Natt-SM

1999-09-15

Arrangör: Finspångs Aik

Nivå:
Nationell
Anmälda:
412
Form:
Individuell
Startande:
386
Distans:
Natt
Fullföljande:
359
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 8650 meter56 startande, 50 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Svärd
IF Thor
66:527:440:00Guld
2
Annika Björk
Domnarvets GOIF
67:217:470:29Guld
3
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
68:117:531:19Guld
4
Anna Mårsell
Linköpings OK
68:517:581:59Guld
5
Rose-Marie Forslund
IFK Hedemora
71:078:134:15Guld
6
Jenny Borgström
Svärdsjö IF
72:268:225:34Guld
7
Laila B Höglund
FK Herkules
73:058:276:13Guld
8
Marlena Jansson
OK Tisaren
73:188:286:26Guld
9
Tina Olm Junegard
IFK Lidingös Skid o OK
73:308:306:38Guld
10
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
74:208:367:28Silver
11
Madelené Allmungs
Visby IF Gute SOK
74:238:367:31Silver
12
Pia Olsson
OK Orion
74:458:387:53Silver
13
Jenny Wallsten
OK Orion
74:468:397:54Silver
14
Charlotte Lindkvist
OK Ravinen
74:518:397:59Silver
15
Anneli Berggren
OK Denseln
74:578:408:05Silver
16
Karin Hellman
IK Hakarpspojkarna
76:138:499:21Silver
17
Jenny Pålsson
Södertälje Orientering
76:378:519:45Silver
18
MONICA HATLEN
Södertälje Orientering
76:448:529:52Silver
19
Åsa Hedin
OK Linné
77:148:5610:22Silver
20
Emma Nilsson
Stora Tuna IK
78:379:0511:45Silver
21
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
79:319:1212:39Silver
22
Viktoria Petré
Domnarvets GOIF
80:369:1913:44Silver
23
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
82:089:3015:16Silver
24
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
82:279:3215:35Silver
25
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
82:339:3315:41Silver
26
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
82:539:3516:01Silver
27
Britta Backlund
Stora Tuna IK
82:599:3616:07Silver
27
Zsuzsa Fey
IFK Lidingös Skid o OK
82:599:3616:07Silver
29
Annika Östman
Sävedalens AIK
84:099:4417:17Silver
30
Anna Falk
Sundbybergs IK
86:129:5819:20Silver
30
Johanna Råberg
OK Tyr
86:129:5819:20Silver
32
Stina Grenholm
IFK Umeå
86:4110:0119:49Silver
33
Jenny Karlsson
OK Linné
87:3710:0820:45Silver
34
Charlotta Blom
Linköpings OK
87:5110:0920:59Silver
35
Pia Johansson
OK Landehof
88:0810:1121:16Silver
36
Linda Fahlén
OK Tyr
89:1010:1822:18Silver
37
Åsa Svensson
Göteborg-Majorna OK
91:1010:3224:18Silver
38
Susanne Rutqvist
Gammelstads IF
91:3010:3524:38Silver
39
Maria von Schmalensé
Täby OK
92:1310:4025:21Silver
40
Stina Granefelt
Stora Tuna IK
92:4010:4325:48Silver
41
Annika Ridell
IF Thor
93:5110:5126:59Silver
42
Sarah Olofsson
Ronneby OK
94:2110:5427:29Brons
43
Maud Anglebrant
IFK Moras OK
96:5611:1230:04Brons
44
Malin Wiklund
Almby IK
98:1711:2231:25Brons
45
Ingela Andersson
Lunds OK
99:0511:2732:13Brons
46
Charlotte Wahlström
Almby IK
99:1011:2832:18Brons
47
Linn Nilsson
Kils OK
100:5711:4034:05Brons
48
Mona Bierfeldt
Ärla IF
101:4911:4634:57
49
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
103:2811:5836:36
50
Carina Persson
IFK Enskede
104:1612:0337:24
Carina Bergander
Eksjö SOK
Ej godkänd
Carolin Jonasson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Linda Nordin
Gustavsbergs IF
Ej godkänd
Karin Andersson
OK Tisaren
Ej godkänd
Ann Hyvönen
Skattkärrs IF
Ej godkänd
Lucie Böhm
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
H21 13265 meter74 startande, 69 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Andersson
OK Orion
80:036:020:00Guld
2
Mats Olsson
OK Kolmården
82:426:142:39Guld
3
Klas Karlsson
IK Hakarpspojkarna
82:536:152:50Guld
4
Niklas Lindberg
OK Roslagen
83:046:163:01Guld
5
Anders Jönsson
OK Triangeln
84:456:234:42Guld
6
Niklas Bratt
OK Orion
85:096:255:06Guld
7
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
85:176:265:14Guld
8
Anders Dalin
Leksands OK
85:576:295:54Guld
9
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
86:136:306:10Guld
9
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
86:136:306:10Guld
11
Per Ek
OK Kolmården
86:346:326:31Guld
12
Michael Wehlin
Södertälje Orientering
86:386:326:35Guld
13
Oskar Axelsson
Hestra IF
86:536:336:50Guld
14
Erik Forsgren
OK Tyr
87:026:346:59Guld
15
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
87:546:387:51Guld
16
Per Öberg
OK Hällen
88:026:387:59Guld
17
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
88:486:428:45Guld
18
Ulf Karlsson
Storviks IF
88:496:428:46Guld
19
Pär Hansson
FK Friskus-Varberg
89:126:439:09Guld
20
Claes Pettersson
Västerås SOK
89:506:469:47Guld
21
Henrik Berlin
OK Orion
90:376:5010:34Silver
22
Niklas Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
90:556:5110:52Silver
23
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
91:006:5210:57Silver
24
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
91:456:5511:42Silver
25
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
92:016:5611:58Silver
26
Ola Hultin
OK Roslagen
92:086:5712:05Silver
27
Magnus Granqvist
OK Orion
92:156:5712:12Silver
28
Daniel Eklund
Ockelbo OK
92:436:5912:40Silver
28
Mikael Ingelsson
OK Hammaren
92:436:5912:40Silver
30
Andreas Nilsson
OK Pan-Kristianstad
92:467:0012:43Silver
31
Kjell Almgren
OK Ravinen
93:267:0313:23Silver
32
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
93:497:0413:46Silver
33
Mats Persson
OK Pan-Kristianstad
93:527:0513:49Silver
34
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
93:547:0513:51Silver
35
Olof Smitt
Sundsvalls OK
94:507:0914:47Silver
36
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
95:017:1014:58Silver
37
Martin Larsson
IFK Göteborg
95:227:1115:19Silver
38
Mattias Westfält
Gotlands Bro OK
95:237:1115:20Silver
39
Rikard Gunnarsson
Härlövs IF
95:397:1315:36Silver
40
Sven-Erik Samuelsson
Boxholm-Mjölby OL
95:437:1315:40Silver
41
Tommy Lindberg
OK Roslagen
95:537:1415:50Silver
41
Johan Nordlund
Leksands OK
95:537:1415:50Silver
43
Bertil Eronn
Linköpings OK
96:177:1616:14Silver
44
Daniel Mäkinen
OK Hammaren
96:247:1616:21Silver
45
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
96:377:1716:34Silver
46
Björn Karlsson
OK Denseln
96:597:1916:56Silver
47
Patrik Nilsson
Eksjö SOK
97:087:1917:05Silver
48
Anders Lindkvist
Södertälje Orientering
97:177:2017:14Silver
49
Anders Berg
OK Kolmården
97:587:2317:55Silver
50
Våge Rindstig
Nybro OK
98:117:2418:08Silver
51
Fredrik Herdersson
OK Mark
98:187:2518:15Silver
52
Ulrik K Forslund
OK Kolmården
98:467:2718:43Silver
53
Kalle Dalin
Leksands OK
98:557:2718:52Silver
54
Johan Uneman
OK Alehof
99:177:2919:14Silver
55
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
99:317:3019:28Silver
56
Sören Nilsson
IF Thor
99:357:3019:32Silver
57
Arto Rautiainen
IFK Göteborg
100:007:3219:57Silver
58
Johan Otterström
OK Hällen
100:347:3520:31Silver
59
A Södersten-Dahlgren
Filipstads OK
101:137:3821:10Silver
60
Joakim Carlsson
OK Tisaren
103:107:4723:07Silver
61
Per Samuelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
104:127:5124:09Silver
62
Jonas Giding
IFK Lidingös Skid o OK
104:207:5224:17Silver
63
Urs Bütikofer
Forsa OK
104:587:5524:55Silver
64
Torbjörn Johansson
Bredaryds SOK
105:127:5625:09Silver
65
Urban Ljungberg
OK Djerf
105:237:5725:20Silver
66
Jan Sjödin
OK Tisaren
105:407:5825:37Silver
67
Magnus Nordström
Kils OK
106:518:0326:48Silver
68
Johan G Larsson
IFK Göteborg
112:088:2732:05Silver
69
Sven Lundbäck
Vittjärvs IK
113:298:3333:26Silver
Lars-Erik Carlsson
Västerås SOK
Ej godkänd
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Peter Hemmyr
IFK Umeå
Ej godkänd
Tomas Unander
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Thomas Asp
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D20 6205 meter45 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
55:348:570:00Guld
2
Cecilia Einarsson
Fagersta OK
56:249:050:50Guld
3
Lin Thorsell
Forsa OK
56:269:060:52Guld
4
Caroline Kaipe
Västerbergslagens OL
57:529:202:18Guld
5
Maria Holmstrand
Trollhättans SK
60:539:495:19Guld
6
Therese Persson
OK Tyr
61:259:545:51Guld
7
Eva Nordkvist
IK Jarl Rättvik
62:0610:006:32Silver
8
Malin Sand
Uddevalla OK
62:1810:026:44Silver
9
Johanna Svensson
OK Enen
62:3310:056:59Silver
10
Petra Halvarson
OK Kåre
62:3710:057:03Silver
11
Lena Nilsson
Södertälje Orientering
62:3910:067:05Silver
12
Linda Karlsson
Ljungskile FK
62:4810:077:14Silver
13
Annica Påhlstorp
Nybro OK
63:0110:097:27Silver
14
Emma Söderström
Domnarvets GOIF
63:0710:107:33Silver
15
Anna Bigsten
FK Herkules
63:3810:158:04Silver
16
Linda Larsson
OK Hedströmmen
63:4910:178:15Silver
17
Nina Andersson
IFK Lidingös Skid o OK
65:0610:299:32Silver
18
Cecilia Westman
Leksands OK
65:2910:339:55Silver
19
Åsa Martinsson
OK Tranan
65:4410:3610:10Silver
20
Chrissie Schölin
IK Hakarpspojkarna
66:1310:4010:39Silver
21
Åsa Jernberg
Gävle OK
66:3610:4411:02Silver
22
Rebecka Österberg
Linköpings OK
67:0210:4811:28Silver
23
Katarina Lindén
OK Gynge
67:2510:5211:51Silver
24
Lina Bäckström
Täby OK
67:2610:5211:52Silver
25
Karin Kjellman
VK Uvarna
68:0010:5812:26Silver
26
Anna Andersson
OK Denseln
68:2911:0212:55Silver
27
Karin Lundberg
Ärla IF
69:0711:0813:33Silver
28
Kajsa Guterstam
Trosabygdens OK
69:3511:1314:01Silver
29
Linda Sjögren
IFK Hedemora
72:1911:3916:45Silver
30
Anna-Karin Bondesson
OK Pan-Kristianstad
74:0211:5618:28Silver
31
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
76:2912:2020:55Silver
32
Karolin Dernerud
OK Denseln
77:0012:2521:26Silver
33
Åsa Johansson
OK Gipen
77:5012:3322:16Silver
34
Lisa Johansson
Åmåls OK
78:3212:3922:58Silver
35
Johanna Maxén
Timrå SOK
78:4612:4223:12Silver
36
Anna Persson
Växjö OK
80:4313:0025:09Brons
37
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
81:0213:0425:28Brons
38
Marika Hagelberg
Åmåls OK
83:4813:3028:14Brons
39
CHRISTINA LARSSON
SOK Svaide
86:1413:5430:40
40
Hanna Åsander
OK Bjur
91:3014:4535:56
Emelie Svalin
OK Alehof
Ej godkänd
Lisa Larsson
SOK Svaide
Ej godkänd
Jennie Lööf
Eksjö SOK
Ej godkänd
Carolina Nilsson
OK Kompassen
Ej godkänd
Emma Tryggeson
Hässleholms OK
Ej godkänd
 
H20 9940 meter65 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Palm
Kjula-Standard OK
65:316:350:00Guld
2
Martin Lampinen
Södertälje Orientering
67:306:471:59Guld
3
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
67:456:492:14Guld
4
Björn Carlsson
OK Tisaren
68:436:553:12Guld
5
Oskar Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
70:017:034:30Guld
6
Jörgen Ohlin
Rånäs OK
70:197:044:48Guld
7
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
71:017:095:30Guld
8
Gustaf Granath
OK Skogsströvarna
71:157:105:44Guld
9
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
71:317:126:00Guld
10
Henrik Lingfors
Linköpings OK
72:517:207:20Guld
11
Martin Hogedal
IF Hagen
73:427:258:11Silver
12
Greger Tysk
Leksands OK
73:547:268:23Silver
13
Johan Hellman
OK Kroppefjäll
73:577:268:26Silver
14
Johan Granath
Stora Tuna IK
74:427:319:11Silver
15
Magnus Nyström
Mariestads FK
74:467:319:15Silver
16
Jonas Knutsson
Ulricehamns OK
75:067:339:35Silver
17
Fredrik Thuren
Ronneby OK
75:127:349:41Silver
18
Peter Öberg
OK Hällen
75:177:349:46Silver
19
Johan Persson
OK Skogsfalken
75:307:369:59Silver
20
Robert Johansson
Täby OK
76:097:4010:38Silver
21
Johan Karlsson
Kjula-Standard OK
76:127:4010:41Silver
22
Markus Martinelle
Gävle OK
76:247:4110:53Silver
23
Arvid Sundkvist
Katrineholms OK
76:317:4211:00Silver
24
Mattias Johansson
Järfälla OK
77:057:4511:34Silver
25
Martin Windling
Bondsjöhöjdens IK
77:387:4912:07Silver
26
Mårten Frendelius
Hagaby GOIF
77:437:4912:12Silver
27
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
77:517:5012:20Silver
28
Anders Höije
Mariestads FK
77:537:5012:22Silver
29
Erik Harlén
KFUM Örebro OK
77:557:5012:24Silver
30
Torbjörn Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
78:017:5112:30Silver
31
Edvin Karlsson
OK Denseln
78:127:5212:41Silver
32
Alexander Blom
OK Skärmen
78:207:5312:49Silver
33
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
78:347:5413:03Silver
34
Andreas Englund
OK Njudung
79:207:5913:49Silver
35
Anders Olsson
OK Tranan
79:588:0314:27Silver
36
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
80:448:0715:13Silver
37
Thorbjörn Aldgård
Söders-Tyresö
80:478:0815:16Silver
38
Klas Larsson
OK Milan
81:008:0915:29Silver
39
Patrik Söderholm
OK Kompassen
81:118:1015:40Silver
40
Johan Israelsson
IFK Moras OK
81:328:1216:01Silver
41
Per Karlsson
Ringsjö OK
81:368:1316:05Silver
42
Mattias Allared
Hagaby GOIF
81:508:1416:19Silver
43
Lars Nordqvist
Västerbergslagens OL
81:568:1516:25Silver
44
Anders Kleist
OK Skogsströvarna
82:188:1716:47Silver
45
Anders Hultgren
FK Göingarna
82:208:1716:49Silver
46
Per Ivarsson
Göteborg-Majorna OK
82:438:1917:12Silver
47
Jonas Haraldsson
Gustavsbergs IF
82:488:2017:17Silver
48
Tobias Kjell
Linköpings OK
82:508:2017:19Silver
49
Erik Pettersson
Stora Tuna IK
83:088:2217:37Silver
50
Anders Hedman
OK Hällen
83:328:2418:01Silver
51
Marcus Gardelius
Gotlands Bro OK
84:288:3018:57Silver
52
Fredrik Arbin
Eksjö SOK
85:218:3519:50Silver
53
Martin Solli
Stora Tuna IK
87:018:4521:30Silver
54
Daniel Wernersson
OK Orinto
87:418:4922:10Silver
55
Rickard Svensson
OK Vilse 87
88:208:5322:49Silver
56
Marcus Kvarndal
Istrums SK
88:318:5423:00Silver
57
Jonas Halai
Ronneby OK
88:508:5623:19Silver
58
Henrik Lindström
Ulricehamns OK
89:399:0124:08Silver
59
Martin Boström
Gotlands Bro OK
92:489:2027:17Silver
60
Erik Råberg
OK Tyr
92:509:2027:19Silver
61
Fredrik Persson
Ockelbo OK
92:529:2127:21Silver
62
Johan Herbst
Västerås SOK
111:2211:1245:51
Jonas Bengtsson
OK Kompassen
Ej godkänd
Per Arvidsson
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Lars Jacobsson
Brännans IF
Ej godkänd
 
D18 5590 meter72 startande, 68 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
51:249:120:00Guld
2
Karolina Norin
Kungälvs OK
52:009:180:36Guld
3
Jenny Eriksson
OK Rodhen
52:069:190:42Guld
4
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
52:309:241:06Guld
5
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
53:179:321:53Guld
6
Emma Johansson
Kristinehamns OK
53:219:331:57Guld
7
Lina Samor
Tjällmo-Godegårds OK
53:469:372:22Guld
8
Maria Magnusson
KFUM Örebro OK
54:259:443:01Guld
9
Caroline Green
OK Vivill
55:249:554:00Guld
10
Sofie Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
55:5410:004:30Guld
11
Emma Andersson
Ärla IF
55:5910:014:35Guld
12
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
56:3110:075:07Guld
13
Frida Nero
Ronneby OK
56:4510:095:21Guld
14
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
56:5610:115:32Guld
15
Karolina Karlsson
Bredaryds SOK
57:1310:145:49Guld
16
Maria Andersson
Gustavsbergs IF
57:2010:155:56Guld
17
Hilda Stenberg
Turebergs IF
57:2210:165:58Guld
18
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
57:2510:166:01Guld
19
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
57:3910:196:15Guld
20
Sofia Gustafson
Sävedalens AIK
58:1310:256:49Silver
21
Sara Grenmark
Nyköpings OK
58:4210:307:18Silver
22
Lina Persson
OK Skogsfalken
58:4510:317:21Silver
23
Sara Lundblad
Snättringe SK
59:1210:357:48Silver
24
Marlene Karlsson
IFK Hedemora
59:3710:408:13Silver
25
Hanna Westerdahl
Göteborg-Majorna OK
59:5310:438:29Silver
26
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
60:3910:519:15Silver
27
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
60:4110:519:17Silver
28
Sara Helander
Domnarvets GOIF
60:5210:539:28Silver
29
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
61:0110:559:37Silver
30
Ida Svensson
Sjövalla FK
61:1610:589:52Silver
31
Erika Ödlund
OK Gipen
61:1810:589:54Silver
32
Sara Johansson
Kristinehamns OK
61:3011:0010:06Silver
33
Kristina Carlander
Södertälje Orientering
62:2711:1011:03Silver
34
Elin Sjölander
OK Rodhen
63:0311:1711:39Silver
35
Bodil Halvarsson
OK Kåre
63:3711:2312:13Silver
36
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
64:0411:2812:40Silver
37
Elna Martinsson
FK Göingarna
64:2111:3112:57Silver
38
Elisabet Larsson
Sol Tranås
64:3611:3313:12Silver
39
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
65:0211:3813:38Silver
40
Kerstin Bennitz
OK Enen
65:0511:3913:41Silver
41
Jenny Sander
Leksands OK
65:3211:4314:08Silver
42
Jenny Sallkvist
Bergnäsets AIK
65:5211:4714:28Silver
43
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
66:3111:5415:07Silver
44
Annica Svensson
Rånäs OK
66:4711:5715:23Silver
45
Madelene Lööf
Mariestads FK
67:1712:0215:53Silver
46
Helena Borg
Ärla IF
67:2112:0315:57Silver
47
Sofi Thorsell
Forsa OK
67:4712:0816:23Silver
48
Kristin Karls
IK Jarl Rättvik
68:2412:1417:00Silver
49
Alexandra Vejedal
OK Mark
68:2712:1517:03Silver
50
Eleonor Samuelsson
Sundbybergs IK
68:3112:1517:07Silver
51
Lisa Gustafsson
Köping-Kolsva OK
68:3812:1717:14Silver
52
Ellinor Fransson
Ärla IF
70:0712:3318:43Silver
53
Helena Ackelman
OK Enen
70:1012:3318:46Silver
54
Anna Hammarberg
Sundsvalls OK
70:1212:3318:48Silver
55
Anna Magnusson
Ålems OK
70:3012:3719:06Silver
56
Anna Nordh
Uddevalla OK
70:5212:4119:28Silver
57
Emma Sonesson
Gagnefs OK
71:3012:4720:06Silver
58
Matilda Thorsson
Tullinge SK
71:3512:4820:11Silver
59
Madeleine Näslund
Täby OK
72:3412:5921:10Silver
60
Ann-Christine Sivesind
Täby OK
73:2713:0822:03Brons
61
Jenny Persson
Kristinehamns OK
73:4113:1122:17Brons
62
Maria Gunnarsson
Kristinehamns OK
75:0613:2623:42Brons
63
Marie Boman
Ålems OK
78:0013:5726:36Brons
64
ELIN WALLQVIST
SOK Svaide
80:3214:2429:08
65
Lieke van Opstal
OK Pan-Kristianstad
81:3214:3530:08
66
Johanna Bygdell
Njurunda OK
83:2314:5531:59
67
Sandra Andersson
OK Skogshjortarna
84:3815:0833:14
68
Christine Persson
Ystads OK
87:5515:4436:31
Sofie Bakkman
Lessebo OK
Ej godkänd
Lotta Lewis-Jonsson
Helsingborgs SOK
Ej godkänd
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Andrea Westerdahl
Gävle OK
Ej godkänd
 
H18 8665 meter74 startande, 70 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Andersson
Västerbergslagens OL
61:047:030:00Guld
2
Fredrik Persson
FK Åsen
63:047:172:00Guld
3
Jan Troeng
Storviks IF
63:107:172:06Guld
4
Erik Wall
OK Tisaren
63:447:212:40Guld
5
Jerker Martinsson
Mariestads FK
63:557:232:51Guld
6
Tomas Stenström
Västerbergslagens OL
64:257:263:21Guld
7
Andreas Ernstad
OK Njudung
64:427:283:38Guld
8
Per Andréasson
OK Skogsfalken
64:477:293:43Guld
9
Isak Bergman
Bredaryds SOK
64:497:293:45Guld
10
Henrik Eriksson
Linköpings OK
65:087:314:04Guld
11
Crister Nygren
IF Thor
65:377:344:33Guld
12
Andreas Seirup
Strängnäs-Malmby OL
65:397:354:35Guld
13
Hans Brolund
Kristinehamns OK
66:487:435:44Guld
14
Per Janzon
Norbergs OK
67:077:456:03Guld
15
Per Brolund
Kristinehamns OK
67:547:506:50Guld
16
Erik Engstrand
Rehns BK
68:037:516:59Guld
17
Oskar Strindhagen
Ronneby OK
68:317:547:27Guld
18
Viktor Funcke
Norbergs OK
68:467:567:42Guld
19
Daniel Blohm
OK Klemmingen
69:198:008:15Silver
20
Patrik Eklund
IF Thor
69:308:018:26Silver
21
Mårten Martinsson
Degerfors OK
69:408:028:36Silver
22
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
69:468:038:42Silver
23
Tobias Olsson
OK Alehof
69:588:048:54Silver
24
Erik Andersson
OK Denseln
69:598:058:55Silver
25
Krister Höije
Mariestads FK
70:238:079:19Silver
26
Tobias Johansson
Falköpings AIK
70:348:099:30Silver
27
Henrik Adolfsson
OK Bävern
70:518:119:47Silver
28
Anders Jansson
Täby OK
71:048:1210:00Silver
29
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
71:078:1210:03Silver
30
Robert Andreasson
OK Skogsfalken
71:118:1310:07Silver
31
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
71:178:1410:13Silver
32
Pontus Nilsson
Halmstad OK
71:338:1510:29Silver
33
Stefan Andersson
FK Friskus-Varberg
71:368:1610:32Silver
34
Patrik Jansson
Rånäs OK
71:558:1810:51Silver
35
Andreas Ivarsson
OK Skogshjortarna
72:448:2411:40Silver
36
Jonas Pettersson
Ärla IF
72:528:2511:48Silver
37
Jonathan Alm
Bromma-Vällingby SOK
73:188:2812:14Silver
38
Johan Svensson
OK Vilse 87
73:598:3212:55Silver
39
Emil Lauri
OK Tisaren
74:118:3413:07Silver
40
Göran Anlind
Täby OK
74:198:3513:15Silver
41
Erik Johansson
OK Kullingshof
74:548:3913:50Silver
42
Björn Rydvall
Umeå OK
75:008:3913:56Silver
43
Jon Andersson
IFK Göteborg
75:068:4014:02Silver
44
Anders Boström
Järfälla OK
75:108:4014:06Silver
45
Björn Norell
FK Herkules
75:138:4114:09Silver
46
Karl Lindgren
Värend GN OL
77:358:5716:31Silver
47
Anders Smedenmark
Ronneby OK
77:559:0016:51Silver
48
Fredrik Gunnarsson
Härlövs IF
79:169:0918:12Silver
49
Björn Olovsson
Brännans IF
79:329:1118:28Silver
50
Johannes Borgehammar
IF Thor
80:219:1619:17Silver
51
Erik Engvall
OK Kolmården
81:059:2120:01Silver
52
Andreas Eriksson
Storviks IF
81:149:2220:10Silver
53
Andreas Lundquist
Gotlands Bro OK
82:089:2921:04Silver
54
Andreas Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
82:489:3321:44Silver
55
Jonas Pettersson
Tierps SOK
82:549:3421:50Silver
56
Anders Pettersson
KFUM Örebro OK
83:089:3622:04Silver
57
PÄR RYMAN
Grycksbo IF
83:189:3722:14Silver
58
Andreas Jansson
OK Älme
83:229:3722:18Silver
59
Mathias Wilhelmsson
Forsa OK
83:299:3822:25Silver
60
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
85:419:5324:37Silver
61
Petter Haraldsson
Gustavsbergs IF
85:479:5424:43Silver
62
Patrik Nordgren
OK Landehof
87:0710:0326:03Brons
63
Marcus Wiklund
Stora Tuna IK
87:1910:0526:15Brons
64
Magnus Svensson
OK Kolmården
87:5810:0926:54Brons
65
Olov Gohde
Dalaportens OL
88:5410:1627:50Brons
66
Nils Öqvist
Umeå OK
89:0310:1727:59Brons
67
Jakob Zethelius
OK Djerf
89:5110:2228:47Brons
68
Jesper Eriksson
IFK Linköping
90:1910:2529:15Brons
69
Jonathan Gunnarsson
Ringsjö OK
96:0511:0535:01
70
Marcus Nordahl
OK Tuvan
107:0712:2246:03
Johan Palmér
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Jon Petersson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Peder Kock
Rehns BK
Ej godkänd
Lars Bigsten
FK Herkules
Ej godkänd