SM Sprint Final

2006-09-15

Arrangör: OK Pan-Kristianstad

Nivå:
Nationell
Anmälda:
211
Form:
Individuell
Startande:
211
Distans:
Sprint
Fullföljande:
211
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D 21 Final A 2920 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
14:375:000:00Brons
2
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
14:475:040:10Brons
3
Karin Schmalfeld
Leksands OK
14:495:040:12Brons
4
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
15:065:100:29Brons
5
Helena Jansson
IF Hagen
15:125:120:35Brons
6
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
15:235:160:46Brons
7
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
15:255:170:48Brons
8
Lina Bäckström
OK Linné
15:295:180:52Brons
9
Gunilla Svärd
IF Thor
15:345:200:57Brons
10
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
15:365:210:59Brons
11
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
15:385:211:01Brons
12
Lina Karlberg
Tullinge SK
15:425:231:05Brons
13
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
15:445:231:07Brons
14
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
15:475:241:10Brons
15
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
15:495:251:12Brons
16
Helen Bridle
Göteborg-Majorna OK
15:545:271:17Brons
17
Claire Ward
OK Tisaren
16:035:301:26Brons
18
Linda Take
OK Djerf
16:045:301:27Brons
19
Åsa Lindqvist
Umeå OK
16:075:311:30Brons
20
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
16:085:321:31Brons
20
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
16:085:321:31Brons
22
Karin Noborn
IFK Göteborg
16:215:361:44Brons
23
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
16:265:381:49Brons
24
Sofie Johansson
OK Linné
16:315:391:54Brons
24
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
16:315:391:54Brons
26
Emma Öberg
OK Hällen
16:445:442:07Brons
27
Annika Lundström
Sundbybergs IK
16:455:442:08Brons
28
Karin Boström
Järfälla OK
16:515:462:14Brons
29
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
16:585:492:21Brons
30
Åsa Wadensjö Leo
OK Stigen
17:075:522:30Brons
31
Helena Andersson
OK Tisaren
17:155:542:38Brons
32
Fanny Fredriksson
Täby OK
17:406:033:03Brons
 
H 21 Final A 3540 meter38 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andrej Khramov
OK Pan-Kristianstad
15:234:210:00Brons
2
Yuri Omelchenko
OK Orion
15:274:220:04Brons
3
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
15:444:270:21Brons
4
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
15:474:280:24Brons
5
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
15:494:280:26Brons
5
Peter Öberg
OK Hällen
15:494:280:26Brons
7
Andreas Johansson
Ulricehamns OK
15:554:300:32Brons
8
Mats Troeng
OK Linné
15:584:310:35Brons
9
Niclas Jonasson
Leksands OK
15:594:310:36Brons
10
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
16:004:310:37Brons
11
Anders Holmberg
Järla IF OK
16:044:320:41Brons
12
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
16:064:330:43Brons
13
Jens Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:124:350:49Brons
13
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
16:124:350:49Brons
15
Jan Troeng
OK Linné
16:184:360:55Brons
15
Ulf Troeng
OK Linné
16:184:360:55Brons
17
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
16:214:370:58Brons
18
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
16:224:370:59Brons
19
Christian Teich
OK Hällen
16:254:381:02Brons
19
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:254:381:02Brons
21
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
16:294:391:06Brons
22
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
16:314:401:08Brons
23
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
16:324:401:09Brons
24
Rob Walter
Malungs OK Skogsmårdarna
16:354:411:12Brons
25
William Lind
Sävedalens AIK
16:374:421:14Brons
26
Edvin Karlsson
OK Denseln
16:414:431:18Brons
27
Peter Hemmyr
IFK Umeå
16:474:441:24Brons
27
Anders Kleist
OK Denseln
16:474:441:24Brons
27
Mattias Millinger
Västerås SOK
16:474:441:24Brons
30
Staffan Eriksson
Stora Tuna IK
16:484:451:25Brons
31
Mikael Nordström
OK Linné
16:504:451:27Brons
32
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
16:524:461:29Brons
33
Rickard Wass
Järla IF OK
16:534:461:30Brons
33
Per Carlborg
Nyköpings OK
16:534:461:30Brons
33
Albert Mollén
OK Denseln
16:534:461:30Brons
36
Henrik Olsson
Täby OK
17:184:531:55Brons
37
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
17:194:541:56Brons
38
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
17:224:541:59Brons
 
D 20 Final A 2550 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
13:325:180:00Brons
2
Sofia Adolfsson
OK Kåre
14:015:300:29Brons
3
Linnea Lidström
OK Landehof
14:085:330:36Brons
4
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
14:095:330:37Brons
5
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
14:175:360:45Brons
6
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
14:195:370:47Brons
7
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
14:205:370:48Brons
8
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
14:475:481:15Brons
9
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
14:485:481:16Brons
10
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
14:535:501:21Brons
11
Sara Bengtsson
Årsunda IF
14:565:511:24Brons
12
Frida Andersson
Falkenbergs OK
15:015:531:29Brons
12
Ida Johansson
IFK Moras OK
15:015:531:29Brons
12
Sofia Törnqvist
Storviks IF
15:015:531:29Brons
15
Eva Tiselius
OK Kåre
15:035:541:31Brons
16
Jana Macinská
OK Orion
15:176:001:45Brons
16
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
15:176:001:45Brons
18
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
15:296:041:57Brons
18
Frida Bakkman
SOK Viljan
15:296:041:57Brons
20
Malin Sand
OK Tisaren
15:316:051:59Brons
21
Sara Eskilsson
Haninge SOK
15:356:072:03Brons
22
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
15:576:152:25Brons
23
Maria Arvidsson
Kalmar OK
16:046:182:32Brons
24
Fredrika Vångell
Linköpings OK
16:066:192:34Brons
25
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
16:296:282:57Brons
26
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
16:356:303:03Brons
27
Josefine Carlsson
SOK Viljan
16:486:353:16Brons
28
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
16:566:383:24Brons
29
Sanna Eriksson
IF Rigor
16:576:393:25Brons
30
Malin Vedin
Midälva OK
17:306:523:58Brons
 
H 20 Final A 3160 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kristensson
OK Torfinn
14:144:300:00Brons
2
John Fredriksson
Täby OK
14:414:390:27Brons
3
Fredrik Johansson
Ulricehamns OK
14:514:420:37Brons
4
Patrik Karlsson
Växjö OK
14:534:430:39Brons
5
Jan Benes
Rehns BK
15:154:501:01Brons
5
David Bejbom
Uddevalla OK
15:154:501:01Brons
7
Erik Pettersson
Visborgs OK
15:164:501:02Brons
8
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
15:174:501:03Brons
9
Michal Krajcik
OK Orion
15:264:531:12Brons
10
Tolya Tarasov
Ärla IF
15:294:541:15Brons
11
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
15:364:561:22Brons
12
Simon Jakobson
Tibro OK
15:374:571:23Brons
13
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
15:394:571:25Brons
13
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
15:394:571:25Brons
15
Margrs Kietis
Ärla IF
15:404:571:26Brons
16
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
15:475:001:33Brons
16
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
15:475:001:33Brons
18
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
15:535:021:39Brons
19
Johan Olsson
Hjobygdens OK
16:085:061:54Brons
19
Markus Johansson
Rydboholms SK
16:085:061:54Brons
21
Patrik Lind
OK Tor
16:135:081:59Brons
21
Simon Elgsten
Eksjö SOK
16:135:081:59Brons
23
Johan Andersson
Järla IF OK
16:185:092:04Brons
24
Markus Nilsson
OK Nackhe
16:195:102:05Brons
25
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
16:265:122:12Brons
26
Mattias Jonsson
Nybro OK
16:345:152:20Brons
27
Henrik Lundgren
Kils OK
16:385:162:24Brons
28
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:465:182:32Brons
29
Johan Olausson
OK Orion
16:505:202:36Brons
30
Erik Amberg
Järla IF OK
16:565:222:42Brons
31
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
17:375:343:23Brons
 
D 18 Final A 2420 meter38 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Larsen
Täby OK
13:305:350:00Brons
2
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
13:415:390:11Brons
3
Anna Forsberg
OK Kolmården
13:425:400:12Brons
4
Lina Sundqvist
OK Kåre
13:455:410:15Brons
5
Maria Jonsson
Midälva OK
13:595:470:29Brons
6
Caroline Gustavsson
Istrums SK
14:005:470:30Brons
6
Alva Olsson
Västerås SOK
14:005:470:30Brons
8
Kristin Boman
SOK Viljan
14:045:490:34Brons
9
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
14:075:500:37Brons
10
Lovisa Nilsson
Stora Tuna IK
14:085:500:38Brons
11
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
14:165:540:46Brons
12
Elin Ström
Tullinge SK
14:195:550:49Brons
13
Beata Falk
Hagaby GOIF
14:215:560:51Brons
14
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
14:336:011:03Brons
15
Frida Andersson
OK Dacke
14:346:011:04Brons
16
Josefin Aronsson
OK Tisaren
14:366:021:06Brons
17
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
14:376:021:07Brons
18
Julia Thorén
Eksjö SOK
14:386:031:08Brons
19
Lilian Forsgren
OK Tisaren
14:406:041:10Brons
20
Anna Bachman
Täby OK
14:446:051:14Brons
21
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
14:456:061:15Brons
22
Sara Nilsson
OK Tisaren
14:536:091:23Brons
23
Emeli Pettersson
Tullinge SK
15:026:131:32Brons
24
Ida Lindkvist
OK Denseln
15:116:161:41Brons
25
Rebecka Nylin
OK Tisaren
15:146:181:44Brons
26
Marie Pettersson
OK Djerf
15:236:211:53Brons
27
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
15:246:221:54Brons
28
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
15:266:231:56Brons
29
Anna Johansson
Haninge SOK
15:286:231:58Brons
30
Ellen Jansson
Järla IF OK
15:306:242:00Brons
31
Elin Pettersson
Täby OK
15:336:262:03Brons
32
Linnea Börjars
Kils OK
15:376:272:07Brons
33
Elsa Jansson
Främmestads IK
15:406:282:10Brons
34
Charlotte Olsson
OK Denseln
16:126:422:42Brons
35
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
16:356:513:05Brons
36
Martina Petersson
Burseryds IF
16:376:523:07Brons
37
Märta Larsen
Täby OK
16:556:593:25Brons
38
Linnea Längberg
Järla IF OK
17:007:013:30Brons
 
H 18 Final A 3010 meter42 startande, 42 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
14:054:410:00Brons
2
Mattias Nilsson
OK Alehof
14:084:420:03Brons
3
Erik Liljequist
OK Älme
14:254:470:20Brons
4
Jesper Lysell
Rehns BK
14:264:480:21Brons
5
Johan Aronsson
OK Tisaren
14:384:520:33Brons
6
Stepan Kodeda
IFK Moras OK
14:394:520:34Brons
7
Petter Eriksson
OK Rodhen
14:404:520:35Brons
7
Pelle Engstrand
Rehns BK
14:404:520:35Brons
9
Erik Johansson
Halmstad OK
14:454:540:40Brons
10
Albin Ridefelt
OK Linné
14:564:580:51Brons
11
Kalvis Mihailovs
Ärla IF
15:014:590:56Brons
12
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
15:105:021:05Brons
13
Anton Tynong
Gävle OK
15:125:031:07Brons
14
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
15:205:061:15Brons
15
Erik Folkesson Blom
OK Älme
15:225:061:17Brons
16
Samuel Andersson
IK Gandvik
15:255:071:20Brons
17
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
15:265:081:21Brons
18
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
15:275:081:22Brons
18
Gustav Nordström
Gävle OK
15:275:081:22Brons
20
Olle Olofsson
Rehns BK
15:285:081:23Brons
21
Erik Holmberg
Uddevalla OK
15:305:091:25Brons
22
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
15:325:101:27Brons
22
Rickard Rosgren
OK Njudung
15:325:101:27Brons
24
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
15:375:111:32Brons
25
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
15:395:121:34Brons
26
Linus Karlsson Mood
Länna IF
15:405:121:35Brons
27
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
15:425:131:37Brons
27
Håkan Granefelt
OK Tyr
15:425:131:37Brons
29
Emil Andersson
Ärla IF
15:435:131:38Brons
30
Victor Silvemark
Dalaportens OL
15:505:161:45Brons
31
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
15:545:171:49Brons
32
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
15:585:181:53Brons
33
Oscar Vångell
Linköpings OK
16:005:191:55Brons
34
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
16:035:201:58Brons
35
Jonas Wallin
Uddevalla OK
16:045:201:59Brons
36
Simon Christoferson
Tormestorps IF
16:075:212:02Brons
37
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
16:155:242:10Brons
38
Anton Östlin
Linköpings OK
16:165:242:11Brons
39
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
16:185:252:13Brons
40
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
16:275:282:22Brons
41
Olof Krantz
IK Gandvik
16:385:322:33Brons
42
Simon Andersson
Forsa OK
19:436:335:38Brons