Smålands Dag-DM

2000-08-27

Arrangör: Lessebo OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1124
Form:
Individuell
Startande:
1000
Distans:
Lång
Fullföljande:
926
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Dm 7520 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carina Svensson
Eksjö SOK
62:538:220:00Guld
2
Carolin Jonasson
IK Hakarpspojkarna
63:208:250:27Guld
3
Maria Rindstig
SOK Viljan
65:108:402:17Guld
4
Anna Svensson
SOK Viljan
65:278:422:34Guld
5
Åsa Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
66:278:503:34Guld
6
Annica Påhlstorp
Nybro OK
67:399:004:46Guld
7
Lotta J-Sundblad
Eksjö SOK
68:409:085:47Guld
8
Åsa Hellquist
Sol Tranås
70:279:227:34Silver
9
Linda Sjögren
IK Hakarpspojkarna
71:189:298:25Silver
10
Hanna Rangert
IK Hakarpspojkarna
71:349:318:41Silver
11
Helena Karlsson
Nybro OK
72:029:359:09Silver
12
Carina Bergander
Eksjö SOK
74:539:5712:00Silver
13
Helena Kumlin
Nybro OK
76:2710:1013:34Silver
14
Gunilla Karlsson
Växjö OK
76:4510:1213:52Silver
15
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
77:3910:2014:46Silver
16
Magdalena Jonsson
Nybro OK
81:1110:4818:18Silver
17
Chrissie Schölin
IK Hakarpspojkarna
81:1710:4918:24Silver
18
Anna Pettersson
Kexholms SK
81:2610:5018:33Silver
19
Helena Lindén
Växjö OK
85:4311:2422:50Silver
20
Malin Holmqvist
IK Hakarpspojkarna
87:3611:3924:43Silver
21
Susanna Djurstedt
Eksjö SOK
90:4912:0527:56Brons
22
Jennie Lööf
Eksjö SOK
93:2812:2630:35Brons
23
Åsa Henriksson
Eksjö SOK
107:3814:1944:45
Lena Gummesson
Nybro OK
Ej godkänd
Katarina Lindén
Växjö OK
Ej godkänd
 
H21 DM 13710 meter31 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
81:045:550:00Guld
2
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
83:166:042:12Guld
3
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
89:336:328:29Guld
4
Mats Granstedt
IK Hakarpspojkarna
90:006:348:56Guld
5
Fridolf Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
91:046:3910:00Silver
6
Andreas Nilsson
SOK Viljan
91:276:4010:23Silver
7
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
93:526:5112:48Silver
8
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
94:006:5112:56Silver
9
Per Lenander
Växjö OK
97:577:0916:53Silver
10
Lennart Söderberg
IK Hakarpspojkarna
99:147:1418:10Silver
11
Håkan Johansson
IK Hakarpspojkarna
103:237:3222:19Silver
12
Tony Lövdahl
SOK Viljan
103:457:3422:41Silver
13
Rickard Svensson
Bredaryds SOK
104:067:3623:02Silver
14
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
105:157:4124:11Silver
15
Bo Söderqvist
SOK Viljan
106:347:4625:30Silver
16
Niklas Åhsman
Nybro OK
106:597:4825:55Silver
16
Magnus Månsson
Växjö OK
106:597:4825:55Silver
18
Michael Adamsson
Nybro OK
110:428:0429:38Silver
19
Peter Ackebjer
Nybro OK
110:588:0629:54Silver
20
Martin Persson
Eksjö SOK
114:168:2033:12Silver
21
Tobias Holmqvist
IK Hakarpspojkarna
115:478:2734:43Brons
22
Magnus Ericsson
Växjö OK
120:108:4639:06Brons
23
Lars Elfverson
Kalmar OK
122:528:5841:48Brons
24
Dennis Persson
Växjö OK
127:189:1746:14
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
Ej godkänd
Fredrik Karlsson
Nybro OK
Ej godkänd
Henrik Kroksmyr
Värend GN OL
Ej godkänd
Anders Sandblad
Växjö OK
Ej godkänd
Jakob Jakobsson
Nybro OK
Ej godkänd
Stefan Bengtsson
Värend GN OL
Ej godkänd
Martin Oldeus
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
D20 Dm 6880 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
63:079:100:00Guld
2
Anna Rosjö
IK Hakarpspojkarna
72:2110:319:14Silver
3
Anna Karlsson
Bredaryds SOK
73:5410:4410:47Silver
4
Maria Gustafsson
Jönköpings OK
74:0010:4510:53Silver
5
Ann-Christine Sköld
Hultsfreds OK
87:5712:4724:50Silver
Frida Pettersson
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
H20 Dm 10260 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Nilsson
Bredaryds SOK
71:066:560:00Guld
2
Andreas Ernstad
OK Njudung
72:557:061:49Guld
3
Karl Lindgren
Värend GN OL
74:227:153:16Guld
4
Daniel Karlsson
Eksjö SOK
76:547:305:48Guld
5
Rasmus Westergren
Kalmar OK
81:097:5510:03Silver
6
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
84:108:1213:04Silver
7
Martin Schagerlind
OK Bävern
87:038:2915:57Silver
8
Thomas Hempel
Annebergs GIF
90:088:4719:02Silver
9
Henrik Adolfsson
OK Bävern
90:298:4919:23Silver
10
Johan Schagerlind
OK Bävern
93:509:0922:44Silver
11
Erik Häggbrink
Berga SOK
101:099:5230:03Brons
12
Tommy Karlsson
FK Finn
110:1010:4439:04
13
Martin Andersson
FK Finn
113:0411:0141:58
14
Magnus Wärnsved
OK Njudung
121:2111:5050:15
Pär Hedefält
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
D18 Dm 5420 meter14 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Green
OK Vivill
50:499:230:00Guld
2
Kristin Karlsson
SOK Aneby
55:0510:104:16Guld
3
Elisabet Larsson
Sol Tranås
55:0910:114:20Guld
4
Karolina Karlsson
Bredaryds SOK
59:1710:568:28Silver
5
Martina Nässlin
Jönköpings OK
62:1011:2811:21Silver
6
Elin Neckén
OK Älme
69:2412:4818:35Silver
7
Maria Slättorp
Växjö OK
70:0512:5619:16Silver
8
Anna Karlsson
Växjö OK
70:4013:0219:51Silver
9
Jenny Wistrand
OK Njudung
73:2713:3322:38Brons
10
Emma Wingstedt
Bodafors OK
74:0313:4023:14Brons
11
Stina Albinsson
Bredaryds SOK
88:5316:2438:04
Hanna Adolfsson
OK Bävern
Ej godkänd
Ida Andersson
SOK Viljan
Ej godkänd
Anna Magnusson
SOK Viljan
Ej godkänd
 
H18 Dm 7750 meter31 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Jansson
OK Älme
51:076:360:00Guld
2
Isak Bergman
Bredaryds SOK
51:486:410:41Guld
3
Erik Lennartsson
SOK Viljan
54:227:013:15Guld
4
Petter Ottevik
IK Hakarpspojkarna
58:117:307:04Silver
5
Gustav Grenmyr
IK Hakarpspojkarna
59:407:428:33Silver
6
Andreas Frisk
Eksjö SOK
62:408:0511:33Silver
7
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
63:238:1112:16Silver
8
John Karlsson
IK Hakarpspojkarna
64:218:1813:14Silver
9
Per-Anders Kumlin
Växjö OK
64:598:2313:52Silver
10
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
65:058:2413:58Silver
11
Björn Liljequist
OK Älme
65:178:2514:10Silver
12
Daniel Runemalm
Nybro OK
67:338:4316:26Silver
13
Jonas Lundgren
IK Hakarpspojkarna
71:599:1720:52Silver
14
Ulrik Lang
Nybro OK
73:159:2722:08Brons
15
Johan Andreasson
Värend GN OL
74:379:3823:30Brons
16
Måns Lennermo
Nässjö OK
74:559:4023:48Brons
17
Mikkel Mörch
Eksjö SOK
76:479:5425:40Brons
18
Martin Eliasson
IK Hakarpspojkarna
77:069:5725:59Brons
19
Rickard Holm
OK Bävern
77:109:5726:03Brons
20
Erik Moqvist
Värend GN OL
77:3810:0126:31Brons
21
Lars Hanning
IK Hakarpspojkarna
78:3010:0827:23Brons
22
Magnus U Johansson
Emmaboda Verda OK
79:0110:1227:54
23
Martin Lennartsson
Nässjö OK
80:5410:2629:47
24
Martin Fagerlund
Sol Tranås
83:5610:5032:49
25
Anders Möller
SOK Viljan
84:3510:5533:28
26
Anton Pettersson
IF Stjärnan
84:4610:5633:39
27
Carl-Oskar Franzén
SOK Aneby
105:4313:3854:36
Ludvig Jutterdal
SOK Viljan
Ej godkänd
Erik Johansson
Växjö OK
Ej godkänd
Patrik Axelsson
OK Reftele
Ej godkänd
Andreas Jansson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
H21 Lång 11780 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Svensson
Eksjö SOK
88:257:300:00Guld
2
Henrik Aronsson
OK Gisle
90:287:412:03Guld
3
Carsten Lausten
Eksjö SOK
104:328:5216:07Silver
 
D21 5010 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Madeleine Carlsson
Värend GN OL
62:1712:260:00Guld
2
Sandra Johansson
Målilla OK
67:3713:305:20Guld
3
Lisa Leickt
Kalmar OK
78:4715:4416:30Silver
4
Ulrika Wernesjö
Norrhults SOK
82:3016:2820:13Silver
5
Annika Karlsson
Skene Sim o IS
85:3817:0623:21Silver
6
Anna Henriksson
Torsås OK
89:0017:4626:43Silver
Maria Håkansson
Växjö OK
Ej godkänd
 
H21 8330 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
58:267:010:00Guld
2
Johan Hansson
Bredaryds SOK
58:417:030:15Guld
3
Andreas Samuelsson
OK Reftele
60:467:182:20Guld
4
Roine Schölin
Örkelljunga FK
61:207:222:54Guld
5
Per Sigvardsson
OK Gisle
61:317:233:05Guld
6
Per Fransson
OK Njudung
62:257:303:59Guld
7
Tomas Karlsson
Kexholms SK
64:137:435:47Guld
8
Jonas Svensson
SOK Viljan
64:577:486:31Guld
9
Patrik Leickt
Kalmar OK
65:327:527:06Silver
10
Ola Lövgren
SOK Viljan
66:478:018:21Silver
11
Björn Karlsson
Kexholms SK
69:068:1810:40Silver
12
Mikael Trofast
Tenhults SOK
69:098:1810:43Silver
13
Daniel Stenberg
OK Gisle
70:028:2411:36Silver
14
Håkan Johansson
Kalmar OK
73:078:4714:41Silver
15
Örjan Laneborg
Nybro OK
76:409:1218:14Silver
16
Markus Henriksson
OK Älme
77:049:1518:38Silver
17
Marcus Ericson
IK Hakarpspojkarna
80:049:3721:38Silver
18
Per Johansson
OK Reftele
81:419:4823:15Silver
19
Anders Mårtensson
Nybro OK
82:309:5424:04Silver
20
Klas Samuelsson
Växjö OK
88:3610:3830:10Brons
21
Anders Eriksson
Kexholms SK
98:3011:4940:04
Ulf Johansson
OK Gisle
Ej godkänd
Mikael Johansson
Värend GN OL
Ej godkänd
 
H18 6560 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Sundin
Kexholms SK
81:5312:290:00Guld
2
Jonathan Magnusson
Kexholms SK
94:3714:2512:44Silver
3
Marcus Johansson
Gamleby OK
113:4417:2031:51Silver
Johannes Roubert
FK Finn
Ej godkänd
Daniel Arbin
Annebergs GIF
Ej godkänd
 
D16 3980 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Andersson
Jönköpings OK
32:008:020:00Mästare
2
Karin Boman
SOK Viljan
32:548:160:54Mästare
3
Anna Runesson
OK Vivill
34:298:402:29Mästare
4
Sara Adolfsson
OK Bävern
35:298:553:29Mästare
5
Marie Andersson
OK Stigen
36:049:044:04Elit
6
Anna Runemalm
Nybro OK
36:269:094:26Elit
7
Lena Jacobsson
Eksjö SOK
37:039:195:03Elit
7
Maria Gustafsson
OK Älme
37:039:195:03Elit
9
Therese Ellilä
Vimmerby OK
37:189:225:18Elit
10
Therese Johansson
FK Finn
39:069:497:06Guld
11
Elin Johansson
Alvesta SOK
39:349:567:34Guld
12
Madeleine Ellilä
Vimmerby OK
39:359:577:35Guld
13
Casandra Andersson
Nybro OK
40:2710:108:27Guld
14
Åsa Gustavsson
Alvesta SOK
40:5710:178:57Guld
15
Caroline Gustafsson
Bottnaryds IF
43:5611:0211:56Silver
16
Hanne Karlsson
Nybro OK
46:0511:3514:05Silver
17
Stina Wilander
Anderstorps OK
46:0711:3514:07Silver
18
Siri Klason
Växjö OK
49:5812:3317:58Brons
19
Jessica Sjöberg
OK Gränsen
54:0213:3522:02Brons
20
Annika Kumlin
Växjö OK
54:0813:3622:08Brons
21
Jessica Green
Växjö OK
56:2214:1024:22Brons
 
H16 5330 meter39 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
35:196:380:00Mästare
2
Henric Carlsson
SOK Viljan
38:167:112:57Mästare
3
Henrik Jansson
OK Älme
39:307:254:11Mästare
4
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
39:317:254:12Mästare
5
Jakob Gustavsson
Alvesta SOK
40:347:375:15Elit
6
Mattias Karlsson
Växjö OK
42:267:587:07Elit
7
Mattias Lundberg
Bredaryds SOK
43:358:118:16Elit
8
Mathias Jansson
Bredaryds SOK
45:418:3410:22Guld
9
Gunnar Moqvist
Värend GN OL
46:178:4110:58Guld
10
Joakim Lindell
Kalmar OK
47:128:5111:53Silver
11
Markus Enberg
Målilla OK
48:589:1113:39Silver
12
Sven Granström
SOK Aneby
50:099:2514:50Silver
13
Fredrik Rosenqvist
SOK Viljan
50:539:3315:34Silver
14
Simon Lennermo
Nässjö OK
51:349:4016:15Silver
14
Johan Filipsson
OK Gränsen
51:349:4016:15Silver
16
Tobias Albertsson
OK Reftele
51:389:4116:19Silver
17
Robert Starck
Eksjö SOK
52:059:4616:46Silver
18
Samuel Östling
Alvesta SOK
52:219:4917:02Silver
19
Stefan Karlsson
Växjö OK
53:109:5817:51Silver
20
Josef Kvist
IK Hakarpspojkarna
54:4510:1619:26Silver
21
Elias Assarsson
OK Älme
54:5610:1819:37Silver
22
Per Lundahl
Alvesta SOK
55:5110:2920:32Brons
23
Klas Johansson
Växjö OK
56:4610:3921:27Brons
24
Andreas Ekström
OK Älme
57:0610:4321:47Brons
25
Tobias Eventorn
Nybro OK
57:1610:4521:57Brons
26
Sebastian Idefjärd
OK Njudung
58:1710:5622:58Brons
27
Martin Jonsson
Skillingaryds FK
58:5211:0323:33Brons
28
Per Ferm
Jönköpings OK
74:0013:5338:41Järn
Lars Johansson
OK Älme
Ej godkänd
Mattias Olsson
SOK Viljan
Ej godkänd
Daniel Gunnarsson
SOK Viljan
Ej godkänd
George Gerdin
SOK Viljan
Ej godkänd
Erik Hedefält
Tenhults SOK
Ej godkänd
Christofer Fogel
Målilla OK
Ej godkänd
Erik Persson
Gamleby OK
Ej godkänd
Emil Håkansson
Alvesta SOK
Ej godkänd
Torbjörn Persson
Nässjö OK
Ej godkänd
Marcus Erlandsson
Berga SOK
Ej godkänd
Kristian Karppinen
OK Gränsen
Ej godkänd
 
D14 3440 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Carlsson
SOK Viljan
27:568:070:00Elit
2
Kristina Andersson
Jönköpings OK
28:498:230:53Elit
3
Lina Neckén
OK Älme
30:589:003:02Elit
4
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
31:529:163:56Guld
5
Jennie Runesson
OK Vivill
32:399:294:43Guld
6
Johanna Svensson
Växjö OK
34:5110:086:55Silver
7
Stina Häggbrink
Berga SOK
35:0510:127:09Silver
8
Frida Arnesson
Alvesta SOK
35:5010:257:54Silver
9
Sara Rundberg
Vimmerby OK
36:2310:358:27Silver
10
Ellen Albinsson
Bredaryds SOK
36:5610:449:00Silver
11
Emma Larsson
Sol Tranås
37:2810:539:32Silver
12
Ronja Andersson
Tenhults SOK
37:4810:599:52Silver
13
Malin Persson
Bottnaryds IF
38:2911:1110:33Silver
14
Hanna Lundahl
Alvesta SOK
40:5711:5413:01Silver
15
Emma Gustafsson
Alvesta SOK
43:0512:3115:09Brons
16
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
43:4912:4415:53Brons
17
Linda Jansson
OK Älme
44:1112:5116:15Brons
18
Elona Borg
OK Gränsen
45:0813:0717:12Brons
19
Elin Folkesson-Blom
OK Älme
53:0315:2525:07Järn
20
Emma Sundåker
OK Gränsen
55:5916:1628:03Järn
21
Camilla Käck
Sol Tranås
62:1518:0634:19Järn
22
Sofia Thörnqvist
Växjö OK
73:1321:1745:17Järn
 
H14 4300 meter45 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Elgsten
Eksjö SOK
30:417:080:00Elit
2
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
31:207:170:39Elit
3
Anders Gustafsson
IF Hallby
32:017:271:20Elit
4
Mattias Jonsson
Nybro OK
32:347:341:53Elit
5
Patrik Johansson
Kexholms SK
33:207:452:39Elit
6
David Runemalm
Nybro OK
33:417:503:00Elit
7
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
34:348:023:53Elit
8
David Lingfors
IF Hallby
34:378:033:56Elit
9
Rickard Nilsson
Markaryds FK
35:068:104:25Guld
10
Henrik Olsson
SOK Viljan
36:578:366:16Guld
11
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
37:188:406:37Guld
12
Petter Håmås
IK Hakarpspojkarna
37:318:436:50Guld
13
Jakob Assarsson
OK Älme
37:468:477:05Guld
14
Per Wistrand
OK Njudung
38:489:018:07Silver
15
Alexander Gustavsson
OK Gisle
39:109:078:29Silver
16
Marcus Johansson
OK Gisle
39:259:108:44Silver
17
Johan Tideman
Jönköpings OK
39:299:118:48Silver
18
Erik Gustafsson
IF Hallby
40:439:2810:02Silver
19
Martin Svenson
SOK Viljan
40:549:3110:13Silver
20
Nils Roubert
FK Finn
41:159:3610:34Silver
21
Jonathan Blomqvist
Nybro OK
41:289:3910:47Silver
22
Ola Nilsson
OK Gisle
42:069:4711:25Silver
23
Martin Mårtenson
OK Vivill
42:419:5612:00Silver
24
Henrik Lilja
IF Hallby
42:469:5712:05Silver
25
Erik Gröhn
Jönköpings OK
43:1510:0312:34Silver
26
Patrik Karlsson
Växjö OK
43:2310:0512:42Silver
27
Mikael Bogren
OK Vivill
43:3810:0912:57Silver
28
Daniel Erlandsson
Berga SOK
43:5610:1313:15Silver
29
Anders Persson
Berga SOK
45:2310:3314:42Silver
30
Karl Nordh
IK Hakarpspojkarna
45:2910:3514:48Silver
31
Kenny Brindstedt
Nybro OK
45:3610:3614:55Silver
32
Lukas Gustavsson
Alvesta SOK
45:5110:4015:10Silver
33
Axel Johansson
Nybro OK
46:4010:5115:59Silver
34
Adrian Axemo
Hultsfreds OK
46:4410:5216:03Silver
35
Viktor Pettersson
Jönköpings OK
50:0611:3919:25Brons
36
Jonas Lord
SOK Viljan
51:2011:5620:39Brons
37
Erik Stillemark
IF Hallby
52:5112:1722:10Brons
38
Andreas Karlsson
Vimmerby OK
53:2612:2622:45Brons
39
Erik Pettersson
Jönköpings OK
57:4613:2627:05Järn
40
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
60:1014:0029:29Järn
41
Kim Hellberg
OK Gisle
60:4014:0729:59Järn
42
Nicklas Ottosson
OK Bävern
64:1314:5633:32Järn
43
John Engdahl
Berga SOK
65:4215:1735:01Järn
44
Carl Buer
IF Hallby
85:4519:5755:04Järn
Mikael Johansson
OK Gisle
Ej godkänd
 
D12 3000 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martina Karlsson
OK Njudung
26:358:520:00Guld
2
Mathilda Carlsson
OK Stigen
32:1110:445:36Silver
3
Sofia Carlsson
Tenhults SOK
33:4711:167:12Silver
4
Kristin Boman
SOK Viljan
34:2511:287:50Silver
5
Pernilla Rosberg
OK Gisle
35:4411:559:09Silver
6
Klara Wingstedt
Bodafors OK
39:3013:1012:55Brons
7
Sara Davidsson
Anderstorps OK
39:4913:1613:14Brons
8
Emelie Kallin
OK Gränsen
41:5713:5915:22Järn
9
Maria Lingfors
IF Hallby
43:0314:2116:28Järn
10
Linda Olsson
Ålems OK
43:4714:3617:12Järn
11
Maja Johansson
Nybro OK
44:0714:4217:32Järn
12
Lisa Hermansson
Tenhults SOK
45:0815:0318:33Järn
13
Johanna Svensson
Bredaryds SOK
46:0715:2219:32Järn
14
Stina Lord
SOK Viljan
46:5615:3920:21Järn
15
Ida Granehäll
Norrhults SOK
49:2316:2822:48Järn
16
Linnéa Lennartsson
SOK Viljan
49:4016:3323:05Järn
17
Lisa Wilander
Anderstorps OK
50:1516:4523:40Järn
18
Bianca Eriksson
Växjö OK
50:4116:5424:06Järn
19
Michaela Arvidsson
OK Gränsen
53:5117:5727:16Järn
20
Aldina Eriksson
Växjö OK
138:1146:04111:36Järn
Alma Buer
IF Hallby
Ej godkänd
Elin Sundåker
OK Gränsen
Ej godkänd
 
H12 3000 meter37 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Liljequist
OK Älme
20:366:520:00Guld
2
Rickard Rosgren
OK Njudung
24:208:073:44Silver
3
Anton Gröhn
Jönköpings OK
26:518:576:15Silver
4
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
28:519:378:15Brons
5
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
29:369:529:00Brons
6
Gustav Adolfsson
OK Bävern
30:4810:1610:12Brons
7
Gustav Stensson-Bohman
Nybro OK
31:4910:3611:13Brons
8
Erik Folkesson Blom
OK Älme
32:5110:5712:15Järn
9
Mathias Lang
Nybro OK
33:3311:1112:57Järn
10
Alexander Lundin
Berga SOK
34:5211:3714:16Järn
11
Rasmus Leo
OK Stigen
35:0311:4114:27Järn
12
Lars Lundström
IF Hallby
37:2412:2816:48Järn
13
Viktor Tideman
Jönköpings OK
38:0812:4317:32Järn
14
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
38:1312:4417:37Järn
15
Henrik Åborn
Berga SOK
38:3012:5017:54Järn
16
Henrik Gisslander
Bredaryds SOK
38:4212:5418:06Järn
17
Christian Thurén
Målilla OK
38:5212:5718:16Järn
18
Jonas Gustafsson
Sol Tranås
40:2413:2819:48Järn
19
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
41:2013:4720:44Järn
20
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
42:1214:0421:36Järn
21
Joakim Glimsjö
Alvesta SOK
42:2514:0821:49Järn
22
Niklas Johansson
Ålems OK
42:4014:1322:04Järn
23
Jonatan Östling
Alvesta SOK
42:5814:1922:22Järn
24
Björn Fransson
Norrhults SOK
44:5915:0024:23Järn
25
Tommy Svensson
Växjö OK
45:3115:1024:55Järn
26
Oskar Kratz
Berga SOK
46:0815:2325:32Järn
27
Alex Carlsson
Värend GN OL
46:4615:3526:10Järn
28
David Sand
Norrhults SOK
47:1815:4626:42Järn
29
Daniel Örn
Markaryds FK
47:3215:5126:56Järn
30
Kristoffer Jonasson
FK Finn
51:3717:1231:01Järn
31
Arto Karppinen
OK Gränsen
51:5617:1931:20Järn
32
Per Gustafsson
IF Hallby
55:0118:2034:25Järn
33
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
57:2319:0836:47Järn
34
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
59:4719:5639:11Järn
Marcus Winblad
Eksjö SOK
Ej godkänd
Rikard Robertsson
Målilla OK
Ej godkänd
Stefan Larsson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
D10 2690 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefine Larsson
Sol Tranås
18:567:020:00Brons
2
Therese Klintberg
Eksjö SOK
19:467:210:50Brons
3
Anna Gröhn
Jönköpings OK
21:077:512:11Brons
4
Carolina Karlsson
OK Njudung
21:498:072:53Brons
5
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
22:248:203:28Brons
6
Sara Bergander
Eksjö SOK
22:328:233:36Brons
7
Therese Carlsson
Tenhults SOK
23:358:464:39Brons
8
Stina Persson
Gamleby OK
26:029:417:06Brons
9
Olivia Buer
IF Hallby
27:2310:118:27Brons
10
Hanna Holm
IF Hallby
28:0910:289:13Brons
11
Malin Svensson
IK Vista
28:5310:449:57Brons
12
Annie Granehäll
Norrhults SOK
29:0110:4710:05Järn
13
Annika Liljequist
OK Älme
29:0610:4910:10Järn
14
Kristin Davidsson
Anderstorps OK
29:1210:5110:16Järn
15
Ellinor Karlsson
OK Njudung
29:4111:0210:45Järn
15
Sofia Gustavsson
Alvesta SOK
29:4111:0210:45Järn
17
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
29:4911:0510:53Järn
18
Karin Håkansson
OK Gränsen
30:2611:1911:30Järn
19
Anna Tideman
Jönköpings OK
30:2911:2011:33Järn
20
Catrine Nässlin
Jönköpings OK
31:2811:4212:32Järn
21
Anna-Maria Roubert
FK Finn
31:3111:4312:35Järn
22
Ulrika Lindstam
Sol Tranås
32:2112:0213:25Järn
23
Hanna Håkansson
OK Gränsen
32:4212:0913:46Järn
24
Amanda Leo
OK Stigen
35:2813:1116:32Järn
25
Emma Rosén
OK Njudung
40:1714:5921:21Järn
26
Johanna Holmertz
Kalmar OK
40:5715:1322:01Järn
27
Mikaela Berglund
Norrhults SOK
69:5926:0151:03Järn
Johanna Falk
Värend GN OL
Ej godkänd
 
H10 2690 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
OK Vivill
15:055:360:00Brons
2
Johan Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
17:036:201:58Brons
3
Oskar Ljungqvist
Kexholms SK
18:376:553:32Brons
4
John Sjösäter
SOK Viljan
18:577:033:52Brons
5
Ola Hermansson
Tenhults SOK
19:227:124:17Brons
6
Hampus Blomqvist
Nybro OK
20:347:395:29Brons
7
Pontus Johansson
Kexholms SK
21:007:485:55Brons
8
Johan Lundström
IF Hallby
21:408:036:35Brons
9
Sebastian Arvidsson
OK Gränsen
23:338:458:28Brons
9
Petrus Elgsten
Eksjö SOK
23:338:458:28Brons
11
Gustaf Arnesson
Alvesta SOK
25:009:189:55Brons
12
Johan Tenghamn
Tenhults SOK
25:099:2110:04Järn
13
Ola Johansson
OK Gisle
25:199:2510:14Järn
14
Rasmus Andersson
Berga SOK
25:219:2510:16Järn
15
Fredrik Karlsson
Nybro OK
25:269:2710:21Järn
16
Magnus Lundahl
Alvesta SOK
26:359:5311:30Järn
17
Robert Kallin
OK Gränsen
27:4510:1912:40Järn
 
D35 4640 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sari Håkansson
OK Gränsen
40:108:390:00Guld
2
Åsa Wadensjö Leo
OK Stigen
41:469:001:36Guld
3
Karin Öhlin
Jönköpings OK
48:4410:308:34Silver
4
Ina Skalberg
Eksjö SOK
48:5510:338:45Silver
5
Lisel Arvidsson
Växjö OK
53:0111:2612:51Silver
6
Heléne Svensson
IK Vista
53:2411:3113:14Silver
7
Helena Johansson
Jönköpings OK
57:1012:1917:00Silver
8
Eva Lord
SOK Viljan
57:3412:2417:24Silver
9
Lena Nilsson
Kalmar OK
57:4612:2717:36Silver
10
Eva Carlsson
Tenhults SOK
58:4012:3918:30Brons
11
Eva Eklund
Växjö OK
60:4113:0520:31Brons
12
Helena Johansson
OK Gisle
61:0213:0920:52Brons
13
Mariann Johansson
Kexholms SK
61:3313:1621:23Brons
14
Anne Turesson
Bredaryds SOK
64:2213:5224:12
15
Rose-Marie Hjalmarsson
OK Njudung
71:5715:3031:47
Christina Sterner
OK Njudung
Ej godkänd
 
H35 6930 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gert Jonsson
IK Hakarpspojkarna
43:426:180:00Guld
2
Mikael Hansson
Bredaryds SOK
44:416:270:59Guld
3
Bo Granstedt
IK Hakarpspojkarna
44:586:291:16Guld
4
John Carlsson
Värend GN OL
46:536:463:11Guld
5
Bengt Andersson
IK Hakarpspojkarna
50:187:156:36Silver
6
Mikael E Gustavsson
IK Hakarpspojkarna
50:387:186:56Silver
7
Peter Karlsson
Emmaboda Verda OK
51:077:237:25Silver
8
Sven Lundgren
Värend GN OL
51:367:277:54Silver
9
Håkan Svensson
IK Vista
51:397:277:57Silver
10
Krister Rosjö
Jönköpings OK
51:567:308:14Silver
11
Lennart Knutsson
SOK Viljan
53:057:409:23Silver
12
Jonas Andersson
Värend GN OL
54:467:5411:04Silver
13
Mats Ljungqvist
Kexholms SK
56:438:1113:01Silver
14
Jonas Persson
Skillingaryds FK
57:008:1413:18Silver
15
Niklas Gustavsson
OK Njudung
57:138:1513:31Silver
16
Per Olofsson
Växjö OK
57:348:1813:52Silver
17
John Eriksson
Växjö OK
59:258:3415:43Silver
18
Thomas Beckerin
Växjö OK
60:098:4116:27Silver
19
Lasse Lundquist
Nybro OK
60:498:4717:07Silver
20
Åke Metsälä
Jönköpings OK
61:208:5117:38Silver
21
Glen Håkansson
Växjö OK
62:239:0018:41Brons
22
Bo Hultgren
OK Njudung
64:149:1620:32Brons
23
Magnus Porle
Växjö OK
64:489:2121:06Brons
24
Ulf Rindstig
Ålems OK
66:229:3522:40Brons
25
Håkan Östergren
Växjö OK
68:129:5024:30
26
Klaes Axelsson
IK Hakarpspojkarna
68:519:5625:09
27
Anders Sjöberg
OK Reftele
69:1810:0025:36
28
Per Sandlund
OK Njudung
74:0710:4230:25
29
Magnus Grahn
Växjö OK
79:1511:2635:33
Mats Nylund
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Kjell Svensson
Växjö OK
Ej godkänd
 
D40 4310 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Nilsson
Markaryds FK
38:008:490:00Guld
2
Agneta Olivestam
Eksjö SOK
38:188:530:18Guld
3
Kristina Runemalm
Nybro OK
39:369:111:36Guld
4
Anne-Marie Robertsson
Målilla OK
40:469:282:46Guld
5
Lena Runesson
OK Vivill
43:4610:095:46Silver
6
Marie Gröhn
Jönköpings OK
43:5610:125:56Silver
7
Christina Larsson
Sol Tranås
44:4310:236:43Silver
8
Linda Assarsson
OK Älme
45:2810:337:28Silver
9
Carin Gustafsson
Jönköpings OK
46:2910:478:29Silver
10
Ann-Marie Andersson
Tenhults SOK
47:1210:579:12Silver
10
Birgitta Lööf
Eksjö SOK
47:1210:579:12Silver
12
Ann Vilander
Anderstorps OK
47:3911:039:39Silver
13
Ingrid Lövdahl
OK Älme
50:3411:4412:34Silver
14
Ann Svärm
OK Gisle
50:5011:4812:50Silver
15
Vivianne Lindstam
Sol Tranås
52:5212:1614:52Silver
16
Marianne Rosgren
OK Njudung
57:5313:2619:53Brons
17
Ann-Christine Lööf
Eksjö SOK
60:4914:0722:49
18
Kerstin Persson
Berga SOK
65:4315:1527:43
Mariella Carnander
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Bente Käll
Växjö OK
Ej godkänd
 
H40 6630 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Kollberg
Eksjö SOK
47:137:070:00Guld
2
Dan Johansson
Jönköpings OK
48:027:150:49Guld
3
Ingemar Skaar
Jönköpings OK
50:057:332:52Guld
4
Kurt Svensson
IK Hakarpspojkarna
50:577:413:44Guld
5
Gunnar Karlsson
Målilla OK
51:307:464:17Guld
6
Svante Bjurgren
IK Hakarpspojkarna
54:008:096:47Silver
7
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
54:048:096:51Silver
8
Per-Olof Derebrant
SOK Aneby
56:108:288:57Silver
9
Morgan Tideman
Jönköpings OK
56:328:329:19Silver
10
Roger Lönn
Vimmerby OK
56:418:339:28Silver
11
Lars-Gunnar Nilsson
Eksjö SOK
56:548:359:41Silver
12
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
57:018:369:48Silver
13
Bernt Svensson
Jönköpings OK
57:188:3910:05Silver
14
Mikael Johansson
OK Gisle
58:328:5011:19Silver
15
Lars Olof Johansson
Ålems OK
60:289:0713:15Silver
16
Ingemar Petersson
Växjö OK
62:229:2415:09Silver
17
Jerker Gustavsson
Vimmerby OK
62:539:2915:40Silver
18
Tomas Svensson
OK Bävern
63:179:3316:04Silver
19
Björn Axemo
Hultsfreds OK
66:119:5918:58Silver
20
Anders Boman
Ålems OK
66:2910:0219:16Silver
21
Jan Andersson
Hjortens SK
68:0510:1620:52Brons
22
Håkan Håkansson
OK Gränsen
68:4510:2221:32Brons
23
Lars Eklund
Växjö OK
69:3210:2922:19Brons
24
Lars Lindgren
FK Finn
69:4010:3022:27Brons
25
Bo Salomonsson
Kalmar OK
69:5810:3322:45Brons
26
Mats Arnesson
Alvesta SOK
71:0810:4423:55Brons
27
Christer Nässlin
Jönköpings OK
74:0711:1126:54
28
Ingmar Andersson
Jönköpings OK
74:4111:1627:28
29
Rune Thuresson
OK Bävern
78:2211:4931:09
30
Thomas Bohman
Nybro OK
83:1312:3336:00
31
Lars Runesson
OK Vivill
83:1512:3336:02
32
Mats Pettersson
Jönköpings OK
93:1014:0345:57
33
Thomas Karlsson
Vimmerby OK
98:5514:5551:42
 
D45 4260 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Englund
IFK Sävsjö
41:419:470:00Guld
2
Kerstin Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
42:339:590:52Guld
3
Gun Henriksson
Eksjö SOK
43:0710:071:26Guld
4
Anna-Karin Argus-J
Sol Tranås
43:4910:172:08Guld
5
Birgit Henriksson
Eksjö SOK
46:0010:484:19Guld
6
Ethel Boman
Ålems OK
47:0311:035:22Silver
7
Gertie Hultman
Vaggeryds SOK
48:3011:236:49Silver
8
Lena Persson
Gamleby OK
48:3911:256:58Silver
9
Gunvor Arbin
Annebergs GIF
49:2611:367:45Silver
10
Marita Karlsson
Eksjö SOK
50:4711:559:06Silver
11
Gunnel Bengtsson
Alvesta SOK
52:2312:1810:42Silver
12
Pia Elisabeth Rosberg
OK Gisle
58:5513:5017:14Silver
13
Siv Larsson
Växjö AIS
58:5713:5017:16Silver
14
Barbro Liljequist
OK Älme
59:4614:0218:05Brons
15
Anne-Lena Werner
Alstermo IF
64:2115:0622:40
16
Kerstin Agneta Gustafsson
OK Gränsen
65:1715:1923:36
 
H45 5980 meter42 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Derebrant
SOK Aneby
40:486:490:00Guld
2
Jan-Olof Eriksson
Bredaryds SOK
41:156:540:27Guld
3
Stig Gustafsson
Bredaryds SOK
42:497:102:01Guld
4
Göran Svenson
SOK Viljan
45:087:334:20Guld
5
Göran Carnander
IK Hakarpspojkarna
46:057:425:17Silver
6
Lars-Erik Spaak
Eksjö SOK
46:217:455:33Silver
7
Bo-Gunnar Josefsson
Nässjö OK
46:357:475:47Silver
8
Thomas Albinsson
Bredaryds SOK
47:157:546:27Silver
9
Lennart Larsson
Jönköpings OK
48:448:097:56Silver
10
Arne Bogren
OK Vivill
49:338:178:45Silver
11
Anders Vilander
Anderstorps OK
51:028:3210:14Silver
12
Hans Gustafsson
IF Hallby
52:408:4811:52Silver
13
Hans Gottfridsson
Torsås OK
53:188:5512:30Silver
14
Sven Karlsson
Eksjö SOK
54:129:0413:24Silver
15
Stefan Adolfsson
OK Bävern
54:499:1014:01Silver
16
Ingemar Persson
Gamleby OK
55:529:2115:04Silver
17
Sven-Olof Johansson
Vaggeryds SOK
56:139:2415:25Silver
18
Paul Brinkestam
Värend GN OL
56:419:2915:53Silver
19
Jan Danielsson
Kalmar OK
57:119:3416:23Silver
20
Bengt Larsson
Sol Tranås
57:349:3816:46Silver
21
Gunnar Karlsson
Eksjö SOK
57:419:3916:53Silver
22
Stefan Arbin
Annebergs GIF
58:159:4417:27Brons
23
Hans Trofast
Tenhults SOK
58:179:4517:29Brons
24
Åke Karlsson
Alvesta SOK
58:509:5018:02Brons
25
Lars Gunnar Skoog
Växjö OK
59:009:5218:12Brons
26
Leif Nilsson
OK Älme
59:249:5618:36Brons
27
Jan-Erik Gummesson
Nybro OK
60:0210:0219:14Brons
28
Stellan Häggbrink
Berga SOK
60:1910:0519:31Brons
29
Sven-Inge Wärnsved
OK Njudung
60:2110:0619:33Brons
29
Stefan Hermansson
Tenhults SOK
60:2110:0619:33Brons
31
Göran Örlander
Värend GN OL
60:3910:0919:51Brons
32
Håkan Sellgren
OK Stigen
60:5410:1120:06Brons
33
Kenneth Andersson
Nässjö OK
61:2210:1620:34Brons
34
Christer Jansson
Bredaryds SOK
63:3910:3922:51
35
Kenneth Nilsson
Kalmar OK
67:0911:1426:21
36
Lars-Göran Pettersson
IF Stjärnan
77:2112:5636:33
37
Jonny Sand
Norrhults SOK
80:0313:2339:15
38
Ebbe Westergren
Nybro OK
81:1113:3540:23
39
Ingemar Lennartsson
SOK Viljan
81:2213:3640:34
40
Nils-Einar Pettersson
Växjö OK
82:0513:4441:17
Leif Johansson
Kexholms SK
Ej godkänd
Gerth Ernstad
OK Njudung
Ej godkänd
 
D50 3690 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Mari Karlsson
Växjö OK
36:129:490:00Guld
2
Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
39:3310:433:21Guld
3
Ann-Mari Persson
Växjö OK
40:3811:014:26Guld
4
Ros-Mari Karlsson
Nybro OK
42:2411:296:12Silver
5
Lisa Kumlin
Växjö OK
44:5912:118:47Silver
6
Monica Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
45:3912:229:27Silver
7
Ann-Britt Lingfors
IF Hallby
45:5512:279:43Silver
8
Bodil Ruther
OK Älme
46:0612:309:54Silver
9
Marie-Louice Karlsson
Nybro OK
47:0212:4510:50Silver
9
Pirkko Ahnberg
Nybro OK
47:0212:4510:50Silver
11
Margareta Moqvist
Värend GN OL
49:3113:2513:19Silver
12
Eva Arvidsson
Alvesta SOK
50:0113:3313:49Silver
13
Margaretha Gustavsson
Ölmstads IS
51:3814:0015:26Silver
14
Vanja Gummesson
Nybro OK
51:4714:0215:35Silver
15
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
53:1914:2717:07Brons
16
Lisbeth Karlsson
Vaggeryds SOK
54:3614:4818:24Brons
17
Margareta Svenson
Ankarsrums OK
54:4614:5118:34Brons
18
Annika Andersson
SOK Viljan
55:1114:5718:59Brons
19
Ulla-Britt Karlsson
Växjö OK
56:1815:1520:06
20
Kerstin Wernesjö
Norrhults SOK
56:4515:2320:33
21
Eva-Britt Johansson
SOK Viljan
58:2515:5022:13
22
Marianne Sjöberg
OK Gränsen
58:5515:5822:43
Ellbritt Svensson
FK Finn
Ej godkänd
 
H50 5550 meter49 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronny Hjalmarsson
Emmaboda Verda OK
44:278:010:00Guld
2
Bernt-Ove Karlsson
FK Finn
45:108:080:43Guld
3
Krister Nilsson
Växjö OK
47:008:282:33Guld
4
Lars-Åke Åberg
Kalmar OK
47:298:333:02Guld
5
Stig Johansson
Bredaryds SOK
47:568:383:29Guld
6
Jan Wingstedt
Bodafors OK
48:108:413:43Guld
7
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
48:298:444:02Guld
8
Hans Gunnar Karmstig
Ankarsrums OK
51:319:177:04Silver
9
Klas Björk
IK Hakarpspojkarna
51:349:177:07Silver
10
Åke Arvidsson
Hultsfreds OK
51:599:227:32Silver
11
Anders Johansson
Växjö OK
52:049:237:37Silver
12
Per Andreasson
Värend GN OL
53:129:358:45Silver
13
Lars Pettersson
Vimmerby OK
53:219:378:54Silver
14
Lars-Gunnar Flink
OK Njudung
53:489:429:21Silver
15
Kenneth Lövdahl
OK Älme
54:029:449:35Silver
16
Sven Käck
Sol Tranås
54:159:469:48Silver
17
Göran Karlsson
SOK Aneby
54:169:479:49Silver
18
Rolf Jonasson
Jönköpings OK
54:199:479:52Silver
19
Lars-Åke Sjökvist
Värend GN OL
54:289:4910:01Silver
20
Stig Thuresson
OK Bävern
55:229:5910:55Silver
21
Lars Gustafsson
OK Gränsen
56:0910:0711:42Silver
22
Bo Fransson
OK Njudung
56:4710:1412:20Silver
23
Hans Svenson
SOK Viljan
57:0010:1612:33Silver
24
Åke Sjöberg
OK Gränsen
58:0010:2713:33Silver
25
Ingvar Jonsson
Värend GN OL
58:3210:3314:05Silver
26
Leif Alfredsson
Växjö AIS
58:3410:3314:07Silver
27
Bengt Elmersson
Värend GN OL
59:0710:3914:40Silver
28
Bengt Sörensen
OK Berget
59:0910:3914:42Silver
29
Robin Schagerlind
OK Bävern
59:1010:4014:43Silver
30
Sven-Åke Karlsson
IK Hakarpspojkarna
59:5510:4815:28Silver
31
Stig Adolfsson
OK Bävern
61:1911:0316:52Silver
32
Kjell Johansson
Ankarsrums OK
61:2511:0416:58Silver
33
Claes-Göran Johansson
Växjö OK
62:0511:1117:38Silver
34
Göran Nilsson
Eksjö SOK
62:2611:1517:59Silver
35
Göran Oldaeus
Jönköpings OK
63:5511:3119:28Silver
36
Karl-Erik Pettersson
SOK Viljan
64:0011:3219:33Silver
37
Bo Johansson
OK Stigen
64:3511:3820:08Brons
38
Åke Andersson
OK Stigen
66:1611:5621:49Brons
39
Roland Persson
OK Älme
68:3912:2224:12
40
Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
70:1112:3925:44
41
Nils-Gustaf Färg
Annebergs GIF
71:1212:5026:45
42
Christer Lindstam
Sol Tranås
73:1213:1128:45
43
Rolf Hultman
Vaggeryds SOK
79:5314:2435:26
44
Thomas Thörnqvist
Växjö OK
82:3614:5338:09
45
Lars Erik Ericson
Ölmstads IS
89:2016:0644:53
Rohnny Andersson
Forserums SOK
Ej godkänd
Gunnar Enberg
Målilla OK
Ej godkänd
Jan Idefjärd
OK Njudung
Ej godkänd
Kenneth Ljungberg
Norrhults SOK
Ej godkänd
 
D55 3660 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Olsson
OK Stigen
35:279:410:00Guld
2
Britt Nyberg
Nybro OK
43:4511:578:18Silver
3
Britt Axelsson
Kalmar OK
44:4312:139:16Silver
4
Britt Rangert
Växjö AIS
45:4112:2910:14Silver
5
Margareta Larsson
OK Njudung
46:0312:3510:36Silver
6
Siv Bergander
Eksjö SOK
46:4812:4711:21Silver
7
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
47:2012:5611:53Silver
8
Berit Nilsson
Eksjö SOK
48:2913:1513:02Silver
9
Vega Slottner
OK Berget
52:3514:2217:08Brons
10
Ulla Ling
IK Hakarpspojkarna
54:0814:4718:41Brons
11
Mariann Svensson
Växjö AIS
54:3414:5519:07Brons
12
Gerd Wallin
OK Berget
55:0115:0219:34
13
Anita Samuelsson
Växjö OK
56:5115:3221:24
14
Kerstin Elf
Ölmstads IS
57:3215:4322:05
15
Britt Olsson
SK Graal
61:4716:5326:20
16
Karin Claesson
OK Berget
64:0017:2928:33
17
Siv Ekelöf
Värend GN OL
81:2522:1545:58
Helen Andertoft
Markaryds FK
Ej godkänd
Harriet Karlsson
Torsås OK
Ej godkänd
 
H55 4900 meter44 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan G Larsson
OK Njudung
38:007:450:00Guld
2
Jan-Erik Nilsson
SOK Viljan
40:148:132:14Guld
3
Gunnar Wallin
OK Berget
40:408:182:40Guld
4
Lars-Åke Claesson
Skillingaryds FK
42:168:384:16Silver
5
Göran Öhlund
IK Hakarpspojkarna
42:188:384:18Silver
6
Kenneth Karlsson
Nybro OK
42:398:424:39Silver
7
Åke Borger
Ankarsrums OK
43:108:495:10Silver
8
Leif Lindström
Nybro OK
43:488:565:48Silver
9
Nils Karlsson
Växjö AIS
44:018:596:01Silver
10
Kjell Bengtsson
Alvesta SOK
44:279:046:27Silver
11
Jan-Ove Hedstig
Växjö OK
46:379:318:37Silver
12
Arne Karlsson
Värend GN OL
46:589:358:58Silver
13
Göran Persson
FK Finn
47:199:399:19Silver
14
Anders Svenson
Ankarsrums OK
47:219:409:21Silver
15
Waste Byström
OK Virdarna
47:509:469:50Silver
16
Allan Olofsson
OK Njudung
49:1910:0411:19Silver
17
Harry Andersson
Markaryds FK
50:0710:1412:07Silver
18
Tom Lindström
SOK Viljan
50:2010:1612:20Silver
19
Raimo Salminen
Växjö OK
51:0810:2613:08Silver
20
Ronny Gunnarsson
OK Njudung
51:4110:3313:41Silver
21
John-Erik Bergstrand
Värend GN OL
51:4210:3313:42Silver
22
Jan-Ulf Karlsson
Nybro OK
51:4410:3313:44Silver
22
Roland Bernhardsson
IFK Stockaryd
51:4410:3313:44Silver
24
Bengt Nilsson
Alvesta SOK
52:2110:4114:21Silver
25
Göran Svensson
FK Finn
52:2910:4314:29Silver
26
Jan Karlsson
Växjö AIS
52:3310:4314:33Silver
27
Erling Ekelöf
Värend GN OL
52:3510:4414:35Silver
28
Lars Henriksson
OK Älme
52:5810:4914:58Silver
29
Karl-erik Lennartsson
Värend GN OL
53:5811:0115:58Silver
30
Sven Ruther
OK Älme
54:0911:0316:09Brons
31
Ingemar Erlandsson
Växjö OK
55:4411:2217:44Brons
32
Torgny Jonsson
Växjö AIS
56:0011:2618:00Brons
33
Yngve Karlsson
IF Stjärnan
56:5211:3618:52Brons
34
Bengt Petersson
Nybro OK
61:0012:2723:00
35
Leif Ackebjer
Nybro OK
61:2412:3223:24
36
Krister Sandblad
Växjö OK
61:4312:3623:43
37
Kenneth Arvidsson
Alvesta SOK
62:2712:4524:27
38
Ingemar Wernersson
OK Njudung
63:5513:0325:55
39
Hagbert Persson
Växjö OK
64:2813:0926:28
40
Ingmar Wernesjö
Norrhults SOK
68:4314:0130:43
Lennart Norblad
Sol Tranås
Ej godkänd
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
Ej godkänd
Stellan Ahnström
Forserums SOK
Ej godkänd
Anders Buhré
Nybro OK
Ej godkänd
 
D60 3480 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Greta Karlsson
Hultsfreds OK
33:459:420:00Guld
2
Anna Gunvor Adina Nilsson
Hultsfreds OK
37:3310:473:48Guld
3
Astrid Helleblad-Dahl
Växjö OK
49:1914:1015:34Brons
4
Annette Örnros
Hultsfreds OK
56:2516:1322:40
5
Kerstin Söderström
Växjö AIS
56:3616:1622:51
6
Ingrid Jonsson
Växjö AIS
58:1316:4424:28
7
Kerstin Olsson
Torsås OK
59:3317:0725:48
 
H60 4580 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
IK Hakarpspojkarna
36:267:570:00Guld
2
Kyösti Turtiainen
Eksjö SOK
37:088:060:42Guld
3
Göran Karlsson
OK Bävern
37:328:121:06Guld
4
Sivert Axelsson
Kalmar OK
39:448:413:18Guld
5
Mats Birgersson
Forserums SOK
40:268:504:00Guld
6
Inge Nilsson
OK Älme
40:468:544:20Guld
7
Stig Karlsson
Torsås OK
42:269:166:00Silver
8
Sven-Olof Lundin
Sol Tranås
42:439:206:17Silver
9
Göran Bengtsson
FK Finn
43:079:256:41Silver
10
Kennerth Gustafsson
OK Virdarna
45:5810:029:32Silver
11
Rolf Jonsson
Nybro OK
45:5910:029:33Silver
12
Stig Nilsson
Hultsfreds OK
46:0110:039:35Silver
13
Gunnar Dahl
Växjö OK
47:5510:2811:29Silver
14
Erland Claesson
Skillingaryds FK
48:2610:3412:00Silver
15
Kenneth Carlsson
Ölmstads IS
49:0510:4312:39Silver
16
Lennart Eriksson
OK Stigen
50:0110:5513:35Silver
17
Sven Persson
Torsås OK
51:1011:1014:44Silver
18
Roland Ekelöf
Värend GN OL
51:1111:1114:45Silver
19
Bernt Petersson
Alvesta SOK
51:3411:1615:08Silver
20
Leif Joakimsson
IFK Stockaryd
52:0211:2215:36Brons
21
Ragnar Olsson
OK Stigen
52:3711:2916:11Brons
22
Sven-Åke Andertoft
Markaryds FK
53:3311:4217:07Brons
23
Alf Malmgren
OK Bävern
54:1011:5017:44Brons
24
Hans Falk
Värend GN OL
54:4011:5618:14Brons
25
Ingvar Sköld
Hultsfreds OK
54:5712:0018:31Brons
26
Stig Jaremalm
Ankarsrums OK
55:4112:0919:15Brons
27
Weine Carlsson
IK Hakarpspojkarna
72:1115:4635:45
Sven Olof Fransson
OK Stigen
Ej godkänd
 
D65 3320 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga Hultgren
OK Njudung
42:1712:440:00Guld
2
Ulla-Britt Magnusson
IK Hakarpspojkarna
45:4513:473:28Guld
3
Inger Birgitta Lång
OK Gränsen
46:5814:094:41Guld
4
Gullan Almqvist
OK Älme
47:3614:205:19Guld
5
Anna Majbrit Nilsson
Alstermo IF
47:5314:255:36Guld
6
Gunvor Lord
SOK Viljan
49:1914:517:02Silver
7
Laila Malmqvist
Växjö OK
50:5715:218:40Silver
8
Birgitta Enocson
OK Stigen
55:5816:5113:41Silver
9
Astrid Svensson
OK Bävern
62:5018:5620:33Brons
10
Lena Persson
Torsås OK
71:4321:3629:26
11
Dagmar Lööf
Eksjö SOK
76:4423:0734:27
12
Ingrid Lernå
Kalmar OK
91:1927:3049:02
Elsie Svensson
Torsås OK
Ej godkänd
 
H65 4310 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
36:108:230:00Guld
2
Lars-Erik Malmqvist
Växjö OK
39:149:063:04Guld
3
Allan Håkansson
SOK Viljan
41:379:395:27Silver
4
Åke Karlsson
Kalmar OK
42:159:486:05Silver
5
Henry Gustavsson
Sol Tranås
42:359:536:25Silver
6
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
42:529:576:42Silver
7
Sven-Erik Ingemar Lund
Anderstorps OK
43:009:596:50Silver
8
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
43:2210:047:12Silver
9
Stig Fransson
OK Stigen
43:5610:127:46Silver
10
Åke Olsson
OK Stigen
44:0010:137:50Silver
11
Johan Jansson
Växjö OK
45:1010:299:00Silver
12
Börje Seltin
Eksjö SOK
45:1110:299:01Silver
13
Lars-Erik Lindahl
Målilla OK
45:1510:309:05Silver
14
Arne Envall
Eksjö SOK
45:3710:359:27Silver
15
Bengt Lif
Sol Tranås
45:4210:369:32Silver
16
Lars Strahl
Målilla OK
48:4011:1712:30Silver
17
Arne Edgren
Hultsfreds OK
49:1111:2513:01Silver
18
KG Eriksson
OK Gisle
51:2611:5615:16Silver
19
Henry Petersson
Alvesta SOK
52:5312:1616:43Brons
20
Göran Bergander
Eksjö SOK
53:0612:1916:56Brons
20
Rune Lord
SOK Viljan
53:0612:1916:56Brons
22
Bertil Ståhl
Kalmar OK
53:3612:2617:26Brons
23
Gunnar Bladh
OK Älme
54:3712:4018:27Brons
24
Bo Hedström
Kalmar OK
55:1312:4919:03Brons
25
Stig Grahn
Ölmstads IS
56:0613:0119:56
26
Sven Jonsson
Växjö AIS
56:1313:0320:03
27
Ebbe Lernå
Kalmar OK
56:5713:1320:47
28
Bengt-Åke Borgemo
SOK Viljan
57:3713:2221:27
29
Gillis Alm
Växjö OK
58:4413:3822:34
30
Stig Noren
Ålems OK
61:0914:1124:59
31
Bertil Åkesson
Växjö AIS
63:5314:4927:43
32
Åke Nilsson
Växjö AIS
65:2115:1029:11
33
Torsten Andersson
FK Finn
68:0915:4931:59
34
Karl-Gunnar Henriksson
Torsås OK
83:1819:2047:08
Mattias Rundgren
Sol Tranås
Ej godkänd
 
D70 2860 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ester Holgersson
Jönköpings OK
39:4913:550:00Guld
2
Ellen Nöjd
IF Hallby
41:1014:241:21Guld
3
Karin Rehn
Jönköpings OK
41:4014:341:51Guld
4
Gunni Arvidsson
Hultsfreds OK
56:5419:5417:05Silver
5
Lilian Olsson
Alstermo IF
58:2720:2618:38Brons
6
Aster Olsson
SK Graal
59:2020:4519:31Brons
7
Sylvia Jansson
Emmaboda Verda OK
70:4724:4530:58
8
Barbro Rydén
Sol Tranås
82:5328:5943:04
9
Brita Elfverson
Kalmar OK
98:3034:2658:41
 
H70 4010 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Andersson
OK Stigen
46:1111:310:00Guld
2
Ingvar Vilander
Anderstorps OK
48:4812:102:37Guld
3
Gösta Lindblom
Ölmstads IS
49:0312:142:52Guld
4
Sten Holmryd
Växjö OK
49:2512:193:14Guld
5
Lars Sjökvist
Värend GN OL
50:5912:434:48Guld
6
Gösta Svensson
OK Älme
51:1112:465:00Guld
7
Alf Svensson
Eksjö SOK
51:1412:475:03Guld
8
Knut Collryd
Bredaryds SOK
52:1913:036:08Silver
9
Harry Wulff
Växjö OK
52:2413:046:13Silver
10
Gunnar Elfverson
Kalmar OK
52:4613:106:35Silver
11
Sture Jansson
Emmaboda Verda OK
55:0013:438:49Silver
12
Curth Johansson
OK Njudung
55:3013:509:19Silver
13
Lennart Löfgren
Växjö OK
57:1114:1611:00Silver
14
Olle Lif
Sol Tranås
60:3815:0714:27Silver
15
Lennart Karlsson
Hultsfreds OK
61:5215:2615:41Silver
16
Allan Seger
Hultsfreds OK
70:2017:3224:09Brons
Bengt Gustafsson
OK Reftele
Ej godkänd
 
D75 2860 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Irmgard Dietzel
Ankarsrums OK
57:2520:050:00Guld
2
Verna Agestam
Kalmar OK
63:5622:216:31Guld
3
Ingegerd Persson
Ålems OK
79:0427:3921:39Silver
Sonja Svenson
SOK Viljan
Ej godkänd
 
H75 3170 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Harry Ahlqvist
Växjö OK
30:069:300:00Guld
2
Nils Andersson
Tenhults SOK
33:5910:433:53Guld
3
Olle Sterner
OK Njudung
35:4411:165:38Silver
4
Gillis Karlsson
OK Njudung
36:0611:236:00Silver
5
Gunnar Gustafsson
Sol Tranås
39:2412:269:18Silver
6
Yngve Olsson
SK Graal
42:0013:1511:54Silver
7
Karl-Olof Johansson
Hjortens SK
42:3813:2712:32Silver
8
Gustaf Almqvist
OK Älme
44:2614:0114:20Brons
9
Gösta Lander
Jönköpings OK
45:0414:1314:58Brons
10
N-B Nilsson
Eksjö SOK
46:2814:3916:22Brons
11
Stig Agestam
Kalmar OK
48:3615:2018:30
12
Karl-Erik Salomonsson
Kalmar OK
49:2715:3619:21
13
Arne Johansson
Tenhults SOK
49:3315:3819:27
14
Karl-Erik Fredemark
Vimmerby OK
50:3715:5820:31
15
Birger Karlsson
Emmaboda Verda OK
51:0916:0821:03
16
Alve Persson
Ålems OK
51:3616:1721:30
17
Lennart Yngve
Jönköpings OK
54:0217:0323:56
18
Georg Magnusson
Värend GN OL
54:0517:0423:59
Erik Lång
OK Gränsen
Ej godkänd
 
H80 3120 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl-Axel Melkersson
Kexholms SK
41:2413:160:00Guld
2
Einar Jading
Västerviks OK
43:1713:521:53Guld
3
Ragnar Rodestam
Nässjö OK
47:5615:226:32Silver
4
Ingvar Johansson
Tenhults SOK
52:4716:5511:23Silver
5
Egon Älgevik
Bodafors OK
52:5416:5711:30Silver
6
Alvar Hultgren
OK Njudung
57:3018:2616:06Silver
7
Peter Elfverson
Ålems OK
57:5118:3316:27Silver
 
H85 3020 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eskil Fridell
OK Hjortstigen
55:3718:250:00Guld
2
Greger Larsson
OK Njudung
63:1620:577:39Silver
 
D21 Motion 4730 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Silke Eriksson
Kexholms SK
62:2813:120:00Silver
2
Anna Davidsson
OK Reftele
64:0613:331:38Silver
 
H21 Motion 7140 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Johansson
Ankarsrums OK
83:0111:380:00Silver
2
Petter Elf
Ölmstads IS
85:3111:592:30Silver
 
D35 Motion 4050 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Carlsson
OK Stigen
49:4012:160:00Silver
2
Pia Davidsson
Anderstorps OK
54:2713:274:47Silver
3
Gullan Glantz
Berga SOK
103:1625:3053:36
 
H35 Motion 6250 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjäll Ottosson
OK Bävern
58:159:190:00Silver
2
Mikael Blomqvist
Nybro OK
72:1311:3313:58Brons
3
Mats Kvist
IK Hakarpspojkarna
80:0212:4821:47Brons
 
D45 Motion 3500 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Lindqvist
Växjö OK
49:3714:110:00Silver
2
Ingrid Nilsson
Växjö OK
50:5014:311:13Silver
3
Inger Schagerlind
OK Bävern
51:0614:361:29Silver
4
Margareta Lindgren
Värend GN OL
59:2016:579:43Silver
5
Ann-Kristin Lenander
Växjö OK
62:3017:5112:53Brons
Silva Lundin
Berga SOK
Ej godkänd
 
H45 Motion 5110 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kenneth Lindblom
Växjö OK
48:469:330:00Silver
2
Göran Lundahl
Alvesta SOK
54:0110:345:15Silver
3
Sven-Erik Juneberg
Nybro OK
56:2011:017:34Silver
4
Lars-Göran Larsson
Bredaryds SOK
66:3813:0217:52Brons
Johannes Lindgren
Värend GN OL
Ej godkänd
Ulf Hedefält
Tenhults SOK
Ej godkänd
 
H55 Motion 4540 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ove Johansson
OK Bävern
52:4511:370:00Silver
2
Bernt Johansson
SOK Viljan
56:2112:253:36Silver
3
Nils-Evert Söderkvist
Täby OK
56:2712:263:42Silver
4
Per-Olof Persson
Skillingaryds FK
65:2314:2412:38Brons
5
Lars-Olof Karlsson
Växjö OK
67:3314:5314:48Brons
 
D12 Lätt 2790 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ylva Fürst
Växjö OK
27:389:540:00
2
Therese Lundell
Tenhults SOK
33:0211:505:24
3
Louise Jansson
Växjö OK
40:3014:3112:52
4
Sofia Lenhammar
OK Gränsen
45:4016:2218:02
5
Caroline Gustavsson
Alvesta SOK
48:5217:3121:14
6
Malin Berglund
Norrhults SOK
82:0129:2454:23
 
H12 Lätt 2790 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Wistrand
OK Njudung
22:528:120:00
2
Gustaf Sterne
Eksjö SOK
32:0811:319:16
3
Andréas Johansson
Jönköpings OK
33:5312:0911:01
4
Marcus Holm
IF Hallby
34:3112:2211:39
5
Georgios Hatzikirkou
OK Älme
35:5912:5413:07
6
Mikael Mårtenson
OK Vivill
37:5713:3615:05
7
Jens Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
40:3914:3417:47
 
D14 Lätt 3400 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Jonsson
Skillingaryds FK
45:1313:180:00
2
Ellen Knutsson
Nybro OK
64:2918:5819:16
3
Monica Gustavsson
Alvesta SOK
69:3820:2924:25
4
Beatrice Borg
OK Gränsen
74:1821:5129:05
Emma Ahlström
Tenhults SOK
Ej godkänd
 
H14 Lätt 3650 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Crona
Alvesta SOK
45:4512:320:00
2
Joakim Nilsson
Värend GN OL
46:4312:480:58
3
Rikard Carlsson
Tenhults SOK
47:5813:082:13
4
Jonathan Svanberg
Jönköpings OK
48:5313:243:08
5
Glenn Gustavsson
Värend GN OL
51:0013:585:15
6
Thomas Gustavsson
Alvesta SOK
51:0313:595:18
7
Anders Svensson
Alvesta SOK
54:0014:488:15
8
Christian Lundell
Tenhults SOK
59:5116:2414:06
Kristoffer Jansson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
H16 Lätt 4760 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christoffer Lilja
Jönköpings OK
53:3211:150:00
Anders Kvarnström
Jönköpings OK
Ej godkänd
Ola Gustavsson
Alvesta SOK
Ej godkänd
 
Inskolning 2120 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Edvin Lorentzon
Nybro OK
13:566:340:00Järn
2
Kim Ahlqvist
Nybro OK
17:488:243:52Järn
3
Lisa Gröhn
Jönköpings OK
19:339:135:37Järn
4
David Kallin
OK Gränsen
19:439:185:47Järn
5
Nina Jivetorp
Nybro OK
20:059:286:09Järn
6
Amanda Stensson-Bohman
Nybro OK
22:2910:368:33Järn
7
Erika Knutsson
Nybro OK
22:5010:468:54Järn
8
John Eriksson
Växjö OK
23:0310:529:07Järn
9
Irma Håkansson
OK Gränsen
23:4511:129:49Järn
10
Tore Mårtenson
OK Vivill
23:5311:169:57Järn
11
Andreas Bergander
Eksjö SOK
24:1111:2410:15Järn
12
Emma Erlandsson
Berga SOK
24:5311:4410:57Järn
13
Simon Davidsson
Anderstorps OK
26:5612:4213:00Järn
14
Malin Madestam
Nybro OK
27:0012:4413:04Järn
15
Julia Lundquist
Nybro OK
28:1813:2114:22Järn
16
Ludwig Ljungqvist
Kexholms SK
28:5913:4015:03Järn
17
Lina Granehäll
Norrhults SOK
29:3313:5615:37Järn
18
Evelina Löfkvist
OK Njudung
32:1115:1118:15Järn
19
Daniel Lundell
Tenhults SOK
34:1916:1120:23Järn
20
Linus Lager
Nybro OK
34:4216:2220:46Järn
21
Ebba Folkesson Blom
OK Älme
35:2516:4221:29Järn
22
Simon Johansson
Jönköpings OK
35:4416:5121:48Järn
23
Amanda Svensson
Bredaryds SOK
36:0417:0122:08Järn
24