SM Långdistans

2004-05-31

Arrangör: OK Nipan

Nivå:
Nationell
Anmälda:
536
Form:
Individuell
Startande:
473
Distans:
Ultralång
Fullföljande:
364
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 15000 meter70 startande, 56 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
101:056:440:00Guld
2
Anna Mårsell
Linköpings OK
103:126:532:07Guld
3
Gunilla Svärd
IF Thor
109:267:188:21Guld
4
Lina Bäckström
OK Linné
109:317:188:26Guld
5
Annika Billstam
OK Linné
109:387:198:33Guld
6
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
113:017:3211:56Silver
7
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
113:217:3312:16Silver
8
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
113:297:3412:24Silver
9
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
113:337:3412:28Silver
10
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
113:377:3412:32Silver
11
Anna Imberg
OK Linné
113:407:3512:35Silver
12
Linda Take
OK Djerf
113:437:3512:38Silver
13
Emma Andersson
Sävedalens AIK
113:487:3512:43Silver
14
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
113:557:3612:50Silver
15
Malin Sand
Uddevalla OK
113:597:3612:54Silver
16
Jo Allison
Göteborg-Majorna OK
114:047:3612:59Silver
17
Katarina Smith
Sundsvalls OK
114:097:3713:04Silver
18
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
114:187:3713:13Silver
19
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
114:197:3713:14Silver
20
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
114:227:3713:17Silver
21
Aliya Sitdikova
SOIK Hellas
116:147:4515:09Silver
22
Jenny Borgström
IFK Göteborg
118:147:5317:09Silver
23
Anna Zetterberg
IF Thor
118:257:5417:20Silver
24
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
118:397:5517:34Silver
25
Louise Göthfors
Järfälla OK
118:507:5517:45Silver
26
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
118:537:5617:48Silver
27
Rebecka Österberg
OK Linné
118:587:5617:53Silver
28
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
119:047:5617:59Silver
29
Jenny Eriksson
IF Thor
119:337:5818:28Silver
30
Esther Gil
IFK Göteborg
121:238:0620:18Silver
31
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
122:238:1021:18Silver
32
Charlotta Blom
Linköpings OK
122:348:1021:29Silver
33
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
122:448:1121:39Silver
34
Sofia Karlsson
Tullinge SK
123:278:1422:22Silver
35
Marie Lund
Östersunds OK
123:348:1422:29Silver
36
Anna Andréasson
Köping-Kolsva OK
123:368:1422:31Silver
37
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
123:388:1522:33Silver
38
Eva Nordkvist
Leksands OK
124:018:1622:56Silver
39
Inga Kazlauskaite
SOIK Hellas
126:208:2525:15Silver
40
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
129:548:4028:49Silver
41
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
130:038:4028:58Silver
42
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
130:108:4129:05Silver
43
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
132:248:5031:19Silver
44
Malin Jonsson
OK Tyr
133:258:5432:20Silver
45
Johanna Svensson
IF Thor
134:388:5933:33Silver
46
Annika Björk
OK Linné
135:139:0134:08Silver
47
Sara Öberg
KFUM Örebro OK
135:289:0234:23Silver
48
Sarah Olofsson
Ronneby OK
136:039:0434:58Silver
49
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
138:109:1337:05Silver
50
Helen Palmer
OK Ravinen
138:389:1537:33Silver
51
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
148:499:5547:44Brons
52
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
155:3110:2254:26
53
Frida Nero
Ronneby OK
157:0610:2856:01
54
Emelie Eklöf
IK Hakarpspojkarna
161:4710:4760:42
55
Lovisa Westbom
Södertälje-Nykvarn Orientering
168:2611:1467:21
56
Ann-Sofi Hofling
Dalaportens OL
214:0814:17113:03
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Emelie Agnedal
OK Linné
Ej godkänd
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
Ej godkänd
Karin Josefsson
Finspångs SOK
Ej godkänd
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Annika Ridell
IF Thor
Ej godkänd
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Johanna Bygdell
Halmstad OK
Ej godkänd
Emma Johansson
Kristinehamns OK
Ej godkänd
Dainora Alsauskaite
OK Ravinen
Ej godkänd
 
H21 24200 meter113 startande, 83 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
143:135:550:00Guld
2
Kalle Dalin
Leksands OK
147:146:054:01Guld
3
Thomas Asp
IFK Göteborg
147:176:054:04Guld
4
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
147:236:054:10Guld
5
Tom Quayle
Sundsvalls OK
147:276:064:14Guld
6
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
149:436:116:30Guld
7
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
150:046:126:51Guld
8
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
150:216:137:08Guld
9
Erik Andersson
OK Denseln
150:286:137:15Guld
10
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
150:326:137:19Guld
11
Anders Österlund
Västerås SOK
150:366:137:23Guld
12
Anders Kleist
OK Denseln
150:396:147:26Guld
13
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
150:426:147:29Guld
14
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
150:496:147:36Guld
15
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
151:046:157:51Guld
16
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
151:126:157:59Guld
17
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
151:356:168:22Guld
18
Börje Pauler
Skogslöparna
151:506:168:37Guld
19
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
152:036:178:50Guld
19
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
152:036:178:50Guld
21
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
152:196:189:06Guld
22
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
152:216:189:08Guld
23
Mats Troeng
OK Linné
152:376:189:24Guld
24
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
153:296:2110:16Guld
25
Björn Forsell
IK Hakarpspojkarna
153:336:2110:20Guld
26
Johan Hellman
OK Tyr
154:006:2210:47Guld
27
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
154:436:2411:30Guld
28
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
154:486:2411:35Guld
29
Oskar Malmberg
IFK Umeå
155:366:2612:23Guld
30
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
156:086:2712:55Guld
31
Nick Barrable
OK Ravinen
156:186:2813:05Guld
32
Roger Casal
IFK Göteborg
158:006:3214:47Guld
33
Stefan Karlsson
OK Denseln
158:286:3315:15Guld
34
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
158:396:3315:26Guld
35
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
159:146:3516:01Silver
36
Martin Hogedal
OK Orion
159:406:3616:27Silver
37
Liutauras Bilevicius
SOIK Hellas
159:556:3616:42Silver
38
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
159:586:3716:45Silver
39
Jan Troeng
OK Linné
160:436:3817:30Silver
40
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
160:546:3917:41Silver
41
Pål Skogtjärn
OK Linné
161:256:4018:12Silver
42
Hans Brolund
OK Denseln
162:496:4419:36Silver
43
Martin Norling
Söders-Tyresö
162:516:4419:38Silver
44
Robert Johansson
Täby OK
163:026:4419:49Silver
45
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
163:196:4520:06Silver
46
Christer Ahlberg
OK Nolaskogsarna
164:056:4720:52Silver
47
Mattias Mårts
Stora Tuna IK
164:216:4721:08Silver
48
Peter Svedin
OK Orion
164:246:4821:11Silver
49
Fredrik Åhman
IFK Umeå
165:096:4921:56Silver
50
Erik Engstrand
IFK Göteborg
167:386:5624:25Silver
51
Henrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
167:456:5624:32Silver
52
Gustaf Granath
Västerås SOK
169:076:5925:54Silver
53
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
169:247:0026:11Silver
54
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
170:017:0226:48Silver
55
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
170:227:0227:09Silver
56
Magnus Persson
OK Tisaren
170:427:0327:29Silver
57
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
170:517:0427:38Silver
58
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
171:007:0427:47Silver
59
Olov Vikström
Sundsvalls OK
171:067:0427:53Silver
60
Markus Adolfsson
Linköpings OK
172:347:0829:21Silver
61
Edvin Karlsson
OK Denseln
174:227:1231:09Silver
62
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
174:337:1331:20Silver
63
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
174:537:1431:40Silver
64
Ulrik Imberg
OK Linné
177:187:2034:05Silver
65
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
178:037:2134:50Silver
66
Per Brolund
OK Denseln
178:467:2335:33Silver
67
Richard Hejdenberg
Gävle OK
179:157:2436:02Silver
68
Håkan Andersson
Västerås SOK
179:207:2536:07Silver
69
Håkan Gunnarsson
OK Orion
179:427:2636:29Silver
70
Patrik Blom
Rehns BK
180:167:2737:03Silver
71
Stefan Sjölund
Skogslöparna
182:007:3138:47Silver
72
Rasmus Soes
Södertälje-Nykvarn Orientering
183:037:3439:50Silver
73
Andrew Quin
IFK Lidingös Skid o OK
187:557:4644:42Silver
74
Jonas Byström
Skogslöparna
195:578:0652:44Silver
75
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
196:598:0853:46Silver
76
Magnus Johansson
Rydboholms SK
203:078:2459:54Brons
77
Anders Axling
Södertälje-Nykvarn Orientering
203:378:2560:24Brons
78
Björn Karlsson
OK Denseln
207:358:3564:22Brons
79
Lars Ohlsson
Gävle OK
208:348:3765:21Brons
80
Håkan Stolt
Sundsvalls OK
208:408:3765:27Brons
81
Tomas Johansson
IFK Umeå
221:429:1078:29
82
Martin Sundström
Söderhamns OK
234:539:4291:40
83
Jonas Sundberg
Söderhamns OK
243:0910:0399:56
Andreas Domeij
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
Damien Renard
OK Denseln
Ej godkänd
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
Ej godkänd
Martin Larsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Lasse Jansson
Gävle OK
Ej godkänd
Rikard Claesson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Jonas Bengtsson
Härlövs IF
Ej godkänd
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Ulf Öjebo
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Henric Brohede
Kils OK
Ej godkänd
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Henrik Wass
IF Hagen
Ej godkänd
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Ulf Bergqvist
Linköpings OK
Ej godkänd
Niklas Aldin
Linköpings OK
Ej godkänd
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Patrik Svedberg
IFK Umeå
Ej godkänd
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Patrik Blidefalk
OK Södertörn
Ej godkänd
Henrik Persson
Tullinge SK
Ej godkänd
Matthias Gilgien
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Kristofer Isacsson
IFK Umeå
Ej godkänd
Fredrik Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D20 12300 meter123 startande, 106 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
96:207:500:00Guld
2
Sofie Johansson
Tierps SOK
98:188:001:58Guld
3
Lina Nero
Ronneby OK
98:228:002:02Guld
4
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
98:438:022:23Guld
5
Eva Svensson
IFK Moras OK
99:238:053:03Guld
6
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
99:288:053:08Guld
7
Sara Eskilsson
Haninge SOK
100:268:104:06Guld
8
Sara Lundblad
Tullinge SK
101:198:144:59Guld
9
Mari Troeng
Storviks IF
102:078:185:47Guld
10
Helena Andersson
OK Tisaren
102:108:185:50Guld
11
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
102:138:195:53Guld
12
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
102:178:195:57Guld
13
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
102:218:196:01Guld
14
Emma Öberg
OK Hällen
102:258:206:05Guld
15
Elin A Skantze
Järla IF OK
102:288:206:08Guld
16
Karin Boström
Järfälla OK
102:338:206:13Guld
17
Sofia Adolfsson
Västerbergslagens OL
102:378:216:17Guld
18
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
102:408:216:20Guld
19
Erika Nilsson
FK Göingarna
103:228:247:02Guld
20
Josefine Carlsson
SOK Viljan
103:268:257:06Guld
21
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
103:308:257:10Guld
22
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
104:458:318:25Guld
23
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
104:478:318:27Guld
24
Kristina Roberto
OK Linné
104:528:328:32Guld
25
Eva Tiselius
OK Kåre
104:568:328:36Guld
26
Anna Edenbrandt
Lunds OK
104:588:328:38Guld
27
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
105:008:328:40Guld
28
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
105:078:338:47Guld
29
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
105:148:338:54Guld
30
Marie Andersson
Jönköpings OK
105:398:359:19Guld
31
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
106:238:3910:03Guld
32
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
106:278:3910:07Guld
33
Sofia Törnqvist
Storviks IF
106:348:4010:14Guld
34
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
106:368:4010:16Guld
35
Terese Herlin
Turebergs IF
106:388:4010:18Guld
36
Malin Hultqvist
IF Hagen
106:418:4010:21Guld
37
Märta Mollén
OK Denseln
108:378:5012:17Silver
38
Frida Andersson
Falkenbergs OK
108:408:5012:20Silver
39
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
108:448:5012:24Silver
40
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
108:488:5112:28Silver
41
Lisa Palm
Lessebo OK
108:518:5112:31Silver
42
Malin Sand
OK Tisaren
109:178:5312:57Silver
43
Linnea Lidström
OK Landehof
109:278:5413:07Silver
44
Lina Lindberg
Dalaportens OL
109:358:5513:15Silver
45
Sofia Andersson
OK Hällen
109:398:5513:19Silver
46
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
109:428:5513:22Silver
47
Katarina Bergander
OK Linné
109:518:5613:31Silver
48
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
109:578:5613:37Silver
49
Emilia Nilsson
FK Göingarna
110:008:5713:40Silver
50
Lin Eriksson
Linköpings OK
110:068:5713:46Silver
51
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
110:128:5813:52Silver
52
Sara Rapp
IFK Moras OK
110:148:5813:54Silver
53
Ann-Charlotte Sander
Leksands OK
110:168:5813:56Silver
54
Frida Bakkman
Lessebo OK
110:198:5813:59Silver
55
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
110:248:5914:04Silver
56
Helena Strand
OK Landehof
110:529:0114:32Silver
57
Tina Eriksson
Järfälla OK
110:589:0114:38Silver
58
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
111:029:0214:42Silver
59
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
111:079:0214:47Silver
60
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
111:099:0214:49Silver
61
Elin Hultman
OK Hällen
111:359:0415:15Silver
62
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
112:039:0715:43Silver
63
Sofia Persson
Snättringe SK
112:099:0715:49Silver
64
Natalie Egli
Söders-Tyresö
112:159:0815:55Silver
65
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
112:179:0815:57Silver
66
Annika Hofling
Dalaportens OL
112:189:0815:58Silver
67
Jennie Pettersson
Visborgs OK
112:209:0816:00Silver
68
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
112:299:0916:09Silver
69
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
112:339:0916:13Silver
70
Elin Winblad
Hagaby GOIF
112:419:1016:21Silver
71
Elisabeth Halvarsson
Östersunds OK
112:449:1016:24Silver
72
Helena Lidhage
IK Ymer
113:069:1216:46Silver
73
Maria Brodin
OK Djerf
113:149:1216:54Silver
74
Linn Olsson
OK Orion
113:309:1417:10Silver
75
Julia Dalgren
OK Ravinen
113:349:1417:14Silver
76
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
114:229:1818:02Silver
77
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
114:549:2018:34Silver
78
Stina Banck
IF Hagen
115:019:2118:41Silver
79
Anna Runesson
OK Vivill
115:209:2319:00Silver
80
Fredrika Vångell
Linköpings OK
115:259:2319:05Silver
81
Josefin Persson
Tullinge SK
118:209:3722:00Silver
82
Marie Rönnestrand
Frösö IF
118:299:3822:09Silver
83
Anna Tiderman
Snättringe SK
122:079:5625:47Silver
84
Elin Karlsson
Turebergs IF
122:259:5726:05Silver
85
Malin Andersson
IK Ymer
122:409:5826:20Silver
86
Anna-Karin Jonasson
Härnösands OK
122:419:5826:21Silver
87
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
122:449:5926:24Silver
88
Johanna Pettersson
OK Denseln
122:5810:0026:38Silver
89
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
124:4510:0928:25Silver
90
Jenny Windling
Härnösands OK
124:5710:1028:37Silver
91
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
126:1610:1629:56Silver
92
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
126:5110:1930:31Silver
92
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
126:5110:1930:31Silver
94
Johanna Berggren
Ljungskile FK
128:3210:2732:12Silver
95
Stina Häggström
Litsbygdens SK
133:0710:4936:47Silver
96
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
135:2111:0039:01Silver
97
Lovisa Berg
OK Milan
139:1611:1942:56Brons
98
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
139:4711:2243:27Brons
99
Julia Torstensson
OK Landehof
141:0211:2844:42Brons
100
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
144:4711:4648:27Brons
101
Elin Lundgren
Härnösands OK
148:1212:0351:52
102
Sanna Lovén
Halmstad OK
159:4412:5963:24
103
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
168:3413:4272:14
104
Nina Lager
Haninge SOK
171:2913:5775:09
105
Linnea Krylén
Litsbygdens SK
187:3315:1591:13
106
Moa Breivik
Litsbygdens SK
208:3216:57112:12
Elin Pettersson
Täby OK
Ej godkänd
Johanna Selling
Härnösands OK
Ej godkänd
Emmy Ivarsson
Gävle OK
Ej godkänd
Emma Isaksson
Skogslöparna
Ej godkänd
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
Ej godkänd
Åsa Lundmark
Bromma-Vällingby SOK
Ej godkänd
Sanna Eriksson
IF Rigor
Ej godkänd
Linda Klasson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Fanny Fredriksson
Täby OK
Ej godkänd
Kristin Boman
SOK Viljan
Ej godkänd
Jessica Vuori
Haninge SOK
Ej godkänd
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Elin Lindström
Linköpings OK
Ej godkänd
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
Ej godkänd
Nina Schmidt
Vittjärvs IK
Ej godkänd
Linnea Kjell
Linköpings OK
Ej godkänd
Sofia Thorsson
OK Vilse 87
Ej godkänd
 
H20 19800 meter167 startande, 119 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Millinger
Västerås SOK
122:556:120:00Guld
2
Martin Johansson
IFK Moras OK
124:056:161:10Guld
3
Johan Lindahl
Täby OK
125:336:202:38Guld
4
David Bejbom
Uddevalla OK
125:396:212:44Guld
5
Martin Härberg
Järla IF OK
126:006:223:05Guld
6
Mikael Kristensson
OK Torfinn
126:496:243:54Guld
7
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
126:576:254:02Guld
8
Ulf Troeng
Dalaportens OL
127:086:254:13Guld
9
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
127:116:254:16Guld
10
Henric Carlsson
SOK Viljan
127:396:274:44Guld
11
Per Carlborg
Nyköpings OK
129:276:326:32Guld
12
Anders Holmberg
Järla IF OK
129:326:336:37Guld
13
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
129:356:336:40Guld
14
Andreas Johansson
Rydboholms SK
130:126:357:17Guld
15
Petter Jönsson
Halmstad OK
131:006:378:05Guld
16
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
132:116:419:16Guld
17
Kristofer Skog
Halmstad OK
133:586:4611:03Guld
18
Simon Jacobsson
Långhundra IF
134:026:4611:07Guld
19
David A Skantze
Järla IF OK
135:306:5112:35Guld
20
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
135:326:5112:37Guld
21
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
138:026:5815:07Silver
22
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
138:056:5815:10Silver
23
Tobias Öström
OK Tyr
138:076:5915:12Silver
24
Johan Strandberg
Järla IF OK
138:347:0015:39Silver
25
Johan Levin
OK Tyr
138:417:0015:46Silver
26
Patrik Lind
OK Tor
138:517:0115:56Silver
27
Mattias Karlsson
OK Linné
138:567:0116:01Silver
28
Johan Silvemark
Dalaportens OL
139:187:0216:23Silver
29
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
139:227:0216:27Silver
30
Ola Carlsson
OK Motala
139:237:0216:28Silver
31
Dan Engberg
Järla IF OK
139:257:0216:30Silver
32
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
139:317:0316:36Silver
33
Patrik Karlsson
Växjö OK
139:507:0416:55Silver
34
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
139:597:0417:04Silver
35
Johan Fries
Umeå OK
140:247:0517:29Silver
36
Karl Tiselius
Dalaportens OL
140:297:0617:34Silver
37
Magnus Saager
OK Orion
140:407:0617:45Silver
38
Jakob Vall
Vittjärvs IK
140:487:0717:53Silver
39
Björn Pramlid
OK Klemmingen
141:417:0918:46Silver
40
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
141:447:0918:49Silver
41
Henrik Jansson
OK Tisaren
143:277:1520:32Silver
42
Anders Trolin
Forsa OK
145:037:2022:08Silver
43
Jens Caap-Hällgren
Härnösands OK
145:457:2222:50Silver
44
Gustav Hall
Dalaportens OL
146:247:2423:29Silver
45
Anton Lif
Gävle OK
146:397:2423:44Silver
46
Erik Lind
Säterbygdens OK
146:587:2524:03Silver
47
David Runemalm
Nybro OK
147:007:2524:05Silver
48
Dan Wester
Gustavsbergs IF
147:107:2624:15Silver
49
Daniel Perret
IFK Moras OK
147:137:2624:18Silver
50
Johan Olsson
Hjobygdens OK
147:157:2624:20Silver
51
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
147:197:2624:24Silver
52
Erik Lindström
Västerås SOK
147:237:2724:28Silver
53
Anders Hansson
Alfta-Ösa OK
147:257:2724:30Silver
54
Niclas Westerberg
IF Hagen
147:277:2724:32Silver
55
Josef Nordlund
OK Linné
148:347:3025:39Silver
56
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
149:417:3426:46Silver
57
Oskar Lund
IK Vista
150:207:3627:25Silver
58
Jens Grevillius
OK Grane
150:257:3627:30Silver
59
Magnus Strand
OK Landehof
150:377:3627:42Silver
60
Emil Andersson
Ärla IF
151:097:3828:14Silver
61
Erik Blomberg
Nyköpings OK
151:367:3928:41Silver
62
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
151:427:4028:47Silver
63
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
151:537:4028:58Silver
64
Karl Levin
OK Tyr
152:017:4129:06Silver
65
Joel Engström
Vittjärvs IK
152:497:4329:54Silver
66
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
153:437:4630:48Silver
67
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
154:147:4731:19Silver
68
Niklas Wansölin
OK Ravinen
154:347:4831:39Silver
69
Robert Grann
Köping-Kolsva OK
154:437:4931:48Silver
70
Henrik Lundgren
Kils OK
154:497:4931:54Silver
71
Daniel Erlandsson
Stigmännen Karlshamns OK
155:037:5032:08Silver
72
Otto Lundman
OK Roslagen
155:067:5032:11Silver
73
Joel Ericsson
Haninge SOK
156:157:5333:20Silver
74
Johan Aronsson
OK Tisaren
157:017:5634:06Silver
75
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
157:047:5634:09Silver
76
Gustaf Carlson
IFK Hedemora OK
157:567:5935:01Silver
77
Tim Björkman
OK Vilse 87
158:067:5935:11Silver
78
Daniel Johannesson
Västerås SOK
158:198:0035:24Silver
79
Joel Schleeh
Kils OK
159:248:0336:29Silver
80
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
159:408:0436:45Silver
81
Andreas Eriksson
Umeå OK
159:488:0436:53Silver
82
Daniel Nordebo
Älvsby IF
159:508:0436:55Silver
83
Markus Nilsson
OK Nackhe
160:208:0637:25Silver
84
Jonas Allared
Hagaby GOIF
160:418:0737:46Silver
85
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
161:018:0838:06Silver
86
Olle Karlsson
Tullinge SK
161:108:0838:15Silver
87
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
161:258:0938:30Silver
88
Emil Svensson
Motala AIF OL
161:308:0938:35Silver
89
Johannes Svensson
OK Tyr
161:348:1038:39Silver
90
Jesper Lysell
Rehns BK
161:358:1038:40Silver
91
Anders Lindberg
Söderhamns OK
164:148:1841:19Silver
92
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
164:328:1941:37Silver
93
Christopher Mollén
Norrköpings AIS
168:378:3145:42Silver
94
Johan Näsholm
Ärla IF
168:398:3145:44Silver
95
David Lingfors
IF Hallby
168:518:3245:56Silver
96
Ivan Forsgren
OK Tisaren
169:028:3246:07Silver
97
Erik Liljequist
OK Älme
169:078:3246:12Silver
98
Tomas Johnsson
Sundsvalls OK
169:128:3346:17Silver
99
Johan Egneblad
Eskilstunafors OL
170:278:3747:32Silver
100
Joakim Lindholm
OK Hällen
170:368:3747:41Silver
101
Christoffer Lilja
Jönköpings OK
170:418:3747:46Silver
102
Erik Pettersson
Jönköpings OK
171:018:3848:06Silver
103
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
175:228:5152:27Brons
104
Johan Olausson
OK Orion
175:318:5252:36Brons
105
Erik Lindblom
IFK Göteborg
176:168:5453:21Brons
106
Håkan Persson
Skogslöparna
180:129:0657:17Brons
107
Daniel Persson
Skogslöparna
180:149:0657:19Brons
108
Björn Löfroth
Eskilstunafors OL
183:129:1560:17Brons
109
Thomas Lilja
OK Denseln
185:039:2162:08
110
Tomas Reibring
Nyköpings OK
185:589:2463:03
111
Johan Persson
Hagaby GOIF
186:349:2563:39
112
Andreas Lundblad
OK Nackhe
186:539:2663:58
113
Fredrik Holgersson
Snättringe SK
187:429:2964:47
114
Tomas Karlsson
OK Klemmingen
189:249:3466:29
115
Kjell Winblad
Rehns BK
190:349:3767:39
116
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
191:389:4168:43
117
Peter Stenbeck
Halmstad OK
194:469:5071:51
118
Oscar Arman
Nyköpings OK
195:009:5172:05
119
Tobias Almroth
Haninge SOK
208:0110:3085:06
Mattias Jonsson
Nybro OK
Ej godkänd
Oscar Borg
FK Åsen
Ej godkänd
Brent Godman
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
Jesper Falk
Haninge SOK
Ej godkänd
Erik Amberg
Järla IF OK
Ej godkänd
Marcus Andersson
Västerbergslagens OL
Ej godkänd
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
Ej godkänd
Joakim Järphag
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Mikael Eliasson
OK Alehof
Ej godkänd
Emil Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Gustav Enander
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Björn Larsson
Järla IF OK
Ej godkänd
Erik Boström
Järla IF OK
Ej godkänd
Erik Mellerstedt
Midälva OK
Ej godkänd
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Johan Edin
Midälva OK
Ej godkänd
Markus Hellström
Forsa OK
Ej godkänd
Daniel Attås
OK Tisaren
Ej godkänd
Erik Pettersson
Visborgs OK
Ej godkänd
Simon Elgsten
Eksjö SOK
Ej godkänd
Simon Jakobson
Tibro OK
Ej godkänd
Johan Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Erik Söderholm
Litsbygdens SK
Ej godkänd
Nils Björke
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Gustav Strindhagen
FK Vittus
Ej godkänd
Simon Lindberg
Västerås SOK
Ej godkänd
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Mattias Ericsson
OK Denseln
Ej godkänd
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
Ej godkänd
David Engström
Linköpings OK
Ej godkänd
Martin Fredlund
Umeå OK
Ej godkänd
Per Ferm
Jönköpings OK
Ej godkänd
Johan Andersson
Järla IF OK
Ej godkänd
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
Ej godkänd
Anders Kvarnström
Jönköpings OK
Ej godkänd
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
Mikael Nordström
Rånäs OK
Ej godkänd
Erik Thorsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Jerker Lysell
Rehns BK
Ej godkänd
Jonas Karlsson
Dalaportens OL
Ej godkänd
Johan Alenius
Sävedalens AIK
Ej godkänd
William Lind
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Henrik Trolin
Forsa OK
Ej godkänd
Niklas Olsson
Täby OK
Ej godkänd
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
Ej godkänd
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
Ej godkänd