Aleträffen - Elitserien

2000-10-05

Arrangör: OK Alehof

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1188
Form:
Individuell
Startande:
1064
Distans:
Lång
Fullföljande:
1003
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 2 7250 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elisabeth Bäckström
Hestra IF
63:438:470:00Guld
2
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
67:029:153:19Guld
3
Emma Andersson
Falkenbergs OK
67:079:153:24Guld
4
Frida Wallström
Sävedalens AIK
69:039:315:20Guld
5
Åsa Hellquist
Sol Tranås
69:309:355:47Guld
6
Maria Holmstrand
Trollhättans SK
72:179:588:34Silver
6
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
72:179:588:34Silver
8
Maria Wiklund
IK Hakarpspojkarna
72:3810:018:55Silver
9
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
73:2810:089:45Silver
10
Annica Clevnert
Söders-Tyresö
73:2910:089:46Silver
11
Anna Zetterberg
IF Thor
74:1210:1410:29Silver
12
Josefina Norin
Kungälvs OK
74:5010:1911:07Silver
13
Lisa Bigsten
FK Herkules
75:1410:2311:31Silver
14
Åsa Holmstrand
Trollhättans SK
77:2910:4113:46Silver
15
Anna Bigsten
FK Herkules
78:0010:4614:17Silver
16
Sarah Olofsson
Ronneby OK
78:3610:5014:53Silver
17
Kristina Norin
Kungälvs OK
78:3710:5114:54Silver
18
Anna-Karin Bondesson
OK Pan-Kristianstad
79:5911:0216:16Silver
19
Jenny Nilsson
OK Djerf
80:3311:0716:50Silver
20
Yvonne Fjordside
Sävedalens AIK
83:1411:2919:31Silver
21
Susanne Svensson
Kungälvs OK
85:2311:4721:40Silver
22
Karolina Norin
Kungälvs OK
89:4512:2326:02Silver
23
Sandra Pettersson
FK Herkules
96:2013:1732:37Brons
Jenny Christensson
Halden SK
Ej godkänd
 
H21 Elit 2 11050 meter31 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
83:187:320:00Guld
2
Björn Kristianson
IFK Göteborg
84:007:360:42Guld
3
Vidas Armalis
SOIK Hellas
84:447:401:26Guld
4
Christian Nielsen
OK Pan-Kristianstad
85:447:462:26Guld
5
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
86:587:523:40Guld
6
Jan Johansson
IFK Umeå
87:277:554:09Guld
7
Jonas Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
87:567:574:38Guld
8
Magnus Arvidsson
IFK Göteborg
89:188:056:00Guld
9
Pessi Liukkonen
Sundsvalls OK
89:318:066:13Guld
10
Anders Yngström
Göteborg-Majorna OK
93:498:2910:31Silver
11
Robert Johansson
IK Stern
94:438:3411:25Silver
12
Anders Gunnarsson
Ulricehamns OK
96:578:4613:39Silver
13
Niklas Lindegårdh
IFK Hedemora OK
97:108:4813:52Silver
14
Bertil Åkesson
Skene Sim o IS
97:138:4813:55Silver
15
Christian Vejedal
Hestra IF
97:178:4813:59Silver
16
Jon Engkvist
Ronneby OK
97:568:5214:38Silver
17
Mindaugas Kvedaravicius
Eksjö SOK
102:089:1518:50Silver
18
Conny Rantzow
Hestra IF
103:329:2220:14Silver
19
Patrik Martner
Göteborg-Majorna OK
104:149:2620:56Silver
20
Tomas Johansson
IFK Umeå
108:569:5125:38Silver
21
Magnus Johansson
Rydboholms SK
109:039:5225:45Silver
22
Daniel Wernersson
OK Orinto
109:139:5325:55Silver
23
Johan Persson
OK Skogsfalken
117:0110:3533:43Silver
24
Björn Liljequist
OK Älme
119:0910:4735:51Brons
25
Niclas Nilsson
Bredaryds SOK
124:0711:1440:49Brons
26
Mutti Ovidiu
Ronneby OK
145:5713:1262:39
Jan Lundbäck
Järfälla OK
Ej godkänd
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Richard Johansson
Härlövs IF
Ej godkänd
Thomas H Nielsen
Farum Tisvilde OK
Ej godkänd
 
D21 Lång 6360 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Lindgren
IFK Göteborg
64:4210:100:00Guld
2
Anna Wallen
Söders-Tyresö
67:0410:332:22Guld
3
Åsa Bengtsson
Pargas IF
69:3210:564:50Guld
4
Jenny Johansson
OK Gisle
69:5811:005:16Guld
5
Maria Olausson
OK Gipen
74:1111:409:29Silver
 
H21 Lång 9120 meter37 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Widén
Linköpings OK
65:167:090:00Guld
2
Johan Forssten
IFK Göteborg
65:477:130:31Guld
3
Robert Enbom
Vänersborgs SK
68:477:333:31Guld
4
Anders Ryvallius
Vänersborgs SK
69:537:404:37Guld
4
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
69:537:404:37Guld
6
Bjarne Bäcklund
IFK Göteborg
70:007:414:44Guld
7
Andreas Andersson
OK Skogshjortarna
70:447:455:28Guld
8
Niklas Aldin
Linköpings OK
70:527:465:36Guld
9
Stefan Lund
IFK Göteborg
71:197:496:03Guld
10
Peter Thelin
OK Gisle
71:317:516:15Guld
11
Joakim Gustafsson
Halmstad OK
72:147:556:58Guld
12
Peter Claesson
IFK Göteborg
72:487:597:32Guld
13
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
72:517:597:35Guld
14
Johan Axenborg
Göteborg-Majorna OK
72:537:597:37Guld
15
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
73:368:048:20Silver
16
Jonas Hogedal
IF Hagen
74:338:109:17Silver
17
Fredrik Karlsson
Göteborg-Majorna OK
74:368:119:20Silver
18
Magnus Johansson
FK Friskus-Varberg
75:388:1810:22Silver
19
Richard Tengström
Främmestads IK
75:568:2010:40Silver
20
Björn Stenberg
IFK Göteborg
76:398:2411:23Silver
21
Martin Nilsson
Kungälvs OK
77:078:2711:51Silver
22
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
77:208:2912:04Silver
23
Daniel Andersson
Göteborg-Majorna OK
77:298:3012:13Silver
24
Richard Karlsson
Kungälvs OK
77:308:3012:14Silver
25
Mats O Olsson
Kungälvs OK
77:378:3112:21Silver
26
Martin Ottosson
Göteborg-Majorna OK
78:298:3613:13Silver
27
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
79:498:4514:33Silver
28
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
80:258:4915:09Silver
29
Ulf Johansson
OK Gisle
80:408:5115:24Silver
30
Markus Båth
Sävedalens AIK
81:018:5315:45Silver
31
Örjan Emanuelsson
Tolered-Utby Ol-klubb
81:098:5415:53Silver
32
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
82:399:0417:23Silver
33
Erik Ahlström
Kungälvs OK
83:339:1018:17Silver
34
Staffan Johansson
Trollhättans SK
84:269:1519:10Silver
35
Martin Aamot
OK Skogshjortarna
104:0211:2438:46
36
Wim Vervoort
OK Belgien
111:5812:1746:42
Roger Davidsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D21 4620 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Söderbom
Göteborg-Majorna OK
55:4412:040:00Guld
2
Anna Bengtsson
FK Herkules
56:5712:201:13Guld
3
Linda Svensson
Sjövalla FK
58:2912:402:45Guld
4
Linda Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
58:5212:453:08Guld
5
Malin Christiansson
Kungälvs OK
58:5312:453:09Guld
6
Ann-Sofi Olsson
Kungälvs OK
59:3812:543:54Guld
7
Agnes Svensson
IK Ymer
59:4412:564:00Guld
8
Inger Cederberg
Trollhättans SOK
60:0813:014:24Guld
9
Anna Kopp
FK Herkules
60:1913:034:35Guld
10
Katarina Andersson
Vänersborgs SK
60:5613:115:12Guld
11
Anna Löwegren
Katrineholms OK
67:1114:3311:27Silver
12
Johanna Pettersson
OK Stigen
69:3015:0313:46Silver
13
Lisa Gunnarsson
OK Gipen
70:1215:1214:28Silver
14
Cathrine Davidson
SOK 68
72:5415:4717:10Silver
15
Jennie Karlsson
OK Löftan
77:4916:5122:05Silver
Therese Pettersson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H21 6310 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Hansson
Lerums SOK
55:298:480:00Guld
2
Björn Axelsson
Finspångs Aik
56:388:591:09Guld
3
Martin Ahlqvist
Frölunda OL
57:189:051:49Guld
4
Ulf Danielsson
Åmåls OK
57:489:102:19Guld
5
Anders Hellgren
Frölunda OL
58:499:193:20Guld
6
Per-Erik Adrian
Åmåls OK
59:199:243:50Guld
7
Daniel Robertsson
IFK Göteborg
60:509:385:21Guld
8
Tobias Holmqvist
IK Hakarpspojkarna
61:119:425:42Guld
9
Anders Larsson
Vänersborgs SK
62:279:546:58Silver
10
Magnus Bengtsson
Sävedalens AIK
62:459:577:16Silver
11
Martin Olsson
Kungälvs OK
66:1010:2910:41Silver
12
Kristian Fex
IK Stern
66:5910:3711:30Silver
13
Magnus Broback
OK Flundrehof
67:2710:4111:58Silver
14
Magnus Eliasson
FK Friskus-Varberg
68:0610:4812:37Silver
15
Gabriel Fransson
Emmaboda Verda OK
68:4710:5413:18Silver
16
Mats Eliasson
FK Friskus-Varberg
68:4810:5413:19Silver
17
Fredrik Davidson
SOK 68
72:1611:2716:47Silver
18
Jan Granäng
Kungälvs OK
74:0211:4418:33Silver
19
Mikael Svensson
Sävedalens AIK
74:2111:4718:52Silver
20
Hans Svensson
OK Kullingshof
81:0612:5125:37Brons
21
Hugo Christiansson
Trollhättans SK
82:1413:0226:45Brons
22
Mats Hansson
Sävedalens AIK
84:4313:2629:14Brons
Magnus Lindberg
IK Stern
Ej godkänd
Stellan Bondesson
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D20 5280 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Tryggeson
Göteborg-Majorna OK
50:539:380:00Guld
2
Sofia Gustafson
Sävedalens AIK
52:139:531:20Guld
3
Desire Wallström
FK Herkules
54:3310:203:40Guld
4
Åsa Mårsell
Södertälje-Nykvarn Orientering
59:3511:178:42Silver
5
Frida Steen
Kungälvs OK
60:1111:249:18Silver
6
Johanna Ring
Kinnaströms SK
62:1911:4811:26Silver
7
Sara Holmberg
Göteborg-Majorna OK
62:5111:5411:58Silver
8
Helena Callert
Södertälje-Nykvarn Orientering
64:1612:1013:23Silver
9
Lina Lindberg
Sävedalens AIK
67:2712:4616:34Silver
10
Jennifer Gull
FK Friskus-Varberg
67:3112:4716:38Silver
Frida Kjellberg
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
H20 6750 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Andersson
FK Friskus-Varberg
54:058:010:00Guld
2
Petter Haraldsson
Gustavsbergs IF
55:108:101:05Guld
3
Fredrik Weihard
IK Stern
56:078:192:02Guld
4
Patrik Nordgren
OK Landehof
56:168:202:11Guld
5
Per Rosén
IK Uven
57:158:293:10Guld
6
Andreas Ivarsson
OK Skogshjortarna
60:148:556:09Guld
7
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
61:009:026:55Guld
8
Per Ivarsson
Göteborg-Majorna OK
61:459:097:40Silver
9
Andreas Holmqvist
Hestra IF
63:069:219:01Silver
10
Jon Larsson
OK Kullingshof
71:4710:3817:42Silver
11
Henrik Pentonen
Hestra IF
76:0711:1722:02Silver
12
Björn Dellming
IF Marin Väst
88:4213:0834:37
Mikael Löfving
IF Hagen
Ej godkänd
 
D18 4480 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Svensson
OK Kullingshof
45:5210:140:00Guld
2
Johanna Spånér
Sävedalens AIK
51:3011:305:38Silver
3
Madelene Lindqvist
FK Friskus-Varberg
51:5911:366:07Silver
4
Josefina Berntsson
OK Löftan
54:0012:038:08Silver
5
Linnea Larsson
Uddevalla OK
54:5912:169:07Silver
6
Lina Börjesson
Sävedalens AIK
56:2512:3610:33Silver
7
Hanna Mattsson
IK Uven
56:3112:3710:39Silver
8
Sandra Wedlin
Sävedalens AIK
91:1120:2145:19
 
H18 6300 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Lindqvist
Stenungsunds OK
50:047:570:00Guld
2
Björn Norell
FK Herkules
50:127:580:08Guld
3
Jonas Kjäll
FK Friskus-Varberg
51:108:071:06Guld
4
Erik Modig
OK Pan-Kristianstad
52:248:192:20Guld
5
Joakim Antonsson
OK Löftan
52:328:202:28Guld
6
Rikard Pentonen
Hestra IF
53:028:252:58Guld
7
Johan Spetz
Stenungsunds OK
55:008:444:56Guld
8
Rickard Holmqvist
Hestra IF
55:368:505:32Guld
9
Max Samuelsson
Gotlands Bro OK
55:538:525:49Guld
10
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
57:189:067:14Silver
11
Erik Hedlund
IK Ymer
59:129:249:08Silver
12
Rikard Weiler
Tolered-Utby Ol-klubb
60:129:3310:08Silver
13
David Johansson
Falkenbergs OK
60:329:3710:28Silver
14
Thorbjörn Ekström
Uddevalla OK
65:2810:2315:24Silver
15
Jakob Johansson
FK Friskus-Varberg
66:4710:3616:43Silver
16
Johan Fredriksson
OK Skogshjortarna
67:0010:3816:56Silver
17
Jacob Adolfsson
Lerums SOK
68:1810:5018:14Silver
18
Johan Hedlund
FK Friskus-Varberg
68:2110:5118:17Silver
19
Dan Winnberg
IK Trenne Ullared
69:4611:0419:42Silver
20
John Johansson
IK Trenne Ullared
70:2711:1120:23Silver
21
Anders Ågren
Stenungsunds OK
76:4512:1126:41Brons
22
Christian Johansson
Kungälvs OK
82:3913:0732:35
23
Klas Pettersson
IF Marin Väst
92:2114:4042:17
Daniel Claesson
IK Ymer
Ej godkänd
 
D16 3880 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Antonsson
OK Löftan
41:2910:410:00Mästare
2
Sandra Köster
FK Herkules
43:4111:162:12Mästare
3
Isabell Håkansson
IK Uven
44:3911:303:10Mästare
4
Emelie Steen
Kungälvs OK
45:2711:433:58Mästare
5
Moa Berglund
Sävedalens AIK
48:0412:236:35Elit
6
Jill Olsson
Trollhättans SOK
54:0813:5712:39Guld
7
Johanna Lindgren
IF Marin Väst
58:0714:5916:38Silver
8
Anna Wallerman
Borås GIF
59:0915:1517:40Silver
9
Josephina Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
60:4615:4019:17Silver
10
Stina Wilander
Anderstorps OK
61:1915:4819:50Silver
11
Jeanette Sjöö
OK Gipen
62:0616:0020:37Silver
12
Hanna Weimann
IK Uven
64:5016:4323:21Brons
 
H16 5070 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Larsson
OK Kullingshof
47:199:200:00Mästare
2
Andreas Johansson
Rydboholms SK
47:379:240:18Mästare
3
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
50:139:542:54Mästare
4
Mathias Jansson
Bredaryds SOK
50:169:552:57Mästare
5
Mattias Lundberg
Bredaryds SOK
50:289:573:09Mästare
6
Rickard Sköld
Stenungsunds OK
54:2910:457:10Elit
7
Christian Holmqvist
Hestra IF
55:3110:578:12Elit
8
Erik Lund
OK Gynge
56:2911:089:10Elit
9
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
60:2311:5513:04Guld
10
Tobias Österlund
IK Ymer
61:5012:1214:31Guld
11
Eric Tilly
Kungälvs OK
62:0212:1414:43Guld
12
Vidar Faxén
IK Stern
63:0212:2615:43Silver
13
Gustav Enander
Vänersborgs SK
63:5512:3616:36Silver
14
Henrik Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
66:0313:0218:44Silver
15
Stefan Månsson
OK Löftan
68:1313:2720:54Silver
16
Henrik Lidhage
IK Ymer
69:5513:4722:36Silver
17
Andreas Holmberg
Göteborg-Majorna OK
72:2014:1625:01Silver
18
Johan Axelsson
IK Uven
77:5515:2230:36Brons
19
Fredrik Jansson
Stångenäs AIS
78:2315:2831:04Brons
20
Kim Hellberg
OK Gisle
93:2918:2646:10Järn
 
D14 3290 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Lidhage
IK Ymer
45:3213:500:00Elit
2
Carolina Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
45:4713:550:15Elit
3
Carolina Klasson
Ulricehamns OK
49:4515:074:13Elit
4
Jonna Engström
Lerums SOK
54:2416:328:52Guld
5
Kajsa Börjesson
Sävedalens AIK
55:5216:5910:20Guld
6
Elin Svensson
Trollhättans SOK
60:0818:1714:36Silver
7
Hanna Johansson
Falkenbergs OK
60:4318:2715:11Silver
8
Sofia Karlsson
OK Landehof
65:5920:0320:27Silver
9
Lisa Engström
Lerums SOK
69:3921:1024:07Silver
 
H14 4040 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Berglund
Sävedalens AIK
35:478:510:00Elit
2
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
37:119:121:24Elit
3
Daniel Hjortvall
Borås GIF
39:029:403:15Elit
4
Ola Nilsson
OK Gisle
49:2412:1413:37Silver
5
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
49:2812:1513:41Silver
6
Mikael Johansson
OK Gisle
50:4712:3415:00Silver
7
Björn Nilsson
Kungälvs OK
50:5312:3615:06Silver
8
David Johansson
FK Herkules
52:3313:0016:46Silver
9
Johan Alenius
Sävedalens AIK
52:5613:0617:09Silver
10
Björn Johansson
IF Marin Väst
54:1013:2418:23Silver
11
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
54:1213:2518:25Silver
12
Alexander Gustavsson
OK Gisle
54:3613:3118:49Silver
13
Martin Gidenstam
Stenungsunds OK
55:4613:4819:59Brons
14
Robert Lind
OK Landehof
56:1313:5520:26Brons
15
Anders Josefsson
OK Gisle
59:2114:4123:34Brons
16
Jonatan Strömner
Stenungsunds OK
60:3114:5924:44Brons
17
David Hedlund
FK Friskus-Varberg
66:1916:2530:32Järn
18
Daniel Thorén
IF Marin Väst
68:4817:0233:01Järn
19
Rickard Björkman
Trollhättans SK
69:0217:0533:15Järn
20
Tor Faxén
IK Stern
74:1718:2338:30Järn
21
Andreas Österlund
IK Ymer
75:5618:4840:09Järn
22
Daniel Ivarsson
Trollhättans SK
79:0519:3543:18Järn
23
Leo Berglund
Sävedalens AIK
80:5520:0245:08Järn
24
Andreas Bernérus
Sävedalens AIK
82:2020:2346:33Järn
25
Jonas Andersson
OK Landehof
87:4921:4452:02Järn
David Engerberg
Stenungsunds OK
Ej godkänd
 
D12 2830 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
25:499:070:00Guld
2
Maria Eliasson
OK Alehof
26:419:260:52Guld
3
Kristin Ander
OK Landehof
28:109:572:21Guld
4
Lina Lindqvist
FK Herkules
29:1610:203:27Silver
5
Emma Blomstervall
Lerums SOK
31:1011:015:21Silver
6
Anna Månsson
OK Löftan
31:2611:065:37Silver
7
Hannah Green
IF Marin Väst
31:3011:085:41Silver
8
Johanna Lidström
OK Landehof
33:4811:577:59Silver
9
Sara Pedersen
OK Alehof
34:3112:128:42Brons
10
Elena Orrlöv
Frölunda OL
34:5212:199:03Brons
11
Marie Rönngård
OK Alehof
35:1612:289:27Brons
12
Jenny Adolfsson
Lerums SOK
37:0913:0811:20Brons
13
Anja Johansson
IF Marin Väst
45:3216:0519:43Järn
14
Agnes Ramle
Sjövalla FK
46:2916:2620:40Järn
15
Julia Lindroos
Göteborg-Majorna OK
60:2221:2034:33Järn
 
H12 2880 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Nilsson
OK Alehof
23:208:060:00Guld
2
Charley Ziegler
Lerums SOK
23:558:180:35Guld
3
Joakim Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
24:018:200:41Guld
4
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
24:278:291:07Guld
5
Fredrik Norell
FK Herkules
26:169:072:56Guld
6
Dennis Lundborg
Trollhättans SOK
26:279:113:07Guld
7
Erik Fonselius
IF Marin Väst
27:399:364:19Silver
8
Per Spetz
Stenungsunds OK
29:4010:186:20Silver
9
Martin Hederskog
IFK Göteborg
29:5510:236:35Silver
10
Emil Johansson
Trollhättans SK
30:0410:266:44Silver
11
Jonas Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
30:5510:447:35Silver
12
Viktor Larsson
Stenungsunds OK
31:1310:507:53Silver
13
Karl Ask
Lerums SOK
32:1111:108:51Brons
14
Linus Nilsson
OK Gipen
32:4711:239:27Brons
15
Anders Bergman
IK Uven
32:4811:239:28Brons
16
Anton Svanberg
OK Löftan
32:5411:259:34Brons
17
Björn Pehrsson
OK Alehof
33:2711:3710:07Brons
18
Johan Nilsson
Kungälvs OK
33:2911:3810:09Brons
19
Arvid Wedlin
Sävedalens AIK
33:4311:4210:23Brons
20
Albin Persson
OK Alehof
34:3011:5911:10Brons
21
Max Pettersson
IF Marin Väst
35:0212:1011:42Brons
22
Valter Sundström
IF Marin Väst
35:2312:1712:03Brons
23
Erik Bernérus
Sävedalens AIK
37:5113:0914:31Järn
24
Johan Ivarsson
Trollhättans SK
38:4113:2615:21Järn
Petter Mattsson
IK Uven
Ej godkänd
 
D10 2040 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
18:088:530:00Brons
2
Maria Johansson
OK Löftan
20:5710:162:49Brons
3
Caroline Carlsson
Trollhättans SK
21:3610:353:28Brons
4
Elin Månsson
OK Löftan
22:4111:074:33Brons
5
Elin Törnkvist
Frölunda OL
22:5811:154:50Brons
6
Lovisa Larsson
Stenungsunds OK
27:1613:229:08Brons
7
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
27:2713:279:19Brons
8
Madeleine Olsson
Frölunda OL
28:1013:4810:02Brons
9
Ylva Fonselius
IF Marin Väst
28:5714:1110:49Brons
10
Sofia Wide
FK Herkules
29:3114:2811:23Järn
11
Rebecca Jansson
IK Uven
29:4214:3411:34Järn
12
Annie Eriksson
OK Gipen
31:1415:1913:06Järn
13
Maria Alfredsson
OK Flundrehof
31:4315:3313:35Järn
14
Malin Hall
Tolered-Utby Ol-klubb
32:0715:4513:59Järn
15
Sofia Fridolfsson
OK Alehof
40:0919:4122:01Järn
 
H10 2040 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
18:569:170:00Brons
2
Nils Lund
OK Gynge
20:019:491:05Brons
3
Emil Abul-Milh
Göteborg-Majorna OK
21:2610:302:30Brons
4
John Persson
OK Alehof
21:3110:332:35Brons
5
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
21:5910:473:03Brons
6
Markus Herderskog
IFK Göteborg
22:3411:043:38Brons
7
Andreas Ullman
OK Alehof
22:5011:123:54Brons
8
Hugo Engström
Lerums SOK
24:2411:585:28Brons
9
Niklas Nilsson
OK Gipen
25:0412:176:08Brons
10
Richard Svensson
Frölunda OL
26:3113:007:35Brons
11
Johan Pettersson
IK Stern
26:3413:017:38Brons
12
Sebastian Bäckström
Hestra IF
26:3613:027:40Brons
13
Fredrik Wessmark
OK Flundrehof
27:3113:298:35Brons
14
Arman Tanja
Göteborg-Majorna OK
27:5813:439:02Brons
15
Niklas Österlund
IK Ymer
28:3514:019:39Brons
16
Olof Ask
Lerums SOK
28:5714:1110:01Brons
17
Joakim Eliasson
OK Alehof
29:3314:2910:37Järn
18
Michael Stenberg
IFK Göteborg
29:4814:3610:52Järn
19
Daniel Nilsson
Göteborg-Majorna OK
33:3816:2914:42Järn
20
Johan Sparrevik
Lerums SOK
34:5417:0615:58Järn
21
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
41:4620:2822:50Järn
 
D35 4480 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Larsson
Stenungsunds OK
41:509:200:00Guld
2
Agneta Eriksson
Uddevalla OK
47:4810:405:58Silver
3
Marie Eckerlid
Sävedalens AIK
50:4111:198:51Silver
4
Ann-Charlotte Johansson
IFK Göteborg
52:4411:4610:54Silver
5
Marina Nilsson
Kungälvs OK
59:0813:1217:18Brons
6
Annika Aasa
IK Uven
59:2013:1517:30Brons
7
Ulrika Johansson
OK Löftan
72:4616:1530:56
8
Kristin Back
Vänersborgs SK
74:0616:3232:16
9
Katarina Haase
Vänersborgs SK
82:3718:2640:47
 
H35 6750 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn Orientering
49:217:190:00Guld
2
Thomas Davidsson
Halmstad OK
52:447:493:23Guld
3
Mats Nylund
Bredaryds SOK
53:077:523:46Guld
4
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
54:238:035:02Guld
5
Kennet Horvath
Halmstad OK
55:138:115:52Guld
6
Maths Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
56:018:186:40Silver
7
Janne Mattsson
OK Flundrehof
56:518:257:30Silver
8
Pär Claesson
Sävedalens AIK
57:408:338:19Silver
9
Ragnar Uppström
FK Herkules
63:529:2814:31Silver
10
Per Källvik
Åmåls OK
65:409:4416:19Silver
11
Jörgen Hallén
Trollhättans SOK
67:269:5918:05Silver
12
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
67:5210:0318:31Silver
13
Örjan Eriksson
OK Gipen
69:4610:2020:25Silver
14
Tomas Tranberg
Kinnaströms SK
76:0711:1726:46
15
Ingmar Johansson
FK Friskus-Varberg
80:1611:5330:55
Sven Erik Dahlberg
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
Magnus Wide
FK Herkules
Ej godkänd
 
D40 4300 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
43:2410:060:00Guld
2
Elisabet Månsson
OK Löftan
45:4010:372:16Guld
3
Ulla Niklason
OK Räven
46:4110:513:17Guld
4
Silke Klick
IK Stern
50:5511:507:31Silver
5
Helene Larsson
Uddevalla OK
53:3012:2710:06Silver
6
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
59:5113:5516:27Silver
7
Helen Axelsson
IK Uven
59:5413:5616:30Silver
8
Gunilla Lind
OK Landehof
60:4414:0717:20Silver
9
Lena Håkansson
IK Uven
68:5416:0125:30
10
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
70:0716:1826:43
11
Charlotta Larsson
IF Hagen
103:0723:5959:43
 
H40 6280 meter25 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Björklund
Sävedalens AIK
53:318:310:00Guld
2
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
55:268:501:55Guld
3
Per Andersson
OK Orinto
58:049:154:33Guld
4
Jerker Netz
Trollhättans SOK
59:359:296:04Guld
5
Anders Larsson
Stenungsunds OK
61:249:477:53Silver
6
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
61:309:487:59Silver
7
Kjell Andersson
FK Herkules
61:349:488:03Silver
8
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
61:559:528:24Silver
9
Anders Spånér
Sävedalens AIK
63:5710:1110:26Silver
10
Lars Eriksson
Skene Sim o IS
67:4210:4714:11Silver
11
Lars Carlsson
Trollhättans SK
68:5710:5915:26Silver
12
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
70:0311:0916:32Silver
13
Claes Nilsson
Kungälvs OK
71:4311:2518:12Silver
14
Lars Norén
Göteborg-Majorna OK
72:3911:3419:08Silver
15
Bert Ove Larsson
Uddevalla OK
76:4512:1323:14Brons
16
Johan Magnusson
FK Herkules
81:3813:0028:07Brons
17
Karl Schneider
FK Herkules
83:0013:1329:29
18
Anders Hedlund
FK Friskus-Varberg
83:4113:2030:10
19
Bengt Ziegler
Lerums SOK
84:5813:3231:27
20
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
85:1113:3431:40
21
Göran Håkansson
IK Uven
103:3416:2950:03
22
Lars-Erik Andersson
Lerums SOK
103:4516:3150:14
Lars Alenius
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Johan Berglund
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Tomas Nilsson
OK Gipen
Ej godkänd
 
D45 4210 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingmarie Brander Strand
Göteborg-Majorna OK
37:348:550:00Guld
2
Karin Axelsson
Finspångs Aik
47:3711:1910:03Silver
3
Maria Norell
FK Herkules
48:5311:3711:19Silver
4
Susanne Berglund
Sävedalens AIK
53:0412:3615:30Silver
5
Karin Öberg
OK Hällen
58:4113:5621:07
6
Gunilla Hogedal
Tibro AIK SOK
59:1914:0521:45
7
Karin Axelsson
IK Uven
61:1314:3223:39
8
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
62:3114:5124:57
9
Eva Bergman
IK Uven
66:1415:4428:40
10
Gunnel Hedbom
Göteborg-Majorna OK
69:1016:2631:36
11
Birgitta Stenberg
IFK Göteborg
70:0116:3832:27
12
Kerstin Martinsson
Göteborg-Majorna OK
70:1016:4032:36
13
A-C Hagman-Kinn
Kinnaströms SK
70:3016:4532:56
14
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
70:3716:4633:03
15
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
70:5716:5133:23
16
Eva Britta Lidström
OK Landehof
73:5217:3336:18
17
Inger Johansson
OK Klyftamo
75:0017:4937:26
18
Lisbeth Lindqvist
OK Löftan
109:3226:0171:58
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Inger Vejedal
OK Mark
Ej godkänd
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
H45 6190 meter29 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Törnkvist
Ronneby OK
49:077:560:00Guld
2
Henrik Undeland
IFK Göteborg
52:378:303:30Guld
3
Bo Herdersson
OK Mark
56:109:047:03Silver
4
Johan Lindgren
IF Hagen
56:499:117:42Silver
5
Anders Larsson
OK Landehof
63:1210:1314:05Silver
6
Urban Larsson
IF Hagen
65:5610:3916:49Silver
7
Yngve Nilsson
OK Gipen
66:1310:4217:06Silver
8
Bengt Joviken
IF Rigor
66:4410:4717:37Silver
9
Richard Berglund
Sävedalens AIK
66:5010:4817:43Silver
10
Per Undeland
Uddevalla OK
67:2510:5318:18Silver
11
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
67:5810:5918:51Silver
12
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
69:0011:0919:53Silver
13
Klas Olausson
OK Gipen
70:3011:2321:23Silver
14
Peter Larsson
OK Gipen
70:3711:2421:30Silver
15
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
72:3811:4423:31Brons
16
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
73:2511:5224:18Brons
17
Mats Blom
Ljungskile FK
73:4011:5424:33Brons
18
Sten Blomström
IK Stern
74:0211:5824:55Brons
19
Tommy Westerberg
IF Hagen
74:2012:0125:13Brons
20
Gunnar Olsson
OK Skogshjortarna
77:4112:3328:34
21
Håkan Carlbom
OK Gipen
85:2213:4736:15
22
Bo Månsson
OK Löftan
87:3214:0838:25
23
Hans Weimann
IK Uven
89:2214:2640:15
24
Odd Ohlsson
Uddevalla OK
92:2914:5643:22
25
Ingvar Nilsson
IK Stern
92:5615:0143:49
26
Gunnar Vejedal
OK Mark
94:4815:1945:41
Christer Jansson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Reine Spetz
Stenungsunds OK
Ej godkänd
 
D50 3460 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun-Britt Fransson
Emmaboda Verda OK
45:5613:170:00Guld
2
Eva Alsin
IK Ymer
46:1313:210:17Guld
3
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
51:5515:005:59Silver
4
Ann-Britt Johansson
IK Stern
54:5115:518:55Silver
5
Eva Blomström
IK Stern
56:4216:2310:46Silver
6
Lisbeth Olsson
Kungälvs OK
57:3416:3811:38Silver
7
Lena Jönsson
Laholms IF
60:1417:2514:18Silver
8
Gertrud Ulla-Britt Ordasi
Kungälvs OK
60:4517:3314:49Silver
9
Marion Hallsten
Uddevalla OK
62:4618:0816:50Silver
10
Ingrid Rex Wallström
FK Herkules
64:2618:3718:30Silver
11
Birgit Tisell
Lerums SOK
64:3218:3918:36Silver
12
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
65:0618:4919:10Brons
13
Monica Påhlstorp
Emmaboda Verda OK
65:3318:5719:37Brons
14
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
65:5119:0219:55Brons
15
Rosa Johansson
IK Uven
65:5619:0320:00Brons
16
Lizzie Hansen
OK Landehof
69:2220:0323:26Brons
17
Eva Johansson
Kungälvs OK
69:4620:1023:50Brons
18
Gunnel Steen
Kungälvs OK
70:2820:2224:32
19
Britt Bülow
Malmö OK
71:1920:3725:23
20
Ann-Christine Borg
Frölunda OL
72:2720:5626:31
21
Inga-Lisa Axenborg
Göteborg-Majorna OK
75:0121:4129:05
22
Inga Gustavsson
IK Uven
75:3321:5029:37
23
Anna-Karin Christiansson
Trollhättans SK
76:3222:0730:36
24
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
78:0522:3432:09
25
Ann Olsson
Sävedalens AIK
79:0922:5333:13
26
Eva Dellming
IF Marin Väst
82:4723:5636:51
27
Annika Johansson
IK Trenne Ullared
84:0724:1938:11
Karin Berntsson
OK Löftan
Ej godkänd
Ann-Charlotte Börjesson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
H50 5280 meter45 startande, 44 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
45:228:360:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
45:348:380:12Guld
3
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
46:058:440:43Guld
4
Torgny Pettersson
Kinnaströms SK
46:358:491:13Guld
5
Magnus Haraldsson
Gustavsbergs IF
47:238:582:01Guld
6
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
49:349:234:12Guld
7
Olle Adolfsson
Lerums SOK
51:089:415:46Silver
8
Rolf Hermansson
Kinnaströms SK
51:449:486:22Silver
9
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
51:509:496:28Silver
10
Per Engkvist
Ronneby OK
52:149:546:52Silver
11
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
52:339:577:11Silver
12
Ingvar Svanberg
OK Löftan
53:0510:037:43Silver
13
Bo Karlsson
Ljungskile FK
53:0910:047:47Silver
14
Ingvar Bergman
OK Tranan
53:2110:067:59Silver
15
Sören Svensson
Sjövalla FK
53:2810:088:06Silver
16
Claes-Göran Strand
Göteborg-Majorna OK
54:1010:168:48Silver
17
Kjell Olsson
FK Herkules
58:2911:0513:07Silver
18
Lasse Hogedal
Tibro AIK SOK
58:3811:0613:16Silver
19
Åke Dalin
Leksands OK
60:3711:2915:15Silver
20
Lars Österberg
Sävedalens AIK
60:5011:3115:28Silver
21
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
62:0511:4516:43Silver
22
Stanley Mattsson
IK Uven
62:1611:4816:54Silver
23
Inge Löwegren
Katrineholms OK
63:0911:5817:47Silver
24
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
63:2812:0118:06Silver
25
Christer Håkansson
Falkenbergs OK
63:5812:0718:36Silver
26
Lennart Almström
IK Stern
65:4512:2720:23Brons
27
Roland Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
66:2312:3421:01Brons
28
Hans Morgan Carlsson
IFK Göteborg
67:0612:4321:44Brons
29
Mats Kågeson
Lerums SOK
67:3912:4922:17Brons
30
Lars Mathiasson
IK Stern
67:5112:5122:29Brons
31
Jonas Larsson
OK Kullingshof
69:3113:1024:09Brons
32
Jarl Hermansson
Stenungsunds OK
69:4813:1324:26Brons
33
Jörgen Fransson
Emmaboda Verda OK
73:1113:5227:49
34
Björn Engström
Lerums SOK
73:1513:5227:53
35
LarsÅke Hedbom
Göteborg-Majorna OK
76:5714:3431:35
36
Tommy Pedersen
OK Orinto
78:4914:5633:27
37
Kurt Ekberg
OK Orinto
81:1815:2435:56
38
Ragnar Fallström
Lerums SOK
81:5215:3036:30
39
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
82:1415:3436:52
40
Kjell Sjunnesson
Kungälvs OK
89:0816:5343:46
41
Steffen Rosén
IK Uven
90:1617:0644:54
42
Kjell Jeppson
IF Rigor
90:4317:1145:21
43
Olle Ljungblom
Sjövalla FK
96:4318:1951:21
44
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
98:5018:4353:28
Bo Göran Holmberg
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D55 3410 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Schedwin
FK Herkules
42:3312:290:00Guld
2
Ulla Lindhe
IK Stern
45:1813:172:45Guld
3
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
46:4713:434:14Guld
4
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
51:4515:119:12Silver
5
Kerstin Spetz
Nitta IF
52:1715:209:44Silver
6
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
53:1015:3510:37Silver
7
Ingrid Hermansson
IK Ymer
54:5616:0712:23Silver
8
Kerstin Johansson
OK Mark
57:1916:4914:46Silver
9
Lisbeth Bernhed
IK Uven
58:1117:0415:38Silver
10
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
58:4917:1516:16Silver
11
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
59:1817:2316:45Silver
12
Carola Andersson
OK Löftan
60:2217:4217:49Silver
13
Birgitta Tholander
OK Landehof
62:0918:1419:36Brons
14
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
65:5019:1823:17
15
Kristina M Andersson
OK Skogshjortarna
76:5122:3234:18
16
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
82:1824:0839:45
17
Gunilla Andersson
OK Landehof
83:4224:3341:09
18
Marianne Johansson
Sävedalens AIK
85:0224:5642:29
 
H55 4480 meter59 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Hvoslef
Bækkelagets SK
42:549:350:00Guld
2
Lars Finbom
OK Landehof
43:019:360:07Guld
3
Olle Hermansson
IK Ymer
43:399:450:45Guld
4
Rune Sandberg
Uddevalla OK
44:459:591:51Guld
5
Pär Dalberg
IK Stern
48:1110:455:17Silver
6
Ulf Jönsson
Laholms IF
48:4210:525:48Silver
7
Kjell Bengtsson
Sävedalens AIK
49:2411:026:30Silver
8
Per-Arne Johansson
OK Gipen
50:0611:117:12Silver
9
Gösta Lindqvist
OK Löftan
50:5011:217:56Silver
10
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
50:5811:238:04Silver
11
Bo-Göran Gunnarsson
OK Mark
51:1311:268:19Silver
12
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
51:4611:338:52Silver
13
Gösta Drotz
Hestra IF
51:4811:348:54Silver
14
Kent Pettersson
IFK Göteborg
52:3711:459:43Silver
15
Jan Vindevall
Fjärås AIK
53:2711:5610:33Silver
16
Lars Knutsson
Skene Sim o IS
53:4111:5910:47Silver
17
Gunnar Vallin
OK Landehof
53:5712:0311:03Silver
18
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
55:2212:2212:28Silver
19
Bengt Inghammar
Göteborg-Majorna OK
56:1512:3313:21Silver
20
Lars Fredriksson
Frölunda OL
56:2412:3513:30Silver
21
Rune Spetz
Nitta IF
57:0212:4414:08Silver
22
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
57:1212:4614:18Silver
23
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
57:4512:5314:51Silver
24
Jan Larsson
Kungälvs OK
58:5713:1016:03Silver
25
Magne Klovning
Porsgrunn OL
59:1313:1316:19Silver
26
Lennart Gustavsson
IK Uven
59:4113:1916:47Silver
27
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
60:1313:2617:19Silver
28
Lennart Olsson
IK Uven
60:2613:2917:32Silver
29
Egil Ronäss
Porsgrunn OL
60:3413:3117:40Silver
30
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
61:2613:4318:32Brons
31
Christer Westberg
IFK Göteborg
61:3413:4518:40Brons
32
Ingemar Wiklund
OK Skogsvargarna
61:4613:4718:52Brons
33
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
61:5613:4919:02Brons
34
Anders Björnberg
Frölunda OL
62:1113:5319:17Brons
35
Erling Svensson
IK Trenne Ullared
62:2013:5519:26Brons
36
Christer Henriksgård
OK Klyftamo
62:2413:5619:30Brons
37
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
62:2513:5619:31Brons
38
Roy Carlsson
Ulricehamns OK
62:3513:5819:41Brons
39
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
63:5414:1621:00Brons
40
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
64:1114:2021:17Brons
41
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
64:4814:2821:54Brons
42
Hans C Johansson
IK Stern
65:3814:3922:44
43
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
66:4414:5423:50
44
Karl-Axel Johansson
IK Uven
66:4714:5423:53
45
Bengt Rune Wallström
FK Herkules
68:3115:1825:37
46
Leif Andersson
Kungälvs OK
69:2115:2926:27
47
Sven Göran Olof Jönsson
Trollhättans SOK
70:1315:4027:19
48
Raimo Salminen
Växjö OK
70:3515:4527:41
49
Göran Karlsson
OK Löftan
75:4916:5532:55
50
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
76:0016:5833:06
51
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
86:2019:1643:26
52
Bengt Johansson
Sävedalens AIK
89:5020:0346:56
53
Lennart Alsin
IK Ymer
118:3026:2775:36
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
Ej godkänd
Mats Jodal
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Roger Jacobson
Frölunda OL
Ej godkänd
Kjell Pettersson
OK Gipen
Ej godkänd
Kurt-Åke Karlsson
Sjövalla FK
Ej godkänd
Björn Tilly
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
D60 3280 meter25 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
42:2112:550:00Guld
2
Eivor Steen-Olsson
Kungälvs OK
43:2313:141:02Guld
3
Gunnel Börjesson
IK Uven
44:3513:362:14Guld
4
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
44:5813:432:37Guld
5
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
50:3715:268:16Silver
6
Lisbeth Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
52:3016:0010:09Silver
7
Barbro Blom
Frölunda OL
55:4717:0013:26Silver
8
Elisabeth Aasa
IK Uven
60:2718:2618:06Silver
9
Anne-Lise Ronäss
Porsgrunn OL
61:0018:3618:39Silver
10
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
63:1219:1620:51Brons
11
Gunni Andersson
Lerums SOK
63:5219:2821:31Brons
12
Berit Jern
Sävedalens AIK
64:3819:4222:17Brons
13
Inga Persson
OK Landehof
66:4320:2024:22
14
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
68:1820:4925:57
15
Vera Toftered
IF Rigor
69:3221:1227:11
16
Kerstin Carlsson
Ulricehamns OK
72:0922:0029:48
17
Anita Andersson
Fjärås AIK
80:1124:2737:50
18
Ellinor Waaler
Porsgrunn OL
80:2024:3037:59
19
Ann-Marie Nilsson
Rydboholms SK
85:0625:5742:45
20
Gerd Broback
OK Flundrehof
103:0231:2560:41
Britta Davidsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Barbro Eckerlid
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Ingrid Talcott
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Inger Hallberg
IK Uven
Ej godkänd
Birgitta Pettersson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
H60 4300 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Olof Eckerlid
Sävedalens AIK
42:439:560:00Guld
2
Matts Mattsson
OK Gipen
43:3210:070:49Guld
3
Mats-Erik Andersson
Ulricehamns OK
43:3410:080:51Guld
4
Lars Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
44:0610:151:23Guld
5
Ingvar Ottosson
Göteborg-Majorna OK
44:5310:262:10Guld
6
Göran Nordh
Trollhättans SK
44:5910:282:16Guld
7
Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
45:3310:362:50Guld
8
Tore Pettersson
OK Gipen
46:5010:534:07Guld
9
Göran Olofsson
Fjärås AIK
47:1911:004:36Guld
10
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
47:2311:014:40Guld
11
Ingemar Alfredsson
IK Uven
47:3211:034:49Guld
12
Karl-Axel Nilsson
Kungälvs OK
47:5311:085:10Guld
13
Ivan Ernvid
Nitta IF
49:2311:296:40Silver
14
Algot Hansson
Kungälvs OK
49:4411:347:01Silver
15
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
49:4711:357:04Silver
16
Kurt Johansson
Fjärås AIK
50:1211:407:29Silver
17
Gunnar Johansson
OK Gipen
50:4511:488:02Silver
18
Melvin Kristiansen
IF Rigor
50:4711:498:04Silver
19
Laszlo Vörös
Lerums SOK
51:0111:528:18Silver
20
Kåre Tengnér
FK Friskus-Varberg
51:5612:059:13Silver
21
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
52:0412:079:21Silver
22
Lennart Nilsson
Rydboholms SK
52:0512:079:22Silver
23
Lars Kjellander
OK Landehof
53:5412:3211:11Silver
24
Lennart Nyman
Hestra IF
54:0012:3311:17Silver
25
Gösta Grahn
Sävedalens AIK
54:0712:3511:24Silver
26
Kurt Rydin
OK Tranan
54:4412:4412:01Silver
27
Magne Hagström
Frölunda OL
55:2812:5412:45Silver
28
Roland Aasa
IK Uven
58:3913:3815:56Silver
29
Nils-Olof Thorsell
Sävedalens AIK
58:5713:4316:14Silver
30
Arne Claesson
Ljungskile FK
59:1113:4616:28Silver
31
Alf Lundström
Ljungskile FK
60:2114:0217:38Silver
32
Jan Kjellström
Frölunda OL
62:1114:2819:28Brons
33
JB Larsson
OK Löftan
63:4814:5021:05Brons
34
Georg Paulsson
Uddevalla IS
65:2615:1322:43
35
Sune Erikers
Göteborg-Majorna OK
67:1315:3824:30
36
Hans Björklund
IK Stern
72:0816:4729:25
37
Sören Edgar
Sävedalens AIK
92:3021:3149:47
38
Nils-Eric Toftered
IF Rigor
96:5422:3254:11
Lars Lagerstedt
FK Herkules
Ej godkänd
 
D65 2870 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
40:5914:170:00Guld
2
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
42:1114:421:12Guld
3
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
42:5514:571:56Guld
4
Eivor Ylander
Göteborg-Majorna OK
50:3017:369:31Silver
5
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
51:2717:5610:28Silver
6
Gunvor Håkansson
Skene Sim o IS
52:0418:0911:05Silver
7
Maj-Britt Larsson
Fjärås AIK
54:2518:5813:26Silver
8
Margareta Johansson
Kungälvs OK
54:3119:0013:32Silver
9
Vira Nordh
Trollhättans SK
60:4621:1019:47Brons
10
Vera Lång
Göteborg-Majorna OK
60:5121:1219:52Brons
11
Ann-Marie Slättberg
Göteborgs SK
65:3022:4924:31
12
Marianne Höglund
FK Herkules
66:3823:1325:39
13
Maj-Britt Petersson
IK Uven
70:1624:2929:17
 
H65 4030 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
38:379:350:00Guld
2
Ulf Smedberg
Trollhättans SOK
39:239:460:46Guld
3
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
42:1910:303:42Guld
4
Kjell Persson
Mariestads FK
42:5710:394:20Guld
5
Atte Heikkilä
OK Gipen
45:4911:227:12Silver
6
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
46:0711:277:30Silver
7
Leif Hjertqvist
IK Stern
46:4011:358:03Silver
8
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
47:2011:458:43Silver
9
Alf Kinn
Kinnaströms SK
48:1511:589:38Silver
10
Rolf Johnsson
Vänersborgs SK
48:3812:0410:01Silver
10
Bertil Johansson
Kinnaströms SK
48:3812:0410:01Silver
12
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
51:2412:4512:47Silver
13
Lennart Olsson
Kungälvs OK
52:0812:5613:31Silver
14
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
52:1812:5913:41Silver
15
Leif Andersson
Uddevalla OK
54:4213:3416:05Silver
16
Ulf Eriksson
Hagaby GOIF
55:1213:4216:35Brons
17
Kurt Johansson
Uddevalla IS
56:3614:0317:59Brons
18
Sven Erik Hedlund
Göteborg-Majorna OK
58:2414:2919:47Brons
19
Arvid Munther
Sävedalens AIK
58:5014:3620:13Brons
20
Rolf Blom
Frölunda OL
59:0914:4120:32
21
Leif Berg
Göteborg-Majorna OK
59:4014:4821:03
22
Gunnar Halvarsson
Sävedalens AIK
62:1015:2623:33
23
Alban Karlbom
Lerums SOK
63:0215:3824:25
24
Lennart Andersson
Göteborg-Majorna OK
64:1515:5725:38
25
Bengt Franck
Göteborg-Majorna OK
68:4217:0330:05
26
B-O Broback
OK Flundrehof
78:0219:2239:25
27
Bengt Spik
Tolered-Utby Ol-klubb
79:3419:4540:57
28
Sven Håkansson
Skene Sim o IS
118:5029:2980:13
 
D70 2870 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Doris Henriksson
OK Orinto
46:5716:220:00Guld
2
Signe Nyman
Uddevalla IS
47:1516:280:18Guld
3
Maj-Britt Malmborg
Lerums SOK
49:0417:062:07Guld
4
Anna-Lisa Andersson
IK Trenne Ullared
59:0820:3612:11Silver
5
Vivan Wignäs
Lerums SOK
99:4634:4652:49
 
H70 3410 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
42:3312:290:00Guld
2
Sven Andersson
OK Stigen
43:3812:481:05Guld
3
Matts Mattsson
OK Flundrehof
53:2315:3910:50Silver
4
Said Johansson
Uddevalla IS
56:0416:2713:31Silver
4
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
56:0416:2713:31Silver
6
Nils Johansson
Kungälvs OK
56:2816:3413:55Silver
7
Arne Wahlgren
SOK Träff
60:3117:4517:58Silver
8
Erik Axelsson
IF Rigor
60:4917:5018:16Silver
9
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
61:1517:5818:42Brons
10
Per-Olof Qvirist
Göteborg-Majorna OK
62:0818:1319:35Brons
11
Nils Andersson
Skene Sim o IS
63:3118:3820:58Brons
12
Helmer Ekberg
Ätrans IF
63:4318:4121:10Brons
13
Arne Lång
Göteborg-Majorna OK
64:5819:0322:25Brons
14
Arne Davidsson
Ulricehamns OK
65:3319:1323:00
15
Åke Pettersson
Tolered-Utby Ol-klubb
68:4620:1026:13
16
Gösta Petersson
IK Uven
69:4520:2727:12
 
D75 2330 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Netty Egeröd
FK Herkules
41:1717:430:00Guld
2
Gertrud Andersson
IFK Göteborg
57:0024:2815:43Silver
 
H75 2870 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Johansson
OK Mark
33:0711:320:00Guld
2
KnutÅke Andersson
IFK Göteborg
34:1711:571:10Guld
3
Karl-Erik Aktiv
Trollhättans SOK
41:1914:248:12Silver
4
Bengt Olausson
OK Orinto
41:5914:388:52Silver
5
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
42:4914:559:42Silver
6
Gösta Carlsson
OK Gisle
45:5215:5912:45Silver
7
Nils Emanuelsson
Stenungsunds OK
46:1916:0813:12Silver
8
Lennart Strandberg
Göteborgs SK
47:0416:2413:57Silver
9
Bertil Malmborg
Lerums SOK
47:5316:4114:46Silver
10
Gunnar Jakobsson
Ljungskile FK
48:3016:5415:23Brons
11
Arne Sandström
IK Stern
51:3017:5718:23Brons
12
Lennart Jönsson
Göteborg-Majorna OK
54:4919:0621:42
13
Ingvar Green
Ljungskile FK
59:2320:4126:16
14
Åke Öjersson
IK Uven
61:5321:3428:46
15
Gunnar Nilsson
Frölunda OL
62:3021:4729:23
16
Rune Samuel Axelsson
Lerums SOK
65:0622:4131:59
17
Karl-Eric Person
Göteborg-Majorna OK
67:1523:2634:08
18
Arne Eliasson
Frölunda OL
71:1524:5038:08
19
Tage Fredriksson
Ljungskile FK
73:1425:3140:07
20
Gustav Elvmyr
Göteborgs Spårvägars GIF
75:1726:1442:10
Gunnar Alexandersson
Uddevalla IS
Ej godkänd
Gunnar Aronsson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
H80 2870 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Slättmyr
IK Stern
47:4116:370:00Guld
2
Ivan Blomberg
Trollhättans SK
49:2517:131:44Guld
3
Nils-Erik Larsson
Stenungsunds OK
54:4219:047:01Silver
4
Arne Bäcklund
IK Stern
56:4019:458:59Silver
5
David Widell
Trollhättans SK
58:5420:3111:13Silver
6
Göte Larsson
IK Stern
65:0622:4117:25Silver
7
Elof Brander
Göteborg-Majorna OK
67:3223:3219:51Silver
8
Hans Göransson
IK Stern
67:5523:4020:14Silver
 
D21 Motion 4500 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linn Axelsson
OK Stigen
73:2316:180:00Silver
Jenny Carlsson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H21 Motion 5590 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Nilsson
Rydboholms SK
56:1010:030:00Silver
2
Anders Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
56:5310:110:43Silver
3
Magnus Uppström
FK Herkules
65:4211:459:32Silver
4
Johan Adolfsson
Lerums SOK
67:2812:0411:18Silver
5
Joakim Lindblom
FK Friskus-Varberg
67:4912:0811:39Silver
6
Thord Johansson
OK Gipen
75:4913:3419:39Brons
7
Leif Hermansson
Stenungsunds OK
87:1015:3631:00
 
D35 Motion 4050 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Hedlund
FK Friskus-Varberg
58:3514:280:00Silver
2
Anette Nilsson
OK Gipen
59:3714:431:02Silver
3
Margareta Netz
Trollhättans SOK
62:0115:193:26Silver
4
Margareta Johansson
Falkenbergs OK
62:2915:263:54Silver
5
Agneta Johansson
Rydboholms SK
65:3916:137:04Silver
6
Inga-Lill Back
Vänersborgs SK
65:5316:167:18Silver
7
Kristina Norin
Kungälvs OK
87:1021:3128:35Brons
8
Eva Larsson
Sävedalens AIK
91:3722:3733:02
 
D45 Motion 3320 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga-Lill Jonson
OK Gipen
57:4417:230:00Silver
2
Bodil Enander
Vänersborgs SK
63:5719:166:13Silver
3
Eva Tryggeson
Hässleholms OK
65:2319:427:39Silver
4
Karin Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
70:3321:1512:49Brons
5
Lillemor Gunnarsson
OK Gipen
70:4121:1712:57Brons
6
Lizkulla Pettersson
Kinnaströms SK
71:4221:3613:58Brons
7
Marianne Faxén
IK Stern
74:5422:3417:10Brons
8
Britt-Marie Ekberg
OK Orinto
88:3726:4230:53
9
Miriam Norén
IK Uven
94:3428:2936:50
10
Britt Blom
Ljungskile FK
95:5028:5238:06
Åsgerd Bergman
OK Tranan
Ej godkänd
 
H45 Motion 4590 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Wedlin
Sävedalens AIK
53:1911:370:00Silver
2
Stig Hjortvall
Borås GIF
57:3412:334:15Silver
3
Rune Olausson
OK Gipen
60:4113:137:22Silver
4
Göran Enander
Vänersborgs SK
60:4413:147:25Silver
5
Ole Tryggeson
Hässleholms OK
67:2514:4114:06Brons
6
Kjell Johansson
OK Flundrehof
67:3114:4314:12Brons
7
Jan Axelsson
IK Uven
69:1615:0515:57Brons
8
Karl-Erik Högnert
OK Flundrehof
70:3015:2217:11Brons
 
D55 Motion 2990 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingvor Hjertqvist
IK Stern
46:5315:410:00Silver
2
Eli Klovning
Porsgrunn OL
48:4016:171:47Silver
3
Eva Wilkås
Lerums SOK
52:5817:436:05Silver
4
Ulla Tengnér
FK Friskus-Varberg
57:3319:1510:40Brons
5
Birgit Ljung
OK Gipen
60:3120:1413:38Brons
6
Britt-Marie Jacobson
Frölunda OL
65:0221:4518:09Brons
7
Kerstin Andersson
Kungälvs OK
78:1926:1231:26
8
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
87:1429:1140:21
 
H55 Motion 4050 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nisse Gunnarsson
OK Gipen
45:3911:160:00Silver
2
Ole-Johan Waaler
Porsgrunn OL
52:3713:006:58Silver
3
Hans Johansson
Trollhättans SK
57:4814:1612:09Brons
4
Håkan Junfors
OK Skogshjortarna
64:0515:4918:26Brons
5
Per Robertson
IFK Göteborg
64:0915:5018:30Brons
6
Göran Svantesson
Sävedalens AIK
65:1516:0719:36Brons
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
Ej godkänd
 
D12 Lätt 2100 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sandra Palmqvist
OK Landehof
24:3711:430:00
2
Caroline Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
25:4112:141:04
3
Josefin Bertilsson
FK Herkules
26:5012:472:13
4
Kristina Persson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:4313:404:06
5
Ida Engström
Lerums SOK
29:5514:155:18
6
Anna Larsson
Sjövalla FK
31:4415:077:07
7
Maja Strid
Göteborg-Majorna OK
32:1815:237:41
8
Mimmi Ziegler
Lerums SOK
34:3716:2910:00
 
H12 Lätt 2100 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Michael Rönngård
OK Alehof
18:528:590:00
2
Alexander Hentschel
IF Marin Väst
25:0111:556:09
3
Viktor Ingemansson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:0013:209:08
4
Fredrik Cederberg
IF Marin Väst
36:5317:3418:01
5
Daniel Houmani
Göteborg-Majorna OK
41:5920:0023:07
6
Axel Olsson
Göteborg-Majorna OK
48:2423:0329:32
 
H14 Lätt 3050 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jens Grönberg
Kungälvs OK
44:4614:410:00
2
Erik Pilerot
IK Stern
47:1515:302:29
3
Kim Stenberg
IFK Göteborg
60:3819:5315:52
4
Bernhard Greter
IK Stern
73:5424:1429:08
 
D16 Lätt 3050 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carolina Ehrencrona
IFK Göteborg
39:3012:570:00
2
Jessica Carsson
IFK Göteborg
49:3516:1510:05
 
H16 Lätt 4290 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niclas Nilsson
OK Gipen
46:4810:550:00
2
Rikard Malm
IF Marin Väst
66:3715:3219:49
3
Viktor Stråhlén
IF Marin Väst
104:4724:2657:59
 
Inskolning 1750 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Erika Lindkvist
IK Stern
GodkändJärn
Lina Grönberg
Kungälvs OK
GodkändJärn
Jim Gustavsson
FK Herkules
GodkändJärn
Ingrid Wadman
Göteborg-Majorna OK
GodkändJärn
Johanna Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Malcolm Granberg
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Oscar Johansson
Falkenbergs OK
GodkändJärn
Tilde Kroohn
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Jakob Holmberg
Kungälvs OK
GodkändJärn
Emelie Trygg
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Robin Höglund
FK Herkules
GodkändJärn
Mikael Martinsson
Göteborg-Majorna OK
GodkändJärn
Hampus Carlsson
Trollhättans SK
GodkändJärn
David Halvorsson
Bohus IF Bohus
GodkändJärn
Jesper Larsson
Sjövalla FK
GodkändJärn
Matilda Söderström
Göteborgs SK
GodkändJärn
Aisha Hassan
Klubblös
GodkändJärn
Abiir Hassan
Klubblös
GodkändJärn
Elvira Ramle
Sjövalla FK
GodkändJärn
Bergman Sara
OK Tisaren
GodkändJärn
Robin Halvorsson
SK Björnen
GodkändJärn
Maria Johansson
FK Herkules
GodkändJärn
Erik Ask
Lerums SOK
GodkändJärn
Hampus Hallin
IK Uven
GodkändJärn
Emil Wide
FK Herkules
GodkändJärn
Marcus Söderström
Göteborgs SK
GodkändJärn
Victor Rankanen
Sjövalla FK
GodkändJärn
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
GodkändJärn
Ludwig Walentin
Frölunda OL
GodkändJärn
 
Öppen 1 1750 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Wadman
Göteborg-Majorna OK
14:388:220:00Brons
2
Filippa Wagner
Frölunda OL
21:4112:237:03
3
Karin Magnusson
SK Björnen
22:5413:058:16
4
Sabine Greter
IK Stern
24:4214:0710:04
5
Judit Sundström
IF Marin Väst
26:4015:1412:02
6
Mårten Hansson Reüter
Kungälvs OK
29:4216:5815:04
7
Anna Westberg
OK Alehof
29:5817:0715:20
8
Alexandra Nielsen
OK Alehof
33:5619:2319:18
9
Elin Svensson
OK Alehof
34:0019:2619:22
10
Malin Hansson Reüter
Kungälvs OK
36:0020:3421:22
11
Agnes Westberg
OK Alehof
36:0520:3721:27
Sara Johansson
FK Herkules
Ej godkänd
 
Öppen 2 3050 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elisabeth Ramhult
FK Friskus-Varberg
52:5217:200:00Brons
2
Anton Karlin
IF Rigor
58:3519:125:43Brons
3
Jesper Eriksson
IF Rigor
58:3719:135:45Brons
4
Lena Carlström
Sävedalens AIK
59:3019:306:38Brons
5
Britt-Marie Johansson
Vänersborgs SK
63:2520:4810:33Brons
6
Maj Malm
IK Uven
64:5221:1612:00Brons
7
Gerd Högnert
OK Flundrehof
65:2321:2612:31Brons
8
Liselotte LiljaRönnquis
OK Löftan
67:4122:1114:49Brons
9
Marie-Louise Ring
Kinnaströms SK
68:0622:2015:14Brons
10
Ernst Leitet
Sävedalens AIK
68:5722:3616:05Brons
11
Karin Stråhlén
IF Marin Väst
79:0225:5526:10
12
Eva Erikers
Göteborg-Majorna OK
81:4826:4928:56
13
Christina Wernersson
OK Orinto
82:4427:0829:52
John Schäfer
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
Öppen 3 4290 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roger Wier
Klubblös
64:2215:000:00Brons
2
Denis Chouvaev
Sävedalens AIK
64:4715:060:25Brons
3
Anders Hall
Tolered-Utby Ol-klubb
65:0215:100:40Brons
4
Martin Ahnoff
Hässle IF
66:2115:281:59Brons
5
Cecilia Underland
IFK Göteborg
77:3618:0513:14Brons
Marie Lund
OK Gynge
Ej godkänd
 
Öppen 4 2990 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henry Djurbäck
Kinnaströms SK
29:069:440:00