lundin
Sundsvalls OK
72:2311:3026:37Brons
94
Björn Wistrand
OK Tor
73:4411:4327:58Brons
95
Thomas Sjögren
Sundsvalls OK
75:5712:0430:11Brons
96
Jimmy Berglund
Tjällmo-Godegårds OK
79:2712:3733:41Brons
97
Tommy Engman
Forsa OK
79:5612:4234:10Brons
98
Anders Lindblom
IFK Göteborg
86:1313:4240:27Järn
99
Krister Hedberg
Hagaby GOIF
91:3614:3345:50Järn
Marcus Wadell
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Martin Tägtström
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Petter Ottevik
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Henrik Sandberg
Linköpings OK
Ej godkänd
 
D15 4720 meter99 startande, 97 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Hall
Dalaportens OL
42:369:020:00Mästare
2
Linda Håkansson
IFK Hedemora
43:579:191:21Mästare
3
Sofia Karlsson
Tullinge SK
44:369:272:00Mästare
4
Elin Hagestrand
OK Roslagen
46:059:463:29Mästare
5
Linda Byström
Alfta-Ösa OK
46:299:513:53Mästare
6
Evelina Petersson
Fagereds IF
46:349:523:58Mästare
7
Alexandra Vejedal
OK Mark
46:389:534:02Mästare
8
Marielle Larsson
OK Södertörn
46:469:544:10Mästare
9
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
46:479:554:11Mästare
10
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
46:599:574:23Mästare
10
Karin Josefsson
Finspångs Aik
46:599:574:23Mästare
10
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
46:599:574:23Mästare
13
Lena Gillgren
Gävle OK
47:2510:034:49Mästare
14
Elin Larsson
Eskilstunafors OL
47:2910:044:53Mästare
15
Hanna Arnell
Fritsla VIK
48:1710:145:41Elit
16
Frida Persson
Berga SOK
48:3410:175:58Elit
17
Ida Svensson
Sjövalla FK
48:4010:196:04Elit
18
Anna Max
Frölunda OL
48:5310:216:17Elit
19
Anna Lampinen
Kjula-Standard OK
49:0610:246:30Elit
20
Jenny Winblad
Hagaby GOIF
49:2110:276:45Elit
21
Hanna Höij
OK Jösse
49:3810:317:02Elit
22
Emilia Åkesson
Hässleholms OK
49:5310:347:17Elit
23
Cecilia Håkansson
Sölvesborgs OK
50:1510:397:39Elit
24
Sofia Arvidsson
Edsbyns OK
50:3410:437:58Elit
25
Ida Svensson
Halmstad OK
50:3810:448:02Elit
26
Stina Lindqvist
Järfälla OK
50:4110:448:05Elit
27
Linda Ljungberg
OK Skärmen
50:4210:448:06Elit
28
Josefin Norell
Söders OL
50:4710:468:11Elit
29
Lisa Gustafsson
Köping-Kolsva OK
50:5510:478:19Elit
30
Marie Ohlin
Rånäs OK
51:0310:498:27Elit
31
Elin Åkesson
Ockelbo OK
51:3710:569:01Elit
32
Maria Andersson
Gustavsbergs IF
51:4310:579:07Elit
33
Emelie Holmström
IK Gandvik
51:4510:589:09Elit
34
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
51:5210:599:16Elit
35
Ingrid Hansson
OK Rodhen
52:1211:049:36Guld
36
Sofia Söllvander
OK Rodhen
52:1311:049:37Guld
37
Sara Jonsson
Korsnäs IF OK
52:2211:069:46Guld
38
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
52:2411:069:48Guld
39
Sara Grönoset
Korsnäs IF OK
52:4311:1010:07Guld
39
Therese Nyström
OK Skogsströvarna
52:4311:1010:07Guld
41
Anna Olsson
OK Skogsfalken
52:4411:1010:08Guld
42
Karin Lindqvist
Boxholm-Mjölby OL
52:5511:1310:19Guld
43
Linda Axelsson
IK Uven
53:0611:1510:30Guld
44
Lena Nygren
Lycksele IF
53:1911:1810:43Guld
45
Emma Palmér
Ulricehamns OK
53:5011:2411:14Guld
46
Kristina Persdotter
Östersunds OK
54:0111:2711:25Guld
47
Linnea Larsson
Uddevalla OK
54:2411:3211:48Guld
48
Camilla Bohman
FK Boken
54:3811:3412:02Guld
49
Linnea Nordkvist
Gagnefs OK
55:2711:4512:51Guld
50
Elin Hjertson
OK Linné
55:3311:4612:57Guld
51
Lena Persson
OK Skogsfalken
55:3411:4612:58Guld
52
Kristin Säterberg
OK Linné
55:4611:4913:10Guld
52
Cathrine Gerdtman
Vingåkers OK
55:4611:4913:10Guld
54
Kristin Karlsson
SOK Aneby
56:1211:5413:36Silver
55
Ida Gawell
IFK Lidingös Skid o OK
56:5712:0414:21Silver
56
Anna Carlander
Södertälje IF
56:5812:0414:22Silver
57
Madelene Lööf
Mariestads FK
56:5912:0414:23Silver
57
Terese Thagaard
Skarpnäcks OL
56:5912:0414:23Silver
59
Kajsa Svensson
Lidköpings VSK
57:2912:1114:53Silver
60
Maria Hellström
Stora Tuna IK
57:3212:1114:56Silver
61
Anna Werner
Östersunds OK
58:2012:2215:44Silver
62
Helena Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
58:2412:2215:48Silver
63
Anna Svensson
Berga SOK
58:5412:2916:18Silver
64
Louise Kling
Ockelbo OK
59:0412:3116:28Silver
65
Anneli André
IF Hagen
59:1812:3416:42Silver
66
Annika Gustavsson
Strängnäs-Malmby OL
59:3612:3817:00Silver
67
Sofia Esberg
IFK Kiruna
60:0412:4417:28Silver
68
Anna Karin Grip
VK Uvarna
60:0512:4417:29Silver
69
Anna Ekström
Dalaportens OL
60:2012:4717:44Silver
70
Ida Nilsson
Selånger SOK
60:3912:5118:03Silver
71
Maria Svensson
Hjärnarps GH OL
60:4812:5318:12Silver
72
Eva Wuopio
Vittjärvs IK
61:1712:5918:41Silver
73
Hanna Adolfsson
OK Bävern
61:3613:0319:00Silver
74
Kristina Kacmarcik
OK Pan-Kristianstad
62:1213:1119:36Silver
75
Erica Karlsson
Hagaby GOIF
62:1913:1219:43Silver
76
Martina Forsberg
IFK Enskede
62:4913:1920:13Silver
77
Pernilla Nilsson
OK Motala
62:5713:2020:21Silver
78
Lina Jogeland
IK Ymer
63:1413:2420:38Silver
79
Sofi Näslund
Skogslöparna
63:4313:3021:07Silver
80
Ellen Holmström
IFK Umeå
67:0514:1324:29Brons
81
Kristin Andrée
Järla IF OK
68:0714:2625:31Brons
82
Josefin Spånér
Sävedalens AIK
68:2814:3025:52Brons
83
Elin Wallquist
OK Rauken
69:2314:4226:47Brons
84
Charlotte Nilsson
OK Kontinent
69:2614:4326:50Brons
85
Jenny Bagge-Johansson
OK Skärmen
70:5415:0128:18Brons
86
Therese Mårtensson
Ätrans IF
71:0015:0328:24Brons
87
Ranjana Rosenlöf
Boxholm-Mjölby OL
71:5815:1529:22Brons
88
Elin J0hansson
Dalaportens OL
72:0115:1529:25Brons
89
Susanne Eliasson
Motala AIF OL
76:3616:1434:00Järn
90
Sara Nilsson
SK Graal
77:0416:2034:28Järn
91
Emma Henriksson
Njurunda OK
77:1416:2234:38Järn
92
Emma Dahlskog
OK Djerf
80:0516:5837:29Järn
93
Victoria Westin
Husums IF OK
82:0317:2339:27Järn
94
Jonna Andersson
OK Tisaren
82:2217:2739:46Järn
95
Lina Herbertsson
Lunds OK
83:1617:3840:40Järn
96
Sara Skyttner
Ljusdals OK
85:1518:0442:39Järn
97
Linda Ohlsson
Hägersta GF
88:4518:4846:09Järn
Beatrice Persson
Husums IF OK
Ej godkänd
JENNIE HALLBERG
OK Bjur
Ej godkänd
 
H15 6000 meter104 startande, 99 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Lauri
OK Tisaren
45:037:310:00Mästare
2
Joakim Hederskog
IFK Göteborg
45:267:340:23Mästare
3
Pontus Nilsson
Halmstad OK
45:527:390:49Mästare
4
Kalle Larsson
Kjula-Standard OK
46:127:421:09Mästare
5
Petter Haraldsson
Gustavsbergs IF
46:527:491:49Mästare
6
Markus Adolfsson
Tullinge SK
47:417:572:38Mästare
7
Sebastian Wiman
Täby OK
48:108:023:07Mästare
8
Olle Winroth
FK Friskus-Varberg
49:028:103:59Mästare
9
Oskar Ryno
OK Tisaren
49:358:164:32Mästare
10
Oskar Malmberg
IFK Umeå
49:488:184:45Mästare
11
Martin Lindqvist
Stenungsunds OK
49:498:184:46Mästare
12
Jonas Vestbom
Ockelbo OK
50:358:265:32Mästare
12
Johan Häll
OK Rodhen
50:358:265:32Mästare
14
Robin Grankvist
Väsby OK
50:518:295:48Mästare
15
Henrik Karlsson
OK Dacke
50:598:305:56Mästare
15
Johnny Hålsjö
OK Alehof
50:598:305:56Mästare
17
Jon Andersson
IFK Göteborg
51:188:336:15Elit
18
Erik Nilsson
Stora Tuna IK
51:368:366:33Elit
19
David Holmberg
Väsby OK
51:598:406:56Elit
20
Robbin Kantarp
OK Hällen
52:068:417:03Elit
21
Petter Hallerby
IFK Lidingös Skid o OK
52:118:427:08Elit
22
Johan Hasselström
Motala AIF OL
52:138:427:10Elit
23
Tobias Olofsson
Hagaby GOIF
52:438:477:40Elit
24
Rikard Weiler
Tolered-Utby Ol-klubb
53:108:528:07Elit
25
Olof Svensson
OK Skogshjortarna
53:238:548:20Elit
26
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
53:488:588:45Elit
27
Peter Holma
Vittjärvs IK
54:149:029:11Elit
28
Oscar Strindhagen
FK Vittus
54:159:029:12Elit
29
Rikard Pentonen
Hestra IF
54:209:039:17Elit
30
Martin Metso
Falköpings AIK
54:219:039:18Elit
31
David Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
54:229:049:19Elit
32
Kristjan Laas
OK Skogshjortarna
54:259:049:22Elit
33
Jonas Lundgren
Köping-Kolsva OK
55:009:109:57Elit
34
Rickard Sundström
OK Renen
55:019:109:58Elit
35
Johan Eriksson
OK Eken
55:169:1310:13Elit
36
Martin Nordin
Skogslöparna
55:189:1310:15Elit
36
Anton Frendelius
Almby IK
55:189:1310:15Elit
38
Sven Larsson
Särna SK
55:339:1610:30Elit
39
Kristoffer Norin
Tjällmo-Godegårds OK
55:509:1810:47Elit
40
Martin Ivarsson
Trollhättans SOK
56:019:2010:58Guld
41
Henrik Eliasson
Fjärås AIK
56:139:2211:10Guld
42
Assar Lindström
Degerfors OK
56:469:2811:43Guld
43
Erik Weimann
IK Uven
56:549:2911:51Guld
44
Andreas Davidsson
OK Klemmingen
57:389:3612:35Guld
45
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
57:489:3812:45Guld
46
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
58:379:4613:34Guld
47
David Johansson
OK Skogshjortarna
58:439:4713:40Guld
48
Samuel Haglund
OK Djerf
58:449:4713:41Guld
49
Andreas Frisk
Eksjö SOK
58:529:4913:49Guld
50
Johan Holm
Norbergs OK
59:229:5414:19Guld
51
Cristian Ahlström
FK Vittus
59:389:5614:35Guld
52
Erik Svahn
OK Tor
60:3910:0715:36Silver
53
Jacob Johansson
Falkenbergs OK
61:0110:1015:58Silver
54
Fredrik Svensson
Ringsjö OK
61:0710:1116:04Silver
55
Carl Pramlid
OK Klemmingen
61:0810:1116:05Silver
56
Andreas Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
61:1210:1216:09Silver
57
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
61:1510:1316:12Silver
58
Johan Peterson
OK Denseln
61:1610:1316:13Silver
59
Carl-Johan Hed
OK Nordanstig
61:3510:1616:32Silver
60
Anton Häggström
OK Linné
62:0010:2016:57Silver
61
Magnus U Johansson
Emmaboda Verda OK
62:0310:2117:00Silver
62
Joel Sanderi
Lidköpings VSK
62:3010:2517:27Silver
63
Gustav Veide
Väsby OK
62:3310:2617:30Silver
64
Jonas Linden
Helsingborgs SOK
62:3510:2617:32Silver
65
Anders Lindberg
Hällefors OK
62:4710:2817:44Silver
66
Mårten Ohlsson
Hägersta GF
63:3110:3518:28Silver
67
Karl-Johan Persson
OK Torfinn
63:4810:3818:45Silver
68
Thomas Frick
FK Göingarna
64:0110:4018:58Silver
69
Martin Klevegård
Alvesta SOK
64:1210:4219:09Silver
70
Kristofer Tåqvist
Västerås SOK
64:1510:4319:12Silver
71
Mattias Enebjörk
OK Viola Tricolor
64:5410:4919:51Silver
72
Fredrik Eng-Larsson
OK Älme
65:3810:5620:35Silver
73
Andreas Maxén
Timrå SOK
65:4010:5720:37Silver
74
Mikael Svensson
FK Herkules
65:4210:5720:39Silver
75
Rikard Wass
IF Hagen
65:5310:5920:50Silver
76
PER ANDERSSON
Dalaportens OL
66:0011:0020:57Silver
77
Gabriel Domert
OK Hammaren
66:1311:0221:10Silver
78
Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
66:4211:0721:39Silver
79
Klas Engström
Vittjärvs IK
66:4811:0821:45Silver
80
Johan Burman
Tormestorps IF
66:5511:0921:52Silver
81
Peter Kolmskog
Sundbybergs IK
67:4511:1822:42Silver
82
Rickard Holm
OK Bävern
68:2111:2423:18Silver
83
Mattias Askerstedt
Strängnäs-Malmby OL
68:3411:2623:31Silver
84
Philip Malmgren
Hjärnarps GH OL
69:0311:3124:00Silver
85
Anders Bolander
Leksands OK
69:5411:3924:51Silver
86
Erik De Vahl
Kramfors-Alliansen
69:5711:4024:54Silver
87
Erik Hedlund
IK Ymer
70:1611:4325:13Brons
88
Johannes Bejbom
Uddevalla OK
71:1811:5326:15Brons
89
Mikael Pettersson
IF Thor
73:1912:1328:16Brons
90
Axel Johansson
Eds SK
73:5312:1928:50Brons
91
Christian Arnesson
Ulricehamns OK
76:3412:4631:31Brons
92
Johan Forslin
Rehns BK
78:2013:0333:17Brons
93
Olov Tallqvist
Timrå SOK
79:1013:1234:07Brons
94
Rikard Larsson
OK Skogshjortarna
79:2613:1434:23Brons
95
Andreas Forneman
Östersunds OK
80:5513:2935:52Brons
96
Johan Atterhagen
OK Sydjämten
87:3714:3642:34Järn
97
Johan Fredriksson
OK Skogshjortarna
89:3114:5544:28Järn
98
Erik Färm Wallgren
Umeå OK
100:1616:4355:13Järn
99
DENNIS SAMUELSSON
Gotlands Bro OK
105:1117:3260:08Järn
Ulrik Lang
Nybro OK
Ej godkänd
Johan Larsson
Länna IF
Ej godkänd
Erik Bergman
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Per Lagerwall
OK Jösse
Ej godkänd
Daniel Liljedahl
FK Boken
Ej godkänd