SM Budkavle

2001-09-19

Arrangörer: Söderhamns OK | Forsa OK | Alfta-Ösa OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1066
Form:
Stafett
Startande:
1065
Distans:
Lång
Fullföljande:
1002
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D21 1 ABAB0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Sönsteröd
Stora Tuna IK
67:360:00Guld
2
Nina Karlsson
OK Denseln
67:470:11Guld
3
Maria Pettersson
Tullinge SK
67:560:20Guld
4
Petra Halvarson
OK Kåre
68:090:33Guld
5
Linda Larsson
OK Hedströmmen
68:110:35Guld
6
Anna Grönroos
OK Alehof
71:153:39Guld
7
Maria von Schmalensé
Täby OK
77:209:44Silver
8
Lena Fredriksson
Dalaportens OL
80:3012:54Silver
9
Pernilla Karlsson
Söders-Tyresö
83:2915:53Silver
10
Margareta Pehrs
Skogsluffarnas OK
92:1924:43Silver
 
D21 1 ABBB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina Arewång
Domnarvets GOIF
64:430:00Guld
2
Anna Garin
Strängnäs-Malmby OL
64:440:01Guld
3
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
65:030:20Guld
4
Annika Lundström
Sundbybergs IK
70:546:11Guld
5
Annieke Baljeu
FK Friskus-Varberg
71:166:33Guld
6
Susanne Biörs
Leksands OK
71:176:34Guld
7
Hanna Kosonen
Sundsvalls OK
73:579:14Silver
 
D21 1 ABCB0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
67:460:00Guld
2
Ulrika Jönsson
OK Pan-Kristianstad
67:590:13Guld
3
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
68:080:22Guld
4
Dainora Alsauskaite
OK Ravinen
69:041:18Guld
5
Emma Andersson
Sävedalens AIK
69:051:19Guld
6
Lisa Bigsten
FK Herkules
69:101:24Guld
7
Anna Nygård
Västerås SOK
69:241:38Guld
8
Johanna Svensson
IF Thor
71:043:18Guld
Johanna Selling
Bondsjöhöjdens IK
Ej godkänd
 
D21 1 BBAB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Sjögren
IK Hakarpspojkarna
67:410:00Guld
2
Åsa Hellquist
Sol Tranås
67:420:01Guld
3
Maria Holmstrand
Trollhättans SK
67:430:02Guld
4
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
71:233:42Guld
5
Elisabeth Fries
Umeå OK
76:088:27Silver
6
Johanna Stropp
Söderhamns OK
85:0817:27Silver
 
D21 1 BBBB0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katarina Lövgren
IFK Moras OK
67:490:00Guld
2
Eva Nordkvist
Leksands OK
71:143:25Guld
3
Lotta Giberh-Thuresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
71:163:27Guld
4
Jessica Söllvander
OK Roslagen
71:483:59Guld
5
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
75:137:24Silver
6
Ã…sa Kindlundh
Alfta-Ösa OK
75:197:30Silver
7
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
75:237:34Silver
8
Cecilia Nilsson
OK Denseln
80:2512:36Silver
9
Linn Nilsson
OK Tyr
83:1015:21Silver
10
Ulrika Eriksson
Stora Tuna IK
88:5421:05Silver
11
Annica Clevnert
Söders-Tyresö
90:4822:59Silver
 
D21 1 BBCB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Linse
Lunds OK
69:220:00Guld
2
Lena Gummesson
Nybro OK
69:240:02Guld
3
Anna Mårsell
Linköpings OK
69:290:07Guld
4
Karin Öhman.
Vittjärvs IK
71:091:47Guld
5
Jenny Karlsson
OK Linné
71:111:49Guld
6
Petra Carlander
Domnarvets GOIF
73:434:21Guld
7
Anna Falk
Sundbybergs IK
85:0315:41Silver
 
D21 1 CBAB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Noborn
Sundsvalls OK
61:120:00Guld
2
Jenny Borgström
Svärdsjö IF
61:170:05Guld
3
Riina Kuuselo
IFK Lidingös Skid o OK
67:386:26Guld
4
Lotta J-Sundblad
Eksjö SOK
67:556:43Guld
5
Helena Backlund
Gävle OK
68:227:10Guld
6
Malin Svensson
OK Orion
71:119:59Silver
7
Helena Lindén
Växjö OK
85:0823:56Silver
 
D21 1 CBBB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rose-Marie Forslund
IFK Hedemora OK
64:460:00Guld
2
Yvonne Andersson
Tullinge SK
64:480:02Guld
3
Anna Zetterberg
IF Thor
65:030:17Guld
4
Thérès Ericsson
OK Ravinen
65:050:19Guld
5
Katrin Hallsten
Täby OK
71:126:26Guld
6
Helena Jansson
IF Hagen
79:5915:13Silver
7
Elin Stenström
Sala OK
115:2750:41
 
D21 1 CBCB0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
Uddevalla OK
64:440:00Guld
2
Louise Göthfors
Järfälla OK
67:342:50Guld
3
Therese Bergqvist
Leksands OK
67:503:06Guld
4
Annette Carlsson
Almby IK
68:594:15Guld
5
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
69:094:25Guld
6
Johanna Larsson
Göteborg-Majorna OK
69:194:35Guld
7
Åsa Zetterberg-Eriksson
OK Djerf
85:0820:24Silver
8
Helena Nordin
Skogslöparna
86:3721:53Silver
9
Johanna Maxén
Stora Tuna IK
89:1224:28Silver
 
D21 2 AAAA0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie-Louise Engström
Leksands OK
48:020:00Guld
2
Lena Nilsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:210:19Guld
3
Malin Stövling
IFK Moras OK
50:092:07Guld
4
Helena Andersson
OK Tyr
50:302:28Guld
5
Karin Arvidsson
Skogslöparna
53:135:11Guld
6
Marita Östberg
Alfta-Ösa OK
58:4010:38Silver
7
Linnea Larsson
Uddevalla OK
58:5310:51Silver
8
Lena Birkebaek
Stora Tuna IK
60:3112:29Silver
9
Jenny Nilsson
OK Djerf
61:0413:02Silver
10
Carina Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
86:2338:21
11
Anna Blomsten
OK Roslagen
88:3640:34
 
D21 2 AABA0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Wallsten
OK Orion
44:340:00Guld
2
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
48:103:36Guld
3
Charlotta Blom
Linköpings OK
50:025:28Silver
4
Anna Berggren
Gävle OK
50:426:08Silver
5
Elin Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
51:357:01Silver
6
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
53:529:18Silver
7
Malin Widelund
Svärdsjö IF
60:5516:21Silver
8
Caroline Westbom
Sundbybergs IK
69:3525:01
 
D21 2 AACA0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tina Olm-Junegard
Tullinge SK
46:390:00Guld
2
Eva Hallsten
Täby OK
50:353:56Guld
3
Karin Valinger
Umeå OK
62:2615:47Silver
4
Lena Westerlund
Sala OK
80:1033:31
5
Helena Stropp
Söderhamns OK
92:3645:57
 
D21 2 BAAA0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Danute Månsson
OK Pan-Kristianstad
43:440:00Guld
2
Lin Thorsell
IF Thor
50:577:13Silver
3
Kristin Backåkers
IFK Hedemora OK
51:127:28Silver
4
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
52:499:05Silver
5
Jenny Tirén
OK Ravinen
54:0310:19Silver
6
Malin Nilsson
IFK Lidingös Skid o OK
54:2510:41Silver
7
Anna Kopp
FK Herkules
57:3013:46Silver
8
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
66:5123:07Brons
Lisa Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
Ej godkänd
 
D21 2 BABA0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Grandelius
Göteborg-Majorna OK
50:070:00Guld
2
Anna Haglund
OK Hedströmmen
50:470:40Guld
3
Karin Craig
Tullinge SK
51:371:30Guld
4
Malin Wiklund
Almby IK
53:093:02Guld
5
Karin Kullman
OK Alehof
55:275:20Guld
6
Sofia Pålsson
Järfälla OK
56:406:33Guld
7
Anne Lindell
Täby OK
62:2712:20Silver
8
Kristina Bergstrand
Skogsluffarnas OK
69:1819:11Silver
9
Maria Näsholm
Skogslöparna
78:5028:43
 
D21 2 BACA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arja Hannus
Domnarvets GOIF
41:560:00Guld
2
Christina Jonsson
Eksjö SOK
43:501:54Guld
3
Eleonor Samuelsson
Sundbybergs IK
44:593:03Guld
4
Bodil Pettersson
Leksands OK
50:368:40Silver
5
Petra Thomasson
Ulricehamns OK
50:418:45Silver
6
Susanne Petersson
Sundsvalls OK
50:478:51Silver
7
Gunilla Karlsson
Växjö OK
60:1418:18Brons
 
D21 2 CAAA0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
44:350:00Guld
2
Jenny Erlandsson
Sundsvalls OK
51:457:10Silver
3
Helene Gustafsson
OK Linné
52:037:28Silver
4
Annika Gustavsson
Strängnäs-Malmby OL
53:359:00Silver
5
Magdalena Jonsson
Nybro OK
59:1714:42Silver
6
Maria Kristensson
Lunds OK
64:3920:04Brons
 
D21 2 CABA0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Hellman
IK Hakarpspojkarna
43:440:00Guld
2
Carolin Jonasson
IK Hakarpspojkarna
44:050:21Guld
3
Annika Ridell
IF Thor
48:314:47Guld
4
Sarah Olofsson
Ronneby OK
52:398:55Silver
5
Eva Lindström
Västerås SOK
52:438:59Silver
6
Heléne Klasson
OK Ravinen
55:0611:22Silver
7
Martina Dahlström
Trollhättans SK
56:2312:39Silver
8
Emma Adolfsson
Sol Tranås
79:5236:08
 
D21 2 CACA0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Birkebæk
Stora Tuna IK
43:540:00Guld
2
Kajsa Guterstam
Södertälje-Nykvarn Orientering
46:122:18Guld
3
Maria Junevik
Leksands OK
46:272:33Guld
4
Annika Påhlstorp
Stora Tuna IK
49:425:48Silver
5
Anna Andersson
OK Denseln
51:297:35Silver
6
Malin Lindskog
Söders-Tyresö
53:189:24Silver
7
Sofia Johnsson
Dalaportens OL
58:1714:23Silver
8
Jolanta Sulciene
OK Kåre
65:5522:01Brons
9
Malin Svensson
Söders-Tyresö
71:1027:16
10
Cecilia Frohm
OK Denseln
89:1145:17
 
D21 3 4 ACBC0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Nilsson
Växjö OK
78:170:00
 
D21 3 ACAC0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Madelene Allmungs
Leksands OK
62:570:00Guld
2
Regula Hulliger
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:250:28Guld
3
Annika Billstam
Järfälla OK
71:118:14Silver
4
Angela Bergström
Stora Tuna IK
74:2911:32Silver
5
Emma Tryggeson
Göteborg-Majorna OK
81:0118:04Silver
6
Susanne Olsson
OK Denseln
92:4829:51Brons
7
Lisa Nordin
Skogslöparna
94:4331:46Brons
8
Carina Persson
Söders-Tyresö
99:2436:27
Charlotte Wahlström
Almby IK
Ej godkänd
 
D21 3 ACBC0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katarina Allberg
Sundsvalls OK
56:170:00Guld
2
Carina Svensson
Eksjö SOK
64:188:01Silver
3
Åsa Hedin
OK Linné
70:1313:56Silver
4
Helena Karlsson
Nybro OK
80:3524:18Brons
5
Anna Edenbrandt
Lunds OK
97:0640:49
 
D21 3 ACCC0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Sandström
OK Ravinen
58:320:00Guld
2
Gunilla Svärd
IF Thor
59:270:55Guld
3
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
65:327:00Silver
4
Maria Sibileva
Ronneby OK
68:3910:07Silver
5
Åsa Holmstrand
Trollhättans SK
69:0310:31Silver
6
Linda Sjögren
IFK Hedemora OK
73:0814:36Silver
7
Elisabet Larsson
Sol Tranås
83:1724:45Brons
Malin Danielsson
IF Hagen
Ej godkänd
 
D21 3 BCAC0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
58:090:00Guld
2
Kicki Skog
Tullinge SK
59:331:24Guld
3
Lina Bäckström
Täby OK
64:376:28Guld
4
Eva Singman
Västerås SOK
78:1620:07Silver
5
Anna Karin Olm
IF Thor
78:2220:13Silver
6
Karin Techel
OK Ravinen
101:0242:53
7
Erica Bengtsson
Sala OK
113:0154:52
 
D21 3 BCBC0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
56:580:00Guld
2
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
62:225:24Guld
3
Jenny Röjgård
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:156:17Silver
4
Anke Xylander
Söders-Tyresö
71:4814:50Silver
5
Linda Ryen
OK Djerf
73:3516:37Silver
6
Johanna Isaksson
Leksands OK
73:4616:48Silver
7
Jennie Hellström
Stora Tuna IK
81:1924:21Brons
8
Anna Nordh
Uddevalla OK
81:5024:52Brons
9
Bodil Halvarsson
OK Kåre
83:0426:06Brons
Linda Eriksson
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
D21 3 BCCC0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
61:190:00Guld
2
Cecilia Nilsson
OK Orion
61:260:07Guld
3
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
62:020:43Guld
4
Carina Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
70:499:30Silver
5
Karin Kjellman
Sundsvalls OK
71:5110:32Silver
6
Ingela Eriksson
Gävle OK
78:2117:02Silver
7
Elinor Andrè
Svärdsjö IF
87:1425:55Brons
 
D21 3 CCAC0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
59:550:00Guld
2
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
64:324:37Guld
3
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
64:524:57Guld
4
Linda Nordin
Sundbybergs IK
65:265:31Guld
5
Anna-Karin Dovåker
Leksands OK
67:547:59Silver
6
Rebecka Österberg
Linköpings OK
73:1413:19Silver
7
Annika Björk
Domnarvets GOIF
78:4018:45Silver
8
Linda Lövhammer
Sundbybergs IK
89:3229:37Brons
 
D21 3 CCBC0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lucie Böhm
IFK Lidingös Skid o OK
62:460:00Guld
2
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
64:071:21Guld
3
Laila B Höglund
FK Herkules
64:341:48Guld
4
Kristina Kull
Sävedalens AIK
66:494:03Guld
5
Anneli Carlsson
Umeå OK
86:3323:47Silver
6
Louise Furubom
Söderhamns OK
92:3929:53Brons
Märta Bäckman
Bondsjöhöjdens IK
Ej godkänd
 
D21 3 CCCC0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Jonsson
OK Tyr
70:140:00Guld
2
Stina Strömstedt
IFK Moras OK
71:020:48Guld
3
Cecilia Einarsson
OK Hedströmmen
71:341:20Guld
4
Jessica Vestin
Tullinge SK
74:063:52Guld
5
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
77:197:05Guld
6
Emelie Svalin
OK Alehof
78:338:19Guld
7
Marie Malmborg
Skogsluffarnas OK
79:229:08Silver
8
Louise Woxlin
Alfta-Ösa OK
83:2213:08Silver
9
Linda Andsjö
Täby OK
85:0414:50Silver
10
Maria Mikaelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
88:4318:29Silver
11
Pernilla Svedin
OK Roslagen
90:0119:47Silver
 
H21 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H21 1 AAA0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Öberg
OK Hällen
66:430:00Guld
2
Peter Hemmyr
IFK Umeå
66:480:05Guld
3
Per Eklöf
OK Milan
67:591:16Guld
4
Niklas Bratt
OK Orion
69:022:19Guld
5
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
71:194:36Guld
6
Jon Engkvist
Ronneby OK
71:214:38Guld
7
Niklas Eriksson
Dalaportens OL
71:515:08Guld
8
Anders Boström
OK Linné
71:555:12Guld
9
Ulf Öjebo
IFK Lidingös Skid o OK
71:575:14Guld
10
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
75:138:30Silver
11
Niclas Jönsson
KFUM Örebro OK
75:258:42Silver
12
Peter Andersson
Söders-Tyresö
76:4810:05Silver
13
Anders Nilsson
OK Skogsstjärnan
76:5810:15Silver
14
Håkan Stolt
Sundsvalls OK
88:0321:20Silver
15
Robert Johansson
Täby OK
114:3647:53
 
H21 1 AAB0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
67:100:00Guld
2
Tony Larsson
Istrums SK
68:030:53Guld
3
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
69:041:54Guld
4
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
69:232:13Guld
5
John Solbreck
OK Roslagen
71:334:23Guld
6
Jakob Svensson
OK Pan-Kristianstad
71:374:27Guld
7
Thord Hultberg
SOK Viljan
72:105:00Guld
8
Greger Tysk
Leksands OK
72:225:12Guld
9
Björn Karlsson
OK Denseln
76:489:38Silver
10
Mikael Hansson
Stora Tuna IK
76:529:42Silver
11
N.N.
OK Södertörn
90:3123:21Silver
Magnus Persson
OK Kolmården
Ej godkänd
 
H21 1 ABA0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jens Molin
SOIK Hellas
66:590:00Guld
2
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
67:000:01Guld
3
Jonas Buud
IFK Moras OK
68:011:02Guld
4
Petri Noponen
IFK Lidingös Skid o OK
68:571:58Guld
5
Pessi Liukkonen
Sundsvalls OK
69:012:02Guld
6
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
69:112:12Guld
7
Merijus Sulcys
OK Kåre
71:314:32Guld
8
Henrik Råberg
OK Tyr
75:148:15Silver
8
Urs Bütikofer
Forsa OK
75:148:15Silver
10
Jonas Lindegren
Västerås SOK
75:198:20Silver
11
Ulf Johansson
Ärla IF
76:489:49Silver
 
H21 1 ABB0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
67:050:00Guld
2
Martin Andersson
OK Ravinen
67:580:53Guld
3
Ulf Bergkvist
OK Hammaren
71:224:17Guld
4
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
71:254:20Guld
5
Martin Larsson
IFK Göteborg
71:264:21Guld
6
Börje Pauler
Skogslöparna
71:354:30Guld
7
Henric Brohede
Kils OK
71:444:39Guld
8
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
71:584:53Guld
9
Göran Svensson
OK Djerf
72:125:07Guld
10
Henrik Persson
Tullinge SK
76:389:33Silver
11
Tommy Johansson
Järfälla OK
76:529:47Silver
12
Jonas Zachrison
Mariestads FK
106:1439:09
Urban André
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
 
H21 1 BAA0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
66:550:00Guld
2
Tomas Nordlander
OK Tyr
67:060:11Guld
3
Johan Karlsson
Västerås SOK
68:111:16Guld
4
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
68:121:17Guld
5
Magnus Arvidsson
IFK Göteborg
69:202:25Guld
6
Nick Barrable
OK Ravinen
71:434:48Guld
7
Conny Rantzow
Hestra IF
71:454:50Guld
8
Ulf Bergkvist
OK Hammaren
71:504:55Guld
9
Per-Markus Jönsson
Kalmar OK
71:534:58Guld
10
Torbjörn Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
72:135:18Guld
11
Henrik Persson
Sundbybergs IK
76:499:54Silver
12
Richard Tengström
Vänersborgs SK
76:5710:02Silver
Carsten Lausten
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
H21 1 BAB0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Pettersson
Hagaby GOIF
66:520:00Guld
2
Ingo Horst
Söders-Tyresö
67:010:09Guld
3
Magnus Palm
Kjula-Standard OK
67:180:26Guld
4
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
67:210:29Guld
5
Johan Ingemarsson
Hestra IF
69:162:24Guld
6
Sergej Detkov
Ronneby OK
71:174:25Guld
7
Christer Carlsson
OK Kåre
71:244:32Guld
8
Reto Flückiger
Motala AIF OL
71:304:38Guld
9
Mårten Johnsson
Nybro OK
71:334:41Guld
10
Erik Groth
KFUM Örebro OK
71:364:44Guld
11
Daniel Mäkinen
IFK Moras OK
72:385:46Guld
12
Fredrik Noborn
Sundsvalls OK
73:597:07Guld
13
Jens Thorild
FK Friskus-Varberg
87:3020:38Silver
 
H21 1 BBA0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Troeng
Storviks IF
66:420:00Guld
2
Hans Mård
Järfälla OK
66:530:11Guld
3
Erik Kropf
Gustavsbergs IF
71:194:37Guld
4
Erik Johnsson
OK Skogshjortarna
71:565:14Guld
5
Anders Karlsson
Linköpings OK
72:005:18Guld
6
André Leumann
IF Thor
72:055:23Guld
7
Lars Nordqvist
Västerbergslagens OL
73:256:43Guld
8
Magnus Cederlöf
IFK Hedemora OK
74:287:46Silver
9
Stefan Ingvarsson
OK Tylöskog
76:4610:04Silver
10
Jonas Stjernlöf
Göteborg-Majorna OK
100:0933:27Brons
11
Mikael Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
106:1439:32
 
H21 1 BBB0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Sundén
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:530:00Guld
2
Anders Dalin
Leksands OK
67:220:29Guld
3
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
69:022:09Guld
4
Martin Pettersson
Sävedalens AIK
71:214:28Guld
5
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
71:274:34Guld
6
Martin Granqvist
OK Orion
71:284:35Guld
7
Jonas Eklund
OK Roslagen
71:314:38Guld
8
Fredrik Åhman
Skellefteå OK
71:414:48Guld
9
Mikael Pihel
OK Tisaren
71:535:00Guld
10
Erik Åhlin
OK Hällen
76:5310:00Silver
11
Ulf Tingelöf
IFK Umeå
76:5410:01Silver
12
Nils Olsson
Stora Tuna IK
77:0910:16Silver
13
Andreas Gällerspång
Umeå OK
79:3412:41Silver
14
Olof Borell
OK Linné
88:0721:14Silver
15
Henrik Åström
Alfta-Ösa OK
100:4933:56Brons
 
H21 2 AAA0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Ivarsson
Söders-Tyresö
47:340:00Guld
1
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
47:340:00Guld
3
Mårten Frendelius
Hagaby GOIF
47:400:06Guld
4
Oskar Malmberg
IFK Umeå
48:401:06Guld
5
Arto Rautiainen
IFK Göteborg
49:452:11Guld
6
Mattias Balck
IFK Lidingös Skid o OK
49:582:24Guld
7
Jakob Jakobsson
Nybro OK
50:292:55Guld
8
Calle Bohman
SOIK Hellas
51:354:01Guld
9
Daniel Hasselström
Motala AIF OL
51:514:17Guld
10
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
54:256:51Silver
11
Tomas Knutsson
Ärla IF
54:397:05Silver
12
Jonas Bengtsson
Härlövs IF
59:2611:52Silver
 
H21 2 AAB0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fridolf Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
48:090:00Guld
2
Bengt Levin
OK Tyr
48:160:07Guld
3
Mattias Grahn
OK Orion
49:201:11Guld
4
Andreas Andersson
OK Skogshjortarna
51:353:26Guld
5
Johan Granath
Stora Tuna IK
52:524:43Guld
6
Erik Axelsson
Boxholm-Mjölby OL
53:355:26Guld
7
Tobias Israelsson
OK Tylöskog
54:025:53Silver
8
Edvin Karlsson
OK Denseln
55:086:59Silver
9
Marcus Kvarndal
Istrums SK
55:177:08Silver
10
Daniel Jungar
Dalaportens OL
55:467:37Silver
11
Pär Svensson
Söders-Tyresö
58:009:51Silver
12
Fredrik Wallin
OK Nolaskogsarna
65:1917:10Silver
Peter Lundh
OK Kolmården
Ej godkänd
 
H21 2 ABA0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Olsson
Leksands OK
47:110:00Guld
2
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
47:350:24Guld
3
Mikael Ingelsson
OK Hammaren
47:430:32Guld
4
Martin Jönsson
FK Friskus-Varberg
49:202:09Guld
5
Tomas Unander
Sundsvalls OK
49:262:15Guld
6
Ola Hultin
OK Roslagen
50:193:08Guld
7
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
51:114:00Guld
8
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
51:224:11Guld
9
Peter Fredricson
IFK Moras OK
51:384:27Guld
10
Anders Sundström
OK Kåre
51:434:32Guld
11
Åke Wrane
Sävedalens AIK
52:505:39Guld
12
Mattias Nilsson
OK Linné
55:248:13Silver
13
Robert Palm
Västerås SOK
56:179:06Silver
 
H21 2 ABB0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Pettersson
OK Tisaren
49:580:00Guld
2
Tobias Kjell
Linköpings OK
50:030:05Guld
3
Anders Lindkvist
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:012:03Guld
4
Kristoffer Isacsson
Skellefteå OK
52:082:10Guld
5
Våge Rindstig
SOK Viljan
52:092:11Guld
6
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
52:372:39Guld
7
Henrik Tryggesson
OK Pan-Kristianstad
53:203:22Guld
8
Per-Olov Wedin
IF Thor
53:283:30Guld
9
Martin Ljungberg
OK Djerf
53:353:37Guld
10
Anders Karlsson
OK Hällen
53:453:47Guld
11
Per Lovang
Västerbergslagens OL
56:206:22Silver
12
Patric Jansson
Järfälla OK
61:0811:10Silver
Tom Quayle
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
 
H21 2 BAA0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Hedman
OK Hällen
47:460:00Guld
2
Daniel Kaipe
Leksands OK
49:421:56Guld
3
Johan Ahlström
Västerås SOK
50:122:26Guld
4
Jonas Nordström
OK Roslagen
51:003:14Guld
4
Magnus Thurén
Ronneby OK
51:003:14Guld
6
Magnus Johansson
Kalmar OK
51:273:41Guld
7
Stefan Hellberg
Sundbybergs IK
53:476:01Silver
8
Lars Olsson
Hestra IF
56:188:32Silver
9
Daniel Lind
Tumba-Mälarhöjden OK
56:499:03Silver
10
Erik Harlén
KFUM Örebro OK
61:3313:47Silver
11
N.N.
OK Södertörn
62:2214:36Silver
Martin Persson
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
H21 2 BAB0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Ek
IFK Lidingös Skid o OK
47:500:00Guld
2
Per Brandt
Malungs OK Skogsmårdarna
48:180:28Guld
3
Magnus Palmberg
OK Hammaren
50:122:22Guld
4
Tomas Albinsson
OK Ravinen
50:432:53Guld
5
Johan Israelsson
IFK Moras OK
50:563:06Guld
6
Henrik Boström
OK Linné
51:143:24Guld
7
Johan Karlsson
Kjula-Standard OK
51:443:54Guld
8
Marcus Hylén
OK Kåre
51:493:59Guld
9
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
55:427:52Silver
10
Niclas Sieppi
Täby OK
56:318:41Silver
11
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
59:5112:01Silver
12
Johan Agås
Sundsvalls OK
65:4717:57Silver
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Anders Lövgren
OK Milan
Ej godkänd
 
H21 2 BBA0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
47:450:00Guld
2
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:210:36Guld
3
Andreas Johansson
Ulricehamns OK
49:181:33Guld
4
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
50:242:39Guld
5
Ola Lindqvist
OK Skogsfalken
51:223:37Guld
6
Richard Hejdenberg
Gävle OK
51:534:08Guld
7
Lars Palmqvist
Järfälla OK
52:204:35Guld
8
Magnus Granqvist
OK Orion
52:294:44Guld
9
Anders Holm
Storviks IF
52:535:08Guld
10
Håkan Malmström
Tullinge SK
54:036:18Silver
11
Jan Eriksson
Grycksbo IF OK
56:489:03Silver
12
Jens Nordström
IFK Hedemora OK
57:429:57Silver
13
Peter Sandqvist
Göteborg-Majorna OK
58:3110:46Silver
Magnus Nyström
Mariestads FK
Ej godkänd
 
H21 2 BBB0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Miketinac
IFK Göteborg
47:580:00Guld
2
Lennart Larsson
Hestra IF
49:041:06Guld
3
Magnus Nordström
Kils OK
50:282:30Guld
4
Christian Håkansson
Ronneby OK
50:332:35Guld
5
Per Jonhed
KFUM Örebro OK
50:472:49Guld
6
Johan Alfredsson
Stora Tuna IK
52:284:30Guld
7
Peter Bylund
Skogslöparna
54:146:16Silver
8
Sixten Westlund
OK Tyr
54:296:31Silver
9
Olle Näslund
Umeå OK
54:597:01Silver
10
Stefan Carlsson
Alfta-Ösa OK
60:1712:19Silver
11
Staffan Berglund
IFK Umeå
71:1823:20Brons
12
Mikael Wilhelmsson
Forsa OK
72:2624:28Brons
 
H21 3 AAA0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
IFK Göteborg
47:200:00Guld
2
Lars P. Nordström
Kils OK
48:511:31Guld
3
Johan Håkansson
Ronneby OK
48:581:38Guld
4
Oskar Axelsson
Hestra IF
52:225:02Guld
5
Gordon Riemersma
OK Tyr
52:525:32Guld
6
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
53:025:42Silver
7
Calle Olsson
KFUM Örebro OK
55:478:27Silver
8
Jonas Byström
Skogslöparna
57:5110:31Silver
9
Lukas Peterson
IFK Umeå
62:3915:19Silver
10
Oskar Forsberg
Umeå OK
66:0418:44Silver
11
Peter Karsbo
Alfta-Ösa OK
67:0719:47Silver
12
Mathias Wilhelmsson
Forsa OK
80:5133:31
 
H21 3 AAB0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Martner
Göteborg-Majorna OK
47:330:00Guld
2
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:090:36Guld
3
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
48:541:21Guld
4
Steve Craig
Tullinge SK
49:121:39Guld
5
Harry Hietanen
Gävle OK
50:403:07Guld
6
Henrik Mård
Järfälla OK
51:544:21Guld
7
Kennet Andersson
Grycksbo IF OK
52:505:17Guld
8
Anders Lindholm
Storviks IF
53:446:11Silver
9
Marcus Wadell
Ulricehamns OK
55:317:58Silver
10
Lars-Ola Larsson
OK Orion
56:038:30Silver
11
Magnus Axelsson
Göteborg-Majorna OK
58:1310:40Silver
12
Tobias Bengtsson
IFK Hedemora OK
65:2617:53Silver
Per Zachrison
Mariestads FK
Ej godkänd
Olof Nilsson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
 
H21 3 ABA0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
45:450:00Guld
2
Niklas Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
47:161:31Guld
3
Jonas Palmberg
OK Hammaren
48:583:13Guld
4
Olof Smitt
Sundsvalls OK
50:134:28Guld
5
Henrik Göhl
OK Linné
53:528:07Silver
6
Björn Wrahme
IFK Moras OK
54:298:44Silver
7
Henrik Thomson
OK Kåre
55:139:28Silver
8
Lars Forsberg
OK Ravinen
56:1610:31Silver
9
Per Nordling
Sundsvalls OK
56:2910:44Silver
10
Arvid Sundkvist
Kjula-Standard OK
58:1412:29Silver
11
Magnus Sandberg
FK Friskus-Varberg
61:1115:26Silver
12
Stefan Wittman
Täby OK
72:1026:25
Mikael Tjernberg
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Roberth Andersson
OK Milan
Ej godkänd
 
H21 3 ABB0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torbjörn Lännevall
OK Roslagen
48:300:00Guld
2
Fredrik Thuren
Ronneby OK
48:470:17Guld
3
Rikard Claesson
Leksands OK
49:010:31Guld
4
Lars-Erik Carlsson
Västerås SOK
52:494:19Guld
5
Lars Norrby
Hestra IF
54:446:14Silver
6
Johan Otterström
OK Hällen
56:217:51Silver
7
Tobias Borger
Kalmar OK
57:198:49Silver
8
Magnus Borgström
Sundbybergs IK
58:5510:25Silver
9
N.N.
OK Södertörn
59:4111:11Silver
10
Anders Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
68:2519:55Silver
11
Johan Lundmark
KFUM Örebro OK
73:2724:57Brons
Johan Berglund
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
H21 3 BAA0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Widén
Linköpings OK
48:580:00Guld
2
Martin Bellander
Gustavsbergs IF
50:351:37Guld
3
Joakim Backlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:442:46Guld
4
Henrik Modig
OK Pan-Kristianstad
52:133:15Guld
5
Tomas Yngström
OK Tisaren
52:473:49Guld
6
Ola Lind
IF Thor
53:054:07Guld
7
Henrik Lindblad
OK Djerf
53:274:29Guld
8
Pär Norén
Skellefteå OK
54:575:59Silver
9
Janne Lundbäck
Järfälla OK
55:426:44Silver
10
Andreas Nilsson
SOK Viljan
58:349:36Silver
11
Torbjörn Svensk
OK Hällen
59:1910:21Silver
12
Mattias Kähäri
Västerbergslagens OL
60:2711:29Silver
Anders Carlsson
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
 
H21 3 BAB0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Dalin
Leksands OK
45:500:00Guld
2
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
46:490:59Guld
3
Mattias Allberg
Sundsvalls OK
47:321:42Guld
4
Magnus Johansson
OK Ravinen
47:381:48Guld
5
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
47:431:53Guld
6
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
48:182:28Guld
7
Johan Jakobsson
OK Roslagen
49:053:15Guld
8
Peter Falk
OK Kåre
51:195:29Silver
9
Martin Sellberg
IFK Moras OK
60:4114:51Silver
10
Mats Fröberg
OK Linné
62:4516:55Silver
11
Erik Österlin
Sävedalens AIK
65:5720:07Brons
12
Robert Enbom
Vänersborgs SK
68:1322:23Brons
13
Magnus Öhling
Västerås SOK
69:4223:52Brons
 
H21 3 BBA0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Tyr
47:160:00Guld
2
Klas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
51:184:02Guld
3
Mikael Ingvarsson
OK Tylöskog
51:464:30Guld
4
Pontus Jonsson
OK Orion
52:175:01Guld
5
Erik Pettersson
Stora Tuna IK
52:225:06Guld
6
Andreas Larsson
Boxholm-Mjölby OL
52:515:35Guld
7
Mathias Häggblom
OK Skogshjortarna
55:037:47Silver
8
Joakim Thornell
Dalaportens OL
56:199:03Silver
9
Erik Andersson
OK Denseln
56:349:18Silver
10
Robert Söderberg
Söders-Tyresö
58:4911:33Silver
11
Filip Svensson
Istrums SK
72:0124:45Brons
David Hedman
OK Kolmården
Ej godkänd
Jörgen Nylén
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
 
H21 3 BBB0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
45:450:00Guld
2
Mathias Jansson
Hagaby GOIF
48:152:30Guld
3
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
52:226:37Silver
4
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
52:426:57Silver
5
Anders Thureson
SOIK Hellas
53:167:31Silver
6
Björn Kristianson
IFK Göteborg
54:118:26Silver
7
Håkan Olofsson
Ärla IF
58:2312:38Silver
8
Richard Johansson
Härlövs IF
60:4014:55Silver
9
Michael Adamsson
Nybro OK
61:4115:56Silver
10
Olof Malmberg
IFK Umeå
61:5016:05Silver
11
Erik Adolfsson
OK Skogsstjärnan
65:4920:04Brons
12
Fredrik Korall
Motala AIF OL
69:5124:06Brons
 
H21 4 AAA0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Carlsson
OK Tisaren
67:150:00Guld
2
Henrik Berlin
OK Orion
68:381:23Guld
3
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
70:203:05Guld
4
Niclas Jonasson
Leksands OK
70:393:24Guld
5
Matti Envall
IK Hakarpspojkarna
71:394:24Guld
6
Tommy Lindberg
OK Roslagen
71:534:38Guld
7
Patrik Svedberg
Skellefteå OK
76:429:27Silver
8
Ola Cliffordson
Sävedalens AIK
79:0211:47Silver
9
Anders Eriksson
OK Hällen
81:1313:58Silver
10
Tomas Johansson
IFK Umeå
89:1221:57Silver
11
Stefan Hedlund
Alfta-Ösa OK
89:3522:20Silver
12
Ola Torstensson
Umeå OK
96:3929:24Brons
13
Marcus Phersson
OK Linné
101:0733:52Brons
14
Peter Löfås
Stora Tuna IK
102:1234:57Brons
Antonio Lopez
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H21 4 AAB0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Berg
Linköpings OK
68:030:00Guld
2
Ali Kuosku
Järfälla OK
70:292:26Guld
3
Thomas Åberg
Storviks IF
72:294:26Guld
4
Dan Norin
Gustavsbergs IF
76:088:05Silver
5
Pontus Halldin
OK Tylöskog
77:409:37Silver
6
Christian Mittelholzer
IF Thor
78:029:59Silver
7
Jan Nordqvist
Västerbergslagens OL
83:1915:16Silver
8
Max Karle
OK Skogshjortarna
83:5615:53Silver
9
Per Samuelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
91:0823:05Silver
10
Jamie Stevenson
IFK Hedemora OK
93:1425:11Silver
11
Andreas S Johansson
Göteborg-Majorna OK
94:2226:19Silver
 
H21 4 ABA0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Petersson
Nybro OK
64:520:00Guld
2
Jonas Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
68:423:50Guld
3
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
68:433:51Guld
4
Jan Nordin
Sundsvalls OK
69:454:53Guld
5
Radek Novotny
Hagaby GOIF
71:286:36Guld
6
Michael Mamleev
Ronneby OK
73:048:12Silver
7
Martin Claesson
Hestra IF
74:369:44Silver
8
Per Johansson
Motala AIF OL
80:4015:48Silver
9
Mattias Axelsson
Söders-Tyresö
82:1417:22Silver
10
Kalle Larsson
Kjula-Standard OK
83:4818:56Silver
11
Jonas Ljungberg
FK Friskus-Varberg
84:5820:06Silver
12
Erik Eriksson
IFK Moras OK
85:4020:48Silver
13
Mats Gavlefors
OK Kåre
116:3151:39
 
H21 4 ABB0 meter13 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Steven Hale
OK Tyr
68:290:00Guld
2
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
69:040:35Guld
3
Anders Österlund
Västerås SOK
73:004:31Guld
4
Johan G Larsson
IFK Göteborg
73:154:46Guld
5
Mathias Danielsson
OK Hammaren
78:049:35Silver
6
Gunnar Melin
Sundbybergs IK
81:3313:04Silver
7
Sven-Erik Samuelsson
Boxholm-Mjölby OL
81:4713:18Silver
8
Kjell Almgren
OK Ravinen
82:5214:23Silver
9
Rasmus Westergren
Kalmar OK
82:5314:24Silver
10
Andreas Kallin
Hestra IF
87:1818:49Silver
Håkan Berglund
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
Jonas Frohlund
Eksjö SOK
Ej godkänd
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H21 4 BAA0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Asp
IFK Göteborg
66:460:00Guld
2
Fredrik Sturesson
Göteborg-Majorna OK
67:230:37Guld
3
Mikael Palmberg
OK Hammaren
67:461:00Guld
4
Peter Jacobsson
OK Ravinen
67:591:13Guld
5
Lars Sjöberg
Tullinge SK
69:332:47Guld
6
Jan Olm
Kils OK
73:286:42Guld
7
Lasse Jansson
Gävle OK
74:247:38Silver
8
Urban Ljungberg
OK Djerf
76:409:54Silver
9
Peter Arvidsson
Järfälla OK
78:2011:34Silver
10
Stefan Sjölund
Skogslöparna
80:0013:14Silver
11
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
83:5517:09Silver
Lars Magnusson
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
Anders Höije
Mariestads FK
Ej godkänd
 
H21 4 BAB0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
65:220:00Guld
2
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
65:270:05Guld
3
Pär Hansson
FK Friskus-Varberg
67:151:53Guld
4
Olov Vikström
Sundsvalls OK
68:112:49Guld
5
Darius Sadeckas
IFK Moras OK
71:406:18Guld
6
Vidas Armalis
SOIK Hellas
73:368:14Silver
7
Magnus Bergman
OK Kåre
74:519:29Silver
8
Johan Hellman
OK Tyr
79:4614:24Silver
9
Jonas Pettersson
Ärla IF
86:2821:06Silver
10
Henrik Mattsson
Forsa OK
95:1929:57Brons
11
Håkan Andersson
Västerås SOK
103:4338:21
 
H21 4 BBA0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Nordlund
Leksands OK
67:400:00Guld
2
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
69:381:58Guld
3
Jacob Skönnegaard
Södertälje-Nykvarn Orientering
73:015:21Guld
4
Rickard Ekman
OK Roslagen
74:587:18Guld
5
Anders Påhlman
Istrums SK
78:2110:41Silver
6
Jan Johansson
SOK Viljan
79:3511:55Silver
7
Erik Sundberg
Stora Tuna IK
84:4417:04Silver
8
N.N.
OK Södertörn
88:4121:01Silver
9
Anders Kleist
OK Denseln
94:1426:34Silver
10
Jörgen Norén
Grycksbo IF OK
96:0428:24Brons
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Mats Röjgård
OK Kolmården
Ej godkänd
 
H21 4 BBB0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
69:450:00Guld
2
Peter Öberg
OK Hällen
70:581:13Guld
3
Pål Skogtjärn
OK Linné
72:282:43Guld
4
Yuri Omelchenko
OK Orion
73:303:45Guld
5
Torgny Lindström
Ronneby OK
74:254:40Guld
6
Jan Johansson
IFK Umeå
75:095:24Guld
7
Erik Ersson
Dalaportens OL
78:358:50Silver
8
Jesper Håkansson
Härlövs IF
80:5511:10Silver
9
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
81:0711:22Silver
10
Lars Jonhed
KFUM Örebro OK
84:2014:35Silver
11
Anders Erlandsson
Sundsvalls OK
85:5516:10Silver
12
Tomas Andersson
OK Skogsstjärnan
88:1718:32Silver
13
Erik Widegren
Söders-Tyresö
90:1920:34Silver
14
Mattias Sandqvist
Täby OK
92:3222:47Silver
Tomas Gustavsson
OK Milan
Ej godkänd
 
D20 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D20 1 AAB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
58:370:00Guld
2
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
60:341:57Guld
3
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
60:361:59Guld
4
Stina Lindqvist
Järfälla OK
66:167:39Silver
5
Kristina Gatel
IF Thor
66:297:52Silver
6
Karin Lundell
OK Hällen
74:1215:35Silver
 
D20 1 ABB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Ställberg
Tullinge SK
60:060:00Guld
2
Lisa Axelsson
Hjobygdens OK
60:510:45Guld
3
Hanna Aludden
Gävle OK
61:000:54Guld
4
Minna Lappalainen
Ljungskile FK
64:094:03Guld
5
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
67:107:04Guld
6
Linda Axelsson
IK Uven
75:0915:03Silver
7
Josefina Norin
Kungälvs OK
79:1919:13Silver
8
Emelie Agnedal
OK Linné
79:4119:35Silver
 
D20 1 ACB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Lönnqvist
Skarpnäcks OL
61:160:00Guld
2
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
62:551:39Guld
3
Elin Sjölander
OK Rodhen
64:383:22Guld
4
Johanna Gull
FK Friskus-Varberg
66:465:30Guld
5
Gunilla Bohman
Hjärnarps GH OL
79:1718:01Silver
 
D20 1 BAB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Öberg
OK Hällen
61:020:00Guld
2
Anna Olsson
OK Skogsfalken
64:243:22Guld
3
Marie Arnesson
OK Löftan
66:215:19Guld
4
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
66:355:33Guld
5
Anna Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
68:077:05Guld
 
D20 1 BBB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Diana Vosyliute
IFK Moras OK
60:020:00Guld
2
Maria Gunnarsson
Kristinehamns OK
62:482:46Guld
3
Jennifer Gull
FK Friskus-Varberg
66:346:32Guld
4
Ellen Ericson
Alfta-Ösa OK
69:119:09Silver
5
Madeleine Näslund
Täby OK
76:3116:29Silver
 
D20 1 BCB0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
64:380:00Guld
2
Linn Axelsson
Ärla IF
66:392:01Guld
3
Natalie Egli
Söders-Tyresö
66:522:14Guld
4
Anna Nykvist
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:552:17Guld
5
Jenny Sander
Leksands OK
66:562:18Guld
6
Caroline Wilbois
Tullinge SK
67:052:27Guld
7
Malin Videhall
Gammelstads IF
70:075:29Guld
 
D20 1 CAB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Ödlund
Linköpings OK
66:380:00Guld
2
Ida Arnesson
Ulricehamns OK
68:221:44Guld
3
Ida Thuresson
OK Pan-Kristianstad
70:093:31Guld
4
Johanna Jonsson
OK Tisaren
72:025:24Guld
5
Erica Karlsson
Hagaby GOIF
80:5114:13Silver
 
D20 1 CBB0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Löfdahl
Köping-Kolsva OK
62:410:00Guld
2
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
62:450:04Guld
3
Teres Gustavsson
Ronneby OK
64:241:43Guld
4
Karin Jarlekrantz
Västerås SOK
66:333:52Guld
5
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
69:176:36Guld
 
D20 1 CCB0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Mårsell
Göteborg-Majorna OK
60:490:00Guld
2
Sara Svensson
OK Kullingshof
62:231:34Guld
3
Sofi Rönnestrand
Forsa OK
66:195:30Guld
4
Marielle Larsson
OK Södertörn
66:536:04Guld
5
Katarina Bergander
OK Linné
78:5818:09Silver
6
Linnea Talltjärn
OK Tor
79:4718:58Silver
 
D20 2 AAA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
44:080:00Guld
2
Karin Trolin
Forsa OK
57:0312:55Silver
3
Camilla Holmberg
OK Tor
65:1721:09Brons
4
Emma Pihl Skoog
OK Linné
70:3026:22
5
Virginia Wiman
Täby OK
72:5028:42
6
Sandra Johansson
OK Kullingshof
75:5531:47
7
Kristin Söderlund
Alfta-Ösa OK
86:0641:58
 
D20 2 ABA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Norberg
Gammelstads IF
53:140:00Guld
2
Matilda Thorsson
Tullinge SK
54:040:50Guld
3
Maria-Therese Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
56:323:18Guld
4
Malin Björkqvist
OK Pan-Kristianstad
61:228:08Silver
4
Hanna Kask
OK Tisaren
61:228:08Silver
6
Lotta Sander
Leksands OK
64:5311:39Silver
7
Jenny Allared
Hagaby GOIF
65:1812:04Silver
 
D20 2 ACA0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
50:230:00Guld
2
Anna Jansson
Stora Tuna IK
51:541:31Guld
3
Ida Svensson
Halmstad OK
53:313:08Guld
4
Elin Hultman
OK Hällen
58:568:33Silver
5
Karin Werner-Erichsen
Västerås SOK
68:5618:33Silver
 
D20 2 BAA0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Nero
Ronneby OK
46:580:00Guld
2
Sofia Söllvander
OK Rodhen
51:224:24Guld
3
Klara Håmås
IK Hakarpspojkarna
52:115:13Silver
4
Linda Ohlsson
Köping-Kolsva OK
53:306:32Silver
 
D20 2 BBA0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Woxlin
Alfta-Ösa OK
49:410:00Guld
2
Sara Holmberg
Göteborg-Majorna OK
49:420:01Guld
3
Anna Grenros
OK Södertörn
56:296:48Silver
4
Hanna Lundell
OK Hällen
61:4312:02Silver
 
D20 2 BCA0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Östlin
Linköpings OK
47:250:00Guld
2
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
50:032:38Guld
3
Sofia Karlsson
Tullinge SK
53:256:00Silver
4
Emelie Steen
Kungälvs OK
65:4418:19Silver
5
Åsa Nordlander
OK Linné
70:1122:46Brons
Therese Tillenius
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
D20 2 CAA0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellinor Fransson
Ärla IF
49:350:00Guld
2
Emilia Nilsson
FK Göingarna
51:161:41Guld
3
Lara Prince
Söders-Tyresö
53:273:52Guld
4
Andrea Westerdahl
Gävle OK
57:408:05Silver
5
Linn Gustavsson
Hjobygdens OK
58:509:15Silver
6
Isabell Håkansson
IK Uven
67:1617:41Silver
7
Lindie Boström
Ljungskile FK
82:0232:27
 
D20 2 CBA0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
45:230:00Guld
2
Sanna Johansson
OK Hällen
48:553:32Guld
3
Anna Carlsson
Skarpnäcks OL
57:2011:57Silver
4
Maria Svensson
Hjärnarps GH OL
58:2112:58Silver
5
Therese Bengtsson
FK Friskus-Varberg
60:1114:48Silver
6
Josefin Antonsson
OK Löftan
70:5725:34
 
D20 2 CCA0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Helander
Domnarvets GOIF
49:220:00Guld
2
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
50:361:14Guld
3
Karin Boström
Järfälla OK
52:172:55Guld
4
Helena Ackelman
IF Thor
53:394:17Guld
5
Maria Bengtsson
FK Friskus-Varberg
60:2211:00Silver
6
Kristin Andrée
Järla IF OK
62:0312:41Silver
 
D20 3 AAC0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Johansson
Kristinehamns OK
59:300:00Guld
2
Hanna Westerdahl
Göteborg-Majorna OK
68:569:26Silver
3
Sofie Bakkman
FK Friskus-Varberg
70:5611:26Silver
4
Caroline Larsson
OK Södertörn
73:5014:20Silver
 
D20 3 ABC0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
61:090:00Guld
2
Emma Andersson
Ärla IF
65:184:09Guld
3
Caroline Sjökvist
Söders-Tyresö
67:546:45Guld
4
Emma Palmér
Ulricehamns OK
68:587:49Guld
5
Lin Eriksson
Linköpings OK
83:0321:54Silver
 
D20 3 ACC0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Grenmark
OK Hällen
58:520:00Guld
2
Lina Persson
OK Skogsfalken
59:220:30Guld
3
Lina Nero
Ronneby OK
65:426:50Silver
4
Josefina Berntsson
OK Löftan
84:4125:49Brons
5
Johanna Karlsson
Köping-Kolsva OK
102:1943:27
 
D20 3 BAC0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Höij
Stora Tuna IK
64:570:00Guld
2
Sofia Andersson
OK Hällen
66:191:22Guld
3
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
67:593:02Guld
4
Camilla Bohman
Hjärnarps GH OL
73:138:16Silver
5
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
75:0510:08Silver
Frida Kjäll
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D20 3 BBC0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
60:390:00Guld
2
Sofi Thorsell
Forsa OK
63:022:23Guld
3
Sofia Börjeskog
OK Tor
65:074:28Guld
4
Katarina Alm
Järfälla OK
67:066:27Guld
5
Kerstin Bennitz
IF Thor
67:577:18Guld
6
Karin Sörensen
Järla IF OK
87:1126:32Brons
Annelie Litzell
OK Kullingshof
Ej godkänd
Elin Hjertson
OK Linné
Ej godkänd
 
D20 3 BCC0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Gillgren
Gävle OK
62:490:00Guld
2
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
63:210:32Guld
3
Johanna Berggren
Ljungskile FK
71:208:31Silver
4
Jenny Pettersson
Hjobygdens OK
74:5612:07Silver
5
Malin Sand
OK Tisaren
76:0013:11Silver
6
Jenny Winblad
Hagaby GOIF
85:1022:21Silver
Hanna Mattsson
IK Uven
Ej godkänd
 
D20 3 CAC0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina Norin
Kungälvs OK
66:050:00Guld
2
Caroline Eriksson
Tullinge SK
66:280:23Guld
3
Sara Lundblad
Tullinge SK
70:574:52Guld
4
Malena Andén
Södertälje-Nykvarn Orientering
79:2913:24Silver
5
Linda Blomberg
Gammelstads IF
87:2521:20Silver
6
Sigrid Larsson
Leksands OK
93:1327:08Silver
7
Kristina Roberto
OK Linné
98:3132:26Brons
Elin J0hansson
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
D20 3 CBC0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
62:570:00Guld
2
Martina Johansson
Halmstad OK
66:013:04Guld
3
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
77:5314:56Silver
Jenny Eriksson
OK Rodhen
Ej godkänd
 
D20 3 CCC0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
57:030:00Guld
2
Linda Byström
Alfta-Ösa OK
67:3010:27Silver
3
Cecilia Stenfalk
Täby OK
73:0516:02Silver
Ingela Hagfalk
OK Hällen
Ej godkänd
Sofia Byström
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
 
H20 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H20 1 ABAB0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Engström
OK Hällen
59:360:00Guld
2
John Gahlin
Brännans IF
60:551:19Guld
3
Johan Holm
Norbergs OK
63:053:29Guld
4
Gabriel Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
64:314:55Guld
5
Oskar Ryno
OK Tisaren
65:035:27Guld
6
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
67:327:56Silver
7
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
70:1610:40Silver
8
Anders Axling
Södertälje-Nykvarn Orientering
70:2110:45Silver
9
N.N.
IFK Lidingös Skid o OK
70:3510:59Silver
10
N.N.
OK Södertörn
73:5314:17Silver
11
Anders Trolin
Forsa OK
74:1914:43Silver
12
Olle Pettersson
Haninge SOK
82:2322:47Silver
 
H20 1 ABBB0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans Berglund
Kristinehamns OK
59:360:00Guld
2
Mattias Millinger
Västerås SOK
59:400:04Guld
3
Jonathan Alm
Järfälla OK
64:334:57Guld
4
Erik Svahn
OK Tor
65:345:58Guld
5
Erik Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
66:206:44Silver
6
Joakim Ferm
FK Göingarna
66:447:08Silver
7
Erik Thorsson
Tullinge SK
68:268:50Silver
8
Olle Winroth
FK Friskus-Varberg
69:119:35Silver
9
Jakob Johansson
FK Friskus-Varberg
69:299:53Silver
10
Erik Engsten
OK Rodhen
72:4813:12Silver
Johan Hedlöf
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H20 1 ABCB0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Lennartsson
SOK Viljan
60:560:00Guld
2
Tomas Stenström
Västerbergslagens OL
61:420:46Guld
3
Martin Lindqvist
Stenungsunds OK
62:371:41Guld
4
Martin Härberg
Järla IF OK
63:002:04Guld
5
Klas Engström
Vittjärvs IK
64:343:38Guld
6
Josef Nordlund
Länna IF
69:158:19Silver
7
Andreas Aronsson
IF Hagen
69:248:28