Sprint-SM Kval

2004-05-29

Arrangörer: Kramfors-Alliansen | Lugnviks IF | OK Branten

Nivå:
Nationell
Anmälda:
497
Form:
Individuell
Startande:
446
Distans:
Sprint
Fullföljande:
436
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 K1 2160 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
12:145:400:00Brons
2
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
12:555:590:41Brons
3
Jenny Borgström
IFK Göteborg
12:596:010:45Brons
4
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
13:106:060:56Brons
5
Charlotta Blom
Linköpings OK
13:146:081:00Brons
6
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:246:121:10Brons
7
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
13:376:181:23Brons
8
Linda Take
OK Djerf
13:386:191:24Brons
9
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
13:426:211:28Brons
10
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
13:576:281:43Brons
11
Emma Johansson
Kristinehamns OK
14:096:331:55Brons
12
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
14:136:351:59Brons
13
Malin Sand
Uddevalla OK
14:186:372:04Brons
14
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
14:206:382:06Brons
14
Anna Andréasson
Köping-Kolsva OK
14:206:382:06Brons
16
Gunilla Svärd
IF Thor
14:246:402:10Brons
17
Anna Danielsson
Sundsvalls OK
14:336:442:19Brons
18
Johanna Gunnarsson
Kristinehamns OK
14:366:462:22Brons
19
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
14:406:472:26Brons
20
Johanna Maxén
Stora Tuna IK
14:466:502:32Brons
21
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
14:576:552:43Brons
21
Anna Ställberg
Tullinge SK
14:576:552:43Brons
23
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
15:036:582:49Brons
24
Annika Björk
OK Linné
15:107:012:56Brons
25
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
15:187:053:04Brons
26
Anna Windevall
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:037:263:49Brons
27
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
16:537:494:39Brons
28
Susanne Wiklund
Östersunds OK
17:548:175:40Brons
29
Anna Rosjö
IK Hakarpspojkarna
17:578:195:43Brons
30
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
19:258:597:11Brons
 
D21 K2 2220 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
12:155:310:00Brons
2
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
12:515:470:36Brons
3
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
13:165:591:01Brons
4
Annika Billstam
OK Linné
13:316:051:16Brons
5
Katarina Smith
Sundsvalls OK
13:326:061:17Brons
6
Anna Mårsell
Linköpings OK
13:356:071:20Brons
7
Louise Göthfors
Järfälla OK
13:586:171:43Brons
8
Sofia Karlsson
Tullinge SK
14:006:181:45Brons
9
Jo Allison
Göteborg-Majorna OK
14:176:262:02Brons
10
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
14:186:262:03Brons
11
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
14:246:292:09Brons
12
Anna Zetterberg
IF Thor
14:266:302:11Brons
13
Lina Bäckström
OK Linné
14:386:352:23Brons
14
Inga Kazlauskaite
SOIK Hellas
14:476:402:32Brons
15
Aliya Sitdikova
SOIK Hellas
14:496:402:34Brons
16
Marie Lund
Östersunds OK
14:586:452:43Brons
17
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
15:357:013:20Brons
18
Emma Andersson
Sävedalens AIK
15:397:033:24Brons
19
Anna Imberg
OK Linné
15:567:113:41Brons
20
Johanna Bygdell
Halmstad OK
16:227:224:07Brons
21
Jenny Johansson
IK Hakarpspojkarna
16:367:294:21Brons
22
Helen Palmer
OK Ravinen
16:397:304:24Brons
23
Johanna Svensson
IF Thor
17:377:565:22Brons
24
Annika Ridell
IF Thor
17:447:595:29Brons
25
Lisa Sjölander
Härnösands OK
17:578:055:42Brons
 
H21 K1 2570 meter47 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
11:334:300:00Brons
2
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
11:404:320:07Brons
3
Peter Öberg
OK Hällen
11:434:340:10Brons
4
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
11:504:360:17Brons
5
Pål Skogtjärn
OK Linné
11:554:380:22Brons
6
Tom Quayle
Sundsvalls OK
12:034:410:30Brons
7
Damien Renard
OK Denseln
12:044:420:31Brons
8
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:074:430:34Brons
8
Oskar Malmberg
IFK Umeå
12:074:430:34Brons
10
Jörgen Olsson
OK Pan-Kristianstad
12:094:440:36Brons
11
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
12:184:470:45Brons
12
Matthias Gilgien
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:244:490:51Brons
13
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
12:294:510:56Brons
14
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:324:530:59Brons
15
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
12:344:531:01Brons
16
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
12:374:551:04Brons
17
Ulf Bergqvist
Linköpings OK
12:434:571:10Brons
18
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
12:444:571:11Brons
19
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:454:581:12Brons
20
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
12:474:581:14Brons
21
Anders Österlund
Västerås SOK
12:515:001:18Brons
21
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
12:515:001:18Brons
21
Peter Svedin
OK Orion
12:515:001:18Brons
24
Ola Hultin
OK Roslagen
12:575:021:24Brons
24
Hans Brolund
OK Denseln
12:575:021:24Brons
26
Martin Hogedal
OK Orion
13:005:041:27Brons
27
Henrik Persson
Tullinge SK
13:105:071:37Brons
28
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
13:195:111:46Brons
29
Rikard Wass
IF Hagen
13:235:121:50Brons
30
Martin Asp
Täby OK
13:255:131:52Brons
31
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
13:335:162:00Brons
32
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:345:172:01Brons
33
Stefan Sjölund
Skogslöparna
13:385:182:05Brons
34
Erik Engstrand
IFK Göteborg
13:395:192:06Brons
35
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
13:495:232:16Brons
36
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
13:505:232:17Brons
37
Fredrik Åhman
IFK Umeå
13:535:242:20Brons
38
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
14:005:272:27Brons
39
Håkan Andersson
Västerås SOK
14:025:282:29Brons
40
Martin Claesson
IFK Göteborg
14:475:453:14Brons
41
Ulrik Imberg
OK Linné
14:495:463:16Brons
42
Anders Boström
Järfälla OK
15:045:523:31Brons
43
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
15:065:533:33Brons
44
Jonas Sundberg
Söderhamns OK
15:446:074:11Brons
45
Oskar Forsberg
IF Thor
16:126:184:39Brons
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Tomas Jonsson
Järfälla OK
Diskvalificerad
 
H21 K2 2570 meter48 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
11:434:340:00Brons
2
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
11:524:370:09Brons
3
Yuri Omelchenko
OK Orion
11:584:390:15Brons
4
Thomas Asp
IFK Göteborg
12:004:400:17Brons
5
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
12:084:430:25Brons
6
Anders Kleist
OK Denseln
12:094:440:26Brons
7
Peter Hemmyr
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:114:440:28Brons
8
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
12:154:460:32Brons
9
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:254:500:42Brons
10
Markus Adolfsson
Linköpings OK
12:294:510:46Brons
11
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
12:304:520:47Brons
12
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
12:414:560:58Brons
13
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
12:434:571:00Brons
13
Martin Larsson
IFK Göteborg
12:434:571:00Brons
15
Rikard Gunnarsson
OK Orion
12:444:571:01Brons
16
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
12:505:001:07Brons
17
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
12:515:001:08Brons
18
Lasse Jansson
Gävle OK
12:525:001:09Brons
19
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
12:535:011:10Brons
20
Henrik Wass
IF Hagen
12:575:021:14Brons
21
Robert Johansson
Täby OK
12:595:031:16Brons
22
Olov Vikström
Sundsvalls OK
13:005:041:17Brons
23
Per Öberg
OK Hällen
13:015:041:18Brons
24
Mattias Edström
Midälva OK
13:045:051:21Brons
24
Björn Wrahme
IFK Moras OK
13:045:051:21Brons
26
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
13:105:071:27Brons
27
Tomas Stenström
Västerbergslagens OL
13:115:081:28Brons
28
Nick Barrable
OK Ravinen
13:165:101:33Brons
29
Håkan Gunnarsson
OK Orion
13:205:111:37Brons
29
Per Brolund
OK Denseln
13:205:111:37Brons
31
Gustaf Granath
Västerås SOK
13:215:121:38Brons
32
Magnus Johansson
Rydboholms SK
13:245:131:41Brons
33
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
13:265:141:43Brons
34
Liutauras Bilevicius
SOIK Hellas
13:345:171:51Brons
35
Markus Frödin
Sundsvalls OK
13:385:181:55Brons
36
Johan Hellman
OK Tyr
13:455:212:02Brons
37
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
13:485:222:05Brons
38
Patrik Svedberg
IFK Umeå
13:525:242:09Brons
39
Christer Ahlberg
OK Nolaskogsarna
13:585:262:15Brons
40
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
14:075:302:24Brons
41
Niklas Aldin
Linköpings OK
14:105:312:27Brons
42
Jonas Bengtsson
Härlövs IF
14:255:372:42Brons
43
Martin Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:275:372:44Brons
44
Jonas Byström
Skogslöparna
14:425:432:59Brons
45
Niklas Lindberg
Malungs OK Skogsmårdarna
14:445:443:01Brons
46
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
14:485:463:05Brons
47
Mattias Persson
Skogslöparna
16:016:144:18Brons
Rikard Claesson
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D20 K2 2160 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Öberg
OK Hällen
13:556:270:00Brons
2
Johanna Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
14:036:300:08Brons
3
Karin Boström
Järfälla OK
14:196:380:24Brons
4
Natalie Egli
Söders-Tyresö
14:326:440:37Brons
5
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
14:486:510:53Brons
6
Lin Eriksson
Linköpings OK
14:506:520:55Brons
7
Stina Banck
IF Hagen
15:006:571:05Brons
8
Sofia Persson
Snättringe SK
15:066:591:11Brons
9
Sofia Andersson
OK Hällen
15:147:031:19Brons
10
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
15:187:051:23Brons
11
Elin Hultman
OK Hällen
15:307:111:35Brons
12
Lina Lindberg
Dalaportens OL
15:337:121:38Brons
13
Anna Runesson
OK Vivill
15:367:131:41Brons
13
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
15:367:131:41Brons
15
Karin Janerås
OK Linné
16:197:332:24Brons
16
Jennie Pettersson
Visborgs OK
16:447:452:49Brons
17
Emmy Ivarsson
Gävle OK
17:047:543:09Brons
18
Elin Lundgren
Härnösands OK
18:218:304:26Brons
19
Jenny Windling
Härnösands OK
19:058:505:10Brons
 
H20 K1 2290 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Holmberg
Järla IF OK
11:204:570:00Brons
2
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
11:425:070:22Brons
3
Andreas Johansson
Rydboholms SK
11:495:100:29Brons
4
Martin Johansson
IFK Moras OK
11:505:100:30Brons
5
Henric Carlsson
SOK Viljan
11:585:140:38Brons
6
Martin Härberg
Järla IF OK
12:025:150:42Brons
7
Mattias Millinger
Västerås SOK
12:035:160:43Brons
8
Dan Wester
Gustavsbergs IF
12:095:180:49Brons
9
Johan Lindahl
Täby OK
12:165:210:56Brons
10
Jonas Nyberg
OK Pan-Kristianstad
12:215:241:01Brons
11
Magnus Strand
OK Landehof
12:265:261:06Brons
12
Henrik Jansson
OK Tisaren
12:425:331:22Brons
12
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
12:425:331:22Brons
14
Gustav Enander
Vänersborgs SK
12:445:341:24Brons
15
Oskar Lund
IK Vista
12:485:351:28Brons
16
Johan Levin
OK Tyr
13:085:441:48Brons
17
Otto Lundman
OK Roslagen
13:235:512:03Brons
17
Björn Pramlid
OK Klemmingen
13:235:512:03Brons
19
Ola Stenbeck
Halmstad OK
13:315:542:11Brons
20
Erik Lindblom
IFK Göteborg
13:496:022:29Brons
20
Emil Svensson
Motala AIF OL
13:496:022:29Brons
22
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
13:516:032:31Brons
23
Anders Lindberg
Söderhamns OK
13:526:032:32Brons
24
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
14:026:082:42Brons
25
Karl Larsson
Uddevalla OK
14:126:122:52Brons
26
Henrik Trolin
Forsa OK
14:156:132:55Brons
27
Isak Jakobsson
Tibro OK
14:176:142:57Brons
28
Tomas Johnsson
Sundsvalls OK
14:446:263:24Brons
29
Tomas Karlsson
OK Klemmingen
15:046:353:44Brons
30
Niclas Westerberg
IF Hagen
15:306:464:10Brons
30
Henrik Olsson
Täby OK
15:306:464:10Brons
32
Per Ferm
Jönköpings OK
23:0310:0411:43
 
H20 K2 2220 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Thorsson
Tullinge SK
11:565:230:00Brons
1
Per Carlborg
Nyköpings OK
11:565:230:00Brons
3
Ulf Troeng
Dalaportens OL
11:585:230:02Brons
4
Karl Tiselius
Dalaportens OL
12:035:260:07Brons
5
Erik Blomdal
IK Hakarpspojkarna
12:135:300:17Brons
6
Petter Jönsson
Halmstad OK
12:285:370:32Brons
7
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
12:295:370:33Brons
8
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
12:335:390:37Brons
8
Kristofer Skog
Halmstad OK
12:335:390:37Brons
8
Henrik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
12:335:390:37Brons
11
Jens Grevillius
OK Grane
12:355:400:39Brons
12
Jens Caap-Hällgren
Härnösands OK
12:405:420:44Brons
13
Mattias Karlsson
OK Linné
12:495:460:53Brons
14
Anders Trolin
Forsa OK
12:575:501:01Brons
15
Marcus Andersson
Västerbergslagens OL
12:595:511:03Brons
16
William Lind
Sävedalens AIK
13:115:561:15Brons
17
Anders Hansson
Alfta-Ösa OK
13:175:591:21Brons
18
Mikael Nordström
Rånäs OK
13:206:001:24Brons
19
Anders Håkansson
IFK Hedemora OK
13:236:021:27Brons
20
Gustav Hall
Dalaportens OL
13:386:081:42Brons
21
Kjell Winblad
Rehns BK
13:456:121:49Brons
21
Erik Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
13:456:121:49Brons
23
Johan Strandberg
Järla IF OK
14:106:232:14Brons
24
Brent Godman
Gotlands Bro OK
14:336:332:37Brons
25
Gustaf Carlson
IFK Hedemora OK
14:416:372:45Brons
26
Håkan Persson
Skogslöparna
14:436:382:47Brons
27
Robert Grann
Köping-Kolsva OK
15:036:473:07Brons
28
Linus Lundström
Söderhamns OK
15:066:483:10Brons
29
David Engström
Linköpings OK
15:337:003:37Brons
Christoffer Lilja
Jönköpings OK
Ej godkänd
Josef Nordlund
OK Linné
Ej godkänd
 
D18 K1 2120 meter39 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
13:106:130:00Brons
2
Eva Svensson
IFK Moras OK
13:216:180:11Brons
3
Eva Tiselius
OK Kåre
13:336:230:23Brons
4
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
13:466:300:36Brons
5
Linnea Lidström
OK Landehof
13:596:360:49Brons
6
Sara Eskilsson
Haninge SOK
14:056:390:55Brons
7
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
14:076:400:57Brons
8
Frida Andersson
Falkenbergs OK
14:096:400:59Brons
9
Jennie Nilsson
IF Hagen
14:226:471:12Brons
10
Sara Bengtsson
Årsunda IF
14:286:491:18Brons
11
Ida Johansson
IFK Moras OK
14:356:531:25Brons
12
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
14:486:591:38Brons
13
Helena Lidhage
IK Ymer
14:577:031:47Brons
14
Linn Olsson
OK Orion
14:587:041:48Brons
15
Linda Ahlsén-Seirup
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:017:051:51Brons
16
Malin Andersson
IK Ymer
15:067:071:56Brons
17
Åsa Lundmark
Bromma-Vällingby SOK
15:247:162:14Brons
18
Lovisa Berg
OK Milan
15:257:162:15Brons
19
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
15:267:172:16Brons
20
Sara Rapp
IFK Moras OK
15:387:222:28Brons
21
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
15:417:242:31Brons
22
Fredrika Vångell
Linköpings OK
16:027:342:52Brons
23
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
16:067:362:56Brons
24
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
16:097:372:59Brons
25
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
16:107:383:00Brons
26
Tina Eriksson
Järfälla OK
16:167:403:06Brons
27
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
16:197:423:09Brons
28
Elin Lindström
Linköpings OK
16:267:453:16Brons
29
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
16:397:513:29Brons
30
Elin Pettersson
Täby OK
16:487:553:38Brons
31
Erika Bäck
OK Djerf
16:497:563:39Brons
32
Kajsa Falkman
Kils OK
17:008:013:50Brons
33
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
17:228:124:12Brons
34
Sanna Lovén
Halmstad OK
17:318:164:21Brons
35
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
17:518:254:41Brons
36
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
17:558:274:45Brons
37
Astrid Thelin
Sidensjö IK
18:128:355:02Brons
38
Malin Vedin
Midälva OK
19:179:066:07Brons
39
Linnea Krylén
Litsbygdens SK
22:4910:469:39
 
D18 K2 2160 meter40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
12:565:590:00Brons
2
Karin Persson
Hagaby GOIF
13:376:180:41Brons
2
Märta Mollén
OK Denseln
13:376:180:41Brons
4
Malin Hultqvist
IF Hagen
13:446:210:48Brons
5
Malin Sand
OK Tisaren
14:016:291:05Brons
6
Frida Bakkman
Lessebo OK
14:076:321:11Brons
7
Johanna Jonsson
OK Tisaren
14:086:331:12Brons
8
Kristin Boman
SOK Viljan
14:226:391:26Brons
9
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
14:276:411:31Brons
10
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
14:366:461:40Brons
11
Sofia Adolfsson
Västerbergslagens OL
14:376:461:41Brons
12
Frida Hjertson
OK Linné
14:416:481:45Brons
13
Josefine Carlsson
SOK Viljan
14:516:531:55Brons
14
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
14:566:552:00Brons
14
Sofia Törnqvist
Storviks IF
14:566:552:00Brons
16
Elin Winblad
Hagaby GOIF
15:137:032:17Brons
17
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
15:297:102:33Brons
18
Josefin Persson
Tullinge SK
15:377:142:41Brons
19
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
15:397:152:43Brons
20
Anna Tiderman
Snättringe SK
15:437:172:47Brons
20
Caroline Tollstadius
Bromma-Vällingby SOK
15:437:172:47Brons
22
Emma Isaksson
Skogslöparna
15:447:172:48Brons
23
Evelin Gustafsson
Vittjärvs IK
15:537:212:57Brons
24
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
16:017:253:05Brons
25
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
16:067:273:10Brons
26
Malin Winblad
Rehns BK
16:097:293:13Brons
27
Julia Torstensson
OK Landehof
16:257:363:29Brons
28
Malin Gustafsson
Eksjö SOK
16:307:383:34Brons
28
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
16:307:383:34Brons
30
Linda Johansson
OK Hällen
16:467:463:50Brons
31
Stina Häggström
Litsbygdens SK
16:477:463:51Brons
32
Linnea Kjell
Linköpings OK
16:537:493:57Brons
33
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
17:137:584:17Brons
34
Emma Olofsson
Litsbygdens SK
17:438:124:47Brons
35
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
17:478:144:51Brons
36
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
18:208:295:24Brons
37
Maria Brodin
OK Djerf
18:228:305:26Brons
38
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
21:4810:068:52
39
Moa Breivik
Litsbygdens SK
21:5110:078:55
40
Elin Östlund
Härnösands OK
25:1611:4212:20
 
D20 K1 2120 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
12:496:030:00Brons
2
Sofie Johansson
Tierps SOK
13:356:240:46Brons
3
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
14:056:391:16Brons
4
Helena Andersson
OK Tisaren
14:096:401:20Brons
5
Katarina Bergander
OK Linné
14:136:421:24Brons
6
Sara Lundblad
Tullinge SK
14:146:431:25Brons
7
Anna Edenbrandt
Lunds OK
14:256:481:36Brons
8
Karin Elgh
Köping-Kolsva OK
14:326:511:43Brons
9
Mari Troeng
Storviks IF
14:356:531:46Brons
10
Lisa Palm
Lessebo OK
14:486:591:59Brons
11
Johanna Berggren
Ljungskile FK
14:496:592:00Brons
12
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
15:117:102:22Brons
13
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
15:227:152:33Brons
14
Madelene Rystedt
Stora Tuna IK
15:307:192:41Brons
15
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
16:027:343:13Brons
15
Stina Andreasson
Gustavsbergs IF
16:027:343:13Brons
17
Susanne Sjöö
Eksjö SOK
16:247:443:35Brons
18
Fanny Fredriksson
Täby OK
16:507:564:01Brons
19
Elisabeth Halvarsson
Östersunds OK
17:318:164:42Brons
20
Johanna Selling
Härnösands OK
18:098:345:20Brons
21
Linda Klasson
Ulricehamns OK
19:389:166:49Brons
Erika Nilsson
FK Göingarna
Ej godkänd
Charlotte Gustafsson
OK Hällen
Diskvalificerad
 
H18 K1 2290 meter55 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Bejbom
Uddevalla OK
11:375:040:00Brons
2
Mikael Kristensson
OK Torfinn
11:425:070:05Brons
3
Patrik Karlsson
Växjö OK
11:435:070:06Brons
4
Daniel Attås
OK Tisaren
12:035:160:26Brons
5
Fredrik Johansson
OK Kullingshof
12:105:190:33Brons
5
Simon Jakobson
Tibro OK
12:105:190:33Brons
7
Simon Jacobsson
Långhundra IF
12:115:190:34Brons
8
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
12:245:250:47Brons
9
Simon Elgsten
Eksjö SOK
12:325:280:55Brons
10
Johan Aronsson
OK Tisaren
12:415:321:04Brons
10
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
12:415:321:04Brons
12
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
12:455:341:08Brons
13
Johan Olsson
Hjobygdens OK
12:575:391:20Brons
14
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
12:585:401:21Brons
15
Pär Hansson
Alfta-Ösa OK
13:015:411:24Brons
16
Daniel Perret
IFK Moras OK
13:025:411:25Brons
17
Anton Lif
Gävle OK
13:075:441:30Brons
18
Daniel Johannesson
Västerås SOK
13:145:471:37Brons
19
Johan Andersson
Järla IF OK
13:155:471:38Brons
20
David Runemalm
Nybro OK
13:195:491:42Brons
21
David Lingfors
IF Hallby
13:415:592:04Brons
22
Erik Lindström
Västerås SOK
13:446:002:07Brons
23
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
13:496:022:12Brons
24
Fredrik Holgersson
Snättringe SK
13:536:042:16Brons
25
Tomas Reibring
Nyköpings OK
13:576:062:20Brons
26
Olle Karlsson
Tullinge SK
13:586:062:21Brons
26
Fredrik Björklund
KFUM Örebro OK
13:586:062:21Brons
28
Joel Schleeh
Kils OK
13:596:062:22Brons
29
Jesper Lysell
Rehns BK
14:006:072:23Brons
30
Jonas Larsson
Järla IF OK
14:016:072:24Brons
31
Johan Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
14:126:122:35Brons
32
Emanuel Gahlin
Härnösands OK
14:146:132:37Brons
33
Tim Björkman
OK Vilse 87
14:386:233:01Brons
34
Erik Pettersson
Visborgs OK
14:476:273:10Brons
35
Karl Levin
OK Tyr
14:496:283:12Brons
36
Erik Mellerstedt
Midälva OK
14:506:293:13Brons
37
Erik Söderholm
Litsbygdens SK
14:566:313:19Brons
38
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
14:586:323:21Brons
39
Daniel Persson
Skogslöparna
15:006:333:23Brons
40
Daniel Nordebo
Älvsby IF
15:036:343:26Brons
41
Joel Engström
Vittjärvs IK
15:116:383:34Brons
42
Erik Pettersson
Nyköpings OK
15:196:413:42Brons
43
Johan Silvemark
Dalaportens OL
15:336:473:56Brons
44
Andreas Lundblad
OK Nackhe
15:436:524:06Brons
45
Patrik Lind
OK Tor
16:027:004:25Brons
46
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
16:037:014:26Brons
47
Oscar Borg
FK Åsen
16:157:064:38Brons
48
Johan Egneblad
Eskilstunafors OL
16:207:084:43Brons
49
Jakob Vall
Vittjärvs IK
16:217:084:44Brons
50
Johan Alenius
Sävedalens AIK
16:247:104:47Brons
51
Mikael Niemi
Skogslöparna
16:257:104:48Brons
52
Joakim Järphag
Sävedalens AIK
16:547:235:17Brons
53
Robin Westerlund
Täby OK
17:027:265:25Brons
Simon Freij
Nyköpings OK
Ej godkänd
Johan Olausson
OK Orion
Ej godkänd
 
H18 K2 2220 meter57 startande, 56 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Ericsson
OK Denseln
12:005:240:00Brons
2
Erik Liljequist
OK Älme
12:015:250:01Brons
3
Pelle Engstrand
Rehns BK
12:025:250:02Brons
4
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:045:260:04Brons
5
Tobias Öström
OK Tyr
12:055:270:05Brons
6
Mikael Eliasson
OK Alehof
12:065:270:06Brons
7
Gustav Strindhagen
FK Vittus
12:215:340:21Brons
7
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
12:215:340:21Brons
9
John Fredriksson
Täby OK
12:245:350:24Brons
9
Lukas Peterson
IFK Umeå
12:245:350:24Brons
11
Henrik Lundgren
Kils OK
12:265:360:26Brons
11
Daniel Erlandsson
Stigmännen Karlshamns OK
12:265:360:26Brons
13
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
12:285:370:28Brons
14
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
12:305:380:30Brons
15
Simon Andersson
Forsa OK
12:325:390:32Brons
15
Olle Olofsson
Rehns BK
12:325:390:32Brons
17
Jonas Allared
Hagaby GOIF
12:335:390:33Brons
17
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
12:335:390:33Brons
19
Jerker Lysell
Rehns BK
12:365:410:36Brons
20
Martin Barrefalk
Härnösands OK
12:385:410:38Brons
21
Erik Blomberg
Nyköpings OK
12:425:430:42Brons
22
Mattias Jonsson
Nybro OK
12:495:460:49Brons
23
Erik Lind
Säterbygdens OK
12:505:470:50Brons
24
Emil Andersson
Ärla IF
13:035:531:03Brons
25
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
13:125:571:12Brons
26
Christopher Mollén
Norrköpings AIS
13:216:011:21Brons
27
Jonatan Bylars
Forsa OK
13:236:021:23Brons
27
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
13:236:021:23Brons
29
Joakim Lindholm
OK Hällen
13:316:051:31Brons
30
Martin Fredlund
Umeå OK
13:356:071:35Brons
31
Ivan Forsgren
OK Tisaren
13:366:081:36Brons
32
Peter Öhlén
Midälva OK
13:376:081:37Brons
33
Erik Boström
Järla IF OK
13:406:091:40Brons
34
Markus Nilsson
OK Nackhe
13:416:101:41Brons
35
Johan Eriksson
Gävle OK
13:526:151:52Brons
36
Erik Amberg
Järla IF OK
13:566:171:56Brons
37
Björn Löfroth
Eskilstunafors OL
13:576:171:57Brons
38
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
13:596:181:59Brons
39
Simon Lindberg
Västerås SOK
14:026:192:02Brons
40
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
14:036:202:03Brons
41
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
14:056:212:05Brons
42
Max Andersson
OK Klemmingen
14:096:222:09Brons
43
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
14:106:232:10Brons
44
Carl-Johan Hoel
Tibro AIK SOK
14:116:232:11Brons
45
Niklas Skyttner
Forsa OK
14:146:252:14Brons
46
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
14:206:272:20Brons
47
Peter Stenbeck
Halmstad OK
14:276:312:27Brons
48
Andreas Eriksson
Umeå OK
14:446:382:44Brons
49
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
14:486:402:48Brons
50
Erik Pettersson
Jönköpings OK
14:526:422:52Brons
51
Johan Näsholm
Ärla IF
14:556:432:55Brons
52
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
15:086:493:08Brons
53
Oscar Arman
Nyköpings OK
15:337:003:33Brons
54
Joel Ericsson
Haninge SOK
15:487:073:48Brons
55
Niklas Olsson
Täby OK
17:267:515:26Brons
56
Olof Sundin
Skogslöparna
17:488:015:48Brons
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd