SM Sprint

2003-09-12

Arrangör: Kristinehamns OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
232
Form:
Individuell
Startande:
205
Distans:
Sprint
Fullföljande:
202
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 2950 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
13:324:350:00Brons
2
Anna Mårsell
Linköpings OK
13:424:390:10Brons
3
Gunilla Svärd
IF Thor
13:434:390:11Brons
4
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
13:544:430:22Brons
5
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
14:044:460:32Brons
6
Lina Bäckström
OK Linné
14:094:480:37Brons
7
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
14:114:480:39Brons
8
Karin Noborn
Sundsvalls OK
14:124:490:40Brons
8
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
14:124:490:40Brons
8
Carina Svensson
Eksjö SOK
14:124:490:40Brons
11
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
14:224:520:50Brons
12
Nina Karlsson
OK Denseln
14:254:530:53Brons
13
Linda Take
OK Djerf
14:264:540:54Brons
14
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
14:294:550:57Brons
14
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
14:294:550:57Brons
16
Rose-Marie Forslund
IFK Hedemora OK
14:314:550:59Brons
17
Madelene Allmungs
Leksands OK
14:344:561:02Brons
18
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
14:455:001:13Brons
19
Malin Sand
Uddevalla OK
14:525:021:20Brons
20
Ann-Charlotte Carlsson
Kils OK
14:545:031:22Brons
21
Riina Kuuselo
IFK Lidingös Skid o OK
14:555:031:23Brons
22
Sofia Holmgård
Kils OK
14:575:041:25Brons
22
Johanna Svensson
IF Thor
14:575:041:25Brons
24
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
15:015:051:29Brons
24
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
15:015:051:29Brons
26
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
15:125:091:40Brons
27
Lina Persson
OK Skogsfalken
15:155:101:43Brons
28
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
15:265:141:54Brons
29
Linda Ryen
OK Djerf
15:345:172:02Brons
30
Jenny Johansson
IK Hakarpspojkarna
15:385:182:06Brons
31
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
15:455:202:13Brons
32
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
15:475:212:15Brons
33
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
15:505:222:18Brons
34
Anna-Karin Bondesson
OK Pan-Kristianstad
19:086:295:36Brons
 
H21 3525 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
13:293:500:00Brons
2
Mikhail Mamleev
OK Orion
13:313:500:02Brons
3
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
13:363:510:07Brons
4
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
13:483:550:19Brons
5
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:593:580:30Brons
6
David Andersson
Västerbergslagens OL
14:023:590:33Brons
7
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
14:043:590:35Brons
8
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
14:084:010:39Brons
9
Peter Löfås
Stora Tuna IK
14:134:020:44Brons
10
Jamie Stevenson
IFK Göteborg
14:144:020:45Brons
11
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
14:154:030:46Brons
12
Peter Öberg
OK Hällen
14:174:030:48Brons
13
Anders Kleist
OK Denseln
14:184:030:49Brons
13
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:184:030:49Brons
15
Sergey Detkov
OK Tisaren
14:204:040:51Brons
16
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
14:214:040:52Brons
17
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:234:050:54Brons
18
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
14:334:081:04Brons
19
Anders Österlund
Västerås SOK
14:354:081:06Brons
20
Ali Kuosku
Järfälla OK
14:474:121:18Brons
20
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
14:474:121:18Brons
20
Fredrik Norman
Tullinge SK
14:474:121:18Brons
23
Isak Bergman
Bredaryds SOK
14:494:121:20Brons
24
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
14:534:131:24Brons
25
Erik Andersson
OK Denseln
14:554:141:26Brons
26
Pål Skogtjärn
OK Linné
14:584:151:29Brons
27
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
15:164:201:47Brons
28
Johan Ingemarsson
Hestra IF
15:194:211:50Brons
29
Ola Hultin
OK Roslagen
15:204:211:51Brons
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D20 2750 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:004:440:00Brons
2
Karin Boström
Järfälla OK
13:124:480:12Brons
3
Hanna Aludden
Gävle OK
13:344:560:34Brons
4
Lena Gillgren
Gävle OK
13:404:580:40Brons
5
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
13:414:590:41Brons
6
Sara Lundblad
Tullinge SK
13:424:590:42Brons
7
Stina Jansson
Främmestads IK
13:565:040:56Brons
8
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
13:575:040:57Brons
9
Ida Svensson
Sjövalla FK
14:015:061:01Brons
10
Sofia Karlsson
Tullinge SK
14:035:071:03Brons
11
Erika Nilsson
FK Göingarna
14:185:121:18Brons
12
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
14:265:151:26Brons
13
Anna Edenbrandt
Lunds OK
14:305:161:30Brons
14
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
14:345:181:34Brons
15
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
14:365:191:36Brons
16
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
14:445:211:44Brons
17
Marie Andersson
Jönköpings OK
14:495:231:49Brons
17
Elin Wallquist
OK Tyr
14:495:231:49Brons
19
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
14:535:251:53Brons
20
Elin Hultman
OK Hällen
14:565:261:56Brons
21
Jenny Karlsson
Uddevalla OK
15:145:322:14Brons
22
Sofia Andersson
OK Hällen
15:155:332:15Brons
23
Sofi Rönnestrand
Alfta-Ösa OK
15:185:342:18Brons
24
Elin Johansson
Västerås SOK
15:235:362:23Brons
25
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
15:275:372:27Brons
26
Irina Kamenarova
Stora Tuna IK
15:355:402:35Brons
27
Emma Palmér
Ulricehamns OK
15:415:422:41Brons
28
Marielle Larsson
OK Södertörn
15:425:432:42Brons
29
Caroline Wilbois
Tullinge SK
15:435:432:43Brons
30
Madelene Lööf
Mariestads FK
15:475:442:47Brons
31
Hanna Mattsson
IK Uven
15:555:472:55Brons
31
Martina Johansson
Halmstad OK
15:555:472:55Brons
33
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
16:225:573:22Brons
34
Linn Axelsson
Domnarvets GOIF
16:235:573:23Brons
34
Elin Falk
IF Thor
16:235:573:23Brons
36
Katarina Alm
Järfälla OK
16:426:043:42Brons
 
H20 3315 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Johansson
IFK Moras OK
13:304:040:00Brons
2
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
13:324:050:02Brons
3
Oskar Malmberg
IFK Umeå
13:484:100:18Brons
4
Anders Holmberg
Järla IF OK
13:504:100:20Brons
5
Per Carlborg
Nyköpings OK
13:564:120:26Brons
6
Mattias Millinger
Västerås SOK
14:004:130:30Brons
7
Markus Adolfsson
Tullinge SK
14:024:140:32Brons
8
Petter Haraldsson
Järla IF OK
14:064:150:36Brons
9
Emil Lauri
OK Tisaren
14:084:160:38Brons
10
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
14:104:160:40Brons
11
Ulf Troeng
Dalaportens OL
14:114:170:41Brons
12
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
14:184:190:48Brons
13
Oskar Lund
IK Vista
14:284:220:58Brons
14
Oscar Strindhagen
OK Orion
14:304:221:00Brons
15
Petter Jönsson
Halmstad OK
14:314:231:01Brons
16
Dan Wester
Gustavsbergs IF
14:344:241:04Brons
17
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
14:374:251:07Brons
18
Rikard Wass
IF Hagen
14:454:271:15Brons
19
Sebastian Wiman
Täby OK
14:464:271:16Brons
19
Jonas Engström
OK Hällen
14:464:271:16Brons
21
David Holmberg
Väsby OK
14:504:281:20Brons
22
Joakim Hederskog
IFK Göteborg
14:584:311:28Brons
23
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
15:014:321:31Brons
24
Erik Svahn
OK Tor
15:034:321:33Brons
25
Daniel Liljedahl
OK Pan-Kristianstad
15:074:341:37Brons
25
Mattias Karlsson
Växjö OK
15:074:341:37Brons
27
Henric Carlsson
SOK Viljan
15:204:381:50Brons
28
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
15:244:391:54Brons
29
Rikard Pentonen
Hestra IF
15:264:391:56Brons
30
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
15:494:462:19Brons
31
Marcus Lundagårds
Alfta-Ösa OK
16:054:512:35Brons
32
Andreas Davidsson
OK Klemmingen
16:174:552:47Brons
 
D18 2600 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
12:324:490:00Brons
2
Linnea Lidström
OK Landehof
13:125:050:40Brons
3
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
13:155:060:43Brons
4
Anna Persson
FK Göingarna
13:275:100:55Brons
5
Helena Andersson
OK Tisaren
13:325:121:00Brons
6
Elin A Skantze
Järla IF OK
13:355:131:03Brons
7
Jennie Nilsson
IF Hagen
13:505:191:18Brons
8
Petra Olander
Långhundra IF
14:025:241:30Brons
9
Anna Runesson
OK Vivill
14:065:251:34Brons
10
Kristina Gatel
IF Thor
14:195:301:47Brons
11
Lisa Palm
Lessebo OK
14:215:311:49Brons
12
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
14:245:321:52Brons
13
Fanny Fredriksson
Täby OK
14:265:331:54Brons
14
Johanna Berggren
Ljungskile FK
14:315:351:59Brons
15
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
14:325:352:00Brons
16
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
14:385:382:06Brons
17
Stina Banck
IF Hagen
14:405:382:08Brons
17
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
14:405:382:08Brons
19
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
14:445:402:12Brons
20
Ellen Ericson
Alfta-Ösa OK
14:465:412:14Brons
21
Lina Karlsson
Uddevalla OK
14:555:442:23Brons
22
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
14:595:462:27Brons
23
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
15:055:482:33Brons
24
Cajsa Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
15:065:482:34Brons
25
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
15:115:502:39Brons
26
Märta Mollén
OK Denseln
15:125:512:40Brons
27
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
15:145:522:42Brons
28
Lotta Nilsson
OK Alehof
15:325:583:00Brons
28
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
15:325:583:00Brons
30
Linda Andersson
Halmstad OK
15:416:023:09Brons
31
Lisa Carlsson
Skellefteå OK
15:476:043:15Brons
32
Caroline Larsson
OK Södertörn
16:026:103:30Brons
33
Johanna Östlin
Linköpings OK
16:066:123:34Brons
34
Isabell Håkansson
IK Uven
16:086:123:36Brons
35
Linn Olsson
OK Orion
16:236:183:51Brons
 
H18 3095 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Härberg
Järla IF OK
12:444:070:00Brons
2
David Bejbom
Uddevalla OK
13:004:120:16Brons
3
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
13:034:130:19Brons
4
Erik Thorsson
Tullinge SK
13:064:140:22Brons
5
Henrik Jansson
OK Älme
13:124:160:28Brons
6
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
13:154:170:31Brons
7
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
13:184:180:34Brons
8
Oleg Chepelin
OK Tyr
13:264:200:42Brons
9
Björn Larsson
Järla IF OK
13:294:210:45Brons
10
William Lind
Sävedalens AIK
13:344:230:50Brons
11
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
13:364:240:52Brons
12
John Fredriksson
Täby OK
13:394:250:55Brons
13
Klas Englund
Sundbybergs IK
13:404:250:56Brons
14
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
13:424:260:58Brons
15
Jens Grevillius
OK Grane
13:464:271:02Brons
16
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
13:474:271:03Brons
17
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
13:484:281:04Brons
18
Mikael Nordström
Rånäs OK
13:494:281:05Brons
19
Tobias Öström
OK Tyr
13:574:301:13Brons
20
David A Skantze
Järla IF OK
13:594:311:15Brons
20
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
13:594:311:15Brons
22
Johan Levin
OK Tyr
14:064:331:22Brons
23
Magnus Strand
OK Landehof
14:154:361:31Brons
24
Anders Trolin
Forsa OK
14:184:371:34Brons
25
Joakim Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:214:381:37Brons
26
Tobias Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:314:411:47Brons
26
Björn Pramlid
OK Klemmingen
14:314:411:47Brons
28
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
14:394:441:55Brons
29
Anton Lif
Gävle OK
14:454:462:01Brons
30
Otto Lundman
OK Roslagen
14:484:472:04Brons
31
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
14:494:472:05Brons
32
Daniel Johannesson
Västerås SOK
14:544:492:10Brons
33
Björn Arnesson
Ulricehamns OK
14:584:502:14Brons
34
Christian Holmqvist
Hestra IF
15:044:522:20Brons
35
Tobias Wahlgren
OK Gisle
15:244:592:40Brons
36
Ola Stenbeck
Halmstad OK
15:365:022:52Brons
Andreas Pousette
Rånäs OK
Ej godkänd