SM Sprint Kval

2006-09-15

Arrangör: OK Pan-Kristianstad

Nivå:
Nationell
Anmälda:
664
Form:
Individuell
Startande:
664
Distans:
Sprint
Fullföljande:
664
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D 21-1 2560 meter37 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
11:234:270:00Brons
2
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
11:334:310:10Brons
3
Lina Bäckström
OK Linné
11:394:330:16Brons
4
Gunilla Svärd
IF Thor
11:494:370:26Brons
5
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
11:504:370:27Brons
6
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
11:534:390:30Brons
7
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
12:054:430:42Brons
8
Fanny Fredriksson
Täby OK
12:234:501:00Brons
9
Åsa Wadensjö Leo
OK Stigen
12:274:521:04Brons
10
Karin Boström
Järfälla OK
12:284:521:05Brons
11
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
12:314:531:08Brons
12
Emma Andersson
Sävedalens AIK
12:404:571:17Brons
13
Linda Ericsson
Haninge SOK
12:434:581:20Brons
14
Johanna Bygdell
Halmstad OK
12:444:581:21Brons
15
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
12:575:041:34Brons
16
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
12:595:041:36Brons
17
Allison Jones
OK Linné
13:025:051:39Brons
18
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
13:045:061:41Brons
19
Lotta Lewis-Jonsson
Helsingborgs SOK
13:145:101:51Brons
20
Elin Hultman
OK Hällen
13:165:111:53Brons
21
Petra Olander
Långhundra IF
13:265:152:03Brons
21
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
13:265:152:03Brons
23
Anna Edenbrandt
IF Thor
13:285:162:05Brons
24
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
13:355:182:12Brons
25
Lina Svensson
OK Skogsfalken
13:365:192:13Brons
26
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
13:395:202:16Brons
27
Jennifer Gull
FK Friskus-Varberg
13:405:202:17Brons
28
Mari Troeng
Storviks IF
13:455:222:22Brons
29
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
13:485:232:25Brons
30
Anna-Karin Bondesson
OK Pan-Kristianstad
14:055:302:42Brons
31
Kristina Gatel
IF Thor
14:085:312:45Brons
32
Kristin Jacobson
KFUM Örebro OK
14:095:322:46Brons
33
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
14:185:352:55Brons
34
Emma Johansson
Kristinehamns OK
14:295:393:06Brons
35
Marie Fransson
Lunds OK
14:385:433:15Brons
36
Elin Neckén
Lunds OK
16:136:204:50Brons
37
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
18:197:096:56Brons
 
D 21-2 2580 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
11:214:240:00Brons
2
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
11:304:270:09Brons
3
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
11:444:330:23Brons
4
Karin Schmalfeld
Leksands OK
11:464:340:25Brons
5
Helen Bridle
Göteborg-Majorna OK
11:474:340:26Brons
6
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
11:534:360:32Brons
7
Åsa Lindqvist
Umeå OK
12:114:430:50Brons
8
Sofie Johansson
OK Linné
12:214:471:00Brons
8
Karin Noborn
IFK Göteborg
12:214:471:00Brons
10
Emma Öberg
OK Hällen
12:294:501:08Brons
11
Helena Andersson
OK Tisaren
12:324:511:11Brons
12
Louise Göthfors
Järfälla OK
12:344:521:13Brons
13
Eva Öhlund
IK Hakarpspojkarna
12:354:531:14Brons
14
Nina Karlsson
OK Denseln
12:364:531:15Brons
15
Petra Thomasson
Leksands OK
12:494:581:28Brons
15
Anna Ställberg
Tullinge SK
12:494:581:28Brons
17
Sofia Holmgård
Kils OK
12:504:581:29Brons
18
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
12:524:591:31Brons
19
Annica Gustafsson
IF Thor
12:575:011:36Brons
20
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
13:065:051:45Brons
21
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
13:105:061:49Brons
21
Sara Linse
Lunds OK
13:105:061:49Brons
23
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
13:135:071:52Brons
24
Sara Lundblad
Tullinge SK
13:205:101:59Brons
25
Lin Eriksson
Linköpings OK
13:315:142:10Brons
26
Malin Björkqvist
Söders-Tyresö
13:385:172:17Brons
27
Elin Hjertson
OK Linné
13:435:192:22Brons
28
Johanna Ring
IFK Lidingös Skid o OK
13:535:232:32Brons
29
Karin Elfving
Domnarvets GOIF
14:045:272:43Brons
30
Lisa Palm
Lessebo OK
14:075:282:46Brons
31
Lisa Sjölander
OK Hällen
14:095:292:48Brons
32
Sofia Persson
Snättringe SK
14:315:383:10Brons
33
Eva-Lotta Bengtsson
Rävetofta OK
14:385:403:17Brons
34
Laila B Höglund
FK Herkules
14:405:413:19Brons
35
Diana Persson
Härlövs IF
15:536:094:32Brons
 
D 21-3 2590 meter41 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
11:434:310:00Brons
2
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
11:544:360:11Brons
3
Linda Take
OK Djerf
11:574:370:14Brons
4
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
11:594:380:16Brons
5
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
12:024:390:19Brons
6
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
12:094:410:26Brons
7
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
12:114:420:28Brons
8
Lina Karlberg
Tullinge SK
12:134:430:30Brons
9
Claire Ward
OK Tisaren
12:354:520:52Brons
10
Sara Helander
Domnarvets GOIF
12:364:520:53Brons
11
Annika Lundström
Sundbybergs IK
12:414:540:58Brons
12
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
12:454:551:02Brons
13
Anna Lampinen
IFK Umeå
12:504:571:07Brons
13
Johanna Svensson
OK Hällen
12:504:571:07Brons
15
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
12:565:001:13Brons
15
Anna-Karin Mattsson
Skattkärrs IF
12:565:001:13Brons
17
Johanna Berggren
Ljungskile FK
13:015:021:18Brons
18
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
13:035:021:20Brons
19
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
13:085:041:25Brons
20
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
13:205:091:37Brons
21
Sofie Petersson
Helsingborgs SOK
13:265:111:43Brons
22
Maria Andersson
Järla IF OK
13:285:121:45Brons
23
Sarah Olofsson
Ronneby OK
13:355:151:52Brons
23
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
13:355:151:52Brons
25
Helena Lindén
Lunds OK
13:375:151:54Brons
26
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
13:415:171:58Brons
27
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
13:585:242:15Brons
27
Anna Olsson
Lunds OK
13:585:242:15Brons
29
Sara Gustavsson
Växjö OK
14:035:252:20Brons
30
Charlotta Nilsson
FK Göingarna
14:085:272:25Brons
30
Frida Nero
Ronneby OK
14:085:272:25Brons
32
Elisabet Larsson
Göteborg-Majorna OK
14:095:282:26Brons
33
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
14:165:312:33Brons
34
Katarina Lindén
OK Gynge
14:235:332:40Brons
35
Ingela Kälvedal
Umeå OK
14:325:372:49Brons
36
Sofia Andersson
OK Hällen
14:365:382:53Brons
37
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
14:375:392:54Brons
38
Johanna Lindberg
OK Denseln
14:495:433:06Brons
39
Karolina Källstrand
Åmåls OK
14:505:443:07Brons
40
Sofia Börjeskog
IF Thor
15:015:483:18Brons
41
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
15:185:543:35Brons
 
H 21-1 3040 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andrej Khramov
OK Pan-Kristianstad
11:233:450:00Brons
2
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
11:333:480:10Brons
2
Peter Öberg
OK Hällen
11:333:480:10Brons
4
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
11:353:490:12Brons
5
Martin Johansson
IFK Moras OK
11:403:500:17Brons
6
Andreas Johansson
Ulricehamns OK
11:513:540:28Brons
7
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
11:563:560:33Brons
8
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
12:003:570:37Brons
9
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
12:063:590:43Brons
9
Mikael Nordström
OK Linné
12:063:590:43Brons
11
Crister Nygren
IF Thor
12:073:590:44Brons
12
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
12:174:020:54Brons
13
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:184:030:55Brons
14
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:214:040:58Brons
15
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
12:304:071:07Brons
16
Jonathan Gunnarsson
Ringsjö OK
12:344:081:11Brons
17
Martin Larsson
IFK Göteborg
12:354:081:12Brons
18
Josef Nordlund
OK Linné
12:454:121:22Brons
19
Per Lenander
Växjö OK
13:034:181:40Brons
20
Kalle Larsson
OK Linné
13:094:201:46Brons
21
Tomas Stenström
OK Linné
13:184:231:55Brons
22
Anders Bennitz
OK Renen
13:194:231:56Brons
23
Andrew Quin
IFK Lidingös Skid o OK
13:224:241:59Brons
24
Linus Larsson
FK Göingarna
13:264:252:03Brons
25
Mårten Martinsson
Kils OK
13:324:272:09Brons
26
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
13:394:292:16Brons
27
Björn Normark
IFK Umeå
13:514:332:28Brons
28
Per Samuelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
14:054:382:42Brons
29
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
14:094:392:46Brons
30
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
14:184:422:55Brons
31
Martin Sundström
Söderhamns OK
14:224:442:59Brons
32
David Engström
OK Orion
14:254:453:02Brons
33
Per-Åke Bligård
Göteborg-Majorna OK
14:274:453:04Brons
34
Henric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
14:284:463:05Brons
35
Andreas Skymberg
OK Tyr
15:465:114:23Brons
 
H 21-2 2980 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Jonasson
Leksands OK
11:243:500:00Brons
2
Jens Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:333:530:09Brons
2
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
11:333:530:09Brons
4
Christian Teich
OK Hällen
11:383:540:14Brons
5
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
11:393:550:15Brons
6
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
11:423:560:18Brons
7
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
11:584:010:34Brons
8
William Lind
Sävedalens AIK
12:064:040:42Brons
9
Henrik Olsson
Täby OK
12:114:050:47Brons
10
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:184:080:54Brons
10
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
12:184:080:54Brons
12
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
12:224:090:58Brons
13
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
12:284:111:04Brons
14
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
12:314:121:07Brons
15
Henrik Wass
Järla IF OK
12:344:131:10Brons
16
Björn Wrahme
IFK Moras OK
12:354:131:11Brons
16
Anders Boström
Järfälla OK
12:354:131:11Brons
18
Johan Hellman
OK Tyr
12:384:141:14Brons
18
Erik Engstrand
IFK Göteborg
12:384:141:14Brons
20
Christian Håkansson
Ronneby OK
12:514:191:27Brons
21
Magnus Persson
OK Tisaren
12:554:201:31Brons
22
Magnus Thurén
Ronneby OK
12:564:201:32Brons
23
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
12:574:211:33Brons
24
Andreas Ferm
OK Skogsfalken
13:074:241:43Brons
25
Jon Larsson
OK Skogshjortarna
13:244:302:00Brons
25
Mattias Mårts
Stora Tuna IK
13:244:302:00Brons
27
Jens Grevillius
OK Tyr
13:464:372:22Brons
28
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
13:474:382:23Brons
29
Johannes Svensson
OK Tyr
13:484:382:24Brons
30
Dan Wester
Järla IF OK
13:514:392:27Brons
31
Johan Häll
IF Thor
14:254:503:01Brons
32
Anders Lindberg
OK Tyr
14:514:593:27Brons
33
Petter Hallerby
IFK Lidingös Skid o OK
14:575:013:33Brons
34
Mattias Nordin
IFK Lidingös Skid o OK
15:155:073:51Brons
35
Joakim Önnemar
Söderhamns OK
16:265:315:02Brons
36
Håkan Andersson
Västerås SOK
18:346:147:10Brons
 
H 21-3 2980 meter39 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yuri Omelchenko
OK Orion
11:223:490:00Brons
1
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
11:223:490:00Brons
3
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
11:233:490:01Brons
4
Mattias Millinger
Västerås SOK
11:283:510:06Brons
5
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
11:333:530:11Brons
6
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
11:413:550:19Brons
7
Ulf Troeng
OK Linné
11:433:560:21Brons
8
Per Carlborg
Nyköpings OK
11:443:560:22Brons
9
Rickard Wass
Järla IF OK
11:523:590:30Brons
10
Rob Walter
Malungs OK Skogsmårdarna
11:564:000:34Brons
11
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:004:020:38Brons
12
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
12:064:040:44Brons
12
Hans Brolund
OK Denseln
12:064:040:44Brons
14
Tobias Noborn
IFK Göteborg
12:134:060:51Brons
15
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
12:204:080:58Brons
16
Martin Ivarsson
Kils OK
12:224:091:00Brons
16
Jakob Svensson
OK Pan-Kristianstad
12:224:091:00Brons
18
Greger Tysk
Leksands OK
12:284:111:06Brons
19
Per Brolund
OK Denseln
12:294:111:07Brons
20
Björn Olovsson
OK Linné
12:324:121:10Brons
20
Jakob Jansson
Järla IF OK
12:324:121:10Brons
22
Martin Jönsson
FK Friskus-Varberg
12:334:131:11Brons
23
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
12:394:151:17Brons
24
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
12:424:161:20Brons
25
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
12:444:161:22Brons
26
Peter Nilsson
IK Hakarpspojkarna
12:504:181:28Brons
27
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
12:524:191:30Brons
28
Mattias Allared
Tumba-Mälarhöjden OK
12:574:211:35Brons
29
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
13:024:221:40Brons
30
Petter Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
13:034:231:41Brons
31
Johan Israelsson
IFK Moras OK
13:114:251:49Brons
32
Fredrik Wallin
Linköpings OK
13:144:261:52Brons
33
Erik Råberg
OK Tyr
13:224:292:00Brons
34
Ingemar Ericsson
Ronneby OK
13:264:302:04Brons
35
Marcus Andersson
IFK Umeå
13:324:322:10Brons
36
Jon Andersson
OK Orion
14:054:442:43Brons
37
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
14:064:442:44Brons
37
Andreas Eriksson
Västerås SOK
14:064:442:44Brons
39
Jonas Sundberg
Söderhamns OK
15:115:063:49Brons
 
H 21-4 3040 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Troeng
OK Linné
11:333:480:00Brons
2
Jan Troeng
OK Linné
11:433:510:10Brons
3
Peter Hemmyr
IFK Umeå
11:583:560:25Brons
4
Anders Holmberg
Järla IF OK
12:023:580:29Brons
5
Albert Mollén
OK Denseln
12:063:590:33Brons
6
Anders Kleist
OK Denseln
12:214:040:48Brons
7
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
12:224:040:49Brons
8
Edvin Karlsson
OK Denseln
12:254:050:52Brons
9
Staffan Eriksson
Stora Tuna IK
12:284:060:55Brons
10
Henrik Jansson
OK Tisaren
12:344:081:01Brons
11
Björn Widén
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:434:111:10Brons
12
Isac Åkerberg
OK Tisaren
12:574:161:24Brons
13
Peter Löfås
Stora Tuna IK
12:584:161:25Brons
14
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
13:054:181:32Brons
15
Truls Persson
OK Alehof
13:074:191:34Brons
16
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
13:114:201:38Brons
17
Harri Karlsson
OK Denseln
13:134:211:40Brons
18
Jörgen Ohlin
OK Linné
13:144:211:41Brons
19
Karl Tiselius
Dalaportens OL
13:264:251:53Brons
20
Robert Johansson
Täby OK
13:294:261:56Brons
21
Johan Nordlund
Leksands OK
13:354:282:02Brons
22
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
13:484:322:15Brons
23
Oskar Håkansson
Ronneby OK
13:564:352:23Brons
24
Rasmus Grönlund
Lunds OK
13:594:362:26Brons
25
Magnus Nordström
Kils OK
14:074:392:34Brons
25
Johan Håkansson
Ronneby OK
14:074:392:34Brons
27
Jonas Engström
OK Hällen
14:094:392:36Brons
28
Ulrik Imberg
OK Linné
14:114:402:38Brons
29
Jonas Eriksson
Rånäs OK
14:134:412:40Brons
30
Brent Godman
Gotlands Bro OK
14:204:432:47Brons
31
Per Andréasson
OK Skogsfalken
14:344:483:01Brons
32
Magnus Carlsson
OK Stigen
14:354:483:02Brons
33
Anders Lindberg
Söderhamns OK
14:504:533:17Brons
34
Tony Larsson
OK Skogsfalken
14:534:543:20Brons
35
Daniel Johansson
Falkenbergs OK
21:417:0810:08
 
D 20-1 2290 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
10:364:380:00Brons
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
10:364:380:00Brons
3
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
11:004:480:24Brons
4
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
11:094:520:33Brons
5
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
11:144:540:38Brons
6
Linnea Lidström
OK Landehof
11:214:570:45Brons
7
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
11:375:041:01Brons
8
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
11:395:051:03Brons
9
Sara Bengtsson
Årsunda IF
11:515:101:15Brons
9
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
11:515:101:15Brons
11
Ida Johansson
IFK Moras OK
11:535:111:17Brons
11
Jana Macinská
OK Orion
11:535:111:17Brons
13
Fredrika Vångell
Linköpings OK
12:095:181:33Brons
14
Malin Vedin
Midälva OK
12:265:261:50Brons
15
Josefine Carlsson
SOK Viljan
12:535:382:17Brons
16
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
13:065:432:30Brons
17
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
13:075:442:31Brons
18
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
13:345:552:58Brons
19
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
13:435:593:07Brons
20
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
13:476:013:11Brons
21
Elin Winblad
Hagaby GOIF
13:556:053:19Brons
22
Linn Pettersson
Tullinge SK
14:046:093:28Brons
23
Kajsa Falkman
Kils OK
14:126:123:36Brons
24
Emma Isaksson
Skogslöparna
14:156:133:39Brons
25
Lovisa Berg
OK Milan
14:476:274:11Brons
26
Emelie Bengtsson
Tormestorps IF
15:016:334:25Brons
27
Cecilia Olsson
Rävetofta OK
15:166:404:40Brons
28
Emelie Karlsson-Landén
Istrums SK
15:416:515:05Brons
29
Amie Samuelsson
OK 64 Torpa
15:506:555:14Brons
30
Kristin Kensby
OK Tyr
15:596:595:23Brons
31
Lina Wibron
Midälva OK
17:477:467:11
32
Liza Pettersson
OK Tisaren
22:429:5512:06
33
Catrin Pettersson
OK Denseln
22:469:5712:10
 
D 20-2 2260 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Adolfsson
OK Kåre
11:104:560:00Brons
2
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
11:205:010:10Brons
3
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
11:285:040:18Brons
4
Eva Tiselius
OK Kåre
11:305:050:20Brons
5
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
11:335:070:23Brons
6
Sofia Törnqvist
Storviks IF
11:445:120:34Brons
7
Frida Bakkman
SOK Viljan
11:455:120:35Brons
8
Sara Eskilsson
Haninge SOK
12:025:190:52Brons
9
Malin Sand
OK Tisaren
12:105:231:00Brons
10
Frida Andersson
Falkenbergs OK
12:115:231:01Brons
11
Sanna Eriksson
IF Rigor
12:245:291:14Brons
12
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
12:275:311:17Brons
13
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
12:285:311:18Brons
14
Maria Arvidsson
Kalmar OK
12:375:351:27Brons
15
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
12:425:371:32Brons
16
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
12:445:381:34Brons
17
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
12:595:451:49Brons
18
Matilda Österberg
Linköpings OK
13:005:451:50Brons
19
Linn Olsson
OK Orion
13:115:502:01Brons
20
Anja Nylander
Härlövs IF
13:125:502:02Brons
21
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
13:155:522:05Brons
22
Josefin Persson
Tullinge SK
13:245:562:14Brons
23
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
13:336:002:23Brons
24
Maria Rost
Alfta-Ösa OK
13:436:042:33Brons
25
Karna Thorsson
OK Vilse 87
13:446:052:34Brons
26
Anna Tiderman
Snättringe SK
13:466:052:36Brons
27
Ebba Thuresson
OK Pan-Kristianstad
13:566:102:46Brons
27
Stina Boberg
Linköpings OK
13:566:102:46Brons
29
Linda Nilsson
Kristinehamns OK
14:076:152:57Brons
30
Maria Brodin
OK Djerf
14:226:213:12Brons
31
Lisa Skullman
Linköpings OK
14:356:273:25Brons
32
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
15:296:514:19Brons
33
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
15:406:564:30Brons
34
Elin Dölerud
Kils OK
16:367:215:26Brons
 
H 20-1 2790 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kristensson
OK Torfinn
11:094:000:00Brons
2
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
11:434:120:34Brons
3
Simon Jakobson
Tibro OK
11:484:140:39Brons
4
Margrs Kietis
Ärla IF
11:544:160:45Brons
5
Erik Pettersson
Visborgs OK
11:574:170:48Brons
6
Johan Olsson
Hjobygdens OK
11:584:170:49Brons
7
Johan Olausson
OK Orion
12:174:241:08Brons
7
Mattias Jonsson
Nybro OK
12:174:241:08Brons
9
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
12:184:251:09Brons
10
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
12:204:251:11Brons
11
Tobias Wahlgren
IK Hakarpspojkarna
12:244:271:15Brons
12
Tomas Reibring
Nyköpings OK
12:274:281:18Brons
13
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
12:294:281:20Brons
14
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
12:414:331:32Brons
15
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
12:494:361:40Brons
16
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
12:514:361:42Brons
17
Anton Lif
Gävle OK
12:584:391:49Brons
18
Martin Wendt
FK Boken
13:034:411:54Brons
19
Martin Palm
IFK Moras OK
13:184:462:09Brons
20
Pär L. Olofsson
Rehns BK
13:214:472:12Brons
21
Thomas Lilja
OK Denseln
13:244:482:15Brons
22
Simon Larsson
Markbygdens OK
13:264:492:17Brons
23
Joel Bergkvist
Ringsjö OK
13:314:512:22Brons
24
Lars Ericsson
OK Tyr
13:344:522:25Brons
25
Anders Olby
Västerås SOK
14:525:203:43Brons
26
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
15:075:253:58Brons
27
Oskar Jacobson
OK Milan
15:215:304:12Brons
 
H 20-2 2770 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Karlsson
Växjö OK
10:583:580:00Brons
2
Fredrik Johansson
Ulricehamns OK
11:144:030:16Brons
3
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
11:284:080:30Brons
4
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
11:344:110:36Brons
5
Michal Krajcik
OK Orion
11:374:120:39Brons
6
Markus Nilsson
OK Nackhe
11:424:130:44Brons
7
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:444:140:46Brons
8
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
11:584:191:00Brons
9
Simon Elgsten
Eksjö SOK
12:024:211:04Brons
10
Erik Amberg
Järla IF OK
12:144:251:16Brons
11
Johan Knubbe
Markbygdens OK
12:244:291:26Brons
12
Johan Silvemark
Dalaportens OL
12:304:311:32Brons
13
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
12:364:331:38Brons
13
Karl Levin
OK Tyr
12:364:331:38Brons
15
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
12:404:341:42Brons
15
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
12:404:341:42Brons
17
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
12:484:371:50Brons
18
Johan Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
12:504:381:52Brons
18
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
12:504:381:52Brons
20
Erik Boström
Järla IF OK
12:564:401:58Brons
21
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
13:054:432:07Brons
22
Magnus Johnsson
FK Göingarna
13:214:492:23Brons
23
David Runemalm
Nybro OK
13:374:552:39Brons
24
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
13:384:552:40Brons
25
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
14:035:043:05Brons
26
David Holmström
OK Roslagen
14:215:113:23Brons
27
Daniel Eriksson
IK Vikings OK
15:475:424:49Brons
28
Andreas Johansson
OK Tisaren
16:025:475:04Brons
 
H 20-3 2770 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Bejbom
Uddevalla OK
11:164:040:00Brons
2
John Fredriksson
Täby OK
11:204:050:04Brons
3
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
11:214:060:05Brons
4
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
11:244:070:08Brons
5
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
11:294:090:13Brons
6
Tolya Tarasov
Ärla IF
11:394:120:23Brons
7
Henrik Lundgren
Kils OK
11:414:130:25Brons
8
Jan Benes
Rehns BK
11:454:150:29Brons
9
Markus Johansson
Rydboholms SK
11:504:160:34Brons
10
Patrik Lind
OK Tor
12:014:200:45Brons
11
Johan Andersson
Järla IF OK
12:024:210:46Brons
12
Lukas Peterson
IFK Umeå
12:064:220:50Brons
13
Simon Lindberg
Västerås SOK
12:134:250:57Brons
14
Ivan Forsgren
OK Tisaren
12:274:301:11Brons
15
Mattias Ericsson
OK Denseln
12:374:331:21Brons
15
Martin Sundlöf
Gävle OK
12:374:331:21Brons
17
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
12:394:341:23Brons
18
Erik Lind
Säterbygdens OK
12:584:411:42Brons
19
Håkan Pettersson
OK Djerf
13:164:472:00Brons
19
Johannes Eklund
Rånäs OK
13:164:472:00Brons
21
Martin Fredlund
Umeå OK
13:464:582:30Brons
22
Linus Pilblad
OK Skogsfalken
13:494:592:33Brons
23
Victor Axbom
OK Landehof
14:085:062:52Brons
24
Johan Näsholm
Ärla IF
14:135:082:57Brons
25
Tim Björkman
OK Vilse 87
14:315:143:15Brons
26
Joel Ericsson
Haninge SOK
14:475:203:31Brons
27
Erik Stillemark
IF Hallby
15:405:394:24Brons
28
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
17:086:115:52Brons
 
D 18-1 2200 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
10:394:500:00Brons
2
Beata Falk
Hagaby GOIF
10:584:590:19Brons
3
Sara Nilsson
OK Tisaren
11:115:050:32Brons
4
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
11:235:100:44Brons
5
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
11:315:140:52Brons
6
Julia Thorén
Eksjö SOK
11:395:181:00Brons
7
Anna Johansson
Haninge SOK
11:575:261:18Brons
8
Ida Lindkvist
OK Denseln
12:015:281:22Brons
9
Martina Petersson
Burseryds IF
12:135:331:34Brons
10
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
12:145:341:35Brons
11
Linn Rönnols
Täby OK
12:175:351:38Brons
12
Anna Ordqvist
Kils OK
12:245:381:45Brons
13
Johanna Lännevall
OK Roslagen
12:295:401:50Brons
14
Antonia Elgsten
Eksjö SOK
12:305:411:51Brons
15
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
12:355:431:56Brons
16
Charlotte Agrell
FK Friskus-Varberg
12:445:472:05Brons
17
Åsa Söderblom
Falkenbergs OK
12:475:492:08Brons
18
Jonna Samuelsson
OK 64 Torpa
12:495:502:10Brons
18
Kristin Ander
OK Landehof
12:495:502:10Brons
20
Janie Nyström
Rånäs OK
12:535:512:14Brons
21
Camilla Lundgren
Kils OK
12:545:522:15Brons
22
Lina Lindqvist
FK Herkules
13:015:552:22Brons
23
Emmie Christoferson
Tormestorps IF
13:045:562:25Brons
24
Agnes Abrahamsson
Främmestads IK
13:136:002:34Brons
25
Emma Backteman
Linköpings OK
13:406:133:01Brons
26
Ida Åkesson
Forsa OK
14:006:223:21Brons
27
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
14:046:243:25Brons
28
Sofie Karlsson
Rånäs OK
14:126:273:33Brons
29
Marie Palmgren
Helsingborgs SOK
14:486:444:09Brons
30
Elisabeth Åhman
Rånäs OK
15:477:105:08Brons
31
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
17:197:526:40
 
D 18-2 2150 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Märta Larsen
Täby OK
10:364:560:00Brons
2
Lisa Larsen
Täby OK
10:394:570:03Brons
3
Anna Bachman
Täby OK
10:575:060:21Brons
4
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
11:085:110:32Brons
5
Elin Ström
Tullinge SK
11:105:120:34Brons
6
Rebecka Nylin
OK Tisaren
11:235:180:47Brons
7
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
11:335:220:57Brons
7
Frida Andersson
OK Dacke
11:335:220:57Brons
9
Elin Pettersson
Täby OK
11:405:261:04Brons
9
Lovisa Nilsson
Stora Tuna IK
11:405:261:04Brons
9
Charlotte Olsson
OK Denseln
11:405:261:04Brons
12
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
11:515:311:15Brons
13
Sanna Svensson
Främmestads IK
11:565:331:20Brons
14
Lina Larsson
Vänersborgs SK
11:595:341:23Brons
15
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
12:025:361:26Brons
16
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:035:361:27Brons
17
Stina Öst
KFUM Örebro OK
12:065:381:30Brons
18
Caroline Ivarsson
Lunds OK
12:215:451:45Brons
18
Malin Eriksson
Umeå OK
12:215:451:45Brons
20
Sara Bergström
IFK Umeå
12:295:481:53Brons
21
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
12:315:491:55Brons
22
Malin Sandström
Järla IF OK
12:355:511:59Brons
23
Linda Nilsson
Andrarums IF
12:365:522:00Brons
24
Mathilda Carlsson
OK Stigen
12:475:572:11Brons
25
Charlotta Berggren
Ljungskile FK
13:166:102:40Brons
26
Elin Svensson
Hjärnarps GH OL
13:216:132:45Brons
27
Helena Lindqvist
Västerås SOK
13:226:132:46Brons
28
Anna Brodin
OK Kontinent
13:316:172:55Brons
29
Karin Hedberg
OK Linné
13:466:243:10Brons
30
Therese Bentevik
Nyköpings OK
14:456:524:09Brons
31
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
14:516:544:15Brons
32
Jenny Dahlström
Snättringe SK
15:287:124:52Brons
 
D 18-3 2170 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Sundqvist
OK Kåre
10:474:580:00Brons
2
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
11:085:080:21Brons
3
Alva Olsson
Västerås SOK
11:095:080:22Brons
4
Caroline Gustavsson
Istrums SK
11:175:120:30Brons
5
Elsa Jansson
Främmestads IK
11:375:210:50Brons
6
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
11:425:240:55Brons
7
Kristin Boman
SOK Viljan
11:455:250:58Brons
8
Marie Pettersson
OK Djerf
11:535:291:06Brons
8
Linnea Börjars
Kils OK
11:535:291:06Brons
10
Therese Rosendahl
Västerås SOK
12:005:321:13Brons
11
Malin Winblad
Rehns BK
12:045:341:17Brons
11
Kristina Nordebo
Älvsby IF OK
12:045:341:17Brons
13
Linn Bylars
Forsa OK
12:065:351:19Brons
14
Alma Buer
IF Hallby
12:315:461:44Brons
15
Matilda Olsson
Ringsjö OK
12:375:491:50Brons
16
Johanna Stolt
Vänersborgs SK
12:455:531:58Brons
17
Ida Olsson
OK Orion
13:106:042:23Brons
18
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
13:126:052:25Brons
19
Sarah Hoof
Alfta-Ösa OK
13:306:132:43Brons
20
Jennifer Jönsson
OK Skogsfalken
13:386:172:51Brons
21
Amanda Almén
Linköpings OK
13:476:213:00Brons
22
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
13:496:223:02Brons
23
Lisa Rönnols
Täby OK
13:586:263:11Brons
24
Malin Johansson
Stigmännen Karlshamns OK
14:166:343:29Brons
25
Helene Nyberg
OK Kontinent
14:366:443:49Brons
26
Klara Hall
Järla IF OK
14:376:443:50Brons
27
Malin Sundqvist
Tullinge SK
15:307:094:43Brons
28
Maria Lingfors
IF Hallby
15:367:114:49Brons
 
D 18-4 2170 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
10:454:570:00Brons
2
Josefin Aronsson
OK Tisaren
10:505:000:05Brons
3
Maria Jonsson
Midälva OK
11:105:090:25Brons
4
Anna Forsberg
OK Kolmården
11:165:120:31Brons
5
Linnea Längberg
Järla IF OK
11:175:120:32Brons
6
Lilian Forsgren
OK Tisaren
11:245:150:39Brons
7
Ellen Jansson
Järla IF OK
11:325:190:47Brons
8
Emeli Pettersson
Tullinge SK
11:495:271:04Brons
9
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
11:505:271:05Brons
10
Kristin Löfgren
Järfälla OK
11:575:301:12Brons
11
Karin Persson
Hagaby GOIF
11:585:311:13Brons
12
Julia Frisk
OK Orion
12:005:321:15Brons
13
Sofia Carlsson
Västerås SOK
12:125:371:27Brons
14
Agnes Söderlund
Tormestorps IF
12:145:381:29Brons
15
Anna Sjölander
OK Hällen
12:225:421:37Brons
16
Lovisa Ljung
OK Njudung
12:295:451:44Brons
17
Maria Westher
OK Djerf
12:315:461:46Brons
18
Elin Pramlid
OK Klemmingen
12:395:501:54Brons
19
Anna Movin
Snättringe SK
12:445:521:59Brons
20
Erica Ek
Lunds OK
13:066:022:21Brons
21
Lisa Johannesson
Trollhättans SOK
13:146:062:29Brons
22
Angelika Larsson
Örkelljunga FK
13:306:132:45Brons
23
Anna Månsson
OK Löftan
13:366:162:51Brons
24
Kristina Moberg
Tumba-Mälarhöjden OK
13:506:223:05Brons
25
Lisa Pettersson
OK Dacke
15:046:574:19Brons
26
Karin Sandström
Umeå OK
15:187:034:33Brons
27
Matilda Thorén
IF Hallby
15:317:094:46Brons
28
Malin Williamsson
Rånäs OK
16:167:305:31Brons
29
Elin Vedin
Midälva OK
17:348:066:49
30
Louise Fridholm
Ringsjö OK
18:218:277:36
 
H 18-1 2700 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
10:544:020:00Brons
2
Victor Silvemark
Dalaportens OL
11:124:090:18Brons
3
Jesper Lysell
Rehns BK
11:134:090:19Brons
4
Erik Folkesson Blom
OK Älme
11:304:160:36Brons
5
Anton Tynong
Gävle OK
11:374:180:43Brons
6
Johan Aronsson
OK Tisaren
11:414:200:47Brons
7
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
11:564:251:02Brons
8
Jonas Wallin
Uddevalla OK
11:574:261:03Brons
9
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
11:594:261:05Brons
10
Petter Eriksson
OK Rodhen
12:044:281:10Brons
11
Jimmy Larsson
Alfta-Ösa OK
12:054:291:11Brons
12
Linus Lauri
OK Tisaren
12:094:301:15Brons
13
Edgars Sparans
Ärla IF
12:104:301:16Brons
14
Emil Backlund
Dalaportens OL
12:134:311:19Brons
15
Hampus Olesund
OK Landehof
12:174:331:23Brons
16
Kent Ohlsson
Haninge SOK
12:194:341:25Brons
17
Dennis Hansson
OK Orion
12:204:341:26Brons
18
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
12:214:341:27Brons
19
Jonas Sandström
Järla IF OK
12:254:361:31Brons
20
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
12:294:371:35Brons
21
Johan Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
12:304:381:36Brons
22
Tom Olausson
OK Orion
12:374:401:43Brons
23
Erik Melén
Motala AIF OL
12:474:441:53Brons
24
Jacopo Benini
Eksjö SOK
13:064:512:12Brons
24
Björn Norman
KFUM Örebro OK
13:064:512:12Brons
26
Johan Wikström
OK Tyr
13:104:532:16Brons
27
Johannes Nyberg
OK Pan-Kristianstad
13:264:592:32Brons
28
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
13:385:032:44Brons
29
Mikael Cassel
Halmstad OK
13:405:042:46Brons
30
Lars Lundström
IF Hallby
13:505:072:56Brons
31
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
13:595:113:05Brons
32
Tommy Svensson
Växjö OK
14:145:163:20Brons
33
Jonatan Andersson
Falkenbergs OK
14:165:173:22Brons
34
Henning Säll
Växjö OK
14:345:243:40Brons
35
Markus Mokvist
Länna IF
15:135:384:19Brons
36
Carl Axelsson
Sol Tranås
15:305:444:36Brons
 
H 18-2 2700 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
11:194:110:00Brons
2
Gustav Nordström
Gävle OK
11:224:130:03Brons
3
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
11:264:140:07Brons
4
Rickard Rosgren
OK Njudung
11:334:170:14Brons
4
Erik Holmberg
Uddevalla OK
11:334:170:14Brons
6
Pelle Engstrand
Rehns BK
11:394:190:20Brons
7
Linus Karlsson Mood
Länna IF
11:404:190:21Brons
8
Olof Krantz
IK Gandvik
11:444:210:25Brons
9
Håkan Granefelt
OK Tyr
11:534:240:34Brons
9
Oscar Vångell
Linköpings OK
11:534:240:34Brons
11
Lukas Petersson
Ronneby OK
11:584:260:39Brons
12
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
12:014:270:42Brons
13
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
12:034:280:44Brons
14
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
12:044:280:45Brons
15
Oskar Sjöberg
Täby OK
12:114:310:52Brons
16
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
12:194:341:00Brons
17
Johan Bengtsson
Årsunda IF
12:204:341:01Brons
18
Emil Johansson
OK Tisaren
12:284:371:09Brons
19
Rasmus Leo
OK Stigen
12:314:381:12Brons
20
Robin Johansson
OK Skogsfalken
12:344:391:15Brons
21
Oskar Mikaelsson
Västerås SOK
12:424:421:23Brons
22
Erik Memmi
Halmstad OK
12:514:461:32Brons
23
Olof Nilsson
Ronneby OK
12:534:461:34Brons
24
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
13:034:501:44Brons
25
Jonatan Westlund
OK Tyr
13:044:501:45Brons
26
Gustav Blomgren
Hagaby GOIF
13:224:572:03Brons
27
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
13:284:592:09Brons
28
Jesper Wassblad
Uddevalla OK
13:395:032:20Brons
29
Patrik Norlin
OK Djerf
13:585:102:39Brons
30
Mikael Nilsson
Snättringe SK
14:255:203:06Brons
31
Johan Lindström
Västerås SOK
14:335:233:14Brons
32
Per Olsson
Skogslöparna
14:375:253:18Brons
33
Oskar Krantz
IK Gandvik
14:385:253:19Brons
34
Thomas Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
19:217:108:02
 
H 18-3 2760 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stepan Kodeda
IFK Moras OK
11:224:070:00Brons
2
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
11:464:160:24Brons
3
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
11:524:180:30Brons
4
Albin Ridefelt
OK Linné
11:554:190:33Brons
5
Erik Liljequist
OK Älme
11:594:210:37Brons
6
Kalvis Mihailovs
Ärla IF
12:014:210:39Brons
7
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
12:074:230:45Brons
8
Simon Andersson
Forsa OK
12:104:240:48Brons
9
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
12:174:270:55Brons
10
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
12:244:301:02Brons
10
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
12:244:301:02Brons
12
Carl Magnusson
IF Hagen
12:254:301:03Brons
13
Olof Sandgren
OK Orion
12:264:301:04Brons
14
Mattias Andersson
Boxholm-Mjölby OL
12:324:321:10Brons
15
Erik Pettersson
Nyköpings OK
12:414:361:19Brons
16
Olle Boström
Järla IF OK
12:524:401:30Brons
17
Jens Öström
OK Tyr
12:574:421:35Brons
18
Anton Odbro
Ulricehamns OK
13:024:431:40Brons
19
Mårten Sundh
Sundbybergs IK
13:194:491:57Brons
20
Axel Mattsson
Järla IF OK
13:234:512:01Brons
21
Pär Josefsson
Kalmar OK
13:314:542:09Brons
22
Anders Carlsson
Halmstad OK
13:344:552:12Brons
23
Mattias Lundberg
Hagaby GOIF
13:404:572:18Brons
24
Jakob Eriksson
Gävle OK
14:165:102:54Brons
25
Björn Öhrstrand
Ystads OK
14:445:203:22Brons
26
Erik Lissel
OK Tisaren
15:005:263:38Brons
27
Mats Ernfridsson
OK 64 Torpa
15:135:313:51Brons
28
Emil Blomberg
Nyköpings OK
19:287:038:06
 
H 18-4 2730 meter37 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
11:074:040:00Brons
2
Mattias Nilsson
OK Alehof
11:214:090:14Brons
3
Erik Johansson
Halmstad OK
11:244:110:17Brons
4
Olle Olofsson
Rehns BK
11:304:130:23Brons
5
Emil Andersson
Ärla IF
11:384:160:31Brons
6
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
11:434:180:36Brons
7
Samuel Andersson
IK Gandvik
11:464:190:39Brons
8
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
11:544:220:47Brons
9
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
11:554:220:48Brons
10
Simon Christoferson
Tormestorps IF
11:574:230:50Brons
10
Anton Östlin
Linköpings OK
11:574:230:50Brons
12
Calle Grape
Stora Tuna IK
12:014:240:54Brons
13
Martin Axeen
Linköpings OK
12:074:261:00Brons
14
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
12:084:271:01Brons
15
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
12:134:281:06Brons
16
Mikael Andersson
OK Skogshjortarna
12:164:301:09Brons
17
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
12:184:301:11Brons
18
Magnus Willhelmsson
Forsa OK
12:204:311:13Brons
19
Jonathan Svensson
Växjö OK
12:254:331:18Brons
20
Jonas Lundgren
Stora Tuna IK
12:324:351:25Brons
21
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
12:384:381:31Brons
22
Patrik Karlsson
OK Skogsmunken
12:424:391:35Brons
23
Jens Nyström
IF Hagen
12:434:391:36Brons
24
Joel Lännevall
OK Roslagen
12:464:411:39Brons
25
Thom Barbus
OK Dacke
12:564:441:49Brons
25
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
12:564:441:49Brons
27
Filip Nilsson
Gotlands Bro OK
13:004:461:53Brons
28
Fredrik Lind
Säterbygdens OK
13:034:471:56Brons
29
Rickard Ericsson
Kristinehamns OK
13:374:592:30Brons
30
Johan Lundqvist
OK Gynge
13:515:042:44Brons
31
Stefan Rosenqvist
Söderhamns OK
13:585:072:51Brons
32
Daniel Steen
Haninge SOK
14:235:163:16Brons
33
Edvin Lorentzon
Nybro OK
14:385:223:31Brons
34
Jens Hagedorn-Johansson
Hjärnarps GH OL
14:395:223:32Brons
35
Erik Zander
IFK Moras OK
14:415:233:34Brons
36
Glenn Karlsson
Rånäs OK
15:035:313:56Brons
37
Karl Jansson
Främmestads IK
17:556:346:48Brons