USM

2002-09-14

Arrangör: IK Hakarpspojkarna

Nivå:
Nationell
Anmälda:
446
Form:
Individuell
Startande:
435
Distans:
Lång
Fullföljande:
414
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4750 meter107 startande, 103 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
40:428:340:00Mästare
2
Elin A Skantze
Järla IF OK
40:578:370:15Mästare
3
Kristina Andersson
Jönköpings OK
43:319:102:49Mästare
4
Johanna Jonsson
OK Tisaren
43:499:133:07Mästare
5
Frida Andersson
Falkenbergs OK
44:399:243:57Mästare
6
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
45:029:294:20Mästare
7
Malin Hultqvist
IF Hagen
45:129:314:30Mästare
8
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
45:199:324:37Mästare
9
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
46:039:425:21Elit
10
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
46:329:485:50Elit
11
Lisa Carlsson
Skellefteå OK
46:479:516:05Elit
12
Elin Björkman
Täby OK
46:539:526:11Elit
13
Linnea Lidström
OK Landehof
47:119:566:29Elit
14
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:5310:057:11Elit
15
Emma Olofsson
Västerbergslagens OL
48:4110:157:59Elit
16
Lina Karlsson
Uddevalla OK
49:0710:208:25Elit
17
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
49:0910:218:27Elit
18
Ebba Thuresson
OK Pan-Kristianstad
49:1010:218:28Elit
19
Sara Bengtsson
Årsunda IF
49:1710:238:35Elit
20
Carolina Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
49:3110:258:49Elit
21
Caroline Tollstadius
Bromma-Vällingby SOK
49:3310:268:51Elit
22
Linda Johansson
OK Hällen
49:3510:268:53Elit
23
Josefine Lindström
Linköpings OK
50:2910:389:47Guld
24
Therese Andersson
Falköpings AIK
50:3310:399:51Guld
25
Jennie Nilsson
IF Hagen
50:3710:399:55Guld
26
Eva Tiselius
OK Kåre
50:4110:409:59Guld
27
Camilla Holmberg
OK Tor
50:5510:4310:13Guld
28
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
51:0210:4510:20Guld
29
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
51:1110:4710:29Guld
30
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
51:1410:4710:32Guld
31
Stina Edejern
IFK Bergvik
51:3210:5110:50Guld
31
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
51:3210:5110:50Guld
33
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
51:4210:5311:00Guld
34
Kajsa Richardsson
OK Mangen
51:4710:5411:05Guld
35
Anna Carlsson
Skarpnäcks OL
52:0110:5711:19Guld
36
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
52:1411:0011:32Guld
37
Christine Litzell
OK Kullingshof
52:5111:0812:09Guld
38
Johanna Rahmqvist
OK Kåre
53:0411:1012:22Guld
39
Marie Minde
Gammelstads IF
53:2511:1512:43Guld
40
Kajsa Salgård
Lidköpings VSK
53:2911:1612:47Guld
41
Terese Herlin
Turebergs IF
54:0611:2313:24Silver
42
Alexandra Bådenlid
OK Tyr
54:1511:2513:33Silver
43
Cecilia Johnsson
Dalaportens OL
54:2711:2813:45Silver
44
Sofia Prieditis
OK Tyr
54:4411:3114:02Silver
45
Ellen Ericson
Alfta-Ösa OK
54:5411:3314:12Silver
46
Fanny Skarin
Stora Tuna IK
55:2011:3914:38Silver
47
Emelie Andersson
Hässleholms OK
55:2111:3914:39Silver
48
Josefin Karlsson
OK Linné
55:2211:3914:40Silver
48
Teresé Korkeakoski
OK Milan
55:2211:3914:40Silver
50
Frida Hjertson
OK Linné
55:4611:4415:04Silver
51
Linnea Östlin
Linköpings OK
56:0011:4715:18Silver
52
Linn Olsson
OK Orion
56:2811:5315:46Silver
53
Jessica Eriksson
Bredareds IF
56:4411:5716:02Silver
54
Malin Persson
Bottnaryds IF
56:4611:5716:04Silver
55
Frida Engqvist-Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
56:5311:5916:11Silver
56
Emma Bergman
Kovlands IF
56:5611:5916:14Silver
57
Emilie Winesh
Uddevalla OK
57:1812:0416:36Silver
58
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
57:2712:0616:45Silver
59
Ida Pettersson
Täby OK
58:0412:1317:22Silver
60
Johanna Svensson
Växjö OK
58:1412:1617:32Silver
61
Lina Neckén
OK Älme
58:1612:1617:34Silver
62
Maria Nymark
Söders-Tyresö
58:4412:2218:02Silver
62
Linnea Kjell
Linköpings OK
58:4412:2218:02Silver
64
Emma Isaksson
Skogslöparna
58:4512:2218:03Silver
65
Malin Hellström
Katrineholms OK
59:0112:2518:19Silver
66
Anna Svahn
OK Tor
59:4112:3418:59Silver
67
Sofia Norin
Tjällmo-Godegårds OK
59:4512:3519:03Silver
68
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
60:0212:3819:20Silver
69
Karolina Nilsson
OK Hammaren
60:3012:4419:48Silver
70
Camilla Sigbo
OK Kompassen
60:3612:4519:54Silver
71
Annie Axelsson
OK Linné
60:4212:4720:00Silver
72
Linda Jonsson
IFK Moras OK
60:4912:4820:07Silver
73
Malin Wedin
Timrå SOK
60:5612:5020:14Silver
74
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
60:5812:5020:16Silver
75
Helena Eriksson
OK Milan
61:0912:5220:27Silver
76
Karna Thorsson
Malmö OK
61:1012:5320:28Silver
77
Anna Nilsson
FK Snapphanarna
62:0313:0421:21Brons
78
Madeleine Gustavsson
Istrums SK
62:2013:0721:38Brons
79
Malin Jansson
Rånäs OK
62:4913:1322:07Brons
80
Malin Kruse
Köping-Kolsva OK
62:5313:1422:11Brons
81
Sofie Larsson
Boxholm-Mjölby OL
63:2613:2122:44Brons
82
Malin Johansson
Köping-Kolsva OK
63:3613:2322:54Brons
83
Lena Bengtsson
OK Vilse 87
64:1713:3223:35Brons
84
Monika Lund
Litsbygdens SK
64:2313:3323:41Brons
85
Anna Frantz
Stigmännen Karlshamns OK
64:5813:4124:16Brons
86
Maria Bengtsson
OK Mangen
65:0213:4124:20Brons
87
Anna Eriksson
OK Viola Tricolor
65:0913:4324:27Brons
88
Julia Torstensson
OK Landehof
65:1613:4424:34Brons
89
Sofie Dahlberg
GOIF Tjalve
65:3913:4924:57Brons
90
Madelene Nicolas
KFUM Örebro OK
66:5414:0526:12Brons
91
Stine Petersen
Umeå OK
70:5614:5630:14Brons
92
Maria Arvidsson
Kalmar OK
71:3915:0530:57Brons
93
Liselott Magnusson
FK Friskus-Varberg
72:3615:1731:54Järn
94
Hanna Johansson
Falkenbergs OK
73:2715:2832:45Järn
95
Rebecka Josefsson
OK Gipen
73:4315:3133:01Järn
96
Johanna Sipola
Vittjärvs IK
73:5215:3333:10Järn
97
Erika Nilsson
Andrarums IF
74:1315:3733:31Järn
98
Maria Forsberg
Hjobygdens OK
74:4715:4534:05Järn
99
Astrid Thelin
Sidensjö IK
74:5915:4734:17Järn
100
Micaela Söllvander
OK Rodhen
77:2916:1936:47Järn
101
Lina Wibron
Njurunda OK
80:2916:5739:47Järn
102
Madeline Olsson
Ringsjö OK
86:3118:1345:49Järn
103
Louise Rohdén
Sundsvalls OK
87:3618:2746:54Järn
Hanna Seppas
Tenhults SOK
Ej godkänd
Lisa Engström
Lerums SOK
Ej godkänd
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
Ej godkänd
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H16 5670 meter111 startande, 102 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Öström
OK Tyr
42:107:260:00Mästare
2
Gustav Strindhagen
FK Vittus
43:377:421:27Mästare
3
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
43:447:431:34Mästare
4
Simon Jakobson
Tibro OK
43:597:451:49Mästare
5
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
44:207:492:10Mästare
6
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
45:288:013:18Mästare
7
Jakob Assarsson
OK Älme
45:588:063:48Mästare
8
David Bejbom
Uddevalla OK
46:228:114:12Mästare
9
Carl-Johan Hoel
Tibro AIK SOK
46:238:114:13Mästare
10
Niklas Wansölin
OK Ravinen
47:128:195:02Mästare
11
Gustav Petersson
Ronneby OK
47:528:275:42Mästare
12
Mattias Ericsson
OK Denseln
47:538:275:43Mästare
13
Robert Broström
OK Hedströmmen
48:218:326:11Elit
14
John Fredriksson
Täby OK
48:478:366:37Elit
15
Martin Svenson
SOK Viljan
48:578:386:47Elit
16
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
49:088:406:58Elit
17
Oscar Borg
FK Åsen
49:138:417:03Elit
18
Jimmy Dahl
OK Kolmården
49:518:487:41Elit
19
Mattias Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
50:128:518:02Elit
20
Daniel Hjortvall
Bredareds IF
50:178:528:07Elit
21
Mikael Bogren
OK Vivill
50:218:538:11Elit
22
Martin Wendt
FK Boken
50:228:538:12Elit
23
Daniel Johannesson
Västerås SOK
50:328:558:22Elit
24
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
50:338:558:23Elit
25
Andreas Eriksson
Umeå OK
50:588:598:48Elit
26
Jonas Allared
Hagaby GOIF
51:009:008:50Elit
27
Jonas Olofsson
Hagaby GOIF
51:089:018:58Elit
28
Anton Lif
Gävle OK
51:169:039:06Elit
29
Erik Jadnert
Malungs OK Skogsmårdarna
51:509:099:40Elit
30
Joakim Lindholm
OK Hällen
51:559:099:45Elit
31
Joel Schlee
OK Mangen
51:589:109:48Elit
32
Lukas Peterson
IFK Umeå
52:169:1310:06Guld
33
Erik Lind
Säterbygdens OK
52:419:1710:31Guld
34
Pär Holmbäck
Hjobygdens OK
53:079:2210:57Guld
35
Johan Olsson
Hjobygdens OK
53:119:2311:01Guld
36
Per Björklund
IF Thor
53:189:2411:08Guld
36
Anders Ohlsson
Tullinge SK
53:189:2411:08Guld
38
Rickard Nilsson
Markaryds FK
53:489:2911:38Guld
39
Ivan Forsgren
OK Tisaren
53:539:3011:43Guld
40
Erik Mattsson
Järla IF OK
54:079:3311:57Guld
41
Emanuel Gahlin
Brännans IF
54:299:3712:19Guld
42
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
54:559:4112:45Guld
43
Alexander Gustavsson
OK Gisle
55:069:4312:56Guld
44
Erik Johansson
Falköpings AIK
55:219:4613:11Guld
45
Kristofer Lukin
OK Rodhen
55:269:4713:16Guld
46
Johan Näsholm
Ärla IF
55:299:4713:19Guld
47
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
55:379:4913:27Guld
48
Tobias Wahlgren
OK Gisle
55:389:4913:28Guld
49
Karl-Johan Nilsson
OK Tranan
55:519:5113:41Guld
50
Robert Carlsson
OK Hällen
56:049:5313:54Silver
51
Peter Öhlén
Kovlands IF
56:159:5514:05Silver
52
Carl-Johan Svensson
Ringsjö OK
56:209:5614:10Silver
53
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
56:369:5914:26Silver
54
David Runemalm
Nybro OK
56:5810:0314:48Silver
55
Thomas Lilja
OK Denseln
57:0410:0414:54Silver
56
Björn Nilsson
Kungälvs OK
57:2010:0715:10Silver
57
Henrik Lundgren
Kils OK
57:5110:1215:41Silver
58
Marcus Kärnhagen
Stora Tuna IK
57:5910:1415:49Silver
59
Thomas Eek
Köping-Kolsva OK
58:0410:1415:54Silver
60
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
58:0810:1515:58Silver
61
Victor Axbom
OK Landehof
58:3610:2016:26Silver
62
Fredrik Eriksson
Täby OK
59:0010:2416:50Silver
63
Tommy Garting
FK Vittus
59:1710:2717:07Silver
64
Niklas Skyttner
Ljusdals OK
59:1810:2817:08Silver
65
Jakob Vall
Vittjärvs IK
59:2910:2917:19Silver
66
David Hansson
OK Rodhen
59:5010:3317:40Silver
67
Emil Fager
FK Vittus
60:0010:3517:50Silver
68
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
60:1810:3818:08Silver
69
Gustav Eriksson
IF Hagen
60:3910:4218:29Silver
70
Joel Stenfalk
Täby OK
60:5610:4518:46Silver
71
Erik Schultz
OK Löftan
61:0510:4618:55Silver
72
Anders Pers
IFK Moras OK
61:0710:4718:57Silver
73
Gustav Groth
Almby IK
61:1310:4819:03Silver
74
Daniel Olsson
Munkedals SOK
61:2810:5019:18Silver
75
Erik Strandberg
OK Ravinen
62:0010:5619:50Silver
76
Fredrik Hansen
FK Boken
62:0910:5819:59Silver
77
Daniel Muschke
Falköpings AIK
62:1410:5920:04Silver
78
Jonatan Lage
Helsingborgs SOK
62:4811:0520:38Silver
79
Jonas Karlsson
OK Skogsmunken
62:5011:0520:40Silver
80
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
63:3611:1321:26Silver
81
Nils Roubert
FK Finn
63:4711:1521:37Silver
82
Anders Gustafsson
IF Hallby
63:5711:1721:47Silver
83
Jesper Tiberg
Hjobygdens OK
64:3411:2322:24Silver
84
Erik Mellerstedt
Kovlands IF
64:3711:2422:27Silver
85
Magnus Jönsson
OK Kontinent
64:3811:2422:28Silver
86
Erik Forsberg
Gävle OK
65:5911:3823:49Brons
87
Kristoffer Eklund
Rånäs OK
67:4211:5625:32Brons
88
Kristoffer Skyttner
Stora Tuna IK
67:5611:5925:46Brons
89
Johan Axelsson
IK Uven
70:2812:2628:18Brons
90
Olle Berglund
Forsa OK
71:0012:3128:50Brons
91
Oskar Larsson
Eskilstunafors OL
71:4112:3929:31Brons
92
Nils Wallentin Tärk
Halmstad OK
72:3812:4930:28Brons
93
Johan Lövgren
Degerfors OK
72:4312:4930:33Brons
94
Martin Mårtenson
OK Vivill
74:2713:0832:17Brons
95
Jonathan Holm
Kungälvs OK
75:4513:2233:35Brons
96
Stefan Linde
Täby OK
75:5513:2333:45Brons
97
Tobias Ahlqvist
Sundbybergs IK
76:1613:2734:06Järn
98
Martin Gidenstam
Stenungsunds OK
78:2913:5136:19Järn
99
Marcus Agnedal
OK Linné
80:1814:1038:08Järn
100
Johan Eriksson
Hagaby GOIF
81:0614:1838:56Järn
101
Cristian Larsson
Köping-Kolsva OK
83:0714:4040:57Järn
102
Mikael Niemi
Skogslöparna
89:4715:5047:37Järn
Martin Palm
IFK Moras OK
Ej godkänd
Pär Olofsson
Rehns BK
Ej godkänd
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
Ej godkänd
Oscar Darle
Kils OK
Ej godkänd
Claes Svedin
Bondsjöhöjdens IK
Ej godkänd
Erik Backteman
Linköpings OK
Ej godkänd
Johan Egneblad
Kjula-Standard OK
Ej godkänd
Erik Lindström
Västerås SOK
Ej godkänd
Linus Talltjärn
OK Tor
Ej godkänd
 
D15 4570 meter107 startande, 104 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
OK Tisaren
37:278:120:00Mästare
2
Jennie Runesson
OK Vivill
38:448:291:17Mästare
3
Ida Johansson
Dalaportens OL
41:589:114:31Mästare
4
Eva Svensson
IFK Moras OK
42:389:205:11Elit
5
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
42:409:205:13Elit
6
Josefine Carlsson
SOK Viljan
43:119:275:44Elit
7
Sofia Adolfsson
Västerbergslagens OL
43:159:285:48Elit
8
Karin Persson
Hagaby GOIF
44:049:396:37Elit
9
Anna Tiderman
Snättringe SK
44:109:406:43Elit
9
Karin Johansson
Hjobygdens OK
44:109:406:43Elit
11
Elin Lindström
Linköpings OK
44:269:436:59Elit
12
Sofie Pettersson
Gällstads IF
44:339:457:06Elit
13
Sofia Törnqvist
Storviks IF
45:4110:008:14Elit
14
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
46:0310:058:36Guld
15
Helena Lidhage
IK Ymer
46:1010:068:43Guld
16
Sara Eskilsson
Haninge SOK
46:5810:179:31Guld
17
Ida Åhlin
OK Hällen
47:5310:2910:26Guld
18
Emma Fridh
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:0810:3210:41Guld
19
Elin Hamrefors
OK Landehof
48:1110:3310:44Guld
20
Maria Åhlund
OK Klemmingen
48:1210:3310:45Guld
21
Lotta Hallberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:1410:3310:47Guld
21
Frida Bakkman
Lessebo OK
48:1410:3310:47Guld
23
Sara Rapp
IFK Moras OK
48:4010:3911:13Guld
24
Elin Winblad
Hagaby GOIF
48:4110:3911:14Guld
25
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
48:4510:4011:18Guld
26
Marie Andersson
Falkenbergs OK
48:5610:4211:29Guld
27
Hanna Gustavsson
OK Skogsstjärnan
49:0510:4411:38Guld
28
Helene Söderlund
Tierps SOK
49:2310:4811:56Guld
29
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
49:2610:4911:59Guld
30
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
49:4910:5412:22Guld
31
Elin Karlsson
Turebergs IF
50:1511:0012:48Silver
32
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
50:2111:0112:54Silver
33
Linn Pettersson
Tullinge SK
50:5011:0713:23Silver
34
Stina Häggström
Litsbygdens SK
50:5111:0813:24Silver
35
Marie Therese Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
50:5211:0813:25Silver
36
Frida Arnesson
Alvesta SOK
50:5311:0813:26Silver
37
Hanna Falk
IF Thor
50:5711:0913:30Silver
38
Anna Hulander
Ulricehamns OK
51:2211:1413:55Silver
39
Camilla Niklasson
Göteborg-Majorna OK
51:3011:1614:03Silver
40
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
51:3911:1814:12Silver
41
Ingrid Blombäck
Långhundra IF
51:4611:2014:19Silver
42
Fredrika Vångell
Linköpings OK
51:5611:2214:29Silver
43
Kristina Myrefelt
Lessebo OK
51:5811:2214:31Silver
44
Emma Johansson
Tierps SOK
52:1211:2514:45Silver
45
Malin Andersson
IK Ymer
52:3811:3115:11Silver
46
Ellen Albinsson
Bredaryds SOK
52:4311:3215:16Silver
47
Lovisa Berg
OK Milan
52:4911:3315:22Silver
48
Elin Svensson
Trollhättans SOK
53:0711:3715:40Silver
49
Therese Fredman
Hestra IF
53:2511:4115:58Silver
50
Kristina Stulken
OK Gipen
53:4411:4516:17Silver
51
Maria Brodin
OK Djerf
53:4911:4716:22Silver
52
Kristin Kensby
OK Tyr
53:5411:4816:27Silver
53
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
54:1811:5316:51Silver
54
Julia Andersson
Vittjärvs IK
54:2711:5517:00Silver
55
Emelie Bengtsson
Tormestorps IF
54:3611:5717:09Silver
56
Ida Olsson
OK Orion
54:4611:5917:19Silver
57
Maria Rost
Alfta-Ösa OK
54:5912:0217:32Silver
58
Matilda Österberg
Linköpings OK
55:3312:0918:06Silver
59
Karin Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
56:1312:1818:46Silver
60
Hanna Nilsson
Svaide Roma SOK
56:2812:2119:01Silver
61
Elin Dölerud
Kils OK
56:4912:2619:22Silver
62
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
56:5612:2719:29Silver
63
Karin Andersson
FK Boken
56:5912:2819:32Silver
64
Elina Hannus
Sundsvalls OK
57:2812:3420:01Silver
65
Linn Brändström
IFK Umeå
57:2912:3520:02Silver
66
Sofie Ahlin
Hjobygdens OK
58:1512:4520:48Brons
67
Jennie Kollberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:2512:4720:58Brons
68
Gabriella Palmér
Ulricehamns OK
58:2812:4821:01Brons
69
Sara Hägglund
OK Hammaren
58:3012:4821:03Brons
70
Susanne Johansson
FK Vittus
58:3812:5021:11Brons
71
Maja Westman
Skarpnäcks OL
58:4812:5221:21Brons
72
Lisa Skullman
OK Kolmården
59:0912:5721:42Brons
73
Elin Häggström
Vittjärvs IK
59:3613:0222:09Brons
74
Elin Östlund
Bondsjöhöjdens IK
59:4113:0422:14Brons
75
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
59:4313:0422:16Brons
76
Sandra Wassblad
Uddevalla OK
59:5213:0622:25Brons
77
Ingela Smedenmark
Ronneby OK
60:0413:0922:37Brons
78
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
60:0713:0922:40Brons
79
Linda Olsson
Ljusdals OK
60:2713:1423:00Brons
80
Ronja Andersson
Tenhults SOK
61:1813:2523:51Brons
81
Desirée Segerslätt
Rävetofta OK
61:3613:2924:09Brons
81
Linnéa Nordin
Sidensjö IK
61:3613:2924:09Brons
83
Anna Viberth
Bromma-Vällingby SOK
61:4513:3124:18Brons
84
Maria Jönsson
OK Kontinent
63:4513:5726:18Brons
85
Kristina Langels
Skarpnäcks OL
64:0414:0126:37Brons
86
Ingrid Mattsson
Sundsvalls OK
64:1814:0426:51Brons
87
Josefin Strid
Ulricehamns OK
64:1914:0426:52Brons
88
Maria Svensson
Ätrans IF
64:4414:1027:17Brons
89
Maria Edenbrandt
Malmö OK
65:0814:1527:41Brons
90
Louise Hildenborg
Stora Sundby GOIF
66:0214:2728:35Brons
91
Cecilia Olsson
Rävetofta OK
66:1514:3028:48Brons
92
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
66:2514:3228:58Brons
92
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
66:2514:3228:58Brons
94
Malin Lagerqvist
Ystads OK
66:3514:3429:08Brons
95
Anna Brammås
Västerås SOK
66:4214:3629:15Brons
96
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
68:1314:5630:46Järn
97
Malin Stråt
Järfälla OK
68:1514:5630:48Järn
98
Johanna Svensson
Burseryds IF
68:3014:5931:03Järn
99
Linda Vesterlund
Robertsfors IK
69:1315:0931:46Järn
100
Camilla Söderstedt
IFK Moras OK
71:4915:4334:22Järn
101
Marie Jinnemo
Hjärnarps GH OL
76:1716:4238:50Järn
102
Emma Wretman
Sundsvalls OK
81:3717:5244:10Järn
103
Cecilia Larsson
OK Skogshjortarna
85:2718:4248:00Järn
104
Karin Höök
Arboga OK
88:4219:2551:15Järn
Emma Silvergrund
Kristinehamns OK
Ej godkänd
Mia Grönqvist
Svaide Roma SOK
Ej godkänd
Elin Andersson
OK Kroppefjäll
Ej godkänd
 
H15 5220 meter110 startande, 105 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Eliasson
OK Alehof
39:557:390:00Mästare
2
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
40:067:410:11Mästare
3
Simon Elgsten
Eksjö SOK
40:327:460:37Mästare
4
Oscar Arman
Nyköpings OK
40:577:511:02Mästare
5
Johan Andersson
Järla IF OK
41:047:521:09Mästare
6
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
41:207:551:25Mästare
7
Mattias Jonsson
Nybro OK
41:227:551:27Mästare
8
Johan Silvemark
Dalaportens OL
41:397:591:44Mästare
9
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
42:268:082:31Mästare
10
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
42:558:133:00Mästare
11
Johan Eriksson
Gävle OK
43:188:183:23Mästare
12
Erik Boström
Enebybergs IF
44:068:274:11Elit
12
David Lingfors
IF Hallby
44:068:274:11Elit
14
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
44:148:284:19Elit
15
Patrik Lind
OK Tor
44:198:294:24Elit
16
Ola Nilsson
OK Gisle
44:238:304:28Elit
17
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
44:378:334:42Elit
18
Martin Sundlöf
Gävle OK
45:058:385:10Elit
19
Tomas Reibring
Nyköpings OK
45:138:405:18Elit
20
Mikael Kristensson
OK Torfinn
45:208:415:25Elit
20
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
45:208:415:25Elit
22
Tobias Viberg
Söders-Tyresö
45:328:435:37Elit
23
Johan Knubbe
OK Mark
45:398:455:44Elit
24
Lars Johansson
Dalaportens OL
45:518:475:56Elit
25
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
46:038:496:08Elit
26
Filip Johansson
OK Tyr
46:088:506:13Elit
27
Björn Löfroth
Eskilstunafors OL
46:348:556:39Elit
27
Johan Edin
Kovlands IF
46:348:556:39Elit
29
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
46:428:576:47Elit
30
Fredrik Lundagårds
Alfta-Ösa OK
46:438:576:48Elit
31
Erik Pettersson
Visborgs OK
47:029:017:07Elit
32
Erik Blomberg
Nyköpings OK
47:399:087:44Elit
33
Jacob Lindstam
Sol Tranås
48:039:128:08Elit
34
Olle Karlsson
Tullinge SK
48:069:138:11Elit
35
Markus Johansson
Rydboholms SK
48:079:138:12Elit
36
Anders Lag
Tierps SOK
48:569:229:01Elit
36
Patrik Karlsson
Växjö OK
48:569:229:01Elit
38
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
49:039:249:08Guld
39
Daniel Mauritzon
IF Hagen
49:139:269:18Guld
40
Kalle Andersson
Järla IF OK
49:299:299:34Guld
41
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
49:349:309:39Guld
42
Peter Stenbeck
Halmstad OK
49:419:319:46Guld
43
Simon Jacobsson
Långhundra IF
49:449:329:49Guld
44
Tobias Johansson
OK Skogshjortarna
49:519:339:56Guld
45
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
49:599:3510:04Guld
46
Max Andersson
OK Klemmingen
51:139:4911:18Guld
47
Jon Gustafsson
Eds SK
51:229:5011:27Guld
47
Henrik Lundqvist
OK Gynge
51:229:5011:27Guld
49
Johan Olausson
OK Orion
51:359:5311:40Guld
49
Simon Larsson
Kinnaströms SK
51:359:5311:40Guld
51
Tore Landén
Sundsvalls OK
51:499:5611:54Guld
52
Joel Ericsson
Haninge SOK
52:3210:0412:37Guld
52
Karl Lemoine
Gävle OK
52:3210:0412:37Guld
54
Jon Karlsson
IFK Moras OK
52:3510:0412:40Guld
55
Henric Fröberg
GOIF Tjalve
52:4410:0612:49Guld
56
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
52:4910:0712:54Guld
57
Tim Björkman
OK Vilse 87
53:0810:1113:13Silver
58
Tobias Berg
IFK Hedemora OK
53:1810:1313:23Silver
59
Jon Eklund
IK Jarl Rättvik
53:2310:1413:28Silver
60
Håkan Pettersson
OK Djerf
53:2510:1413:30Silver
61
Tobias Nilsson
Svaide Roma SOK
53:3610:1613:41Silver
62
Lukas Gustavsson
Alvesta SOK
53:3810:1613:43Silver
63
Lasse Ericsson
Kristinehamns OK
53:4410:1813:49Silver
64
Daniel Attås
OK Tisaren
53:5610:2014:01Silver
65
Oskar Waldemarsson
OK Nackhe
54:0110:2114:06Silver
66
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
54:1510:2414:20Silver
67
Martin Fredlund
Umeå OK
54:3910:2814:44Silver
68
David Holmström
OK Roslagen
54:5210:3114:57Silver
69
Mattias Lööf
Mariestads FK
54:5910:3215:04Silver
70
Samuel Yngve
OK Kontinent
55:1810:3615:23Silver
71
Mattias Killander
Hästveda OK
55:2310:3715:28Silver
72
Pär Westerlund
Selånger SOK
55:2410:3715:29Silver
73
Henrik Bagge-Johansso
OK Skärmen
55:4110:4015:46Silver
74
Hjalmar Hurtig
Tjällmo-Godegårds OK
56:2910:4916:34Silver
75
Anders Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
57:2411:0017:29Silver
76
Eddie Persson
Ystads OK
57:5211:0517:57Silver
77
Henrik Olsson
SOK Viljan
58:3911:1418:44Silver
78
Johannes Eklund
Rånäs OK
59:0011:1819:05Silver
79
Mattias Nilsson
Selånger SOK
59:0111:1819:06Silver
80
Erik Sundbäck
Åmotfors OK
59:1911:2219:24Silver
81
Erik Sillanpää
IFK Hedemora OK
59:2011:2219:25Silver
82
Kim Persson
OK Milan
59:5311:2819:58Silver
83
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
60:0811:3120:13Silver
84
Niklas Hallebro
OK Klemmingen
60:1611:3320:21Silver
85
Fredrik Grann
Arboga OK
61:4311:4921:48Brons
86
Robert Lind
OK Landehof
61:4911:5121:54Brons
87
Patrik Johansson
Kexholms SK
61:5311:5121:58Brons
88
Arvid Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
63:3212:1023:37Brons
89
Daniel Nordebo
Älvsby IF
63:3712:1123:42Brons
90
Johan Nilsson
Kvarnsvedens GOIF OK
64:0912:1724:14Brons
91
Rickard Ström
Köping-Kolsva OK
64:1212:1824:17Brons
92
Erik Karlsson
Hässleholms OK
65:4612:3625:51Brons
93
Robin Larsson
Kristinehamns OK
65:5512:3826:00Brons
94
Anders Lundin
Stenungsunds OK
66:4812:4826:53Brons
95
Viktor Norell
Söders-Tyresö
67:0712:5127:12Brons
96
Emil Edin
Sidensjö IK
67:3512:5727:40Brons
97
Göran Karlsson
Umeå OK
67:3612:5727:41Brons
98
Olof Sundin
Skogslöparna
67:4312:5827:48Brons
99
Andreas Johansson
OK Tisaren
68:4613:1028:51Brons
100
Erik Söderholm
Litsbygdens SK
71:1613:3931:21Järn
101
Daniel Persson
Skogslöparna
71:5313:4631:58Järn
102
Jonatan Bylars
Forsa OK
72:5413:5832:59Järn
103
Oskar Jacobson
OK Milan
78:3415:0338:39Järn
104
Jonas Bysell
Brunflo IF
93:1217:5153:17Järn
105
Johan Gustafson
IFK Hedemora OK
95:0918:1455:14Järn
Mikael Sjöström
Mariestads FK
Ej godkänd
André Kingstedt
Hässleholms OK
Ej godkänd
Petter Eckermark
OK Landehof
Ej godkänd
Erik Skaar
Ryda SK
Ej godkänd
Markus Nilsson
OK Nackhe
Ej godkänd