O-Ringen Prolog

1997-07-20

Arrangör: O-Ringenföreningen

Nivå:
Nationell
Anmälda:
170
Form:
Individuell
Startande:
165
Distans:
Sprint
Fullföljande:
158
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter65 startande, 65 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marlena Jansson
OK Tisaren
19:390:00Brons
2
Gunilla Svärd
OK Måsen
19:410:02Brons
3
Pia Olsson
OK Orion
19:430:04Brons
4
Katarina Borg
Södertälje-Nykvarn OF
19:460:07Brons
5
Karolina Arewång
Domnarvets GOIF
19:520:13Brons
6
Maria Sandström
OK Ravinen
20:210:42Brons
7
Karin Craig
Tullinge SK
20:250:46Brons
8
Elin Dahlstedt
Strängnäs-Malmby OL
21:542:15Brons
9
Karin Hellman
Sundsvalls OK
22:002:21Brons
10
Laila B Höglund
FK Herkules
22:022:23Brons
11
Charlotte Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
22:042:25Brons
12
Deplazes Daniela
OLG Kakowa
22:092:30Brons
13
Ann-Charlotte Carlsson
Kils OK
22:102:31Brons
14
Nina Gunnarsson
Linköpings OK
22:122:33Brons
15
Karin Noborn
Sundsvalls OK
22:132:34Brons
16
Emma Dahlstedt
Strängnäs-Malmby OL
22:172:38Brons
16
Zsuzsa Fey
Turebergs IF
22:172:38Brons
18
Lucie Böhm
IFK Lidingös Skid o OK
22:182:39Brons
19
Katarina Allberg
Sundsvalls OK
22:212:42Brons
20
Maria Dahlin
Domnarvets GOIF
22:262:47Brons
21
Karin Svensk
Stora Tuna IK
22:272:48Brons
22
Thérès Ericsson
OK Ravinen
22:282:49Brons
22
Lena Hasselström
OK Renen
22:282:49Brons
24
Hanna Larsson
IK Hakarpspojkarna
22:322:53Brons
25
Camilla Pettersson
OK Ravinen
22:332:54Brons
25
Tracy Bluett
Lunds OK
22:332:54Brons
27
Maria Gustafsson
OK Ravinen
22:342:55Brons
28
Malin Svensson
OK Dacke
22:362:57Brons
29
Monika Hatlen
Södertälje-Nykvarn OF
22:403:01Brons
30
Barbro Lönnkvist
Tullinge SK
22:413:02Brons
31
Eva Stålstad
IK Hakarpspojkarna
22:473:08Brons
32
Christin Janfjäll
OK Ravinen
22:523:13Brons
33
Mall Alev
IFK Moras OK
22:543:15Brons
34
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
22:563:17Brons
34
Mia Haglund
Leksands OK
22:563:17Brons
36
Annika Lundström
Sundbybergs IK
23:003:21Brons
37
Eva Persson
Växjö OK
23:033:24Brons
38
Jenny Wallsten
OK Orion
23:043:25Brons
39
Sussi Wiklund
Östersunds OK
23:073:28Brons
40
Anna Gornicka
UNTS Warszawa
23:273:48Brons
41
Lena Holmer
IFK Moras OK
23:293:50Brons
42
Anna-Britt Nyberg
OK Nolaskogsarna
23:303:51Brons
43
Anna Karin Olm
IF Thor
23:363:57Brons
44
Ingela Rolands
Insjöns IF OK
23:394:00Brons
45
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
23:414:02Brons
46
Linda Nordin
Gustavsbergs IF
23:444:05Brons
47
Lisa Bigsten
FK Herkules
23:474:08Brons
48
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
23:514:12Brons
49
Helena Sönsteröd
Hestra IF
24:044:25Brons
50
Maria Wiklund
Trollhättans SK
24:064:27Brons
51
Charlotte Lindkvist
Leksands OK
24:104:31Brons
52
Cecilia Nilsson
OK Orion
24:124:33Brons
53
Anna Danielsson
OK Nolaskogsarna
24:254:46Brons
54
Britta Backlund
Timrå SOK
24:294:50Brons
55
Yvonne Backman
IK Falken
24:505:11Brons
56
Tina Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
25:255:46Brons
57
Frida Wallström
FK Herkules
25:355:56Brons
58
Sabin Schlatter
OLC Kapreolo
26:306:51Brons
59
Katarina Liss
Eskilstunafors OL
26:366:57Brons
60
Jenny Nilsson
Kristinehamns OK
27:097:30Brons
61
Gabrielle Varga
Clinics
27:187:39Brons
62
Helena Norberg
Stora Tuna IK
27:247:45Brons
63
Sara Elfving
Ronneby OK
27:327:53Brons
64
Sandra Pettersson
Kinnaströms SK
28:108:31Brons
65
Lisa Sjölander
OK Linné
30:1010:31Brons
 
H21 Elit 0 meter100 startande, 93 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Mårtensson
Strängnäs-Malmby OL
22:520:00Brons
2
Jörgen Olsson
OK Pan-Kristianstad
23:020:10Brons
3
Yuri Omelchenko
OK Orion
23:080:16Brons
4
Lars Holmquist
Sundsvalls OK
23:100:18Brons
5
Emil Wingstedt
NTHI
23:110:19Brons
6
Håkan Eriksson
OK Skogsmårdarna
23:130:21Brons
7
Johan Ivarsson
Bækkelagets SK
23:160:24Brons
8
Rudolf Ropek
Czech National Team
23:240:32Brons
9
Martin Larsson
IFK Göteborg
23:270:35Brons
10
Mats Hellstadius
Södertälje-Nykvarn OF
23:280:36Brons
11
Joakim Carlsson
Halden SK
23:310:39Brons
12
Niclas Jonasson
Leksands OK
23:360:44Brons
13
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn OF
23:420:50Brons
14
Niklas Bratt
OK Orion
23:551:03Brons
15
Johan Näsman
OK Kolmården
24:011:09Brons
16
Niklas Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
24:051:13Brons
17
Lars Lönnkvist
Tullinge SK
24:081:16Brons
18
Kalle Dalin
Leksands OK
24:111:19Brons
19
Jimmy Birklin
Tolered-Utby Ol-klubb
24:141:22Brons
20
Lars Jansson
Gävle OK
24:191:27Brons
21
Alar Viitmaa
OK Triangeln
24:231:31Brons
22
Andreas Nilsson
OK Pan-Kristianstad
24:251:33Brons
23
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
24:271:35Brons
24
Robert Wallsten
OK Ravinen
24:311:39Brons
25
Ola Hultin
OK Roslagen
24:321:40Brons
26
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
24:401:48Brons
26
Staffan Eriksson
OK Skogsmårdarna
24:401:48Brons
28
Anders Åkerman
OK Skogsmårdarna
24:441:52Brons
29
Niklas Lindberg
OK Roslagen
24:501:58Brons
30
Jonas Nordström
OK Triangeln
24:592:07Brons
31
Ali Kuosku
Järfälla OK
25:002:08Brons
32
Niklas Björkqvist
Hämeenlinnan Suunnistajat
25:032:11Brons
33
Anders Jönsson
OK Triangeln
25:062:14Brons
34
Mats Haldin
IF Femman
25:092:17Brons
34
Elis Bengtsson
OK Skogsmårdarna
25:092:17Brons
36
Jan Hilding
Hestra IF
25:122:20Brons
37
Lucas Nylund
IF Femman
25:132:21Brons
38
Johan Alfredsson
Stora Tuna IK
25:142:22Brons
39
Stefan Karlsson
OK Denseln
25:152:23Brons
40
Staffan Jacobsson
IF Thor
25:202:28Brons
40
Mikael Palmberg
OK Hammaren
25:202:28Brons
42
Mikael Ingelsson
OK Hammaren
25:232:31Brons
43
Lars H Sandvik
OK Ravinen
25:272:35Brons
44
Håkan Nyström
Dalaportens OL
25:302:38Brons
45
Daniel Kaipe
Leksands OK
25:312:39Brons
45
Dan Norin
Gustavsbergs IF
25:312:39Brons
47
Fredrik Sundström
Leksands OK
25:322:40Brons
48
Steve Craig
Tullinge SK
25:332:41Brons
49
Ulrik Olsson
Uddevalla OK
25:352:43Brons
49
Henrik Tryggeson
Hässleholms OK
25:352:43Brons
49
Kjell Almgren
OK Ravinen
25:352:43Brons
52
Hans Mård
Järfälla OK
25:372:45Brons
52
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
25:372:45Brons
54
Mikael Pihel
OK Tisaren
25:412:49Brons
54
Johan Ingemarsson
Hestra IF
25:412:49Brons
56
Ola Cliffordson
Sävedalens AIK
25:422:50Brons
56
Lars Åkerman
OK Skogsmårdarna
25:422:50Brons
58
Björn Karlsson
OK Denseln
25:442:52Brons
59
Jan Olm
Kils OK
25:462:54Brons
60
Johan Ahlström
Västerås SOK
25:472:55Brons
60
Klas Dalberg
Tolered-Utby Ol-klubb
25:472:55Brons
62
Magnus Grahn
Södertälje-Nykvarn OF
25:482:56Brons
63
Pär Andersson
Köping-Kolsva OK
25:523:00Brons
64
Jon Engkvist
Ronneby OK
25:543:02Brons
65
Thomas Rex
Sundsvalls OK
25:583:06Brons
66
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
26:003:08Brons
67
Björn Widén
Hagaby GOIF
26:023:10Brons
68
Stefan Nyberg
Dalaportens OL
26:033:11Brons
69
Albin Arlebo
KFUM Örebro OK
26:073:15Brons
69
Lars Nordin
Sundsvalls OK
26:073:15Brons
71
Lars Ohlsson
Gävle OK
26:093:17Brons
72
Lars Palmqvist
Järfälla OK
26:113:19Brons
73
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
26:123:20Brons
74
Nils Olsson
Stora Tuna IK
26:143:22Brons
75
Lubos Mateju
USK Praha
26:173:25Brons
76
Stefan Persson
Täby OK
26:193:27Brons
77
Conny Forsberg
IF Thor
26:243:32Brons
77
Vidas Armalis
SOIK Hellas
26:243:32Brons
79
Niklas Eriksson
OK Skogsmårdarna
26:373:45Brons
80
Kim Fagerudd
IF Femman
26:453:53Brons
81
Niklas Wrane
Sävedalens AIK
26:524:00Brons
82
Olli Mattila
Rastikarhut
26:584:06Brons
83
Oliver Grimm
OLG Cordoba Usigenthal
27:024:10Brons
84
Ulf Karlsson
OK Hammaren
27:084:16Brons
85
Eric Morris
Australia
27:464:54Brons
86
Marko Pitkänen
Angelniemen Ankkuri
27:504:58Brons
87
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
28:015:09Brons
88
Tomas Jonsson
Järfälla OK
28:065:14Brons
89
Thomas Stern
SZ OL-T. Wiesbaden
28:505:58Brons
90
Marc Eyer
Ubol Suisse
29:096:17Brons
91
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
29:116:19Brons
92
Simone Grassi
Lombardia Orienteer.
29:126:20Brons
93
Erik Schuetz
Tus Jena
33:4810:56Brons
Olov Vikström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Magnus Granqvist
FK Göingarna
Ej godkänd
Lars Kandell
Västerås SOK
Ej godkänd
Anders Berg
Linköpings OK
Ej godkänd
Ola Tengnér
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Klas Karlsson
Värend GN OL
Ej godkänd
Erik Aibast
IF Femman
Ej godkänd