Sprint-SM Final

2004-05-29

Arrangörer: Kramfors-Alliansen | Lugnviks IF | OK Branten

Nivå:
Nationell
Anmälda:
121
Form:
Individuell
Startande:
121
Distans:
Sprint
Fullföljande:
112
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Final 2750 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Mårsell
Linköpings OK
13:344:560:00Brons
2
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
13:575:040:23Brons
2
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
13:575:040:23Brons
4
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
14:095:090:35Brons
5
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
14:205:130:46Brons
6
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
14:245:140:50Brons
7
Katarina Smith
Sundsvalls OK
14:485:231:14Brons
8
Linda Take
OK Djerf
14:505:241:16Brons
8
Annika Billstam
OK Linné
14:505:241:16Brons
10
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:015:281:27Brons
11
Louise Göthfors
Järfälla OK
15:045:291:30Brons
12
Jenny Borgström
IFK Göteborg
15:075:301:33Brons
13
Jo Allison
Göteborg-Majorna OK
15:325:391:58Brons
14
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
15:385:412:04Brons
15
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
15:555:472:21Brons
16
Sofia Karlsson
Tullinge SK
16:005:492:26Brons
17
Charlotta Blom
Linköpings OK
16:085:522:34Brons
18
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
16:115:532:37Brons
19
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
16:165:552:42Brons
20
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
16:326:012:58Brons
 
H21 Final 3340 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
14:324:210:00Brons
2
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
14:414:240:09Brons
3
Jörgen Olsson
OK Pan-Kristianstad
14:454:250:13Brons
4
Peter Öberg
OK Hällen
14:564:280:24Brons
5
Damien Renard
OK Denseln
15:054:310:33Brons
6
Tom Quayle
Sundsvalls OK
15:064:310:34Brons
7
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
15:224:360:50Brons
8
Thomas Asp
IFK Göteborg
15:284:380:56Brons
9
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:314:390:59Brons
10
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:344:401:02Brons
11
Pål Skogtjärn
OK Linné
15:434:421:11Brons
12
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
15:544:461:22Brons
13
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
15:554:461:23Brons
14
Anders Kleist
OK Denseln
16:064:491:34Brons
15
Oskar Malmberg
IFK Umeå
16:094:501:37Brons
16
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:324:572:00Brons
17
Markus Adolfsson
Linköpings OK
17:055:072:33Brons
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Yuri Omelchenko
OK Orion
Diskvalificerad
 
D20 Final 2560 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
13:125:090:00Brons
2
Sara Lundblad
Tullinge SK
14:055:300:53Brons
3
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
14:075:310:55Brons
4
Karin Boström
Järfälla OK
14:165:341:04Brons
5
Sofie Johansson
Tierps SOK
14:185:351:06Brons
5
Katarina Bergander
OK Linné
14:185:351:06Brons
7
Emma Öberg
OK Hällen
14:195:361:07Brons
8
Helena Andersson
OK Tisaren
14:255:381:13Brons
9
Mari Troeng
Storviks IF
14:575:501:45Brons
10
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
14:585:511:46Brons
11
Anna Edenbrandt
Lunds OK
15:226:002:10Brons
12
Lin Eriksson
Linköpings OK
15:286:032:16Brons
13
Natalie Egli
Söders-Tyresö
15:366:062:24Brons
14
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
15:506:112:38Brons
15
Stina Banck
IF Hagen
15:526:122:40Brons
16
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
15:546:132:42Brons
17
Lisa Palm
Lessebo OK
16:026:162:50Brons
18
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
16:046:172:52Brons
19
Sofia Persson
Snättringe SK
16:116:192:59Brons
20
Sofia Andersson
OK Hällen
16:246:243:12Brons
 
H20 Final 3080 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Holmberg
Järla IF OK
14:124:370:00Brons
2
Martin Härberg
Järla IF OK
14:144:370:02Brons
3
Ulf Troeng
Dalaportens OL
14:194:390:07Brons
4
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
14:514:490:39Brons
5
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
14:574:510:45Brons
6
Petter Jönsson
Halmstad OK
15:074:540:55Brons
7
Mattias Millinger
Västerås SOK
15:114:560:59Brons
8
Johan Lindahl
Täby OK
15:194:581:07Brons
9
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
15:375:041:25Brons
10
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
15:385:051:26Brons
11
Andreas Johansson
Rydboholms SK
15:395:051:27Brons
12
Dan Wester
Gustavsbergs IF
15:585:111:46Brons
13
Per Carlborg
Nyköpings OK
16:105:151:58Brons
14
Kristofer Skog
Halmstad OK
16:245:192:12Brons
15
Martin Johansson
IFK Moras OK
16:345:232:22Brons
16
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
16:405:252:28Brons
17
Karl Tiselius
Dalaportens OL
16:515:282:39Brons
18
Erik Thorsson
Tullinge SK
17:305:413:18Brons
19
Henric Carlsson
SOK Viljan
18:075:533:55Brons
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D18 Final 2420 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
13:195:300:00Brons
2
Johanna Jonsson
OK Tisaren
13:425:400:23Brons
3
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
13:455:410:26Brons
4
Eva Tiselius
OK Kåre
14:135:520:54Brons
5
Malin Sand
OK Tisaren
14:265:581:07Brons
6
Malin Hultqvist
IF Hagen
14:336:011:14Brons
7
Frida Andersson
Falkenbergs OK
14:396:031:20Brons
8
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
14:436:051:24Brons
9
Karin Persson
Hagaby GOIF
14:486:071:29Brons
10
Jennie Nilsson
IF Hagen
15:096:161:50Brons
11
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
15:126:171:53Brons
12
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
15:206:202:01Brons
13
Frida Bakkman
Lessebo OK
15:356:262:16Brons
14
Sara Eskilsson
Haninge SOK
15:436:302:24Brons
15
Kristin Boman
SOK Viljan
16:006:372:41Brons
16
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
16:026:382:43Brons
16
Sara Bengtsson
Årsunda IF
16:026:382:43Brons
18
Märta Mollén
OK Denseln
16:486:573:29Brons
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
Ej godkänd
Linnea Lidström
OK Landehof
Ej godkänd
 
H18 Final 3000 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
14:324:510:00Brons
2
David Bejbom
Uddevalla OK
14:514:570:19Brons
3
Tobias Öström
OK Tyr
15:095:030:37Brons
4
Gustav Strindhagen
FK Vittus
15:115:040:39Brons
5
Mikael Eliasson
OK Alehof
15:205:070:48Brons
6
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
15:215:070:49Brons
7
Mikael Kristensson
OK Torfinn
15:265:090:54Brons
8
John Fredriksson
Täby OK
15:285:090:56Brons
8
Erik Liljequist
OK Älme
15:285:090:56Brons
10
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:305:100:58Brons
11
Lukas Peterson
IFK Umeå
15:315:100:59Brons
12
Johan Aronsson
OK Tisaren
15:475:161:15Brons
13
Simon Jacobsson
Långhundra IF
15:535:181:21Brons
14
Pelle Engstrand
Rehns BK
15:555:181:23Brons
15
Simon Jakobson
Tibro OK
15:575:191:25Brons
16
Daniel Attås
OK Tisaren
16:395:332:07Brons
17
Simon Elgsten
Eksjö SOK
16:425:342:10Brons
18
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
19:186:264:46Brons
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Patrik Karlsson
Växjö OK
Ej godkänd
Mattias Ericsson
OK Denseln
Ej godkänd