SM Klassisk Kval

2004-08-14

Arrangör: Härnösands OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
664
Form:
Individuell
Startande:
609
Distans:
Lång
Fullföljande:
583
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21-1 6500 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
50:107:430:00Guld
2
Lina Bäckström
OK Linné
50:287:460:18Guld
3
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
54:048:193:54Guld
4
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
54:188:214:08Guld
5
Anna Zetterberg
IF Thor
56:368:426:26Guld
6
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
56:468:446:36Guld
7
Linda Take
OK Djerf
57:358:527:25Silver
8
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
58:158:588:05Silver
9
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:228:598:12Silver
10
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
58:359:018:25Silver
11
Eva Nordkvist
Leksands OK
58:489:038:38Silver
12
Frida Nero
Ronneby OK
60:589:2310:48Silver
13
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
61:579:3211:47Silver
14
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
62:289:3712:18Silver
15
Lina Gustafsson
Vittjärvs IK
62:489:4012:38Silver
16
Karolina Karlsson
Almby IK
63:129:4313:02Silver
17
Petra Halvarsson
IF Thor
63:569:5013:46Silver
18
Åsa Zetterberg-Eriksson
OK Djerf
64:289:5514:18Silver
19
Inga Kazlauskaite
SOIK Hellas
65:0510:0114:55Silver
20
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
65:3710:0615:27Silver
21
Sabine Rottensteiner
OK Orion
66:3310:1416:23Silver
22
Cecilia Einarsson
OK Hedströmmen
68:0010:2817:50Silver
23
Jenny Sander
Leksands OK
68:2210:3118:12Silver
24
Johanna Ring
IFK Lidingös Skid o OK
74:5811:3224:48Brons
25
Linn Axelsson
Domnarvets GOIF
75:3611:3825:26Brons
26
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
80:3512:2430:25
27
Sara Helander
Domnarvets GOIF
80:5512:2730:45
28
Jenny Persson
Kristinehamns OK
83:4812:5433:38
 
D21-2 6460 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
55:198:340:00Guld
2
Katarina Smith
Sundsvalls OK
56:138:420:54Guld
3
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
57:218:532:02Guld
4
Tina Junegard
Tullinge SK
59:169:103:57Guld
5
Johanna Svensson
IF Thor
59:589:174:39Guld
6
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
60:559:265:36Guld
7
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
62:029:366:43Silver
8
Maria Nilsson
Domnarvets GOIF
62:169:386:57Silver
9
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
62:579:457:38Silver
10
Linda Håkansson
IFK Hedemora OK
64:169:578:57Silver
11
Marie Ohlin
OK Linné
65:3110:0910:12Silver
12
Johanna Maxén
Stora Tuna IK
65:4610:1110:27Silver
13
Anna Danielsson
Sundsvalls OK
66:1910:1611:00Silver
14
Eva Öhlund
IK Hakarpspojkarna
66:2810:1711:09Silver
15
Sofia Söllvander
OK Linné
66:5410:2111:35Silver
16
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
68:5810:4113:39Silver
17
Emma Johansson
Kristinehamns OK
69:2210:4414:03Silver
18
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
69:3410:4614:15Silver
19
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
69:4710:4814:28Silver
20
Anna Elffors
OK Orion
73:4411:2518:25Silver
21
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
74:0711:2818:48Silver
22
Ingela Kälvedal
OK Milan
76:2111:4921:02Silver
23
Erika Svennberg
IF Hagen
78:4612:1223:27Silver
24
Rebecka Österberg
OK Linné
84:3513:0629:16Brons
Katarina Lövgren
IFK Moras OK
Ej godkänd
Anna-Karin Dovåker-Liss
Leksands OK
Diskvalificerad
 
D21-3 6470 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
52:168:050:00Guld
2
Cecilia Bratt
OK Orion
55:178:333:01Guld
3
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
55:418:363:25Guld
4
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
56:368:454:20Guld
5
Anna Mårsell
Linköpings OK
57:278:535:11Guld
6
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
57:388:545:22Guld
7
Charlotta Blom
Linköpings OK
59:569:167:40Silver
8
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
60:369:228:20Silver
9
Helena Nordin
Skogslöparna
60:389:228:22Silver
10
Sofia Karlsson
Tullinge SK
61:209:299:04Silver
11
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
61:409:329:24Silver
12
Emelie Holmström
OK Ravinen
63:509:5211:34Silver
13
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
63:519:5211:35Silver
14
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
64:149:5611:58Silver
15
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
64:339:5912:17Silver
16
Marika Nylund Ek
Söders-Tyresö
65:2210:0613:06Silver
17
Linda Ericsson
Sundbybergs IK
65:3110:0813:15Silver
18
Emelie Eklöf
Stora Tuna IK
65:4510:1013:29Silver
19
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
66:5510:2114:39Silver
20
Sara Johansson
Kristinehamns OK
67:3210:2615:16Silver
21
Lena Nilsson
Leksands OK
68:4810:3816:32Silver
22
Therese Nyström
OK Denseln
73:2711:2121:11Silver
23
Mia Gyllenberg
OK Tyr
73:3311:2221:17Silver
24
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
77:5812:0325:42Brons
25
Anna Andréasson
Köping-Kolsva OK
78:1012:0525:54Brons
26
Elin Wallquist
OK Tyr
88:1813:3936:02
27
Annika Ridell
IF Thor
91:2114:0739:05
28
Ulrika Aspnäs
Sidensjö IK
102:0415:4749:48
 
D21-4 6480 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Svärd
IF Thor
48:067:250:00Guld
2
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
52:118:034:05Guld
3
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
52:418:084:35Guld
4
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
55:198:327:13Silver
5
Anna Rosjö
IK Hakarpspojkarna
55:368:357:30Silver
6
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
55:468:367:40Silver
7
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
56:388:448:32Silver
8
Emma Andersson
Sävedalens AIK
56:488:468:42Silver
9
Louise Göthfors
Järfälla OK
57:438:549:37Silver
10
Malin Jonsson
OK Tyr
58:519:0510:45Silver
11
Karin Kjellman
Sundsvalls OK
59:019:0610:55Silver
12
Britta Backlund
Stora Tuna IK
64:019:5315:55Silver
13
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
66:4010:1718:34Silver
14
Sara Timner
Sundsvalls OK
68:2610:3420:20Silver
15
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
71:1611:0023:10Brons
16
Therese Gustavsson
Ronneby OK
71:2611:0123:20Brons
17
Sarah Olofsson
Ronneby OK
74:1911:2826:13
18
Annika Björk
OK Linné
75:4011:4127:34
19
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
76:1711:4628:11
20
Susanne Rutqvist
Vittjärvs IK
77:0111:5328:55
21
Emelie Agnedal
OK Linné
77:5212:0129:46
22
Linda Byström
Alfta-Ösa OK
79:3712:1731:31
23
Lisa Sjölander
Härnösands OK
96:1714:5248:11
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H21-2 9670 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
66:496:550:00Guld
2
Jan Troeng
OK Linné
67:066:560:17Guld
3
Mats Röjgård
OK Kolmården
68:247:041:35Guld
4
Mats Troeng
OK Linné
68:307:051:41Guld
5
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
69:117:092:22Guld
6
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
69:507:133:01Guld
7
Tomas Stenström
OK Linné
71:207:234:31Guld
8
Oskar Svärd
Ulricehamns OK
71:497:265:00Guld
9
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
72:047:275:15Guld
10
Wojciech Kowalski
Rehns BK
72:197:295:30Guld
11
Thomas Persson
OK Denseln
72:227:295:33Guld
12
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
72:367:305:47Guld
13
Ulf Bergqvist
Linköpings OK
72:487:325:59Guld
14
Niklas Eriksson
Västerbergslagens OL
73:377:376:48Guld
15
Markus Frödin
Sundsvalls OK
74:037:397:14Silver
16
Stefan Sjölund
Skogslöparna
74:467:447:57Silver
17
Fredrik Åhman
IFK Umeå
76:067:529:17Silver
18
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
76:457:569:56Silver
19
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
77:468:0310:57Silver
20
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
78:118:0511:22Silver
20
Jonas Engström
OK Hällen
78:118:0511:22Silver
22
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
78:148:0511:25Silver
23
Christian Håkansson
Ronneby OK
79:138:1212:24Silver
24
Peter Löfås
Stora Tuna IK
79:578:1613:08Silver
25
Andreas Kallin
Täby OK
80:208:1813:31Silver
26
Sebastian Wiman
Täby OK
81:438:2714:54Silver
27
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
81:488:2814:59Silver
28
Tomas Unander
Sundsvalls OK
82:098:3015:20Silver
29
Pål Skogtjärn
OK Linné
83:178:3716:28Silver
30
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
84:288:4417:39Silver
31
Ola Hultin
OK Roslagen
85:318:5118:42Silver
32
Erik Stålnacke
IFK Göteborg
86:288:5719:39Silver
33
Wil Smith
Sundsvalls OK
95:319:5328:42Brons
34
Martin Norling
Söders-Tyresö
95:499:5529:00Brons
35
Johan Håkansson
Ronneby OK
101:4410:3134:55
36
Johan Jonsson
OK Tisaren
110:2711:2543:38
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
Diskvalificerad
 
H21-3 9640 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Malmberg
IFK Umeå
68:537:090:00Guld
2
Tobias Noborn
OK Orion
69:037:100:10Guld
3
Gustaf Granath
Västerås SOK
69:587:151:05Guld
4
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
70:427:201:49Guld
5
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
71:237:242:30Guld
6
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
71:447:262:51Guld
7
Emil Lauri
OK Tisaren
72:517:333:58Guld
8
Thomas Asp
IFK Göteborg
74:467:455:53Guld
9
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
75:057:476:12Guld
10
Börje Pauler
Skogslöparna
75:187:496:25Guld
11
Erik Andersson
OK Denseln
76:227:557:29Silver
12
Olov Vikström
Sundsvalls OK
76:367:577:43Silver
13
Mikhail Mamleev
OK Orion
76:387:577:45Silver
14
Tom Quayle
Sundsvalls OK
77:168:018:23Silver
15
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
78:078:069:14Silver
15
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
78:078:069:14Silver
17
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
78:348:099:41Silver
18
Björn Widén
Linköpings OK
78:508:119:57Silver
19
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
78:558:1110:02Silver
20
Fredrik Noborn
Sundsvalls OK
80:258:2111:32Silver
21
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
80:498:2311:56Silver
22
Richard Hejdenberg
Gävle OK
81:558:3013:02Silver
23
Christer Ivarsson
Söders-Tyresö
84:268:4615:33Silver
24
Liutauras Bilevicius
SOIK Hellas
84:568:4916:03Silver
25
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
86:489:0017:55Silver
26
Magnus Öhling
Västerås SOK
88:449:1219:51Silver
27
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
92:529:3823:59Silver
28
Patrik Svedberg
IFK Umeå
92:559:3824:02Silver
29
Lars Magnusson
OK Linné
93:479:4424:54Silver
30
Dan Norin
Gävle OK
95:219:5326:28Silver
31
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
98:3710:1429:44Brons
32
Erik Råberg
OK Tyr
99:1510:1830:22Brons
33
Tobias Eliasson
Sundsvalls OK
102:5510:4134:02Brons
34
Mattias Mårts
Stora Tuna IK
116:1612:0447:23
Anders Boström
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H21-4 9540 meter38 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
64:576:480:00Guld
2
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
70:177:225:20Guld
3
Jan Olm
Kils OK
70:557:265:58Guld
4
Martin Claesson
IFK Göteborg
71:507:326:53Guld
5
Damien Renard
OK Denseln
73:007:398:03Silver
6
Jens Molin
SOIK Hellas
73:127:408:15Silver
7
Peter Öberg
OK Hällen
73:157:418:18Silver
8
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
73:397:438:42Silver
9
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
73:427:448:45Silver
10
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
76:007:5811:03Silver
11
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
76:368:0211:39Silver
12
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
77:138:0612:16Silver
13
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
78:148:1213:17Silver
14
Johan Alfredsson
Stora Tuna IK
78:258:1313:28Silver
15
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
79:028:1714:05Silver
16
Hans Brolund
OK Denseln
79:048:1714:07Silver
17
Martin Asp
Täby OK
79:088:1814:11Silver
18
Daniel Kaipe
Leksands OK
79:398:2114:42Silver
19
Martin Ivarsson
Kils OK
79:498:2214:52Silver
20
Fredrik Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
80:518:2815:54Silver
21
Mattis Nilsson
IFK Göteborg
82:478:4117:50Silver
22
Erik Engstrand
IFK Göteborg
84:438:5319:46Silver
23
Jan Johansson
IFK Umeå
85:288:5820:31Silver
24
Erik Sundberg
Stora Tuna IK
85:579:0121:00Silver
25
Johan Hellman
OK Tyr
89:079:2024:10Silver
26
Robert Johansson
Täby OK
89:139:2124:16Silver
27
Rikard Pentonen
Hestra IF
89:189:2224:21Silver
28
Kalle Larsson
OK Linné
90:309:2925:33Silver
29
Rickard Holmqvist
Hestra IF
92:489:4427:51Brons
30
Rickard Lindkvist
OK Denseln
95:4110:0230:44Brons
31
Tomas Johansson
IFK Umeå
102:4910:4737:52
32
Anders Österlund
Västerås SOK
117:0912:1752:12
Fredrik Persson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Johan Granath
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Anders Lindéus
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Elis Bengtsson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Henrik Eriksson
Linköpings OK
Diskvalificerad
Anders Hedman
OK Hällen
Diskvalificerad
 
D20-1 5130 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
44:528:450:00Guld
2
Lina Lindberg
Dalaportens OL
49:079:344:15Guld
3
Fanny Fredriksson
Täby OK
49:109:354:18Guld
4
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
51:3710:046:45Silver
5
Jenny Bagge-Johansson
OK Skärmen
51:4510:056:53Silver
6
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
52:0310:097:11Silver
7
Stina Banck
IF Hagen
52:1910:127:27Silver
8
Hanna Aludden
Gävle OK
52:5010:187:58Silver
9
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
53:0510:218:13Silver
10
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
53:5510:319:03Silver
11
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
53:5910:319:07Silver
12
Jenny Windling
Härnösands OK
55:0210:4410:10Silver
13
Erika Nilsson
FK Göingarna
55:0410:4410:12Silver
14
Kristina Roberto
OK Linné
55:1910:4710:27Silver
15
Sofia Persson
Snättringe SK
56:4311:0311:51Silver
16
Annika Hofling
Dalaportens OL
56:5311:0512:01Silver
17
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
56:5711:0612:05Silver
18
Marie Rönnestrand
Frösö IF
57:3011:1312:38Silver
19
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
57:5711:1813:05Silver
20
Sigrid Larsson
Leksands OK
58:0411:1913:12Silver
21
Lin Eriksson
Linköpings OK
59:2611:3514:34Silver
22
Janna Grevillius
OK Grane
59:4411:3914:52Silver
23
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
60:0911:4415:17Silver
23
Lisa Palm
Lessebo OK
60:0911:4415:17Silver
25
Katarina Bergander
OK Linné
60:2811:4715:36Silver
26
Lina Nero
Ronneby OK
61:5912:0517:07Silver
27
Sofi Rönnestrand
Alfta-Ösa OK
62:1212:0717:20Silver
28
Jenny Larsson
OK Skogshjortarna
63:0712:1818:15Silver
29
Emmy Ivarsson
Gävle OK
63:5812:2819:06Silver
30
Linnea Ryman
Leksands OK
64:0712:3019:15Brons
31
Mari Troeng
Storviks IF
64:2212:3319:30Brons
32
Helen Walfridsson
Gävle OK
64:4212:3719:50Brons
33
Emma Eriksson
OK Linné
65:2512:4520:33Brons
34
Martina Johansson
Halmstad OK
67:5613:1523:04Brons
35
Lisa Sundin
Skogslöparna
75:3714:4430:45
36
Emma Dahlskog
OK Djerf
77:1915:0432:27
 
D20-2 4960 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Edin
Midälva OK
47:579:400:00Guld
2
Sofie Johansson
Tierps SOK
49:039:531:06Guld
3
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
49:079:541:10Guld
3
Sofia Andersson
OK Hällen
49:079:541:10Guld
5
Helena Andersson
OK Tisaren
50:4910:152:52Guld
6
Anna Runesson
OK Vivill
51:1210:193:15Guld
7
Anna Edenbrandt
Lunds OK
51:1810:213:21Guld
8
Elin Hultman
OK Hällen
52:1110:314:14Guld
9
Natalie Egli
Söders-Tyresö
52:1410:324:17Guld
10
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
52:2510:344:28Guld
11
Petra Olander
Långhundra IF
52:3410:364:37Guld
12
Karin Boström
Järfälla OK
52:4610:384:49Guld
13
Maria Gustafsson
OK Älme
52:5810:415:01Guld
14
Ann-Charlotte Sander
Leksands OK
53:2810:475:31Silver
15
Johanna Selling
Härnösands OK
54:1110:556:14Silver
16
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
54:1910:576:22Silver
17
Emma Öberg
OK Hällen
54:4811:036:51Silver
18
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
55:1511:087:18Silver
19
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
55:2811:117:31Silver
20
Cajsa Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
56:1711:218:20Silver
21
Sofia Börjeskog
OK Tor
56:5811:299:01Silver
22
Sofia Thorsson
Järla IF OK
57:1111:329:14Silver
23
Julia Dalgren
OK Ravinen
57:5211:409:55Silver
24
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
58:0911:4310:12Silver
25
Johanna Berggren
Ljungskile FK
58:4611:5110:49Silver
26
Andrea Westerdahl
Gävle OK
59:4712:0311:50Silver
27
Elin Falk
IF Thor
60:0212:0612:05Silver
28
Emilia Nilsson
FK Göingarna
60:3412:1312:37Silver
29
Stina Jansson
Främmestads IK
61:2312:2313:26Silver
30
Linda Klasson
Ulricehamns OK
63:1312:4515:16Silver
31
Karin Janerås
OK Linné
63:2012:4615:23Silver
32
Hanna Johansson
OK Skogshjortarna
63:3512:4915:38Silver
33
Sanna Öhman
Tumba-Mälarhöjden OK
64:4313:0316:46Silver
34
Johanna Pettersson
OK Denseln
65:3113:1317:34Silver
35
Anna-Karin Jonasson
Härnösands OK
71:0014:1923:03Brons
36
Moa Blomkvist
Björkfors GOIF
71:1114:2123:14Brons
 
H20-1 7510 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lindahl
Täby OK
53:427:090:00Guld
2
Mikael Nordström
Rånäs OK
54:377:160:55Guld
3
Mattias Karlsson
OK Linné
55:477:262:05Guld
4
Anders Holmberg
Järla IF OK
57:117:373:29Guld
5
Per Carlborg
Nyköpings OK
58:027:444:20Guld
6
Anders Hansson
Alfta-Ösa OK
58:377:484:55Guld
7
Jens Grevillius
OK Grane
58:487:505:06Guld
8
Joel Sjölander
Härnösands OK
59:117:535:29Guld
9
Petter Jönsson
Halmstad OK
62:488:229:06Silver
10
Joakim Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:058:249:23Silver
11
Björn Pramlid
OK Klemmingen
63:138:259:31Silver
12
Brent Godman
Gotlands Bro OK
63:198:269:37Silver
13
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
64:458:3711:03Silver
14
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
65:188:4211:36Silver
15
Marcus Andersson
Västerbergslagens OL
66:018:4712:19Silver
16
Andreas Bjärkmar
Linköpings OK
66:038:4812:21Silver
17
Fredrik Zetterberg
OK Djerf
67:459:0114:03Silver
18
Henric Carlsson
SOK Viljan
69:009:1115:18Silver
19
Marcus Lundagårds
Alfta-Ösa OK
69:029:1215:20Silver
20
Christian Pettersson
Kristinehamns OK
69:429:1716:00Silver
21
Magnus Ohlin
Rånäs OK
74:119:5320:29Silver
22
Emil Ingvarsson
OK Vilse 87
78:3510:2824:53Brons
23
Janis Peilans
OK Klemmingen
80:4210:4527:00Brons
24
Otto Lundman
OK Roslagen
87:3411:4033:52
25
Olof Bengtsson
FK Åsen
106:3414:1152:52
Tönis Vaiksaar
Dalaportens OL
Diskvalificerad
Gustaf Carlson
IFK Hedemora OK
Diskvalificerad
 
H20-2 7370 meter30 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Härberg
Järla IF OK
55:107:290:00Guld
2
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
56:127:381:02Guld
3
Andreas Johansson
Rydboholms SK
56:307:401:20Guld
4
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
56:347:411:24Guld
5
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
57:467:502:36Guld
6
Henrik Olsson
Täby OK
59:118:024:01Guld
7
Kristofer Skog
Halmstad OK
59:228:034:12Guld
8
Johan Strandberg
Järla IF OK
61:158:196:05Guld
9
Henrik Jansson
OK Tisaren
61:168:196:06Guld
10
William Lind
Sävedalens AIK
63:008:337:50Silver
11
Emil Svensson
Motala AIF OL
64:538:489:43Silver
12
Jens Caap-Hällgren
Härnösands OK
65:408:5510:30Silver
13
Henrik Trolin
Forsa OK
66:329:0211:22Silver
14
Thomas Ohlin
Rånäs OK
67:299:0912:19Silver
15
Ola Carlsson
OK Motala
68:389:1913:28Silver
16
Markus Hellström
Forsa OK
68:409:1913:30Silver
17
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
70:179:3215:07Silver
18
Magnus Strand
OK Landehof
71:059:3915:55Silver
19
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
74:2910:0619:19Silver
20
Andreas Pousette
Rånäs OK
75:0310:1119:53Silver
21
Johannes Svensson
OK Tyr
75:5510:1820:45Silver
22
David Persson
Midälva OK
79:2810:4724:18Brons
23
Linus Larsson
FK Göingarna
83:1011:1728:00Brons
24
Ola Stenbeck
Halmstad OK
85:4411:3830:34
25
Josef Nordlund
OK Linné
86:3611:4531:26
26
Fredrik Svensson
OK Torfinn
108:3514:4453:25
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Gustav Hall
Dalaportens OL
Ej godkänd
Jan Fjällstedt
Umeå OK
Ej godkänd
Nils Wistrand
OK Tor
Diskvalificerad
 
H20-3 7370 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Millinger
Västerås SOK
56:067:370:00Guld
2
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
57:047:450:58Guld
3
Ulf Troeng
Dalaportens OL
59:018:002:55Guld
4
Erik Thorsson
Tullinge SK
59:498:073:43Guld
5
David A Skantze
Järla IF OK
60:208:114:14Guld
6
Johan Fries
Umeå OK
60:228:114:16Guld
7
Karl Tiselius
Dalaportens OL
61:028:174:56Guld
8
Magnus Saager
OK Orion
62:208:276:14Guld
9
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
62:348:296:28Guld
10
Nils Björke
Söders-Tyresö
64:248:448:18Silver
11
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
64:578:498:51Silver
12
Isak Jakobsson
Tibro OK
65:238:529:17Silver
13
Erik Söderhjelm
Vittjärvs IK
65:348:549:28Silver
14
Oskar Lund
IK Hakarpspojkarna
66:008:579:54Silver
15
Gustav Enander
Vänersborgs SK
67:419:1111:35Silver
16
Håkan Persson
Skogslöparna
67:439:1111:37Silver
17
Johan Persson
Hagaby GOIF
67:559:1311:49Silver
18
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
69:259:2513:19Silver
19
Klas Englund
Järfälla OK
71:439:4415:37Silver
20
Johan Levin
OK Tyr
72:009:4615:54Silver
21
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
73:4510:0017:39Silver
22
Christian Holmqvist
Hestra IF
74:0410:0317:58Silver
23
Anders Trolin
Forsa OK
75:0410:1118:58Silver
24
Magnus Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
82:5511:1526:49Brons
25
Pelle Åkerberg
OK Tisaren
86:3411:4530:28
26
Erik Pallin
Härnösands OK
98:4513:2442:39
27
Tomas Karlsson
OK Klemmingen
101:4713:4945:41
David Engström
Linköpings OK
Ej godkänd
 
H21-1 9560 meter34 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
65:526:530:00Guld
2
Johan Nordlund
Leksands OK
66:406:580:48Guld
3
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
68:437:112:51Guld
4
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
70:107:204:18Guld
5
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
70:287:224:36Guld
6
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
70:597:265:07Guld
7
Nils Olsson
Stora Tuna IK
72:297:356:37Guld
8
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
74:037:458:11Silver
9
Anders Kleist
OK Denseln
74:117:468:19Silver
10
Per Ek
Söders-Tyresö
74:437:498:51Silver
11
Ali Kuosku
Järfälla OK
74:447:498:52Silver
12
Per Brolund
OK Denseln
75:087:529:16Silver
13
Lasse Jansson
Gävle OK
75:287:549:36Silver
14
Jonas Vestbom
OK Hammaren
75:487:569:56Silver
15
Greger Tysk
Leksands OK
75:557:5610:03Silver
16
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
77:198:0511:27Silver
17
Martin Ivarsson
Vänersborgs SK
77:208:0511:28Silver
18
Nick Barrable
OK Ravinen
79:138:1713:21Silver
19
Magnus Johansson
Rydboholms SK
81:358:3215:43Silver
20
Edvin Karlsson
OK Denseln
81:548:3416:02Silver
20
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
81:548:3416:02Silver
22
Johan Israelsson
IFK Moras OK
82:348:3816:42Silver
23
Jonas Byström
Skogslöparna
84:428:5218:50Silver
24
Håkan Andersson
Västerås SOK
86:419:0420:49Silver
25
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
86:569:0621:04Silver
26
Patrik Nordgren
Sävedalens AIK
87:439:1121:51Silver
27
Rikard Wass
IF Hagen
88:109:1322:18Silver
28
Henrik Persson
Tullinge SK
89:219:2123:29Silver
29
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
89:539:2424:01Silver
30
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
92:139:3926:21Silver
31
Patrik Blom
Rehns BK
93:239:4627:31Brons
32
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
93:399:4827:47Brons
Anders Lidman
Umeå OK
Ej godkänd
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
D18-1 4050 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
OK Tisaren
32:548:070:00Guld
2
Helena Lidhage
IK Ymer
34:598:382:05Guld
3
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
35:298:462:35Guld
4
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
35:338:472:39Guld
5
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
36:058:553:11Guld
6
Linnea Lidström
OK Landehof
37:499:204:55Silver
7
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
37:529:214:58Silver
8
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
37:569:225:02Silver
9
Stina Persson
Lindebygdens OK
37:589:225:04Silver
10
Frida Andersson
Falkenbergs OK
38:319:315:37Silver
11
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
38:529:365:58Silver
12
Sanna Lovén
Halmstad OK
39:039:396:09Silver
13
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
39:209:436:26Silver
14
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
40:5510:068:01Silver
15
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
41:1510:118:21Silver
16
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
41:3110:158:37Silver
17
Lina Wibron
Midälva OK
41:5710:219:03Silver
17
Sofia Adolfsson
Västerbergslagens OL
41:5710:219:03Silver
19
Maria Brodin
OK Djerf
41:5910:229:05Silver
20
Teresé Korkeakoski
OK Milan
42:0210:239:08Silver
21
Frida Hjertson
OK Linné
42:5710:3610:03Silver
22
Malin Vedin
Midälva OK
43:2010:4210:26Silver
23
Hanna Falk
IF Thor
43:4010:4710:46Silver
24
Josefin Karlsson
OK Linné
45:2111:1212:27Silver
25
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
45:4411:1812:50Silver
26
Sara Rapp
IFK Moras OK
48:5912:0616:05Brons
27
Linnéa Nordin
Sidensjö IK
52:3612:5919:42
28
Marit Jobs
Stora Tuna IK
52:5013:0319:56
29
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
55:1313:3822:19
30
Therese Ljungberg
OK Skärmen
59:2414:4026:30
31
Elin Häggström
Vittjärvs IK
65:3916:1332:45
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
Diskvalificerad
 
D18-2 4120 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Eskilsson
Haninge SOK
34:068:170:00Guld
2
Sofia Törnqvist
Storviks IF
37:119:023:05Guld
3
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
37:549:123:48Guld
4
Eva Tiselius
OK Kåre
39:299:355:23Silver
5
Åsa Lundmark
Bromma-Vällingby SOK
39:579:425:51Silver
6
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
40:259:496:19Silver
7
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
41:2310:037:17Silver
8
Sanna Eriksson
IF Rigor
41:4210:077:36Silver
9
Frida Bakkman
Lessebo OK
42:1710:168:11Silver
10
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
42:3010:198:24Silver
11
Linn Pettersson
Tullinge SK
43:2610:339:20Silver
12
Kajsa Falkman
Kils OK
44:2310:4610:17Silver
13
Frida Engqvist-Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
44:3710:5010:31Silver
14
Malin Hultqvist
IF Hagen
45:3011:0311:24Silver
15
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
45:3311:0311:27Silver
16
Elin Winblad
Hagaby GOIF
45:3611:0411:30Silver
17
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
45:3911:0511:33Silver
18
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
45:4911:0711:43Silver
19
Elin Östlund
Härnösands OK
45:5711:0911:51Silver
20
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
47:0511:2612:59Silver
21
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
48:0011:3913:54Silver
22
Matilda Österberg
Linköpings OK
49:0211:5414:56Silver
23
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
50:3912:1816:33Brons
24
Josefine Lindström
Linköpings OK
51:5112:3517:45Brons
25
Josefin Persson
Tullinge SK
53:5513:0519:49
26
Astrid Thelin
Sidensjö IK
55:1313:2421:07
27
Anna Holmström
Stora Tuna IK
77:5818:5543:52
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D18-3 4050 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
33:018:090:00Guld
2
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
36:108:563:09Guld
3
Helena Strand
OK Landehof
38:469:345:45Silver
4
Lovisa Berg
OK Milan
39:529:516:51Silver
5
Ida Johansson
IFK Moras OK
39:559:516:54Silver
6
Josefine Carlsson
SOK Viljan
40:229:587:21Silver
7
Johanna Jonsson
OK Tisaren
42:1310:259:12Silver
8
Linn Olsson
OK Orion
42:3410:319:33Silver
9
Sara Bengtsson
Årsunda IF
43:1910:4210:18Silver
10
Terese Herlin
Turebergs IF
43:3710:4610:36Silver
11
Anna Tiderman
Snättringe SK
44:2910:5911:28Silver
12
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
44:4711:0311:46Silver
13
Camilla Sjökvist
Norbergs OK
44:5511:0511:54Silver
14
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
45:3611:1612:35Silver
15
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
45:4411:1812:43Silver
16
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
45:5711:2112:56Silver
17
Hanna Gustavsson
OK Skogsstjärnan
47:4111:4614:40Silver
18
Marie Therese Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:2011:5615:19Brons
19
Caroline Tollstadius
Bromma-Vällingby SOK
48:2111:5615:20Brons
20
Julia Torstensson
OK Landehof
49:1812:1016:17Brons
21
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
50:3512:2917:34Brons
22
Linnea Kjell
Linköpings OK
50:4212:3117:41Brons
23
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
50:4412:3217:43Brons
24
Elin Hamrefors
OK Landehof
52:1712:5519:16
25
Christine Litzell
OK Kullingshof
52:3412:5919:33
26
Elin Karlsson
Turebergs IF
53:1113:0820:10
27
Stina Häggström
Litsbygdens SK
54:5913:3521:58
28
Elin Svensson
Trollhättans SOK
56:0113:5023:00
29
Emma Isaksson
Skogslöparna
56:1213:5323:11
30
Monika Lund
Litsbygdens SK
63:2615:4030:25
31
Ida Eklind
Skellefteå OK
75:5418:4442:53
 
H18-1 6690 meter27 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kristensson
OK Torfinn
50:047:290:00Guld
2
Karl Levin
OK Tyr
52:497:542:45Guld
3
David Runemalm
Nybro OK
54:028:053:58Guld
4
Johan Olsson
Hjobygdens OK
54:518:124:47Guld
5
David Bejbom
Uddevalla OK
55:148:155:10Guld
6
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
56:058:236:01Guld
7
Joel Ericsson
Haninge SOK
57:248:357:20Silver
8
Simon Elgsten
Eksjö SOK
57:428:377:38Silver
9
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
59:588:589:54Silver
10
Håkan Pettersson
OK Djerf
60:179:0110:13Silver
11
Erik Amberg
Järla IF OK
61:219:1011:17Silver
12
Johan Andersson
Järla IF OK
62:249:2012:20Silver
13
Fredrik Holgersson
Snättringe SK
62:339:2112:29Silver
14
Mikael Eliasson
OK Alehof
63:029:2512:58Silver
15
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
63:369:3013:32Silver
16
Niki Preisig
Eksjö SOK
64:499:4114:45Silver
17
Oscar Borg
FK Åsen
65:029:4314:58Silver
18
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
65:089:4415:04Silver
19
Daniel Persson
Skogslöparna
66:399:5816:35Silver
20
Oscar Arman
Nyköpings OK
66:429:5816:38Silver
21
Erik Söderholm
Litsbygdens SK
73:0310:5522:59Brons
22
Victor Axbom
OK Landehof
81:0412:0731:00
23
Joakim Lindholm
OK Hällen
86:3212:5636:28
24
Johan Silvemark
Dalaportens OL
87:0013:0036:56
25
Daniel Eriksson
OK Grane
93:3513:5943:31
Peter Öhlén
Midälva OK
Ej godkänd
Joakim Järphag
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H18-2 6710 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Öström
OK Tyr
49:587:270:00Guld
2
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
51:317:411:33Guld
3
Andreas Eriksson
Umeå OK
55:018:125:03Guld
4
Joel Schleeh
Kils OK
55:288:165:30Guld
5
Lukas Peterson
IFK Umeå
55:378:175:39Guld
6
Filip Johansson
OK Tyr
55:508:195:52Guld
7
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
56:058:216:07Silver
8
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
56:128:236:14Silver
9
Mattias Ericsson
OK Denseln
57:348:357:36Silver
10
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
59:558:569:57Silver
11
Joel Engström
Vittjärvs IK
61:419:1211:43Silver
12
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
62:109:1612:12Silver
13
Martin Barrefalk
Härnösands OK
63:119:2513:13Silver
14
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
66:079:5116:09Silver
15
Olof Sundin
Skogslöparna
66:379:5616:39Silver
16
Johan Edin
Midälva OK
67:4910:0617:51Silver
17
Martin Fredlund
Umeå OK
69:3910:2319:41Silver
18
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
71:0810:3621:10Brons
19
Johan Alenius
Sävedalens AIK
72:3410:4922:36Brons
20
Erik Boström
Järla IF OK
74:5811:1025:00Brons
21
Erik Blomberg
Nyköpings OK
76:1111:2126:13
22
Anders Ohlsson
Tullinge SK
76:2011:2326:22
23
Simon Lindberg
Västerås SOK
76:2611:2326:28
24
Lars Ericsson
OK Tyr
76:3811:2526:40
25
Erik Backteman
Linköpings OK
78:4211:4428:44
26
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
83:1712:2533:19
27
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
85:5612:4835:58
Peter Stenbeck
Halmstad OK
Ej godkänd
 
H18-3 6690 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Fredriksson
Täby OK
48:177:130:00Guld
2
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
50:097:301:52Guld
3
Erik Pettersson
Visborgs OK
52:327:514:15Guld
4
Anton Lif
Gävle OK
52:497:544:32Guld
5
Erik Lindström
Västerås SOK
56:298:278:12Silver
6
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
57:598:409:42Silver
7
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
58:098:429:52Silver
8
Johan Eriksson
Gävle OK
59:248:5311:07Silver
9
Ivan Forsgren
OK Tisaren
59:338:5411:16Silver
10
Martin Palm
IFK Moras OK
60:139:0011:56Silver
11
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
60:309:0312:13Silver
12
Niklas Skyttner
Forsa OK
61:129:0912:55Silver
13
Erik Johansson
Falköpings AIK
61:489:1413:31Silver
14
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
62:309:2114:13Silver
14
Daniel Johannesson
Västerås SOK
62:309:2114:13Silver
16
Mattias Jonsson
Nybro OK
62:439:2214:26Silver
17
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
62:449:2314:27Silver
18
Olle Karlsson
Tullinge SK
64:089:3515:51Silver
19
Patrik Karlsson
Växjö OK
65:239:4617:06Silver
20
Tomas Reibring
Nyköpings OK
66:349:5718:17Silver
21
Emanuel Gahlin
Härnösands OK
68:4610:1720:29Silver
22
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
69:3910:2521:22Brons
23
Emil Edin
Sidensjö IK
72:3110:5024:14Brons
24
Johan Olausson
OK Orion
72:5410:5424:37Brons
25
David Holmström
OK Roslagen
82:2412:1934:07
26
Markus Nilsson
OK Nackhe
82:5912:2434:42
27
Karl Lemoine
Gävle OK
83:2812:2935:11
 
H18-4 6670 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
46:386:590:00Guld
2
Gustav Strindhagen
FK Vittus
47:127:050:34Guld
3
Patrik Lind
OK Tor
48:337:171:55Guld
4
Henrik Lundgren
Kils OK
51:517:465:13Guld
5
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
53:548:057:16Silver
6
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
54:178:087:39Silver
7
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
55:008:158:22Silver
8
Daniel Attås
OK Tisaren
56:338:299:55Silver
9
Andreas Lundblad
OK Nackhe
57:108:3410:32Silver
10
Erik Lind
Säterbygdens OK
58:158:4411:37Silver
11
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
58:348:4711:56Silver
12
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
59:418:5713:03Silver
13
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
59:498:5813:11Silver
14
Erik Mellerstedt
Midälva OK
60:449:0614:06Silver
15
Markus Johansson
Rydboholms SK
61:249:1214:46Silver
16
Thomas Lilja
OK Denseln
61:399:1515:01Silver
17
Tim Björkman
OK Vilse 87
65:399:5119:01Silver
18
Robin Westerlund
Täby OK
66:199:5719:41Brons
19
Anders Olby
Västerås SOK
68:1610:1421:38Brons
20
Simon Jakobson
Tibro OK
69:2110:2422:43Brons
21
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
70:2610:3423:48Brons
22
Jesper Tiberg
Hjobygdens OK
70:3610:3523:58Brons
23
Jonas Allared
Hagaby GOIF
71:5610:4725:18
24
Niklas Olsson
Täby OK
72:1710:5025:39
25
Daniel Hjortvall
Hestra IF
74:3511:1127:57
26
Kristoffer Eklund
Rånäs OK
75:1511:1728:37
27
Pär Olofsson
Rehns BK
76:1111:2529:33
28
Martin Sundlöf
Gävle OK
82:2012:2135:42
Pär Westerlund
Midälva OK
Ej godkänd