SM Klassisk Kval

2003-09-13

Arrangörer: Deje SF | Kristinehamns OK | OK Tyr | Sisu Forshaga SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
696
Form:
Individuell
Startande:
635
Distans:
Lång
Fullföljande:
592
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 A Heat 5560 meter27 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
44:187:580:00Guld
2
Karin Noborn
Sundsvalls OK
44:578:050:39Guld
3
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
45:278:101:09Guld
4
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
48:128:403:54Guld
5
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
49:108:514:52Guld
6
Louise Göthfors
Järfälla OK
49:118:514:53Guld
7
Linn Nilsson
OK Tyr
49:198:525:01Guld
8
Helena Nordin
Skogslöparna
50:199:036:01Silver
9
Tina Junegard
Tullinge SK
50:229:046:04Silver
10
Lina Persson
OK Skogsfalken
50:459:086:27Silver
11
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
52:069:227:48Silver
12
Anna Andréasson
Köping-Kolsva OK
52:269:268:08Silver
13
Jenny Johansson
IK Hakarpspojkarna
54:499:5210:31Silver
14
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
56:0810:0611:50Silver
15
Frida Nero
Ronneby OK
56:3110:1012:13Silver
16
Eva Nordkvist
Leksands OK
57:2910:2013:11Silver
17
Ann-Charlotte Carlsson
Kils OK
57:4510:2313:27Silver
18
Anna-Karin Bondesson
OK Pan-Kristianstad
58:4510:3414:27Silver
19
Cecilia Einarsson
OK Hedströmmen
62:2111:1318:03Silver
20
Jenny Persson
Kristinehamns OK
63:4811:2819:30Silver
21
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
66:0911:5421:51Brons
22
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
68:1512:1723:57
23
Karin Trolin
Forsa OK
76:0513:4131:47
Iva Navratilova
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Linda Ryen
OK Djerf
Ej godkänd
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Sofi Thorsell
IF Thor
Ej godkänd
 
D21 B Heat 5480 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Svärd
IF Thor
46:048:240:00Guld
2
Lina Bäckström
OK Linné
49:098:583:05Guld
3
Annika Björk
OK Linné
49:409:043:36Guld
4
Maria Magnusson
KFUM Örebro OK
49:509:063:46Guld
5
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
50:449:154:40Guld
6
Sofia Holmgård
Kils OK
51:219:225:17Guld
7
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
52:029:305:58Silver
8
Linda Take
OK Djerf
52:369:366:32Silver
9
Åsa Hellquist
Sol Tranås
52:419:376:37Silver
10
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
54:109:538:06Silver
11
Rebecka Österberg
OK Linné
55:1910:069:15Silver
12
Sarah Olofsson
Ronneby OK
55:2710:079:23Silver
13
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
55:3410:089:30Silver
14
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
56:5110:2210:47Silver
15
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
57:5310:3411:49Silver
16
Anna Mårsell
Linköpings OK
59:1610:4913:12Silver
17
Åsa Zetterberg-Eriksson
OK Djerf
60:3311:0314:29Silver
18
Rose-Marie Forslund
IFK Hedemora OK
61:3611:1415:32Silver
19
Lisa Johansson
OK Tyr
62:2811:2416:24Silver
20
Kerstin Bennitz
IF Thor
62:3111:2416:27Silver
21
Caroline Kaipe
Leksands OK
62:3311:2516:29Silver
22
Ida Hördegård
IFK Göteborg
64:2011:4418:16Silver
23
Sara Helander
Domnarvets GOIF
64:4111:4818:37Silver
24
Anna-Karin Mattsson
Sisu Forshaga SK
69:4212:4323:38Brons
25
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
69:5412:4523:50Brons
Helena Kumlin
Nybro OK
Ej godkänd
 
D21 C Heat 5500 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
46:468:300:00Guld
2
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
46:498:310:03Guld
3
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
47:208:360:34Guld
4
Anna Zetterberg
IF Thor
47:578:431:11Guld
5
Nina Karlsson
OK Denseln
48:528:532:06Guld
6
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
49:208:582:34Guld
7
Lena Gummesson
Nybro OK
49:349:012:48Guld
8
Carina Svensson
Eksjö SOK
49:589:053:12Guld
9
Ida Mattsson
Västerbergslagens OL
50:279:103:41Guld
10
Jenny Röjgård
Södertälje-Nykvarn Orientering
50:349:123:48Guld
11
Jenny Eriksson
IF Thor
51:029:174:16Guld
12
Juliette Soulard
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:289:214:42Guld
13
Stina Granefelt
OK Tyr
51:339:224:47Guld
14
Malin Sand
Uddevalla OK
52:319:335:45Silver
15
Natalia Fey
IFK Lidingös Skid o OK
52:449:355:58Silver
16
Malin Jonsson
Linköpings OK
52:479:366:01Silver
17
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
52:599:386:13Silver
18
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
53:009:386:14Silver
19
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
53:059:396:19Silver
20
Emma Andersson
Ärla IF
55:1610:038:30Silver
21
Anna Haglund
OK Hedströmmen
56:2310:159:37Silver
22
Anna-Karin Dovåker-Liss
Leksands OK
60:4511:0313:59Silver
23
Malin Jacobson
OK Milan
62:0311:1715:17Silver
24
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
62:3111:2215:45Silver
25
Susanne Rutqvist
Gammelstads IF
63:1311:3016:27Silver
26
Petra Halvarsson
IF Thor
66:2212:0419:36Brons
27
Jenny Sander
Leksands OK
66:2412:0419:38Brons
28
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
67:0912:1320:23Brons
Anna Imberg
OK Linné
Ej godkänd
 
D21 D Heat 5520 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
44:328:040:00Guld
2
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
45:418:171:09Guld
3
Riina Kuuselo
IFK Lidingös Skid o OK
47:008:312:28Guld
4
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
48:428:494:10Guld
5
Cecilia Bratt
OK Orion
49:068:544:34Guld
6
Madelene Allmungs
Leksands OK
50:239:085:51Silver
7
Karin Aneland
OK Skogshjortarna
50:429:116:10Silver
8
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
50:579:146:25Silver
9
Annika Billstam
OK Linné
51:309:206:58Silver
10
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
51:319:206:59Silver
11
Johanna Svensson
IF Thor
51:379:217:05Silver
12
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
51:469:237:14Silver
13
Emma Johansson
Kristinehamns OK
52:419:338:09Silver
14
Lena Nilsson
Leksands OK
53:099:388:37Silver
15
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
53:209:408:48Silver
16
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
53:219:408:49Silver
17
Annika Påhlstorp
Stora Tuna IK
55:079:5910:35Silver
18
Therese Persson
OK Tyr
57:1510:2212:43Silver
19
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
57:2710:2412:55Silver
20
Anna Ställberg
Tullinge SK
58:3110:3613:59Silver
21
Sofia Ebermark
Älvsby IF
62:0111:1417:29Silver
22
Annika Ridell
IF Thor
62:5811:2418:26Silver
23
Josefina Berntsson
OK Löftan
64:1411:3819:42Brons
24
Malin Wiklund
Almby IK
65:2211:5120:50Brons
25
Ingela Kälvedal
OK Milan
72:5713:1328:25
26
Helena Backlund
Gävle OK
75:5113:4431:19
Karolina Karlsson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Charlotte Wahlström
Almby IK
Ej godkänd
 
H21 A Heat 9010 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Andersson
OK Orion
56:416:170:00Guld
2
Mikhail Mamleev
OK Orion
59:216:352:40Guld
3
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
59:346:372:53Guld
4
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
60:386:443:57Guld
5
Per Öberg
OK Hällen
60:546:464:13Guld
6
Håkan Petersson
IFK Göteborg
61:066:474:25Guld
7
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:136:484:32Guld
8
Fredrik Norman
Tullinge SK
61:226:494:41Guld
9
Stephen Palmer
Malungs OK Skogsmårdarna
62:096:545:28Guld
10
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
62:146:545:33Guld
11
Martin Jönsson
FK Friskus-Varberg
62:396:575:58Guld
12
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
63:077:006:26Silver
13
Daniel Blohm
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:417:047:00Silver
14
Jan Olm
Kils OK
64:067:077:25Silver
15
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
64:487:128:07Silver
16
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
65:077:148:26Silver
17
Jan Troeng
OK Linné
65:107:148:29Silver
18
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
65:187:158:37Silver
19
Börje Pauler
Skogslöparna
65:497:189:08Silver
20
Anders Lindéus
Hagaby GOIF
65:557:199:14Silver
21
L-H Sandvik
Täby OK
66:037:209:22Silver
22
Hans Mård
OK Ravinen
66:207:229:39Silver
23
Torgny Lindström
Ronneby OK
66:277:239:46Silver
24
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
67:197:2810:38Silver
25
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
67:577:3211:16Silver
26
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
71:167:5514:35Silver
27
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
72:418:0416:00Silver
28
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
72:488:0516:07Silver
29
Markus Frödin
Sundsvalls OK
73:088:0716:27Silver
30
Hans Brolund
OK Denseln
73:388:1016:57Silver
31
Erik Groth
KFUM Örebro OK
73:578:1217:16Silver
32
Gustav Näsman
Ronneby OK
76:538:3220:12Silver
33
Jakob Svensson
OK Pan-Kristianstad
78:138:4121:32Silver
34
Anders Kleist
OK Denseln
78:338:4321:52Silver
35
Ola Hultin
OK Roslagen
79:558:5223:14Silver
Rickard Svensson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
H21 B Heat 8980 meter35 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
57:316:240:00Guld
2
Sergey Detkov
OK Tisaren
58:406:321:09Guld
3
David Andersson
Västerbergslagens OL
58:556:341:24Guld
4
Martin Claesson
IFK Göteborg
59:306:381:59Guld
5
Björn Ljunggren
Söders-Tyresö
60:056:412:34Guld
6
Erik Andersson
OK Denseln
60:186:432:47Guld
7
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
60:566:473:25Guld
8
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
61:286:513:57Guld
9
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
61:486:534:17Guld
10
Dan Norin
Gävle OK
61:576:544:26Guld
11
Henric Brohede
Kils OK
62:136:564:42Guld
12
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
62:456:595:14Guld
13
Urban André
IFK Hedemora OK
62:497:005:18Guld
14
Lars Magnusson
OK Linné
62:557:005:24Guld
15
Göran Svensson
OK Djerf
63:037:015:32Guld
16
Patrik Martner
IFK Umeå
63:047:015:33Guld
17
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
63:177:035:46Guld
18
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
63:207:035:49Guld
19
Mats Röjgård
OK Kolmården
63:337:056:02Guld
20
Per Ek
Söders-Tyresö
64:137:096:42Silver
21
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
65:017:147:30Silver
22
Tomas Jonsson
Järfälla OK
65:147:167:43Silver
23
Edvin Karlsson
OK Denseln
65:337:188:02Silver
24
Jan Johansson
IFK Umeå
65:457:198:14Silver
25
Per Brolund
OK Denseln
66:117:228:40Silver
26
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
66:487:269:17Silver
27
Patrik Sjökvist
OK Orion
68:287:3710:57Silver
28
Håkan Gunnarsson
OK Orion
68:347:3811:03Silver
29
Jan Johansson
KFUM Örebro OK
69:007:4111:29Silver
30
Mattias Mårts
Säterbygdens OK
69:137:4211:42Silver
30
Jonas Eklund
OK Roslagen
69:137:4211:42Silver
32
Peter Nilsson
IK Hakarpspojkarna
72:558:0715:24Silver
33
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
74:498:2017:18Silver
Jonas Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Mattias Allberg
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
H21 C Heat 9110 meter35 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
58:116:230:00Guld
2
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
59:386:331:27Guld
3
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
59:416:331:30Guld
4
Rikard Claesson
IFK Göteborg
60:416:402:30Guld
5
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
60:556:412:44Guld
6
Emil Wingstedt
Växjö OK
61:046:422:53Guld
7
Jamie Stevenson
IFK Göteborg
61:186:443:07Guld
8
Mats Troeng
OK Linné
62:066:493:55Guld
9
Johan Hellman
OK Tyr
63:517:015:40Guld
10
Peter Löfås
Stora Tuna IK
64:127:036:01Guld
11
Magnus Johansson
OK Ravinen
64:437:066:32Guld
12
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
64:527:076:41Guld
13
Johan Nordlund
Leksands OK
65:267:117:15Silver
14
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
65:537:147:42Silver
15
Pål Skogtjärn
OK Linné
67:267:249:15Silver
16
Niklas Eriksson
Västerbergslagens OL
68:197:3010:08Silver
17
Dan Larsson
OK Tisaren
68:217:3010:10Silver
18
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
69:507:4011:39Silver
19
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
70:197:4312:08Silver
20
Johan Ingemarsson
Hestra IF
71:197:5013:08Silver
21
Tommy Lindberg
OK Roslagen
72:147:5614:03Silver
22
Martin Asp
Täby OK
72:367:5814:25Silver
23
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
72:538:0014:42Silver
24
Per Andréasson
OK Skogsfalken
73:368:0515:25Silver
25
Johan Sundén
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:108:0815:59Silver
26
Magnus Johansson
Rydboholms SK
75:298:1717:18Silver
27
Fredrik Persson
OK Pan-Kristianstad
75:398:1817:28Silver
28
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
76:008:2117:49Silver
29
Robert Johansson
Täby OK
77:408:3219:29Silver
30
Tomas Stenström
Västerbergslagens OL
78:118:3520:00Silver
31
Patrik Svedberg
IFK Umeå
79:038:4120:52Silver
32
Lars Olofsson
Rehns BK
83:579:1325:46Brons
Peter Öberg
OK Hällen
Ej godkänd
Isak Bergman
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
Ej godkänd
 
H21 D Heat 8950 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
59:056:360:00Guld
2
Thomas Asp
IFK Göteborg
59:526:410:47Guld
3
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
60:386:461:33Guld
4
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
61:086:502:03Guld
5
Johan Håkansson
Ronneby OK
61:266:522:21Guld
6
Jens Molin
SOIK Hellas
61:306:522:25Guld
7
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
61:406:532:35Guld
8
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
62:076:563:02Guld
9
Mattias Johansson
Järfälla OK
62:166:573:11Guld
10
Martin Larsson
IFK Göteborg
62:206:583:15Guld
11
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
62:306:593:25Guld
12
Jörgen Ohlin
OK Linné
62:427:003:37Guld
13
Lasse Jansson
Gävle OK
63:157:044:10Guld
14
Albin Arlebo
KFUM Örebro OK
64:037:094:58Guld
15
Johan Jakobsson
OK Roslagen
64:397:135:34Guld
16
Martin Ivarsson
Kils OK
64:507:155:45Guld
17
Ali Kuosku
Järfälla OK
65:257:196:20Guld
18
Thomas Persson
OK Denseln
65:467:216:41Guld
19
Stefan Karlsson
OK Denseln
66:087:237:03Silver
20
Gustaf Granath
Västerås SOK
66:237:257:18Silver
21
Elis Bengtsson
Malungs OK Skogsmårdarna
66:327:267:27Silver
22
Thomas Åberg
Gävle OK
68:037:368:58Silver
23
Anders Österlund
Västerås SOK
68:187:389:13Silver
24
Greger Tysk
Leksands OK
69:057:4310:00Silver
25
Erik Engstrand
IFK Göteborg
70:137:5111:08Silver
26
Jon Engkvist
Ronneby OK
70:147:5111:09Silver
27
Tomas Hallmén
OK Tisaren
71:117:5712:06Silver
28
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
72:348:0613:29Silver
29
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
72:358:0713:30Silver
30
Jonas Buud
IFK Moras OK
73:238:1214:18Silver
31
Oskar Håkansson
Ronneby OK
74:408:2115:35Silver
32
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:478:2115:42Silver
33
Magnus Persson
OK Tisaren
76:058:3017:00Silver
34
Magnus Nordström
Kils OK
78:158:4519:10Silver
35
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
82:429:1423:37Silver
36
Jonas Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
105:2111:4646:16
Johan Granath
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
D20 A Heat 4860 meter40 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:418:470:00Guld
2
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
45:139:182:32Guld
3
Linn Axelsson
Domnarvets GOIF
45:299:222:48Guld
4
Therese Gustavsson
Ronneby OK
45:349:232:53Guld
5
Ida Svensson
Sjövalla FK
46:289:343:47Guld
6
Emma Green
Långshyttans AIK OK
47:389:484:57Guld
7
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
48:119:555:30Silver
8
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
48:4410:026:03Silver
9
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
49:1110:076:30Silver
10
Sofia Andersson
OK Hällen
49:3810:136:57Silver
11
Anna Edenbrandt
Lunds OK
50:0510:187:24Silver
12
Jenny Bagge-Johansson
OK Skärmen
50:0810:197:27Silver
13
Marie Andersson
Jönköpings OK
50:5710:298:16Silver
14
Linda Byström
Alfta-Ösa OK
51:0910:318:28Silver
15
Martina Johansson
Halmstad OK
52:1310:459:32Silver
16
Lin Eriksson
Linköpings OK
52:4310:5110:02Silver
17
Therese Nyström
OK Roxen
53:0010:5410:19Silver
18
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
53:0510:5510:24Silver
19
Emelie Holmström
OK Ravinen
53:2410:5910:43Silver
20
Marielle Larsson
OK Södertörn
54:0311:0711:22Silver
21
Julia Gunnarsson
Lerums SOK
54:1611:1011:35Silver
22
Sara Lundblad
Tullinge SK
54:5811:1912:17Silver
23
Erika Nilsson
FK Göingarna
55:3911:2712:58Silver
24
Irina Kamenarova
Stora Tuna IK
55:4211:2813:01Silver
25
Caroline Wilbois
Tullinge SK
56:0411:3213:23Silver
26
Hanna Mattsson
IK Uven
57:1411:4714:33Silver
27
Sofi Rönnestrand
Alfta-Ösa OK
57:2811:4914:47Silver
28
Elin Falk
IF Thor
58:0511:5715:24Silver
29
Emma Palmér
Ulricehamns OK
59:2512:1416:44Silver
30
Linda Axelsson
IK Uven
59:3612:1616:55Silver
31
Lina Jogeland
IK Ymer
60:2212:2517:41Silver
32
Lina Schols
Alfta-Ösa OK
64:0113:1021:20Brons
33
Karin Sörensen
Järla IF OK
64:1113:1221:30Brons
34
Linda Ohlsson
Köping-Kolsva OK
64:4413:1922:03Brons
35
Kristin Karlsson
Eksjö SOK
71:3014:4328:49
36
Zoe Radford
OK Linné
72:1014:5129:29
37
Therese Persson
Snättringe SK
79:0816:1736:27
38
Anna Ekström
Dalaportens OL
83:3317:1140:52
Jenny Karlsson
Uddevalla OK
Ej godkänd
Emma Pihl Skoog
OK Linné
Ej godkänd
 
D20 B Heat 4810 meter39 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Boström
Järfälla OK
44:189:130:00Guld
2
Lena Gillgren
Gävle OK
44:219:130:03Guld
3
Sofia Karlsson
Tullinge SK
45:249:261:06Guld
4
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
48:1710:023:59Guld
5
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
49:4110:205:23Guld
6
Natalie Egli
Söders-Tyresö
49:4710:215:29Guld
7
Stina Jansson
Främmestads IK
49:5410:225:36Guld
8
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
49:5610:235:38Guld
9
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
50:2210:286:04Silver
10
Kristina Roberto
OK Linné
51:5810:487:40Silver
11
Linda Håkansson
IFK Hedemora OK
52:0310:497:45Silver
12
Lina Nero
Ronneby OK
52:2310:538:05Silver
13
Katarina Bergander
OK Linné
52:3010:558:12Silver
14
Hanna Aludden
Gävle OK
52:3310:568:15Silver
15
Anna Olsson
OK Skogsfalken
54:3011:2010:12Silver
16
Elin Johansson
Västerås SOK
54:3711:2110:19Silver
17
Elin Hultman
OK Hällen
54:4711:2310:29Silver
18
Lina Lindberg
Dalaportens OL
54:5711:2510:39Silver
19
Sigrid Larsson
Leksands OK
55:2711:3211:09Silver
20
Hanna Kruse
Köping-Kolsva OK
55:5511:3811:37Silver
21
Marie Ohlin
OK Linné
56:3111:4512:13Silver
22
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
56:3211:4512:14Silver
23
Marie Andersson
OK Stigen
56:4611:4812:28Silver
24
Maria Andersson
Järla IF OK
57:3811:5913:20Silver
25
Johanna Selling
Härnösands OK
62:2712:5918:09Silver
26
Ida Svensson
Halmstad OK
63:2113:1019:03Silver
27
Elin Lundgren
Härnösands OK
64:3413:2520:16Brons
28
Katarina Alm
Järfälla OK
64:4113:2720:23Brons
29
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
64:5113:2920:33Brons
30
Elin Wallquist
OK Tyr
68:5214:1924:34
31
Madelene Lööf
Mariestads FK
69:2914:2725:11
32
Eva Wuopio
Vittjärvs IK
74:4715:3330:29
33
Emelie Svensson
OK Tyr
82:2617:0838:08
34
Linda Klasson
Ulricehamns OK
85:5617:5241:38
35
Helena Lydell
OK Rodhen
86:0217:5341:44
36
Emmy Ivarsson
Gävle OK
88:0818:1943:50
Emelie Agnedal
OK Linné
Ej godkänd
Camilla Bohman
FK Boken
Ej godkänd
Jennie Pettersson
Visborgs OK
Ej godkänd
 
H20 A Heat 7540 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Holmberg
Järla IF OK
52:477:000:00Guld
2
Joakim Hederskog
IFK Göteborg
59:257:536:38Silver
3
Kristofer Skog
Halmstad OK
60:017:587:14Silver
4
Andreas Johansson
Rydboholms SK
60:328:027:45Silver
5
Markus Adolfsson
Tullinge SK
61:038:068:16Silver
6
Martin Ivarsson
Vänersborgs SK
61:068:068:19Silver
7
Rikard Pentonen
Hestra IF
62:128:159:25Silver
8
Johan Strandberg
Järla IF OK
63:118:2310:24Silver
9
Anders Lindberg
OK Tyr
63:178:2410:30Silver
10
Petter Jönsson
Halmstad OK
63:378:2610:50Silver
11
David Healy
Järla IF OK
63:548:2811:07Silver
12
Johnny Hålsjö
OK Alehof
64:208:3211:33Silver
13
Mark Nixon
Stora Tuna IK
65:448:4312:57Silver
14
Jonas Karlsson
Dalaportens OL
70:159:1917:28Silver
15
Isak Jakobsson
Tibro OK
72:429:3919:55Silver
16
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
76:3510:0923:48Brons
17
Pontus Karlsson
Rotebro IS
76:3810:1023:51Brons
18
Andreas Skymberg
OK Grane
81:3110:4928:44
19
David Carlson
OK Roxen
83:1911:0330:32
20
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
87:2211:3534:35
21
Pär Janson
OK Grane
102:5613:3950:09
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Mårten Ohlsson
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
 
H20 B Heat 7610 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Lauri
OK Tisaren
51:026:420:00Guld
2
Ulf Troeng
Dalaportens OL
55:137:154:11Guld
3
Magnus Saager
OK Orion
55:587:214:56Guld
4
Robbin Kantarp
OK Hällen
57:027:306:00Guld
5
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
57:247:336:22Guld
6
Johan Lindahl
Rotebro IS
58:047:387:02Silver
7
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
59:027:458:00Silver
8
David Holmberg
Väsby OK
60:417:589:39Silver
9
Dan Wester
Gustavsbergs IF
60:508:009:48Silver
10
Andreas Davidsson
OK Klemmingen
60:588:019:56Silver
11
Sebastian Wiman
Täby OK
61:048:0110:02Silver
12
Assar Lindström
Västerbergslagens OL
61:338:0510:31Silver
13
Klas Engström
Vittjärvs IK
62:268:1211:24Silver
14
Oskar Lund
IK Vista
62:328:1311:30Silver
15
Anders Frisk
Rotebro IS
62:538:1611:51Silver
16
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
63:008:1711:58Silver
17
Rikard Wass
IF Hagen
66:188:4315:16Silver
18
Daniel Netz
Vänersborgs SK
69:579:1218:55Silver
19
Christian Karldén
Lunds OK
73:539:4322:51Brons
20
Michael Eyer
Linköpings OK
76:3110:0325:29Brons
21
Tomas Karlsson
OK Klemmingen
83:3610:5932:34
22
Simon Börjars
Kils OK
88:2611:3737:24
23
Daniel Gunnarsson
SOK Viljan
89:0311:4238:01
Marcus Lundagårds
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
 
H20 C Heat 7580 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Engström
OK Hällen
52:116:530:00Guld
2
Oskar Malmberg
IFK Umeå
53:517:061:40Guld
3
Henric Carlsson
SOK Viljan
53:547:071:43Guld
4
Mattias Millinger
Västerås SOK
54:497:142:38Guld
5
Petter Haraldsson
Järla IF OK
55:017:152:50Guld
6
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
55:297:193:18Guld
7
Oscar Strindhagen
OK Orion
56:467:294:35Guld
8
Mattias Karlsson
Växjö OK
57:147:335:03Guld
9
Erik Svahn
OK Tor
57:567:395:45Guld
10
Per Carlborg
Nyköpings OK
59:387:527:27Silver
11
Martin Johansson
IFK Moras OK
60:277:588:16Silver
12
Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
60:408:008:29Silver
13
Daniel Liljedahl
OK Pan-Kristianstad
61:078:048:56Silver
14
Lauri Nurmela
OK Södertörn
63:138:2011:02Silver
15
Karl Tiselius
Dalaportens OL
64:078:2811:56Silver
16
Christian Ahlström
OK Orion
64:088:2811:57Silver
17
Philip Gustavsson
IFK Göteborg
65:118:3613:00Silver
18
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
66:548:5014:43Silver
19
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
67:598:5815:48Silver
20
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
71:299:2619:18Silver
21
Petter Hallerby
IFK Lidingös Skid o OK
74:429:5122:31Silver
22
Filip Holm
Hjobygdens OK
88:4811:4336:37
23
Martin Hultman
OK Hällen
90:2011:5538:09
 
D18 A Heat 4370 meter32 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Tiselius
OK Kåre
39:529:070:00Guld
2
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
41:529:352:00Guld
3
Sanna Öhman
Tumba-Mälarhöjden OK
42:489:482:56Guld
4
Helena Jansson
IF Hagen
42:579:503:05Guld
5
Frida Andersson
Falkenbergs OK
44:0110:044:09Silver
6
Mhairi Mackenzie
OK Ravinen
44:1410:074:22Silver
7
Kristina Andersson
Jönköpings OK
44:1510:084:23Silver
8
Linnea Lidström
OK Landehof
44:5810:175:06Silver
9
Lina Karlsson
Uddevalla OK
45:0910:205:17Silver
10
Petra Olander
Långhundra IF
45:2210:235:30Silver
11
Lotta Nilsson
OK Alehof
46:0810:336:16Silver
12
Lisa Palm
Lessebo OK
46:1910:366:27Silver
13
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
47:4710:567:55Silver
14
Kristina Gatel
IF Thor
49:0311:139:11Silver
15
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
49:5111:249:59Silver
16
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
50:5611:3911:04Silver
17
Helen Walfridsson
Gävle OK
51:3311:4811:41Silver
18
Moa Berglund
Sävedalens AIK
51:5211:5212:00Silver
19
Jenny Windling
Härnösands OK
53:3412:1513:42Silver
20
Virginia Wiman
Täby OK
54:0512:2314:13Silver
21
Therese Andersson
Falköpings AIK
54:5012:3314:58Silver
22
Anna-Karin Jonasson
Härnösands OK
59:5513:4320:03Brons
23
Jennie Nilsson
IF Hagen
61:5614:1022:04
24
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
63:2114:3023:29
25
Fanny Fredriksson
Täby OK
63:5314:3724:01
26
Frida Hjertson
OK Linné
64:4914:5024:57
27
Gro Dahlbom
OK Kroppefjäll
66:2515:1226:33
28
Linnea Uddin
Visborgs OK
77:4617:4837:54
29
Sara Ekström
Dalaportens OL
78:5118:0338:59
30
Madelene Rinman
Kils OK
81:1118:3541:19
Anna Johnson
Almby IK
Ej godkänd
Hanna Johansson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
D18 B Heat 4420 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
41:289:230:00Guld
2
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
42:299:371:01Guld
3
Sofie Johansson
Tierps SOK
45:1910:153:51Guld
4
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
46:4310:345:15Guld
5
Janna Grevillius
OK Grane
47:3910:476:11Silver
6
Alexandra Bådenlid
OK Tyr
48:4311:017:15Silver
7
Ann-Charlotte Sander
Leksands OK
49:4811:168:20Silver
8
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
50:1411:228:46Silver
9
Lisa Carlsson
Skellefteå OK
50:2211:248:54Silver
10
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
50:3111:269:03Silver
11
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
50:5311:319:25Silver
12
Maria Tuomi
OK Kolmården
50:5411:319:26Silver
13
Sofia Prieditis
OK Tyr
52:0811:4810:40Silver
14
Linnea Östlin
Linköpings OK
52:1111:4810:43Silver
15
Linnea Kjell
Linköpings OK
52:3311:5311:05Silver
16
Julia Dalgren
OK Ravinen
52:5611:5911:28Silver
17
Johanna Edin
Midälva OK
53:2612:0511:58Silver
18
Mari Troeng
Storviks IF
53:5912:1312:31Silver
19
Nadia Larsson
Söders-Tyresö
54:0512:1412:37Silver
20
Maria Gustafsson
OK Älme
54:3812:2213:10Silver
21
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
54:4712:2413:19Silver
22
Josefine Lindström
Linköpings OK
55:0712:2813:39Silver
23
Linn Olsson
OK Orion
56:2112:4514:53Silver
24
Johanna Östlin
Linköpings OK
58:0913:0916:41Silver
25
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:3913:1617:11Silver
26
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
58:5013:1917:22Silver
27
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
60:0513:3618:37Brons
28
Kajsa Falkman
Kils OK
61:0813:5019:40Brons
29
Sofia Thorsson
OK Vilse 87
62:1014:0420:42Brons
30
Cecilia Stenfalk
Täby OK
63:5614:2822:28Brons
31
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
66:1414:5924:46
32
Sophia Galle
Bromma-Vällingby SOK
68:2115:2826:53
33
Lisa Engström
Lerums SOK
69:5915:5028:31
34
Isabell Håkansson
IK Uven
77:3617:3336:08
Linnea Ryman
Leksands OK
Ej godkänd
 
D18 C Heat 4440 meter35 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
43:069:420:00Guld
2
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
44:169:581:10Guld
3
Sofia Persson
Snättringe SK
44:5910:081:53Guld
3
Stina Banck
IF Hagen
44:5910:081:53Guld
5
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
45:4510:182:39Guld
6
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
46:1510:253:09Guld
7
Johanna Berggren
Ljungskile FK
47:1310:384:07Guld
8
Cajsa Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
48:2010:535:14Guld
9
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
49:0911:046:03Silver
10
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
50:2711:227:21Silver
11
Josephina Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
51:0611:318:00Silver
12
Jill Olsson
Trollhättans SOK
51:1011:318:04Silver
13
Terese Herlin
Turebergs IF
51:3811:388:32Silver
14
Caroline Larsson
OK Södertörn
51:5411:418:48Silver
15
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
54:5312:2211:47Silver
16
Jenny Larsson
OK Skogshjortarna
56:5212:4813:46Silver
17
Josefin Karlsson
OK Linné
57:5013:0214:44Silver
18
Kajsa Salgård
Lidköpings VSK
57:5213:0214:46Silver
19
Caroline Tollstadius
Bromma-Vällingby SOK
58:1013:0615:04Silver
20
Madeleine Gustavsson
Istrums SK
58:3413:1115:28Silver
21
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
58:4813:1515:42Silver
22
Caroline Gustafsson
Jönköpings OK
59:3313:2516:27Silver
23
Sanna Lovén
Halmstad OK
60:3313:3817:27Silver
24
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
61:3113:5118:25Silver
25
Linda Andersson
Halmstad OK
62:1714:0219:11Brons
26
Lovisa Senje
Halmstad OK
63:4714:2220:41Brons
27
Anna Runesson
OK Vivill
67:4915:1624:43
28
Therese Ellilä
Vimmerby OK
68:0415:2024:58
29
Josefin Antonsson
OK Löftan
69:0015:3225:54
30
Maria Eriksson
OK Mangen
72:2116:1829:15
31
Karin Janerås
OK Linné
79:4917:5936:43
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
Ej godkänd
Carolina Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Kajsa Richardsson
OK Mangen
Ej godkänd
Annika Hofling
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
H18 A Heat 6290 meter33 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jens Grevillius
OK Grane
47:147:310:00Guld
2
David Bejbom
Uddevalla OK
49:527:562:38Guld
3
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
50:198:003:05Guld
4
William Lind
Sävedalens AIK
51:418:134:27Guld
5
Tobias Öström
OK Tyr
52:308:215:16Guld
6
Nils Björke
Söders-Tyresö
54:498:437:35Silver
7
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
55:388:518:24Silver
8
Tobias Wahlgren
OK Gisle
57:379:1010:23Silver
9
Andreas Pousette
Rånäs OK
57:579:1310:43Silver
10
Ola Carlsson
OK Motala
58:349:1911:20Silver
11
Henrik Jansson
OK Älme
58:359:1911:21Silver
12
Erik Lind
Säterbygdens OK
61:069:4313:52Silver
13
Philip von Rosen
Bromma-Vällingby SOK
61:439:4914:29Silver
14
David Persson
Midälva OK
61:599:5114:45Silver
15
Johannes Svensson
OK Tyr
62:5410:0015:40Silver
16
Oscar Borg
FK Åsen
64:1810:1317:04Silver
17
Anders Trolin
Forsa OK
64:4110:1717:27Silver
18
Johan Persson
Hagaby GOIF
65:4010:2618:26Silver
19
Anders Lindberg
Söderhamns OK
65:5810:2918:44Silver
20
Daniel Johannesson
Västerås SOK
66:3510:3519:21Silver
21
Erik Johansson
Falköpings AIK
66:3910:3619:25Silver
22
Christian Pettersson
Kristinehamns OK
67:1210:4119:58Silver
23
Joel Sjölander
Härnösands OK
67:2210:4320:08Silver
24
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
67:3210:4420:18Silver
25
Erik Pallin
Härnösands OK
70:1811:1123:04Brons
26
Albert Mollén
OK Denseln
71:3211:2224:18Brons
27
Linus Lundström
Söderhamns OK
71:4611:2524:32Brons
28
Kristoffer Eklund
Rånäs OK
72:2111:3025:07Brons
29
Christoffer Lilja
Jönköpings OK
73:0811:3825:54
Per Wirehn
Dalaportens OL
Ej godkänd
Niklas Skyttner
Forsa OK
Ej godkänd
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Niki Preisig
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
H18 B Heat 6250 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Härberg
Järla IF OK
45:277:160:00Guld
2
Johan Fries
Umeå OK
49:147:533:47Guld
3
Björn Pramlid
OK Klemmingen
50:068:014:39Guld
4
Gustaf Carlson
IFK Hedemora OK
50:208:034:53Guld
5
Joakim Lindholm
OK Hällen
53:148:317:47Silver
6
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
53:198:327:52Silver
7
Nicklas Wargbo
IFK Hedemora OK
54:038:398:36Silver
8
Björn Arnesson
Ulricehamns OK
54:488:469:21Silver
9
Anton Lif
Gävle OK
55:318:5310:04Silver
10
Fajer Wennerberg
OK Klyftamo
56:199:0110:52Silver
11
Klas Englund
Sundbybergs IK
56:469:0511:19Silver
12
Linus Larsson
FK Göingarna
56:529:0611:25Silver
13
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
57:079:0811:40Silver
14
Thomas Eek
Köping-Kolsva OK
57:199:1011:52Silver
15
Jonas Allared
Hagaby GOIF
58:339:2213:06Silver
16
Olof Halvarson
OK Kåre
58:549:2513:27Silver
17
Ivan Forsgren
OK Tisaren
59:069:2713:39Silver
18
Mattias Ericsson
OK Denseln
59:169:2913:49Silver
19
Tobias Fogeby
Rehns BK
59:369:3214:09Silver
20
Magnus Strand
OK Landehof
59:429:3314:15Silver
21
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
60:179:3914:50Silver
22
Johan Egneblad
Kjula-Standard OK
60:339:4115:06Silver
23
Fredrik Zetterberg
OK Djerf
60:529:4415:25Silver
24
Trond Fröding-Hatlen
OK Klemmingen
62:029:5616:35Silver
25
Emil Ingvarsson
OK Vilse 87
62:4110:0217:14Silver
26
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
62:5510:0417:28Silver
27
Erik Mellerstedt
Midälva OK
64:1710:1718:50Silver
28
Pär Holmbäck
Hjobygdens OK
64:1910:1718:52Silver
29
Tobias Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
64:3110:1919:04Silver
30
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
66:0410:3420:37Brons
31
Anders Borg
OK Tisaren
70:0111:1224:34
32
Mattias Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
82:2913:1237:02
33
Joel Engström
Vittjärvs IK
89:4714:2244:20
 
H18 C Heat 6100 meter33 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
44:587:220:00Guld
2
John Fredriksson
Täby OK
46:017:331:03Guld
3
Andreas Eriksson
Umeå OK
49:568:114:58Guld
4
Erik Thorsson
Tullinge SK
51:568:316:58Silver
5
Christian Holmqvist
Hestra IF
52:128:337:14Silver
6
David A Skantze
Järla IF OK
52:158:347:17Silver
7
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
52:378:387:39Silver
8
Niklas Wansölin
OK Ravinen
52:438:397:45Silver
9
Gustav Hall
Dalaportens OL
54:028:519:04Silver
10
Johan Olsson
Hjobygdens OK
54:378:579:39Silver
11
Erik Lindström
Västerås SOK
55:459:0810:47Silver
12
Daniel Hjortvall
Hestra IF
56:379:1711:39Silver
13
Jens Caap-Hällgren
Härnösands OK
57:299:2512:31Silver
14
Fredrik Rosenqvist
SOK Viljan
57:549:3012:56Silver
15
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
60:5910:0016:01Silver
16
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
62:0110:1017:03Silver
17
Henrik Lundgren
Kils OK
62:0410:1017:06Silver
18
Pär Olofsson
Rehns BK
62:4110:1717:43Silver
19
Brent Godman
Gotlands Bro OK
64:0310:3019:05Brons
20
Erik Lundh
OK Pan-Kristianstad
64:3610:3519:38Brons
21
Björn Larsson
Järla IF OK
65:0710:4020:09Brons
22
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
66:0710:5021:09Brons
23
Ola Stenbeck
Halmstad OK
66:3010:5421:32Brons
24
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
66:3310:5521:35Brons
25
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
71:0711:4026:09
26
Thomas Lilja
OK Denseln
73:3912:0428:41
27
Niclas Westerberg
IF Hagen
74:2612:1229:28
28
Jakob Vall
Vittjärvs IK
74:5512:1729:57
29
Einari Nurmela
OK Södertörn
79:4713:0534:49
30
Johan Tideman
Jönköpings OK
85:3814:0240:40
31
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
95:2515:3950:27
Johan Alenius
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Pelle Åkerberg
OK Tisaren
Ej godkänd
 
H18 D Heat 6310 meter32 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Schleeh
Kils OK
54:288:380:00Guld
2
Fredrik Åkerlind
Vallentuna-Össeby OL
54:338:390:05Guld
3
Johan Levin
OK Tyr
55:088:440:40Guld
4
Otto Lundman
OK Roslagen
55:398:491:11Guld
5
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
55:528:511:24Guld
6
David Runemalm
Nybro OK
56:078:541:39Guld
7
Erik Mattsson
Järla IF OK
56:428:592:14Guld
8
Joakim Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:159:042:47Guld
9
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
57:249:062:56Guld
10
Magnus Ohlin
Rånäs OK
58:509:194:22Guld
11
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
58:579:214:29Guld
12
Erik Söderhjelm
Vittjärvs IK
60:089:325:40Guld
13
Jesper Tiberg
Hjobygdens OK
60:429:376:14Guld
14
Andreas Bjärkmar
Linköpings OK
60:499:386:21Guld
15
Robert Grann
Köping-Kolsva OK
61:579:497:29Silver
16
Glenn Persson
Ystads OK
62:259:547:57Silver
17
Jakob Assarsson
OK Älme
65:0110:1810:33Silver
18
Martin Barrefalk
Härnösands OK
66:1410:3011:46Silver
19
Thomas Ohlin
Rånäs OK
66:3610:3312:08Silver
20
Stefan Lemming
Mariestads FK
67:4910:4513:21Silver
21
Erik Linde
OK Linné
68:1510:4913:47Silver
22
Erik Backteman
Linköpings OK
70:2311:0915:55Silver
23
Per Ferm
Jönköpings OK
73:1111:3618:43Silver
24
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
79:1312:3324:45Brons
25
Johan Näsholm
Ärla IF
83:4113:1629:13
Mikael Nordström
Rånäs OK
Ej godkänd
Joakim Järphag
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Johan Davidsson
OK Tranan
Ej godkänd
Karl Karlsson
Halmstad OK
Ej godkänd
Mattias Eriksson
Rånäs OK
Ej godkänd
Anders Hederskog
IFK Göteborg
Ej godkänd