SM Sprint Kval

2005-06-10

Arrangör: IFK Umeå

Nivå:
Nationell
Anmälda:
392
Form:
Individuell
Startande:
360
Distans:
Sprint
Fullföljande:
357
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21A 2390 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
12:045:030:00Brons
2
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
12:125:060:08Brons
3
Annika Billstam
OK Linné
12:235:110:19Brons
4
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
12:265:120:22Brons
5
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
12:285:130:24Brons
6
Linda Take
OK Djerf
12:375:170:33Brons
7
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
13:005:260:56Brons
8
Karin Boström
Järfälla OK
13:025:270:58Brons
9
Anna Ställberg
Tullinge SK
13:275:381:23Brons
10
Louise Göthfors
Järfälla OK
13:285:381:24Brons
11
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:405:431:36Brons
11
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
13:405:431:36Brons
13
Johanna Bygdell
Halmstad OK
13:445:451:40Brons
14
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
13:485:461:44Brons
15
Petra Thomasson
Leksands OK
13:495:471:45Brons
16
Carina Svensson
Eksjö SOK
13:525:481:48Brons
17
Inga Kazlauskaite
SOIK Hellas
14:105:562:06Brons
18
Lin Eriksson
Linköpings OK
14:135:572:09Brons
19
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
14:246:022:20Brons
20
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
14:256:022:21Brons
21
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
14:406:082:36Brons
22
Anna Windevall
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:426:092:38Brons
23
Annika Björk
OK Linné
14:526:132:48Brons
24
Jenny Eriksson
IF Thor
14:596:162:55Brons
24
Petra Halvarsson
IF Thor
14:596:162:55Brons
26
Susanne Casanova
Nybro OK
15:086:203:04Brons
27
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
15:466:363:42Brons
28
Lisa Sjölander
OK Hällen
15:526:383:48Brons
29
Ulrika Aspnäs
Sidensjö IK
16:537:044:49Brons
 
D21B 2400 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
11:294:470:00Brons
2
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
12:445:181:15Brons
3
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
12:485:201:19Brons
4
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
12:585:241:29Brons
4
Anna Mårsell
Linköpings OK
12:585:241:29Brons
6
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
13:045:271:35Brons
7
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
13:055:271:36Brons
8
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
13:175:321:48Brons
9
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
13:225:341:53Brons
10
Åsa Lindqvist
Skogslöparna
13:345:392:05Brons
11
Annika Lundström
Sundbybergs IK
13:355:402:06Brons
12
Johanna Svensson
OK Hällen
13:385:412:09Brons
13
Sara Lundblad
Tullinge SK
13:395:412:10Brons
14
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
13:405:422:11Brons
15
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
13:415:422:12Brons
16
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
13:475:452:18Brons
17
Helena Nordin
IF Thor
13:565:482:27Brons
18
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
13:575:492:28Brons
19
Susanne Rutqvist
Vittjärvs IK
14:005:502:31Brons
20
Emma Andersson
Sävedalens AIK
14:025:512:33Brons
21
Anna Edenbrandt
IF Thor
14:035:512:34Brons
22
Emma Johansson
Kristinehamns OK
14:065:532:37Brons
23
Rebecka Österberg
OK Linné
14:145:562:45Brons
24
Maria Nilsson
Domnarvets GOIF
14:346:043:05Brons
25
Emma Öberg
OK Hällen
14:386:063:09Brons
26
Eva Elfving
Domnarvets GOIF
14:476:103:18Brons
27
Annika Ridell
IF Thor
15:006:153:31Brons
28
Emma Andersson
Ärla IF
15:036:163:34Brons
29
Natalie Egli
Söders-Tyresö
15:096:193:40Brons
30
Linda Larsson
OK Hedströmmen
15:186:233:49Brons
31
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
15:326:284:03Brons
32
Allison Jones
OK Linné
15:466:344:17Brons
33
Karin Kjellman
Sundsvalls OK
16:216:494:52Brons
 
H21A 2670 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:114:110:00Brons
2
Henrik Tryggesson
FK Friskus-Varberg
11:224:150:11Brons
3
Kalle Dalin
Leksands OK
11:244:160:13Brons
4
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
11:294:180:18Brons
5
Yuri Omelchenko
OK Orion
11:304:180:19Brons
6
Martin Johansson
IFK Moras OK
11:324:190:21Brons
7
Mats Troeng
OK Linné
11:334:200:22Brons
8
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:364:210:25Brons
9
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
11:444:240:33Brons
10
Erik Andersson
OK Denseln
11:534:270:42Brons
11
Rob Walter
Malungs OK Skogsmårdarna
12:004:300:49Brons
12
Martin Hogedal
OK Orion
12:024:300:51Brons
13
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
12:104:330:59Brons
14
Johan Granath
IFK Lidingös Skid o OK
12:134:351:02Brons
15
Anders Boström
Järfälla OK
12:204:371:09Brons
16
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
12:264:391:15Brons
17
Robbin Kantarp
OK Hällen
12:304:411:19Brons
18
Johan Hellman
OK Tyr
12:324:421:21Brons
19
Per-Anders Eggertsen
IF Hagen
12:384:441:27Brons
20
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
12:394:441:28Brons
21
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
12:454:471:34Brons
22
Sven Lundbäck
Stora Tuna IK
12:564:511:45Brons
23
Daniel Blohm
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:174:592:06Brons
24
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
13:435:082:32Brons
25
Daniel Liljedahl
OK Pan-Kristianstad
13:445:092:33Brons
26
Håkan Andersson
Västerås SOK
14:015:152:50Brons
27
Johan Israelsson
IFK Moras OK
14:105:182:59Brons
28
Pontus Nilsson
FK Friskus-Varberg
14:175:213:06Brons
29
Jonas Sundberg
Söderhamns OK
14:465:323:35Brons
30
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
16:356:135:24Brons
Greger Tysk
Leksands OK
Diskvalificerad
 
H21B 2700 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
11:274:140:00Brons
2
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
11:414:200:14Brons
3
Peter Hemmyr
IFK Umeå
11:454:210:18Brons
4
Thomas Asp
IFK Göteborg
11:484:220:21Brons
4
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
11:484:220:21Brons
6
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
11:494:230:22Brons
6
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
11:494:230:22Brons
6
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
11:494:230:22Brons
9
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
11:594:260:32Brons
10
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
12:064:290:39Brons
11
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
12:084:300:41Brons
12
Fredrik Åhman
IFK Umeå
12:104:300:43Brons
13
Damien Renard
OK Denseln
12:124:310:45Brons
14
Björn Wrahme
IFK Moras OK
12:184:330:51Brons
15
Jens Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:194:340:52Brons
15
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
12:194:340:52Brons
17
Anders Österlund
Västerås SOK
12:244:360:57Brons
18
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
12:274:371:00Brons
19
Tomas Stenström
OK Linné
12:314:381:04Brons
20
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
12:344:391:07Brons
20
Henrik Wass
IF Hagen
12:344:391:07Brons
22
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
12:364:401:09Brons
23
Claes Turesson
OK Renen
12:384:411:11Brons
24
Stefan Sjölund
Skogslöparna
12:444:431:17Brons
25
Robert Wallsten
Leksands OK
12:494:451:22Brons
26
Mattias Edström
Midälva OK
12:544:471:27Brons
27
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:564:471:29Brons
28
Markus Frödin
Sundsvalls OK
12:574:481:30Brons
29
Håkan Gunnarsson
OK Orion
13:064:511:39Brons
30
Martin Sundström
Söderhamns OK
13:194:561:52Brons
31
Per Carlborg
Nyköpings OK
13:375:032:10Brons
32
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
13:445:052:17Brons
33
Reuben Smith
Nybro OK
13:525:082:25Brons
34
Oskar Forsberg
IF Thor
14:575:323:30Brons
35
Per Svantesson
IK Ymer
15:065:363:39Brons
Hans Brolund
OK Denseln
Diskvalificerad
 
H21C 2710 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
11:244:120:00Brons
2
Ulf Troeng
Dalaportens OL
11:284:140:04Brons
3
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
11:314:150:07Brons
4
Jan Troeng
OK Linné
11:344:160:10Brons
5
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
11:404:180:16Brons
6
Johan Nordlund
Leksands OK
11:494:220:25Brons
7
Edvin Karlsson
OK Denseln
11:554:240:31Brons
8
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
11:594:250:35Brons
8
Mattias Millinger
Västerås SOK
11:594:250:35Brons
8
Staffan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
11:594:250:35Brons
8
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
11:594:250:35Brons
12
Rickard Wass
Järla IF OK
12:024:260:38Brons
13
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
12:044:270:40Brons
13
Peter Öberg
OK Hällen
12:044:270:40Brons
13
Markus Adolfsson
Linköpings OK
12:044:270:40Brons
16
Josef Nordlund
OK Linné
12:084:290:44Brons
17
Erik Engstrand
IFK Göteborg
12:124:300:48Brons
18
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
12:144:310:50Brons
19
Peter Löfås
Stora Tuna IK
12:174:320:53Brons
20
Liutauras Bilevicius
SOIK Hellas
12:284:361:04Brons
21
Nicolas Girsch
OK Denseln
12:304:371:06Brons
22
Martin Claesson
IFK Göteborg
12:314:371:07Brons
23
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
12:374:391:13Brons
24
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:384:401:14Brons
25
Robert Johansson
Täby OK
12:404:401:16Brons
26
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
12:434:421:19Brons
27
Mattias Allared
Tumba-Mälarhöjden OK
12:464:431:22Brons
28
Anders Lidman
Umeå OK
12:504:441:26Brons
29
Mattias Mårts
Stora Tuna IK
13:034:491:39Brons
30
Marcus Andersson
Västerbergslagens OL
13:104:521:46Brons
31
Crister Nygren
IF Thor
13:164:541:52Brons
32
Jonas Engström
OK Hällen
13:294:592:05Brons
33
Anders Hansson
Alfta-Ösa OK
13:314:592:07Brons
34
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
13:465:052:22Brons
 
D20A 2160 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
12:075:370:00Brons
2
Fanny Fredriksson
Täby OK
12:115:380:04Brons
3
Sofie Johansson
OK Linné
12:185:420:11Brons
4
Johanna Lindberg
OK Denseln
12:335:490:26Brons
5
Marie Rönnestrand
Frösö IF
13:006:010:53Brons
6
Johanna Berggren
Ljungskile FK
13:036:030:56Brons
7
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
13:086:051:01Brons
8
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
13:216:111:14Brons
9
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
13:256:131:18Brons
10
Mari Troeng
Storviks IF
13:276:141:20Brons
11
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
14:336:442:26Brons
12
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
14:396:472:32Brons
13
Lisa Silvemark
Dalaportens OL
14:456:502:38Brons
14
Sofia Persson
Snättringe SK
14:576:552:50Brons
15
Lisa Palm
Lessebo OK
15:147:033:07Brons
16
Julia Dalgren
OK Ravinen
15:367:133:29Brons
17
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
15:537:213:46Brons
18
Mirja Andersson
Söders-Tyresö
16:017:253:54Brons
18
Nadia Larsson
Tullinge SK
16:017:253:54Brons
20
Monika Lund
Litsbygdens SK
16:537:494:46Brons
21
Ida Pettersson
Täby OK
16:597:524:52Brons
 
H20A 2400 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Thorsson
Tullinge SK
11:244:450:00Brons
2
Mikael Nordström
Rånäs OK
11:304:480:06Brons
3
Albert Mollén
OK Denseln
11:374:500:13Brons
4
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
11:464:540:22Brons
5
David A Skantze
Järla IF OK
11:544:580:30Brons
6
Mattias Ericsson
OK Denseln
12:015:000:37Brons
7
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
12:035:010:39Brons
8
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
12:075:030:43Brons
9
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
12:105:040:46Brons
10
Gustav Strindhagen
FK Vittus
12:115:050:47Brons
11
Henrik Jansson
OK Tisaren
12:175:070:53Brons
12
Andreas Pousette
Rånäs OK
12:205:080:56Brons
13
Anders Lindberg
Söderhamns OK
12:285:121:04Brons
14
Erik Edespong
FK Friskus-Varberg
12:295:121:05Brons
15
William Lind
Sävedalens AIK
12:325:131:08Brons
16
Karl Larsson
OK Kullingshof
12:385:161:14Brons
17
Thomas Ohlin
Rånäs OK
12:405:171:16Brons
17
Björn Arnesson
Ulricehamns OK
12:405:171:16Brons
19
Brent Godman
Gotlands Bro OK
13:015:251:37Brons
20
David Runemalm
Nybro OK
13:175:321:53Brons
20
Andreas Bjärkmar
Linköpings OK
13:175:321:53Brons
22
Erik Lundh
OK Pan-Kristianstad
13:235:351:59Brons
23
Johannes Svensson
OK Tyr
13:265:362:02Brons
24
Erik Johansson
Falköpings AIK
13:365:402:12Brons
25
Johan Persson
Hagaby GOIF
13:395:412:15Brons
26
Joel Sjölander
Härnösands OK
13:425:432:18Brons
27
Simon Jakobson
Tibro OK
13:495:452:25Brons
28
Jan Fjällstedt
Umeå OK
13:515:462:27Brons
29
Kjell Winblad
Rehns BK
13:535:472:29Brons
30
Anders Platt
Järla IF OK
14:035:512:39Brons
31
Linus Lundström
Söderhamns OK
14:085:532:44Brons
32
Erik Mattsson
Järla IF OK
14:135:552:49Brons
33
Jonas Bäckström
Sundsvalls OK
14:326:033:08Brons
34
Andreas Eriksson
Umeå OK
16:206:484:56Brons
35
Tomas Johnsson
Sundsvalls OK
16:416:575:17Brons
 
D18A 2160 meter26 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
12:215:430:00Brons
2
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
12:345:490:13Brons
3
Ida Johansson
IFK Moras OK
12:395:510:18Brons
3
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
12:395:510:18Brons
5
Maria Jonsson
Midälva OK
12:435:530:22Brons
6
Sofia Törnqvist
Storviks IF
12:485:560:27Brons
7
Sara Rapp
IFK Moras OK
12:535:580:32Brons
8
Malin Sand
OK Tisaren
13:136:070:52Brons
8
Lina Sundqvist
OK Kåre
13:136:070:52Brons
10
Martina Karlsson
OK Njudung
13:176:090:56Brons
11
Linn Rönnols
Täby OK
13:196:100:58Brons
12
Elsa Jansson
Främmestads IK
13:266:131:05Brons
13
Josefin Persson
Tullinge SK
13:486:231:27Brons
14
Malin Eriksson
Umeå OK
13:516:251:30Brons
15
Sara Bergström
IFK Umeå
14:106:341:49Brons
15
Linda Vesterlund
Robertsfors IK
14:106:341:49Brons
17
Fredrika Vångell
Linköpings OK
14:236:402:02Brons
18
Sofia Carlsson
Västerås SOK
15:006:572:39Brons
19
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
15:177:052:56Brons
20
Alva Olsson
Västerås SOK
15:357:133:14Brons
21
Anna Tiderman
Snättringe SK
16:237:354:02Brons
22
Malin Sundqvist
Tullinge SK
16:277:374:06Brons
23
Cecilia Frenell Staaf
Forsa OK
16:457:454:24Brons
24
Linn Pettersson
Tullinge SK
17:278:055:06Brons
25
Elin Vedin
Midälva OK
19:599:157:38Brons
26
Malin Carlsson
Linköpings OK
20:319:308:10
 
D18B 2150 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
12:075:380:00Brons
2
Sofia Adolfsson
OK Kåre
12:085:390:01Brons
3
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
12:245:460:17Brons
4
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
12:445:550:37Brons
5
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
12:495:580:42Brons
6
Helena Lidhage
IK Ymer
12:596:020:52Brons
7
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
13:136:091:06Brons
8
Linn Bylars
Forsa OK
13:156:101:08Brons
9
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
13:246:141:17Brons
10
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
13:276:151:20Brons
11
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
13:286:161:21Brons
12
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
13:356:191:28Brons
12
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
13:356:191:28Brons
14
Matilda Andersson
Västerbergslagens OL
13:516:271:44Brons
15
Helena Strand
OK Landehof
13:526:271:45Brons
16
Lovisa Berg
OK Milan
14:106:352:03Brons
17
Therese Bentevik
Nyköpings OK
14:136:372:06Brons
18
Therese Rosendahl
Västerås SOK
14:266:432:19Brons
19
Maria Brodin
OK Djerf
15:107:033:03Brons
19
Emma Edejern
IFK Bergvik
15:107:033:03Brons
21
Helena Moberg
OK Renen
15:247:103:17Brons
22
Anna Brammås
Västerås SOK
15:557:243:48Brons
22
Stina Häggström
Litsbygdens SK
15:557:243:48Brons
24
Helene Söderlund
IFK Moras OK
17:158:015:08Brons
25
Stina Walheim
Robertsfors IK
20:379:358:30
Ida Åkesson
Forsa OK
Diskvalificerad
 
H18A 2350 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Nilsson
OK Alehof
10:374:310:00Brons
2
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
10:414:330:04Brons
3
Erik Pettersson
Visborgs OK
11:054:430:28Brons
4
Tomas Reibring
Nyköpings OK
11:094:450:32Brons
5
Erik Blomberg
Nyköpings OK
11:194:490:42Brons
6
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
11:364:560:59Brons
7
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
11:374:571:00Brons
8
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
11:384:571:01Brons
9
Pelle Engstrand
Rehns BK
11:455:001:08Brons
9
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
11:455:001:08Brons
9
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
11:455:001:08Brons
12
Dennis Hansson
OK Orion
11:475:011:10Brons
12
Göran Karlsson
Umeå OK
11:475:011:10Brons
14
Linus Karlsson Mood
Länna IF
11:505:021:13Brons
15
Martin Sundlöf
Gävle OK
11:575:051:20Brons
16
Lars Ericsson
OK Tyr
12:015:071:24Brons
17
Rasmus Leo
OK Stigen
12:065:091:29Brons
18
Simon Andersson
Forsa OK
12:085:101:31Brons
19
Markus Johansson
Rydboholms SK
12:115:111:34Brons
20
Erik Melén
Motala AIF OL
12:245:171:47Brons
21
Alexander Blomberg
Nyköpings OK
12:415:242:04Brons
22
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
12:435:252:06Brons
23
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
12:455:262:08Brons
24
Emil Backlund
Dalaportens OL
12:495:272:12Brons
25
Tim Björkman
OK Vilse 87
13:105:362:33Brons
26
Mathias Blom
OK Vargen
15:026:244:25Brons
27
Niclas Green
Växjö OK
15:266:344:49Brons
28
Wilhelm Sandberg
Forsa OK
15:576:475:20Brons
29
Karl Lemoine
Gävle OK
16:116:535:34Brons
 
H18B 2350 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Karlsson
Växjö OK
10:274:270:00Brons
2
Gustav Nordström
Gävle OK
10:564:390:29Brons
3
Daniel Attås
OK Tisaren
11:074:440:40Brons
4
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
11:164:480:49Brons
5
David Lingfors
IF Hallby
11:174:480:50Brons
5
Jerker Lysell
Rehns BK
11:174:480:50Brons
5
Mattias Jonsson
Nybro OK
11:174:480:50Brons
8
Olle Karlsson
Tullinge SK
11:294:531:02Brons
9
Emil Andersson
Ärla IF
11:354:561:08Brons
10
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
11:465:001:19Brons
11
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
11:515:031:24Brons
12
Petter Eriksson
OK Rodhen
12:025:071:35Brons
13
Anton Östlin
Linköpings OK
12:065:091:39Brons
13
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
12:065:091:39Brons
15
Oscar Arman
Nyköpings OK
12:105:111:43Brons
16
Joel Lännevall
OK Roslagen
12:155:131:48Brons
17
Calle Grape
Stora Tuna IK
12:185:141:51Brons
18
Markus Nilsson
OK Nackhe
12:205:151:53Brons
19
Anders Nilsson
Stora Tuna IK
12:305:192:03Brons
20
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
12:315:202:04Brons
21
Jonathan Svensson
Växjö OK
12:345:212:07Brons
22
Jonas Lundgren
Stora Tuna IK
12:435:252:16Brons
23
Olof Krantz
IK Gandvik
12:515:282:24Brons
24
Jonatan Bylars
Forsa OK
12:535:292:26Brons
25
Jimmy Larsson
Alfta-Ösa OK
13:155:382:48Brons
26
Patrik Lindeberg
Ringsjö OK
13:225:412:55Brons
27
Simon Hannus
Midälva OK
13:385:483:11Brons
28
Erik Pettersson
Nyköpings OK
13:485:523:21Brons
29
Simon Freij
Nyköpings OK
14:516:194:24Brons
30
Emil Hägglund
OK Nolaskogsarna
15:016:234:34Brons
 
H18C 2360 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Liljequist
OK Älme
10:544:370:00Brons
2
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
11:084:430:14Brons
2
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
11:084:430:14Brons
4
Rickard Rosgren
OK Njudung
11:164:460:22Brons
5
Johan Silvemark
Dalaportens OL
11:204:480:26Brons
6
Simon Elgsten
Eksjö SOK
11:264:510:32Brons
6
Johan Olausson
OK Orion
11:264:510:32Brons
8
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
11:314:530:37Brons
9
Johan Eriksson
Gävle OK
11:374:550:43Brons
10
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
11:414:570:47Brons
11
Håkan Pettersson
OK Djerf
11:434:580:49Brons
12
Jesper Lysell
Rehns BK
11:444:580:50Brons
13
Olle Olofsson
Rehns BK
11:464:590:52Brons
14
Anton Tynong
Gävle OK
11:525:020:58Brons
15
Emil Johansson
OK Tisaren
12:045:071:10Brons
16
Martin Fredlund
Umeå OK
12:145:111:20Brons
17
Niklas Olsson
Täby OK
12:185:131:24Brons
17
Joel Ericsson
Haninge SOK
12:185:131:24Brons
19
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
12:345:191:40Brons
19
Mattias Andersson
Boxholm-Mjölby OL
12:345:191:40Brons
21
Johannes Eklund
Rånäs OK
12:555:282:01Brons
22
Linus Lauri
OK Tisaren
13:035:322:09Brons
23
Daniel Edlund
OK Nolaskogsarna
13:395:472:45Brons
24
Patrik Lind
OK Tor
13:525:532:58Brons
25
Mathias Lang
Nybro OK
14:055:583:11Brons
26
Johan Aronsson
OK Tisaren
14:156:023:21Brons
27
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
14:226:053:28Brons
28
Erik Dahlqvist
Storviks IF
14:286:083:34Brons
29
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
14:506:173:56Brons
30
Jonathan Blomqvist
Nybro OK
15:156:284:21Brons