USM

2004-09-11

Arrangör: KFUM Örebro OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
472
Form:
Individuell
Startande:
461
Distans:
Lång
Fullföljande:
442
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 4380 meter97 startande, 92 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Persson
Hagaby GOIF
42:119:380:00Mästare
2
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
43:039:500:52Mästare
3
Johanna Lidström
OK Landehof
43:289:551:17Mästare
4
Kristin Boman
SOK Viljan
43:409:581:29Mästare
5
Lina Sundqvist
OK Kåre
44:1310:062:02Mästare
6
Tina Eriksson
Järfälla OK
45:0610:182:55Mästare
7
Martina Karlsson
OK Njudung
46:2810:374:17Mästare
8
Julia Thorén
Vänersborgs SK
46:4710:414:36Mästare
9
Sara Bergström
IFK Umeå
47:1610:475:05Mästare
10
Ida Olsson
OK Orion
48:3211:056:21Elit
11
Marie Jacobsson
OK Rodhen
49:4311:217:32Elit
12
Linnea Börjars
Kils OK
50:0011:257:49Elit
13
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
51:5811:529:47Elit
13
Malin Welén
Hallstahammars OK
51:5811:529:47Elit
15
Elin Pettersson
Täby OK
52:3612:0110:25Guld
16
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
52:4112:0210:30Guld
17
Agnes Söderlund
Tormestorps IF
52:5412:0510:43Guld
18
Caroline Gustavsson
Istrums SK
53:1912:1011:08Guld
19
Siri Henriksson
Uddevalla OK
53:3812:1511:27Guld
20
Sofia Carlsson
Tenhults SOK
54:2712:2612:16Guld
21
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
54:5012:3112:39Guld
22
Maja Nilsson
Stora Tuna IK
55:1112:3613:00Guld
23
Stina Wåhlberg
OK Kåre
55:5012:4513:39Guld
24
Caroline Nicolas
KFUM Örebro OK
55:5212:4513:41Guld
25
Emmie Christoferson
Tormestorps IF
55:5412:4613:43Guld
26
Martina Petersson
Burseryds IF
56:0512:4813:54Silver
27
Anna Ordqvist
Kils OK
56:0812:4913:57Silver
28
Pernilla Olsson
Rävetofta OK
56:5713:0014:46Silver
29
Amanda Almén
Linköpings OK
58:0513:1615:54Silver
30
Sofia Larsson
Hestra IF
58:0613:1615:55Silver
31
Malin Winblad
Rehns BK
58:0713:1615:56Silver
32
Ulrica Fransson
Motala AIF OL
58:3013:2116:19Silver
33
Michelle Johansson
Idefjordens SK
58:3713:2316:26Silver
34
Moa Svensson
Tibro OK
58:4813:2516:37Silver
35
Josefine Lindberg
Boxholm-Mjölby OL
59:2913:3517:18Silver
36
Maria Kolk
Skarpnäcks OL
59:3713:3717:26Silver
37
Elin Stridfeldt
Järfälla OK
59:4613:3917:35Silver
38
Karin Hedberg
OK Linné
59:5213:4017:41Silver
39
Hanna S Sjöberg
OK Linné
59:5313:4017:42Silver
40
Malin Eriksson
Umeå OK
60:0813:4417:57Silver
41
Sofia Nayström
Tenhults SOK
60:1013:4417:59Silver
42
Isa Wigge
Säterbygdens OK
60:3913:5118:28Silver
43
Erica Ek
Lunds OK
60:4313:5218:32Silver
43
Lisa Bengtsson
FK Friskus-Varberg
60:4313:5218:32Silver
43
Anna Svärd
IFK Enskede
60:4313:5218:32Silver
46
Malin Johansson
Stigmännen Karlshamns OK
60:5113:5418:40Silver
47
Kajsa Waldemarsson
OK Nackhe
61:0413:5718:53Silver
48
Johanna Karlsson
Katrineholms OK
61:1313:5919:02Silver
49
Elin Graneland
Malungs OK Skogsmårdarna
62:0214:1019:51Silver
50
Kristin Karlsson
Finspångs SOK
62:0414:1019:53Silver
51
Elin Franzon
Stora Tuna IK
63:0014:2320:49Silver
52
Sara Nyström
IF Hagen
64:5214:4922:41Silver
53
Joanna Larsson
Bredareds IF
65:3114:5723:20Brons
54
Marie Johansson
OK Tranan
66:1115:0724:00Brons
54
Sara Davidsson
Anderstorps OK
66:1115:0724:00Brons
56
Alma Buer
IF Hallby
66:1715:0824:06Brons
57
Linn Wibell Kähäri
Västerbergslagens OL
67:2515:2425:14Brons
58
Anna Månsson
OK Löftan
67:4715:2925:36Brons
59
Kristin Ander
OK Landehof
69:5315:5727:42Brons
60
Sofia Ericson
Åmåls OK
70:0616:0027:55Brons
61
Susanne De Bourg
Ronneby OK
70:0716:0127:56Brons
62
Helena Åkerdahl
Sundsvalls OK
70:3116:0628:20Brons
63
Ulrika Nygren
FK Boken
72:2516:3230:14Brons
64
Sanna Wästholt
Ljusdals OK
72:5816:4030:47Brons
65
Elsa Jansson
Främmestads IK
73:2616:4631:15Brons
66
Emilie Larsson
OK Kroppefjäll
73:5116:5231:40Brons
67
Sofia Carlsson
Västerås SOK
74:2817:0032:17Brons
68
Pernilla Rosberg
OK Gisle
74:4617:0432:35Brons
69
Cecilia Svensson
Kinnaströms SK
74:5317:0632:42Brons
70
Stina Walheim
Robertsfors IK
75:0617:0932:55Brons
71
Lisa Pantzar
Eskilstunafors OL
75:2617:1333:15Brons
72
Sanna Söderlind
Bredaryds SOK
76:4517:3134:34Järn
73
Natalie Stiglund
OK Hällen
78:5218:0036:41Järn
74
Karin Bäck
OK Djerf
79:3518:1037:24Järn
75
Emma Eriksson
IF Thor
81:1818:3439:07Järn
76
Sara Dahlberg
GOIF Tjalve
82:4618:5440:35Järn
77
Erica Svensson
OK Torfinn
85:1519:2843:04Järn
78
Marie Palmgren
Helsingborgs SOK
85:4119:3443:30Järn
79
Anna Brodin
OK Kontinent
86:3119:4544:20Järn
80
Malin Sundqvist
Tullinge SK
88:4420:1646:33Järn
81
Marie Rönngård
OK Alehof
89:0520:2046:54Järn
82
Elena Orrlöv
Frölunda OL
89:4020:2847:29Järn
83
Jenny Adolfsson
Lerums SOK
91:2320:5249:12Järn
84
Matilda Hall
Hjobygdens OK
91:3720:5549:26Järn
85
Tina Näslund
OK Nolaskogsarna
95:2621:4753:15Järn
86
Sofia Johansson
OK Tranan
97:1122:1155:00Järn
87
Sofie Krigh
OK Nipan
101:4623:1459:35Järn
88
Emma Sundling
Midälva OK
104:1823:4962:07Järn
89
Therese Bentevik
Nyköpings OK
104:4523:5562:34Järn
90
Erika Herbert
Gävle OK
106:1724:1664:06Järn
91
Emelie Ahlgren
Gotlands Bro OK
107:4324:3665:32Järn
92
Astrid Grenmyr
OK Nipan
122:5828:0480:47Järn
Ida Johansson
Stigmännen Karlshamns OK
Ej godkänd
Maria Jonsson
Midälva OK
Ej godkänd
Therese Sahlin
Midälva OK
Ej godkänd
Karin Sandström
Umeå OK
Ej godkänd
Petra Kopp
Söders-Tyresö
Ej godkänd
 
H16 5720 meter121 startande, 117 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Aronsson
OK Tisaren
39:076:500:00Mästare
2
Pelle Engstrand
Rehns BK
42:037:212:56Mästare
3
Simon Andersson
Forsa OK
44:017:424:54Elit
4
Anton Östlin
Linköpings OK
44:447:495:37Elit
5
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
44:587:525:51Elit
6
Emil Backlund
Dalaportens OL
45:508:016:43Elit
7
Petter Eriksson
OK Rodhen
46:018:036:54Elit
8
Daniel Axelsson
Vänersborgs SK
46:568:127:49Elit
9
Emil Tengvall
Boxholm-Mjölby OL
46:588:137:51Elit
10
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
47:098:158:02Elit
11
Jimmy Larsson
Alfta-Ösa OK
47:128:158:05Elit
11
Linus Karlsson Mood
Länna IF
47:128:158:05Elit
13
Olof Nilsson
Ronneby OK
47:208:178:13Elit
14
Jonas Lundgren
Stora Tuna IK
47:408:208:33Elit
15
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
48:028:248:55Elit
16
Johan Hamelius
Säterbygdens OK
48:248:289:17Elit
17
Olle Olofsson
Rehns BK
48:298:299:22Elit
18
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
48:598:349:52Elit
18
Linus Lauri
OK Tisaren
48:598:349:52Elit
20
Alexander Blomberg
Nyköpings OK
49:088:3510:01Guld
21
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
49:138:3610:06Guld
22
Johan Winterås
Västerbergslagens OL
49:268:3910:19Guld
23
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
49:308:3910:23Guld
24
Calle Grape
Stora Tuna IK
49:398:4110:32Guld
25
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
50:418:5211:34Guld
26
Teodor Peterson
IFK Umeå
50:508:5311:43Guld
27
Mikael Andersson
OK Skogshjortarna
50:588:5511:51Guld
28
Rasmus Leo
OK Stigen
50:598:5511:52Guld
29
Robin Westesson
OK Kontinent
51:068:5611:59Guld
30
Joel Lännevall
OK Roslagen
51:128:5712:05Guld
31
Mattias Andersson
Boxholm-Mjölby OL
51:148:5712:07Guld
32
Erik Melén
Motala AIF OL
51:188:5812:11Guld
33
Marcus Andersson
Idefjordens SK
51:439:0212:36Guld
34
Martin Axeen
Linköpings OK
51:489:0312:41Guld
35
Dominique Egli
Söders-Tyresö
51:509:0412:43Guld
36
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
52:189:0913:11Guld
37
Jonas Wallin
OK Roto
52:539:1513:46Guld
38
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
52:559:1513:48Guld
39
Jonathan Svensson
Växjö OK
53:079:1714:00Silver
40
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
53:099:1814:02Silver
41
Niclas Carlsson
OK Tyr
53:239:2014:16Silver
42
Erik Memmi
Halmstad OK
53:249:2014:17Silver
43
Mikael Cassel
Halmstad OK
53:279:2114:20Silver
44
Patrik Lindeberg
Ringsjö OK
53:299:2114:22Silver
45
Erik Pettersson
Nyköpings OK
53:329:2214:25Silver
46
Niklas Hillgren
OK Österåker
53:359:2214:28Silver
47
Samuel Andersson
IK Gandvik
53:379:2214:30Silver
47
Oskar Eklöf
IK Ymer
53:379:2214:30Silver
49
Rickard Rosgren
OK Njudung
53:579:2614:50Silver
49
Erik Wallin
IF Thor
53:579:2614:50Silver
51
Mattias Nilsson
OK Alehof
54:109:2815:03Silver
52
Joakim Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
54:119:2815:04Silver
53
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
54:169:2915:09Silver
54
Björn Andersson
Midälva OK
54:219:3015:14Silver
55
Thor Bengtsson
Fjärås AIK
54:229:3015:15Silver
56
Oscar Ivarsson
Hestra IF
54:319:3215:24Silver
57
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
54:399:3315:32Silver
58
Dennis Hansson
OK Skogsfalken
54:459:3415:38Silver
59
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
55:099:3816:02Silver
60
Jens Öström
OK Tyr
55:189:4016:11Silver
61
Rickard Ericsson
Kristinehamns OK
55:219:4116:14Silver
62
Robin Johansson
OK Skogsfalken
55:269:4116:19Silver
63
Fredrik Jönsson
OK Kontinent
55:299:4216:22Silver
64
Olof Krantz
IK Gandvik
56:199:5117:12Silver
65
David Modig
OK Alehof
56:229:5117:15Silver
66
Emil Johansson
OK Milan
56:469:5517:39Silver
67
Emil Hyttinen
Eskilstunafors OL
56:499:5617:42Silver
68
Jonatan Westlund
OK Tyr
56:539:5717:46Silver
69
Emil Hägglund
OK Nolaskogsarna
57:1310:0018:06Silver
70
Jonas Bergman
Midälva OK
57:3810:0518:31Silver
71
Mats Johnsson
Sundsvalls OK
57:4410:0618:37Silver
72
Charley Ziegler
Lerums SOK
57:4510:0618:38Silver
73
Mathias Lang
Nybro OK
57:4710:0618:40Silver
74
Mattias Knutsson
Lessebo OK
57:5810:0818:51Silver
75
Rasmus Luthander
Bromma-Vällingby SOK
58:1910:1219:12Silver
76
Simon Freij
Nyköpings OK
58:2010:1219:13Silver
77
Henning Onsbring-Gusta
Eskilstunafors OL
58:4210:1619:35Silver
78
Karl Jansson
Främmestads IK
58:4510:1619:38Silver
79
Erik Liljequist
OK Älme
58:5410:1819:47Silver
80
Jonatan Andersson
Falkenbergs OK
59:1310:2120:06Silver
81
Johan Wikström
OK Tyr
59:1410:2120:07Silver
82
Joel Berglund
Järfälla OK
59:2810:2420:21Silver
83
Andreas Lundsten
Vittjärvs IK
59:3710:2520:30Silver
84
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
59:3810:2620:31Silver
85
Erik Holmberg
Uddevalla OK
59:4810:2720:41Silver
86
Daniel Edlund
OK Nolaskogsarna
59:4910:2720:42Silver
87
Christofher Ramström
Strängnäs-Malmby OL
59:5510:2820:48Silver
88
Mattias Andersson
IF Thor
59:5610:2920:49Silver
89
Petter Mattsson
IK Uven
60:3310:3521:26Silver
90
Markus Mokvist
Länna IF
60:4710:3821:40Silver
91
Stefan Karlsson
Hjobygdens OK
61:1810:4322:11Brons
92
Erik Jonsson
Hestra IF
62:1210:5223:05Brons
93
Anders Bergman
IK Uven
62:4410:5823:37Brons
94
Anton Odbro
OK Räven
63:3011:0624:23Brons
95
Martin Johansson
Hallstahammars OK
63:5011:1024:43Brons
96
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
64:1411:1425:07Brons
97
Tom Olausson
OK Orion
65:2811:2726:21Brons
98
Erik Lissel
OK Tisaren
66:1111:3427:04Brons
99
Erik Andersson
OK Södertörn
66:2211:3627:15Brons
100
Daniel Wikfors
OK Österåker
66:2811:3727:21Brons
101
Anders Nilsson
Stora Tuna IK
66:5711:4227:50Brons
102
Edvin Lindmark
Skarpnäcks OL
67:3511:4928:28Brons
103
Robert Rensgard
OK Renen
67:3711:4928:30Brons
104
Jens Hagedorn-Johansson
Hjärnarps GH OL
67:3811:4928:31Brons
105
Robert Forsstedt
Söders-Tyresö
68:2211:5729:15Brons
106
Andreas Olsson
OK Silva
69:0212:0429:55Brons
107
Anton Udd
Kinnaströms SK
69:1012:0630:03Brons
108
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
70:4312:2231:36Brons
109
Sebastian Jogby
OK Pan-Kristianstad
71:0312:2531:56Järn
110
David Levander
Täby OK
73:0112:4633:54Järn
111
Stefan Wedin
Almby IK
73:0412:4633:57Järn
112
Adam Hallström
Visborgs OK
73:5112:5534:44Järn
113
Erik Levander
Täby OK
74:4713:0435:40Järn
114
Erik Zander
IFK Moras OK
83:5914:4144:52Järn
115
Johan Magnell
Katrineholms OK
85:1414:5446:07Järn
116
Simon Hannus
Midälva OK
86:0015:0246:53Järn
117
Joakim Axelsson
Ulricehamns OK
95:4016:4356:33Järn
David Lundsten
Vittjärvs IK
Ej godkänd
Andreas Wallström
Järbo OK
Ej godkänd
Martin Hansson
Arboga OK
Ej godkänd
Benjamin Edlund
IK Ymer
Ej godkänd
 
D15 3880 meter123 startande, 120 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Lännevall
OK Roslagen
35:529:150:00Mästare
2
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
36:539:301:01Mästare
3
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
38:049:492:12Mästare
4
Alva Olsson
Västerås SOK
40:3510:284:43Elit
5
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
40:4810:314:56Elit
6
Lovisa Nilsson
Stora Tuna IK
41:0210:355:10Elit
7
Matilda Olsson
Ringsjö OK
41:2210:405:30Elit
8
Kristin Löfgren
Järfälla OK
41:2810:415:36Elit
9
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
41:4110:455:49Elit
10
Anna Widmark
IF Hagen
43:1811:107:26Elit
11
Sanna Svensson
Främmestads IK
43:2211:117:30Elit
12
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
43:5511:198:03Elit
13
Siri Engberg
Järla IF OK
45:0811:389:16Guld
14
Marie Björklund
IF Thor
45:2911:439:37Guld
15
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
46:1011:5410:18Guld
16
Charlotte Olsson
OK Denseln
46:4212:0210:50Guld
17
Ida Hedman
OK Hällen
46:5312:0511:01Guld
18
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
47:4012:1711:48Silver
19
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
47:5012:2011:58Silver
20
Elin Pramlid
OK Klemmingen
47:5212:2012:00Silver
21
Lisa Lundqvist
Långhundra IF
48:0012:2212:08Silver
22
Karin Hellström
Stora Tuna IK
48:4512:3412:53Silver
23
Sandra Löfgren
Leksands OK
48:5212:3613:00Silver
24
Helena Isaksson
OK Löftan
49:0612:3913:14Silver
25
Beata Falk
Hagaby GOIF
49:3612:4713:44Silver
26
Martina Morell
OK Kåre
49:5312:5114:01Silver
27
Klara Wingstedt
Bodafors OK
49:5412:5214:02Silver
28
Anna Movin
Snättringe SK
50:1012:5614:18Silver
29
Emma Lovén
Halmstad OK
50:1612:5714:24Silver
30
Kristin Skaar
Ryda SK
50:2613:0014:34Silver
31
Isabell Ring
OK Tyr
50:3613:0214:44Silver
32
Tove Fransson
Ärla IF
50:4113:0414:49Silver
33
Angelika Larsson
Örkelljunga FK
51:2813:1615:36Silver
34
Maria Lingfors
IF Hallby
51:4913:2115:57Silver
35
Caroline Seger
Eskilstunafors OL
51:5313:2216:01Silver
36
Lisa Westerberg
OK Milan
51:5913:2416:07Silver
37
Kristina Nordebo
Älvsby IF
52:3113:3216:39Silver
38
Lisa Johannesson
Trollhättans SOK
53:1613:4417:24Silver
39
Ingrid Jansson
OK Kroppefjäll
53:2613:4617:34Silver
40
Åsa Söderblom
Ätrans IF
53:3113:4817:39Silver
41
Anna-Li Jonsson
SOK Viljan
53:3613:4917:44Silver
42
Mathilda Carlsson
OK Stigen
54:2514:0118:33Silver
43
Louise Fridholm
Ringsjö OK
54:4614:0718:54Silver
44
Emelie Unosson
Bredareds IF
55:0814:1319:16Brons
45
Therese Rosendahl
Västerås SOK
55:2714:1719:35Brons
46
Linnéa Hoffman
Gudhems IF
55:4414:2219:52Brons
47
Johanna Estving
Lerums SOK
56:0114:2620:09Brons
48
Erika Bergström
OK Österåker
56:0714:2820:15Brons
49
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
56:1314:2920:21Brons
50
Therese Rapp
IFK Moras OK
56:2114:3120:29Brons
51
Cecilia Eriksson
OK Enen
56:3314:3420:41Brons
52
Yvonne Rogell
Järla IF OK
56:3714:3620:45Brons
53
Rebecka Nylin
OK Tisaren
56:5014:3920:58Brons
54
Josefin Bertilsson
FK Herkules
56:5514:4021:03Brons
55
Josefine Ahlbäck
OK Torfinn
57:0014:4121:08Brons
56
Ida Petersson
Vaggeryds SOK
57:2814:4921:36Brons
57
Anna Schmiterlöw
Hjobygdens OK
57:4614:5321:54Brons
58
Elin Eriksson
OK Mangen
57:5014:5421:58Brons
59
Johanna Stolt
Vänersborgs SK
58:1014:5922:18Brons
60
Emma Lindgren
Visborgs OK
58:2015:0222:28Brons
61
Emma Backteman
Linköpings OK
58:3115:0522:39Brons
62
Lisa Weimann
IK Uven
58:3215:0522:40Brons
63
Stina Öst
KFUM Örebro OK
58:4015:0722:48Brons
64
Amanda Nyström
Ålems OK
58:4915:1022:57Brons
65
Marielle Andersson
Idefjordens SK
59:3815:2223:46Brons
66
Therese Carlsson
OK Hällen
60:4415:3924:52Brons
67
Lisa Åkesson
IK Dran
60:5315:4125:01Brons
68
Josefine Söderlund
Leksands OK
61:0715:4525:15Brons
69
Moa Wijkmark
Söders-Tyresö
61:1015:4625:18Brons
70
Nathalie Kidebäck
OK Skogsfalken
61:3115:5125:39Brons
70
Elin Sandström
Skogslöparna
61:3115:5125:39Brons
72
Charlotta Berggren
Ljungskile FK
61:5715:5826:05Brons
73
Linnea Lindström
Linköpings OK
62:2116:0426:29Brons
74
Anna Aronsson
OK Österåker
62:4316:1026:51Brons
75
Annika Paulsson
Ringsjö OK
62:4916:1126:57Brons
76
Marie Pettersson
OK Djerf
63:0316:1527:11Brons
77
Malin Jareteg
Rydboholms SK
63:3416:2327:42Brons
78
Julia Frisk
OK Orion
63:5416:2828:02Brons
79
Ida Åkesson
Forsa OK
64:0916:3228:17Järn
80
Therese Lundell
Tenhults SOK
64:5516:4429:03Järn
81
Maja Dahlqvist
Storviks IF
66:4917:1330:57Järn
82
Emelie Norberg
Järfälla OK
66:5217:1431:00Järn
83
Anna Olsson
OK Tyringe
66:5717:1531:05Järn
84
Carolina Josefsson
Vänersborgs SK
67:1717:2031:25Järn
85
Johanna Minde
Gammelstads IF
67:3317:2531:41Järn
86
Astrid Larsson
Länna IF
67:5717:3132:05Järn
87
Sofia Johnsson
Midälva OK
68:1317:3532:21Järn
88
Antonia Elgsten
Eksjö SOK
68:1617:3632:24Järn
89
Jill Johansson
Midälva OK
68:3317:4032:41Järn
90
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
69:1817:5233:26Järn
91
Emma Marthinsson
Hylte OK
69:1917:5233:27Järn
92
Kristina Moberg
Tumba-Mälarhöjden OK
69:3117:5533:39Järn
93
Kristina Persson
Tolered-Utby Ol-klubb
71:4718:3035:55Järn
94
Helene Nyberg
OK Kontinent
71:5418:3236:02Järn
94
Lina Persson
Lindebygdens OK
71:5418:3236:02Järn
96
Jennifer Jönsson
OK Skogsfalken
71:5818:3336:06Järn
97
Lisa Wilander
Anderstorps OK
72:1918:3836:27Järn
98
Frida Boman
Gotlands Bro OK
72:4418:4536:52Järn
99
Emma Lövkvist
Midälva OK
74:5519:1939:03Järn
100
Lina Lindqvist
FK Herkules
74:5619:1939:04Järn
101
Johanna Tholerud
Övertorneå IF
75:0819:2239:16Järn
102
Linda Nilsson
Andrarums IF
75:1819:2439:26Järn
103
Charlotte Agrell
FK Friskus-Varberg
77:3219:5941:40Järn
104
Matilda Thorén
Vänersborgs SK
77:5220:0442:00Järn
105
Elisabeth Åhman
Rånäs OK
79:0220:2243:10Järn
106
Josefin Eldeklint
Lugnviks IF
79:4120:3243:49Järn
107
Camilla Johansson
OK Hällen
79:5820:3744:06Järn
108
Frida Johansson
OK Dacke
80:0620:3944:14Järn
109
Karin Härberg
Järla IF OK
81:4421:0445:52Järn
110
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
83:1221:2747:20Järn
111
Filippa Arman
Nyköpings OK
83:4521:3547:53Järn
112
Janie Nyström
Rånäs OK
84:1821:4448:26Järn
112
Amanda Eskebaek
Midälva OK
84:1821:4448:26Järn
114
Agnes Ramle
Sjövalla FK
84:2121:4448:29Järn
115
Karin Korsman
Umeå OK
84:5121:5248:59Järn
116
Mathilda Jägryd
Lunds OK
85:0021:5449:08Järn
117
Terese Wängdahl
OK Gipen
87:3622:3551:44Järn
118
Emilie Ekström
Ålems OK
88:4322:5252:51Järn
119
Ida Engström
Lerums SOK
107:0627:3671:14Järn
120
Elin Karlsson
Lycksele IF
128:1933:0492:27Järn
Karin Torstensson
OK Gläntan
Ej godkänd
Anna Ahlgren
Gävle OK
Ej godkänd
Martina Söllvander
OK Rodhen
Ej godkänd
 
H15 5000 meter120 startande, 113 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Tynong
Gävle OK
36:087:140:00Mästare
2
Erik Johansson
Halmstad OK
36:197:160:11Mästare
3
Johan Strid
Ulricehamns OK
39:177:513:09Mästare
4
Gustav Nordström
Gävle OK
39:227:523:14Mästare
5
Jesper Lysell
Rehns BK
39:377:553:29Mästare
6
Kalle Johansson
Halmstad OK
39:598:003:51Mästare
7
Jerker Lysell
Rehns BK
40:178:034:09Mästare
8
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
41:488:225:40Elit
9
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
42:128:266:04Elit
10
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
42:178:276:09Elit
11
Eric Rosander
Finspångs SOK
43:048:376:56Elit
12
Patrik Karlsson
OK Skogsmunken
43:098:387:01Elit
13
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
43:368:437:28Elit
14
Gustav Adolfsson
OK Bävern
43:418:447:33Elit
15
Johannes Nyberg
FK Åsen
44:358:558:27Elit
16
Niklas Westblad
OK Ravinen
44:448:578:36Elit
17
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
44:478:578:39Elit
18
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
44:528:588:44Elit
19
Hans Persson
Skogslöparna
44:548:598:46Elit
20
Erik Folkesson Blom
OK Älme
45:079:018:59Guld
21
Mikael Nilsson
Snättringe SK
45:539:119:45Guld
22
Victor Silvemark
Dalaportens OL
45:559:119:47Guld
23
Kent Ohlsson
Haninge SOK
46:049:139:56Guld
24
Olof Sandgren
OK Orion
46:279:1710:19Guld
25
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
46:309:1810:22Guld
26
Pär Josefsson
Kalmar OK
46:549:2310:46Guld
27
Håkan Granefelt
OK Tyr
48:079:3711:59Guld
28
Staffan Berggren
Stora Tuna IK
48:099:3812:01Guld
29
Simon Waller
OK Vargen
48:139:3912:05Guld
30
Magnus Yngvesson
Robertsfors IK
48:159:3912:07Guld
31
Peter Eriksson
Linköpings OK
48:279:4112:19Guld
32
Tobias Keitsch
IK Hakarpspojkarna
48:289:4212:20Guld
33
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
48:529:4612:44Guld
34
Oskar Wallén
OK Linné
48:569:4712:48Guld
35
David Eriksson
Hagaby GOIF
49:109:5013:02Silver
35
Anders Carlsson
Halmstad OK
49:109:5013:02Silver
37
Alexander Westberg
OK Tranan
49:229:5213:14Silver
38
Fabian Wennerberg
OK Klyftamo
49:289:5413:20Silver
39
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
50:3410:0714:26Silver
40
David Boman
Stångenäs AIS
50:3910:0814:31Silver
41
Kalle Walheim
Robertsfors IK
50:4210:0814:34Silver
42
Jesper Wassblad
Uddevalla OK
51:0010:1214:52Silver
43
Thomas Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:0710:1314:59Silver
44
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
51:1610:1515:08Silver
45
Axel Mattsson
Järla IF OK
51:2510:1715:17Silver
46
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
51:3310:1915:25Silver
46
Anton Krögerström
OK Ravinen
51:3310:1915:25Silver
48
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
51:3710:1915:29Silver
49
Viktor Hases
Säterbygdens OK
51:4510:2115:37Silver
50
Johan Lundqvist
OK Gynge
51:4610:2115:38Silver
51
Oskar Mikaelsson
Västerås SOK
52:0710:2515:59Silver
52
Johan Bengtsson
Årsunda IF
52:2610:2916:18Silver
53
Gustav Blomgren
Hagaby GOIF
52:3910:3216:31Silver
54
Oscar Vångell
Linköpings OK
52:4210:3216:34Silver
55
David Flodman
SK Örnen
52:4610:3316:38Silver
56
Mattias Olofsson
OK Enen
52:5610:3516:48Silver
57
Lukas Petersson
Ronneby OK
53:2010:4017:12Silver
58
Kristoffer Jonasson
FK Finn
53:3210:4217:24Silver
59
Johan Nilsson
Kungälvs OK
53:3910:4417:31Silver
60
Hugo Magnusson
FK Herkules
53:4910:4617:41Silver
61
Emil Jönsson
Halmstad OK
53:5310:4717:45Silver
62
Emil Haglund
Leksands OK
54:0010:4817:52Silver
63
Jonas Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
54:1810:5218:10Silver
64
Filip Nilsson
Gotlands Bro OK
54:3010:5418:22Silver
65
Daniel Örn
Markaryds FK
54:5410:5918:46Silver
66
Jesper Eriksson
OK Ravinen
55:1111:0219:03Silver
67
Sebastian Andersson
Sundsvalls OK
55:3111:0619:23Silver
68
Gustav Larson
Järfälla OK
56:0711:1319:59Brons
69
Edvin Lorentzon
Nybro OK
56:2411:1720:16Brons
70
Jimmy Boman
OK Hällen
56:3011:1820:22Brons
71
Rikard Larsson
Forsa OK
56:4011:2020:32Brons
72
Carl Carlsson
Ärla IF
56:4911:2220:41Brons
73
Tobias Johansson
Åmåls OK
57:1011:2621:02Brons
74
Fredrik Norell
FK Herkules
57:4411:3321:36Brons
75
Krister Sundlöf
Gävle OK
57:5911:3621:51Brons
76
Erik Torshage
OK Nolaskogsarna
58:1411:3922:06Brons
77
Markus Karlsson
Lidköpings VSK
59:2311:5323:15Brons
78
Kristian Svensson
Rävetofta OK
59:3911:5623:31Brons
79
Jakob Lindeborg
Täby OK
59:5411:5923:46Brons
80
Eric Englöf
Köping-Kolsva OK
60:4912:1024:41Brons
81
Johan Samuelsson
Fagereds IF
60:5512:1124:47Brons
82
Viktor Hermansson
OK Stigen
60:5912:1224:51Brons
83
Andreas Håkansson
Kungälvs OK
61:1612:1525:08Brons
84
Andreas Egneblad
Eskilstunafors OL
61:2912:1825:21Brons
85
Hampus Olesund
OK Landehof
61:3312:1925:25Brons
85
Oskar Krantz
IK Gandvik
61:3312:1925:25Brons
87
Erik Hansson
Bredareds IF
62:1712:2726:09Brons
88
Johan Hoof
Hestra IF
62:4412:3326:36Brons
89
Axel Widerberg
OK Skogsfalken
62:5412:3526:46Brons
90
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
63:1512:3927:07Brons
91
Johan Antonsson
OK Löftan
63:2612:4127:18Brons
92
Albert Johansson
Lunds OK
63:5612:4727:48Brons
93
Björn Svensson
Trollhättans SOK
66:0913:1430:01Järn
94
Björn Öhrstrand
Ystads OK
66:5213:2230:44Järn
95
Gustav Sparr
Eskilstunafors OL
68:1813:4032:10Järn
96
Olle Andersson
OK Klemmingen
68:5613:4732:48Järn
97
Daniel Engström
Midälva OK
68:5713:4732:49Järn
98
Niklas Bergfors
Midälva OK
69:3213:5433:24Järn
99
Jonathan Wentzel
Kungälvs OK
69:3513:5533:27Järn
100
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
70:0614:0133:58Järn
101
Mattias Lundberg
Almby IK
70:1114:0234:03Järn
102
Dick Olsson
Ringsjö OK
71:0914:1435:01Järn
103
Håkan Petersson
OK Linné
71:4914:2235:41Järn
104
Mårten Sundh
Sundbybergs IK
72:1214:2636:04Järn
105
Patrik Norlin
Degerfors OK
72:2914:3036:21Järn
106
Adam Haglund
Leksands OK
77:1515:2741:07Järn
107
Adam Reger
Stora Tuna IK
77:2215:2841:14Järn
108
Magnus Jonsson
Midälva OK
79:2415:5343:16Järn
109
Sune Nordberg
Tierps SOK
80:4016:0844:32Järn
110
Thom Barbus
OK Dacke
84:5817:0048:50Järn
111
Erik Nordström
Rånäs OK
85:2917:0649:21Järn
112
Jesper Ackelman
OK Enen
90:0618:0153:58Järn
113
Filip Hällefors
Hässleholms OK
112:1122:2676:03Järn
Pontus Carlsson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Carl Magnusson
IF Hagen
Ej godkänd
Jonathan Plahn
OK Enen
Ej godkänd
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Mattias Argårds
IFK Moras OK
Ej godkänd
Per Spetz
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Martin Sundbäck
Åmotfors OK
Ej godkänd