Sprint SM

2002-09-13

Arrangör: Västerås SOK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
199
Form:
Individuell
Startande:
188
Distans:
Sprint
Fullföljande:
181
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 2210 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
11:455:190:00Brons
2
Katarina Allberg
Sundsvalls OK
11:515:220:06Brons
3
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
12:055:280:20Brons
4
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
12:085:290:23Brons
5
Anna Mårsell
Linköpings OK
12:145:320:29Brons
6
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
12:185:340:33Brons
7
Karin Noborn
Sundsvalls OK
12:285:380:43Brons
8
Gunilla Svärd
IF Thor
12:365:420:51Brons
9
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
12:505:481:05Brons
9
Karin Hellman
IK Hakarpspojkarna
12:505:481:05Brons
11
Malin Sand
Uddevalla OK
12:525:491:07Brons
12
Madelene Allmungs
Leksands OK
13:005:531:15Brons
13
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
13:025:541:17Brons
14
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
13:045:551:19Brons
15
Linda Fahlen
OK Djerf
13:105:571:25Brons
16
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
13:115:581:26Brons
17
Annika Lundström
Sundbybergs IK
13:256:041:40Brons
18
Jenny Wallsten
OK Orion
13:346:081:49Brons
19
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
13:376:101:52Brons
20
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
13:446:131:59Brons
21
Linda Ryen
OK Djerf
14:086:242:23Brons
22
Jenny Nilsson
OK Djerf
14:106:252:25Brons
23
Åsa Hellquist
Sol Tranås
14:176:282:32Brons
23
Jenny Johansson
IK Hakarpspojkarna
14:176:282:32Brons
25
Lena Nilsson
Leksands OK
14:286:332:43Brons
26
Annika Björk
OK Linné
14:336:352:48Brons
26
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
14:336:352:48Brons
Rose-Marie Forslund
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
 
H21 2990 meter34 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
13:134:250:00Brons
2
Yuri Omelchenko
OK Orion
13:224:280:09Brons
3
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
13:244:290:11Brons
4
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
13:354:330:22Brons
5
Hans Mård
Järfälla OK
13:384:340:25Brons
6
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
13:404:340:27Brons
7
Jamie Stevenson
IFK Hedemora OK
13:444:360:31Brons
8
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
13:494:370:36Brons
9
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
13:504:380:37Brons
10
Thomas Asp
IFK Göteborg
13:564:400:43Brons
11
Martin Larsson
IFK Göteborg
14:024:420:49Brons
12
Michael Mamleev
Ronneby OK
14:064:430:53Brons
12
Håkan Petersson
IFK Göteborg
14:064:430:53Brons
14
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
14:144:461:01Brons
14
Rikard Gunnarsson
OK Orion
14:144:461:01Brons
16
Peter Hemmyr
IFK Umeå
14:194:471:06Brons
17
Peter Svedin
OK Orion
14:224:481:09Brons
18
Per Öberg
OK Hällen
14:264:501:13Brons
19
Pär Hansson
FK Friskus-Varberg
14:324:521:19Brons
20
Jan Troeng
OK Linné
14:374:531:24Brons
21
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
14:424:551:29Brons
22
David Andersson
Västerbergslagens OL
14:464:561:33Brons
23
Rikard Claesson
IFK Göteborg
14:484:571:35Brons
24
Tom Quayle
Sundsvalls OK
14:514:581:38Brons
25
Anders Österlund
Västerås SOK
14:565:001:43Brons
26
Rickard Svensson
Göteborg-Majorna OK
15:255:092:12Brons
27
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
15:265:102:13Brons
27
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
15:265:102:13Brons
29
Christian Hansen
OK Ravinen
15:295:112:16Brons
30
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
16:215:283:08Brons
31
Erik Engstrand
Rehns BK
17:275:504:14Brons
32
Oskar Håkansson
Ronneby OK
18:066:034:53Brons
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Ali Kuosku
Järfälla OK
Ej godkänd
 
D20 2040 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:205:330:00Brons
2
Eleonor Samuelsson
Sundbybergs IK
12:105:580:50Brons
3
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
12:266:061:06Brons
4
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
12:306:081:10Brons
5
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
12:316:081:11Brons
6
Sofia Karlsson
Tullinge SK
12:386:121:18Brons
7
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
12:476:161:27Brons
8
Elin Sjölander
OK Rodhen
12:486:161:28Brons
9
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
12:596:221:39Brons
10
Anna Ställberg
Tullinge SK
13:076:261:47Brons
11
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
13:246:342:04Brons
12
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
13:256:352:05Brons
13
Caroline Green
IK Hakarpspojkarna
13:396:412:19Brons
14
Elisabet Larsson
Sol Tranås
13:556:492:35Brons
15
Sara Svensson
OK Kullingshof
14:066:552:46Brons
16
Ida Svensson
Sjövalla FK
14:177:002:57Brons
17
Johanna Karlsson
Köping-Kolsva OK
15:137:283:53Brons
18
Linda Ohlsson
Köping-Kolsva OK
18:008:496:40Brons
Ida Thuresson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
H20 2770 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Lauri
OK Tisaren
13:014:420:00Brons
2
Isak Bergman
Bredaryds SOK
13:094:450:08Brons
3
Erik Andersson
OK Denseln
13:244:500:23Brons
4
Viktor Funcke
Norbergs OK
13:314:530:30Brons
5
Martin Moberg
Mariestads FK
13:344:540:33Brons
6
Johan Höij
Norbergs OK
13:364:550:35Brons
7
Robbin Kantarp
OK Hällen
13:374:550:36Brons
8
Oskar Malmberg
IFK Umeå
13:464:580:45Brons
9
Andreas Jansson
OK Älme
13:505:000:49Brons
9
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
13:505:000:49Brons
11
Markus Adolfsson
Tullinge SK
13:515:000:50Brons
12
Crister Nygren
IF Thor
13:525:000:51Brons
12
Tobias Johansson
Falköpings AIK
13:525:000:51Brons
14
Mårten Ohlsson
Köping-Kolsva OK
13:595:030:58Brons
15
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
14:005:030:59Brons
15
Rikard Wass
IF Hagen
14:005:030:59Brons
17
Jonas Palm
OK Älme
14:035:041:02Brons
18
Sebastian Wiman
Täby OK
14:065:051:05Brons
18
Erik Lennartsson
SOK Viljan
14:065:051:05Brons
20
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
14:105:071:09Brons
20
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
14:105:071:09Brons
22
Fredrik Martinsson
Umeå OK
14:125:081:11Brons
23
Oskar Strindhagen
Ronneby OK
14:155:091:14Brons
24
Patrik Eklund
IF Thor
14:215:111:20Brons
25
Pontus Nilsson
Halmstad OK
14:385:171:37Brons
26
Patrik Jansson
Norbergs OK
14:415:181:40Brons
27
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
14:425:181:41Brons
28
Björn Liljequist
OK Älme
14:445:191:43Brons
29
Fredrik Larsson
Norbergs OK
14:455:191:44Brons
29
Jonas Engström
OK Hällen
14:455:191:44Brons
31
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
15:025:262:01Brons
32
Johan Palmér
Ulricehamns OK
15:045:262:03Brons
33
Patrik Blom
Rehns BK
15:085:282:07Brons
34
Andreas Aronsson
IF Hagen
15:205:322:19Brons
35
Rikard Pentonen
Hestra IF
15:265:342:25Brons
36
Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
16:225:553:21Brons
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
D18 1920 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
10:385:320:00Brons
2
Sara Lundblad
Tullinge SK
10:585:430:20Brons
3
Emma Öberg
OK Hällen
11:115:490:33Brons
4
Helena Andersson
OK Tisaren
11:235:560:45Brons
5
Johanna Edin
Kovlands IF
11:295:590:51Brons
6
Anna Runesson
OK Vivill
11:316:000:53Brons
7
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
11:346:010:56Brons
8
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
11:366:030:58Brons
9
Hanna Aludden
Gävle OK
11:376:030:59Brons
10
Kristina Gatel
IF Thor
11:466:081:08Brons
11
Stina Jansson
Främmestads IK
11:486:091:10Brons
11
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
11:486:091:10Brons
13
Linn Gustavsson
Hjobygdens OK
11:536:111:15Brons
14
Fanny Fredriksson
Täby OK
11:546:121:16Brons
15
Erika Nilsson
FK Göingarna
12:006:151:22Brons
16
Emilia Nilsson
FK Göingarna
12:026:161:24Brons
17
Stina Banck
Hjobygdens OK
12:176:241:39Brons
18
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
12:286:301:50Brons
19
Lisa Palm
Lessebo OK
12:326:321:54Brons
19
Sofia Andersson
OK Hällen
12:326:321:54Brons
21
Jenny Bagge-Johansson
OK Skärmen
12:456:382:07Brons
22
Johanna Berggren
Ljungskile FK
12:466:392:08Brons
23
Lotta Nilsson
OK Alehof
12:546:432:16Brons
24
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
12:556:442:17Brons
25
Sofia Thorsson
Halmstad OK
12:566:442:18Brons
26
Johanna Östlin
Linköpings OK
13:006:462:22Brons
27
Katarina Alm
Järfälla OK
13:156:542:37Brons
28
Hanna Höij
Stora Tuna IK
13:337:032:55Brons
29
Mari Troeng
Storviks IF
13:357:042:57Brons
30
Maria Gustafsson
OK Älme
13:587:163:20Brons
31
Minna Lappalainen
Ljungskile FK
14:087:223:30Brons
32
Lovisa Senje
Halmstad OK
14:197:273:41Brons
33
Virginia Wiman
Täby OK
14:337:353:55Brons
34
Anna-Karin Nilsson
Malungs OK Skogsmårdarna
15:438:115:05Brons
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
Ej godkänd
 
H18 2650 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Härberg
Järla IF OK
12:574:530:00Brons
2
Erik Thorsson
Tullinge SK
13:215:020:24Brons
3
Dan Wester
Gustavsbergs IF
13:255:040:28Brons
4
Ulf Troeng
Storviks IF
13:375:080:40Brons
5
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
13:435:110:46Brons
6
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
13:475:120:50Brons
7
Henrik Olsson
Täby OK
13:545:150:57Brons
8
Magnus Strand
OK Landehof
13:555:150:58Brons
9
Kristaps Jaudzems
OK Roslagen
14:005:171:03Brons
10
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
14:045:181:07Brons
11
Mattias Karlsson
Växjö OK
14:135:221:16Brons
12
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
14:195:241:22Brons
13
Henrik Jansson
OK Älme
14:305:281:33Brons
14
Karl Tiselius
OK Kåre
14:345:301:37Brons
15
Björn Pramlid
OK Klemmingen
14:375:311:40Brons
16
Christian Holmqvist
Hestra IF
14:385:311:41Brons
17
Klas Englund
Sundbybergs IK
14:505:361:53Brons
18
Erik Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
14:525:371:55Brons
19
Ola Stenbeck
Halmstad OK
14:555:381:58Brons
20
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
14:565:381:59Brons
21
Andreas Pousette
Rånäs OK
15:015:402:04Brons
22
Anders Hansson
Rehns BK
15:035:412:06Brons
23
Erik Sonesson
IFK Moras OK
15:205:472:23Brons
24
Gustav Hall
Dalaportens OL
15:325:522:35Brons
25
Fredrik Rosenqvist
SOK Viljan
15:335:522:36Brons
26
Kristofer Skog
Halmstad OK
15:355:532:38Brons
27
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
15:425:552:45Brons
27
Jonas Karlsson
Dalaportens OL
15:425:552:45Brons
29
Per Carlborg
Nyköpings OK
15:546:002:57Brons
30
Oskar Funcke
Dalaportens OL
16:066:053:09Brons
31
Henric Carlsson
SOK Viljan
16:436:183:46Brons
32
Robert Grann
Köping-Kolsva OK
17:106:294:13Brons
33
Niklas Landqvist
Köping-Kolsva OK
17:206:324:23Brons
34
William Lind
OK Landehof
18:176:545:20Brons
Anders Hederskog
IFK Göteborg
Ej godkänd