Klemminge Kampen

2003-08-24

Arrangör: OK Klemmingen

Nivå:
Nationell
Anmälda:
633
Form:
Individuell
Startande:
581
Distans:
Lång
Fullföljande:
558
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Lång 6730 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Juliette Soulard
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:377:490:00Guld
2
Emma Andersson
Ärla IF
59:078:476:30Silver
3
Lotta Thureson-Giberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
62:519:2010:14Silver
4
Monica Gustavsson
Eskilstunafors OL
63:079:2310:30Silver
5
Åsa Johansson
Tullinge SK
70:3510:2917:58Silver
6
Rebecca Calltorp
OK Hällen
72:5710:5020:20Silver
7
Anette Larsson
Eskilstunafors OL
73:1410:5320:37Silver
Karin Andersson
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H21 Lång 12240 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olof Smitt
Södertälje-Nykvarn Orientering
82:016:420:00Guld
2
Anders Lindkvist
Södertälje-Nykvarn Orientering
86:157:034:14Guld
3
Martin Juhlin
Västerås SOK
89:207:187:19Guld
4
Håkan Malmström
Södertälje-Nykvarn Orientering
90:417:258:40Guld
5
Hans Sundqvist
Tullinge SK
94:107:4212:09Silver
6
Daniel Eklund
OK Hällen
95:587:5013:57Silver
7
Mikael Tjernberg
Vänersborgs SK
99:468:0917:45Silver
8
Magnus Karlsson
OK Hällen
100:298:1318:28Silver
9
Sven-Anders Melin
Södertälje-Nykvarn Orientering
126:0310:1844:02
Joakim Backlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D18 Lång 4990 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Engqvist-Norman
Södertälje-Nykvarn Orientering
45:389:090:00Guld
2
Linda Johansson
OK Hällen
54:4410:589:06Silver
3
Christine Winther
Katrineholms OK
55:0811:039:30Silver
4
Lina Samuelson
Sigtuna OK
59:1611:5313:38Silver
5
Emelie Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
60:5412:1215:16Silver
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
Ej godkänd
 
H18 Lång 7070 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:207:160:00Guld
2
Magnus Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
55:237:504:03Guld
3
Johan Egneblad
Kjula-Standard OK
66:429:2615:22Silver
4
Johan Näsholm
Ärla IF
68:159:3916:55Silver
 
D21 4990 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Wollbrand
Tullinge SK
40:008:010:00Guld
2
Annika Bygdén
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:598:493:59Guld
3
Anna Nyström
Eskilstunafors OL
48:019:378:01Silver
4
Maria Berglund
Alfta-Ösa OK
52:2410:3012:24Silver
5
Christina Sundström
Strängnäs-Malmby OL
53:1610:4013:16Silver
6
Jessica Karlsson
Nyköpings OK
55:2911:0715:29Silver
7
Camilla Svensson
Västerviks OK
57:5311:3617:53Brons
8
Sofia Bång
OK Hällen
58:1611:4118:16Brons
9
Åsa Cliffordson
Sävedalens AIK
58:2811:4318:28Brons
 
H21 8190 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kennet Olander
Tullinge SK
60:447:250:00Guld
2
Lars Bygdén
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:407:462:56Guld
3
Håkan Jerning
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:547:483:10Guld
4
Magnus Elwin
IFK Enskede
67:118:126:27Guld
5
Joachim Lyth
Trosabygdens OK
74:459:0814:01Silver
6
Magnus Jedar
Åkers IF
84:5010:2124:06Silver
Per Holm
OK Tjärnen
Ej godkänd
 
D18 4770 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kamilla Winther
Katrineholms OK
70:1614:440:00Guld
2
Malin Johansson
Eskilstunafors OL
71:5815:051:42Guld
3
Anna Nilsson
Katrineholms OK
74:1715:344:01Guld
 
H18 6730 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robert Carlsson
OK Hällen
70:1910:270:00Guld
2
Magnus Nyzell
Eskilstunafors OL
80:2411:5710:05Silver
 
D16 4160 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lotta Hallberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
38:409:180:00Mästare
2
Marie Therese Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:1510:244:35Elit
3
Emma Fridh
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:3710:294:57Elit
4
Ida Åhlin
OK Hällen
45:4110:597:01Elit
5
Maria Åhlund
OK Klemmingen
47:3311:268:53Guld
6
Louise Hildenborg
Stora Sundby GOIF
57:4613:5319:06Silver
7
Therese Bentevik
Nyköpings OK
59:1714:1520:37Brons
8
Anna Sjölander
OK Hällen
61:4514:5123:05Brons
9
Johanna Karlsson
Katrineholms OK
72:0817:2033:28Järn
10
Johanna Olsson
Kjula-Standard OK
72:4117:2834:01Järn
11
Johanna Sandberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
89:4421:3451:04Järn
 
H16 4770 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Blomberg
Nyköpings OK
33:497:050:00Mästare
2
Tomas Reibring
Nyköpings OK
33:517:060:02Mästare
3
Patrik Lind
OK Tor
34:087:090:19Mästare
4
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:017:201:12Mästare
5
Emil Andersson
Ärla IF
38:037:594:14Elit
6
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
39:128:135:23Elit
7
Erik Skoglund
Södertälje-Nykvarn Orientering
40:098:256:20Elit
8
Erik Pettersson
Nyköpings OK
41:308:427:41Guld
9
Max Andersson
OK Klemmingen
42:278:548:38Guld
10
Henning Onsbring-Gusta
Eskilstunafors OL
43:339:089:44Guld
11
Oscar Arman
Nyköpings OK
44:379:2110:48Guld
12
Emil Hyttinen
Eskilstunafors OL
45:519:3712:02Silver
13
Niklas Hallebro
OK Klemmingen
46:519:4913:02Silver
14
Simon Freij
OK Måsen
48:2610:0914:37Silver
15
Pär Gustavsson
Nyköpings OK
50:4210:3816:53Silver
16
Nils Engman
Nyköpings OK
52:4311:0318:54Brons
17
Johan Magnell
Katrineholms OK
54:2511:2420:36Brons
18
Adam Engström
OK Hällen
54:3611:2720:47Brons
 
D14 3660 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Pramlid
OK Klemmingen
35:099:360:00Elit
2
Katarina Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
36:119:531:02Elit
3
Ida Hedman
OK Hällen
37:5310:212:44Elit
4
Tove Fransson
Ärla IF
41:2811:206:19Guld
5
Camilla Johansson
OK Hällen
44:1112:049:02Silver
6
Annika Johnson
OK Klemmingen
44:3512:119:26Silver
7
Therese Carlsson
OK Hällen
44:4012:129:31Silver
8
Filippa Arman
Nyköpings OK
46:0212:3510:53Silver
9
Natalie Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
47:0612:5211:57Silver
10
Emelie Östergård
Strängnäs-Malmby OL
47:4013:0112:31Silver
11
Caroline Seger
Eskilstunafors OL
48:5113:2113:42Silver
12
Julia Davidsson
OK Klemmingen
50:4113:5115:32Silver
13
Sofia Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:0313:5715:54Silver
14
Lisa Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
51:4714:0916:38Silver
15
Jessica Ohlson
OK Hällen
53:4814:4218:39Silver
16
Sanna Österholm
Trosabygdens OK
55:3615:1120:27Brons
17
Amanda Lindh
Katrineholms OK
68:2818:4233:19Järn
18
Isabell Gustavsson
Katrineholms OK
85:0823:1649:59Järn
Lisa Hartikainen
Katrineholms OK
Ej godkänd
Karin Karlsson
OK Hällen
Ej godkänd
 
H14 3660 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:218:180:00Elit
2
Anders Granberg
OK Klemmingen
31:248:351:03Elit
3
Jimmy Boman
OK Hällen
33:279:083:06Elit
4
Carl-Johan Högberg
Ärla IF
35:369:445:15Guld
5
Johan Willamo
Södertälje-Nykvarn Orientering
35:489:475:27Guld
6
Carl Carlsson
Ärla IF
38:0210:237:41Silver
7
Gustav Sparr
OK Tor
38:3910:348:18Silver
8
Per Pettersson
Nyköpings OK
38:4410:358:23Silver
9
Oliver Freij
OK Måsen
40:3811:0610:17Silver
10
Christoffer Johansson
OK Måsen
40:4411:0810:23Silver
11
Karl Larsson
OK Klemmingen
40:4711:0910:26Silver
12
Emil Hammarström
OK Måsen
41:0311:1310:42Silver
13
Tommy Söderberg
OK Hällen
41:2911:2011:08Silver
14
Sebastian Runander
Trosabygdens OK
42:5611:4412:35Silver
15
Olle Andersson
OK Klemmingen
43:2611:5213:05Silver
16
Jonas Ekman
OK Måsen
43:3211:5413:11Silver
17
Niels Hedberg
Snättringe SK
45:5912:3415:38Silver
18
Ludvig Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:5314:1121:32Brons
19
Tobias Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:0714:1421:46Brons
20
Tobias Carlsson
Strängnäs-Malmby OL
52:1814:1721:57Brons
21
Pär Johansson
Ärla IF
58:0015:5127:39Järn
22
Alfred Askeljung
OK Klemmingen
59:1816:1228:57Järn
23
Andreas Winnberg
Katrineholms OK
59:5916:2329:38Järn
 
D12 2650 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Hammarström
OK Måsen
26:119:530:00Guld
2
Lovisa Onsbring-Gustaf
Eskilstunafors OL
26:4310:050:32Guld
3
Sandra Karlsson-Bierfeldt
Ärla IF
26:5810:110:47Guld
4
Lisa Andersson
Ärla IF
28:0110:341:50Guld
5
Emma Hålldin
Ärla IF
30:4511:364:34Silver
6
Elin Johansson
Ärla IF
31:0211:434:51Silver
7
Julia Bergström
Nyköpings OK
32:5612:266:45Silver
8
Anna Magnell
Katrineholms OK
33:0212:286:51Silver
9
Jannie Östergård
Strängnäs-Malmby OL
33:0512:296:54Silver
10
Caroline Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
34:0112:507:50Silver
11
Linnea Nord
Trosabygdens OK
34:3213:028:21Silver
12
Anja Johansson
Nyköpings OK
35:0513:148:54Silver
13
Ida Forsén
Tullinge SK
35:2013:209:09Silver
14
Karin Pettersson
Nyköpings OK
35:3013:249:19Silver
14
Hanna Pramlid
OK Klemmingen
35:3013:249:19Silver
16
Amanda Hedlund
Ärla IF
37:0013:5810:49Brons
17
Lovisa Lundin
Katrineholms OK
37:0714:0010:56Brons
18
Linnea Sundin
OK Klemmingen
45:2917:1019:18Järn
19
Filippa Westerberg
OK Tor
47:0317:4520:52Järn
20
Emma Karlsson
Katrineholms OK
60:0822:4233:57Järn
21
Malin Pettersson
Södertälje-Nykvarn Orientering
71:1526:5345:04Järn
Frida Johansson
OK Måsen
Ej godkänd
 
H12 2650 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Tingström
OK Klemmingen
21:138:000:00Guld
2
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
22:328:301:19Guld
3
Anders Wadman
Katrineholms OK
23:478:582:34Guld
4
Tim Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
24:119:082:58Guld
5
Henning Hall
Nyköpings OK
24:399:183:26Guld
6
Eric Börjeskog
OK Tor
24:459:203:32Guld
7
Fredrik Carlsson
OK Hällen
25:119:303:58Silver
8
Christoffer Ekman
OK Hällen
25:169:324:03Silver
9
Tobias Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
25:259:354:12Silver
10
Marcus Ramström
Strängnäs-Malmby OL
25:519:454:38Silver
11
Linus Ericson
Södertälje-Nykvarn Orientering
27:3010:236:17Silver
12
Gustav Karlsson
Katrineholms OK
28:0010:346:47Silver
13
Max Molitor
Katrineholms OK
28:1710:407:04Silver
14
Linus Carlberg
OK Tor
30:1811:269:05Brons
15
Eric Carlsson
Ärla IF
30:3311:329:20Brons
16
Niklas Vedin
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:5611:409:43Brons
17
Edvard Davidsson
OK Klemmingen
31:1611:4810:03Brons
18
Magnus Fransson
Ärla IF
31:2911:5310:16Brons
19
Lars Hedberg
Snättringe SK
32:5112:2411:38Brons
20
Patrik Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
41:2115:3620:08Järn
21
Alexander Sparr
OK Tor
46:4817:4025:35Järn
 
D10 2080 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bettina Hoelgaard
Ärla IF
18:459:010:00Brons
2
Lovisa Svensson
OK Klemmingen
19:359:250:50Brons
3
Johanna Johnson
OK Klemmingen
22:0310:363:18Brons
4
Sofie Karlsson
Ärla IF
22:0710:383:22Brons
5
Therese Huhta
OK Måsen
22:4110:543:56Brons
6
Julia Scherlin
Nyköpings OK
22:4710:574:02Brons
7
Ida Wadman
Katrineholms OK
23:1111:094:26Brons
8
Rebecca Bäck
Trosabygdens OK
23:1411:104:29Brons
9
Frida Pettersson
Södertälje-Nykvarn Orientering
23:1611:114:31Brons
10
Evelina Winther
Katrineholms OK
24:0911:375:24Brons
11
Linnéa Hultman
OK Hällen
26:2112:407:36Brons
12
Rebecca Duan
OK Hällen
26:2712:437:42Brons
13
Ebba Askeljung
OK Klemmingen
27:0012:598:15Brons
14
Emma Freij
OK Måsen
28:1013:339:25Brons
15
Elina Sundqvist
Tullinge SK
28:2113:389:36Brons
16
Matilda Karlsson
OK Hällen
32:4215:4313:57Järn
Sara Bernhardzon
OK Hällen
Ej godkänd
 
H10 2080 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Johansson
Nyköpings OK
13:486:380:00Brons
2
Didrik Hall
Nyköpings OK
14:557:101:07Brons
3
Philip Ekman
OK Hällen
15:367:301:48Brons
4
Gustaf Onsbring-Gustaf
Eskilstunafors OL
15:567:402:08Brons
5
Niklas Gustafsson
Strängnäs-Malmby OL
15:587:412:10Brons
6
Oskar Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:087:452:20Brons
7
Simon Strömberg
Nyköpings OK
16:137:482:25Brons
8
Daniel Nilsson
Nyköpings OK
16:217:522:33Brons
9
Anton Bergström
Nyköpings OK
16:428:022:54Brons
10
Jonas Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
16:438:022:55Brons
11
Petter Sundin
Strängnäs-Malmby OL
17:058:133:17Brons
12
Tobias Forsén
Tullinge SK
17:268:233:38Brons
13
Conrad Tingström
OK Klemmingen
19:039:105:15Brons
14
Sebastian Högberg
Ärla IF
19:199:175:31Brons
15
Jens Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
19:249:205:36Brons
16
Daniel Wejås
Nyköpings OK
19:489:316:00Brons
17
Andreas Magnusson
OK Måsen
24:1911:4110:31Järn
18
Ludvig Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
25:4212:2111:54Järn
19
Jörgen Holmér
OK Hällen
26:0712:3312:19Järn
20
Carl Gustafsson
OK Hällen
29:0714:0015:19Järn
Arash Mojahedi
OK Hällen
Ej godkänd
 
D35 4770 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marie Hedar
Ärla IF
45:159:290:00Guld
2
Mia Bierfeldt
Ärla IF
47:069:521:51Guld
3
Anna-Lena Längheim
Tullinge SK
49:1210:193:57Guld
4
Anna Ek
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:3710:496:22Silver
5
Eva-Lena Jonsson
Nyköpings OK
53:1211:097:57Silver
6
Moni Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:0311:5811:48Silver
7
Mona Halldin
Trosabygdens OK
57:2712:0312:12Silver
 
H35 7070 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Magnusson
OK Måsen
47:456:450:00Guld
2
Urban Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:266:510:41Guld
3
Ulf Johansson
Ärla IF
49:056:571:20Guld
4
Håkan Olofsson
Ärla IF
50:167:072:31Guld
5
Rickard Asplund
Ärla IF
50:467:113:01Guld
6
Dan Giberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:217:244:36Guld
7
Urban Risberg
Eskilstunafors OL
54:127:406:27Silver
8
Göran Längheim
Tullinge SK
54:277:426:42Silver
9
Thomas Andersson
OK Tjärnen
55:397:527:54Silver
10
Bengt-Arne Franksson
Kjula-Standard OK
60:498:3613:04Silver
11
Stefan Johansson
OK Tor
64:439:0916:58Silver
12
Johan Scherlin
Nyköpings OK
65:449:1817:59Silver
13
Tomas Bäck
Trosabygdens OK
71:4510:0924:00Brons
14
Peter Johansson
Åkers IF
78:1311:0430:28
 
D40 4160 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Hartikainen
Katrineholms OK
39:109:250:00Guld
2
Mona Bierfeldt
Ärla IF
41:5910:062:49Guld
3
Anna Mari Sjöblom
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:0111:187:51Silver
4
Lena Nord
Trosabygdens OK
48:2211:389:12Silver
5
Christina Bergström
Tullinge SK
53:4612:5514:36Silver
6
Pirkko Hammarström
OK Måsen
54:4513:1015:35Silver
7
Kerstin Ohlson
OK Hällen
59:5014:2320:40Brons
8
Barbro Karlsson
Katrineholms OK
75:2918:0936:19
 
H40 6730 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
44:516:400:00Guld
2
Mats Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
48:047:093:13Guld
3
Mikael Kindborn
OK Hällen
51:267:396:35Silver
4
Johan Hammarström
OK Måsen
52:597:528:08Silver
5
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
53:067:538:15Silver
6
Johan Gust
Tullinge SK
53:437:598:52Silver
7
Stefan Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
53:508:008:59Silver
8
Stig Johan Wiklund
Södertälje-Nykvarn Orientering
54:468:089:55Silver
9
Tore Eklund
Södertälje-Nykvarn Orientering
54:548:0910:03Silver
10
Joakim Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:068:2912:15Silver
11
Bengt Pettersson
Nyköpings OK
57:448:3512:53Silver
12
Thomas Nyzell
Eskilstunafors OL
59:288:5014:37Silver
13
Göran Johansson
OK Tjärnen
61:549:1217:03Silver
14
Torgny Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:439:2818:52Silver
15
Göran Börjeskog
OK Tor
65:399:4520:48Brons
16
Sune Carlsson
OK Hällen
67:1710:0022:26Brons
17
Jan Ring
Trosabygdens OK
71:4410:4026:53
18
Anders Hedberg
Snättringe SK
71:4610:4026:55
19
Mikael Egneblad
Kjula-Standard OK
80:1111:5535:20
20
Anders Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
82:3412:1637:43
Lennart Borg
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D45 4160 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Olsson
Hammarby IF OF
47:2611:240:00Guld
2
Maggan Bogstedt
Tullinge SK
57:5213:5510:26Silver
3
Anita Augustsson
Eskilstunafors OL
63:5215:2116:26Silver
4
Gunlis Samuelson
Sigtuna OK
67:4716:1820:21Silver
 
H45 5860 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Andersson
OK Tor
41:067:010:00Guld
2
Per Friberg
Ärla IF
42:567:201:50Guld
3
Sven Roy Fransson
Ärla IF
44:587:403:52Guld
4
Bo Norrman
Kjula-Standard OK
47:478:096:41Silver
5
Lennart Sjöö
Kjula-Standard OK
49:138:248:07Silver
6
Jan Svensson
Södertälje-Nykvarn Orientering
49:158:248:09Silver
7
Stefan Gustafsson
OK Hällen
49:448:298:38Silver
8
Torbjörn Johansson
Nyköpings OK
50:168:359:10Silver
9
Mats Carreman
Nyköpings OK
51:088:4410:02Silver
10
Torbjörn Bergman
IFK Enskede
51:148:4510:08Silver
11
Tord Jansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:428:4910:36Silver
12
Björn Bentevik
Nyköpings OK
53:079:0412:01Silver
13
Johan Bönnemark
OK Hällen
53:539:1212:47Silver
14
Eva-Lena Ericson
Södertälje-Nykvarn Orientering
54:049:1412:58Silver
15
Michael Sandström
OK Hällen
54:479:2113:41Silver
16
Uno Larsson
Eskilstunafors OL
55:039:2413:57Silver
17
Ulf Engström
OK Hällen
57:399:5016:33Silver
18
Anders Runander
Trosabygdens OK
58:219:5717:15Silver
19
Bengt Kärrström
Tullinge SK
59:1510:0718:09Brons
20
Tore Öhman
OK Grip
59:4810:1218:42Brons
21
Mats Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
60:1510:1719:09Brons
22
Conny Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
63:1710:4822:11Brons
23
Per Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:4810:5322:42Brons
24
Ove Ericsson
Nyköpings OK
68:3211:4227:26
25
Åke Barrögård
OK Grip
75:4012:5534:34
Christer Dahlin
Ärla IF
Ej godkänd
 
D50 3540 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Sjölander
OK Hällen
33:139:230:00Guld
2
Inger Onsbring
Eskilstunafors OL
34:419:481:28Guld
3
Sylvia Hellström
Katrineholms OK
41:4711:488:34Silver
4
Britta Eklund
Trosabygdens OK
42:0811:548:55Silver
5
Irene Gustafsson
OK Måsen
44:2812:3411:15Silver
6
Gittan Jonsson
Kjula-Standard OK
45:3312:5212:20Silver
7
Christina Karlsson
OK Hällen
50:0514:0916:52Brons
8
Karin Näslund
Tumba-Mälarhöjden OK
52:5214:5619:39
9
Inger Askesten
Nyköpings OK
57:2716:1424:14
 
H50 5860 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Arne Borg
Ärla IF
43:527:290:00Guld
2
Kent Bergendahl
Nyköpings OK
45:087:421:16Guld
3
Paul Norén
OK Södertörn
48:578:215:05Guld
4
Rolf Karlsson
OK Hällen
50:118:346:19Silver
5
Karl-Erik Hildenborg
Stora Sundby GOIF
50:438:396:51Silver
6
Ingemar Larsson
Tullinge SK
52:238:568:31Silver
7
Conny Nilsson
Nyköpings OK
52:559:029:03Silver
8
Björn Reibring
Nyköpings OK
53:279:079:35Silver
9
Jan Jonsson
OK Tjärnen
58:3910:0114:47Silver
10
Kent Påledal
Strängnäs-Malmby OL
60:2410:1816:32Silver
11
Lars Silvervret
Arboga OK
61:0710:2617:15Silver
12
Lars-Gunnar Andén
Södertälje-Nykvarn Orientering
62:0010:3518:08Silver
13
Ove Karlsson
Nyköpings OK
62:5210:4419:00Brons
14
Christer Andén
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:3210:5119:40Brons
15
Lasse Mårsell
Södertälje-Nykvarn Orientering
65:2011:0921:28Brons
16
Leif Nordström
Nynäshamns OK
69:1611:4925:24
17
Krister Hedman
OK Hällen
94:3416:0850:42
Bendy Wallin
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Svante Sandberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D55 3540 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Johansson
OK Tor
34:029:370:00Guld
2
Maria Ehn
Tullinge SK
38:2510:514:23Guld
3
Kerstin Frenckner
Södertälje-Nykvarn Orientering
39:1311:055:11Silver
4
Maud Sundén
Västerås SOK
41:5011:497:48Silver
5
Sonja Jedar
Åkers IF
43:0312:109:01Silver
6
Inger Hellqvist
Nyköpings OK
43:1512:139:13Silver
7
Eva Hogréus
OK Tor
46:2513:0712:23Silver
8
Monica Lindkvist-Möller
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:4313:2913:41Silver
9
Margareta Jönsson
Åkers IF
48:0913:3614:07Silver
10
Evy Jansson
Åkers IF
49:2213:5715:20Silver
11
Britt-Marie Björkman
Åkers IF
50:3014:1616:28Brons
12
Birgitta Wallin
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:5714:4117:55Brons
13
Irene Öhling
Ärla IF
56:3816:0022:36
14
Solveig Tjernberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:2718:4632:25
 
H55 4990 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans-Ove Eriksson
Nyköpings OK
36:457:220:00Guld
2
Roland Kusgård
Södertälje-Nykvarn Orientering
36:497:230:04Guld
3
Kenneth Johansson
Eskilstunafors OL
38:027:371:17Guld
4
Kurt Springare
Åkers IF
41:328:194:47Silver
5
Tommy Öhling
Ärla IF
45:169:048:31Silver
6
Rolf Skoglund
SOIK Hellas
45:369:088:51Silver
7
Leif Thorsson
OK Grip
45:469:109:01Silver
8
Kurt Håkan Andersson
OK Tor
46:029:149:17Silver
9
Jörgen Widlund
Nynäshamns OK
46:059:149:20Silver
10
Bengt Sterner
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:389:3310:53Silver
11
Stig Thorsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:149:4011:29Silver
12
Karl Börje Karlsson
OK Nalle
48:459:4612:00Silver
13
Stig Landstorp
OK Tor
48:549:4812:09Silver
14
Lennart Olsson
Kjula-Standard OK
49:009:4912:15Silver
15
Bo Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
51:1010:1514:25Silver
16
Ingemar Lindqvist
Snättringe SK
51:4210:2214:57Silver
17
Gunnar Carlén
OK Måsen
52:0610:2615:21Brons
17
Göran Eklund
Trosabygdens OK
52:0610:2615:21Brons
19
Curt Carlsson
Nyköpings OK
53:3810:4516:53Brons
20
Åke Granstam
OK Tor
53:5010:4717:05Brons
21
Arne Lindqvist
SOK Aneby
54:1010:5117:25Brons
22
Rolf Lindblom
Kjula-Standard OK
54:4910:5918:04Brons
23
Kenneth Näslund
Tumba-Mälarhöjden OK
56:2211:1819:37
24
Mikael Hogréus
OK Tor
56:4911:2320:04
25
Tomas Norlén
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:0311:2620:18
26
Bengt Mattiasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:2511:3020:40
27
Kjell Flagstad
Trosabygdens OK
57:5211:3621:07
28
Christer Liwell
Ärla IF
59:5112:0023:06
29
Bo Seger
Eskilstunafors OL
63:5312:4827:08
 
D60 3540 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Dillman
Hammarby IF OF
44:3512:360:00Guld
2
Berit Lindunger
Haninge SOK
45:1712:480:42Guld
3
Britt Ericson
Hammarby IF OF
45:2912:510:54Guld
4
Ann-Britt Sjöberg
Tumba-Mälarhöjden OK
52:1614:467:41Silver
5
Wiwi-Anne Nilsson
Nyköpings OK
58:2116:2913:46Silver
 
H60 4770 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerry Holm
Eskilstunafors OL
41:368:430:00Guld
2
Karl-Robert Moqvist
OK Tor
45:129:293:36Guld
3
Lars Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
47:159:545:39Silver
4
Göran Johansson
Snättringe SK
47:4810:016:12Silver
5
Lennart Karlsson
OK Grip
48:4010:127:04Silver
6
Bo Sjöberg
Tumba-Mälarhöjden OK
51:1810:459:42Silver
7
Sune Ahlin
Stora Sundby GOIF
52:5911:0611:23Silver
8
Sune Lindell
OK Hällen
53:2611:1211:50Silver
9
Lars Johansson
OK Tor
54:3011:2612:54Silver
10
Benny Bogstedt
Tullinge SK
55:3711:4014:01Silver
11
Karl-Erik Sundström
Strängnäs-Malmby OL
56:1811:4814:42Silver
12
Bengt Jönsson
Åkers IF
57:3412:0415:58Silver
13
Bo Jacobsson
OK Hällen
58:1012:1216:34Silver
14
Kjell Johansson
Nyköpings OK
58:1312:1216:37Silver
15
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
58:4612:1917:10Silver
16
Nils-Uno Lännström
OK Grip
59:5212:3318:16Brons
17
Leif Pettersson
Trosabygdens OK
60:2912:4118:53Brons
18
Kurt Nilsson
Nyköpings OK
60:4112:4319:05Brons
19
Hans-Erik Adolfsson
Nyköpings OK
63:3913:2122:03Brons
20
Thomas Scherlin
OK Måsen
63:4113:2122:05Brons
21
Lars-Erik Perneby
Tullinge SK
64:2913:3122:53
22
Hans Lindgren
Trosabygdens OK
66:3513:5824:59
23
Bo Björkman
Åkers IF
69:2714:3427:51
24
Bengt Bucht
Järfälla OK
74:1515:3432:39
25
Weine Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
75:5915:5634:23
Jouko O Pajulampi
OK Tjärnen
Ej godkänd
 
D65 3210 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Lindberg
Södertälje IF
46:5314:360:00Guld
2
Anne-Marie Johansson
Åkers IF
49:3215:262:39Guld
3
Lisbeth Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:0918:0711:16Silver
4
Dagny Andersson
OK Tjärnen
67:1020:5520:17Brons
Gun Andersson
Eskilstunafors OL
Ej godkänd
 
H65 4160 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Erik Danell
Tullinge SK
40:279:430:00Guld
2
Ivar Olep
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:4810:172:21Guld
3
Curt Thorén
Nyköpings OK
44:4110:444:14Guld
4
Sten Svensson
Ärla IF
45:3510:575:08Guld
5
Nils Johansson
OK Tjärnen
46:3811:136:11Silver
6
Sixten Westerlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:2511:387:58Silver
7
Robert Bohman
Södertälje-Nykvarn Orientering
48:3811:418:11Silver
8
Lars Olander
Tullinge SK
58:3314:0418:06Brons
9
Nils Tjernberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:5718:0134:30
Roland Hansson
Snättringe SK
Ej godkänd
 
H70 4160 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alf Lundkvist
OK Tor
43:4910:320:00Guld
2
Göran Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
44:0210:350:13Guld
3
Tor Erik Andersson
OK Tjärnen
49:4311:575:54Silver
4
Rune Eriksson
Nyköpings OK
51:5212:288:03Silver
5
Ingvar Törnström
Södertälje-Nykvarn Orientering
57:2113:4713:32Silver
Olle Pettersson
Nyköpings OK
Ej godkänd
 
D75 3210 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Olsson
Hammarby IF OF
48:2715:060:00Guld
Ann-Mari Moberg
Solna OK
Ej godkänd
 
H75 3210 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roine Eriksson
Kjula-Standard OK
41:2612:540:00Guld
2
Bertil Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
43:1013:271:44Guld
3
Sven Svensson
Kjula-Standard OK
44:1413:472:48Guld
4
Lennart Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
49:4815:318:22Silver
5
Yngve Hedberg
Snättringe SK
52:1616:1710:50Silver
6
Sven-Erik Molander
OK Tor
55:0817:1113:42Silver
 
H80 3210 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Olsson
Hammarby IF OF
47:3014:480:00Guld
2
Henry Moberg
Solna OK
53:5016:466:20Silver
3
Gunnar Andersson
Södertälje-Nykvarn Orientering
56:4517:419:15Silver
 
D35 Motion 4120 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lotta Stenström
Strängnäs-Malmby OL
54:0713:080:00Silver
2
Lotta Eriksson
Kjula-Standard OK
57:4614:013:39Silver
 
H35 Motion 6460 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Ekman
KA 3 IF
61:409:330:00Silver
2
Björn Winnberg Persson
Katrineholms OK
74:2311:3112:43Silver
3
Mikael Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
77:5612:0416:16Brons
4
Gösta Forsén
Tullinge SK
87:0813:2925:28Brons
Anders Lindh
Katrineholms OK
Ej godkänd
 
D45 Motion 3660 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Påledal
Strängnäs-Malmby OL
55:3015:100:00Silver
2
Åsa Berneryd
Trosabygdens OK
58:1415:552:44Silver
3
Gunvor Granath
Nynäshamns OK
59:4016:184:10Silver
4
Ingrid Bodinger
Södertälje-Nykvarn OF
60:4116:355:11Silver
5
Karin Wadman
Katrineholms OK
62:5217:117:22Silver
6
Eva Lind
OK Tor
70:2119:1314:51Brons
7
Anette Österholm
Trosabygdens OK
109:1129:5053:41
 
H45 Motion 5510 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Sundin
Strängnäs-Malmby OL
69:4712:400:00Silver
2
Anders Hallin
Södertälje-Nykvarn OF
86:1915:4016:32Brons
 
U1 2040 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mandus Grounes
OK Klemmingen
16:027:520:00Järn
2
Albin Grounes
OK Klemmingen
17:228:311:20Järn
3
Jonas Gold
Södertälje-Nykvarn Orientering
17:488:441:46Järn
4
Rasmus Vedin
Södertälje-Nykvarn Orientering
18:299:042:27Järn
5
Karin Karlsson
Katrineholms OK
22:2110:576:19Järn
6
Louise Bergström
Nyköpings OK
22:5911:166:57Järn
7
Linn Duan
OK Hällen
24:5312:128:51Järn
8
Amanda Delvèn
Nyköpings OK
25:3912:349:37Järn
9
Niklas Sundqvist
Tullinge SK
27:2113:2411:19Järn
 
U2 2080 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Hålldin
Ärla IF
17:068:130:00Järn
2
Johan Ek-Larsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
19:029:091:56Järn
3
Berneryd Ida
Trosabygdens OK
20:5010:013:44Järn
4
Karin Engman
Nyköpings OK
20:5610:043:50Järn
5
Ida Wiremark
Södertälje-Nykvarn Orientering
24:3511:497:29Järn
6
Maja Carreman
Nyköpings OK
26:4612:529:40Järn
7
Moa Heijkenskjöld
Tullinge SK
28:5413:5411:48Järn
Kaveh Mojahedi
OK Hällen
Ej godkänd
Kim Holmér
OK Hällen
Ej godkänd
 
U3 2650 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Konrad Jonasson
Katrineholms OK
30:0911:230:00Järn
2
Moa Braakman-Gust
Tullinge SK
32:5312:252:44Järn
3
Christoffer Gustafson
Ärla IF
33:2412:363:15Järn
4
Linda Eriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:5013:094:41Järn
5
Olle Smedberg
Katrineholms OK
34:5813:124:49Järn
6
Johanna Bernhardsson
OK Hällen
38:4014:358:31Järn
 
U4 3660 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
Inskolning 2040 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Daniel Sundin
OK Klemmingen
GodkändJärn
Birk Bergman
Tullinge SK
GodkändJärn
Valdemar Askeljung
OK Klemmingen
GodkändJärn
Julius Ising
Trosabygdens OK
GodkändJärn
Kajsa Hallden Ring
Trosabygdens OK
GodkändJärn
Anna Carlsson
Ärla IF
GodkändJärn
Jeanette Jönsson Hellst
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Gustav Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
GodkändJärn
Anders Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
GodkändJärn
Martin Carreman
Nyköpings OK
GodkändJärn
Sara Magnusson
OK Måsen
GodkändJärn
Alfons Davidsson
OK Klemmingen
GodkändJärn
Ludvig Svensson
OK Klemmingen
GodkändJärn
Ronja Bergman
Tullinge SK
GodkändJärn
Oskar Karlsson
Ärla IF
GodkändJärn
Oskar Engman
Nyköpings OK
GodkändJärn
Beatrice Huhta
OK Måsen
GodkändJärn
Elin Gold
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Sanna Carlsson
Strängnäs-Malmby OL
GodkändJärn
Tove Sahl Paavo
OK Klemmingen
GodkändJärn
Maria Fredlund
Tullinge SK
GodkändJärn
 
Öppen 1 2080 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hultqvist
Tullinge SK
22:4310:550:00Brons
2
Marcus Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
25:3912:202:56Brons
3
Frida Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
27:3413:154:51Brons
4
Martin Norrman
Eskilstunafors OL
28:0213:295:19Brons
5
Hanna Toresson
Södertälje-Nykvarn Orientering
30:3414:427:51
6
Susann Karlsson
Klubblös
33:5516:1811:12
7
Olle Jonsson
Strängnäs-Malmby OL
35:2917:0412:46
8
Marcus Eriksson
OK Grip
53:3925:4830:56
 
Öppen 2 2650 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Gustafsson
OK Måsen
37:4814:160:00Brons
2
Magnus Freij
OK Måsen
38:0214:210:14Brons
3
Liselotte Karlow
Klubblös
52:5419:5815:06
4
Rasmus Bäck
Trosabygdens OK
62:5023:4325:02
5
Susanne Ekman
OK Hällen
63:3223:5825:44
6
Hele´n Boman
OK Hällen
63:3323:5925:45
7
Sonja Perneby
Tullinge SK
63:4624:0425:58
8
Torbjörn Lundin
Katrineholms OK
65:3924:4627:51
9
Margareta Karlsson
Klubblös
74:3228:0836:44
10
Lottie Palmborg
Klubblös
74:3328:0836:45
Sonja Åberg
Polisen
Ej godkänd
 
Öppen 4 3160 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Winsnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
39:0512:220:00Brons
2
Annika Hall
Nyköpings OK
39:4812:360:43Brons
3
Hans Nyberg
Nynäshamns OK
40:4212:531:37Brons
4
Eva Maria Renlund
Ärla IF
44:0113:564:56Brons
5
Alf Huhta
OK Måsen
44:3714:075:32Brons
6
Annie Westlin
OK Måsen
45:3514:266:30Brons
7
Göte Bruzelius
Polisen
45:4614:296:41Brons
8
Lena Karlsson
OK Måsen
47:0114:537:56Brons
9
Weronica Bäck
Trosabygdens OK
47:2415:008:19Brons
10
C-G Lyth
Trosabygdens OK
49:1715:3610:12Brons
11
Ann-Kristin Eriksson Wi
Södertälje-Nykvarn Orientering
49:4515:4510:40Brons
12
Eva Jerning
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:0916:3013:04Brons
13
Anette Jansson
Strängnäs-Malmby OL
56:2517:5117:20
14
Margareta Hultman
OK Hällen
57:1118:0618:06
15
Lena Egneblad
Kjula-Standard OK
60:3819:1121:33
16
Margareta Jernberg
OK Tor
61:3319:2922:28
17
Elisabet Bucht
Järfälla OK
64:4320:2925:38
18
Jette Axelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
69:4722:0530:42
19
Olle Johansson
Klubblös
72:4123:0033:36
20
Liv Willamo
Södertälje-Nykvarn Orientering
76:4124:1637:36
21
Elisabeth Hulefors
Strängnäs-Malmby OL
77:0624:2438:01
22
Karin Reibring
Nyköpings OK
81:2925:4742:24
 
Öppen 5 4120 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matz Carlsson
Strängnäs-Malmby OL
44:2210:460:00Brons
2
Kjell Larsson
Trollhättans SOK
48:5111:514:29Brons
3
Hans-Göran Nyhrén
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:1612:417:54Brons
4
Kenneth Dillman
Hammarby IF OF
52:4212:478:20Brons
5
Ingmar Karlsson
Kjula-Standard OK
54:3413:1510:12Brons
6
Bo Carlsson
Katrineholms OK
54:4413:1710:22Brons
7
E-O Cloth
Tullinge SK
55:1113:2410:49Brons
8
Kenneth Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
56:0313:3611:41Brons
9
Mario Matanovic
Västerviks OK
56:4613:4712:24Brons
10
Kenneth Ljungberg
Nyköpings OK
58:0614:0613:44Brons
11
Lennart Schweitz
OK Grip
59:5114:3215:29
12
Göran Engström
Katrineholms OK
61:0814:5016:46
13
Leif Östergård
Strängnäs-Malmby OL
62:0515:0417:43
14
Monika Blomberg
Nyköpings OK
65:2915:5421:07
15
Sigrid Blom
Tullinge SK
66:4816:1322:26
16
Åke Hulefors
Strängnäs-Malmby OL
79:2619:1735:04
17
Peter Askeljung
OK Klemmingen
85:3120:4541:09
 
Öppen 6 5510 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Westman
Nyköpings OK
56:5910:210:00Brons
2
Rhudi Karlsson
Västerås SOK
62:5811:265:59Brons
3
Patrik Norén
OK Södertörn
63:0811:276:09Brons
4
Stefan Ljungberg
Tumba-Mälarhöjden OK
65:2911:538:30Brons
5
Jonas Rothén
Sävedalens AIK
80:3214:3723:33
6
Göran Hildenborg
Nyköpings OK
80:4514:3923:46
7
Laila Norrman
Kjula-Standard OK
83:1615:0726:17
8
Krister Johansson
OK Måsen
115:2920:5858:30
 
Öppen 7 3210 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jessica Vestin
Tullinge SK
32:5910:170:00Brons
2
Hans Cronlund
Södertälje-Nykvarn Orientering
34:0810:381:09Brons
3
Gith Eriksson
Strängnäs-Malmby OL
44:5213:5911:53
4
Björn Wallin
OK Hällen
44:5514:0011:56
5
Gitte Jutvik
Trosabygdens OK
45:0614:0312:07
6
Lena Fridh
Södertälje-Nykvarn Orientering
46:5414:3713:55
7
Ida Eriksson
OK Grip
52:5116:2819:52
8
Lars-Gunnar Larsson
OK Tor
53:4416:4420:45
9
Robert Svensson
Strängnäs-Malmby OL
65:2020:2132:21
10
Britt-Inger Lindberg
OK Nalle
74:4423:1741:45
 
Öppen 8 4990 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Fredlund
Tullinge SK
42:168:280:00Brons
2
Patrik Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
43:188:411:02Brons
3
Tomas Pettersson
Strängnäs-Malmby OL
44:258:542:09Brons
4
Anders Werme
Södertälje-Nykvarn Orientering
45:419:093:25Brons
5
Elin Stenström
Sala OK
46:549:244:38Brons
6
Daniel Bratt
Sala OK
46:579:254:41Brons
7
Benny Sparr
OK Tor
53:3810:4511:22Brons
8
Helena Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
53:5910:4911:43Brons
9
Eva Kindlundh
Trosabygdens OK
54:4810:5912:32Brons
10
Lena Nilsson
Tumba-Mälarhöjden OK
55:0011:0112:44Brons
11
Andreas Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
55:5411:1213:38Brons
12
Hans Gustavsson
Nyköpings OK
56:1511:1613:59
13
Jan Flodin
OK Nalle
57:0111:2614:45
14
Karl-Erik Hagström
Eskilstunafors OL
58:4111:4616:25
15
Per Bernersson
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:5212:2419:36
16
Nils Gunnar Lindberg
OK Nalle
65:5413:1223:38
17
Micael Törling
Katrineholms OK
68:2913:4326:13
18
Kjell Anzelius
Stigfinnarna
84:4817:0042:32
19
Lars Heijkenskjöld
Tullinge SK
93:2118:4251:05
Matilda Davidsson
OK Klemmingen
Ej godkänd
 
Öppen 9 7070 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Hylander
Nyköpings OK
52:367:260:00Brons
2
Torbjörn Wrighed
Motala AIF OL
63:439:0111:07Brons
3
Mats Westerberg
OK Tor
64:389:0912:02Brons
4
Tomas Hultqvist
Tullinge SK
66:169:2213:40Brons
5
Stefan Westlin
OK Måsen
68:109:3915:34Brons
6
Robert Hagström
Eskilstunafors OL
74:1910:3121:43
 
Öppen 10 9560 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Hellstadius
Södertälje-Nykvarn Orientering
61:316:260:00Brons
2
Lars Sjöberg
Tullinge SK
78:068:1016:35Brons