Ungdoms-SM

1999-09-11

Arrangör: Nyköpings OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
408
Form:
Individuell
Startande:
406
Distans:
Lång
Fullföljande:
387
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 0 meter91 startande, 84 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin J0hansson
Dalaportens OL
44:430:00Mästare
2
Lena Gillgren
Gävle OK
47:212:38Mästare
3
Sofia Karlsson
Tullinge SK
48:183:35Mästare
4
Emelie Holmström
IK Gandvik
49:194:36Mästare
5
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
49:214:38Mästare
6
Ida Svensson
Sjövalla FK
49:224:39Mästare
7
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
50:005:17Mästare
8
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
50:476:04Elit
9
Annika Gustavsson
Strängnäs-Malmby OL
52:327:49Elit
10
Josefin Norell
Söders-Tyresö
52:377:54Elit
11
Linda Axelsson
IK Uven
53:048:21Elit
11
Linda Håkansson
IFK Hedemora
53:048:21Elit
13
Madelene Lööf
Mariestads FK
53:358:52Elit
14
Frida Hall
Dalaportens OL
53:459:02Elit
15
Emma Green
Långshyttans AIK OK
54:039:20Elit
16
Ingrid Hansson
OK Rodhen
54:359:52Elit
17
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
54:5110:08Elit
18
Anna Olsson
OK Skogsfalken
55:0610:23Guld
19
Linnea Nordkvist
Gagnefs OK
55:5111:08Guld
20
Frida Persson
Berga SOK
56:1811:35Guld
21
Eva Wuopio
Vittjärvs IK
57:4313:00Guld
22
Anna Jacobsson
Hudiksvalls IF
58:0713:24Guld
23
Anna Max
Frölunda OL
58:1513:32Guld
24
Therese Nyström
OK Skogsströvarna
58:5814:15Guld
25
Karin Josefsson
Finspångs Aik
59:0314:20Silver
26
Sofia Söllvander
OK Rodhen
59:0714:24Silver
27
Elin Hagestrand
OK Roslagen
59:1414:31Silver
28
Lina Jogeland
IK Ymer
60:2515:42Silver
29
Ida Gawell
IFK Lidingös Skid o OK
60:3115:48Silver
30
Linnea Larsson
Uddevalla OK
60:4316:00Silver
31
Linda Ohlsson
Köping-Kolsva OK
61:2816:45Silver
32
Kristin Andrée
Järla IF OK
62:4418:01Silver
33
ELIN WALLQVIST
SOK Svaide
62:5018:07Silver
34
Hanna Arnell
Fritsla VIK
63:1018:27Silver
35
Helena Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
63:5119:08Silver
36
Marielle Larsson
OK Södertörn
63:5519:12Silver
37
Elin Larsson
Eskilstunafors OL
63:5719:14Silver
38
Emilia Åkesson
Hässleholms OK
64:1619:33Silver
39
Josephine Tuomi
Skogspojkarnas OK
64:2819:45Silver
40
Alexandra Vejedal
OK Mark
64:5220:09Silver
41
Charlotte Nilsson
OK Kontinent
64:5620:13Silver
41
Lena Nygren
Lycksele IF
64:5620:13Silver
43
Sara Jonsson
Korsnäs IF OK
64:5720:14Silver
44
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
65:2320:40Silver
45
Hanna Adolfsson
OK Bävern
65:3520:52Silver
46
Ida Svensson
Halmstad OK
65:4321:00Silver
47
Erica Karlsson
Hagaby GOIF
65:5521:12Silver
48
Linda Byström
Alfta-Ösa OK
66:3821:55Silver
49
Maria Hellström
Stora Tuna IK
66:5922:16Silver
50
Christina Zens
OK Tor
67:0722:24Silver
51
Elin Neckén
OK Älme
67:1122:28Silver
52
Emma Palmér
Ulricehamns OK
67:3622:53Silver
53
Marie Ohlin
Rånäs OK
67:4923:06Silver
54
MARTINA NÄSSLIN
Växjö OK
68:2223:39Brons
55
Anna Svensson
Berga SOK
68:2423:41Brons
56
Stina Lindqvist
Järfälla OK
69:0424:21Brons
57
JULIA LIMBY
IFK Moras OK
69:2724:44Brons
58
Jenny Wistrand
OK Njudung
69:3924:56Brons
59
Sofia Arvidsson
Edsbyns OK
70:0125:18Brons
60
Ulrika Fredriksson
Gudhems IF
71:0726:24Brons
61
Kristina Persdotter
Östersunds OK
71:1126:28Brons
62
Jenny Robertsson
Målilla OK
71:4427:01Brons
63
CAMILLA ALLARD
Finspångs Aik
72:4828:05Brons
64
Susanne Klockare
OK Tyr
73:0128:18Brons
65
Anna Lampinen
Kjula-Standard OK
73:2428:41Brons
66
Anna Karin Grip
VK Uvarna
73:3428:51Brons
67
Karin Lindqvist
Boxholm-Mjölby OL
74:1229:29Brons
68
Emma Henriksson
Njurunda OK
74:2429:41Brons
69
Kristin Säterberg
OK Linné
76:4532:02Brons
70
Kristina Kacmarcik
OK Pan-Kristianstad
76:4732:04Brons
71
Evelina Petersson
Fagereds IF
76:5732:14Brons
72
Karin Svensson
OK Motala
77:4833:05Brons
73
Lisa Gustafsson
Köping-Kolsva OK
78:3733:54Brons
74
Sofia Esberg
IFK Kiruna
78:5634:13Brons
75
Jenny Winblad
Hagaby GOIF
79:4735:04Järn
76
IDA ERIKSSON
KFUM Örebro OK
79:5735:14Järn
77
Merit Lassing
Frosta OK
80:3635:53Järn
78
Lena Persson
OK Skogsfalken
80:5136:08Järn
79
Maria Svensson
Hjärnarps GH OL
81:3836:55Järn
80
Maria Martinsson
Umeå OK
84:0639:23Järn
81
Hanna Larsson
IS Kullen
85:3840:55Järn
82
Anna Carlander
Södertälje Orientering
92:2947:46Järn
83
Julia Persson
Tullinge SK
92:5948:16Järn
84
Kristin Karlsson
SOK Aneby
93:1048:27Järn
Elin Hjertson
OK Linné
Ej godkänd
Sofi Näslund
Skogslöparna
Ej godkänd
Camilla Bohman
FK Boken
Ej godkänd
Martina Forsberg
IFK Enskede
Ej godkänd
Therese Gustavsson
Ronneby OK
Ej godkänd
Maria Andersson
Gustavsbergs IF
Ej godkänd
JENNIE HALLBERG
OK Bjur
Ej godkänd
 
H16 0 meter107 startande, 105 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robbin Kantarp
OK Hällen
44:390:00Mästare
2
Kristjan Laas
OK Skogshjortarna
45:110:32Mästare
3
Pontus Nilsson
Halmstad OK
46:051:26Mästare
4
Sebastian Wiman
Täby OK
46:121:33Mästare
5
Henrik Eliasson
Fjärås AIK
46:522:13Mästare
6
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
47:022:23Mästare
7
Johan Häll
OK Rodhen
47:102:31Mästare
8
Petter Haraldsson
Gustavsbergs IF
47:362:57Mästare
9
Kalle Larsson
Kjula-Standard OK
47:523:13Mästare
10
Emil Lauri
OK Tisaren
48:424:03Mästare
11
Martin Lindqvist
Stenungsunds OK
49:024:23Mästare
12
David Holmberg
Väsby OK
49:054:26Mästare
13
Joakim Hederskog
IFK Göteborg
49:094:30Mästare
14
Jonas Engström
OK Hällen
50:095:30Elit
15
Jon Andersson
IFK Göteborg
50:145:35Elit
16
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
50:155:36Elit
17
Andreas Davidsson
OK Klemmingen
50:215:42Elit
18
Mikael Pettersson
IF Thor
51:226:43Elit
19
Kristoffer Norin
Tjällmo-Godegårds OK
51:457:06Elit
20
Jacob Johansson
Falkenbergs OK
52:127:33Elit
21
John Niklasson
OK Klemmingen
52:197:40Elit
22
Jens Malmqvist
OK Tor
52:347:55Elit
23
Oskar Strindhagen
Ronneby OK
52:468:07Elit
24
Sven Larsson
Särna SK
52:538:14Elit
25
Rikard Wass
IF Hagen
52:598:20Elit
26
Rikard Pentonen
Hestra IF
53:318:52Elit
27
Petter Hallerby
IFK Lidingös Skid o OK
53:358:56Elit
28
Anton Frendelius
Almby IK
53:419:02Elit
29
MARTIN IVARSSON
Trollhättans SK
54:159:36Elit
30
Fredrik Svensson
Ringsjö OK
54:239:44Elit
31
Johan Brandt
Täby OK
54:4410:05Elit
32
Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
55:0010:21Elit
33
Kristofer Tåqvist
Västerås SOK
55:0910:30Guld
34
Anders Lindberg
Hällefors OK
55:1110:32Guld
35
Johan Hasselström
Motala AIF OL
55:3210:53Guld
36
Anders Hällbom
OK Enen
55:3810:59Guld
37
Erik Moqvist
Värend GN OL
56:0911:30Guld
38
Oskar Malmberg
IFK Umeå
56:4112:02Guld
39
Erik Martinsson
OK Tranan
56:4912:10Guld
40
Johannes Bejbom
Uddevalla OK
57:0612:27Guld
41
Henrik Karlsson
OK Dacke
57:1212:33Guld
42
Anders Frisk
Rotebro IS
57:1512:36Guld
43
DANIEL NEIZ
Trollhättans SK
58:2413:45Guld
44
Johnny Hålsjö
OK Alehof
58:5014:11Guld
45
Markus Erlandsson
Ringsjö OK
59:5815:19Silver
46
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
60:0115:22Silver
47
Martin Klevegård
Växjö OK
60:0515:26Silver
48
Jonas Linden
Helsingborgs SOK
60:2715:48Silver
49
Erik Nilsson
Stora Tuna IK
60:3315:54Silver
50
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
60:3815:59Silver
51
Rickard Holmqvist
Hestra IF
60:4016:01Silver
52
Johan Engström
Alfta-Ösa OK
60:5516:16Silver
53
Magnus Rabe
FK Friskus-Varberg
60:5716:18Silver
54
Oskar Ryno
OK Tisaren
61:0316:24Silver
55
David Johansson
OK Skogshjortarna
61:0416:25Silver
55
Rikard Weiler
Tolered-Utby Ol-klubb
61:0416:25Silver
57
Robin Grankvist
Väsby OK
61:1116:32Silver
58
Erik De Vahl
Kramfors-Alliansen
61:4317:04Silver
59
Rickard Sundström
OK Renen
61:4717:08Silver
60
Johan Holm
Norbergs OK
62:2117:42Silver
61
Jonas Lundgren
Köping-Kolsva OK
62:2717:48Silver
62
Erik Färm Wallgren
Umeå OK
62:2917:50Silver
63
Mårten Ohlsson
Köping-Kolsva OK
63:0118:22Silver
64
Rickard Holm
OK Bävern
63:1418:35Silver
65
Olov Tallqvist
Timrå SOK
63:1618:37Silver
66
Alfred Hurtig
Tjällmo-Godegårds OK
63:4419:05Silver
67
Nils Nedfors
OK Dacke
63:4719:08Silver
68
Johan Fredriksson
OK Skogshjortarna
63:5819:19Silver
69
David Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
64:1119:32Silver
70
Olle Winroth
FK Friskus-Varberg
64:1419:35Silver
71
Lars Hanning
Nässjö OK
64:2319:44Silver
72
Peter Holma
Vittjärvs IK
64:2419:45Silver
73
Markus Adolfsson
Tullinge SK
64:3419:55Silver
74
Erik Weimann
IFK Göteborg
64:3719:58Silver
75
Tobias Olofsson
Hagaby GOIF
64:5520:16Silver
76
Hannes Kock
Rehns BK
65:1020:31Silver
77
Klas Engström
Vittjärvs IK
65:3520:56Silver
78
Gustaf Fellenius
OK Linné
65:4921:10Silver
79
Martin Metso
Falköpings AIK
65:5421:15Silver
80
Erik Sätterström
Säterbygdens OK
66:5822:19Silver
81
Karl-Johan Persson
OK Torfinn
68:0623:27Brons
82
Ulrik Lang
Nybro OK
68:3523:56Brons
83
Thomas Frick
FK Göingarna
69:0024:21Brons
84
JOHAN ÖSTLUND
OK Skogsströvarna
70:0725:28Brons
85
PER ANDERSSON
Dalaportens OL
70:1225:33Brons
86
Johannes Nordin
OK Branten
70:1325:34Brons
87
Jonas Vestbom
Ockelbo OK
70:2225:43Brons
88
Kristian Ahlström
Östersunds OK
70:5826:19Brons
89
Atte Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
71:1126:32Brons
90
OLOF PERSSON
SOK Svaide
72:5628:17Brons
91
Anton Häggström
OK Linné
73:3328:54Brons
92
Per-Anders Kumlin
Växjö OK
73:3428:55Brons
93
Johan Andreasson
Värend GN OL
74:3629:57Brons
94
Joel Sanderi
Lidköpings VSK
74:3930:00Brons
95
Morgan Norlander
OK Branten
74:5130:12Brons
96
Erik Modig
OK Tuvan
76:5232:13Brons
97
Martin Eliasson
Nässjö OK
77:0532:26Brons
98
Andreas Maxén
Timrå SOK
77:0832:29Brons
99
Martin Fagerlund
Sol Tranås
78:0833:29Brons
100
Peter Kolmskog
Sundbybergs IK
79:2234:43Järn
101
DENNIS SAMUELSSON
Gotlands Bro OK
79:4635:07Järn
102
Andreas Frisk
Eksjö SOK
79:4735:08Järn
103
Thorbjörn Ekström
Uddevalla OK
82:2337:44Järn
104
Simon Börjars
Kils OK
84:5840:19Järn
105
Gustaf Kylberg
OK Grane
87:2542:46Järn
Erik Svahn
OK Tor
Ej godkänd
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
D15 0 meter107 startande, 100 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Lundblad
Snättringe SK
38:070:00Mästare
2
Lina Nero
Ronneby OK
42:154:08Mästare
3
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
42:584:51Mästare
4
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
44:055:58Elit
5
Marie Andersson
Jönköpings OK
44:556:48Elit
6
Sofia Andersson
OK Hällen
45:237:16Elit
7
Hanna Aludden
Gävle OK
45:357:28Elit
8
Karin Jarlekrantz
Västerås SOK
45:587:51Elit
9
Karin Boman
Ålems OK
46:027:55Elit
10
Hanna Mattsson
IK Uven
46:088:01Elit
11
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
46:128:05Elit
12
Emma Öberg
OK Hällen
46:168:09Elit
13
Natalie Egli
Söders-Tyresö
46:418:34Elit
14
Anna Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
47:058:58Guld
15
Emma Pihl Skoog
OK Linné
47:079:00Guld
16
Marie Andersson
OK Stigen
47:289:21Guld
17
Emma Löfdahl
Köping-Kolsva OK
47:369:29Guld
18
Hanna Kruse
Köping-Kolsva OK
47:499:42Guld
19
Emilia Nilsson
FK Göingarna
48:1310:06Guld
20
Ida Sellstedt
Selånger SOK
49:1011:03Guld
21
Maria Gustafsson
OK Älme
50:1312:06Guld
22
Elisabeth Halvarsson
Östersunds OK
50:1612:09Guld
23
Lena Hellman
Sundsvalls OK
50:3412:27Guld
24
Linn Gustavsson
Hjobygdens OK
50:5712:50Guld
25
Susanne Sjöö
OK Gipen
52:0814:01Silver
26
Ida Arnesson
Ulricehamns OK
52:5114:44Silver
27
Martina Johansson
Halmstad OK
52:5814:51Silver
28
Anna Runemalm
Nybro OK
53:3515:28Silver
29
Johanna Gull
FK Friskus-Varberg
53:3615:29Silver
30
Marie Nilsson
Malungs OK Skogsmårdarna
53:5015:43Silver
31
Linda Ljungberg
OK Skärmen
53:5215:45Silver
32
Karin Boström
Järfälla OK
53:5515:48Silver
33
Helena Lydell
OK Rodhen
54:2716:20Silver
34
Elin Bergqvist
Lessebo OK
54:3716:30Silver
35
Louise Furubom
Ljusne-Ala OK
54:5016:43Silver
36
Karin Valinger
Umeå OK
55:2317:16Silver
37
Linnea Talltjärn
OK Tor
55:2917:22Silver
38
Camilla Andersson
Falköpings AIK
55:4017:33Silver
39
Anna Runesson
OK Vivill
55:4317:36Silver
40
Lina Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
55:4417:37Silver
41
Cecilia Svensson
OK Kolmården
56:0017:53Silver
42
Andrea Westerdahl
Gävle OK
56:1818:11Silver
43
Hanna Höij
OK Jösse
56:2218:15Silver
44
Annie Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
56:2518:18Silver
45
Johanna Karlsson
OK Linné
56:3918:32Silver
46
Emma Jansson
Hagaby GOIF
56:5518:48Silver
47
Lisa Hedman
OK Kolmården
57:1819:11Silver
48
ANNA NILSSON
Södertälje Orientering
57:2219:15Silver
49
Kristin Skullman
OK Kolmården
57:4119:34Silver
50
Charlotte Gustafsson
OK Måsen
57:5919:52Silver
50
Anna Werner
Östersunds OK
57:5919:52Silver
52
Anna Edenbrandt
Lunds OK
58:2620:19Silver
53
Ulrika Andersson
IK Gandvik
58:2920:22Silver
54
Kristin Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
58:3420:27Silver
55
Sara Jansson
Hagaby GOIF
58:5620:49Silver
56
Elin Hultman
OK Hällen
59:1321:06Brons
57
Lin Eriksson
Linköpings OK
59:3521:28Brons
57
Anna-Karin Nilsson
Malungs OK Skogsmårdarna
59:3521:28Brons
59
Sandra Köster
FK Herkules
59:4021:33Brons
60
Therese Bengtsson
FK Friskus-Varberg
59:5121:44Brons
61
Malin Videhall
Gammelstads IF
60:0621:59Brons
62
Linda Nylander
Selånger SOK
60:2822:21Brons
63
Hanna Lundell
OK Hällen
60:3222:25Brons
64
Johanna Selling
Bondsjöhöjdens IK
61:0022:53Brons
65
Lina Hulander
Ulricehamns OK
62:0423:57Brons
66
Ida Nilsson
Selånger SOK
62:0824:01Brons
67
Nanna Johansson
IFK Kiruna
62:2124:14Brons
68
Helen Rosenkvist
Hjärnarps GH OL
62:4024:33Brons
69
Emma Dahlskog
OK Djerf
62:5624:49Brons
70
Stina Jansson
Främmestads IK
63:0524:58Brons
71
Jenny Westerdahl
Göteborg-Majorna OK
63:3225:25Brons
72
Frida Kjäll
FK Friskus-Varberg
63:4925:42Brons
73
Lisa Svensson
FK Göingarna
63:5025:43Brons
73
Lena Jacobsson
Eksjö SOK
63:5025:43Brons
75
Sigrid Larsson
Särna SK
64:0625:59Brons
76
Katarina Bergander
OK Linné
64:4626:39Brons
77
Johanna Pettersson
OK Denseln
64:5526:48Brons
78
Erika Nilsson
FK Göingarna
65:0927:02Brons
79
Lisa Axelsson
Hjobygdens OK
65:3527:28Brons
80
Ann-Ida Pettersson
Länna IF
65:5827:51Brons
81
Katarina Alm
Bromma-Vällingby SOK
66:0327:56Brons
82
Sofi Rönnestrand
Forsa OK
66:4628:39Brons
83
Jenny Allared
OK Alferna
66:5428:47Brons
84
Ida Karlsson
OK Löftan
67:0729:00Brons
85
Jessica Green
Växjö OK
67:5129:44Brons
86
Lisa Sundin
Skogslöparna
68:0930:02Brons
87
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
68:1330:06Brons
88
MARIA GLAD
Leksands OK
68:4930:42Brons
89
Maria Palm
Dalaportens OL
69:5131:44Järn
90
Elisabeth Jonasson
Stigsökarna
70:2332:16Järn
91
Sandra Berg
OK Tor
70:2432:17Järn
92
Caroline Wilbois
Tullinge SK
72:3534:28Järn
93
Linnea Hjalmarsson
IK Ymer
72:4634:39Järn
94
Mia Christensson
OK Österåker
73:3535:28Järn
95
Jennie Pettersson
Visborgs OK
77:5839:51Järn
96
Emelie Svensson
OK Tyr
79:3341:26Järn
97
ANNIKA MAGNUSSON
Sölvesborgs OK
80:5042:43Järn
98
Marie Sigbo
OK Kompassen
81:1643:09Järn
99
Sara Bernhard
Mariestads FK
86:2348:16Järn
100
Åsa Gustavsson
Alvesta SOK
104:3266:25Järn
Anna Näsström
Skogslöparna
Ej godkänd
Frida Loij
Hässleholms OK
Ej godkänd
Jenny Pettersson
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Maria Svedelius
Högåkers OK
Ej godkänd
Maria Carlström
Lessebo OK
Ej godkänd
Emmy Ivarsson
Gävle OK
Ej godkänd
Jenny Bagge-Johansson
OK Skärmen
Ej godkänd
 
H15 0 meter101 startande, 98 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Olsson
Täby OK
38:560:00Mästare
2
Martin Johansson
Dalaportens OL
39:260:30Mästare
3
Anders Holmberg
Järla IF OK
41:072:11Mästare
4
Mattias Millinger
Västerås SOK
42:113:15Mästare
5
Kristofer Skog
Hjärnarps GH OL
42:323:36Mästare
6
Magnus Saager
Ronneby OK
42:473:51Mästare
7
Johan Lindahl
Rotebro IS
43:174:21Elit
8
Henric Carlsson
SOK Viljan
43:254:29Elit
9
Petter Jönsson
Halmstad OK
44:335:37Elit
10
Karl Tiselius
OK Kåre
44:545:58Elit
11
Magnus Strand
OK Landehof
44:555:59Elit
12
Jonas Nyberg
FK Göingarna
44:576:01Elit
13
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
45:036:07Elit
14
Johan Spetz
Stenungsunds OK
46:287:32Elit
15
Johan Irwe
FK Göingarna
46:317:35Elit
15
Gabriel Domert
OK Hammaren
46:317:35Elit
17
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
47:088:12Guld
18
Daniel Gunnarsson
SOK Viljan
47:108:14Guld
19
Philip Gustavsson
Fjärås AIK
47:278:31Guld
20
Axel Johansson
Eds SK
47:298:33Guld
21
Josef Nordlund
Länna IF
48:199:23Guld
22
Mikael Axin
Hagaby GOIF
48:499:53Guld
23
Magnus Wuopio
Västerbergslagens OL
49:2110:25Guld
24
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
49:2610:30Guld
25
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
49:4510:49Guld
26
Marcus Lundagårds
Alfta-Ösa OK
50:2911:33Guld
27
Johan Strandberg
Gustavsbergs IF
50:3211:36Guld
28
Mattias Karlsson
Växjö OK
51:0112:05Silver
29
Rickard Hilmersson
OK Klyftamo
51:1112:15Silver
30
Anders Hansson
Rehns BK
51:3112:35Silver
31
Andreas Skymberg
IK Vikings OK
52:3413:38Silver
32
BJÖRN MOLANDER
OK Enen
52:4113:45Silver
33
Olle Larsson
Finspångs Aik
52:5513:59Silver
34
Johan Gembäck
Almby IK
53:0414:08Silver
35
Erik Sonesson
Gagnefs OK
53:0514:09Silver
36
Andreas Johansson
Rydboholms SK
53:2114:25Silver
37
Pontus Blom
OK Skärmen
53:4414:48Silver
38
Per Carlborg
Nyköpings OK
53:5615:00Silver
39
Jonas Karlsson
Dalaportens OL
54:4415:48Silver
40
Calle Gerdtman
Vingåkers OK
54:5716:01Silver
41
David Dahlgren
Göteborg-Majorna OK
55:2916:33Silver
41
Samuel Östling
Alvesta SOK
55:2916:33Silver
43
TOMAS LÖVKVIST
Gotlands Bro OK
55:3016:34Silver
44
Martin Isaksson
Fjärås AIK
55:3516:39Silver
45
Assar Lindström
Degerfors OK
55:5116:55Silver
46
Dan Wester
Gustavsbergs IF
56:1217:16Silver
47
Håkan Persson
Skogslöparna
56:3217:36Silver
48
Tord Axelsson
OK Räven
56:5718:01Silver
49
Albin Sunesson
OK Skogsstjärnan
57:0218:06Silver
49
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
57:0218:06Silver
51
Tomas Regnander
Järfälla OK
57:1318:17Silver
52
Pontus Karlsson
Turebergs IF
57:3518:39Silver
53
Mats Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
58:1319:17Silver
54
Magnus Svensson
Hjärnarps GH OL
59:2420:28Brons
55
Tomas Selander
Frösö IF
59:3620:40Brons
56
Marcus Andersson
Västerbergslagens OL
59:5320:57Brons
57
Per Lagerwall
OK Jösse
59:5420:58Brons
58
Morgan Rundström
OK Skärmen
60:0921:13Brons
59
Per Lundahl
Alvesta SOK
60:3521:39Brons
60
JOHAN WERN
OK Kolmården
60:3821:42Brons
61
Ulf Troeng
Storviks IF
60:4021:44Brons
62
Johan Brunberg
Stora Tuna IK
61:4822:52Brons
63
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
61:5222:56Brons
64
Jens Häggström
Bodens BK
62:1123:15Brons
65
Erik Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
62:1523:19Brons
66
Rickard Pettersson
Gällstads IF
62:3023:34Brons
67
Patrik Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
62:3823:42Brons
68
Tobias Eventorn
Nybro OK
62:4323:47Brons
69
Emil Clomén
KFUM Örebro OK
64:1225:16Brons
70
Erik Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
66:1327:17Brons
71
MARINUS HELLMAN
OK Enen
66:1527:19Brons
72
Mikael Axelsson
Ulricehamns OK
66:2827:32Brons
73
Stefan Karlsson
Växjö OK
66:5327:57Brons
74
Mattias Lindvall
Skellefteå OK
67:1128:15Brons
75
Isak Jakobsson
SOK Träff
67:5128:55Brons
76
Ragnar Freij
Lunds OK
67:5829:02Brons
77
GUSTAV NILSSON
Skogslöparna
68:3029:34Brons
78
Joel Englund
Nyköpings OK
68:3629:40Brons
79
Martin Hultman
OK Hällen
68:3929:43Brons
80
Jonas Hjert
Falköpings AIK
68:4729:51Brons
81
Daniel Johansson
OK Skogshjortarna
68:5830:02Brons
82
Emil Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
70:0331:07Järn
83
Jesper Jacobsson
Njurunda OK
70:4131:45Järn
84
Andreas Nilsson
Boxholm-Mjölby OL
71:3932:43Järn
85
Dan Öberg-Hjelm
Rehns BK
73:3934:43Järn
86
Marcus Erlandsson
Berga SOK
74:4035:44Järn
87
Kristian Bengtsson
Fjärås AIK
74:4435:48Järn
88
Fredrik Lundgren
Skellefteå OK
74:4535:49Järn
89
Oskar Ek
Östersunds OK
75:1636:20Järn
90
Jakob Gustavsson
Alvesta SOK
77:1838:22Järn
91
JOEL LEWIS JOHNSSON
Helsingborgs SOK
78:3239:36Järn
92
Martin Lundholm
Säterbygdens OK
80:0341:07Järn
93
Johan Axelsson
Tierps SOK
82:5143:55Järn
94
Andreas Hedin
OK Hammaren
82:5243:56Järn
95
Joakim Lindell
Kalmar OK
83:3144:35Järn
96
Alexander Ahlbäck
Bodens BK
90:5952:03Järn
97
Björn Magnusson
VK Uvarna
99:4360:47Järn
98
Andreas Kjellman
VK Uvarna
109:1370:17Järn
Johan Thörn
Hästveda OK
Ej godkänd
Emil Svensson
Motala AIF OL
Ej godkänd
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
Ej godkänd