Natt-SM

2005-09-13

Arrangör: IFK Hedemora

Nivå:
Nationell
Anmälda:
375
Form:
Individuell
Startande:
320
Distans:
Natt
Fullföljande:
263
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter48 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
72:520:00Guld
2
Johanna Svensson
OK Hällen
76:433:51Guld
3
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
79:466:54Guld
4
Carina Svensson
Eksjö SOK
80:057:13Guld
5
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
82:039:11Silver
6
Helena Nordin
Skogslöparna
82:059:13Silver
7
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
82:459:53Silver
8
Eva Nordkvist
Leksands OK
83:2810:36Silver
9
Cecilia Einarsson
OK Hedströmmen
84:1011:18Silver
10
Louise Göthfors
Järfälla OK
84:2111:29Silver
11
Madelene Allmungs
Leksands OK
85:2012:28Silver
12
Sara Lundblad
Tullinge SK
86:0713:15Silver
13
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
86:4513:53Silver
14
Lena Nilsson
Leksands OK
87:0714:15Silver
15
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
88:1015:18Silver
16
Petra Halvarsson
IF Thor
88:2515:33Silver
17
Pia Olsson
OK Pan-Kristianstad
90:1317:21Silver
18
Anna Edenbrandt
IF Thor
90:1917:27Silver
19
Maria von Schmalensé
Täby OK
90:4117:49Silver
20
Emelie Eklöf
Stora Tuna IK
91:1418:22Silver
21
Malin Jonsson
OK Tyr
92:1219:20Silver
22
Petra Thomasson
Leksands OK
92:4819:56Silver
23
Jenny Eriksson
IF Thor
93:0720:15Silver
24
Erika Nilsson
Söders-Tyresö
93:5621:04Silver
25
Anna-Karin Mattsson
Sisu Forshaga SK
94:0721:15Silver
26
Maria Andersson
Järla IF OK
94:1221:20Silver
27
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
94:2421:32Silver
28
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
94:3921:47Silver
29
Sara Helander
Domnarvets GOIF
96:5023:58Silver
30
Stina Granefelt
OK Tyr
99:2626:34Silver
31
Susanne Casanova
Nybro OK
100:5428:02Silver
32
Erika Svennberg
IF Hagen
104:4131:49Brons
33
Emmy Ivarsson
Gävle OK
113:3240:40
34
Ylva Ericson
Alfta-Ösa OK
113:4740:55
35
Annika Björk
OK Linné
126:3253:40
Elin Johansson
Västerås SOK
Ej godkänd
Jennie Pettersson
Visborgs OK
Ej godkänd
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Natalie Egli
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Britta Backlund
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Elin Hjertson
OK Linné
Ej godkänd
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
Ej godkänd
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
Ej godkänd
Åsa Jernberg
Gävle OK
Ej godkänd
Linn Axelsson
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Maria Nilsson
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Emma Andersson
Ärla IF
Ej godkänd
 
H21 0 meter65 startande, 52 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Troeng
OK Linné
86:260:00Guld
2
Tobias Noborn
OK Orion
86:500:24Guld
3
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
88:272:01Guld
4
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
88:562:30Guld
5
Jörgen Ohlin
OK Linné
89:563:30Guld
6
Niklas Bratt
OK Orion
91:094:43Guld
7
Johan Höij
Leksands OK
91:415:15Guld
8
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
91:575:31Guld
9
Daniel Blohm
Södertälje-Nykvarn Orientering
92:075:41Guld
10
Jan Troeng
OK Linné
92:225:56Guld
11
Martin Larsson
IFK Göteborg
93:287:02Guld
12
Thomas Asp
IFK Göteborg
94:288:02Guld
13
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
94:578:31Guld
14
Per Brolund
OK Denseln
94:588:32Guld
15
Peter Öberg
OK Hällen
95:599:33Guld
16
Tommy Lindberg
OK Roslagen
98:0411:38Silver
17
Dan Norin
Gävle OK
98:2411:58Silver
18
Johan Granath
IFK Lidingös Skid o OK
99:1612:50Silver
19
Peter Jacobsson
OK Ravinen
99:1712:51Silver
20
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
99:2412:58Silver
21
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
99:3013:04Silver
22
Jonas Engström
OK Hällen
100:1013:44Silver
23
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
100:4214:16Silver
24
Mattias Millinger
Västerås SOK
101:3915:13Silver
25
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
101:4715:21Silver
26
Peter Löfås
Stora Tuna IK
102:2616:00Silver
26
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
102:2616:00Silver
28
Fredrik Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
102:3516:09Silver
29
Björn Ljunggren
OK Hammaren
102:4516:19Silver
30
Henric Brohede
Kils OK
103:1816:52Silver
31
Håkan Gunnarsson
OK Orion
103:2116:55Silver
32
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
103:3717:11Silver
33
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
104:0117:35Silver
34
Erik Engstrand
IFK Göteborg
104:0317:37Silver
35
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
104:0417:38Silver
36
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
104:2718:01Silver
37
Stefan Sjölund
Skogslöparna
104:4818:22Silver
38
Ulf Troeng
Dalaportens OL
104:5418:28Silver
39
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
105:0918:43Silver
40
Anders Österlund
Västerås SOK
105:3719:11Silver
41
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
107:0720:41Silver
42
Mårten Martinsson
Kils OK
107:5121:25Silver
43
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
107:5321:27Silver
44
Jon Larsson
OK Skogshjortarna
108:2822:02Silver
45
Robbin Kantarp
OK Hällen
109:1922:53Silver
46
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
113:2526:59Silver
47
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
113:3427:08Silver
48
Ulrik Imberg
OK Linné
114:1527:49Silver
49
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
117:3331:07Silver
50
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
119:5033:24Silver
51
Josef Nordlund
OK Linné
120:4134:15Silver
52
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
120:4534:19Silver
Gustaf Granath
Västerås SOK
Ej godkänd
Johan Lindahl
Täby OK
Ej godkänd
Göran Thimberg
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Emil Lauri
OK Tisaren
Ej godkänd
Magnus Persson
OK Tisaren
Ej godkänd
Jonas Vestbom
OK Hammaren
Ej godkänd
Edvin Karlsson
OK Denseln
Ej godkänd
Hans Brolund
OK Denseln
Ej godkänd
Johan Strandberg
Järla IF OK
Ej godkänd
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
Ej godkänd
Mathias Jansson
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D20 0 meter34 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
61:580:00Guld
2
Pernilla Nilsson
Halmstad OK
64:102:12Guld
3
Johanna Jonsson
OK Tisaren
66:164:18Guld
4
Sofie Johansson
OK Linné
67:535:55Guld
5
Anna Runesson
OK Vivill
71:129:14Silver
6
Eva Tiselius
OK Kåre
72:1810:20Silver
7
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
72:4710:49Silver
8
Anna (Humlaröd) Persson
FK Göingarna
73:0711:09Silver
9
Johanna Lindberg
OK Denseln
73:5812:00Silver
10
Julia Torstensson
OK Landehof
75:4513:47Silver
11
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
76:5714:59Silver
12
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
77:0515:07Silver
13
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
77:3215:34Silver
14
Sofia Persson
Snättringe SK
78:3216:34Silver
15
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
79:0717:09Silver
16
Fanny Fredriksson
Täby OK
79:5317:55Silver
17
Hanna Brus
Västerbergslagens OL
79:5717:59Silver
18
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
81:5119:53Silver
19
Anna-Karin Claesson
OK Kullingshof
82:2320:25Silver
20
Ann-Charlotte Sander
Leksands OK
82:3420:36Silver
21
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
82:4020:42Silver
22
Lotta Nilsson
OK Alehof
83:3421:36Silver
23
Therese Larsson
OK Kroppefjäll
87:3225:34Brons
24
Karna Thorsson
OK Vilse 87
90:4428:46Brons
25
Stina Banck
IF Hagen
94:4132:43
26
Emma Isaksson
Skogslöparna
98:1936:21
27
Lisa Palm
Lessebo OK
113:5751:59
Stina Edejern
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
Julia Dalgren
OK Ravinen
Ej godkänd
Karin Janerås
OK Linné
Ej godkänd
Linn Olsson
OK Orion
Ej godkänd
Mari Troeng
Storviks IF
Ej godkänd
Isabell Håkansson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Elin Björkman
Täby OK
Ej godkänd
 
H20 0 meter43 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Nordström
Rånäs OK
72:260:00Guld
2
John Fredriksson
Täby OK
75:152:49Guld
3
Erik Rost
Alfta-Ösa OK
76:374:11Guld
4
Henrik Jansson
OK Tisaren
77:154:49Guld
5
Erik Thorsson
Tullinge SK
78:175:51Guld
6
Simon Jakobson
Tibro OK
78:486:22Guld
7
David Bejbom
Uddevalla OK
79:036:37Guld
8
Anton Lif
Gävle OK
79:166:50Guld
9
Johan Levin
OK Tyr
79:196:53Guld
10
Julian Dent
IK Hakarpspojkarna
80:358:09Guld
11
Gustav Strindhagen
FK Vittus
82:3310:07Silver
12
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
83:3411:08Silver
13
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
83:5911:33Silver
14
Mattias Ericsson
OK Denseln
85:4413:18Silver
15
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
85:5313:27Silver
16
David Runemalm
Nybro OK
86:4914:23Silver
17
Pär Olofsson
Rehns BK
87:2414:58Silver
18
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
87:3215:06Silver
19
Oleg Chepelin
OK Tyr
88:0515:39Silver
20
Daniel Halliday
Sävedalens AIK
93:4021:14Silver
21
Brent Godman
Gotlands Bro OK
95:4023:14Silver
22
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
95:4823:22Silver
23
Linus Larsson
FK Göingarna
97:2424:58Silver
24
Joel Sjölander
Härnösands OK
98:1025:44Silver
25
Anders Platt
Järla IF OK
99:1726:51Silver
26
Johan Persson
Hagaby GOIF
100:2027:54Silver
27
Victor Axbom
OK Landehof
103:4431:18Brons
28
Henrik Trolin
Forsa OK
104:5032:24Brons
29
Gustav Hall
Dalaportens OL
105:0832:42Brons
30
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
108:5936:33Brons
31
Markus Svensson
OK Pan-Kristianstad
112:4640:20
32
Anders Trolin
Forsa OK
115:2042:54
33
Robert Karlsson
Bredaryds SOK
118:4046:14
34
Joakim Järphag
Sävedalens AIK
128:0055:34
Fredrik Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
Ej godkänd
William Lind
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Ivan Forsgren
OK Tisaren
Ej godkänd
Andreas Lundblad
OK Nackhe
Ej godkänd
Albert Mollén
OK Denseln
Ej godkänd
Erik Mattsson
Järla IF OK
Ej godkänd
Ola Stenbeck
Halmstad OK
Ej godkänd
Fredrik Åkerlind
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
 
D18 0 meter58 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Eskilsson
Haninge SOK
51:560:00Guld
2
Ida Johansson
IFK Moras OK
52:561:00Guld
3
Malin Sand
OK Tisaren
53:051:09Guld
4
Fredrika Vångell
Linköpings OK
54:052:09Guld
5
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
54:552:59Guld
6
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
54:583:02Guld
7
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
55:433:47Guld
8
Julia Thorén
Eksjö SOK
55:493:53Guld
9
Alva Olsson
Västerås SOK
56:084:12Guld
10
Elin Ström
Tullinge SK
56:354:39Guld
11
Eva Svensson
IFK Moras OK
57:195:23Guld
12
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
57:576:01Guld
13
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
59:337:37Silver
14
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
59:588:02Silver
15
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
60:148:18Silver
16
Maria Brodin
OK Djerf
60:308:34Silver
17
Sofia Törnqvist
Storviks IF
61:099:13Silver
18
Anna Ordqvist
Kils OK
61:129:16Silver
19
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
61:379:41Silver
20
Helene Söderlund
IFK Moras OK
61:479:51Silver
21
Elin Pettersson
Täby OK
62:0210:06Silver
22
Matilda Österberg
Linköpings OK
62:1510:19Silver
23
Elin Karlsson
Turebergs IF
62:2310:27Silver
24
Helena Strand
OK Landehof
63:2611:30Silver
25
Josefine Carlsson
SOK Viljan
63:5111:55Silver
26
Maria Jonsson
Midälva OK
64:0012:04Silver
26
Josefin Persson
Tullinge SK
64:0012:04Silver
28
Lina Sundqvist
OK Kåre
64:0212:06Silver
29
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
66:1214:16Silver
30
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
66:1814:22Silver
31
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
66:2714:31Silver
32
Linn Rönnols
Täby OK
66:4214:46Silver
33
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
68:4516:49Silver
34
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
70:4318:47Silver
35
Susanne De Bourg
Ronneby OK
72:4420:48Silver
36
Caroline Gustavsson
Istrums SK
72:4520:49Silver
37
Åsa Holmgren
Västerås SOK
72:5320:57Silver
38
Kristin Boman
SOK Viljan
73:0521:09Brons
39
Martina Petersson
Burseryds IF
76:2224:26Brons
40
Sara Rapp
IFK Moras OK
78:3726:41Brons
41
Stina Wåhlberg
OK Kåre
82:0230:06
42
Ida Olsson
OK Orion
82:2530:29
43
Helena Lidhage
IK Ymer
82:3530:39
44
Linnéa Nordin
Sidensjö IK
87:0935:13
45
Malin Sundqvist
Tullinge SK
87:3335:37
46
Anna Brammås
Västerås SOK
89:3137:35
47
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
91:3239:36
48
Sofia Carlsson
Västerås SOK
92:2640:30
Alma Buer
IF Hallby
Ej godkänd
Ronja Andersson
Tenhults SOK
Ej godkänd
Ulrika Dagobert
OK Vilse 87
Ej godkänd
Elin Vedin
Midälva OK
Ej godkänd
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
Ej godkänd
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Elsa Jansson
Främmestads IK
Ej godkänd
Ida Åkesson
Forsa OK
Ej godkänd
Åsa Lundmark
Bromma-Vällingby SOK
Ej godkänd
Therese Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H18 0 meter72 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Aronsson
OK Tisaren
57:020:00Guld
2
Erik Liljequist
OK Älme
57:170:15Guld
3
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
58:331:31Guld
4
Emil Andersson
Ärla IF
61:344:32Guld
5
Rickard Rosgren
OK Njudung
63:436:41Guld
6
David Lingfors
IF Hallby
64:137:11Silver
7
Jesper Lysell
Rehns BK
64:417:39Silver
8
Simon Elgsten
Eksjö SOK
64:427:40Silver
9
Anton Östlin
Linköpings OK
65:438:41Silver
9
Björn Norman
KFUM Örebro OK
65:438:41Silver
11
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
65:468:44Silver
12
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
65:538:51Silver
13
Erik Holmberg
Uddevalla OK
66:369:34Silver
14
Mikael Eliasson
OK Alehof
67:019:59Silver
15
Olle Boström
Järla IF OK
67:0210:00Silver
16
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
67:2710:25Silver
17
Mikael Kristensson
OK Torfinn
67:3010:28Silver
18
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
67:3810:36Silver
19
Dennis Hansson
OK Orion
67:4210:40Silver
20
Niklas Olsson
Täby OK
67:5910:57Silver
21
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
68:0211:00Silver
22
Thomas Carlsson
Alfta-Ösa OK
68:0611:04Silver
23
Mattias Nilsson
OK Alehof
68:2711:25Silver
24
Karl Levin
OK Tyr
68:3711:35Silver
25
Daniel Attås
OK Tisaren
69:0011:58Silver
26
Tomas Reibring
Nyköpings OK
69:3512:33Silver
27
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
70:0813:06Silver
28
Olle Karlsson
Tullinge SK
70:4513:43Silver
29
Linus Karlsson Mood
Länna IF
70:4613:44Silver
30
Olle Olofsson
Rehns BK
71:0314:01Silver
31
Johan Knubbe
OK Mark
71:5514:53Silver
32
Linus Lauri
OK Tisaren
72:0615:04Silver
33
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
72:2515:23Silver
34
Jonas Lundgren
Stora Tuna IK
72:4315:41Silver
35
Petter Eriksson
OK Rodhen
73:0916:07Silver
36
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
73:1516:13Silver
37
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
73:3316:31Silver
38
Johan Eriksson
Gävle OK
73:3716:35Silver
39
Jens Öström
OK Tyr
73:5716:55Silver
40
Jon Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
74:3117:29Silver
41
Daniel Nordebo
Älvsby IF
75:2018:18Silver
42
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
75:4118:39Silver
43
Mattias Jonsson
Nybro OK
76:2019:18Silver
44
Johan Olausson
OK Orion
76:4619:44Silver
45
Erik Blomberg
Nyköpings OK
77:1520:13Silver
46
Rasmus Leo
OK Stigen
77:2520:23Silver
47
Erik Melén
Motala AIF OL
77:2820:26Silver
47
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
77:2820:26Silver
49
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
78:2621:24Silver
50
Filip Johansson
OK Tyr
78:3021:28Silver
51
Rassmus Andersson
Säterbygdens OK
78:3221:30Silver
52
Martin Sundlöf
Gävle OK
79:0222:00Silver
53
Michal Krajcik
OK Orion
79:0522:03Silver
54
Johan Winterås
Västerbergslagens OL
79:4022:38Silver
55
Markus Johansson
Rydboholms SK
80:1123:09Silver
56
Simon Andersson
Forsa OK
80:3723:35Silver
57
Erik Pettersson
Visborgs OK
80:5823:56Silver
58
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
81:2224:20Silver
59
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
83:1226:10Brons
60
Markus Nilsson
OK Nackhe
86:1229:10Brons
61
Jonatan Westlund
OK Tyr
87:0029:58Brons
62
Mattias Andersson
Boxholm-Mjölby OL
87:5930:57Brons
63
Patrik Lindeberg
Ringsjö OK
88:0531:03
64
Jonas Wallin
OK Roto
90:0733:05
65
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
90:5133:49
66
Jerker Lysell
Rehns BK
91:0734:05
67
Simon Lindberg
Västerås SOK
97:4140:39
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
Ej godkänd
Martin Hederskog
HJS-Vansbro OK
Ej godkänd
Johan Edin
Midälva OK
Ej godkänd
Patrik Lind
OK Tor
Ej godkänd
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd